Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!


Recommended Posts

καλησπερα !!

Ανντρια τελεια τα νεα σου !! Ευχοναι να ηταν τυχαιο...

Γεωριγαννα μου γειααααααααααα !!

Ελενακο & Σουλιτσα..μπραβο! Λιωσατε; Κι εγω της λεω μαμα κ μπαμπα αλλα δεν βλεπω απαντησεις! αχαχαχ

Σουλα μαζι τα συνενοηθηκαν οι δικες μας.. κι εμενα εχει τρομερη γκρνια..δεν ξερω για ποιον λογο... πριν λιγο ηρεμησαμε... κλαιει με δακρυα κ το βραδυ σανναπαραμιλαει στον υπνο της!!

σαλακια εχουμε και εμεις ΑΠΕΙΡΑ...σαλιωνουμετ απαντα ρουχα , σεντονια τα παντα ! δοντακια δε βλεπω ομως ουτε φουσκωμενα ουλα! Ποιος ξερει!!!

Τα δικα μας τα νεα ειναι οτι εχθες κι εγω αγχωθηκα με την ουρολοιμωξη της αντριας .μου μπηκαν ιδεες κ μετα θυμωσα με τον εαυτο μου γιατι επηρεαζομαι !!!! Γενικα ακομη η ψυχολογια μου δεν ειναι κ πολυ καλά..κουραστηκα με τις γκρινιες... και επιπλεον εχω κ θεμα... ρε κοριτσαι δεν μου ξαναρθε περιοδος..μμουε ιε εμφανιστει εκεινο το αιματακι στις 24 Ιουνιου που ξρατησε 3-4 μερες αλλα ελαχιστο... ξανα δεν ηρθε...ενταξει ειναι παρατραβηγμενο να εχουμε νινάκι ..αλλα ντερπομαι να παρω τον γιατρό για να τον ρωτησω..θα με ρωτησει αν ειχαμε επαφες τι να του πω: ναι αλλα πηραμε μετρα το γνωστο τραβηγμα? :oops::oops::oops::oops: Κι αν επαθα κατι ? Τι αγχος!!!

Σς ζαλισα σορρυ !!!

Σμουτς :x:x:x

Γεωργανναμου ευχαριστουμε που μας σκεφτεσαι!! Να ανεις βουτιες κ να γεμισεις τις μπαταριες σου! Σε σκεφτομαστ εολες !!!!!

Οσο για την πεθερα μου...κοριτσια θα θελα μια αγκαλιτσα κ μια φιλεναδα να τα πω να ξεθυμανω... μας εχει χαλασει την ηρεμια μας αλλα θα περάσει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 959
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Gewrgianna mou tin 8ilazw k den klaiei an peinouse den 8a sikwne tin geitonia sto podi apo to klama? Tin 8ilazw tis dinw tin pipila k einai isixi..Etixe pio palia na min tin ikanopoia to gala mou k 3erw tin antidrasi tis..Ti na pw k egw..K tis perissoteres fores kanei 4 wres na peinasei fisika an peinasei stis 3-3,5 wres den tis lew meine na perasoun 4 wres k meta ennoeitai :)..Tous orous tous vazei i mikri k oxi egw :))..

Irinaki mou k egw euxomai na itan tixaio pou den evale varos..8a dei3ei avrio fisika pou 8a pame gia zigisma pali..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια θυμάστε ποιά κοπέλα απο εμάς είχε μονήρη ομφαλική λειτουργία;;το βρήκαν στη κολλητή μου κ έχει σκάσει απο το άγχος! Άνοιξε κ εδώ θέμα μπας κ το έχει κ κάποια άλλη για να ηρεμήσει..

ελενα, εγω ημουν με τη μονηρη ομφαλικη αρτηρια, και οπως ειδες ειμαστε μια χαρα μαμα και κορη!!!!

