Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!


Recommended Posts

Danai mou se euxaristw paaaaaara poli pou anaferes ta gr pou evale i Myrto sou..Na sou pw den 8a tin 3ipnaw alla an meinei 3ipnia ws tis 1-2 8a tin 3ana 8ilasw..Etrwge 4 geumata k mou eipe einai liga k etsi na tin 8lazw ana 3 wres gia na kerdizoume alla 1 geuma..An koimate ennoeitai den 8a tin 3ipnaw to eipa k se ekeini sto dimosio pou mou to eipe..Tis eipa :"alles mamades kopiazoun na ma8oun to mwro tous na koimate seri to vradi k egw 8a tin 3ipnaw? den eimai trelli :))"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 959
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια και νταντι!!!!! εμεις ειμαστε στο χωριο, μια χαρα ταξιδεψαμε χτες το πρωι, αλλα απο την κουραση και το ξεφορτωμα σερνομασταν ολη τη μερα!!!!! το βραδι εβαλε η μαμα μου τη μπεμπα για υπνο κι εμεις βγηκαμε μια βολτα γιατι στο λιμανι ειχε σοου με πυροτεχνηματα.... ετσι, την αφησα πρωτη φορα, και κρατιομουν να μη βαλω τα κλαματα!!!!παντα την επαιρνα μαζι μου κι ενιωθα ασφαλεια....παντως καλα περασαμε, αν κι εμενα ο νους μου ηταν πισω, κι αν κοιμηθηκε καλα.... εντω μεταξυ, με το ταξιδι , ξεχασα να φαω το απογευμα, και το βραδυ ειχα την εντυπωση οτι δεν ειχα πολυ γαλα και οτι δεν εφαγε καλα το μωρο μου!!!!να φανταστειτε, οτι απο τις τυψεις ειπια μια μπυρα χωρις αλκοολ για να κατεβασω περισσοτερο γαλα!!!!! :lol::lol::lol::lol:

δεν προλαβα να διαβασω τα νεα σας, εχω ενα σωρο πραγματα να ξεπακεταρω, οποτε σιγα σιγα θα σας προλαβω!!!

καλη σας μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΕΕΕΡΑ ~o)~o)~o)~o)[smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif] !!!ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΑΡΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΝΤΡΕΨΕ ΑΠΟ ΤΗ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΙΕΣ...ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΣΙΔΕΡΩΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ-ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΜΑ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΚΑΑΑΑΛΕ ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ?

ΣΤΕΙΣΙ,ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ,ΑΦΡΟΔΙΤΗ,ΕΛΕΝΑΚΟΣ,ΣΟΥΛΙΤΣΑ,ΔΑΝΑΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΧΑΣΑ?ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΕΣ??

:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπρακια μου

μαλλον ειναι της ηλικιας αυτο που κανουν τα μωρακια μας με τα σαλια κ τις μπουνιτσες...εκτος αν εχουν συννενοηθει ολα τα μωρακια μας μαζι να βγαλουν δοντακια :lol::lol::lol:

κοριτσια αρχισα να βαζω στην μπεμπα πανες απο τον μασουτη 35 πανες 6 ευρω!!!!!βασικα τωρα στις διακοπες ξεμεινα μια μερα στην παραλια δεν ειχα κ πολλα λεφτα μαζι μου κ πηρα αυτες...εμεινα εκπληκτη!!!ειναι πολυ καλες!!!!λεπτες μαλακες σουπερ οικονομικες δεν συγκαηκε καθολου τοσες μερες το μωρο πολυ απορροφητικες κ δεν ειχαμε ουτε μια διαρροη!!!εννοειτε παιρνω τωρα μονο αυτες ευτυχως που τις ανακαλυψα :lol::lol::lol:

εμεις αλλαξαμε πολλα γαλατα,τωρα τις δινω το sanilac με αυτο ειχαμε ξεκινησει κ εδω καταληξαμε ξανα...στο νοσοκομειο οταν ειμασταν η διπλανη μου εδινε το φρεζιλακ βιολογικο 18,50 το κουτι ερχετελοιπον ο μεγαλος καθηγητης πανεπιστημιακος παιδιατρος κ της λεει...κυρια μου ποσο το αγοραζετε αυτο το γαλα???τα βιολογικα γαλατα ειναι η μεγαλυτερη απατη που εβγαλαν οι εταιριες!!!δεν υπαρχει βιολογικο γαλα πηγαινε παρε στο παιδι σου ενα με 8,9 ευρω!!!ολα τα γαλατα παιρνανε απο αυστηρους ελενχους!!!!

