Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Καταθλιπτικός ο καιρός σήμερα ε;

Χθες πήγα στα μαγαζιά! Πήρα ένα παντελόνι κοτλε τώρα για τα κρύα πολύ άνετο και πήρα και νυχτικιά, σουτιέν θηλασμού και εσώρουχα για το νοσοκομείο. Σιγά σιγά αρχίζω να ετοιμάζω και τα δικά μου πράγματα για το νοσοκομείο. Μεχρι τώρα κυριως ασχολήθηκα με τα πράγματα του μωρού.

Κορίνα για το πορτ μπεμπε που ρώτησες (αν και δεν είμαι δευτερομανούλα) σίγουρα το βράδυ μπορείς να το βάλεις στο κρεβατάκι του που θα το έχεις στο δωμάτιο σας. Το θέμα είναι που θα το έχεις στην διάρκεια της μέρας. Συνήθως το πορτ μπεμπε και την καλαθούνα τα χρησιμοποιούμε εκτός από βραδινό ύπνο και για μεταφορά εντός σπιτιού. Εξαρτάται και πόσο μεγάλο σπίτι έχεις. Αν πχ είσαι στη κουζίνα θα ακούς το μωρό στο υπνοδωματιο; Υπάρχει βέβαια και η ενδοεποικινωνία! Μια άλλη λύση είναι να πάρεις ένα παρκοκρέβατο που έχει και ψηλότερο επίπεδο, που τους πρώτους μήνες μπορείς να βάζεις εκεί το μωρό τη μέρα και μετά από λίγους μήνες βγάζεις το πάνω επίπεδο και το χρησιμοποιήσεις και ως παρκο κανονικά. Σου βάζω φωτο να δεις παράδειγμα:

leto331490large_400x.jpg

Φλωριάννα περαστικά! Εύχομαι να μη σουυ ξανατύχει κάτι τέτοιο! φαντάζομαι είναι πολύ πικρα!

Σας αφήνω κορίτσισ φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια!!

ροζε κουραγιο με την πεθερουλα.. μην της δινεις σημασια οσο μπορεις.. :evil:

φλωριανα εισαι καλυτερα? το ελπιζω...

μαντι μου μπραβο που ετοιμαζεσαι, με γεια και το παντελονι! Φτιαξε σιγα σιγα βαλιτσουλα, για το μωρο μην αγχωνεσαι περα απο τα βασικα τα υπολοιπα τα παιρνετε και αργοτερα νομιζω..

Κορινα ουτε εγω ειμαι δευτερομανουλα, αλλα μια καλη φιλη που γεννησε περυσι (και η οποια θα μου δωσει το πορτ μπεμπε τους ή το λικνο) μου ειπε οτι τους πρωτους μηνες το κοιμιζε σε αυτο γιατι το μωρο ειναι πολυ μικρο και χανεται στο κρεβατακι.. Το ειχαν στο δωματιο τους αλλα διπλα της για να μην σηκωνεται συνεχεια στον θηλασμο και μεσα εκει ηταν πιο ασφαλες και περιορισμενο.. Μετα τον 4ο μηνα το πηγαν στο δωματιο του...Ωραια και η λυση με το παρκοκραβατο της Μαντι παντως..

Νινακι το βλεπουμε πως θα παει με τις απεργιες μαλλον.. Τωρα ειδα οτι ενω εχει ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ προς το παρον λειτουργουν τα μεσα.. Κι εγω που μενω κεντρο τις αποφευγω τις μετακινησεις αυτες τις μερες για τα δακρυγονα.. Αλλα αν παμε καπου με μετρο, ας που στο Mall (ειτε στη Νερατζιωτισσα είτε στον Αγ. Δημητριο) ισως ειναι καλα... Βλεποντας και κανοντας, αν δεν μας βγει παμε για την επομενη βδομαδα..

Ελινουλινι με το καλο η β' επιπεδου και μετα οι ετοιμασιες και τα ψωνια..

Βρηκα και ενα site με φοβερα αυτοκολλητα τοιχου, εχω ενθουσιαστει!! Σας το στελνω...

http://www.etsy.com/search/handmade?sea ... ship_to=GB

πολλα φιλια σε ολες κι εμεις εχουμε να παμε σε παρτακι σημερα, κατα τα αλλα χουζουρι με τετοιο καιρο.. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτούλα θα γυρίσει το μπεμπε, που θα παει. Να του πεις να κάνει τουμπίτσα κ θα σε ακούσει που θα παει ;) . Καλώς να δεχτείς κ τον αντρούλη σου κ περαστικά για τα μικρά!