ρωτα με ο,τι θες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΗΜΕΡΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΑΚΙΑ ΛΟΓΩ ΠΡΟΩΡΟΤΗΤΑς...ΟΛΑ ΚΑΛΑ ...ΖΕΣΤΗ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗς ΚΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΣΕ.....ΤΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ \ΚΑΤΣΕΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 5 ΛΕΠΤΑ ΣΤΟ ΚΑΘΕ ΑΥΤΙ ΑΚΙΝΗΤΟΣ ΜΑς ΠΗΡΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ....ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑ ΠΑΜΕ....ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ,ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΟς ΜΟΛΙς ΤΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ ΓΑΛΑ ΟΛΑ ΕΓΙΝΑΝ....ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΜΕ ΡΙΞΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟς ΣΗΜΕΡΑ, ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΣΤΟΝ 6 ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ, Η ΠΡΟΕΡΓΑΣΙΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΩΡΙς,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΣΤΟΝ 12 ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙ....ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΓΑΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΠΑϊδακι......καληνυχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα μας έλειψες κιόλας!Να μπαίνεις όποτε μπορείς να μαθαίνουμε νέα σου!Κάνε καμια βουτιά κ για μένα!Τον μικρό θα τον βάλεις τελικά για μπανάκι;Εγώ εφόσον μας το επέτρεψε ο γιατρός τον έβαλα να δροσοστεί κ γούσταρε το μούτρο του!χιχι

Ειρηνάκι με την περίοδο ψάξτο άν κ δε πιστεύω να είναι κάτι,απλά ακόμα οι ορμόνες "παίζουν" γι'αυτό δεν σου έρχεται.Πάρε το γιατρο σου να ηρεμήσεις,μη ντρέπεσαι βρε,λές να είσαι κ να το καταλάβεις όταν αρχίσει να κλωτσάει;;ΤΕΟΝ! :shock: Σου στέλνω μία αγκαλίτσα! :YMHUG:

Γλυκερία καλή ξεκούραση! Μπουλουκάκος ο γιόκας σου!Γλύκας! Τώρα που έιπες για περίοδο πραγματικά δε θυμάμαι πως είναι να έχεις περίοδο! 18 μήνες δεν έχω,μόλις την επανέφερα έμεινα έγκυος ευτυχώς.

Αντριάκι η παιδίατρος τί λέει για το ξένο; Άν είναι για το καλό της μικρής σου δώστο να πάρει τα πάνω της!

Αφροδιτη μου μόλις διάβασα το μήνυμα που της έγραψες!Σ'ευχαριστώ!!!! :D Αύριο που θα το διαβάσει είμαι σίγουρη οτι θα ηρεμήσει πολύ!Της έλεγα τη περίπτωσή σου(αλλα δε θυμόμουν ποια κοπέλα απο εμάς ήταν)κ ήθελα να μάθω κάτι παραπάνω να της πώ γιατί δεν είχε ξανα ακούσει για μονήρη αρτηρία κ ανησυχούσε! Να σαι καλά Αφροδιτάκι!

Πάω να την πέσω κ εγώ μετά απο 2ωρο σιδέρωμα! :o Καληνύχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα μας έλειψες κιόλας!Να μπαίνεις όποτε μπορείς να μαθαίνουμε νέα σου!Κάνε καμια βουτιά κ για μένα!Τον μικρό θα τον βάλεις τελικά για μπανάκι;Εγώ εφόσον μας το επέτρεψε ο γιατρός τον έβαλα να δροσοστεί κ γούσταρε το μούτρο του!χιχι

Ειρηνάκι με την περίοδο ψάξτο άν κ δε πιστεύω να είναι κάτι,απλά ακόμα οι ορμόνες "παίζουν" γι'αυτό δεν σου έρχεται.Πάρε το γιατρο σου να ηρεμήσεις,μη ντρέπεσαι βρε,λές να είσαι κ να το καταλάβεις όταν αρχίσει να κλωτσάει;;ΤΕΟΝ! :shock: Σου στέλνω μία αγκαλίτσα! :YMHUG:

Γλυκερία καλή ξεκούραση! Μπουλουκάκος ο γιόκας σου!Γλύκας! Τώρα που έιπες για περίοδο πραγματικά δε θυμάμαι πως είναι να έχεις περίοδο! 18 μήνες δεν έχω,μόλις την επανέφερα έμεινα έγκυος ευτυχώς.

Αντριάκι η παιδίατρος τί λέει για το ξένο; Άν είναι για το καλό της μικρής σου δώστο να πάρει τα πάνω της!

Αφροδιτη μου μόλις διάβασα το μήνυμα που της έγραψες!Σ'ευχαριστώ!!!! :D Αύριο που θα το διαβάσει είμαι σίγουρη οτι θα ηρεμήσει πολύ!Της έλεγα τη περίπτωσή σου(αλλα δε θυμόμουν ποια κοπέλα απο εμάς ήταν)κ ήθελα να μάθω κάτι παραπάνω να της πώ γιατί δεν είχε ξανα ακούσει για μονήρη αρτηρία κ ανησυχούσε! Να σαι καλά Αφροδιτάκι!