εμεινα καγκελο εγω!!!!!κ ετσι επαψα να πιστευω ακριβοτερο=καλυτερο...

αφου το πινει ευχαριστα κ κανει καθημερινα κακακια μια χαρα ειναι..μετα σκεφτομε να σταματησω την σκονη κ να αρχισω νουνου...

καλη βολτα δαναη!!!!!

ουτε εγω τον πειραζα τον αφαλο γλυκερια μου η παιδιατρος τον καθαριζε!!!με το καλο να δεχτεις την μανουλα σου κ την βοηθεια της φυσικα :lol:

γεωργιαννα μου χαρα στο κουραγιο σου που σκεφτεσε κ για τριτο!!!!να σου πω την αληθεια αν ειχα μεγαλυτερο σπιτι θα ηθελα κ τριτο κ τεταρτο τα λατρευω τα παιδακια!!!!αγαπαω τοσο πολυ την μπεμπα μου που νομιζω θα σκασει η καρδια μου φανταζομε αυτην την αγαπη επι 2!!!!!!!

γωγω μου αυτο το σιδερο ειναι ουφ!!!!!κ εγω βαζω βαζω πλυντηρια κ οταν γινει βουνο σιδερωνω αναγκαστικα :lol::lol::lol::lol:

γιωργο μου καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε???

αντρια μου μην στεναχωριεσε οσο περναει ο καιρος βαζουν ολο κ λιγοτερο βαρος!!!!

αφροδιτη μου καταλαβαινω ακριβως πως νοιωθεις κ εγω τωρα που πηγαμε στην μανα μου την αφησα για πρωτη φορα ηταν πολυ ζορι αλλα στο τελος μου αρεσε που βγηκα λιγο μονη με τον αντρα μου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!!!! ειπα να περασω απο την ομορφη παρεα σας και θελω να κανω μια ερωτησουλα... :D:D:D:D:D ειχα διαβασει οτι σε καποιο μωρακι ο παιδιατρος ειχε δωσει epadoren σιροπι και θα ηθελα να ρωτησω τη μανουλα αν ειδε διαφορα και σε ποσο καιρο?? ευχαριστω φιλακια στα κουκλακια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Στέισυ,μήπως βλέπουν κάτι στον ύπνο τους κ τα τρομάζει.Τι να πώ.

Αυτή η γκρίνια ομως δεν παιζεται,κλαίει κ της κάνω συνέχεια τον καραγκιόζη για να μην το πάρει σοβαρα κ επικρατήσει πανικός...

Ευτυχώς δεν το κάνει πολύ συχνά...

Το πρωί ξύπνησε στις 5,είχε να το κάνει πολύ καιρό,αντε λέω καινουργιο αυτο,της έφτιαξα 240 κ το ήπιε όλο.Κοιμήθηκε στις 7 κ ξύπνησε στις 9....ουφφφ.

Την τάισα κρεμούλα στις 10 ,την έφαγε με πολύ γκρίνια κ οταν της έδινα νερό έκλεινε τα μάτια της...οποτε την κοιμησα αμέσως.

Τώρα δεν μπορώ να κοιμηθώ εγώ,οπότε πάλι κομμάτια :?

Αφροδίτη καλές διακοπές,να περάσετε τέλεια κ μην ανυσηχεις για το μωρό,ξένιασε για λίγο με τον άντρα σου κ πάλι αγκαλίτσα 8α είστε.

Γεωργιάννα πως περνάς?Να μου φιλήσεις τον Αλέξανδρο κ να πλένεις πιο συχνά το μωρό γτ η ιδρωτσίλα στο λαιμό κάνει σπυράκια,εγω ειμαι όλη μέρα με full air-condition κ την έχω γλυτώσει...την πλένω καλά το βράδυ κ μετά την κρέμα.

Η Ελενάκος που είναι>Την χασαμε λίγο?Μλλον 8α περνάει καλά.

