Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

καλημερα κουκλιτσες μου!τι κανετε?πως τα περασατε?εμεις καλα τα περασαμε καναμε τ μπανακια μας ,φαγαμε τον αγλεωρα(ηθελα να εβλεπε ο γιατρος μου ολα οσα εφαγα!σοκ θα παθαινε)δεν ξεκουραστηκαμε αλλα κουραστηκαμε και τη δευτερα επιστρεψαμε στο σπιτακι μας...

στις 24/8 ξαναεχω ραντεβου με το γιατρουλη να δουμε τον μπεμπη μας.....

νομιζα οτι με πειραζε ο σιδηρος και εκανα εμετους αλλα τελικα νομιζω οτι ειναι το ασβεστιο γιατι 2 μερες που δε το πηρα σταματησαν οι εμετοι....θα το συζητησω με το γιατρο να δουμε τι θα κανουμε....

εσεις τι κανετε τσουπριτσες μου???πως ειναι τα μωρακια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsakia mou distixos apo simera den anoiko stin omada ... :( tha anartisw to keimeno mou stis apoleies gia na min to blepete kai stenaxwriestai. den kanei....

sas euxomai na exete teleies egkimosines kai me to kalo na kratisete ta mwrakia sas gera kai dunata stis agkalitses sas!!!!! xarika pou ta eipame estw kai gia ligo.

sas euxomai oti kalutero!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε El μου τι κρίμα! Πολύ λυπήθηκα! :cry::cry::cry: Το ξέρω ότι και να σου πούμε θα είναι πολύ λίγο! Είναι άδικο πραγματικά αλλά δυστυχώς και αυτά είναι μέσα στη ζωή! Ελπίζω ο χρόνος να γιατρέψει λίγο τον πόνο σου και σύντομα ο θεός να σας χαρίσει ένα υγιές μωράκι! Κουράγιο βρε κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ?? ΦΟΥΣΚΩΝΟΥΝ ΦΟΥΣΚΩΝΟΥΝ...?

el81 ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ... ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κοριτσακια πως τα πατε? στεναχωρηθηκα με την ελ πολυ... και με επιασε περισσοτερη αγωνια για την αυχενικη.! υπομονη, ευχομαι ολα να πανε καλα. Πολυ αναμονη ομως εχω αλλες 2 βδομαδες...

πολλα φιλια στις κοιλιτσες και πανω απο ολα θετικες σκεψεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερά κορίτσια! Σίγουρα όλες στεναχωρηθήκαμε για το μωράκι της El :( αλλά πρέπει να το θεωρούμε σαν μια ατυχία και δεν πρέπει να το αφήσουμε να μας επηρεάζει! Είναι πολύ άσχημο αυτό που της συνέβει και την κατανοούμε, αλλά πιστεύω ότι ο χρόνος θα απαλύνει τον πόνο της και σύντομα θα τα ξανακαταφέρει και θα αποκτήσει ένα υγιαίστατο μωράκι!

Τwiggy μου ειδικά εσύ που θα πας για αυχενική σε λίγες μέρες προσπάθησε να σκέφτεσαι μόνο θετικά και όλα θα πάνε καλά θα το δεις! Και έγω Δευτέρα θα πάω στον καινούργιο μου γιατρό στο Νοσοκομείο που σκέφτομαι να γεννήσω, να δω αν θα μου αρέσει, και Τρίτη β-επιπέδου. Και εγώ ανυπομονώ πολύ αλλά όπως είπαμε θετική σκέψη πάνω από όλα! ;)

Χθές κορίτσια πρώτη φορά ένιωσα την κοιλιά μου να τεντώνεται για λίγα δευτερόλεπτα από τα αριστερά και ένιωθα κάτι σαν εξόγκομα! Νομίζω ήταν το κεφαλάκι του μωρού! :) Μάλλον άρχισε στενεύει ο χώρος εκεί μέσα και αρχίζει να ζορίζεται το μικρό μου!

Τα φιλιά μου σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ???

ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΓΥΡΗΣΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ Κ ΑΠΟ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ... ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ... ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ... ΘΑ ΣΚΑΣΩ!!!

twiggy ΜΟΥ ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΜΓΧΩΝΕΣΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΘΑ ΘΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ... :D Κ ΑΦΟΥ ΘΑ ΠΑΣ Κ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ Σ ΠΕΙ Κ ΤΟ ΦΥΛΟ.. ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΝΩΡΙΣ Κ ΔΕΝ Μ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ :(

MaDi ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ??? ΑΧ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ... ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ...ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΟΤΙ ΕΣΕΝΑ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΠΟΛΥ ΤΩΡΑ Ε?? ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΙΑ ΦΤΕΡΟΥΓΙΣΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Κ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ...

ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ . ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαντι μου με το καλο η β΄επιπεδου και ευχομαι ο νεος γιατρος σου να ειναι καλος!Σε ποιο νοσοκομειο θα γεννησεις? Το μικρο αρχισε να σου κανει κολπακια ε? τι ωραια...

εβιτακι βλεπω ξυπνας απο τα χαραματα ε? :) Την Τριτη εχετε γιατρο... μπραβο ολα θα πανε καλα, μακαρι να δειτε και το φυλο, οσο να 'ναι μια αγωνια υπαρχει!! Δεν ηξερα οτι μπορουν να το δουν το φυλο απο την αυχενικη!!! ααααα θα ειναι φοβερο να το δουμε κι εμεις.. εχω τοσο αγωνια γενικα που δεν το ειχα σκεφτει!! :P Αντε ειπαμε θετικη σκεψη, ελπιζω τα μωρακια να περνανε καλα και να μεγαλωνουν σωστα εκει μεσα!!! φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

el λυπάμαι πολύ βρε κορίτσι..σου εύχομαι ο χρόνος να απαλύνει τον πόνο σου και να έχεις σύντομα ευχάριστα νέα..

τα υπόλοιπα κορίτσια μας τι κάνουν?εγώ έχω πλέον τρελές αναγούλες κάθε μέρα..και γενικά νιώθω μια κατάπτωση...δν θέλω/μπορώ να βγαίνω..και νιωθω κούρασηηη.....

φιλιά πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy μου 7 ξυπαναω μιας κ φευγει ο αντρας μ για τη δουλεια αλλα κοιμαμαι με τις κοτες :lol::lol:

το πιο πιθανο ειναι να σου πει καποιο ποσοστο για το φυλο, κ μια φιλη μ που πηγε τις ειπαν 80% αγορι κ μετα ο γιατρος το επιβεβαιωσε... μην μου ανγχωνεσε...

κοριτσια εχω μια απορια σχετικα με το νοσοκομειο εγω θα γεννησω στο αττικο(δημοσιο) γιατι και ειναι 5 λεπτα απο το σπιτι μ και λογο οικονομικων. αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι ξερει καμια ποσο πανε τα δικλινα η 3κλινα...? δ λεω μονοκλινο γιατι ξερω οτι διαθετουν μονο 2 δωματια κ ειναι λιγο δυσκολο. και ποτε θα πρεπει να το κλεισω??? ξερω ειναι νωρις ακομα αλλα ετσι να εχω μια ιδεα...

stefie μου λιγο υπομονη μεχρι το 3 μετα περναει... εγω κοιμομουν 12 ωρες οταν ημουν στην 7 εβδομαδα αφου ερχοταν να δει ο αντρας μ αν ζω :lol::lol::lol: να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις ...

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω εβιτα, προσπαθω να μην αγχωνομαι οσο μπορω.. καλα τα παω, εχω γενικα καλη διαθεση! :)

πολυ καλη επιλογη το αττικο, εχω ακουσει καλα λογια. Δεν ξερω απο τιμες, αλλα γνωριζω πως στα δημοσια ειναι πολυ καλες, νομιζω στο Ελενα τα μονοκλινα κανουν γυρω στα 200-250 ευρω τη μερα, κατι τετοιο. Μπορεις να τους παρεις τηλεφωνο παντως και να ρωτησεις, μην κολλας!

