Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

bourique θα γυρισει το μωρακι μην αγχωνεσαι!!!!Και μιας φιλης μου της ελεγε ο γιατρος οτι δυσκολα να γυρισει το μωρο και τελικα μια χαρα γυρισε και γεννησε κανονικα!!!

Αχ κοριτσια μολις φτιαξτε τα δωματια σας βαλτε καμμια φωτο να δω κι εγω...εντωμεταξυ ηρθε και το καροτσι οταν ημουν ηδη στο γενεσις και ο αντρας μου το εχει παρατησει πακεταρισμενο στην αποθηκη....ουτε που θελει να το ανοιξει...μονο οταν γυρισω σπιτι...

Περιμενω κι εγω το κρεβατακι και την αλλαξιερα συρταριερα απο τα πρεναταλ αλλα θα τα παραλαβω λιγο πιο μετα....εμεις το δωματιο θα το κανουμε λευκο-σπασμενο με σιελ...Αχχχχχχ!!!να πανε ολα καλα...

Βρε κοριτσια, εσεις οταν λετε συσπασεις τι εννοειτε???Πετρωμα ολης της κοιλιας με πονο για δευτερολεπτα???Εμενα με βαλανε κατευθειαν μεσα και με πλακωσανε στον ορο ενω θεωρω οτι ηθελα απλα ξεκουραση και απο το στομα αγωγη.....Και οσο για χρηματα κανενα 4000 ευρω θα μας παει η ιστορια και το ταμειο μου δικαιολογει μονο 1200...πανε οι οικονομιες μας..... :(:(:( αρκει βεβαια να ειναι καλα το μωρο κι εγω μετα.....χαλαλι.....εσπασε βεβαια και η εμπιστοσυνη στο γιατρο μου...γιατι και αυτος δεν μου εμπνεει σιγουρια......

Τεσπα..μη σας ταλαιπωρω κι εγω......παντως αν θελετε τα κοριτσια απο Θεσσαλονικη ελατε στο Γενεσις να γνωριστουμε!!!!! ;););)

Α!!!!οσο για τα κρατικα και τις χρεωσεις τους..δυτυχως ετσι ειναι και ηδη ισχυει...λεφτα να χεις να δινεις δηλαδη....εμεις το βλεπουμε για κανα δανειο.... :(:(:(:(

Σας φιλω προς το παρον καλο βραδυ!!!!! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

Πρωινή πρωινή σήμερα γιατί εχω γιατρό. Εχω να βγω απο το σπίτι απο την Κυριακή.

Μαρία 5 περαστικά. Ομορφο θα γίνει το δωμάτιο και μην σε παιρνει απο κάτω όλα πέρνανε. Αντε γρήγορά στο σπιτι σου. Τελικά γιατρό αποφάσισες να αλλαξεις? βρηκες κάποιον καλο?

Το μωρό με τρελλαινει στις κλωτσιες. Εχθες το βράδυ η κοιλιά μου αρχισε να κανει τα γνωστά κυματάκια και γελαγε ο αντρας μου λεγοντας οτι ξυπνιοι θα μενουμε τα βράδια και με αυτόν όταν με το καλό γεννηθεί.

Για τα νοσοκομεία τι να πω χαλια η κατάσταση, βεβαια ειναι πολλα τα κακως κειμενα στην χωρα μας . Την υγεια μας να εχουμε! καλή σας μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου.... τι κανουν τα μωρακια κλοτσανε κλοτσανε????