Θέλω κ εγω να σας γνωρίσω απο κοντά (κλαψ-κλαψ).. Να βαλετε καμια φωτο κ για μας που ειμαστε μακρια βρε κοιλουμπίτσες :) . Ελπίζω να περάσετε πολύ πολύ ωραία!

Φλωριάννα περαστικά. Φαντάζομαι ακριβώς την κατάσταση. Προσπάθησε να μην ζορίζεσαι γιατι εχω ακουσει οτι δεν βοηθάει. Τι τραβάμε οι έρημες μάνες!

rose-d , αν η κουνίτσα είναι αυτή που είχε βάλει φωτο κάποια κοπέλα, που είναι κ αλλαξιέρα κ έχει κ συρταράκια κ μετά γινετε κρεβατάκι με κομοδίνο, είναι πολυ σούπερ. Εχω κουνια απο την Νεφελίτσα αλλιώς κορίτσια κ εγω αυτη θα επερνα με 1000!

Κορίνα το πορτο μπεμπέ δεν είναι απαραίτητο. Στην αρχή μπορείς να έχεις το μωρο στο λίκνο ή στην κούνια στο δωματιο σου. Εγω την μικρή την ειχα κυρίως στο λίκνο μέχρι 4-5 μηνών κ μετά την εβαλα για τα καλά στην κουνια. Στην διαρκεια της ημέρας με βολεψε πολυ το ριλαξ κ μια ηλεκτρονική κουνια της fisher price που η μικρη ειχε λατρέψει! Τωρα θα την χαρεί κ ο μικρούλης μας! Στην κουνια κορίτσια να δωσετε προσοχή κυρίως το στρώμα να είναι καλο.

Καλημέρα κ υπομονή με τις πεθερές ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy πολύ ωραίο το site!!! Που το βρήκες ρε θηρίο! Εγώ έψαχνα τόοο καιρό και όλο στα ίδια και στα ίδια έπεφτα. Έχει πολύ πρωτότυπα σχέδια. Εγώ βέβαια αγόρασα τα αυτοκόλλητα αλλα μπορεί να χρειαστεί και τίποτα άλλο στο μέλλον. Άραγε τα μεταφορικά είναι πολλά; Γιατί οι τιμές σε αρκετά είναι πολύ καλές συγκριτικά με άλλα site. ευχαριστούμε πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια αδειάζουμε το δωμάτιο που θα γίνει 2ο παιδικό κ που το ειχαμε ξενωνα μέχρι τώρα. Twiggi πολύ ωραίο το site k εγω το χαζεύω γιατι ψ'αχνω για το δωμάτιο του μικρούλι σιγά σιγά. Και στην Νεφελιτσα εχουμε βάλει διάφορα αυτοκόλλητα κ ειναι πολύ χαριτωμένα. Τώρα βεβαια εχουμε βάλει το κρεβατάκι της κ εχουμε βγάλει την κουνια κτλ κ εγινε πια δωμάτιο για μικρο κοριτσάκι! Θα σας βάλω καμια φωτο. Απο χρώματα είναι ροζ, γαλάζιο, λαχανι κ κιτρινο κ θέμα εχει νεραιδούλες. Τώρα για τον μπεμπάκο σκέφτομαι διάφορα θέματα!

Αχ βρε μανούλες, εσεις που περιμενετε το πρώτο σας παιδάκι, απλά να σας πω γιατι το σκέφτομαι πολυ εντονα, αν πχ εχετε κοριτσάκι μην τα παρετε ολα ροζ κτλ. πχ σεντονάκια για κουνια, σελτεδάκια (ειχα αγοράσει κ ενα σωρο, μερικά ειναι ακόμα καινούργια) πάντα,κουβερτούλες, φορμάκια κτλ. Εγω παρόλο που ειχα γεννήσει ιδια εποχη, σχεδόν ολα τα παραπάνω απο την χαρά μου τα ειχα παρει σχεδον ολα ροζουλι, φουξια, μεκαρδούλες, λουλουδάκια κτλ (γενικά κοριτσίστικα)κ αρκετά απο αυτά πρέπει να ξανα αγοραστουν. Τώρα βλέπω οτι ήταν ψιλοβλακεία..

Τουλάχιστον τα βασικά, όπως το καροτσι, περπατούρα, κουνια, ριλαξ κτλ τα ειχα παρει ουδετερα..

