Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το χρωμα ειναι σοκολατι,αλλα οχι πολυ σκουρο.Το ηθελε λεει πιο σκουρο,τι να πω...Η μαμα μου απο την αλλη,δεν ηθελε σκουρο.Αντε βρες ακρη!Παλι καλα που ειμαστε μονο 2 σπιτια,φαντασου να ημασταν 5-6,δεν θα βρισκαμε ακρη! :lol:

Σημερα τρωμε ντολμαδακια πεθερας απο χθες και ειπα στην μαμα μου να φερει λιγα κολοκυθακια και μελιτζανες να μου τηγανισει που μου μυρισαν...

Κοριτσια,ζυγιστηκα σημερα......Ειμαι +7... :(:( Πολλα δεν ειναι;Ακομα δεν μπηκα στον 8ο...Και δεν τρωω πολυ γμτ...Μονο την φανουροπιτα της πεθερας τσακιζω,που μου εκανε ενα ταψι και ειναι τελεια! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου εμενα μου αρεσουν γενικα τα γη'ι'να χρωματα και νομιζω πως κανατε καλη επιλογη!!!!!!!!!!Δεν νομιζω οτι παει γενικα πολυ σκουρο στην προσωψη ενος σπιτιου!!!!!!!!

Εγω σημερα που ζυγιστηκα ειμαι +9....οποτε μην αγχωνεσαι μια χαρα ειμαστε!!!!!Ουτε εγω τρωω πολυ πριν μεινω εγκυος πιο πολυ ετρωγα...απλα απο οσο ειπε ο γιατρος ειμαστε λιγο ατυχες γιατι το καλοκαιρι κανουμε κατακρατισεις...οποτε πιες πολυ νερο...εγω πλεον πινω σχεδον 4 λιτρα καθε μερα!!!!!!!!!!!!Και βλεπω διαφορα...αμα καμια μερα δεν πιω ξυπναω και ειμαι τουμπανο!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου θα το συνηθίσει το χρώμα...τώρα πάει έγινε!! Μετά από καιρό αμα δεν το αντέχει ας το βάψει ο ίδιος!!! :lol::lol: Και για τα κιλά πλάκα μας κάνεις?? Μια χαρά είσαι!!! Μην αγχώνεσαι και γι'αυτο!

Άννα μου καλή ξεκούραση κορίτσι μου...Να προσέχεις τον εαυτό σου!

Μαρία μου εγώ πείνασα νωρίς και έφαγα λίγη στραπατσάδα αλλά με έπιασαν καούρες και έφαγα 2-3 κομμάτια απόπάνω καρπουζάκι...αλλά ομολογώ ότι πεινάω ακόμα!!

Νυσταξα κιόλας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω πρηστει καθολου,αυτο ειναι το γαμωτο...Νερο δεν πινω πολυ γιατι μετα τρεχω στην τουαλετα.Τελοσπαντων,ευχομαι τουλαχιστον να μην ξεπερασω τα 12 μεχρι τον 9ο... :roll:

Οσο για το χρωμα,δεν θα σκασω αλλο,του ειπα να το αλλαξουμε και δεν θελει.Του το ειπε και ο μπογιατζης.Μονο να μην μουρμουραει μετα! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μου περαστικα σου κ ολα καλα απο εδω κ περα....οι πασχαλιτσες σου πολυ ζορικες :lol::lol::lol: ευχομαι να μην σε ζοριζουν κ οταν θα βγουν...καλη ξεκουραση!!!!κ αυτες τις τρεις βδομαδες τιποτα...τιποτα.

νικη μια χαρα ειναι τα κιλα σου....εμεις μαζι παμε, το ειπαμε :lol::lol::lol: εμενα το πρωι με δειχνει στο +6 κ το βραδυ στο +7.μπαινουμε στον 8ο κ ειμαστε πολυ καλα,μπηκαν κ τα κιλα σιγα σιγα κ οχι αποτομα.εγω ειχα δωσει οριο +10 αλλα κ 12 μεχρι το τελος θα ειναι καλα...τοσα ειχα παρει κ στην μικρη,12 κ οταν γεννησαν ειχαν φυγει ολα μα ολα....ειχαν μεινει τα 2 οταν πηγα σπιτι κ ζυγιστηκα...κ με το καιρο εξαφανιστηκαν κ αυτα....σκεψου οτι μονο 10 ειναι οτι κουβαλαμε με το μωρο.οποτε οκ!!!

