Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!


Recommended Posts

γεια σας,

γωγω μαλλον τη χορταινει η κρεμα ρωτα τη γιατρο...

αντρια εγω νομιζα οτι καθοταν μια ωρα μεν αλλα εκανε και διαλειμματα... ενδιαμεδα οτι πιπιλαγε ας πουμε δεκα λεπτα ... αν εννοεις οτι τρωει κανονικα μια ωρα ολοκληρη να την κοβεις λιγο να ρευτει να την παιζεις ο τι σου ειπε η συμβουλος...

εχω παθει λιγο σοκ σημερα εμαθα οτι πεθανε ο μπαμπας μιας φιλης απο παλια που καναμε πολυ παρεα αλλα ειχαμε χαθει 56 χρονων και τον ηξερα τεσπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 959
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας,

γωγω μαλλον τη χορταινει η κρεμα ρωτα τη γιατρο...

αντρια εγω νομιζα οτι καθοταν μια ωρα μεν αλλα εκανε και διαλειμματα... ενδιαμεδα οτι πιπιλαγε ας πουμε δεκα λεπτα ... αν εννοεις οτι τρωει κανονικα μια ωρα ολοκληρη να την κοβεις λιγο να ρευτει να την παιζεις ο τι σου ειπε η συμβουλος...

εχω παθει λιγο σοκ σημερα εμαθα οτι πεθανε ο μπαμπας μιας φιλης απο παλια που καναμε πολυ παρεα αλλα ειχαμε χαθει 56 χρονων και τον ηξερα τεσπα

Oxi Afroditoula mou sinexomena trwei 1 wra :)..Twra fagame 20 lepta apo ka8e sti8os k tin efiga giati kleinane ta matakia tis :)..

Sillipitiria stin fili sou..Aiwnia tou i mnimi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω χαθει πια με την κοπελα...

παιδια αυτη η κορη μου ολο τραβαει τα μαλλια της εν τω μεταξυ εχει κ πονακια στην κοιλια σημερα κι εχει μια απελπισια σαν την καριοφυλλια καραμπετη στην επιδαυρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα!

Γεωργιάννα, χαίρομαι που ξεκουράζεσαι!!!!

Afrodite,και η Μυρτώ έχει πολλά σάλια εδώ κ εβδομάδες. Η παιδίατρος μας είπε ότι μπορεί αυτό να κρατήσει και ένα μήνα μέχρι να βγάλει δόντια, συνήθως δόντια ξεκινάνε να βγάζουν από τον 4ο μήνα!ε ρε γλέντια και ξενύχτια που μας περιμένουν!

Touristria,ούτε εμένα μου έχει έρθει περίοδος ακόμα, υποθέτω επειδή θηλάζω θα αργήσει να μου έρθει...Κι εμείς την διακοπτόμενη μέθοδο χρησιμοποιούμε....μέχρι τώρα μας έχει βγάλει ασπροπρόσωπους, Και είχα ρωτήσει τον γυναικολόγο μου μήπως μετά τη γέννα αυτή η μέθοδος δεν είναι πλέον ασφαλής και μου είπε πως είναι, εφόσον ήταν και πριν.

εμείς χθες επιτέλους προχωρήσαμε ολοκληρωτικά γιατί εγώ φοβόμουν και το κάναμε σταδιακά.Ουφ, ξελάφρωσα!!

Andria.,μπράβο που πήρε βάρος!!κ εγώ τη θηλάζω 15' από το καθε στήθος αλλά συχνά αυτή θέλει κ άλλο οπότε την αφήνω μέχρι να το αφήσει μόνη της. Επίσης, συχνά συμβαίνει κ το αντίθετο-εδικά λόγω ζέστης- να τρώει μόνο από το ένα στήθος κ μετά να μην θέλει άλλο. Και πάλι την αφήνω να αυτορυθμιστεί όπως λέει και η afro.

εμείς σήμερα το πρωί περάσαμε πολύ ωραία. Μόλις ξυπνήσαμε κ αφού φάγαμε πήγαμε με τη μικρή στον Κήπο για καφέ κάτω από τα δεντρα που έχει σκιά, η μικρή κοιμήθηκε 2 ώρες και με τον άντρα μου παίξαμε μπιρίμπα. Ευτυχώς είχε περισέψει από χθες γιουβέτσι οπότε επιστρέψαμε χαλαρά σπίτι στις 2. Έφαγε και ξανακοιμήθηκε. Σπίτι όταν έιναι έχω παρατηρήσει ότι ποτέ δεν κοιμάται το πρωί πάνω από μισή ώρα και υποθέτω ότι επειδή δεν έχει τι να κάνει κ βαριέται τρώει και πιο συχνά, μπορεί και κάθε 1,5 ώρα. Αντίθετα όταν είμαστε έξω την νανουρίζουν τα τζιτζικάκια και οι κουβέντες και κοιμάται. έτσι έμεινε 4 ωρες χωρίς να φάει.