παω...γιατι εχουμε τρελες δουλειες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα σας τι μου κανετε? βροχερος ο καιρος ε? Εχθες πηγα στην γιατρό όλα καλά με το μπεμπε λιγο μεγαλύτερο σε σχεση με την βδομαδα που ειμαι, ο πλακουντας χαμηλά και θελει πολύ προσοχή αλλα μου ειπε οκ ενα καφεδάκι χωρις πολύ περπατημα επιτρέπεται. Ζηλευω για την συνάντηση της Αθήνας πολύ πολύ αλλά δυστηχώς θα κουραστω με προαστιακούς και τα συναφή μακαρι να κανονίσετε και πιο μετά για να μπορώ να ερθω.

Γιώτα μην ανχωνεσαι για την θεση του μωρου εμενα γυρισε όταν γενναγα. Ειναι πολύ νωρίς ακόμα. Και εμένα με ανχωνει μήπως θα ειμαι στο 1% που δεν ανεβει ο πλακούντας και κάνω καισαρική αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι. βρε κοριτσια ωραιες οι κουνιες και όλα αυτά που αγοράζεται μακαρι να ήταν και εμένα το πρωτο μου! φιλιά σε όλα τα μπεμπέ σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου.... πως ειστε??? τι καιρος κ αυτος σημερα...

rose_d μου ναι εχουμε ιδιο γουστο κ σε μας αρεσε πολυ απο την αρχη ...αν και απο κοντα ειναι πιο ωραιο απο οτι στη φωτο... οσο για τη πεθερα αστα να πανε.. αφου αρεσει σε εσας η γνωμη των αλλων περισσευει

φλωριανα μου πολλα περαστικουλια κοπελα μου δεν ξερω τι αλλο να σ πω

ninaki2 μου εμενα να σου πω την αληθεια ειναι αρκετα μακρυα τα Mall αν και κοριτσια αυτη τη βδομαδα δυσκολα το κοβω με αυτα που γινονται...

Korinaκι ,κοιτα εγω εχω σκοπω να το βαλω απο την αρχη στο κρεβατακι του κ στο δωματιο του και θα παρω μια πολυθρονα-κρεβατι για να κοιμαμαι εγω στην αρχη μαζι του

Elinoulini αντε κοντευεις με τη β-επιπεδου ολα καλα θα πανεεεεε.. εμεις σημερα θα παμε για φαγητο εξω μιας κ εχει γενεθλεια κ μενα μια φιλη μου

MaDi μου με γειες μεγειες τα ρουχαλακια σου... καλα κανεις κ τα ετοιμαζεις σιγα σιγα

twiggy μου τι κανεις??? ωραιο το σαιτ που βρηκες το χαζευααααα αν και γω λεω να εχω θεμα στο δωματιο του μικρου looney tunes

anthropaki moy arxisan οι ετοιμασιες στο δωματιο ε ??? τι καλααααααααααααααααααααα

nan κ συ χαμηλο πλακουντα ε??? κ μενα το ιδιο μου ειπε κ θελει παραπανω προσοχη κ οχι κουραση

κοριτσακια μου εμεις σημερα πηγαμε για κατι λιγα ψωνια κ πηραμε το φωτηστικο για το δωματιο του μπεμπι ειναι πολυ ομορφο ειναι αεροπλανακι σε χρωμα κιτρινο πορτοκαλι κ πρασινο κ πηρα κ πομολακια για τη ντουλαπα το ενα πρασινο το αλλο μπλε... αχ τη χαρααααααααααααα

σας ευχομαι ενα ομορφο κ ξεκουραστω σαββ/κο πολλα φιλιααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Μόλις τελειώσαμε με το αυτοκόλλητο στο δωμάτιο της μικρής! :D Υποσχέθηκα ότι θα σας βάλω φώτο!

Εμάς μας άρεσε πολύ και τελικά έγινε έτσι όπως το φανταζόμασταν! :x:x:x . Όταν θα μπουν οι κουρτίνες και τα επιπλάκια της θα δείξει πολύ περισσότερο. Κάθε λίγο και λιγάκι περνάω και το χαζεύω! Έχω χαζέψει από τώρα! 8-}

post-14040-13873937900509_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madi τελεια η φωτο,πολυ ωραιο το αυτοκολλητο και μου αρεσει και το χρωμα,σκεφτομασταν αυτο με ροζ αν και τελικα κερδισε το λιλα..θα βαλω κι εγω φωτο καποια στιγμη,να φυγουν τα πεθερικουλια και μετα(αυριο επιτελους)..nan κι οσα κοριτσακια εχετε χαμηλο πλακουντα,ειχα κι εγω μεχρι 18η βδομαδα περιπου,μετα αρχισε να ανεβαινει και πλεον ειναι πυθμενικος(τερμα πανω),συνηθως ανεβαινει μου ειχε πει ο γιατρος,αλλα κι αν δεν ανεβαινε θα επρεπε να μαθουμε να ζουμε με αυτον..αισιοδοξια και θα ανεβει,που θα παει,απλα προσοχη λιγο ακομα..κι εμενα εβιτα με κερδισε απο κοντα,στη φωτο δεν την ειχα προσεξει καν την κουνια!φλωριανα περαστικα κοριτσακι!!ανθρωπακι κι εμεις πηραμε ουδετερα τα βασικα που ειναι πανακριβα,θα ποαρουμε και καποια φορμακια κλπ ουδετερα αλλα τα αλλα πιο κοριτσιστικα,ειπαμε να βγαλουμε τωρα το αχτι μας και στο δευτερο με το καλο οταν ερθει βλεπουμε..το παιδικο μας ειναι αυτο εδω:

http://www.oneira.gr/index.php?dispatch ... ct_id=5188

γινεται μετα μονο κρεββατι,αυτο με τα ντουλαπακια κλπ επειδη το δωματιο μας ειναι μεγαλο και θα φαινοταν πολυ αδειο μετα,το αποκλεισαμε..Ποια ξεχασα???Ααααααααααα,Κορινα,εμεις πορτ μπεμπε πηραμε οπως και καλαθουνα,αλλα ειμαστε σε μεζονετα,οποτε θα εχω το ενα πανω και το αλλο κατω,το ποσο χρησιμο θα ναι θα φανει..αν δεν ηταν σε καλη τιμη με το καροτσι δεν νομιζω να παιρναμε ομως!Ρε κοριτσια,να ρωτησω και κατι,εδω και μια δυο μερες παρατηρησα καποιες αλλαγες καταρχας τρεχει λιγο υγρο απο το στηθος που και που διαφανες,ο γιατρος ειπε ειναι φυσιολογικο ομως..το περιεργο ειναι οτι απο προχθες νιωθω σαν πιεση δεξια στα πλευρα και καουρες,ποναω κιολας καποιες φορες σε εκεινο το σημειο..το εχετε καθολου αυτο?επισης που και που με πιανει παλι σαν παλλινδρομηση του φαγητου και πολυ μου τη δινει.που να μπω και στον εβδομο δλδ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια!

Τι κανετε?Συννεφιασμενη και κρυα κυριακη σημερα,ε?Εγω ειχα φτιαξει απο χθες ενα πολυ ομορφο κεικ βανιλιας και εβαλα στο φουρνο και κρουασανακια βουτηρου και ηταν οτι πρεπει για ενα γλυκο πρωινο με τον αντρα μου! :x Και εγω θα παρω σιγουρα καλαθουνα και πορτ-μπεμπε γιατι το σπιτι ειναι μεζονετα και δε μπορω να το αφηνω πανω και να κατεβαινω,βεβαια στο κρεβατακι του θα το βαλω αργοτερα,στην αρχη θα το εχω διπλα μου στην καλαθουνα!Πολυ ωραιο ειναι και ενα καινουργιο της stokke το bounce and sleep για αρχη,δειτε το!Madi πολυ ομορφο το δωματιο,αντε με το καλο να γεμισει και με τα υπολοιπα πραγματακια!Αντε παω να ετοιμαστω γιατι θα αργησω στα γενεθλια!

Φιλακια και καλα να περασετε!!! [smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω... και εγω εχω μπερδευτει με ολα αυτα! πορτ μπεμπε, ρηλαξ, κουνιες, παρκα, αλλαξιερες.... δεν ξερω τι θα με βολεψει, τι θα χρειαστω και δεν θελω και να κανω περιττα εξοδα! :roll:

μαντι παρα πολυ ομορφο βγηκε!!! μου αρεσουν και τα χρωματα αλλα και το αυτοκολλητο!

οσο για αυτο που λεει το ανθρωπακι συμφωνω απολυτα! ουδετερα χρωματα για να χρησιμοποιηθουν και στο επομενο παιδακι!

ναν και εβιτα μην αγχωνεσται! ολα καλα θα πανε και θα ανεβει ο πλακουντας!

ροζε μαλλον το μωρακι σου σε πιεζει στα πλευρα...

εμενα το αντρακι μου εχει αρχισει και κουνιεται παρα πολυ! εχθες το βραδυ το αισθανθηκε και ο αντρας μου και δεν φανταζεσται πως εκανε απο την χαρα του!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα τι μου κάνετε? χειμωνιασε για τα καλά , φαντάζομαι οι βορινες τις παρεας Θεσ/κιες η Μαdi απο την Θρακη κρύο που θα εχει. Μαdi πολύ όμορφη η ζωγραφιά. Δυστηχως κορίτσια επειδή εμεις μετακομιζουμε συχνα πυκνά λυπάμαι να δωσω λεφτά πολλά για κολάζ στον τοιχο οποτε θα αρκεστω σε καμιά μπορντούρα ή κατι ανάλογο.

