Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακια μου! Ή να πω καλημερα καλυτερα?Σημερα ακομη δεν εχουμε κοιμηθει κ ουτε προβλεπεται νομιζω :(:(:(:(:(

Ευγενια μου να σας ζησει η πριγκιπισσα σας!!Καλη λοχεια σε σενα γλυκεια μου!!

Βικυ μου κ σε σενα τα λαλυτερα!!Γερη κ καλοτυχη να ειναι η ζουζουνα σας!!

Συμπεθερα δραμα η κατασταση,οντως μετα τις 2 εβδομαδες ξεκινανε.Εμας στη μεγαλη ξεκινησαν σχετικα νωρις οι κολικοι αλλα στην μικρη μολις πριν μια εβδομαδα.Κ μερα με τη μερα αυξανονται και χειροτερευουν....

Κατερινακι μου γλυκο μετρας μερες?Μονο 12?Με το καλο γλυκεια μου να υποδεχτειτε το θαυματακι σας!!!

Παω να ταισω κ θα επανελθω να διαβασω τα νεα σας,να περασει τουλαχιστον ευχαριστα η υπολοιπη βραδια ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερουδιαααααααα.....εμεις πριν απο λιγο ξυπνησαμε κ ακομα κουτουλαω....τα ειδα ολα χθες βραδυ :shock::shock::shock: απο νωρις κατεβηκαμε στην θαλασσα...ειχε ο κουνιαδος μου γενεθλια κ μαζευτηκαμε κατω να το γιορτασουμε....κ πλακωθηκα η χαζη στις πιτσες κ τα γαριδακια (ηπια κ μια μπυριτσα ;););) )

περασαμε πολυ ωραια...πηρα κ την μικρη μαζι μου κ παρολο που δεν ειχε παρεα ηταν πολυ καλη...επαιξε με τα κουβαδακια της,ζωγραφισε κ γενικα ηταν πολυ καλη....κατα της 1παρα φυγαμε.πεφτω λοιπον για υπνο κατα της 1.30 κ στις 5 το ξημερωμα ξυπναω απο φοβερες καουρες...καψιμο στο λαιμο τρελο κ ολο να ρευομαι...ρεψιμο(sorry)κ καψιμο...κοινως τα ειδα ολα :?:?:? εμ με τοσα που εφαγα....βρε ηπια γαλα κ παλι δεν με επιασε...τελικα αναγκαστηκα κ πηρα ενα σιμεκο κ κατα της 6 το πρωι ηρεμησα κ κοιμηθηκα...κ φυσικα τωρα κουτουλαω κ το στομαχι ειναι ακομα χαλια :(:(:(:( ξανα τοσο αργα δεν τρωω που να με πληρωνουν....

λογικα αννα τωρα που θα ξαναπας θα σου πουν εφοσον σου εμεινε ουτε μηνας...λογικα.

συμπεθερα αραξε....τωρα που μπορεις...σε περιμενει πολυ τρεξιμο...οσο για τα ρουχα σιγα σιγα,λιγα λιγα θα τελειωσουν.

ευη γιατι δυο ταψια παστιτσιο :?:?:?:?

καλημερα κοριτσια!

σας διαβαζω καποιες φορες που εχω χρονο,ετσι θυμαμαι και νοσταλγω την περιοδο της εγκυμοσυνης μου,πιστεψτε με θα σας λειψει μετα απο καιρο :lol:

οσον αφορα τις καουρες και τα καψιματα,ο γιατρος μου ειχε επιτρεψει να πινω καμια σοδα..κοριτσια εκανε θαυματα!!το γαλα δε με βοηθουσε τοσο..δεν επινα φυσικα αναψυκτικα και νομιζα οτι δεν επρεπε και σοδα,αλλα ο γιατρος ηταν οκ..ρωτηστε βεβαια και τους δικους σας γιατρους...

