Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

kalhmeraa

bapsame!!!koimhthika sthn mama mou omws gia na mhn ispnew blakeioles..shmera to apogeuma k aurio to prwi exei genikh k telos giati to spiti emeine opws na nai..

pipitsa opoia thellei as gennhei prwth..pantws fobero na maste mazi..an k emena o giatroulhs mou to kobei na gennaw telh iouliou kathws o mpemphs mou einai arketa xamhla k se polu kalh thesh..kardiotokografo ekana thn teleutaia fora pou phga twra..teleia empeiria...tha to zhseis k tha mou peis!!

mamapianisimo na sou zhsei to kouklaki sou k esu kalh loxeia

anna mou ante me to kalo plhsiazeis k esu.!!

maraki beboulino k oi upoloipes kalhmeraaa!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημεραααα δεν εχω καταφερει να διαβασω τα τελευτια νεα...εχει πολυ ζεστη..για εμενα δηλαδη και δεν αισθανομαι καλα...καθομαι ξαπλωμενη σαν κοτοπουλο και αισθανομαι και κουραση αλλο πραγμα...γεννησε καμια και δεν πηρα χαμπαρι...??Πρεπει να κανω και δουλειες...πειτε μου βρε κοριτσια την Τεταρτη εκανα γενικη πως γινεται να χρειαζεται παλι/??Δεν αντεχω ειλικρινα βαρεθικα με τις δουλειες...πρεπει να κανω και 2 ταψια παστιτσιο...αχχχχ βαριεμαι και μονο που το σκεφτομαι...σας φιλω και ελπιζω να μπορεσω να ξαναπμω..γιατι τωρα καλα ειναι εχει δροσουλα αλλα δεν ξερω για αργοτερα πως θα ειμαι φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααααααα.....εμεις πριν απο λιγο ξυπνησαμε κ ακομα κουτουλαω....τα ειδα ολα χθες βραδυ :shock::shock::shock: απο νωρις κατεβηκαμε στην θαλασσα...ειχε ο κουνιαδος μου γενεθλια κ μαζευτηκαμε κατω να το γιορτασουμε....κ πλακωθηκα η χαζη στις πιτσες κ τα γαριδακια (ηπια κ μια μπυριτσα ;););) )

περασαμε πολυ ωραια...πηρα κ την μικρη μαζι μου κ παρολο που δεν ειχε παρεα ηταν πολυ καλη...επαιξε με τα κουβαδακια της,ζωγραφισε κ γενικα ηταν πολυ καλη....κατα της 1παρα φυγαμε.πεφτω λοιπον για υπνο κατα της 1.30 κ στις 5 το ξημερωμα ξυπναω απο φοβερες καουρες...καψιμο στο λαιμο τρελο κ ολο να ρευομαι...ρεψιμο(sorry)κ καψιμο...κοινως τα ειδα ολα :?:?:? εμ με τοσα που εφαγα....βρε ηπια γαλα κ παλι δεν με επιασε...τελικα αναγκαστηκα κ πηρα ενα σιμεκο κ κατα της 6 το πρωι ηρεμησα κ κοιμηθηκα...κ φυσικα τωρα κουτουλαω κ το στομαχι ειναι ακομα χαλια :(:(:(:( ξανα τοσο αργα δεν τρωω που να με πληρωνουν....

λογικα αννα τωρα που θα ξαναπας θα σου πουν εφοσον σου εμεινε ουτε μηνας...λογικα.

συμπεθερα αραξε....τωρα που μπορεις...σε περιμενει πολυ τρεξιμο...οσο για τα ρουχα σιγα σιγα,λιγα λιγα θα τελειωσουν.

ευη γιατι δυο ταψια παστιτσιο :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω μιχαελλα μου ετσι επαθα χτες.καουρες κ ρεψιμο ειχα.αλλα ειχα κ δυσπνοια κ με πονουσε κ η κοιλια μου οταν γυρνουσα στο πλαι.υπεφερα σημερα.τι να κανουμε;υπομονη.