Αυτός ο καιρός μου δημιουργει διάθεση για χουζούρι μαγειρεψα και παστίτσιο οπότε δεν νομιζω να βγω εξω.

Παρειγγειλα απο την La Redoute 2 χοντρα καλτσόν εγκυμοσύνης μια ομορφη μπλούζα και ενα κολάν θα μου τα στειλουν σε καμιά 15αρια μερες. Λεω να δω και τι εχουν τα mothercare κανά παντελόνι και βλέπουμε. Evita και εσυ το ιδιο πρόβληματακι ε? υπομονη που θα παει θα ανεβει. Περαστικά στις αρρωστούλες, καλή Κυριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera foyskokoilitses!!!

Σήμερα επεσε πολύ δουλειά, καναμε γενική, μέχρι τις 5 το απογευμα ετρεχα κ τους ετρεχε κ ολους μαζι (συζυγο, μητέρα κτλ). Ειχα κ την κοπέλα που με βοηθαει στις δουλειες κ εγιναν αρκετα πραγματάκια. Βγάλαμε κ την κρεβατοκάμαρα που ειχαμε στον ξενονα κ πηγαμε ενα καναπε κρεβάτι, η κούνια ειναι ηδη μέσα κ τώρα σκεφτομαστε τι χρώματα να βαψουμε αφου πλεον εκει θα κοιμαται το καινούργιο μας νινάκι μετά απο μερικούς μήνες!!! Στην αρχή θα ειναι βεβαια στο δωματιο μας, αλλα θέλω το δωμάτιο να είναι ετοιμο, οπως ειχα κάνει κ με την Νεφελιτσα :D .

Madi μου αρέσουν πολύ τα χρώματα στο δωμάτιο και τα αυτόκόλλητα είναι πολύ πολυ γλυκούλικα!!!Μεγειες!!!

Ελινουλίνη μου μιαμιαμ μιαμ μιαμ!!!

mariapapa24 , σούπερ το μικρούλι, ο αντρας σου πρέπει να κατουρήθηκε απο την χαρά του!!!

Ναν , μεγειες τα ρουχάλια, πες μας εντυπώσεις να ξέρουμε τι παιζει.

Τέλος το διάλλειμα..τα κεφάλια μεσα..παω στην μικρή μου μαιμου, με ζητάει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!! Απ τη μια η δουλεια, απ την άλλη έχω το μεγάλο γιο άρρωστο.. που καιρός να μπω να σας γράψω. Καλέ τι ωραία αρχίσατε όελς τα ψώνια ε? Εγώ ακόμα.. αρνούμαι πεισματικά.. θα περιμένω κι άλλο :)

Εμείς από κλωτσιές πάμε σύννεφο.. αφου κάποιες φορές με ξυπνάει κιόλας.. το αστείο είναι όταν βαράει την ώρα που έχω μάθημα... αφού αρχίσανε πλέον και τα παιδάκια και με ρωτάνε γιατί το καταλαβαίνουν απ τις αντιδράσεις μου...

Πωπω κορίτσια βλέπω ολονών τα τικεράκια... πως περνάει ο καιρός.. τα νινάκια μας θα είναι εδώ πριν το καταλαβουμε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου!!!

Δεν προλαιβαίνω να μπω λόγω επισκέψεων... :shock::shock::shock: Ουφ....

anthropaki δουλειές με φούντες, εεε;;; Είναι όμως ευχάριστα αφού ετοιμάζετε το δωμάτιο του μωρού :):):)

nan απλά θέλει λίιιγο προσοχή κι εμένα ο πλακούντας ήταν χαμηλά στην πρώτη εγκυμοσύνη και μια χαρά ανέβηκε.

twiggy φοβερό το site!!!

Εβίτα αν είναι και ταλαιπωρηθούμε ας το αφήσουμε για την άλλη εβδομάδα, ελπίζω να μην συνεχιστούν οι απεργίες :|:|:|

Madi το δωμάτιο είναι σούπερ!!!! ;)

Rose τα επιπλάκια σας πάρα πολύ ωραία!!! Τυχερή, εσένα έφυγαν;;; Εγώ έχω ακόμη 5 μέρες... :o:o:o

Τζενάκι περαστικά στον μεγάλο γιο!!!

Τι κρύο βρε κορίτσια σήμερα... Μπρρρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσάκια και καλό χειμώνα, αν και είπαν ότι από αυριο φτιάχνει...