Αχ ολες να περνάτε καλά,εγώ είμαι πολυ στεναχωρημένη που δεν θα πάμε που8ενα,αλλα κάνω υπομονη,ειδικά τον Αυγουστο μου την βαράει γτ λείπουν όλοι ακόμα κ η μάνα μου :(~x(

Αντε βρες διά8εση για δουλειές,ευτυυχώς έχω καλή παρέα... :x

Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Σουλα μου μια χαρα οι πανες. Και του Καρφουρ ηταν καλες τωρα δεν εχω δοκιμασει. Γαλα εβαπορε μετα τον 10ο μηνα, ρωτα ομως κ τον παιδιατρο. Γλυκερια πρωτη φετος; δυσκολα με μωρο στο σπιτι. Εμεις τριτη, αλλα θα αρχισουμε αγγλικα κ λεμε κ γερμανικα. Αφροδιτη καλα να περνας στο χωριο. Αχ οι μανουλες σε 20 μερες ερχετε κ η δικια μου!! Ο μπεμπης τρελενετε για βολτες! Πολλα φιλακια σε ολα τα κοριτσια. Πονεσε το χερι μου με το κινητο να γραφω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι!!!ακομα δεν εχω τελειωσει το συμμαζεμα, και δεν εχω βαλει τα πραγματα της μπεμπας , γιατι περιμενω το γιωργο να επιστρεψει απο το ικεα με μια αλλαξιερα, γιατι το σκυψιμο στο κρεβατι δεν παλευεται!!!!!

γεωργιαννα, δεν ηξερα οτι μπορει να συγκαουν και στο λαιμο, αν κι εμενα μου ειχε βγαλει σπιθουρακια απο τον ιδρωτα.. :(:( καλα, εχει μια δροσια εδω, αφου το παιδι το ξυπνησαμε εμεις στις 8.15!!!! βεβαια, την κοιμισαμε στην κουνια της, στο δωματιο της, και το παιδι ειχε απλα, οχι οπως στην καλαθουνα που δεν χωρουσαν τα ποδια της!!!

γωγω μου υπομονη!!!!ξερω, ειναι πικρα ο αυγουστος, αλλα ευκαιρια να βγειτε βολτες σε μια ησυχη αθηνα!!!

σπιρτουλι, νομιζω οτι η afro24 εδινε στη μικρη της.....για τη ΓΟΠ δεν ειναι;;;;

σουλακι, τωρα που ειμαστε κοντα στην αρτα και εχει μασουτη, θα τις δοκιμασω κι εγω!!!παντως εμεις παιρνουμε λιμπερο, και ενω ειμαι ευχαριστημενη, σημερα ηταν βρεγμενη :o:o:o:o !!!!!!τι να πω....

γιουλη μου, καλως να δεχτεις τον κουμπαρο!!!τι κανει ο αλεξακος;;;;

αντρια, κι εγω δεν την ξυπναω για να τη θηλασω, αλλα μες στη μερα τρωει πολυ συχνα σχεδον ανα 2 ωρες, οποτε πιστευω οτι κοιμαται χορτατη το βραδυ.....εμεις, κουβαλησαμε και τη ζυγαρια στο χωριο, για να ελεγχουμε το βαρος, και να καταλαβαινουμε οτι τρωει καλα, δεν εχουμε αλλο τροπο...

αντε, θελω να κατεβω στη μαμα μου, κι ακομα κοιμαται!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω 240 :!::!::!::!: μπραβο!!!!εμενα με το ζορι πινει 150!!!ειστε φαγανα κοριτσακια φτου φτου!!!!

γεωργιαννα μου τα νουνου που ειναι απο τον εκτο μηνα εννοω νουλακ νομιζω το λενε...θα ερθει κ η μανουλα σου τι καλα!!!!

εσεις τι θα κανετε θα συνεχισετε σκονη η υγρο???

αφροδιτη κ εγω λιμπερο επαιρνα,μετα επαιρνα οτι εβρισκα σε προσφορα η σε κουπονια οτι εχω,δοκιμασε τες πιστευω θα σου αρεσουν πολυ!!!τι νουμερο φορατε???εμεις ειμαστε στο τρεια..