για την ημερομηνια θελω να μαθω γιατι πρεπει να το ξερουν οι συγγενεις του αντρα μου για να παρουν αδεια απο τις δουλειες τους.ειδικα η αδερφη του μενει εξωτερικο οποτε......

παστιτσιο θελω κ εγωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερααα!Τι κανετε;Ευτυχως κοιμηθηκα πολυ καλα χθες.Εκλεισα το 8ωρο μου και στανιαρα!Ξυπνησα και με επιασε κραμπα στην γαμπα! :? Πρωτη φορα...Πωπω,κοριτσια τωρα σας καταλαβαινω με τις κραμπες...Φρικτο πραγμα,φωναζα απο τον πονο.Ευχομαι να μην συνεχιστουν.Εκανα βλακεια γιατι πηγα και τεντωθηκα η χαζη και εκει πανω με επιασε.

Κατα τ'αλλα εχω παρα πολλα νευρα... :evil: Δεν ηρθαν οι μαστορες σημερα,ουτε σηκωνουν το τηλ. :evil: Αλλα γενικα εχω νευρα,σκοτωνω ανθρωπο μιλαμε...Με πειραξε και το γιουτοπαρ,μαλλον απο την υπερενταση μου.

Αννουλα θα ψαξω τωρα να σου βρω το λινκ!Υπομονη και κοντευεις!Δυσκολα τα πραγματα τωρα στο τελος...

Μαρουλιτα βαψατε;;Μπραβοοοοοο!Αντε,τελειωνεις!

Μιχαελα περαστικα!Και εγω εκανα το λαθος και εφαγα ενα κομματακι πιτσα προχθες και μετα ειχα καουρα.Δεν τρωω περα απο τις 9 το βραδυ,μετα δεν μπορω να κοιμηθω!

Ευη παστιτσιο,ε;Γιαμμμμμ!

Δεν θυμαμαι τι αλλο γραψατε!Καλημερα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη εγω παρα το τροφοκαρντ που παιρνω παθαινω κραμπα ακομα κ στα χερια πλεον.μη σου πω κ στα δαχτυλα των χεριων.αστα να πανε.οσο για τα νευρα εγω χτες ημουν ηφαιστειο.τσακωθηκα με ολους.μπορει να ναι οι ορμονες δε ξερω.η η αγωνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου για ολα φταινε οι ατιμες οι ορμονες!

Σου βρηκα το λινκ:http://blog.eimaimama.gr/2009/09/blog-post_19.html

Σημερα ειναι παλι απογευματινος ο αντρας μου και θα ειμαι μονη μου..Να δω τι θα κανω παλι ολη μερα σπιτι.Δεν ειμαι κιολας για συναναστροφες με τετοια νευρα.Αυριο ευτυχως εχει ρεπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ωραια νικη μου.ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυυυυυ

μας εχουν διαλυσει οι ορμονες το ξερω,ισως να ειμαι ετσι κ απο το νοσοκομειο.δε ξερω.λεω παω να τη ξαναπεσω για λιγο.δε κοιμαμαι καλα εδω κ μερες οποτε αφου με πιανει μερα ας το εκμεταλευτω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πας Αννουλα!Αμα σε πιανει υπνος την ημερα,εισαι πολυ τυχερη!Εγω μονο βραδυ μπορω να κοιμηθω,μετα τελος...Καλο υπνο!