Τζενακη μου τι ωραιααααα τα παιδακια σου περιμενουν πως κ πως το αδερφακι τους ε??? αχ πολυ σας χαιρομαιιιιιιι

ΦΛΩΡΙΑΝΑ μου ευχομαι ολα καλα να πανε... αν και σε τετοιους καιρους δυστηχως μονο αυτα ακουμε... σκεψου το μωρακι σου και προσπαθησε να μην στεναχωριεσε..

anthropaki κ συ με τα αγορακια εεεεεεε???? αντε με το καλο να το βεβαιωσεις και να εχει αδερφουλι η μικρουλα σου...

ninaki2 εννοεις πεμπτη 20 του μηνος ε??? και γω μεσαααααααααααααααααααααα αλλα καπου κεντρο να μπορουμε ολες μας ... αχ πολυ θα χαρω να σας γνωρισω κοριτσιαααααααααα

rose_d μου αντε καλοριζικα τα επιπλακια βρε συ μη μου πεις οτι το κρεβατακι ειναι αυτο το ασπρο με το γκρι ??? το ειχε κ στα λυτω ετσι??? αν ειναι αυτο τοτε θα εχουμε το ιδιοοοοοοοοοοοο εγω το ειχα δει απο το καλοκαιρι ... αλλα εχω κανονισει να μ το φερουν νοεμβριο για να εχω ετοιμο κ το δωματιο

MaDi τι τελοιος αυτος ο συνδιασμος λαχανι ροζ??? φανταστικο θα ειναιιιιιιιιιιιι

nan μου οχ μη μας λες τετοιααααααα εγω κοριτσια ρωτησα το γιατρο κ μου ζητησε 1200 + 200 επισκληριδιος κ αν θελουμε κ στη μαια αλλα δεν μ ειπε κατι για το νοσοκομειο

bourique1983 μην ανχονεσε κοριτσακι μου θα γυρησει η μπεμουλινα κ ολα μια χαρουλα θα πανεεεεεεεεεεεεεε

maria5 μου μακαρι να ημουν κ γω κοντα θα ερχομουν να σε δω αλλα βλεπεις ειμαι αθηνααααααααααααα ευχομαι γρηγορα να βγεις ... πολλα φιλακιααααααααααααααααααααααα σε ολεεεεεεεεες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!

μαρακι αντε με το που θα γυρισεις σπιτι θα εχειςυ να ασχοληθεις με τα καινουργια επιπλακια και το δωματιο!!! πωπω πολλα λεφτα βρε παιδι μου το νοσοκομειο.. τι να κανουμε ομως, υπαρχουν και τα απροοπτα, το μωρακι κι εσυ να ειστε καλα!εγω παντως λεω να αλλαξεις γιατρο αφου δεν τον εμπιστευεσαι πια..

ναν επιτελους λιγο εξω ε? να ξελαμπικαρεις...

μπουρικ με το καλο να γυρισει ο αντρουλης σου, να νιωσεις καλυτερα και θα δεις ολη η γκαντεμια θα φυγει....

εβιτα κι εγω συμφωνω με το κεντρο να μας βολευει ολες.. Ισως θα ηταν καλα να παμε σε καποιο εμπορικο τυπου Αττικα που εχουν μεγαλους χωρους στις ταρατσες κλπ.. αρκει να μην πεσουμε σε πορειες κλπ τετοιες μερες, αν και βλεπω την Πεμπτη δεν εχει τιποτα προς το παρον... Πειτε καμια ιδεα.. :)

φιλια σε ολες, εγω περα απο κατι μικροκινησεις που αντιλαμβανομαι οταν ξαπλωνω δεν μπορω να πω οτι εχω φαει γερες κλωτσιες ακομα.. Φανταζομαι εχω ακομα λιγο ε? Μετα την 20η δεν ξεκινανε τα καλα?!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...

αντε ρε μαρακι τοσα λεφτα θα παει;;;;μια γεννα δηλαδη..ποσες μερες εισαι μεσα;;;;ελπιζω να βγεις συντομα...

εγω κοριτσια στην αρχη ηταν να γεννησω σε δημοσιο στην επαρχια που μενω πλεον...αλλα πρωτον ο γιατρος ηταν μεγαλος....μαλ....και δευτερον τα λεφτα που θα μας πηγαινε εκει η γεννα δεν ειχαν και την τοσο μεγαλη διαφορα απο το ιδιωτικο...καθε μηνα 40 ευρω για το ραντεβου,μιας και πρωινο ραντεβου δεν εβρισκες χωρια τα λεφτα που θα διναμε στο νοσοκομειο και φυσικα σε αυτον...δηλαδη θα πηγαινε περιπου στα 200ο με 2500 χιλιαρικα...ε!!τωρα θα μας παει 3 χιλιαρικα...και θα εχω το κεφαλι μου ησυχο μιας και θα εχω τη καλη μου τη γιατρο διπλα μου...