σπιρτουλη μου σμουτς!!!η η αφρο εδινε η η αντρια δεν θυμαμαι καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΛΕΞΑΚΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ....ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΠΙΝΕ 180-210 ΓΡ ΚΑΘΕ 3.5 ΩΡΕΣ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΠΙΝΕΙ 150 ΜΕ 160...ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ ΓΤ ΕΧΕΙ ΕΛΑΤΤΩΣΕΙ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΣΕ 4 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ(ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΞΥΠΝΑΕΙ).Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ΤΑ 4 ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΩΝ 150-160...ΤΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ?ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΙΑ?ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ ΠΟΙΟ ΓΑΛΑ ΞΕΝΟ ΔΙΝΕΤΑΙ ΟΣΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΔΙΝΕΤΑΙ???ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ ΕΙΣΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ???ΑΠΟ ΠΑΝΕΣ ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΑΓΟΡΑΖΩ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ...ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ 4ο ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΠΑΝΕΣ ΑΛΛΙΩΣ...ΜΟΛΙΣ ΞΕΠΕΤΑΧΤΕΙ ΟΜΩΣ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΑΠΟ ΤΑ LIDL ΤΙΣ TOUJOURS ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ...

GEOV ΟΥΤΕ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ...Ο ΝΙΚΟΣ ΘΑ ΦΥΓΕΙ 1 ΜΗΝΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ Κ ΕΓΩ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ....ΔΕ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΑΥΤΟ...ΜΕΝΩ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΠΛΟΙΑ ΠΟΥ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΝΑΣΤΕΝΑΖΩ....ΑΧ!!!ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ...ΕΧΕΤΕ ΠΑΕΙ?ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΤΟ 2009 ΓΙΑ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΗΣΙ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΕΡΟΣ Σ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ...Κ ΦΕΤΟΣ ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ ΤΟ 2ο ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ...ΤΟ 1ο ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΠΑΛΙ....ΑΧ!!!ΞΕΦΥΓΑ ΛΙΓΟ......ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ ΠΛ....ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΩΡΑ ΣΕ ΩΡΑ ΚΑΤΑΦΤΑΝΕΙ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ....ΦΙΛΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι μου εγω σου απαντησα΅!!!μαλλον δεν διαβαζεις ολες τις σελιδες :lol: εγω δινω το sanilac!!

κοριτσακια μου σας αγαπω ολες πολυ!!!!διαβαζα το τελευταιο ποστ που γεννησαμε ολες κ συγκηνηθικα....πως περιμεναμε η μια τα νεα της αλλης....τις εμπειριες μας τους τοκετους μας,....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα μου θα θηλασω οσο μπορω ακομη κ χρονο. Μου αρεσει κ μ εχει βολεψει πολυ. Το νουνου δεν το θελω καθολου. Η Αφρο δινει φαρμακο για ΓΟΠ. Εμεις μαθαμε να χτυπαμε το χερι στο τραπεζι εχει πολυ πλακα. Γιουλι μπορει το μωρο να ζεστενετε. Ποτε θα κανετε την βαπτιση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy μου,συνήθως 240 πινει στο 1ο πρωινό της γεύμα,τα υπόλοιπα κυμαίνονται στα 180 αντε κ 21ο καμιά φορά....4 γεύματα συν την κρεμα της.

Γιουλη το humana πίνει η μικρή,μπορεί να είναι προσωρινό δεν νομίζω να φταίει το γαλα του.

Ρωτα τον γιατρό σου,πάντως γυρω κ πανω απο 700 ml να πίνουν ειναι μια χαρα...

Εμενα που κάνει 1 εως 1,5 ωρα να πιεί το γαλα? Εσενα ποση ωρα κανει?

Happy νομιζω πως όλες μεταξύ μας εχουμε αμοιβαια αισθηματα,μοιραστηκαμε τοσα πολλα που δεν νομίζω να υπηρχε αν8ρωπος που μοιραζοταν τοσο εντονα τα παντα,ακομα κ τις λεπτομερεις,

τους φοβους μας κ τις χαρες μας....οτι ωρα να ναι μπαιναμε κ μοιραζομασταν την καθε μας σκεψη.

Στην συναντηση ενοιωθα πως γνωριζα τα κοριτσια απο παλια.....

soooo cuteee :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι μου εγω σου απαντησα΅!!!μαλλον δεν διαβαζεις ολες τις σελιδες :lol: εγω δινω το sanilac!!

