Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου-Νο46-Εδώ οι τοκετοί εξπρές!!!


Recommended Posts

Αργυ τι μου θυμισες με τα πεθερικα σου!!!!! :lol::lol::lol:

Τα δικα μου πηγαν φετος Κερκυρα και το μαθαμε τη προηγουμενη το βραδυ οτι φευγανε!!!

Ο δε αδερφος μου με τη καριολα που εχει παρει(η οποια ειναι φουλ προληπτικη και μοιρολατρισσα) και τον εκανε σα τα μουτρα της,σπιτι αγορασανε κι αν δεν ειχε μπλεξιματα να τον ξελασπωσει ο πατερας μου,δε θα το μαθαιναμε!!!

Παναγιωτα ασε ρε τη κουλτουρα και πιασε τα τουρκικα..εχει σασπενς λεμε!!!!! :lol::lol::lol:

Ουτε εγω το βλεπω αλλα δεν ηξερα οτι ειναι τοσο καλο! :P καλα εγω δεν εχω χρονο και να θελα! :?

Γωγουλα μη τρελαινεσαι με τους παιδικους..επειδη ειμαι μεσα στα πραγματα εχω να σου πω οτι στην ηλικια της Ιωαννας το σημαντικοτερο ειναι να βρει μια ζεστη αγκαλια κι ενα οικειο περιβαλλον κι ας ειναι και τροχοσπιτο που λεει ο λογος! Κοιτα οι παιδαγωγος που θα την εχει να τα αγαπαει και να τα φροντιζει με ορεξη! ;)

Καλα ειδικα σε αυτον που λες οτι μιλανε μονο αγγλικα ειμαι καθετα αρνητικη!!!! θα περασει μεγαλο αγχος η μικρη! Πρωτη φορα θα φυγει απο την αγκαλια του σπιτιου της και θα παει σε ενα ξενο περιβαλλον,με ξενα παιδακια και ενηλικες και θα μιλανε και ξενη γλωσσα;;;;;

Επισης σε δημοσιο θα μπορουσες να κανεις τα χαρτια σου κανονικα οχι μεσω εσπα βρε! ομως τωρα εχουν ληξει οι προθεσμιες...

Νατασουλα κι εγω μερα παρα μερα τους κανω μπανιο εκτος κι αν εχουμε παει σε παιδικη χαρα,θαλασσα ή καπου τελος παντων που εχει λερωθει! ;)

Αφρο εκανες ολα αυτα με 2 μωρα;;;μπραβοοοοο!!!!!

Συμπεθερα 6 μηνων ο γαμπρουλης μου;;;;; :x:x κι εγω παντως αυτο θελω,να φτασει στο σημειο να πινει γαλα πρωι-βραδυ να ελευθερωθω κι εγω!!!! :roll:

Καλα οταν γκρινιαζουν και τα 2 μαζι ειναι για πολλα ψυχοφαρμακα!!!σε νιωθω!!!!! :crazy:

Ωχ κι αλλα γραψατε αλλα νο ταιμ!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Γωγώ ο δημοτικός που πήγες είναι παιδικός και όχι βρεφινηπιακός γιαυτό δεν μπορούν να την πάρουν

Παίρνουν παιδάκια που 1/9/2011 θα είναι 2,5χρ.

Μπορείς όμως να τα κάνεις σε ιδιωτικό παιδικό που παίρνουν παιδάκια που 31/12/2011 θα είναι 2,5χρ.

Κοίταξες την λίστα του ΕΣΠΑ να δείς ποιους παιδικούς έχει?

Μπορεί να είναι κάποιος που σ'ενδιαφέρει

Κι εγώ ήθελα να σε ρωτήσω γιατί τόσο κόλλημα με τα Αγγλικά?

Λενάκι μια χαρά έτσι όπως τα σκέφτεσαι μακάρι να τρώει απ'όλα ο μπέμπης και να μη έχεις πρόβλημα

Ιουλία φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα Ιουλία και μένα μου αρέσουν εκτός αυτά που έχουν γεύση μπανάνα!!! μπλιαχ δεν τρώω μπανάνα με τίποτα!!!

να σου πω για την παιδική χαρά, θα συμφωνήσω μαζί σου, το είχα πει και πιο παλιά, πολλές είναι οι μαμάδες που πάνε για να χαλαρώσουν όπως λες.....εγώ όταν πάω θέλω να κάθομαι και εγώ στο παγκάκι και τα παιδιά να παίζουν, στο κάτω κάτω για αυτό είναι και ο χώρος, αλλά θα μου ζητάνε ή να τα κουνήσω ή να τρέξω πίσω από την Ρ. γιατί θα σκαρφαλώσει κάπου και δεν θέλω να πέσει και χτυπήσει....έχω δει και μαμάδες που παίρνουν και ένα βιβλίο, κάθονται στο παγκάκι και διαβαζουν, τα παιδιά τους όμως είναι δημοτικού!!!!......