εγω εχω απο χθες πολυ λιγα μακαρονια με κιμα κ εκανα κ λιγες κρεπες με λουκανικο,κασερι,ζαμπον,ντοματα κ εριξα κ μπεσαμελ απο πανω να τις ψησω...οποτε την περασαμε κ σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου στην εβδομάδα που έισαι εγώ είχα βάλει +10,5 και τώρα είμαι +12 κιλά...Τρωμε και πολλά φρουτα τωρα και δεν βαζουμε εύκολα..Αν ήταν χειμώνας θα ετρωγα συνεχεια σοκολάτες...Ασε που εγώ προσεξα ότι προς το τέλος δεν μπορεις να φας μεγάλες ποσότητες από φαγητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου ΑΝΤΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!Μονο αυτο τιποτα αλλο...χιχιχιχιχιχιχι...:P

Πιες νερο θα σου κανει καλο....δεν πειραζει ας πηγαινεις τουαλετα ειναι καλο και για τους μυκητες!!!!

Μαρακι και εγω τις τελευταιες μερες ετσι παθαινω...καθε μεσημερι με καουρες ειμαι!!!!Πεσε για υπνο να χαλαρωσεις!!!!!!!!

Ρε κοριτσια ο μικρος κατι με κανει με τον αφαλο...και ποναω!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα και εμενα μου φερνει καουρα το αυγο...Πιες κρυο γαλα,ειναι βαλσαμο!

Μαρουλιτα,αυτο μου εκανε και εμενα προχθες με τον αφαλο και ενοιωθα ηλεκτροπηξια!Τελικα ηταν τα ποδια της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NIKH MOU TA KILAKIA SOU EINAI MIA XAROULA MHN ANXWNESE KATHOLOU!!!!!!!!!!EGW POU EXW PAREI 9 DHLADH TI NA PW??????????ALLA DEN MPORW AYTA TA MHN TRWS TO ENA KAI MHN TRWS TO ALLO....TA NEYRA MOU...APLWS TWRA TELEYTAIA PROSEXW KAI DEN TRWW POLLES XAZOMARES...KAI OTI GINEI...DEN THA KATSW NA SKASW.....KAI EMENA ME EPIASE KAOURA KAI ME PEDEVE OLO TO VRADY ALLA ME TO POU HPIA PAGWMENO GALA EFYGE KATEYTHEIAN...FOVERO..DEN TO PERIMENA!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαταλαβα....του βαζω καψουρικα τραγουδια και του αρεσουν φαινεται γι αυτο κουνιεται!!!!!!!!!!

Λα'ι'κος τυπος ο γιος μου..καψουρες θα βαραει και αυτος!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια ξεμεινα στο μαγαζι σημερα....δεν ξερω ποιος θα ερθει να με παρει...φανταζεστε να με ξεχασαν???

Οσον αφορα το γαλα και εμενα μου κανει καλο...και ξερετε δεν το συμπαθουσα καθολου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια κατι επαθε το ιντερνετ και ολο με πεταει εξω...γι αυτο σας χαιρετω γιατι πρεπει να το κλεισω!!!

Καλο μεσημερι σε ολες...και καλη ορεξη!!!!!!!!!!!!!!Φιλακια πολλα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτέλους δεν μπορούσα να μπω τόση ώρα.......

βρε τα κιλά σας είναι μια χαρά απο 11-16 θεωρούνται μια χαρά....τι να πουν τα +20, +25?

και εγω 9+ είμαι κ σίγουρα θα πάω +11-12....αλλα το παγωτάκι ή το γλυκάκι κάθε μέρα.....τι να κάνουμε ο μπέμπης το θέλει όχι εγω... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μηνα!!!!