Σας ευχαριστώ όλες για τα περαστικά. Ειμαι μια χαρά τώρα, ήταν να συμβεί και αυτό για να το έχω στις εμπειρίες μου :shock::shock: .

Να ευχηθώ κι εγώ περαστικά στον γιόκα σου SECONDCHANCE. Αρχισαν τα κρύα τώρα όλο και κάτι θα έχουν τα παιδιά... εδω είχαν όταν δεν είχε χαλάσει ο καιρός :?:? . Εσυ να φυλάγεσαι όσο μπορείς να μην κολλήσεις!!!

Φτιάχνετε δωματιάκια διαβάζω εε;; Πάτε για ψώνια... αχ τι ωραία πράγματα είναι αυτά. Θυμάμαι κι εγώ τα δικά μου και τα νοσταλγώ... Το θετικό τώρα βεβαια είναι ότι με τη κρίση δεν θα χριαστεί να κανω πολλά ψώνια για τη μπεμπούλα!!! Όσο για το πορτ μπε μπε, εγω δεν είχα πάρει γιατί είχα καλαθούνα για μεσα με βαση με ροδάκια και την πήγαινα όπου ήθελα μεσα στο σπίτι και φυσικά το κρεβατάκι του που κοιμόταν μετά τους 3 μήνες. Ειχα πάρει και το καρότσι την pegpergo που ξαπλωνε τελείως η πλάτη για τη βόλτα μας κι ετσι δεν χριάστηκα καθόλου πορτ μπε μπε. Αν όμως δεν θέλεις καλοαθούνα μπορείς να παρεις μονο το πορτ μπε μπε με το καρότσι του και αυτό την ίδια δουλειά κάνει.

Πάω να χωθώ στο χαρτοβασίλειό μου κοριτσάκια.

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και καλη βδομαδα!! μπρρ αρχισαν τα κρυα...

μαντι τελειο το αυτοκολλητο και τα χρωματα! αντε με το καλο να μπουν και τα επιπλακια..

βλεπω κανετε ετοιμασιες , φτιαχνετε δωματια.. μπραβο ετσι να γινουν ολα τελεια και να βαζετε φωτογραφιες!! εγω οπως η secondchance δεν κανω ακομα τιποτα!! :roll: Περιμενω τη β' επιπεδου και μετα θα ξεθαρρεψω.. προς το παρον αδειαζουμε και πεταμε πραγματα απο το δωματιο μας για να το βαψουμε καποια στιγμη συντομα!

ελινουλινι με το καλο η β' επιπεδου..

εβιτα κι εμενα ειΝΑΙ χαμηλα ο πλακουντας, ελπιζω να ανεβει..η γιατρος ειπε οτι συνηθιζεται..

Απο προχθες νιωθω πια το μωρο πολυ πιο εντονα και ειμαι πολυ χαρουμενη! Εχουμε πια επικοινωνια!!

Οσο για τη συναντηση κι εγω λεω να την μεταφερουμε για την επομενη βδομαδα, αυτη προμηνύεται δυσκολη.. τι λετε?

φιλια σε ολες... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ . ΤΙ ΚΡΥΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ??? ΜΠΗΚΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ... ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡ

MaDi μου αχ τι ωραιο που ειναι το αυτοκολλητο καλα τελειοοοοοοοοοοοοοοοο

Elinoulini μαυτα που εφτιαξες μου ανοιξες την ορεξη μιαμ μιαμμμμμμ θελω κ γω κεικ :D

κοριτσια εγω δεν εχω βαλει φωτο ακομα γιατι τωρα εχω αλλο μαστρα που μου φτιαχνει τη ντουλαπα αφηστε εχει δουλιτσα ακομα ... σας αφηνω μπας κ μαγειρεψω τιποτα . πολλα φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια!!!Τι κανετε??????εγω ακομη εγκλειστη στο γενεσις.....χθες ηρθε και ο γιατρος για να μου πει οτι ( αν ειναι δυνατον!!) δεν ξερει τι να κανει στην περιπτωση μου και οτι θα με κρατησει μεσα στο γενεσις μεχρι να γεννησω( και δεν εννοει τον 9 μηνα).....Εντωμεταξυ, προχθες το βραδυ εκανε αποπειρα να με βγαλει απο τον ορο yutopar στις 12 το βραδυ,με αποτελεσμα να ξυπνησω με φρικτους πονους και συσπασεις σχεδον τοκετου ανα 3 λεπτα!!!!!!πως μας φυλαξε ο Θεος και ειμαστε ακομη καλα .....Τωρα θα μεταφερθω στο Παπαγεωργιου και θα με αναλαβει ενας καλος γιατρος με την ομαδα του μπας και φτασω ισα ισα στον 9ο......που χλωμο το βλεπω δηλαδη...με υποτροπιασε 2 φορες αυτος ο γιατρος που ειχα και ο αντρας μου θελει να κανει καταγγελια και στο γενεσις και στο γιατρο....Τι να πω βρε κοριτσια..απο τη μια μερα στην αλλη ολα ανατραπηκαν για μενα...