Καμια αλλη ειναι εδω;Πηγατε ολες για μπανιο;Θελω παρεαααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα νικη........εγω μαλλον πρεπει να κρυωσα κιολας στη θαλασσα χθες...ειχε βρεξει κ ειχε λιγο ψυχρα...παρολο που φορουσαμε μακρυμανικα μαλλον την πατησα....ακομα κ τωρα το στομαχι μου ειναι χαλια κ πηγα κ τουαλετα :?:?:? δυο φορες...ελπιζω απλα να κρυωσα κ να μην αρπαξα καμια γαστρεντεριτιδα...αυτο θα μου ελειπε τωρα :shock::shock::shock:

ο καιρος εδω μαε τα εχει παιξει εντελως....το πρωι καιγομαστε κ απο το απογευμα βγαζει εναν αερα κ μια ψυχρα που το βραδυ κοιμομαστε με κλειστα παραθυρα....ποιος? εγω.... :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα νομιζω πως απλα κρυωσες και σε πειραξε και η χθεσινη πιτσα!Δεν νομιζω να εχεις παθει γαστρεντεριτιδα.Εδω εχουμε ζεστη αλλα φυσαει λιγο.Το βραδυ εχει λιγη ψυχρα.Δεν μου κανει αισθηση για θαλασσα,εχει μολις 26 βαθμους και το νερο ειναι κρυο!Ασε που δεν πηρα ακομα και μαγιω...

Μακαρι να παει ετσι το καλοκαιρι,δεν μπορω την ζεστη.Θα ειμαστε τυχερες αν δεν μας κανει καυσωνες φετος.

Βαριεμαι απιστευτα...Θελω να κανω κατι,να βγω και δεν εχω παρεα. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω κ εμενα δεν με χαλαει που ο καιρος ειναι ετσι αλλα επειδη ειμαι της θαλασσας θα ηθελα λιγο να στρωσει να κανουμε κ κανενα μπανιο....κ για την μικρη το θελω πολυ γιατι μας περιμενει ζορικος χειμωνας.

αλλα οχι καυσωνες...απλα υποφερτες ζεστες. ;););)

κ εγω ειμαι μονη μου...η μικρη ακουσε την γιαγια της που βγηκε βολτα με την μπεμπα κ ηθελε να παει κ αυτη μαζι...λεω να ριξω ενα σφουγγαρισμα κ να παω κ για ψωμι....θα ξαναερθω!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!!!!!!!!!

Ό,τι φάγαμε το πρωινό μας....... κι ο μικρός......... είτε μασουλάει......... είτε έχει λοξυγγάκι!!!!!!!!!

Η κοιλιά πάει πέρα-δώθε!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αχ κι εγώ σήμερα ξύπνησα με κράμπα στο αριστερό μου πόδι!!!!!!!!!! Πολύύύ δυνατή αυτή τη φορά.......... τρελάθηκα στον πόνο....... λογικά δεν ανησύχησα τον μπέμπη, αφού λίγο αργότερα άρχισε να κλωτσάει!!!!!!!! Αχ...... ήθελα να ΄ξερα....... άμα σταματήσω τα Trofocard, μπαίνοντας στο μήνα μου, τί θα κάνω με τις κράμπες γμτ?????? Αν πονάω τώρα έτσι, τί θα κάνω μετά????? Αν και λογικά, οι κράμπες σημαίνουν κούραση, έτσι ξέρω...... κουράζομαι φαίνεται & δεν το καταλαβαίνω!!!!!!!!!!

Σε λίγο βα βάλω τον καλό μου να μου ανοίξει τη Stirella, πρέπει να του πατήσω 5-6 πουκαμισάκια, δε γίνεται αλλιώς....... χρειάζεται και για τον Γάμο απόψε....... αλλά μόνον αυτά θα πατήσω, έλεγα να κάνω όλο το σίδερο, αλλά δεν έχω συνέλθει εντελώς από την κράμπα & ψιλοφοβάμαι...... θα πέσουμε και για νανάκια το μεσημέρι, αφού μας περιμένει ξενύχτι.......