φιλια σε ολες και με το καλο τα μωρακια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα Γιελιζακι ξετρελαμενη εεεε??εεε ρε τι κανει ο γιος...Ευγενια μου φιλια και σε εσενα...ρε παιδια δεν πηρα χαμπαρι οτι γεννησε η Βικη...καλη λοχειααα να σου ζησει....το παστιτσιο μουρλιαααα εφαγα 2 κομματια και πεθανα...τελικα πηγαμε θαλασσα...εχτες ηταν μουρλια...γυρισαμε 6 ωρα φαγαμε σκασαμε πεσαμε για υπνο και 8μιση ξυπνησαμε και πηγαμε πλατεια...τρωω και ενα κλαμπ...μιλαμε γουρουνιασα κανονικα...καιρο ειχα να φαω ετσι..και βραδυ κιολας...πωπωωωω...σημερα δυστυχως δεν εχει θαλασσα....εχει δουλεια....κριμααα...και καλοεμαθα...φιλιαααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα!Τι κανετε;Κοιμηθηκα πολυ καλα χθες και τωρα ειμαι φρεσκια!Τελικα διαπιστωσα οτι ολο το αγχος που δεν κοιμαμαι εδω και μερικα βραδυα,μου το προκαλουσαν οι μαστοροι! :evil: Η μπεμπα μου μια χαρα ησυχη ειναι το πουλακι μου,δεν με ενοχλει τη νυχτα.

Σημερα λεμε να παμε να φαμε θαλασσινα σε καμια παραθαλασσια ταβερνουλα,να ριξει ο αντρας μου καμια βουτια,να πλατσουρισω και εγω μεχρι τα γονατα.Φοβαμαι να μπω λιγο με τους μυκητες...

Σοφουλα μου,περαστικα στις μικρουλες σου!Υπομονη κοριτσι μου,θα περασει...καταλαβαινω πως κουραζεσαι αλλα μην σε παιρνει απο κατω! :YMHUG:

Κατερινα μου,κοντευεις και εσυ!Τελευταιες ετοιμασιες κανεις πια.Με το καλο!

Τονια μεγεια η κουνια σας!Με το καλο να την χαρει ο μπεμπης!

Ευγενια μου τι κανεις;Μας ελειψες!Ειναι ησυχη η μπεμπουλα σου,ε;Μπραβο!Τι ωραια που το πηρε τοσο καλα ο Νικολας σου!

Γιελιζ,σε εχει ξετρελανει ο μπεμπακος;Λογικο το βρισκω! :lol:

Ευη,τι φοβερη ατακα ηταν αυτη που πεταξε ο Χριστοφορος; :lol: Εχουν πολλη πλακα τα μικρα!Καλη δουλιτσα σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τι κάνετε? Χθες δεν μπήκα γιατί είχα πάει στο χωριό στους δικούς μου μέχρι το απόγευμα και μετά όταν γυρίσαμε στο σπίτι πήγαμε στα εγκαινια του κουμπάρου. Καλά ήταν....

Η ψυχολογία μου είναι πολύ κάτω αυτές τις δυο μέρες και κλαίω με το παραμικρό...Εχω πολλά νεύρα και εχω τσακωθεί και με τον άντρα μου..Ελπιζω να μου περάσει σύντομα...

Σήμερα σηκώθηκα κι έκανα δουλίτσες...έχει απίστευτη ζέστη. Μάλλον στο σπίτι σήμερα..Το βράδυ έχουμε γάμος εκτός πόλης αλλά δεν ξέρω αν θα πάω κι εγώ..Χθες που πήγα στο χωριό κουράστηκα πολύ...

Σοφάκι μου ελπίζω να περάσουν γρήγορα οι κολικοί και να ηρεμήσουν οι μικρούλες σου!!

Γιελιζ του αρέσει η κουβεντούλα του μικρού?? Από ποιον πήρε άραγε?? :lol:

Ευγενία μου καλώς μας ξαναήρθες! Η μικρούλα σου είναι ησυχη ε? Μπραβο και στον Νικόλα σου που είναι τόσο τρυφερός με την αδερφούλα του..