σημερα ειμαι λιγο καλυτερα απο χθες,αν και ριχνω κανενα κλαμμα που και που.

πιπιτσα μου συγκινηθηκα πολυ με αυτο που σου ειπε ο αντρας σου.

σημερα εφαγα 2 μπιφτεκακια απο εχθες και μια σαλατα μαρουλι-ντοματα-αβγο βραστο.χορτασα επιτελους!!!

ωραια τα μπανακια που θα παρετε.εγω θα παρω απο το mothercare ενα,μαζι με βαση.εχω ντουζιερα στο σπιτι και μεγαλη ελλειψη χωρου,οποτε πιστευω οτι αυτο ειναι το ιδανικοτερο,ωστε να μην χρειαζεται να σκυβω και να μπορω να το αποθηκευω κιολας μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια,τι κανετε??

Εμεις ειμαστε μια χαρα πριν καμια ωρα γυρισαμε απο την θαλασσα εφαγα το καρπουζακι κ το πεπονακι μου εκανα κ μπανακι κ τωρα αραχτη!!!!!!

Εχω ενα γαμο το απογευμα που ηθελα παρα πολυ να παω αλλα κοψανε το ρεπο του αντρα μου κ ετσι ακυρο....

θα σιδερωσω τα σεντονακια του μικρουλη θα τακτοποιησω κ τα ρουχα στη συρταριερα του,ακομη δεν το χω κανει την εχω αφησει αοιχτη να ξεμυρισει απο το ξυλο..

Κοριτσακια την προικα κ την κουνουπιερα την πλυνατε στο πλυντηριο η καθαριστηριο??εμενα γραφει επανω οχι πλυντηριο..τι να κανω??

Βικακι μου να σας ζησει η μπουμπουκα σας να ναι παντα γερη κ ευτυχισμενη!!!Καλη λοχεια γλυκεια μου!!!

Χρυσα να σας ζησει η ανηψουλα!!!!!!!!!!!!

Μαρια + Φωτης με το καλο κ το δικο σας μπεμπακι!!!

Αννα μου υπομονη γλυκεια μου κοντευει ο καιρος που θα τις κρατησει στην αγκαλια σου!!!!!

Νικακι μια χαρα εινι τα κιλα σου..εγω στην βδομαδα που εισαι εσυ ειχα βαλει 9..κ απο τοτε αλλα 2 εχασα το 1 τωρα..μην αγχωνεσαι..μολις μπεις στον 8ο θα χει κ πολυ ζεστη δεν θα μπορεις να φας..

Χριστινιω μια χαρα εναι τα κιλα σου μην αγχωνεσαι..

Τονια μου κ γω εχω κοψει το αλατι απο την 31η βδομαδα...περιορισμενα ολα οσα τρωω..αλλα τι να κανω υπομονη..θα φαω μετα οτι μου χει λειψει..οχι κ πολλα βεβαια..

Μαρακι μου τι κανεις??

Σισακι κ μερικες κοπανες απο το παιδικο δεν πειραζει ας τις κανει η μικρη..

Μαρουλιτα,Νικολ φιλακιαααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!! Κοιμήθηκα γι'αυτο εξαφανίστηκα! Έχει ζεστη σήμερα :roll:

Μην αγχώνεστε με τα κιλά σας..Καλά να είναι τα μωρά μας και θα τα χάσουμε μετά!

Τόνια μου είναι οι ορμόνες μας γι'αυτό είμαστε τόσο ευαίσθητες...Να σκέφτεσαι ότι όπου να'ναι θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά και να χαμογελάς!

Κατερινα μου πήγες στη θάλασσα τυχερούλα?? Και καλά έκανες!!