κοριτσακια μου σας αγαπω ολες πολυ!!!!διαβαζα το τελευταιο ποστ που γεννησαμε ολες κ συγκηνηθικα....πως περιμεναμε η μια τα νεα της αλλης....τις εμπειριες μας τους τοκετους μας,....

βρε σουλ τα διαβασα αλλα το σανιλακ δεν το ειδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EMEIS ΠΙΝΟΥΜΕ ΙΤ NOVALAC,TO ΠΗΡΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ,ΕΜΕΙΣ, 6 ΓΕΥΜΑΤΑ ΑΠΟ 180,ΤΩΡΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΑΦΗΝΕΙ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ.ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΟΣΟ ΕΤΡΩΓΕ....ΟΚ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΚΡΙΣΕΙΣ ΠΕΠΤΙΚΗς ΦΥΣΕΩς ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ,ΩΡΙΜΑΖΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΒΟΗΘΑΝΕ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΧΩΝΕΨΗ.....ΕΜΕΙς ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΝΤΑΣΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ 7-8 ΚΑΙ 9-10,ΤΡΩΕΙ 7Κ30 ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΦΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΙΣ 9Κ15,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑΝΙ...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΙ ΟΜΩς...ΓΙΑΤΙ GEOV ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΠΙΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΜΕ ΤΟΣΗ ΖΕΣΤΗ;ΜΗΠΩς Η ΘΗΛΗ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΙ;ΕΜΕΙς ΕΝΑ 15ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ ΓΙΑ ΡΕΨΙΜΟ ΣΤΑ ΜΙΣΑ.ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ ΣΕ ΟΛΟΥς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Spirtouli,(αλήθεια πως είναι το όνομά σου?) το ζουζούνι σου είναι τέλειο!!!!!!έτσι όπως κοιμάται μπρούμυτα μου έρχεται να το φάω!!!ο γιατρός σου είπε ότι είναι ασφαλές να κοιμάται έτσι?

Γιούλη,λόγω ζέστης και η δικιά μου τρώει λιγότερο κ ποιο συχνά, επειδή θηλάζω δεν μπορώ να υπολογίσω γραμμάρια, αλλά σήμερα πχ που έβγαλα με το θήλαστρο κ την τάισε ο μπαμπας της έφαγε από τα 80ml τα 60 περίπου μια ώρα αφού την είχα θηλάσει και μετά από μια ώρα ξαναέφαγε προσωπικά δεν έχω πάρει ζυγαριά και ούτε αγχώνομαι με το βάρος της, τη ζυγίζει η παιδίατρος μια φορά το μήνα και εφόσον είναι στα φυσιολογικά πλαίσια δεν ασχολούμαι περισσότερο

Όσον αφορά τις πάνες, έχω δοκιμάσει κ εγώ του Μασούτη και ήταν καλές αλλά το βράδυ της βάζω libero τώρα για την ημέρα της βάζω του lidl 4-9 kg, καλές φαίνονται προς το παρόν αλλά νομίζω ότι δεν έχουν την απορροφητικότητα των libero, έχει τύχει μια ώρα αφού την άλλαξα να είναι βρεγμένη, βέβαια μπορεί αυτό να οφείλεται στο ότι τρώει πιο συχνά Από τις nanny's πάλι δεν είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη αν κ τις χρησιμοποιούσα καιρό, γιατί συχνά της έφευγαν τσισάκια από το πλάι όταν την γύριζα στο πλάι για να τη θηλάσω στο κρεβάτι

πολλά φιλιά σε όλες/όλουςη Μυρτούλα μας κοιμήθηκε κ ενώ λέγαμε να πάμε για ποτάκι, ο άνδρας μου είναι κουρασμένος γιατί έκατσε πολλή ώρα στη θάλασσα κ εγώ ψιλοβαριόμουν οπότε θα το ρίξουμε στην μπιρίμπα :D:D:D

καληνύχτα!!

ps ερώτηση: έχω να πιω αλκοόλ 1 χρόνο τώρα η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν έπινα ιδιαίτερα, αλλά τώρα τελευταία άμα βγαίνουμε θα είχα όρεξη να πιω κανένα bailey's ή κανένα bloody mary που μου αρέσει, αλλά σκέφτομαι ότι θα πάει στη μικρή κ ότι μπορώ να ζήσω κ χωρίς αυτό εσείς τι κάνετε?πινετε που κ που?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σας αγαπω ολες πολυ!!!!διαβαζα το τελευταιο ποστ που γεννησαμε ολες κ συγκηνηθικα....πως περιμεναμε η μια τα νεα της αλλης....τις εμπειριες μας τους τοκετους μας,....