και εγώ βαριέμαι να τους διαβάζω :oops::oops::oops: ....είναι πολύ σημαντικό να τους διαβάζουμε πριν τον ύπνο, κάνει τα παιδιά πιο έξυπνα!!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπρες

τι κανετε;;;;

απο μενα τρενακι ακομα μην περιμενετε...δε γενναω ακομα....

Πηγα σημερα στο Παπαγεωργιου...

το μωρο εξακολουθει να ειναι αναποδα..δηλαδη με τον ποπο κατω..

εκανα καρδιοτοκογραφο- συσπασεις μηδεν..

την πεμπτη που θα παω στο ιατρειο του θα κανουμε και μια κολποσκοπιση μηπως υπαρχει καποιο τραυμα και ενα τεστ παπ μηπως εχω καποια τραχηλιτιδα γιατι ορολοιμωξη η κολπιτιδα απο την καλλιεργεια δεν βγηκε, κοινως μικροβια στον κολπο περα απο τα φυσιολογικα..δεν υπαρχουν..

επισης εκτος απο αναποδα...το νινι μου ειναι και πολυ ψιλα..οποτε ..σηγουρα θα τον φαω τον μηνα.

Πηγα βρηκα και τον Παπ στο ιατρειο που εχει εκει στο νοσοκομειο, μιλησαμε...μου λεει εσυ τι θες;;;...αμα θες σε προγραμματιζω απο σημερα κι'όλας για καισαρικη, του λεω εχω πιθανωτητες..μου λεει λιγες αλλα εχεις...αλλα να σε κοψω προλαβαινω παντα...

Του ειπα οτο θα το σκεφτω και θα του απαντισω την πεμπτη..

ρε παιδια...δεν ξερω τι να κανω...

να περιμενω να με πιασουν οι πονοι..ρισκαροντας να μην εφημερευει το παπαγεωργιου;;;;....

φοβαμαι να παω σε κλινικη σε περιπτωση δευτερης καισαρικης...τοσο οσο φοβαμαι και την δευτερη καισαρικη...

αλλα να γεννισω στο Ιπποκρατειο..φοβαμαι πολυυυυυ περισσοτερο....

Αχ δεν ξερω τι θα κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσακι ο γιατρος σου ξεγενναει μονο στο Παπαγεωργιου;;

Εγω θα ελεγα να το ρισκαρεις αφου θελεις τοσο πολυ να γεννησεις φυσιολογικα!

Α ναι Γωγω ξεχασα να στο πω οτι για τους δημοτικους σταθμους θα επρεπε να ειχε ηδη κλεισει τα 2,5! :?

Ρε παιδια κι εγω βαριεμαι οταν πηγαινουμε παιδικη χαρα να τρεχω συνεχεια απο πισω του!!! :? το κανω βεβαια γιατι δε μου αφηνει περιθωρια...επισης με τα παραμυθια,γενικα το να τους διαβαζεις παραμυθια τα κανει πιο εξυπνα! μια φορα,λεει,μια μαμα ρωτησε τον Αινσταιν τι νακανει ωστε να γινει πολυ εξυπνο το παιδι της κι εκεινος της απαντησε "να του διαβαζεις παραμυθια!" κι εκεινη του λεει "ωραια και τι αλλο;;" κι ο Αινσταιν παλι "Να του διαβαζεις πολλα παραμυθια"!

ο Αλεξ δε καθεται ακομη να του διαβαζω για πανω απο 2 λεπτα,αλλα ενταξει τα περισσοτερα σε αυτη την ηλικια δε καθονται να ακουσουν ολοκληρη ιστορια..οταν του φτιαξω το δωματιο με κανονικο κρεβατι εχω σκοπο να ενταξω το παραμυθι στη ρουτινα υπνου! ;)

Διακοπες....ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩ!!!!!! :((:((:((:((:(( Α και δεν επρεπε να μας το πεις Ιουλια,ειναι γρουσουζια μπορει να σε ματιασουμε!!!! :lol::lol::lol::lol:

Να περασετε ΤΕΛΕΙΑ!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια.Θα της πω να προσπαθήσει τότε κανονικά.Γιατί έχει πολύ άγχος και του δίνει αρκετά ξένο γάλα.Φοβάται ότι μένει νηστικός.

θα σας γράψω τις δικές μου απορίες αργότερα γιατί τώρα η μικρή μου έχει άποψη και θέλει την μαμά της.

τα λέμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιουλια και αργυρο ...οπς εχω ξανα πει η παιδικη χαρα μας εχει μονο τσουληθρα :evil: φανταστειτε τωρα 20 παιδακια που μαζευονται το απογευμα σε μια τσουληθρα απο ηλικια 1,5 ετων μεχρι και δημοτικο ....και διπλα στον υπολοιπο χωρο τα μεγαλυτερα να παιζουν με μπαλες και ρακετες .....ο δικος μου χθες του ηρθε ιδεα να ανεβαινει τα σκαλια με την οπισθεν και να κατεβενει την τσουληθρα με την οπισθεν ....επιπλεων πηγαινε και καθοταν σε ενα κενο που εχει η τσουληθρα και φοβομουν να μην πεσει (ειναι για να κατεβαινουν απο ενα στυλο) .με τοσα παιδακια ειναι πολυ πιθανο να υπαρχουν ατυχηματα .

