Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!


Recommended Posts

afro24, με όλο το σεβασμό κ χωρίς να λέω ότι η άποψή μου είναι η σωστή, στη θέση σου δεν θα την έβαζα να κοιμάται ανάμεσά μας.θα πρέπει να μάθει ότι ο χώρος που κοιμάται είναι το κρεβατάκι της.θα δυσκολευτείτε να την βάλετε πίσω στο κρεβάτι της γιατί θα προτιμάει το δικό σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 959
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα!!!

Ηρθα κι εγω.. σουλακι καθαριζε φιλεναδα!! Σκατα εγινε η κουζινα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμεςι μαλλον κανουμε πλακες στη μαμα...εχει ριξει κατι τορπιλες..αλλο πράγμα!

Αφρο περαστικα!!

Αντρια τι εχει το βαρος της καλε? ποσα κιλα εναι ? χανω την μπαλα με τοσα ποστ! Μην αγχωνεσαι τοσο!!

Κοριτσια εχω ενα θεμα..

προχθες με τον καυγα πουε γινε το μωρο τρομαξε..κ μεσα στον υπνο της ξυθπναει κ κλαιει με λιγμους..το ξερω ατο ειναι τρομος... εχει τρομαξει η καημενουλα.. το βραδυ εκλαιγε πολυ . κ στο τελος κοιμηθηκαμε αγκαλιτσα χερακι χερακι..κ με εσφιγγε..τι να κανω να την ηρεμισω?

Δαναη κι εγω την βαζω κ νοιωθει ασφαλεια..ειναι μερικες φορες πουδεν θελει να κοιμηθει στο κρεββατακιτ ης....αυτο δεν σημαινει οτι δεν ξερει ποιος ειναι ο χωρος της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρια τι εχει το βαρος της καλε? ποσα κιλα εναι ? χανω την μπαλα με τοσα ποστ! Μην αγχωνεσαι τοσο!!

Emeine stasimi sta 4320gr edw k 1 evdomada, oute 1 gr parapanw!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν νομιζω οτι αυτο ειναι προβλημα.. δεν παιρνουν καθε μερα βαρος.. κι εμας αργα αργα βαζει πλεον.. ο παιδιατρος σου ειπε να ανυσηχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oloi anisixoume, allo na evaze liga gr k allo KA8OLOU..K genika einai poli leptoula..Vriskete sto pio katwtero simeio stin kampili anapti3is gia tin ilikia tis..Prin 15 meres pou evale gia teleutaia fora den itan k toso ikanopoiitiko to varos pou eixe valei pali..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια, γνώμη μου είναι ότι πρέπει να βρεις ένα σωστό παιδίατρο να σε καθοδηγήσει. Sorry αλλά μου φαίνεται ανικανότητα των γιατρών να μη μπορουν να βρουν μια λύση για τη διατροφή της Βικτώριας..

Afro μου, μας έλειψες! Μας πιάνουν και τις υπόλοιπες τα υπαρξιακά μας, μη νομίζεις...

Περαστικά στην Αννούλα!

Δανάη, ναι βάζουμε και κοκκαλάκια! Βρήκα και κάτι λαστιχάκια πολύ μικρά (ούτε φαίνονται όταν τα κρατάω στο χέρι μου!) και κάνουμε και ένα κοτσιδάκι!

Πάντως να βάλεις την πάντα στο κρεββατάκι της μικρής για να μη χτυπήσει το κεφαλάκι της τώρα που αρχίζει και κουνιέται πιο πολύ!

Πολύ γρίνια η μπέμπα τις δυο τελευταίες μέρες..... Δεν ηρεμεί πουθενά! :( Το αριστερό μου χέρι νομίζω ότι θα πάψει να λειτουργεί.... δεν το νιώθω μερικές φορές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα κι εμενα εδω κ 4 μερες ειναι κολημενη η ζυγαρια στα 5.510... μηπως επειδη το βραδυ δεν θηλαζουμε? Σκεφτεσαι το ξενο?