Μιχαέλα μου ελπίζω να είσαι καλύτερα..

Μάχη μου τι κάνεις? Μας έλειψες κι εσύ!!

Η Ελίς τι κάνει?

Χρύσα μου ακόμα να ετοιμαστείς ε?? Νομίζω είναι καιρός!

Άννα μου πώς είσαι?

Ευάκη ζεσταίνεσαι κι εσύ ε???

Συμπεθέρα πλάκα μας κάνεις??? Εϊναι μικρούλα η κοιλιά σου!! Ούτε που σου φαίνεται ότι μπαίνεις στον 8ο!! Μια χαρά!!! Για την θάλασσα όντως καλύτερα αν την αποφύγεις με τους μύκητες.

Πιπίτσα μου πώς είσαι??

Οι άλλες τι κάνετε??Ελπίζω να περάσετε καλά σήμερα..Ίσως μπω κι αργότερα...

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι παλι...μονο εγω και η Νικη σημερα εε??Σοφια μου σε ξεχασα πριν...ατιμο πραγμα οι κολικοι...δεν ξερεις πως να τα βοηθησεις τα καυμενα...στο Χριστοφορο ημουνα τυχερη...καμια βδομαδα κρατησε και τις 3 πρωτες μερες ηταν δυνατα μετα πιο ηρεμα..τωρα να δουμε...εγω ειχα πονους στο σπιτι και μου ελεγε η γιαγια μου οτι εγω πηρα τους πονους και οχι το παιδι ..μακαρι να ειναι παλι ετσι..πινεις ενα ντεπον και τελος...Νικηη θαλασσινα εεε??Εγω παστιτσιο και σημερα...μιαμ μιαμ..πειναω και περιμενω να μεσημεριασει για τα καλα..μην φαω απο τωρα..ωραια και η φωτο και η κοιλια...αυριο λεμε να παμε για τα χρωματα για το παιδικο...τελικα ειπαμε να αλλαξουμε δωματια και να παμε εμεις σε αυτο που ειναι παιδικο τωρα γιατι ειναι πιο μικρο ενω το δικο μας πολυ μεγαλο..τι να τον κανουμε τον χωρο εμεις...καλυτερα για τα παιδια να παιζουνε...πρεπει μεσα στις επομενες 2 βδομαδες να γινουνε ολα γιατι εχω και τα πεθερικα που θα ερθουν προς το τελος Ιουλιου και πρεπει να εχει τελειωσει το δωματιο για να κοιμηθουν εκει..αχ...ανγος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να' μαι κι εγω.

Τωρα μολις γυρισαμε απο τρελο φαγητο σε ταβερνακι.εφαγα χορτα,αθερινα με κρεμμυδι,καλαμαρι,

χταποδι και γαριδες σαγανακι.ηπια και 1 μπουκαλι νερο και στανιαρα.αχ!ποναει το στομαχι μου.σε λιγο θα παρω το σακχαρο μου και ελπιζω να μην ανεβηκε και μου βγει ξινο.

Μ'αρεσει που θελαμε να παμε και για μπανιο!

Νικη μου,τι ωραια κοιλιτσα!φτου,φτου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ησυχία σήμερα ε??? Το πρωί έκανα δουλίτσες, έφτιαξα τορτελίνια και μετά κοιμήθηκα ένα δύωρο!!

Ο άντρας μου έφυγε για το γάμο και είμαι μοναχούλα.

Είπαμε ότι θα συγυρίζαμε το δωμάτιο του μπέμπη σήμερα αλλά με τέτοια ζέστη ούτε βήμα δεν αντεχαμε να κάνουμε!

Τι πάθατε όλες με τα θαλασσινά σήμερα? Με ξεσηκώσατε!!! Μου έχουν λέιψει πολύ η αλήθεια είναι..