Πάω να την πέσω κ εγώ μετά απο 2ωρο σιδέρωμα! :o Καληνύχτα!!

I paidiatros den mou anafere kan gia 3eno giati den pezete 8ema na min vazei varos logw peinas giati 8a evaze gr alla liga oxi ka8olou alla pistevei pws kati allo simvainei twra na doume avrio pou 8a pame gia zigisma..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

I paidiatros den mou anafere kan gia 3eno giati den pezete 8ema na min vazei varos logw peinas giati 8a evaze gr alla liga oxi ka8olou alla pistevei pws kati allo simvainei twra na doume avrio pou 8a pame gia zigisma..K an den tin ikanopoiouse to gala mou 8a eklaige sinexws enw den exoume etsi 8ema :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια ευχομαι να ειναι ολα καλα...

ειρηνακι:

α) μην ανησυχεις κι εγω τα ιδια και μου ειπε οτι ηταν ψευδοπεριοδος , επειδη θηλαζουμε ακομα δεν ειναι κατι σταθερο αρα δε σου εχει ερθει λογικα

β) φυσικα και να τον παρεις και θα του πεις : ναι ειχαμε επαφες και αμα σε ρωτησει θα πειςδιακεκομενη συνουσια ειναι πολυ δοκιμος αμιγως ιατρικος ορος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χθες πηγαμε σε κουτουκακι με μια φιλη στα εξω τραπεζια η μικρη κοιμοτανε φουλ στο μαρσιππο επειδη γυρισαμε αργα δεν την εκανα καθολου μπανιο βεβαια εκτος απο τα συνεχη τοπικα πλυσιματα το πρωι της ειχα κανει ντουζακι δεν πειραζει φανταζομαι ετσι;

κοιμηθηκε στο μαρσιππο και μετα δωδεκα με 5 οπου θηλασε λιγο κ μετα απο τις εξι παρα τεταρτο γαριδα το ματι, τωρα παει να κοιμηθει αλλα αγκαλιτσα...

χθες το πρωι πρωι πετπατησαμε πολυ με το μαρσιππο κ περασαμε κ απο το φαρμακειο οπου ειχαμε θερμη υποδοχη απο ολους τους πελατες κ τη γειτονια, γελαγαμε σε ολους κ καναμε θραυση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pigame k zigistikame valame 75 gr se 2 meres..Mou eipe ka8e 3 wres na tin 8ilazw peina den peina giati kanonika trwei ka8e 4 wres 15 lepto apo to ka8e sti8os k trwei 4 geumata tin imera anti 5 afou kimate seri to vradi k etsi an to kanw ana 3 wres ton 8ilasma 8a kerdizw xwris kopo k xwris na tin 3ipnaw to vradi alla 1 geuma :)..

Exw enw provlima tin 8ilazw k den 3erei na stamatisei apo moni tis otan xortasei tin taiza 15 lepta apo to ka8e sti8os mono k simera to prwi tin 8ilasa 30 lepta apo to ka8e sti8os k meta ekane ena megaaaalo emeto ston mpampa mas..Tis paidiatrou ta 15 lepta pou tin 8ilazw apo to ka8e sti8os tis fanikane polla k mallon den trwei sinexws alla paizei mou eipe..Posi wra na tin 8ilazw apo to ka8e sti8os k na stamataw? Giati an perimenw apo tin kori mou den 8a afinei lepto to sti8os :)) Na anaferw pws otan tin figw apo to sti8os den klaiei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου αντρια!!!μπραβο!!χαιρομαι που πηρατε βαρος!!!θα σου πω τι κανω εγω.... επειδη απο μικρη κοιμαται ολη τη νυχτα, και δεν ξυπνα για μαμ, οποτε θελει μεσα στη μερα, τη βαζω να φαει...ετσι, μπορει να φαει στις 3 ωρες, μπορει στις 2 ,μπορει και στη μια ωρα!!!!!!το εκανα ομως, 1ον για να βεβαιωθω οτι τρωει οσο θελει και 2ον για να δινω σημα στο στηθος να συνεχιζει να κατεβαζει γαλα!!! δεν ξερω αν κανω σωστα η λαθος, παντως βαζουμε πλεον σταθερα κατα μεσο ορο 200 γρ την εβδομαδα!! βεβαια, η δικη μου γκρινιαζει και οταν τη βαζω χαιρεται, αλλα καθε παιδι ειναι διαφορετικο, μπορει η δικη σου να μην πειναει και να μην διαμαρτυρεται!!!αφου σου ειπε ομως ετσι η παιδιατρος, ετσι να κανεις,και θα δεις, αμεσως θα παρει βαρος!!!και μη στεναχωριεσαι, δεν τα ξερουμε ολα, με τον καιρο μαθαινουμε ....αντε, ευχομαι συντομα να περασετε στην πανα νουμερο 2!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστούμε Αναστασία μου κ ανταποδίδουμε! :D:D