Happy νομιζω πως όλες μεταξύ μας εχουμε αμοιβαια αισθηματα,μοιραστηκαμε τοσα πολλα που δεν νομίζω να υπηρχε αν8ρωπος που μοιραζοταν τοσο εντονα τα παντα,ακομα κ τις λεπτομερεις,

τους φοβους μας κ τις χαρες μας....οτι ωρα να ναι μπαιναμε κ μοιραζομασταν την καθε μας σκεψη.

Στην συναντηση ενοιωθα πως γνωριζα τα κοριτσια απο παλια.....

Κοριτσάκια μου, τα ίδια νιώθω κι εγώ!!! :):):)

Και τώρα που είμαι "πτώμα" από την κούραση και τα κλάμματα της μπέμπας, εσάς σκέφτηκα! Όταν μοιράζεσαι τη λύπη, ξελαφρώνεις, και όταν μοιράζεσαι τη χαρά, χαίρεσαι διπλά!

Είμαστε συνοδοιπόροι......... σ'αυτόν τον αγώνα!!!!!!!!

Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou diavasa ta minimata sta grigora giati 8a paw na strwsw to krevvati mas me ka8ara sentonia k na 3aplwsw..Eimai poli kourasmeni..I mikri efage mono 3 geumata simera :( den koimi8ike ka8olou k koimi8ike apo tis 9:30 apo4e enw alles fores ginete 12:30 k vale..Eipa na min tin 3ipnisw giati avrio ws tis 9 to argotero 8elw na 3inpnisei na tin 8ilasw na etoimastoume giati 8a pame ekdromoula k etsi eipa na tin afisw na min tin 3ipnisw k na min koimate meta..Simera 3ipnise stis 11 k an den akouge to kinito pou xtipage nomizw 8a koimotan k allo..Simera pigame mall k epistre4ame sto spiti arga to apogeuma evala plintirio,stegnwtirio, 8ilasa, eplina sto xeri ena swro kainourgia rouxa (mou vgikan ta xeria) k pigame to vradi sta pe8erika mou gia fagito i mikri koimi8ike sto parko pou exei i pe8era mou gia to allo tis eggoni k tin ferame koimismeni otan epistre4ame sinderwsa, simmaze4a tin kouzina,evgala skoupidia..Axxxx eimai kommatia!!!!