αλλα κοριτσια δεν νομιζω να αλλαξουν τις τιμες τους τα ιδιωτικα...απλα ενω υπηρχε μια πιθανοτητα να τα μειωσουν και αλλο τωρα θα μας λενε οτι ειναι και φτηνοι...τεσπα...

εμεις ειμαστε καλυτερα...και περιμενουμε το βραδακι τον μπαμπα μας....

αυτα φιλια κουκλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μολις ειδα οτι η ΓΣΕΕ εκανε 48ωρη την απεργια που σημαινει οτι εχει και την Πεμπτη ιστοριες.. Ισως πρεπει να διαλεξουμε ενα πιο ηρεμο μερος, μακρια απο Συνταγμα, ας ειναι κοντα σε μετρο να μην ταλαιπωρηθει καμια... τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ twiggy μου ωραια το αττικα αλλα θα γινετε χαμος εκει... ας ειναι καπου κεντρο αλλα να μην εχουμε κ αυτο το χαος διπλα μας ... ξερω γω... θησειο??? εκει εχει αρκετα ησυχα μαγαζια.. ζαππειο??? εχει κ κει καφε ωραιο... ας πουν κ οι αλλες καμια ιδεα.... ποσες κ ποιες θα ειμαστε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες και περαστικά στις αρρωστούλες!!

Twiggy όταν πας στον αιματολόγο θα ήθελα πολύ να μου πεις τις συμβουλές τους γιατί και εγώ με τον αιματοκρίτη δεν τα παώ καθόλου καλά. Έκανα χτες εξετάσεις και έχει πέσει στο 25,6. Πιο κάτω δεν πάει... Η γιατρός μου άλλαξε τα χάπια, μου έδωσε Fero-folic που είναι πιο δυνατά (και αναρρωτιέμαι γιατί δεν μου είχε δώσει αυτά από την αρχή, αφού ούτως ή άλλως ήταν πολύ πεσμένος από την αρχή).

Είμαι κι εγώ μέσα για συνάντηση στη Θεσσαλονίκη, να δούμε και τη Μαρία.

Όσο για τα δημόσια νοσοκομεία, μια φίλη που γενάει σε ένα μήνα στο Παπαγεωργίου και ο πατέρας της δουλεύει εκεί μου είπε ότι ενώ πριν δεν πλήρωνες τίποτα, τώρα πληρώνεις 90€ το βράδυ (χωριστά τα υλικά και η αμοιβή του γιατρού αν σε αναλάβει δικός σου και όχι αυτός που εφημερεύει).Οπότε τα 1200 που ακούσατε μήπως είναι μαζί με το γιατρό??

Φλωριάννα με τι ασχολείται η εταιρία που δουλεύεις? Πέρα από τις απολύσεις, έχεις άλλες ενδείξεις ότι μπορεί να κλείσει? Ρωτάω γιατί μια φίλη μου την απολύσανε μαζί με αρκετούς άλλους από εργοστάσιο με στρώματα όπου δούλευε αλλά το εργοστάσιο κρατάει καλά ακόμα, απλά έκανε μείωση προσωπικού. Το ίδιο έγινε και με το γραφείο που δουλεύει ο άντρας μου (βέβαια τα πράγματα εκεί είναι πιο τραγικά γιατί από τα 10 άτομα που δούλευαν τώρα έχουν μείνει 2, δεν έχουν καθόλου δουλειά, οπότε ανησυχούμε για κάθε μήνα που περνάει).