Είναι καμιά εδώ ή το ρίξατε όλες στις βόλτες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!Πριν λιγο γυρισαμε!Περασαμε πολυ ομορφα σημερα! :D

Πηγαμε σε παραλιακη ταβερνουλα και φαγαμε θαλασσινα.Καλαμαρακια,γαριδακι,χταποδακι,γαυρο και αλλα μεζεδακια!Σκασαμε απο το φαγητο!Μετα πηγαμε παραλια.Πηρα ενα φραπεδακι και ενα περιοδικο και αραξα στην ξαπλωστρα.Εβρεξα και τα ποδαρακια μου και ηρθε ενα κυμα και με εκανε μουσκεμα! :lol: Δεν μπηκα να κανω μπανιο τελικα,γιατι δεν μου εκανε με τιποτα το απο πανω του μαγιω και ημουν με το φανελακι! :lol: Της μπεμπας μαλλον της αρεσε γιατι κλωτσουσε συνεχως!

Στον γυρισμο χτυπησα και ενα παγωτο και ηρθα και εγινα τουμπανο!Τωρα εκανα το μπανακι μου και αραξα στον καναπε.Αυριο λεω να παω να παρω μαγιω,να μην ειμαι με τα φανελακια...Μπας και παμε και αυριο για μπανακι!Αλλαξε η διαθεση μου,αναζωογονηθηκα!

Συμπεθερα μου,η κοιλια μου ειναι οντως λιγο μικρη,γι'αυτο ζοριζεται εκει μεσα η μπεμπα και με ποναει.Που να χωρεσουν οι ποδαρες της; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα χαίρομαι που πέρασες καλά...Και μην λες άλλο για θαλασσινά!!! Λυπήσου με!!! :lol::lol:

:lol: Μια χαρά είναι η κοιλίτσα σου...κι ούτε που σου φαίνονται τα κιλά που έβαλες..

Βρε συμπεθέρα εσύ που ξέρεις από αυτά...το πέτρωμα στην κοιλιά όταν κάνουμε συσπάσεις πού το νιώθουμε??

Τις τελευταίες μέρες μέσα στη μέρα με πιάνει κάτι σαν να νιώθω ότι μου ανεβαίνει η πίεση και η κοιλιά μου γινεται πιο σκληρή αλλά όχι σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο..Και έρχεται ταυτοχρονα ένας ελαφρυς πόνος στην κοιλιά.Κρατάει δευτερολεπτα όλο αυτό και περνάει. Εγώ αυτο αντιλαμβάνομαι σαν συσπάσεις...έ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα μου,ειναι συσπασεις αυτο που νοιωθεις.Και εγω το ιδιο παθαινω,ολη η κοιλια πετρωνει και την νοιωθω πολυ σκληρη.Και εμενα ποναει καμια φορα απο το πολυ τσιτωμα.Βοηθαει να περασει το να αλλαξεις σταση εκεινη την στιγμη ή να σηκωθεις να περπατησεις λιγο. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το παθαίνω κάποιες φορές μες στην μέρα αλλά δεν έχω μετρήσει πόσες φορές. Θα αρχίσω το μέτρημα από αύριο!!! :lol:

τώρα πια σε εμένα καλοδεχούμενες είναι οι συσπάσεις!! :lol:

Προσπαθώ να σκεφτώ τι θα φάω...Ο καλός μου θα φάει στο γάμο..Έχω τορτελίνια από το μεσημέρι αλλά δεν μου κάνουν και πολύ κέφι...Σκέφτηκα να παραγγείλω κινέζικό αλλά και πάλι βαριέμαι...ουφ πώς κατάντησα έτσι!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κουκλιτσες μου!!!!!

εγω καλα..σημερα φρασκαρησ ατο σπιτι και τωρα ξεκουραζομαι..

Αχ Μαρακι μηλας για τοτρελινια...εγω σημερα λιγουρευτηκα πανσετα τιγανιτη...καποιος τηγανηζε κρεας στη γειτονια..