Φιλιά πάω να φάω κ εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Δαναη ετσι ειναι και ο μπεμπης, μεσα στο σπιτι τρωει συχνα. Μαλλον εξω εχουν πολλα πραγματα να δουνε! Γωγω τι ωραια πραγματα κανει η μικρη! Να της δωσεις φιλακια. Περιμενω να δω τα δειγματα. Ανδρια ειναι λογικο να πελαγωσες. Εσυ δεν εχεις εμπιστοσυνη στον εαυτο σου; εαν δεν ακουγες τοσα ατομα κ εκανες αυτο που θεωρεις σωστο τωρα θα ησουνα μια χαρα. Εγω θα ακουγα την παιδιατρο μου κ κανεναν αλλον. Η συμβουλος θηλασμου τι εχει σπουδασει; ρωταω γτ δεν γνωριζω. Ο μπεμπης ειναι πολυ καλα. Ο μεγαλος εχει ξεφαντωσει! Συνεχεια στον γειτονα ειναι. Και εμεις εχουμε σαλια κ τρωμε με μανια το χερακι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι! Ξύπνησε!!! :shock::shock:

Αυτά παθαίνει όποιος προσπαθει να την κοιμήσει πριν τις 12.....

Αφού κοιμάται τις "μικρές" ώρες η δικιά μου, τι ήθελα να την κοιμήσω στις 11:30?

Καλά να πάθω τώρα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι! Ξύπνησε!!! :shock::shock:

Αυτά παθαίνει όποιος προσπαθει να την κοιμήσει πριν τις 12.....

Αφού κοιμάται τις "μικρές" ώρες η δικιά μου, τι ήθελα να την κοιμήσω στις 11:30?

Καλά να πάθω τώρα :lol::lol:

xaxaxa βρε τι ζουζούνι είναι αύτο???

Ελπίζω να είχες αίσιο τέλος....

και εγω από της 6 την ταίζω....είμαι κομμάτια ΝΥΣΤΑΖΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια κι εμενα κοιμαται αργα χθες απο 12.30 μεχρι 6 παρα εφσγε κ μετσ μεχρι 7.30 κοιμηθηκε κ τωρα χαζοχαρουμενευει κ μου ειχε κοιμηθει κ δυο ωριτσες 6 με 8 το απογευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΜΑΔΟΥΛΕΣ....ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ?ΕΜΕΙΣ ΧΤΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ 3ο ΕΜΒΟΛΙΟ..ΜΑΣ ΜΕΤΡΗΣΕ ΥΨΟΣ,ΒΑΡΟΣ ΚΤΛ.ΕΙΜΑΣΤΕ 62 ΠΟΝΤΟΥΣ ΥΨΟΣ ΚΑΙ 6860 ΒΑΡΟΣ...ΣΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΟΥΤΕ ΓΚΙΧ ΤΟ ΓΛΥΚΟΥΛΙ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ...ΣΤΙΣ 8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟ 4ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΘΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ....ΠΟΟΟΟΟΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ 6ο ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ...ΤΩΡΑ ΠΙΑ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΤΡΩΕΙ 4 ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ 180-210 ΤΗ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΕΞΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΡΩΕΙ 150 ΜΛ.ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΧΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΠΟΥ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΩ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΩΡΙΟ....ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ!!!ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΘΑ ΛΕΙΨΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ....ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΕΔΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΛΕΨΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΟΛΙΜΕΡΙΣ ΚΙ ΟΛΙΝΥΧΤΙΣ....ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΡΙΨΕΙ!!!ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΛΙΓΑΚΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Κ Σ ΑΥΤΟΝ....ΘΑ ΠΑΕΙ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ,ΡΟΥΚΡΑΝΙΑ,ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ....ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΤΟΝ ΑΦΑΛΟΥΛΗ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΖΕΤΕ?ΚΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΕ ΤΙ?ΘΑ ΞΑΝΑ ΜΠΩ ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΠΑΣ Κ ΠΕΤΥΧΩ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ....ΠΛ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπρακια!!!!!!