Kalinixtaaaaaa :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και πατερούλη.. Βρε Άντρια όντως έχεις βοήθεια απο τον άντρα σου;; Εγώ κάνω τις δουλειές λίγες λίγες κάθε μέρα γιατί παρατήρησα στην αρχή που με έπιανε η τρέλα και ήθελα να τα κάνω όλα μονομιάς μετά απο τη κούραση δεν είχα αρκετό γάλα για το μωρο και έτσι είπα πρώτα θα κοιτάξω το παιδί μου και μετά όλα τα άλλα.. Τελικά Γωγώ δεν είσαι η μόνη που δεν θα πάει διακοπούλες και εμείς που λέγαμε να πάμε μάλλον δεν το βλέπω γιατί ξεκινήσαμε να ψάχνουμε για σπίτι και έχουμε βρεί κάποια που μας αρέσουν αρκετά οπότε αν κάνουμε κινήσεις να πάρουμε κάποιο απο αυτά δεν είμαστε για ταξίδια αλλά του χρόνου πρώτα ο θεός να μαστε καλά τις χρειάζομαι τις διακοπούλες.. Και μένα αν τύχει να πιει ξένο που συνήθως μου ζητάει μια φορά τη μέρα, θα πιεί 80-90 το πολύ 120ml.. Πήγαμε χθες στη γιατρό, είναι 5800kg, 66πόντους και είναι μια χαρά μου.. έκλαιγε βέβαια πολύ και είχε γκρίνια μετά στο σπίτι απο το εμβόλιο που έκανε αλλά σήμερα αρχίζει και ηρεμεί.. Κορίτσια μου δεν σας ξεχνάω απλά επειδή άρχισα τη δουλειά και ψάχνουμε και για σπίτι και κοιτάμε και για τη βάφτιση όποτε μπορώ μπαίνω και διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν προλαβαίνω να απαντήσω..Πάντως αυτό το πήγαινε έλα απο τη δουλειά στο σπίτι κάθε 2ώρες για να τον θηλάσω είναι λιγάκι κουραστικό αλλά χαίρομαι που έχω τη δυνατότητα να τον θηλάζω γιατί έτσι δεν μου φαίνεται και τεράστιο το κένο τις ώρες που λείπω για τη δουλειά..Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ...ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ...ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΧΑΛΑΡΟΙ-ΧΑΛΑΡΟΙ ΦΑΓΑΜΕ ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΙΝΩ ΤΟ ΦΡΕΝΤΑΚΙ ΜΟΥ...ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΕΧΩ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ ΘΑ ΨΗΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΠΑΡΜΠΕΚΙΟΥ ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΣΗΜΕΡΑ...ΕΧΤΕΣ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΕΚΛΑΙΓΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ...ΣΠΑΡΑΖΕ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΑ....ΤΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ,ΤΙ ΧΟΡΟΥΣ,ΤΟ ΤΟΝ ΚΟΥΝΟΥΣΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΜΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΝΥΣΤΑΖΕΙ Κ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΕΧΕΙ ΠΛ ΓΚΡΙΝΙΑ...ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΠΑΘΑΙΝΟΥΜΕ...

ΕΓΩ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ FRISOLAC TO ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΤΟ FRISOLAC TO COMFORT ΜΙΣΕΣ ΜΙΣΕΣ ΜΕΖΟΥΡΕΣ,ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟΝ 6ο ΝΑ ΤΟΥ ΑΡΧΙΣΩ ΤΟ APTAMIL THS MILUPA ΓΑΛΑ 2ης ΒΡΕΦΙΚΗς ΗΛΙΚΙΑΣ...ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΠΟΤΕ ΣΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΤΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ?ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΑΠΟ ΠΟΤΕ?ΓΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΙΣΕΙ...ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΑΛΛΑ ΝΕΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα, αν και μεσημέριασε! Χτες σας έγραψα στις 1 το βράδυ που κοιμήθηκε η μπέμπα. Ε, εγώ από την υπερένταση κοιμήθηκα στις 3πμ :o ! (η μπέμπα έκλαιγε όλο το απόγευμα....). Δεν μπορούσα να ηρεμήσω και όσο περνούσε η ώρα και δε με έπερνε ο ύπνος, τόσο τσατιζόμουν..

ΕΧΤΕΣ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΕΚΛΑΙΓΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ...ΣΠΑΡΑΖΕ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΑ....ΤΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ,ΤΙ ΧΟΡΟΥΣ,ΤΟ ΤΟΝ ΚΟΥΝΟΥΣΑ ΤΙΠΟΤΑ...

Βρε, Γιούλη και εμείς τα ίδια χτες το απόγευμα..... Δεν μπορώ να συνηθίσω στο κλάμα της και αναστατώνομαι κι εγώ όταν την ακούω να σπαράζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοανίτα,πώς τοπ ρύθμισες να φεύγεις κάθε 2 ώρες από τη δουλειά για να θηλάζεις?πώς συμφώνησε ο εργοδότης?υπάρχει σχετικός νόμος ή είναι δικιά σου η δουλειά?καλό κουράγιο εύχομαι, φαντάζομαι ότι είναι ζόρικο όταν πρέπει να τον αφήσεις,.

Εμείς Γιούλη θα κάνουμε τη βάφτιση 29 Οκτωβρίου κ η αδελφή μου η μικρή (16) προσφέρθηκε να μας φτιάξει τις μπομπονιέρες, γενικά πιάνει το χέρι της, μαζί με τον μεγάλο μου τον αδελφό που είναι καθηγητής καλλιτεχνικών, ειναι οι καλλιτέχνες της οικογένεις εμένα πάλι δεν πιάνει καθόλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...