Ευτυχώς δηλαδή που έχουμε και αυτήν τη φωτογραφία και είδαμε τα μάτια του, γιατί στη συνάντηση όλο κοιμόταν!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!

Ειρήνη, ωραίο το τικεράκι με την αγελαδίτσα :lol::lol::lol: καλά μόνο εγώ το πρόσεξα! ;)

Ά! Ήθελα να σου πω ότι και η δικιά μου τρομάζει στον ύπνο της και ρίχνει κάτι τσιρίδες, που με κάνει να τρέχω κουτρουβαλώντας να δω τι έπαθε, και τη βλέπω να κλαίει με κλειστά τα μάτια.. την παίρνω αγκαλίτσα για να ηρεμήσει και μετά συνεχίζει τον ύπνο της! Αλλά αυτό μου το έχει κάνει μέρα και όχι νύχτα!

Άφρο, δεν πειράζει που δεν την έκανες μπανάκι. Αν την ξύπναγες για να την κάνεις, θα της χάλαγες τον ύπνο.

Άντρια, και εμένα μου φαίνονται πολλά τα λεπτά που θηλάζει η Βικτώρια. Εμένα η μπέμπα θηλάζει 5 με 10 λεπτά το πολύ, και μόνο απ'το ένα στήθος τη φορά. Και χορταίνει σίγουρα, γιατί έχει βάλει 1060γρ τον τελευταίο μήνα! Εσενα μήπως παίζει με τη θηλή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxxxx den 3erw vre Anastasia mou alla auto me ta 15 lepta apo to ka8e sti8os mou to eipane k oi 2 paidiatroi pou piga k i simvoulos 8ilasmou mou eipe na tin afinw oso 8elei k na min paizw me ta lepta giati to mwro 8a mou dei3ei pote xortase alla auti i mikroula den katalavenei k oso tis afiseis to sti8os 8a to pipilaei pinei ton vosporo :)):))..Axx twra koimate k stis 1 kleinoun 3 wres pou efage ti kanoume tin 3ipname? Pelagwsa me auto to paidi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου αντρια!!!μπραβο!!χαιρομαι που πηρατε βαρος!!!θα σου πω τι κανω εγω.... επειδη απο μικρη κοιμαται ολη τη νυχτα, και δεν ξυπνα για μαμ, οποτε θελει μεσα στη μερα, τη βαζω να φαει...ετσι, μπορει να φαει στις 3 ωρες, μπορει στις 2 ,μπορει και στη μια ωρα!!!!!!το εκανα ομως, 1ον για να βεβαιωθω οτι τρωει οσο θελει και 2ον για να δινω σημα στο στηθος να συνεχιζει να κατεβαζει γαλα!!! δεν ξερω αν κανω σωστα η λαθος, παντως βαζουμε πλεον σταθερα κατα μεσο ορο 200 γρ την εβδομαδα!! βεβαια, η δικη μου γκρινιαζει και οταν τη βαζω χαιρεται, αλλα καθε παιδι ειναι διαφορετικο, μπορει η δικη σου να μην πειναει και να μην διαμαρτυρεται!!!αφου σου ειπε ομως ετσι η παιδιατρος, ετσι να κανεις,και θα δεις, αμεσως θα παρει βαρος!!!και μη στεναχωριεσαι, δεν τα ξερουμε ολα, με τον καιρο μαθαινουμε ....αντε, ευχομαι συντομα να περασετε στην πανα νουμερο 2!!!!