Δε μπορώ πλέον κοιμηθώ καθόλου στο πλάϊ!!!!!!!!! Πάει....... ζορίζεται η κοιλούμπα!!!!!!!!!! Μόνον ανάσκελα πια & με 2 μαξιλάρια....... τουλάχιστον νιώθω να κοιμάμαι βαριάάά....... πάλι καλά.............θέλω να κάνω Ευχέλαιο στο σπίτι....... μπαίνοντας στο μήνα μου, να πάνε όλα καλά με τη γέννα και τον μπεμπίκο μου!!!!!! Εχθές πιάσαμε την κουβέντα με την κομμώτρια μου κι όταν της είπα πως έχω μεγάλη αγωνία..... πως θα τα πάω με τον μπέμπη, φοβάμαι μην κάνω κάτι λάθος, κτλ. κτλ., με συμβούλευσε να εμπιστευθώ απόλυτα το ένστικτό μου & ν΄ασκούω μόνο τον Παιδίατρο & όχι όποιον με ζαλίσει.......

Αϋτάάά!!!!!!!!!!!!

Σας φιλάω όλες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Πιπιτσα!Υπομονη με τις κραμπες!Εμενα πρωτη φορα με επιασε αλλα δεν νιμιζω οτι ειναι απο κουραση.Αφου ολη μερα ξαπλα ειμαι εδω και αρκετες μερες!Μαλλον ειναι και αυτο συμπτωμα της εγκυμοσυνης,ανεξαρτητα απο κουραση. ;)

Και εμενα επιασε το σιδερο ο αντρουλης μου!Εκανε μια ολοκληρη λεκανη ρουχα.Τωρα στεγνωνουν τα επομενα,να τα κανει αυριο και τελος!

Οσο σκεφτομαι τις γενικες και το καθαρισμα οταν φυγουν οι μαστοροι με πιανει πανικος!Θα κανει ο αντρας μου τα χοντρα,στοκους,μπογιες κλπ και μετα θα φερω γυναικα για τα υπολοιπα.Εγω δεν μπορω να κανω τιποτα πια.Με το ζορι απλωσα χθες τα ρουχα και μετα πονουσε η κοιλια μου.Βαρυνε η μπεμπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κ εγωωωωω...εκανα το σφουγγαρισματακι μου κ τωρα μου μενει μονο να βαλω το φαγητο στο φουρνο...ευτυχως εχω απο προχθες τουρλου κ θα ριξω μεσα κ χωριατικο λουκανικο κ φετα κ θα τα βαλω στο φουρνο...εχω ομως ωρα γιατι ο αντρας μου θα ερθει μετα τις 2.

οι κραμπες κοριτσια ειναι οντως πολυ επωδυνο πραγμα...εγω παθαινω εδω κ καιρο...χθες βραδυ που πηγα να πλυνω τα ποδια μου ειδα οτι αρχισαν παλι να πρηζονται...νομισα οτι μου φανηκε αλλα κ ο αντρας μου ετσι μου ειπε...αληθεια ρε κοριτσια οταν τρωτε τα αναλατα τι δηλ. τρωτε?

ο γιατρος μου ειχε πει οτι εχει να κανει κ με την ζεστη...κ η αληθεια στην μικρη μου δεν ειχα ποτε τετοια προβληματα...ηταν χειμωνας.θα κανω λιγο κρατη κ θα κοιταω να πινω πιο πολυ νερο...ελπιζω να περασει γρηγορα.