αυριο θα παω να παρω και να κανω..γεννι8κα αποφευγω τα τηγανητα στο σπιτι σπανια τιγανιζω..αλλα τωρα θα κανω..αν και ειχα αλλο πλανο για φαγητα αυτη την ευδομαδα..ηθελα να κανω μουσακα και φασολακια για να τρωμε..τωρα που ο καλος μου δεν παιρνει φαγητο στη δουλεια μαγειρευω δυο φορες την εδομαφα εκτος απο το ΣΚ που τρωμε κατι της ωρας φρεσκο.

Για να δουμε αυτην την ευδομαδα...τι γεννητουρια θα εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά έφαγα λίγα τορτελίνια...Δεν έχω πολύ όρεξη για φαγητό...

Χρύσα μου τι κάνεις? Έχω πολύ καιρό να φάω κι εγώ πανσέτα.

Την Παρασκευή το βράδυ είχαμε πάει με τον καλό μου σε ταβερνούλα και έσκασα απο τα μεζεδάκια..Τελικά όσο μεγαλώνει η κοιλιά το πολύ το φαγητό δεν το μπορούμε!

Σας αφήνω..Να δούμε τι έχει απόψε η τηλεόραση :?

Θα τα πούμε αύριο κοριτσάκια μου. Καλό βράδυ να έχετε.

Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γειά σας!!!!!!!!!!!!!!! Τι μου κάνετε? Ελλειψα αρκετά γιατί είχα κάποιο πρόβλημα με την σύνδεσή μου :twisted:

Δεν έχω διαβάσει καθόλου τα νέα σας, αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα το κάνω. Δεν ξέρψ κάν ποιες έχουν ήδη γεννήσει....

Εμείς σε γενικές γραμμές καλά. Ο ύπνος είναι πλέον άγνωστη λέξη :lol::lol::lol: να φαντστείτε ότι έχω ήδη χάσει τα κιλά της εγκυμοσύνης και κάτι παραπάνω. Οι φίλοι που με είδαν κάτι έλεγαν για κάτι μαύρους κύκλους κάτω από τα μάτια :oops::oops: Εχει κολικούς η μικρούλα μου :(

Όσο για τον θηλασμό, Τζίφος!!! Μετά την μαστίτιδα και τα χάπια, αραίωσε το γάλα και δεν χόρταινε, στην πείνα το είχα το καημένο και δεν το ήξερα. Ευτυχώς πήγαμε στον γιατρό και μου είπε για συμπλήρωμα, να φανταστείτε 15 ημερών και έτρωγε μετα τον θηλασμό 60-90 ml συμπλήρωμα. Παρ΄όλο που το πάλεψα πολύ (πολύς πόνος και τραυματισμένες θηλές) τελικά αναγκάστηκα να το σταματήσω. Εδώ και 2 μέρες τρώει μόνο "ξένο" γάλα :(:(:(

Όταν είναι ήρεμη τη βγάζουμε και βόλτα.

Σε γενικές γραμμές, δεν έχω και πολύ χρόνο, αλλά ελπίζω ότι θα στρώσει σύντομα.

Τελικά ποιες γέννησαν? Μπορείτε να μου πείτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!!!!!!!!!!!!!

Τι κανετε?

Εμεις καλα ολη μερα εξω..ξυπνησαμε 11.00 κ στις 12 ημασταν ηδη παραλια..αλλα δεν βουτηξα..ειχε αερα κ κρυωνα..ενω ο αντρας μου μου ελεγε πως ειναι ζεστη η θαλασσα..αλλα δεν με επεισε..

μετα πηγαμε στη μαμα μου..ηταν κ η αδερφη μου η μικρη μαγειρεψαμε πατατες με αυγα κ φαγαμε κ αραξαμ εκει..πριν καμια ωρα γυρισαμε...

Αυριο το προγραμμα εχει εξετασεις αιματος,ουρων,ζαχαρο..μετα ικα ραντεβου να μου γραψει τις ενεσεις κ μετα θα παμε στην πεθερα μου για φαγητο...οποτε κ αυριο δεν εχω μαγειρεμα..κατι θα μου χει φτιαξει κ για μεθαυριο ετσι καλα θα την βγαλω κ Τριτη..που εχουμε γιατρο επιτελους!!!!!!!!Θα δουμε το αντρακι μας!!!!!