χρυσα δεν ξερω τι να κανεις ....ο γιατρος που ειχα στον μανωλη μου ειχε πει οτι μεχρι την 36 γυριζουν τα παιδια μετα δεν μπορουν ....αυτο που μπορεισ να κανεις ειναι να περιμενεις μεχρι το τελος τησ ευδομαδας και μετα αποφασιζεις .

Αυτο με το διβασμα πριν τον υπνο στην διαδικασια υπνου ποτε δεν το εχω κανει ...οταν τον παω στο κρεβατι δεν του μιλαω καν για να μην παρει θαρρος και δεν κοιμηθει ,μονο νανι του λεω :oops:

το μικρο απο το πρι κοιματε και ξυπναει μονο για μαμ ...τωρα το ακουω οτι ξυπνησε ...να δω τι ωρα θα κοιμηθει το βραδυ ....μαλλον το πρωι το κοβω :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρύσα και εμένα η δεύτερη άργησε να γυρίσει αλλά γύρισε

Έχω ακούσει ότι τα δεύτερα αργούν ;)

Τώρα εσύ σκέψου και κανε ότι νομίζεις καλύτερο για το μωρό και για σένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια μου οχι..συνεργαζετε και με το γενεεσης, το διαβαλκανικο και την Βιοκληνικη..

απο αυτα τα τρια μονο στη Βιοκλινικη θα ηθελα να παω...ΑΛΛΑ...ξερω πως αν γινει κατι θα πρεπει η εγω η το μωρο να μεταφερθουμε στο Ιπποκρατειο το οποιο ειλικρινα ουτε απέξω θα ηθελα να περναω..

δεν ξερω ρε κοριτσια...

Αφρο αυτο μου ειπε και αυτος..οτι λογικα γυρνανε μεχρι τις 36 και μετα απλα περιμενουμε να παρει θεση και να εμπεδωθει...απο κει και περα πες πχ οτι γυρναει συμερα αυριο..ε θα θελει καμια βδομαδα 10 μερες να εμπεδωθει.....

Απο κει και περα..ρε γμτ...θα μπορουσα μια χαρα να γεννισω φυσιολογικα....

δεν φοβαμαι τον φυσιολογικο τοκετο οσο φοβαμαι μια καισαρικη..δεν ειμαι κατα της καισαρικης προς θεου..για οποιονδηποτε λογο και αν γινετε εκτος και αν ο λογος ειναι η ευκολια του γιατρου να παει διακοπες....αλλα φοβαμαι μη γινει κατι....

τεσπα..να μη το συζτω αλλο..στην χειροτερη των περιπτωσεων θα γινει καισαρικη αμα με πιασον οι πονοι...αλλα πλεων εχω αρχισει να χανω τις ελπιδες μου να γεννισω φυσιολογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως το έχω ξαναπει

δεν θα τολμούσα ΦΤ μετά από ΚΤ

ειδικά εδώ Ελλάδα

Χρύσα όπου κι αν πας να τσεκάρεις αν δουλεύει η γεννήτρια του νοσοκομείου

ειδάλλως ο Ο να έχει φακό μαζί του ή καλά φορτισμένο κινητό :mrgreen:

εγώ αυτά θα τσέκαρα

Σίσσυ για ποιο επίδομα λες? Το επίδοαμα αδείας οι δικοί μας το έχουν πάρει

Άσχετα που θα το πάρουν πίσω πάλι :twisted:

Άυριο πρωι πάμε εφορία για έλεγχο 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡύσα και εγώ λέω να περιμένεις είσαι μόνο στην 36 εβδομάδα, δλδ έχεις 4 ακόμη εβδομάδες!!!! έναν ολόκληρο μήνα!!! :? .....και ρε παιδιά αυτή η έκφραση "θα σε κόψω" δεν μου ηχεί καθόλου καλά!!!! :evil::evil:

Τόνια υπαινίσεσαι κάτι? :-w:-w:-w:-w:-w

Αφρο μην βαράς βρε :x ....και εγώ τρέχω πίσω από την Ρ. γιατί φοβάμαι μην πέσει!!!

λοιπόν ακούστε (διαβάστε): πάω να πάρω τον Λ. και ήταν γυμνούλης μαζί και άλλα παιδάκια γιατί έπαιζαν με το νερό κ.λπ.,.....μας λέει ο Λ. ότι ένα παιδάκι χτύπησε ένα άλλο με πέτρα στο κεφάλι και βγήκε αίμα στο κεφαλι και στο χέρι και το πήγαν στο νοσοκομείο!!!! :o:o:o .....όμως δεν πήραν τηλέφωνο τους γονείς του παιδιού που έκανε την σκανταλιά για να έρθουν να τον πάρουν......αν το έκανε αυτό ο Λ., Παναγία μου ΤΙ θα γινόταν και ΤΙ θα ακούγαμε!!!! :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...