νικη κατσε στα αυγα σου κ μην κανεις τιποτα....οταν με το καλο μπεις στο μηνα σου τοτε αφοβα θα κοβεις βολτες...υπομονη ενας μηνας εμεινε...εγω μονο το απογευματακι που ανεβαινουμε με την μικρη στην πλατεια περπαταω κ τα σουρτ φουρτ μεσα στο σπιτι κ την αυλη...αρκει να μην εχει ζεστη...αλλιως αυτοκινητο κ παλι αυτοκινητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα σας κοπελιεςςς εκανα τις δουλιτσες μου....τι δουλιτσες δηλαδη...ξεπατωθηκα...ελεος...ποτε γινονται παλι ολα χαλια δεν καταλαβαινω...και εκει που εβρασα τον κυμα για το παστιτσιο και ξεκινησα την προετοιμασια....δεν εχω κοκκινη σαλτσαα...τι καλαα.α...τωρα περιμενω τον αντρα μου να μου φερει...τουλαχιστον εχω κανει τα βασικα...Μιχαελα μου αμα φτιαχνω τετοια φαγητα..παστιτσιο γεμιστα και τετοια..κανω 2 ταψια...ενα για να φαμε και ενα για καταψυξη για να εχω για καμια αλλη μερα που δουλευω και δεν προλαβαινω να μαγειρευω...κανω και κεφτεδακια ετσι δηλαδη φτιαχνω τον κυμα με τα υλικα και κανω μπαλακια τα βαζω σε ενα πιταο τα βαζω καταψυξη και μετα σε σακουλακια και ετσι πχ..εχτες ηρθα απο το μαγαζι τα εβγαλα εβαλα το τηγανη και τσακ μπαμ γινανε..τι να κανω...χαχνω λυσεις για να μην μαγειρευω πολλες ωρες..απο υπνο αχχχχ πονεμενη ιστορια..τωρα την εχω δει με το μαξιλαρι για το κεφαλι στα ποδια και το μαξυλαρι εγκυμοσυνης απο πισω στην πλατη και στα ποδια...σαν 8 ειμαι αλλα ετσι με εχει βολεψει κανα 2 μερες...πριν λιγο εφαγα καρπουζακι και αρχισε η μικρη να κουνιεται μιας και της αρεσει και καταλαβα τα ποδαρακια της ψηλα στο στιθος...λετε να μου εκανε την τιμη και να γυρισεεε??Ανυπομονω να παω στο γιατρο.,..Δευτερα παω για εξετασεις αιματος εε λογικα Τριτη θα βγουν και θα παω στη γιατρο,,,,αντε να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eκανε και εμενα η μαμα μου αρακα για να φαμε.Εχω και ντολμαδακια ακομα,ενα καρο εστειλε η πεθερα!

Αυριο ομως κανω ορεξη για καλαμαρακια και γαριδακι Συμιακο!Το ξερω οτι δεν κανει αλλα θα φαω!Θα παμε σε καμια παραθαλασσια ταβερνουλα,να ριξει και μαι βουτια ο αντρας μου.Εγω μονο θα πλατσουρισω,δεν το ρισκαρω με τους μυκητες.Αφηστε που ειναι κρυα εδω η θαλασσα και δεν μπορω να μπω.Αμα δεν εχει 40 βαθμους,δεν μπορω να κανω μπανιο στην θαλασσα! :lol: Μαγιω δεν εχω φυσικα,αλλα δεν πειραζει,θα καθισω με το φανελακι και το απο κατω του μαγιω που μου κανει.Γιατι το απο πανω....ουτε με σφαιρες... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου εγω μια χαρα τα τρωω τα καλαμαρακια μου και τς γαριδουλες...η κυριακη ρε παιδι μου το εχει αυτο...θες ταβρνα και θαλασσινο...εδω κλασικα κυμα...κορινθιακος παιδι μου τι περιμενεις...αμα αρχισει αναβεις λαμπαδα μπας και σταματησει....φασολακια θελω να φαω..τοσο καιρο η αληθεια ειναι οτι δεν εβρισκα ειχαν μονο χοντρα αλλα βρικα τωρα και θελω να κανω...ειχαμε παει και σουπερ μαρκετ και λεει ο αντρας μου παρε κατεψυγμενα αλλα δεν θελω...αφου εχουμε φρεσκα να παρω κατεψυγμενα χαζομαρα...και αρακα μιαμ μιαμ...μια χαρα θα τον ετρωγα με πατατουλες και λεμονακι...αχχ πειναω τωρααα αντε να φαω το παστιτσιο...καλα εεε παει το στιθος μου με ξεκανε η μικρη...το βραδακυ θα παμε το Χριστοφορινο στην κοκκινη τσουλιθρα την οποια εχουν τα Goodys....μιαμ μιαμ....ειναι ακριβως πανω σε γωνια και φυσαει δροσερο αερακι περιμενω πως και πως....αα ακουστε τι μου ειπε ο γιος μου να πεθανετε στο γελιο.......περναει τη φαση των ερωτησεων ο γιος μου και μου λεει πως θα γεννηθει η Μιλα???Αν και τα εχουμε πει 100 φορες θελει να το ακουει,...του λεω λοιπον οτι οταν μεγαλωσει αρκετα θα παω στο νοσοκομειο και ο γιατρος θα ανοιξει την κοιλια μου και θα την βγαλει ...του λεω και εσυ εκει στην κοιλια μου ησουνα και σε εβγαλε ο γιατρος...και λεει..μαμααααα εγω οταν ημουνα μικρο μωρο αγορι...με πηρε η θεια η Ρουλα και με εβαλε σε ενα κουτι για δωρο και εγω βγηκα και εκανα ΤΑΤΑΑΑΑΝΝΝΝΝ..και γεννηθικα....χαχαχαχα λεω οχι ρε τι κουτι στην κοιλια μου ησουνα...κοιταει την κοιλια και του ερχεται μια αηδια...χαχαχαχα...ρε τι σκεφτονται ρε........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκες μου!!!!Τι κανετε?Δεν προλαβαινω καθολου να μπω κ πολυ περισσοτερο να διαβασω τα νεα σας :(:(:(:( Ελπιζω να ειστε ολες καλα,εγκυουλες κ μανουλες!