Den nomizw na ftaiei auto giati apo 40 imerwn etsi kanoume,den 3ipnaei tin nixta k alles fores evaze alles liga gr k alles arketa..Pantws fenete namin peinaei..3erw? ti na pw k egw?

Anastasia mou den akousa tin gnwmi mono enos giatrou alla mou eipane 2 giatroi ws twra gia tin analisi ourwn k gi'auto tin ekana..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την ανάλυση ούρων καλά έκανες και την έκανες!

Και να ξέρεις ότι η ουρολοίμωξη στα βρέφη είναι ασυμπτωματική :shock: και ένας απ'τους λόγους που το παίρνεις χαμπάρι είναι ότι δε βάζει βάρος το παιδί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Ξέχασα να σας πω! Μίλησα με τη Γεωργιάννα. Έχετε χαιρετίσματα και να ξέρετε ότι διαβάζει τα νέα μας αλλά δεν μπορεί να μας γράψει γιατί μπαίνει απ'το κινητό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα,αφού μπορείς να μας διαβάζεις, ελπίζω να περνάς καλά και να χαλαρώνεις- όσο μπορείς με δυο ζουζούνια.

Η Μυρτώ σήμερα ήταν γκρινιάρα, τώρα τη θήλασα, έφαγε μόνο από το ένα στήθος και ξεράθηκε. Ελπίζω να μην θυμηθεί στις 3 ότι δεν έφαγε κ από το δεύτερο....

Καληνύχτα και καλή ξεκούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ;ΕΣΑς ΒΡΕ ΜΑΝΟΥΛΕς ΕΧΟΥΝ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ,ΣΑΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΤΙς ΓΡΟΘΙΕς ΤΟΥς ,ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΑΛΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΝΙΓΟΥΝ ,ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΠΜΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΥΤΑ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΔΟΝΤΙΑ....ΣΚΟΥΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΠΟΛΥ...ΠΟΛΛΕς ΚΑΛΗΝΥΧΤΕς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!ειμαι πολυ χαρουμενη, γιατι ολα θα πανε καλα με την κουμπαρα μου και σιγα σιγα θα φυγει να παει στο παιδακι της!!!εμεις μαλλον θα φυγουμε την παρασκευη, αλλα δεν θα με χασετε, θα παρουμε και τον υπολογιστη μαζι!!!

γεωργιαννα , ελπιζω να περνας τελεια!!!! κανε και καμια βουτια για εμας!!! ελπιζω να ερθει κι η μανουλα σου και να κανετε αξεχαστες διακοπες!!! κι εμενα μου ελειψε η δικη μου, αντε να τα μαζευουμε να φυγουμε!!!

γλυκερια μου, δεν ξερω τι σημαινουν τοσα σαλια, αλλα αν δεν εχει δυσφορια, τι πειραζει;;;; αληθεια, απο ποτε βγαζουν δοντια;;;;

τα ξαναλεμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμάς!

Αφροδίτη, χαίρομαι για την κουμπάρα σου! Με το καλό να πάει σπιτάκι της!

Εμένα η μανούλα μου θα έρθει το σάββατο [smilie=blob9.gif] γιούπι!

Δεν αντέχει να περιμένει μέχρι το σεπτέμβρη που θα πάμε! Της έλλειψε η εγγονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπριτσες!!

βρε λετε να βγαζουν απο τωρα δοντια???

εχθες η κορη μου ειπε μαμαααα ΤΕΟΝ :shock: δεν ξερει τι θα πει αλλα εγω της την λεω συνεχεια αυτη την λεξη :lol::lol::lol::lol:

αναστασια μου τοσο αργα κοιματε η μπεμπα??πωπω κουραγιο!!!!

η μικρη μου εχει προγραμμα να κοιματε στις 9 με 10 κ να ξυπναει στις 7μιση το πρωι,χθες δεν ξερω τι την επιασε κ ξυπνησε στις 3 την ννυχτα με κλαμματα εχει γινει λιγο γκρινιαρουλα στο ριλαξ κλαιει αγκαλια κλαιει τι να θελει αραγε???μερικες φορες ομως το κανει αυτο οχι ολη μερα,κ οταν την πιανει τιποτα δεν την παρηγορει :?:(

τι καλο θα φαμε σημερα???