Όσο για τις ηλικίες, εγώ είμαι 30, είμαι 4 χρόνια μαζί με τον σύντροφό μου (και λέω σύντροφο γιατί δεν έχουμε παντρευτεί ακόμα) και συζούμε τον τελευταίο χρόνο, οπότε πιο πριν δεν υπήρχε καν η σκέψη για παιδί. Δεν ξέρω αν κάνω λάθος, αλλά νομίζω παίζει ρόλο και ο περίγυρος για το πότε θα αποφασίσει κάποια να κάνει παιδί. Οι δικές μου φίλες έχει κανα δυο χρόνια που άρχισαν να τεκνοποιούν και από τότε δεν έχουν σταματήσει, ακολουθεί η μία μετά την άλλη, ενώ πιο πριν είμασταν όλες "αλλού". Μας ενδιέφεραν πιο πολύ οι καφέδες, τα ταξιδάκια κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γίνεται μια έρευνα από μία υποψήφια διδάκτορ του τμήματος Ψυχολογίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου γύρω από τον τρόπο που οι γυναίκες βιώνουν την εγκυμοσύνη και την περίοδο γύρω από τον τοκετό. Μου έστειλε μήνυμα στο facebook, όπου έχει δημιουργήσει ένα γκρουπ, και λέω να συμμετάσχω, σου στείλνει απλά ένα ερωτηματολόγιο να συμπληρώσεις. Αν έχετε λογαριασμό στο facebook, το γκρουπ ονομάζεται "Πρόσκληση συμμετοχής σε διδακτορική έρευνα για την περιγεννητική εμπειρία". Αν πάλι δεν έχετε λογαριασμό και θέλετε να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο, θα σας το στείλω μόλις το παραλάβω κι εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβιτα μου συμφωνω για Θησειο, ειναι πολυ ομορφα εκει και μακρια απο φασαριες... Να κανουμε και εναν περιπατο στον πεζοδρομο!Τι λετε οι υπολοιπες?

Κορινα φυσικα θα σου πω την αποψη του αιματολογου.. Πωπω επεσε πολυ ο δικος σου αιματοκριτης ε? Εμενα στο 30 και η γιατρος ανησυχησε γιατι λεει θα πεσει κι αλλο!Για να δουμε τι θα πει κι αυτος.. Παντως εγω ευτυχως ακομα δεν εχω προβλημα με τα 3 χαπακια φεοφολ, καμια δυσκοιλιοτητα ξου ξου . Οσο για την ερενα την εμαθα κι εγω και συμμετειχα...

πολλα φιλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Κανονίζεται συνάντηση ε; Τι καλά! Καμια φωτο θα μας βάλετε μετά να δούμε ή θα είναι incognito συνάντηση; :D

Την επόμενη εβδομάδα έχουμε ραντεβού με τον γιατρό στο νοσοκομείο και θα ρωτήσω αν είναι για το πόσο πάει το μαλί. Μου φαίνεται παράλογο ρε παιδιά 1200 ευρώ το δημόσιο νοσοκομείο συν την αμοιβή του γιατρού, αναισθησιολόγου κτλ; Δηλαδή αυτοί που δεν έχουν τίποτα τι θα κάνουν; :shock: Μου φαίνεται θα αρχίσουμε να γεννάμε στα σπίτια όπως κάναν οι γιαγιάδες μας και θα έχουμε και την "κυρά μας την μαμή"! :-o Για της Αλεξανδρούπολης πάντως το νοσοκομείο διάβασα σε ένα site ότι τα εξοδα πάνε από 300 ευρώ στα 800 ευρώ. Καλά τι γίνεται κάθε νοσοκομείο έχει την δική του ταρίφα; Οτι να ναι!