Εμας οι κολικοι εχουν αυξηθει,ο παιδιατρος ειπε οτι κοντα στις 40 μερες κορυφωνονται κ μετα αρχιζουν κ περνανε...Οι ωρες υπνου ειναι πλεον απειροελαχιστες κ η ξεκουραση πολυτελεια!Σωματικα βεβαια νιωθω ακομη μια χαρα,ψυχολογικα ομως ειμαι ρακος :(:(:( Νιωθω οτι δεν θα τα βγαλω περα κ ολα μου φαινονται γολγοθας...δε ξερω τι εχω παθει.Αφηστε που δεν εχω ορεξη για τιποτα..Τελοσπαντων...

Εσεις πως μου ειστε?Θα προσπαθησω να σας διαβασω αλλα δεν υποσχομαι κ θαυματα!!!!Δε πιστευω να ειχαμε κι αλλα γεννητουρια κ να τα εχασα κι αυτα?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες τι κανετε??

Εμεις καλα κ ζεσταινομαστε πολυυυυυυ!!!!!!!!!!

Χτες κοιμηθηκα το μεσημερι μετα την θαλασσα,κ το βραδακι εκατσα να σιδερωσω του μπεμπακου τα σεντονακια,πανες κλπ εκανα 1 ωριτσα σχεδον κ τα παιξα απο τη ζεστη..πρηστηκαν τα ποδια μου..

Ετσι το υπολοιπο σιδερο το κανα το πρωι..καθαρισα κ τη συρταριερα ,τακτοποιησα τα ρουχαλακια του επλυνα κ την προικα κ περιμενω να στεγνωσει..

Πριν καμια ωρα εφυγε κ ο αντρας μου για δουλεια κ βρηκα ευκαιρια κ επλυνα λιγο εξω..σαν τον καβουρα σιγα σιγα..περυσι ειχα φαει μια χυμα στα σκαλια τα χα δει ολα...

θα κανω κ ενα σφουγγαρισματακι το απογευμα στο ισογειο..και τελος για σημερα..αυριο τα υπολοιπα..

Απο φαγητο τιποτα..δεν εχω κουραγιο να μαγειρεψω..ετσι εφαγα καρπουζι..

Σισακι οταν τρωμε αναλατα εννοουμε αναλατα τελειως...εγω τουλαχιστον δε τρωω καθολου αλατι..ακομη κ ψωμι εχω βρει με 45%λιγοτερο νατριο πολυσπορο..εχω κοψει κ τη φετα..αυτο ειναι το χειροτερο μου..και 2-3 φορες τη βδομαδα τρωω λιγο κιτρινο τυρι..παρολα αυτα οταν εχειπολυ ζεστη πρηζονται τα ποδια μου χαμηλα κ τα δαχτυλα μου στα χερια..