Νικακι τελεια η κοιλιτσα!!!!!!!!!!!

Ελισαβετ μου υπομονη γλυκεια μου θα περασουν κ οι κολικοι..οσο για το γαλα δεν πειραζει..δεν φταις εσυ..Γεννησε η Ευγενια,η Βικυ,η Γιελιζ..σε ποια εχεις μεινει εσυ??

Ε οι επομενες ειμαστε εγω με το Μαρακι λογικα..

Μαρακι,Ευη ,Χρυσα φιλακιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από μένα

Να σας ζήσουν τα νεογέννητα. Βλέπω αυξάνονται. Εμείς λέμε καλά αν και δεν κοιμόμαστε. Όσο αφορά τους μαύρους κύκλους σε καταλαβαίνω Ελις μου. Τρελά ξενύχτια. Κάθε πόσο ξυπνάει εσένα;;; Εμείς έχουμε άλλο πρόβλημα με το θηλασμό. Ενώ έχω πολύ γάλα ο μικρός ώρες ώρες πιάνει το στήθος να θηλάσει, μέσα σε κάτι δευτερόλεπτα το αφήνει και κλαίει, αυτόματα το ψάχνει το ξαναπαίρνει το ξαναφήνει και αυτό μπορεί να γίνεται για μια ώρα μέχρι να μην αντέχω ούτε εγώ ούτε το μωρό άλλο. Άλλες φορες μπορεί να το κρατά ένα τέταρτο είκοσι λεπτά χωρίς πρόβλημα. Δεν ξέρω τι φταίει και δυσανασχετεί τόσο πολύ. Η γιατρός λέει είναι λαιμαργία. Δεν νομίζω ότι συμφωνώ. Πάντως μέχρι τώρα το βάρος μας είναι πολύ καλό που σημαίνει τρώεει, αφού με σπάζει πρώτα :D:D:D

Καλή μέρα να χετε κορίτσια μου και θα τα πούμε σύντομα. Αντε να ακούσουμε και για άλλα γεννητούρια

χχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα...ειμαι πρωινη σημερα...καποιος πηρε τηλεφωνο και ηταν λαθος και με ξυπνησε..χμχμχμ...Κρυσταλλενη μου να σε ρωτησω επειδη το ιδιο εκανε και ο γιος μου οταν θηλζα ...εχεις μεγαλη θηλη η μικρη??Εμενα ειναι τοοοσο μικρη που με δυσκολια μπορουσε να πιασει φυσικα δεν το καταλαβα αμεσως και αναρωτιομουνα γιατι το αφηνε...μαλιστα εχω τραβιξει και βιντεο και αν δεις το προσωπακι του του ερχοτανε αηδια και εκανε σαν να θελει εμετο...τελικα το καταλαβα αφου ειδα αλλες να θηλαζουν και ειχαν κατι θηλες ΝΑΑΑΑ...και πηρα πλαστικες θηλες και με βοηθησαν πολυ...και τωρα ηδη εχω αγορασει γιατι ξερω το προβλημα μου...σε λιγο θα παω να δωσω αιμα και ουρα...και ξεχασα να παρω κυπελακι και τα κραταω και δεν μπορω να κουνηθω....κατουριεμαιιιιι....Γεια σου Ελις μου...τι να πω,..καλα ξενυχτια και τα καλυτερα ερχονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Σήμερα κοιμήθηκα λίγο καλύτερα :ymparty::ymparty:

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΥΓΕΝΙΑ, ΓΙΕΛΖ & ΒΙΚΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λυπήθηκα πολύ και ένοισα φοβερες τύψεις σχετικά με τον θηλασμό, αλλά δυστυχώς δεν είχα εναλλακτική :(

Μου λείψατε ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!! Πολλές φορές ήθελα να αφήσω τα πάντα και μπω να σας διαβάσω :D αλλά ας όψεται η μητρότητα :lol::lol::lol: .