Τεσπα, παμε λοιπον στα ψωνια σας!!!!!Το πορτ μπεμπε θεωρω οτι ειναι αρκετα βολικο και απο το λικνο γιατι το βαζεις διπλα στο κρεβατι και κατα τη διαρκεια της ημερας το εχεις παντου μεσα στο σπιτι και το παρακολουθεις....Αμα εχεις και καλαθουνα βεβαια οκ καλη ειναι και αυτη για μεσα μονο στο δωματιο.Rose μου υπομονη με τα πεθερικα, αφου ο αντρας σου δε δινει σημασια και ειναι διπλα σου , αστους να λενε.....παντως το κρεβαττι και η συρταριερα ειναι σουπερ!!!!Εγω παρειγγειλα απο τον καταλογο της πρεναταλ το κρεβατακι και συρταριερα αλλαξιερα melody στο ανοικτο χρωμα του ξυλου....αλλα ενταξει.....ακομη τιποτε δεν κανουμε...

Οσο για τα αυτοκολητα...ειναι σουπερ!!!Μπηκα κι εγω και εβλεπα αλλα θελει πολλη ωρα να ψαξεις....και εχω κι εγω ιδεες αλλα ολα στον καιρο τους!!

Κουκλες συγνωμμη αν σας μαυρισα την ψυχη με την περιπετεια μου, αλλα να μου γινει μαθημα το παθημα...

Εγω θα παρω ιδεες απο εσας για το δωματιο και θα τα κανω ολα στο τελος ;););) χιχιχιχιχι!!!!!

Σας φιλω γλυκα!!!Καλο μεσημερι!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου πολύ στεναχωριέμαι με αυτά που περνάς. Έπαθα πλάκα με τη δήλωση του γιατρού σου!! Μα είναι δυνατόν να μην ξέρει τι να κάνει??? Ευτυχώς που ισορρόπησε η κατάσταση, έχε πίστη και όλα θα πάνε σούπερ, το πολύ πολύ να χαρείς το μωράκι σου νωρίτερα από μας!! Πάντως φύγε όσο πιο γρήγορα μπορείς από αυτό το γιατρό που δεν ξέρει τι να κάνει και δεν κάνει και τον κόπο να ενημερωθεί, να ρωτήσει, να μιλήσει με συναδέλφους του μπας και βρει άκρη. Και αν είναι να μείνεις στο νοσοκομείο μέχρι να γεννήσεις, καλύτερα στο Παπαγεωργίου, και από οικονομική άποψη αλλά κυρίως γιατί πιστεύω ότι εκεί θα σε ξέρουν καλύτερα τι να κάνουν.

Άντε, όταν με το καλό μεταφερθείς στο Παπαγιωργίου, αν έχεις όρεξη, κανονίζουμε να έρθουμε να σε δούμε.

Να σας πω και τα δικά μου. Σήμερα κάναμε τη β επιπέδου. Φατσούλα δεν είδαμε στον τρισδιάστατο, μας κρυβόταν, μας έδειχνε μόνο το αυτάκι του, αλλά στον απλό είδαμε τα πάντα και φαίνονται όλα καλά. Είμαστε 580γρ. Μου έφυγε ένα βάρος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria5 :shock::shock::shock::shock::shock::o:o:o:o:o Τι γιατρός είναι αυτός;;; Ευτυχώς που τον άλλαξες. Και παρόλα όσα πέρασες έχεις διάθεση, χαίρομαι πολύ γι'αυτό ;) Εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και στο εξής, κουράγιο και θετικές σκέψεις!!!