εγω εχω μπριαμ στον φουρνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E4es k mena itan mesa stin gkrinia k egw eimoun xalia mavra ponousa poli to stomaxi mou k me sindniasmo tin apisteuti nista pou eixa ekana k emeto..Tin katafera na koimi8ei stis 12:30 sxedon k tin 3ipnise to kinito mou pou xtipise stis 10:30 to prwi, eutixws koimi8ikame kala :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσούδια κ ντάντυ! Συμπεθερούλα χθές το έγραψα κ εγώ οτι ο γιός μου,μου είπε 3 φορές μαααμά!!!!!!εννοείται οτι δεν ξέρει τι σημαίνει απλά μου το είπε μπας κ σταματήσω να τον πρήζω! :lol::lol::lol: Είδες τελικά τα παιδιά μας είναι γραφτό να είναι μαζι!!χαχα σε όλα ταιριάζουν τα σκατούλια! :D:D

Αναστασία ξεκουράστηκες καθόλου;πώς είναι σήμερα η μικρή;

Αφροδίτη μπράβο στη κοπέλα,όλα καλά να της πάνε..άντε κ εσείς να πάτε να σας περιποιηθεί η μανούλα!

Γλυκερία κ εμάς χαμός γίνεται απο σάλια,τώρα έχει αρχίσει κ τρώει κ τον καρπό του εκτός απο τα δάχτυλα! :shock: Εχεις ρωτήσει τον παιδίατρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια θυμάστε ποιά κοπέλα απο εμάς είχε μονήρη ομφαλική λειτουργία;;το βρήκαν στη κολλητή μου κ έχει σκάσει απο το άγχος! Άνοιξε κ εδώ θέμα μπας κ το έχει κ κάποια άλλη για να ηρεμήσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Σας χαιρεταω απο την ομορφη Κεφαλλονια!!!!!

Ακομη δεν εχω μπει στην θαλασσα, πηγαινουμε απογευμα και δεν εχω μπει ακομη. Οταν θα μπω θα κανω βουτια και για σας. Εχθες ειχε χαλια καιρο ετοιμο να βρεξει.

Σας διαβαζω καθε μερα, αλλα δεν μπορουσα να μπω επειδη δεν ηξερα τον κωδικο. Τωρα μπηκα απο του ανδρα μου.

Τι χαζομαμαδες εισαστε!!!!!! Απο τωρα μαμα!!!!!! Αχ που να το πουν κανονικα τι θα κανετε;

Ο δικος μου ειναι πολυ ησυχος, κοιματε αρκετες ωρες και γενικα του αρεσει πολυ εδω. Εγω απολαμβανω την θεα και την ηρεμια.

Ειρηνη απαραδεκτη η πεθερα! Και ολα αυτα γτ τα κανει; Εαν φευγατε και μενατε Αθηνα το ιδιο θα συμπεριφεροταν;

Ανδρια περαστικα σας. Μηπως ειναι καλυτερα να αρχισει να της δινεις και ξενο; να δοκιμασεις πριν την τρυπησεις; Αυτη η γρινια μπορει να οφειλετε στην πεινα. Ειναι πολλες ωρες 4 που τρωει. Τα μωρα που θηλαζουν τρωνε συνηθως ανα 3 αντε 3,5.

Ελενα μου κουκλος ο γιοκας!

Γωγω πως εκανε η μικρη, ανοιξε το στομα της;

Δαναη γτ χανεσε; τι εγινε με την δουλεια; η κουκλιτσα μου τι κανει;

Αφροδιτη χαιρομαι που πηγαν ολα καλα με την κουμπαρα σου. Αντε καλες διακοπες και σε σενα.

Γιουλη διακοπες δεν θα πατε μαζι με τον ανδρα σου;

Ξυπνησε το μαναρι μου!!

Σουλιτσα μου κουκλα και η κορουλα σου! Γλυκερια πολλα φιλια!

Οποια κοπελα ξεχασα συγνωμη, αλλα με καλει το καθηκον!!!!

Σας φιλω ολους!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...