Μαρία εγώ όταν είχα τις συσπάσεις ένιωθα το έντονο πέτρωμα στην κοιλιά αλλά όχι πόνο. Μόνο μια δύο φορές που τύχαινε να είμαι όρθια και με επιασαν συσπάσεις και δεν ξάπλωσα αμέσως ένιωσα και ελάχιστο πόνο περιόδου και φοβήθηκα και ξάπλωσα κατευθείαν. Εσύ τώρα που είσαι στην κλινική σου δίνουν ενδοφλέβια φάρμακα ή χάπια τύπου yutopar κτλ; Και έχουν μειωθεί τώρα οι συσπάσεις; Εμένα μου είχε πει η γιατρός ότι μέχρι 30 την ημέρα είναι φυσιολογικές αρκεί να μην είναι συνεχόμενες ανα 5-10 λεπτά! Τώρα εγώ έχω 3-4 την ημέρα και πλέον δεν παίρνω yutopar αλλά μόνο μαγνήσιο 6 την ημέρα. Αν πάντως σε έβλεπε και άλλος γιατρός να έπαιρνες μια 2η γνώμη δε θα ήταν άσχημα. Αν βέβαια είσαι σε θέση να μετακινηθείς ή μπορεί να έρθει άλλος γιατρός εκεί. Υπομονή και κουράγιο και να σκέφτεσαι ότι η ταλαιπωρία αυτή είναι τουλάχιστον γα καλό σκοπό και αξίζει τον κόπο!

Βourique δεν κάνεις κανένα ευχέλαιο λέω εγώ! Άντε τώρα που θα έρθει ο μπαμπάς σας θα διώξει όλα τα κακά μάτια!

Χθες παραγγειλαμε και το κρεβατακι από το Λητώ και μας είπε σε 20 μερούλες θα το έχουμε!

Δεν θυμάμαι τι άλλο γράψατε ... τα λέμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγκυουλες,μαντι τον ερμη κι εσεις???αρα τλκ ειμαστε 3 που το χουμε!Εβιτα ναι αυτο ειναι,μαλλον εκτος απο ιδια ηλικια εχουμε και ιδιο γουστο!!!Μα δεν ειναι τελειο κρεββατι????το ειδε η πεθερα μου και δεν της αρεσε,ειπε καλυτερα να παιρναμε απο τη βουλγαρια :roll: δεν με νοιαζει,σκασιλα μου,το πα και στον αντρα μου και μου λεει αφου αρεσει σε μας σε κανεναν αλλο δεν πεφτει λογος!ειναι κι εδω αυτες τις μερες και τα νευρα μου,ευτυχως φευγει μεθαυριο(ειναι κι ο πεθερος αλλα αυτος ας καθοταν ενα μηνα,ο καημενος ειναι τοσο καλος!)..Μαρια αν θελουν κι αλλες απο δω,ερχομαστε για παρεουλα :D Κορινα,αυτο μου το ειχε στειλει κι εμενα σε αλλο φορουμ και το χα ξεχασει,της εδωσα τωρα το μειλακι μου :) Ααα,αυτο που λετε για τα νοσοκομεια,δεν αφορα λεει εμας,αλλα τις αμοιβες των νοσοκομειων απο τα ταμεια ομως..αλλα ναι,και παλι κατι πληρωνουμε,οχι τοσα λεφτα ομως!Αν ο γιατρος μου πηγαινε,θα το σκεφτομουν πολυ σοβαρα να παω σε δημοσιο,αλλα με γιατρο αλλο δεν το ρισκαρω..ξεχασα καποια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες. Τι κάνετε;;

Αχ κορίτσια μου, τι μέρα ήταν κι αυτή;; Από το πρωι τα έχω δει όλα. Με έπιασε δυσκοιλιότητα :shock::shock: (you know...) πραγματικά λες και γέννησα νοιώθω!!! Οι αιμοραϊδες τεράστιες...., πόνος, αιμα κλπ!! Και σαν να μην φτάνει όλο αυτό, με πιάνει και ένα αίσθημα λιποθυμίας, μια ταχυπαλμία άλλο πράγμα (απο την πιέση). Ξυπνάει και ο μικρός και να φωνάζει μαμα μαμα!!! Εγώ που να σηκωθώ από τη λεκάνη και ο άντρας μου στη δουλειά!! Να πέρνω τηλ τους γονείς να έρθουν να μαζεψουν τουλάχιστον τον μικρό, ουδεις λείπαν και οι δύο. Τελικά με τα χίλια ζόρια τα καταφερα και τον έβαλα στο σχολικό (αφου ενδιαμέσως είχα περάσει από 5 ντουζ κρύου ιδρώτα...) Τωρα είμαι αρκετά καλύτερα αλλά βρε κοριτσάκια μου τι να πω τα είδα όλα πραγματικά. Και πιο πολύ φοβήθηκα για τον γιο μου μη ξεραθώ πουθενά και τρελλαθεί το παιδακι!!! :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αουυυυυ!!!!!!Τις αιμοροιδες τις εβγαλες σε αυτην την εγκυμοσυνη η τις ειχες απο πριν??Κακο πραγμα να μνην εχεις βοηθεια οταν τη χρειαζεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αουυυυυ!!!!!!Τις αιμοροιδες τις εβγαλες σε αυτην την εγκυμοσυνη η τις ειχες απο πριν??Κακο πραγμα να μνην εχεις βοηθεια οταν τη χρειαζεσαι!