Afrodite mou auto ekana k egw palia k evaze apisteuto varos opote zitouse sti8os tis edina, alla twra me tous kolikous k ta ponakia pou exei logw diskoiliotitas mperdeftikame para poli giati exei gkrinia k polles fores mporei na pernei to sti8os mou k les aaa peinouse k telika tis aresei k anakoufizete giati tis piezw tin koilitsa tis panw stin dikia mou k irema apo tous ponous..Etsi 8a kanw twra 8a kanw opws tin mikono me to sti8os e3w na doume ti 8a ginei :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια τα παιδια πρεπει να τα θηλαζεις οσο θελουν ειτε 5 ειτε 10 ειτε 15 ειτε 40 εμενα ειχε αδυναμα σαγονακια κι ετρωγε πολληηηηηηη ωρα επειδη κουραζοτανε κ εκανε κ διαλειμματα... Το πιπιλισμα το εχουν αναγκη. Ενεργοποιει τις θηλες κ ειναι το παιχνιδι των μωρων απο τα παλια παλια χρονια που δεν ειχε υποκατασταθει με πιπιλες. Ο λογος που εκανε εμετο ειναι οτι επειδη της οριζεις εσυ το χρονο που θηλαζει δεν εχει μαθει ποσο αντεχει το στομαχι της! Τα μωρα ειναι αυτορυθμιζομενα, αυτα ρυθμιζουν ποτε πεινουν, ποτε νυσταζουν, ποσο γαλα θα παραγεις εσυ... και αν δεν πιπιλαει πολυ ενεργητικα η δεν εχει πολυ βαθυ πιασιμο μπορει το πολυ θρεπτικο σου γαλα να ειναι στα 17 λεπτα. Αμα την αφησεις μια περιοδο να θηλαζει οσο θελει μετα θα ελεγχει καλυτερα τα σαγονια κ το στομαχακι της κ θα τρωει σε 5 με δεκα λεπτα... Εμενα αμα βαριεται μπορει να πινει 2 γουλιες ανα τεταρο κ μετα να κανει να θηλασει ωρα... και αφηστε τα να σας πιπιλουν ειναι τιμη να μην τα καλυπτει μονο μια πιπιλα απο καουτσουκ αλλα για να καλυψουν τις αναγκες κ την ψυχαγωγια να θελουν το στηθος της μανουλας. Και απο ψυχολογικης αποψης μεχρι 2 ετων ειναι το στοματικο σταδιο αντλουν ευχαριστηση απο το στομα μετα ερχεται το πρωκτκικο αντλουν ευχαριστηση απο τον ελεγχο των σφιγκτηρων κ κοβουν και την πανα μεχρι 4 -4,5. Οσο πιο πολυ καλυπτεται ενα σταδιο τοσο πιο ομαλα προχωρουν στο επομενο και δεν παλινδρομουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια τα παιδια πρεπει να τα θηλαζεις οσο θελουν ειτε 5 ειτε 10 ειτε 15 ειτε 40 εμενα ειχε αδυναμα σαγονακια κι ετρωγε πολληηηηηηη ωρα επειδη κουραζοτανε κ εκανε κ διαλειμματα... Το πιπιλισμα το εχουν αναγκη. Ενεργοποιει τις θηλες κ ειναι το παιχνιδι των μωρων απο τα παλια παλια χρονια που δεν ειχε υποκατασταθει με πιπιλες. Ο λογος που εκανε εμετο ειναι οτι επειδη της οριζεις εσυ το χρονο που θηλαζει δεν εχει μαθει ποσο αντεχει το στομαχι της! Τα μωρα ειναι αυτορυθμιζομενα, αυτα ρυθμιζουν ποτε πεινουν, ποτε νυσταζουν, ποσο γαλα θα παραγεις εσυ... και αν δεν πιπιλαει πολυ ενεργητικα η δεν εχει πολυ βαθυ πιασιμο μπορει το πολυ θρεπτικο σου γαλα να ειναι στα 17 λεπτα. Αμα την αφησεις μια περιοδο να θηλαζει οσο θελει μετα θα ελεγχει καλυτερα τα σαγονια κ το στομαχακι της κ θα τρωει σε 5 με δεκα λεπτα... Εμενα αμα βαριεται μπορει να πινει 2 γουλιες ανα τεταρο κ μετα να κανει να θηλασει ωρα... και αφηστε τα να σας πιπιλουν ειναι τιμη να μην τα καλυπτει μονο μια πιπιλα απο καουτσουκ αλλα για να καλυψουν τις αναγκες κ την ψυχαγωγια να θελουν το στηθος της μανουλας. Και απο ψυχολογικης αποψης μεχρι 2 ετων ειναι το στοματικο σταδιο αντλουν ευχαριστηση απο το στομα μετα ερχεται το πρωκτκικο αντλουν ευχαριστηση απο τον ελεγχο των σφιγκτηρων κ κοβουν και την πανα μεχρι 4 -4,5. Οσο πιο πολυ καλυπτεται ενα σταδιο τοσο πιο ομαλα προχωρουν στο επομενο και δεν παλινδρομουν