ειρηνακι μου ολες την ιδια μεθοδο χρεισημοποιουμε :lol::lol::lol::lol: η αληθεια ειναι οτι θελει λιγο χρονο να σταθεροποιηθει η περιοδος ξανα,εγω αυτην την φορα ενοιωσα πολυ εντονα την οωρηξια μου,λεμε απο οκτωμβριο να ξεκινησουμε τις προσπαθειες για το δευτερο μωρακι :x:x:x ειχαμε πει για του χρονου το καλοκαιρι η γαμο θα καναμε η μωρο :lol::lol::lol: για αυτο πρεπει να χασω γρηγορα τα κιλα που εβαλα στην εγκυμοσυνη γιατι αν ξεκινησω ετσι με γερανο θα με κουβαλησουν στο νοσοκομειο :lol::lol::lol:

γεωργιαννα μου πως τα περνας?????κανε μια βουτια κ για εμας εδω!!!!!

γιουλακι μεγαλωσε ο μπομπιρας!!!!!!!

αντε να τελειωσουμε την αποστειρωσει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου σουλιτσα! κιολας για δευτερο; ουαου...

πως τα πας με τα κιλα; εγω σκατα ... δε μου φτανουν τα κιλα της εγκυμοσυνης ειχα κι απο πριν η μοσχαρα...

γκρρρρρρρρρ....

γιουλακι με το αφρολουτρο που τον πλενεις σε ολο το σωμα δε χρειαζεται αφοτου επεσε κι εγινε δερμα τιποτα το ιδιαιτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Κοιμηθήκαμε καλά αλλά τώρα είμαι κάπως έτσι :( .

Η μπέμπα έχει βγάλει 2 φορές γουλιές, μου 'χει σπάσει τα νεύρα και ο καλός μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!Σήμερα η Μυρτώ μας έκλεισε τον 3ο μήνα!πήγαμε για το εμβόλιο!έκλαψε πολύ αλλά με το δεύτερο τσίμπημα ξεράθηκε στον ύπνο, επιστρέψαμε σπίτι, τη θήλασα και τώρα κοιμάται πάλι σαν πουλάκι Φτασαμε τους 60,5 πόντους και 5.800 γραμμάρια!

Γιούλη, ο οφαλός δεν χρειάζεται πλέον καθάρισμα.

Σούλα,καλή επιτυχία στις προσπάθειες!!!!Κ εμείς θέλουμε δεύτερο αλλά όχι ακόμη, θέλω να το απολαύσω με τη μικρή και για κάποιο διάστημα να έχει την αποκλειστικότητα. Άσε που θα πάθει εγκεφαλικό ο υπεύθυνός μου!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Δαναη ετσι ειναι και ο μπεμπης, μεσα στο σπιτι τρωει συχνα. Μαλλον εξω εχουν πολλα πραγματα να δουνε! Γωγω τι ωραια πραγματα κανει η μικρη! Να της δωσεις φιλακια. Περιμενω να δω τα δειγματα. Ανδρια ειναι λογικο να πελαγωσες. Εσυ δεν εχεις εμπιστοσυνη στον εαυτο σου; εαν δεν ακουγες τοσα ατομα κ εκανες αυτο που θεωρεις σωστο τωρα θα ησουνα μια χαρα. Εγω θα ακουγα την παιδιατρο μου κ κανεναν αλλον. Η συμβουλος θηλασμου τι εχει σπουδασει; ρωταω γτ δεν γνωριζω. Ο μπεμπης ειναι πολυ καλα. Ο μεγαλος εχει ξεφαντωσει! Συνεχεια στον γειτονα ειναι. Και εμεις εχουμε σαλια κ τρωμε με μανια το χερακι μας.