Νικακι κ γω μοναχουλα...ευτυχως αυριο εχει κ μενα ρεπο κ τη Δευτερα..κ απο το επομενο σαββατο βγαινει σε αδεια!!!!!!!!!

Οσο για κραμπες ακομη τιποτα..

Σοφιτσα μου οι μικρες σου ειναι γλυκαααα!!!!!!!!Λιγη υπομονη γλυκεια μου,θα περασουν οι κολικοι σιγα σιγα..κ θα βρεις κ συ τους ρυθμους σου!!!

Κισκα μου χαρας το κουραγιο σου!!!!!!!Μπραβοοοο τι να πω..εγω αν κανω τωρα πιαστιτσιο θα γινω ενα με το κρεββατι για δυο μερες...

Πιπιτσα πες του καλου σπυ να ελατωσει τα πουκαμισα..μπλουζακια πιο βολικα!!εμενα ευτυχως τη δουλειας τα πλενουν εκει....κ ετσι πουκαμισα εχω σπανιαααααααααα!!!!!!!!!!!!!Δεν θα το αντεχα..ειναι το χειροτερο μου στο σιδερο...

Αννα μου σε καθε επισκεψη που πηγαιμεις αναλογως πως ειναι οι μικρες θα σε προχωραει...γυρω στην 35-36 θα σου πει ημερ/νια..υπομονηηηη!!!!!!!

Κοριτσακιαααα 12 μερουλεεεεεες!!!!!!!!!!Βεβαια θα το σιγουρεψουμε την Τριτη που θα παμε...ισως κ λιγοτερες να ναι..αλλα δεν νομιζω..εφοσον ολα ειναι καλα..

Φιλακιαααααααα φιλεναδιτσες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια!

τωρα αξιωθηκα να μπω λιγο.σημερα φεραμε την κουνια σπιτι και μεχρι να την συναρμολογησουμε,να κανουμε δοκιμες που ακριβως θα μπει,να καθαρισω λιγο το σπιτι γιατι εγινε χαμος,περασε η ωρα.

τωρα μου μενει να πλυνω την προικα να ειναι κι αυτη ετοιμη.

εχουμε και γαμο το απογευμα,αλλα εγω δεν θα παω,γιατι εχω να κανω την ινσουλινη εκεινη την ωρα και δεν μπορω να κουβαλω τσιμπρακαλα μαζι μου.ουφ!την γλιτωσα!και ειναι και μακρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε ομορφουλες;;;.

εμεις καλα...

πηγαμε σημερα στα Λυτω για να παρουμε ενα γιογιο και ο μεγαλος βαρεσε μαι κριση ιστεριας- ειδε κατι αυτοκινητακια με τα οποια ξετρελαθηκε..φυγαμε αρων αρων

Φαγαμε και τωρα λεω να κανω καμια δουλεια..η κουζινα ειναι χαλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου!!!!! να μαστε κι εμείς!!!!Μου έχετε λείψει πάρα πάρα πολύ!!!

Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ όλες για τις ευχές και την συμπαράσταση! ;) δεν έχω προλάβει να διαβάσω νέα σας.. συγγνώμη αλλά ακόμα δεν έχω συνέλθει εντελώς από την καισαρική... σήμερα είμαι αρκετά καλύτερα!!

Λοιπόν.. η μπουμπού είναι απίθανη!!με την πρώτη ευκαιρία θα σας βάλω φωτο!!Είναι πολύ ησυχη.. τρώει και κοιμάται!! Θηλάζουμε αν και είχαμε ένα πατατράκ όταν ήρθαμε στο σπίτι και μου κόπηκε ξαφνικά το γάλα... :roll::roll: αλλά με επιμονή και υπομονή τώρα τα πράγματα πάνε καλύτερα... είναι πολύ δύσκολο βέβαια.. έχοντας και τον Νικόλα... αλλά όσο αντέξουμε.. χαλάλι!!!