Τις είχα rose d μου απο πριν. Με την προηγούμενη εγκυμοσυνη επιδινόθηκαν και τωρα του έδωσε και κατάλαβε :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!Λοιπόν μπαίνω κατευθείαν στο θέμα..χθές βράδυ χάζευα κρεβατάκια και έπεσε το μάτι μου πάνω σε αυτό http://www.kidplanet.gr/maxi_swing_2_leyko.el.aspx λέω πολύ ωραίο αλλα ακριβούτσικο...και σήμερα κοιτάζω κρεβατάκια απο βουλγάρικο μαγαζί και το είχε μισή τιμή 212 ευρό σε ελληνικά! δειτε http://www.bambino.bg/dizain-baby-detsk ... p-198.html δηλαδή μας κολοπιάνουν καλά εδώ!Εννοείτε πως θα πάω απο εκεί να ψωνήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ειχαμε δει κι εμεις αυτο ειρηνη,σε αλλο χρωμα,τελικα πηραμε απο εδω..το κοιταξαμε για βουλγαρια,ρωτησαμε κι ενα φιλο που πηρε απο κει και μας ειπε οτι αν ειχε ενα παιδι(εχει διδυμα)θα παιρνε απο δω..δεν ξερω,καλα φαινονται αλλα για να ναι τοσο πιο φτηνα δεν ξερω κατα ποσο θα ναι γερα,γνωμη μου παντα ε???παντως τα προιοντα που ειναι μαρκες τα χουν ιδια τιμη,μονο τα δικα τους ειναι πιο φτηνα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε φλωριανα τι τρομαρα θα πηρες!!! περαστικα κοριτσακι...

ροζε μη μασας ο,τι και να λενε.. αν αρεσει σε σας το κρεβατακι αρκει..δεν εχει σημασια να αρεσει σε ολους!!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια!!! Τι κάνετε;;;

Καλέ πόσα γράψατε;;;

Συμφωνώ για κέντρο αλλά Τετάρτη- Πέμπτη δεν θα λειτουργεί τίποτα :?:?:? Και αν γίνει καμία φασαρία ρισκάρουμε να φάμε χημικά... :evil::evil::evil: Ποιες θα πάμε;;; Σας βολεύει προς κανένα εμπορικό ας πούμε Mall;;; Αν δεν βολεύει ας περιμένουμε να δούμε πως θα εξελιχθούν οι απεργίες...

Bourique μην ανησυχείς θα γυρίσει το μωρό. Είχε τύχει και σε μια φίλη μου και γύρισε τελευταία στιγμή... Μην σου πω την τελευταία εβδομάδα :o:o:o

Maria τόσα πολλά λεφτά;;; :o:o:o Εννοείται βέβαια να είστε καλά και οι δυο σας αλλά μπήκες μόνο γιατί είχες συσπάσεις;;; Υπομονή και κουράγιο!!! :x:x:x

Rose-d και Εβίτα καλορίζικα τα κρεβατάκια σας. Rose κι εσύ έχεις επισκέψεις;;; Εμένα έρχονται αύριο και θα κάτσουν μία βδομάδα... :shock::shock::shock::shock:

Φλωριάνα κράτα γερά!!! Αιμορροϊδες έχω κι εγώ σουβενίρ από την πρώτη εγκυμοσύνη και τώρα όταν δυσκολεύομαι λιγάκι μου πετάγονται... :cry::cry::cry: Γιατί σε έπιασε πανικός;;; Οι ορμόνες φταίνε, μην δίνεις σημασία και πάρε βαθιές ανάσες αν σε ξαναπιάσει ;);)

Ξέχασα καμία;;; Δεν θυμάμαι άλλα... :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninaki κι εμενα τοσο κατσανε!!!που θα παει,θα φυγουν..ο πεθερουλης ας μεινει βασικα,η πεθερα μου ειναι το ολο θεμα!δεν ξερω τι την πιανει ωρες ωρες αληθεια!!!καλο κουραγιο και σε σενα και καλη υπομονη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έγραψα ένα μήνυμα πριν από κανα δυο ωρίτσες αλλά μάλλον κάτι έκανα και δεν δημοσιεύτηκε... οπότε το ξαναγράφω.

Ειρήνη σε αυτό το μαγαζί στη Βουλγαρία έχω αναφερθεί κι εγώ σε προηγούμενο ποστ. Ακριβώς αυτό το κρεβατάκι, σε λευκό, το αγόρασε πριν από ένα μήνα μία φίλη μου οπότε το έχω δει και από κοντά. Είναι πανέμορφο, καλύτερο και από τη φωτογραφία. Δεν ξέρω από ξύλα αλλά μου φάνηκε πολύ καλό και τα δεσίματά του είναι επίσης πολύ γερά, είναι πολύ στιβαρό κρεβατάκι. Κι εγώ από εκεί λέω να το πάρω, όπως και μερικά άλλα πραγματάκια (πχ αποστειρωτή Chicco που στα Jumbo τον έχουν 50€, στο bambino τον είδα 35€).

Απλά να ξέρεις πως επειδή είναι κάπως μεγαλούτσικο χρειάζεται αυτοκίνητο με σχάρα για να μεταφερθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δώστε μου τα φώτα σας, ειδικά όσες έχετε ήδη παιδάκι. Το πορτ μπεμπε είναι απαραίτητο?? Δεν μπορεί το μωρό να κοιμάται από την αρχή στο κρεβατάκι του, με την προϋπόθεση ότι αυτό θα βρίσκεται στην κρεβατοκάμαρα των γονιών?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

μαρακι υπομονη, να σκεφτεσαι μονο θετικα και γρηγορα θα γυρισεις σπιτακι σου να χαλαρωσεις!

αχ φλωριαννα περαστικα σου! ελπιζω να περασουν γρηγορα!

ειρηνη και εγω αυτο το κρεββατακι εχω δει!!! και μου αρεσει πολυ! το εχω δει απο το ιντερνετ και θα παω μεσα στην εβδομαδα να το δω απο κοντα! κανει 370 σε μια βιοτεχνια στο περιστερι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλιτσες!!!

Τι κανετε?Σημερα βροχερη μερα και λιγο κρυα...Ανυπομονω να περασει αυτη η βδομαδα που ερχετε να παω την αλλη δευτερα για τη β-επιπεδου να δω το μωρακι μου!!! :x:x:x Θα παω σιγουρα κι΄ολας αυτες τις μερες να δω σε εναν που κανει τοιχογραφιες σε παιδικα δωματια και ειναι σουπερ και απο εκει και μετα θα ξεκινησω το ψαξιμο για κουνια,συρταριερα κτλ....Βλεπω οι περισσοτερες απο εσας κατι εχετε ψωνισει,αντε να περνουμε σειρα και οι υπολοιπες! :lol: Τι θα κανετε το σκ?Εμεις σημερα μαλλον σπιτι λογω καιρου αλλα και μπαλας που παιζει το βραδυ,και αυριο μας εχει καλεσει μια φιλη γιατι κανει τα γενεθλια της και εχει τραπεζι.

Φιλακια πολλαααα :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...