Gewrgianna mou exw empistosini ston euato mou k polles fores akouw k to enstikto mou aplws me provlimatise para poli pou den evale oute 1 gr tin perasmeni fora k aplws zitisa k gnwmes..Den nomizw na einai kako!! An ta 3erame ola den 8a 8elame na pigenoume ston paidiatro alla 8a kaname tous giatrous emeis..Oso an 8a akouw mono tin paidiatro mou, logw oikonomikwn den paw stin paidiatro mou gia emvolia k etsi paw sta e3wterika iatreia tis perioxis mou pou den plirwnw tipota k tin Triti exei alli giatro k tin Pempti alli giatro k gi'auto akousa toses polles gnwmes k mperdeftika..Oso gia tin simvoulo 8ilasmou einai k paidiatros alla gia na gineis simvoulos 8ilasmou den 3erw pws ginese i sigkekrimeni einai i Proedros Ipostiriktikis Omadas 8ilasmou Leukwsias (tis polis mou diladi) k me voi8ise paaaaara poli k den exw parapono..Allo i paidiatros k allo i simvoulos 8ilasmou i ka8e mia me to stoixeio tis..Akouw tis gnwmes tous tis epe3ergazome k meta kanw oti pistevw pws einai kalitero gia to mwro mou..Den eimai k teleiws pioni..Signwmi an ginomai vareti merikes foares aplws ta lew gia na akousw k tin dikia sas gnwmi..Sas euxaristw gia ka8e voi8eia pou mou dwsate ws twra..Kali sas mera!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άνδρια,σήμερα που τη ζύγισε ο παιδίατρος πριν της κάνει εμβόλιο και είχε βάλει 100γρ σε 2 εβδομάδες (ενώ τον Ιούλιο είχε βάλει 400 σε 3 εβδομάδες) τον ρώτησα αν είναι λίγα και μου είπε ότι με τη ζέστη πάντα τρώνε λιγότερο και χάνουν επειδή ιδρώνουν οπότε είναι αναμενόμενο.Μας ενδιαφέρει, λέει, πόσο έχει πάρει από τότε που γεννήθηκε, θέλουμε να παίρνουν περίπου 700 γρ το μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax τι τραβάμε...περιμενα πώς κ πως να κοιμη8ώ με την μικρή το μεσημέρι κ εκεί που τα κατάφερα να την κοιμήσω μετα απο μισή ώρα ξύπνησε με λιγμους απο κλάμα....δεν έβλεπα μπροστά μου κ τι δεν εκανα να την ηρεμησω ,της εφτιαξα ενα γαλα κ κοιμήθηκε αλλα εμένα τώρα με έχει πιάσει υπερένταση κ νοιώ8ω κ ράκος.....8εέ μου κ εχω ενα σωρο ρουχα για σιδέρωμα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Ανδρια καλα κανεις κ πηγαινεις στο δημοσιο. Απλα μας ελεγες συνεχεια για πολλους παιατρους που μπερδευτηκαμε. Στον Αλεξανδρο το ιδιο εκανα κ εγω να παω στο δημοσιο μεχρι που μου καταστρεψαν το παιδι κ ειπα στον εαυτο μου οτι θα στερουμε εγω παρα το παιδι μου. Κ εγω μ εναν μισθο ημουνα τοτε. Συγνωμη εαν σε στεναχωρησα. Σουλιτσα κ εγω απο τωρα σκεφτομαι το τριτο αλλα λεω καλυτερα να απολαυσω το τυραννο μου. Δεν εχω κανει ακομη μπανιο επειδη πηγαινουμε αργα κ εγω εχω φαει. Ο μικρος μου συγκαηκε στο λαιμουδακι. Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Ανδρια καλα κανεις κ πηγαινεις στο δημοσιο. Απλα μας ελεγες συνεχεια για πολλους παιατρους που μπερδευτηκαμε. Στον Αλεξανδρο το ιδιο εκανα κ εγω να παω στο δημοσιο μεχρι που μου καταστρεψαν το παιδι κ ειπα στον εαυτο μου οτι θα στερουμε εγω παρα το παιδι μου. Κ εγω μ εναν μισθο ημουνα τοτε. Συγνωμη εαν σε στεναχωρησα. Σουλιτσα κ εγω απο τωρα σκεφτομαι το τριτο αλλα λεω καλυτερα να απολαυσω το τυραννο μου. Δεν εχω κανει ακομη μπανιο επειδη πηγαινουμε αργα κ εγω εχω φαει. Ο μικρος μου συγκαηκε στο λαιμουδακι. Φιλια

Den me stenaxwreses Gewrgianna mou :D...Ontws sto dimosio exei k asxetous me to epaggelma alla ti na kanoume? :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη, χρόνια πολλά για τη μπουμπού :D

Γιατί δεύτερο τσίμπημα? Κάνατε δύο εμβόλια?