Ο Νικόλας μου το έχει δεχτεί πολύ καλά και είναι πάρα πολύ τρυφερός και προσεκτικός με την μικρή!!την αγκαλιάζει την φιλάει... είναι απίθανος κοριτσάκια.. τι να σας λέω για το πως κάνει με την αδερφή του.. πρέπει να το δείτε αυτό δεν περιγράφεται... ρίχνω πολύ κλάμα κάθε φορά απ΄ο την συγκίνηση!!!

Εσείς τι κάνετε??? γέννησε καμιά άλλη και το έχασα?? δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω... και μου λείπει... ελπίζω τις επόμενες μέρες να αρχίσουμε να μπαίνουμε σε μια σειρά και να βρίσκω κι εγώ τα κομμάτια μου!!είμαι πτώμα με πολύ λίγο υπνο και αρκετούς πόνους.... αλλά τελικά αυτά τα μικρά πλασματάκια αξίζουν τα πάντα!!!!!!!!!

Σας φιλώ κουκλίτσες μου και με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναμπώ!!!!!

Δεν σας ξεχνάω.. απλά δεν προλαβαίνω!!σας σκέφτομαι όλες!!και σας εύχομαι τα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!! Τι κάνετε?

Δεν διάβασα όολα όσα γράψατε... μόνο μερικά πρός το τέλος...

Εδώ και 2 μέρες ο μικρός μετά το ταϊσμα αντι να κοιμηθεί κάθεται και κοιτάει γ'υρω γύρω... του μιλάει ο άντρας μου και ψάχνει να τον βρεί...έχει πολύ πλάκα... γιαυτό δεν μπόρεσα να μπώ... γιατί κάθομαι και συζητάω με τον γιό μου!! :lol::lol:

Διάβασα ότι γέννησε η Βίκυ!!! Να σας ζήσει κοπέλα μου!!! Να είναι πάντα γερό και καλότυχο!! Καλή λοχεία να έχεις!!

Συμπεθέρα τόσο ζόρι με τους κολικούς ε? Κουράγιο καλή μου και υπομονή... θα περάσουν και θα ησυχάσετε... και εγώ τρέμω και μόνο στην ιδέα!! Μας είπε η παιδίατρος ότι ξεκινάνε κάπου στις 14-15 μέρες και είμαι με το άγχος!!

Ευγενία μου καλώς μας ξαναήρθες!!! Και εμένα μου έχετε λείψει πολύ αλλά τι να κάνουμε? Θα είμαστε έτσι μέχρι να χαλαρώσουμε λιγάκι! Κουράγιο...

Κατερινάκι προσοχή με τις δουλειές!!

Μετράς και εσύ σαν τον φαντάρο ε?? Με το καλό να περάσουν οι μέρες κοριτσάκι μου και να κρατήσεις τον μπεμπάκο σου αγκαλιά!!

Οι υπόλοιπες είστε όλες καλά και χαίρομαι!!

Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζακι μου αν μετραω λεει!!!!!!!!!Ανυπομονωωωωωωωωωω πααααραααα πολυυυυ!!!!Παρακαλαω να πανε ολα καλα και να τον κρατησω γερο στην αγκαλια μου!!!!!

Ο μπεμπακος σου παλι μας βγηκε ζωηρος ε??Κ θελει κουβεντουλες απο τωρα..μπραβο το γλυκο μου!!!Να του δωσεις φιλακια πολλα!!!!

Ευγενια μου καλως μας ηρθες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Οποτε βρισκεις χρονο κ μπορεις μπαινε να μας λες νεακια..τωρα προταιρεοτητα εχουν τα μικρουλια μας!!!!!

θα χαθουμε για λιγο αλλα θα ξαναβρεθουμε και θα μιλαμε για πανες κ μπιμπερο μετα!!!!

Φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...