Κορίνα χαίρομαι για την β' επιπέδου :):):)

Φιλιά σε όλες :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Μαράκι! :( Κάνε κουράγιο και υπομονή για το καλό του μικρού σου! Προσπάθησε να μη σκέφτεσαι αυτό που έγινε με τον βλάκα το γιατρό και στενοχωριέσαι, και πανε στο νέο νοσοκομείο που εκεί θα γίνει μια νέα αρχή και όλα θα πάνε καλά θα δεις. Μπορεί ο μικρός να θέλει απλά μια αλλαγή περιβάλοντος για να στρώσει! ;) Να σκέφτεσαι θετικά για να το καταλαβαίνει και το μωρό και να είναι ήρεμο και εκείνο. Το σημαντικό είναι να γεννηθούν τα μωράκια μας γερά! Αφού θα είναι γερά δε μας νοιάζει αν θα γεννηθούν την 40η εβδομάδα ή νωρίτερα! Εύχομαι μέσα απ'ττην καρδιά μου να πάνε όλα καλά βρε Μαρία μου και όταν θα πάρεις αγκαλίτσα το υγιαίστατο μωράκι σου, να ξεχάσεις κάθε ταλαιωρία που πέρασες! Σε σκεφτόμαστε και σου στέλνουμε την θετική μας ενέργεια! :x:x:x%%-%%-%%-

Και αυτός ο καιρός βρε κορίτσια τι καταθλιπτικός! Εμάς εδώ βρέχει όλη τη μέρα και έχει και αέρα και κρύο! Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για το δωμάτιο! Γενικά υπάρχει μεγάλη ποικιλία σε αυτοκόλλητα στο ιντερνετ. Και έχει και ακριβά αλλά και φθηνά. Εμάς με τα έξοδα αποστολής μας βγήκε λίγο λιγότερο από 40ευρώ αλλά είναι από τα μεγάλα σχετικά αυτοκόλλητα. Δεν ήθελα να δώσω και παραπάνω γιατί σε λίγα χρόνια που θα αρχίσει να μιλάει και να έχει κανένα αγαπημένο ήρωα θα ζητάει από μόνη της να το αλλάξουμε και να βάλουμε άλλα.

Όσο για τον πλακούντα, εμένα εκεί γύρω στον 5ο είχε δει ο γιατρός ότι ο πλακούντας ήταν στο σημείο που γίνεται η καισαρική και μου είπε ότι αν δεν αλλάξει θα αναγκαστούμε να κάνουμε την τομή λίγο πιο πέρα, γιατί λέει πρώτα πρέπει να βγει το παιδί και μετά ο πλακούντας. Αλλά τελικά στον τελευταίο ηπέρηχο είχε πάει πολύ πιο πάνω και πλέον δεν υπάρχει πρόβλημα. Συνήθως ανεβαίνουν μη φοβάστε!

Αυτά κορίτσια σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ

maria5 ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΤΡΑΒΑΣ Κ ΣΥ... ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ , ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ , ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ , ΜΑ ΚΑΛΑ ΤΙ ΒΛΑΚΑΣ!!!!!!!! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ Κ ΝΑ ΓΥΡΗΣΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΟΥ

Korina! ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ... ΙΣΩΣ ΝΤΡΕΠΟΤΑΝ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΚΡΥΒΟΤΑΝ :D

ninaki2 ΤΕΛΙΚΑ Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ ΧΑΜΟΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΕΡΑΑΑΑΑ Κ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΟΣΕΣ ΘΑ ΒΓΕΙΤΕ ΕΞΩΩΩΩΩ

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

εμεις ακομα ταλαιπωρουμαστε με το συναχι...μεσα στη μυξα και το βηχα ειμαστε...εγω ειμαι ετσι πανω απο 10 μερες...ηρθε και ο αντρουλης μου...καλα περασαμε...ο μικρος δεν ξεκολαγε απο πανω του...πηγαμε και βολτουλες...αλλα δυστυχως περασε πολυ γρηγορα το σκ και εφυγε...

μαρακι τι να πω με αυτον το γιατρο που εμπλεξες...ελπιζω να πανε καλα απο δω και περα ολα...

μαντι τελειο το δωματιο...μου αρεσει παρα πολυ...

κοριτσια βολευεστε για το mall....μην μπλεξουμε με αθηνα με τοσες απεργιες και διαδηλωσεις...

φιλιαααααααααααααα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Μαράκι υπομονή κοριτσάρα μου. Μην σκήβεις το κεφάλι. Όλα θα πανε καλά και ο μπεμπάκος θα είναι μια χαρά επίσης!!! Να πας κοριτσάρα μου στο άλλο το νοσοκομείο μηπως έχεις κάποια καλύτερη εξέλιξη. Μα τι ζώον ο γιατρός!!! Και καλά δεν ήξερε, δεν μπορούσε να ρωτήσει; να μάθει; να διαβάσει;; Αχ Παναγία μου... Αντε βρε όλα καλά θα πάνε και σε λίγα χρόνια θα τα διηγείσε στον γιόκα σου!!!

Κορίνα τσαχπίνης ο μικρός εε;;; Παίζει κρυφτούλι από τώρα το ζουζούνι;;

Bourique περαστικούλια...

Φιλάκια πολλά κοριτσάκια και καλά μαστορέματα ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...