Nai afroditi mou den eipa na tis orizw egw poso na trwei alla des pws simera efage 1 olkokliri wra k meta ekane emeto afou den 3erei poso prepei na trwei ti prepei na kanw? na ti afinw na trwei oso 8elei k meta na kanei emeto? einai swsto auto? K auto pou lew den to eixame apo panta twra teleutaia to 3ekinise prin 8ilazame k otan xortene i koimotan sto sti8os mou to eftine apo moni tis epomenws i3ere poso i8ele twra ti epa8e?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχας ελπιζω να μην παρεξηγηθηκα ειμαι σιγουρη πως κανεις το καλυτερο... ισως εστω κ ανα κανει μια φορα εμετο μετα να μαθει ποσο αντεχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axx twra koimate k stis 1 kleinoun 3 wres pou efage ti kanoume tin 3ipname? Pelagwsa me auto to paidi..

Εγώ χτες που κάποια στιγμή έφτασε τις 4 ώρες και κάτι και κοιμόταν (για πρώτη φορά), αγχώθηκα, και την πήρα αγκαλίτσα, την έβαλα στο στήθος, έφαγε μισοκοιμισμένη και μετά συνέχισε τον ύπνο της!!!

Αυτό το έκανα γιατί ο παιδίατρος μου είπε ότι στην ηλικία της δεν πρέπει να κάνει κάτω από 6 γεύματα την ημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E tote afou peinage giati to ekane emeto? Paidiatrous den 8elw na akouw giati me mperdevoun se 8ema 8ilasmou..Akouw mono tin simvoulo 8ilasmou pou eipe na tin taizw opote 8elei k oso 8elei..K peinaei ka8e 4 wres k oloi mou lene pws einai polles oi wres pou menei nistikia ee ti na kanw me to zori na peinaei? na tis dinw ka8e 3 wres to sti8os mou?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pira til twra tin simvoulo 8ilasmou..Na min tin 3ipnaw gia na faei,tin rwtisa gia tin wra k mou eipe oso 8elei to mwro..Otan tis anafera pws meta mou kanei emeto mou eipe na dokimasw na tin 8ilazw gia 30 lepta meta na paizoume ligo k na 3ana dokimazoume k pali na 8ilasoume k an 8elei na sinexisoume..To allo pou mou proteine einai to ligo k ka8e ligo diladi na trwei gia 30 lepta k stin 1,5 wra peripou pali na dwsw sti8os!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, βρε Άντρια συμφωνώ (και με την Αφρο) ότι πρέπει να τρώνε όταν και όσο πεινάνε και ότι τα μωρά ρυθμίζουν τα πάντα, αλλά υπάρχουν και κάποια όρια που τα θέτουν οι ειδικοί!

Η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κ απο μένα!!!

Τι κάνετε?Να ευχη8ώ σε όσες ειναι διακοπες να περνάνε καλα κ τους στέλνω τα φιλιά μου,ειδικα στα μωρουλινια μας!!!

Εμεις παραμένουμε στην πανέμορφη Α8ηνα (μπλιαχ δλδ )...

Η Χριστινα ξεκινησε κρεμουλα,της αρεσει πολυ,ειναι το 2ο γευμα της ημέρας...σιγα σιγά 8α τρώει κ απόγευμα...απλα τρώει λιγότερο γαλα κ πρέπει να ρωτήσω τον γιατρο αν υπαρχει προβλημα.

Λογικά 8α πέρνει αρκετες 8ερμιδες απο το γευμα της κρεμας.... :-?

Κατά τ'αλλα έχει γίνει απαιτητική ,κά8εται λιγο μονη της...σηκώνει ποδια ψηλά κ τα πιάνει,γυρνάει συνεχώς μπρούμητα,της αρέσει να χώνει το κεφάλι της πάντου,να μασαεί τα πάντα ακομα κ εμας :lol:

Μεγαλώνουν κοριτσια κ νταντυ ;)

Εγω τελιωνω αυριο λογικα με τα υλικα της μπομπονιερας,ειναι σύνολο 160,8α σας βάλω φωτο με τα δειγματα να δειτε....

Αυτα προς το παρον .....φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...