Γωγώ, τα ίδια τράβηξα κι εγώ το μεσημέρι. Την κοίμησα, ξάπλωσα δίπλα και μόλις με πήρε ο ύπνος, κλάμα με λυγμούς η μικρή! Αγκαλίτσα, βολτίτσες μες το σπίτι, τίποτα δεν έπιανε... Κατάφερα την ξανακοίμησα και μετά από μισή ώρα πάλι τα ίδια! Τι να τους πιάνει άραγε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑς ΚΙ ΕΜΕΙς ΣΗΜΕΡΑ 2 ΕΜΒΟΛΙΑ....ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩς ΘΑ ΕΙΝΑΙ ,ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΑ,ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΠΟΛΥ....Ο ΓΙΑΤΡΟς ΓΕΛΟΥΣΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΩΡΟ ΤΩΝ 2700 ΟΛΟ ΕΛΕΓΕ....ΚΙ ΟΜΩς ΕΚΛΑΙΓΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ....768Ο,ΕΔΩ ΛΕΜΕ ΤΕΟΝ,ΣΟΥΛΑ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΜΑΥΡΑΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟς ΜΕ ΕΝΑ ΞΥΛΑΚΙ ΜΕ ΒΑΜΒΑΚΙ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΕ,ΣΥΝΗΘΩς ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕς ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΑ!!!!!!!!!!!!!!.

ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 5, ΜΑς ΕΙΠΕ ΚΡΕΜΑ ΣΤΟΝ 6,ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ,ΧΑΡΑ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ.

ΣΑς ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΕ ΕΤΣΙ,ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑ,ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΟ 2009 ΜΙΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΧΤΥΠΗΣΕ ,ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ,ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ 5.5 ΧΡΟΝΙΑ....ΕΝΤΑΞΕΙ ΦΕΤΟς ΠΡΩΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΖΟΡΙ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΟΡΙ;;;;;;;;;;;;ΚΑΛΟ Σ\Κ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mia voi8eia: 8elw na kanw 5 geumata tis Victorias..Etrwge 4 geumata ana 4 wres k twra prospa8w na tin 8ilazw 5 fores ana 3 wres alla den ta katafernw..8elw tin gnwmi sas..San simera 3ipnise stis 10:30 k 8ilazame ws tis 11:10 meta 2:30-3:10 meta 6:30-7:20 (me dialleimmata) k stis 10 pali 8a tin 8ilasw,ws twra 4 geumata..Na tin 3ipnisw girw stis 1 pali gia na ginoun 5 geumata? I na tin afisw?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άνδρια, γιατί θέλεις να αυξήσεις τα γεύματα?για να πάρει βάρος?εγώ δεν θα την ξύπναγα το βράδυ, από τη στιγμή που έχει μάθει να κοιμάται δεν θα της το χαλούσα, καλύτερα να έκανες πιο συχνά τα ημερήσια γεύματα, κάθε 2,5 ώρες δηλαδή

Αναστασία, δύο εμβόλια της έκαναν και την πρώτη φορά, ευτυχώς δεν ανέβασε πυρετό απλά είχε μια σχετική γκρίνια το απόγευμα τώρα κοιμήθηκε στις 10 έκανα μπανάκι κ αποτρίχωση κ ετοιμαζόμαστε για μπιριμπίτσα!αύριο λέω να πάω για shopping therapy για μενα κ μετά jumbo για κανενα φορμάκι ήδη αυτά των 6 μηνων της είναι ίσα ίσα.πάμε για 9 μηνών!

καλο βράδυ κ καλή ξεκούραση στις κουρασμένες μανούλες και τον πατερούλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ..ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΧΤΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ 3ο ΕΜΒΟΛΙΟ..ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΑΠΛΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΑΛΙΑ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ...ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΟΝΤΙΑ?ΡΩΤΗΣΑ ΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΠΑΝΙΟ ΑΛΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΩΡΑ ΔΟΝΤΙΑ ΣΤΟ 4ο ΜΗΝΑ...ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΟΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΙΝΟΥΝ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΣΤΑ ΜΩΡΑ,ΠΟΙΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥΣ...ΕΓΩΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ FRISOLAC KAI FRISOLAC COMFORT(ΑΝΤΙΑΝΑΓΩΓΙΚΟ) ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ APTAMIL ΤΗΣ MILUPA GIA GALA 2ης ΒΡΕΦΙΚΗς ΗΛΙΚΙΑΣ...ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΣΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΠΧ ΧΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ 3 ΚΟΥΤΙΑ ΤΩΝ 180 ΓΡ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ 3 ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ...ΤΟΥΣ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΑ ΕΔΩΣΕ......ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ!!!!ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...