Την κουνουπιέρα δεν την έπλυνα, μου είπαν ότι δεν χρειάζεται και θέλεει και προσοχή μην χαλάσει. Την προικα τώρα εμένα έβγαινε από το μαξιλαρακι και την έβαλα σε χαμηλό βαθμό στο πλυντήριο. Αλλά έγραφε ότι μπορείς να την βάλεις στο πλυντήριο. Τώρα θα την ξαναπλύνω που πλησίασαν οι μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω την παντα της κουνιας θα την πλυνω στο πλυντηριο,συμφωνα με τις οδηγιες που εχει.σε ελαφρυ προγραμμα στους 40 βαθμους με ελαφρυ στυψιμο.την κουνουπιερα λεω να την πλυνω ελαφρα στο χερι.

εντομεταξυ το babyplanet ειναι πολυ καλο τελικα.κανει τα ρουχα αφρατα,μαλακα και εχει πολυ διακριτικη μυρωδια το μαλακτικο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω εχω αυτα μου ειπε ο αδερφος μου τι δωρο θελω και πηρα το λαχανι που ειναιμπανιερα βαση καικαθισματακι μεσα βεβαια λιγο ακριβα 120 ευρω μου βγηκαν αλλα ο κωνσταντινος μου ειναι 2χρ και ακομα χρησιμοποιω την μπανιερα την βαζω μεσα στη μαπνιερα τη δικια μας την γεμιζω και τον βαζω μεσα τωρα με τη μικρη θα χρησιμοποιησω και τη βαση παλι....αλλα το καθισματακι δεν με βολεψε καθολου εχει στα τζαμπο ενα σαν υφασματινο με αφρολεξ σαν στρωματακι που το βαζεις στο νερο και επιπλεει και δεν βουλιαζει το μωρο ειναι φτηνο κανα 5-7ευρω και θελει καλο στεγνωμα μετα απο καθε χρηση για να μην χαλσει το εξωτερικο θα σας βγαλω φωτο να το δειτε..

http://www.bebejou.gr/index.php?target= ... 222&page=1

http://www.bebejou.gr/index.php?target= ... ory_id=168

τωρα για το παντα και την υπολοιπη προικα ολα στο πλυντηριο τα εχω πλενει 30 με 40 ακομα και την κουνουπιερα δεν παθαινει τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!

τι κανενετε;;;;

εγω σημερα, κουραστηκα απο την πολυ ξεκουραση..

ημουν στη μαμα μου και αυτη προσεχε τον Χριστοφορο.

Εγω παντως ολα τα εχω πλυνει στο πλυντηριο..αλλα ακομα δεν εχω ετοιμασει τιποτα..ειμαι απαραδεκτη το ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Χρυσα!!!

ξεκουρασου τωρα που μπορεις....

εγω ηρθα λιγο μαγαζι.... και ειπα να σας πω ενα γεια. εχω κλειστει σπιτι για τα καλα τωρα με τον μικρο αλλα χαλαλι του.

Πλησιαζεις σιγα σιγα...μπηκες στον μηνα σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο μπαινω Μαχη μου..

Χαλαλη δε λες τιποτα..και που εισαι ακομα..αμα μεγαλωσει και θελει περισσοτερη φροντιδα..μαγειρεμα φαγητο..αστα..

καμια βολτιτσα πηγατε;;;

εγω τωρα τελευταια δνε πολυβγαινω με τον Χριστοφορο ενω το θελλω...δεν μπορω να παρω τα ποδι αμου απο την κουραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελαρες!τι κανετε;

κ παλι απο τις 4.30 ξυπνια σημερα.αμα σας λεω κανω προβες.

πολλη δυσφορια στον υπνο.με 4 μαξιλαρια κοιμηθηκα σημερα.σχεδον καθιστη.............κ με πολλες καουρες.σηκωθηκα να πιω λιγο γαλα κ να μαι

αλλα κατα τα αλλα ειμαι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ χαρουμενη.28 μερουλες ακομα το πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

ξερετε περιπου ποτε δινουν ακριβη ημερομηνια οι γιατροι στη καισαρικη;

νικακι μπορεις να μου σρειλεις εκεινο το πινακα με τον υπολογισμο των εβδομαδων.θελω να τον στελιω σε μια φιλη κ τον εχω χασει

καλημερα ειπα;

καλημεραααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...