Θα σας βάλω φωτο από την μικρή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες μου & καλή εβδομάδα να έχουμε!!!!!!

Τι κάνετε???? Πώς τα περάσατε το ΣΚ???? Από κλωτσίτσες καλά τα πάμε???

Εμείς καλά είμαστε….. χορεύουμε…… ως συνήθως….. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Απόψε ευτυχώς κοιμήθηκα πολύ καλά….. βαριά που λένε…… γιατί το βράδυ του Σαββάτου παιδεύτηκα πάρα πολύ!!!!!!! Είχαμε το Γάμο, μέχρι τη χαιρετούρα & στο τραπέζι, μέχρι να έρθει το Νεόνυμφο ζεύγος & ν΄ανοίξει ο μπουφές….. σκυλοβαρέθηκα!!!!! Το τραπέζι ήταν τύπου μπουφέ, φάγαμε της Παναγιάς τα μάτια που λέμε….. μετά είχε κι άλλο μπουφέ, επιδόρπια….. φρούτα, γλυκίσματα, παγωτό….. κατευχαριστήθηκα τους λουκουμάδες (μου μυρίζανε από την ώρα που τους φτιάχνανε….. κι ήταν ζεστοί ακόμη!!!!!)

Στο μεταξύ, το πρωί του Σαββάτου ξύπνησα με πολύ επίπονη κράμπα στο πόδι & δε συνήλθα ιδιαίτερα….. τα χαράματα της Κυριακής….. η κράμπα πήγε στην κοιλιά….. έκανα χάλια ύπνο!!!!!!! Ακόμη και στο Γάμο είχα ενοχλήσεις…….. τι να πεις…..

Χθές καθίσαμε και φάγαμε….. ψήσανε τα παιδιά……. κρεατικά……. σαλατίτσες…… πατατούλες…… super ήτανε!!!!! Η αδελφή της φίλης μας έχει 1 μπεμπίτσα 2,5 μηνών….. ένα πολύ στρουμπουλό μωράκι….. κάτι δίπλες για δαγκωματάκια!!!! Μόλις η μπέμπα έφυγε για το σπιτικό της…. με πιάσανε τα κλάματα!!!!!!!! Δε μπορούσα να το πιστέψω πως σε λίγο μόλις καιρό θα έχω κι εγώ 1 τέτοιο στρουμπουλό πλασματάκι στην αγκαλιά μου!!!!!!! Αααααχχχχχχ……

Αυτάάάά……..

Ελπίζω αυτή την εβδομάδα να προχωρήσουμε δραστικά στις δουλειές μας….. δεν έχουμε κάνει τίποτε κι αρχίζω ν΄αγχώνομαι…… ανέβασα και πίεση πάλι χθες βράδυ…. το κατάλαβα γιατί είχα 1 πολύ επίμονο πονοκέφαλο...... βέβαια με βοήθησε και το μπανάκι, έπεσε λιγάκι η πίεση & σήμερα το πρωί που ξαναμετρήθηκα μόλις ξύπνησα, η πίεση ήταν πιο κάτω από το 10!!!!!!!! Μία χαρούλα!!!!!!!! Αλλά βοήθησε κι ο ύπνος βέβαια!!!!!

Αχ περνάνε οι μέρες & θα τρέχουμε πανικόβλητοι στο τέλος…… τη βλέπω τη δουλειά!!!!! Χθες μπήκαμε αισίως στην 35η εβδομάδα!!!!!!!! Αχ Παναγιά μου…… έρχεται ο μικρούλης μου!!!!!!!! Όχι τίποτε άλλο, το ΣΚ πάλι θα λείψουμε….. πάμε πάλι Ερέτρια, για τα 2 τελευταία μου μπανάκια!!!!! Μετά μπαίνω στο μήνα μου, οπότε δεν….. δεν το ρισκάρω να λείπω εκτός Αθηνών ούτε για πλάκα!!!!!!

Τα νέα σας κοριτσάκια μου?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...