στεφη κουραγιο, να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις και οπως σου λενε και τα κοριτσια θα περασουν συντομα οι ναυτιες...

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy εγώ μένω "λίγο" έξω από την Αθήνα. Μόλις 800 χιλίομετρα μακριά! :D Είμαι από Κομοτηνή και σκοπεύω να γεννήσω στο νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολής που είναι και πανεπιστημειακό. Εvita στα κρατικά νοσοκομεία συνήθως δεν είναι πολύ ακριβά. Παίζει ρόλο βέβαια αν θα κάνεις επισκληρίδιο και αν θα κάνεις καισαρική. Πλήρωνεις αναισθησιολόγο (σε εμάς εδώ γύρω στα 300 ευρώ μου είπαν) και το καθιερωμένο φακελάκι στο γιατρό! Τώρα για το δωμάτιο πάρε κανένα τηλ να ρωτήσεις για να είσαι σίγουρη.

Stefie όπως σου είπαν και τα κορίτσια κάνε υπομονή λίγο και μετά το 3ο τρίμηνο θα αρχίσουν να φεύγουν και οι αναγούλες και θα νιώθεις πολύ πιο δυνατή.

Ρε κορίτσια εμένα τις τελευταίες μέρες με έχουν πιάσει αυπνίες. Ενώ νυστάζω πολύ μόλις πάω στο κρεβάτι δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα. Και το πρωί το μάτι στις 8.30 γαρίδα. Άρχισε να φουσκώνει λίγο και η κοιλιά και δε μπορώ να βολευτώ και καλά. Πήρα και ένα μαξιλάρι θηλασμού που βοηθάει τώρα στον ύπνο αλλά με ζεσταίνει αερκετά. Ίσως το χειμώνα με βοηθήσει. Σήμερα μετά από πολλές μέρες κατάφερα να κοιμηθώ μια ώρα το μεσημέρι και πολύ το ευχαριστήθηκα. Να δούμε τώρα τι ώρα θα κοιμηθώ το βράδυ. :?

Φιλακια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

κοριτσια ευχαριστω για τις πληροφοριες αλλα για σιγουρα θα ρωτησω κ τη μαια οταν παω για υπερηχο ...

αχ σημερα βαριεμαι απιστευταααααα

βρε κοριτσια στα ρουχα εχω ανεβει τουλαχιστον 2 νουμερα λογο κοιλιας , εχω κανει κ καμπυλες (καλα την εφαγα την τζενιφερ λοπες) :lol::lol::lol: εσεις πως τα πατε με τα ρουχα??

βρε MaDi μου μην το στριμωχνεις το μωρακι σου... εχεις θεμα με τον υπνο ε??? αντε να πιασει το κρυο να κουκουλοθουμε στις κουβερτουλες κ να δεις εκει υπνο... αν κ γω προσωπικα δεν εχω προβλημα, με το που ακουμπησω κρεβατι κοιμαμαι χρρρρρρρρρρρ... πςςςςςςς.. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!! βλεπω τα μωρακια εχουν αρχισει να μεγαλωνουν και να σας κανουν κολπακια!! ;) αρχιζετε να φουσκωνετε ε? ευτυχως σιγα σιγα θα δροσισει, εχουμε τον καιρο με το μερος μας... Μαντι ξερω οτι το νοσοκομειο στην Αλεξανδρουπολη ειναι πολυ καλο! Ευχομαι να εχεις καλες εντυπωσεις και να πανε ολα κατ΄ευχην!

πολλα φιλια σε ολες... στεφη πως πανε οι ανακατωσουρες ? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια σας ολα καλά και απο εμενα. Βρε κοριτσια εγω ενα φουσκωμα εχω μονο δεν φαινεται η εγκυμοσύνη ακόμα ειναι που εχω περιφερεια και καλυπτεται ακόμα μετα το 5ο και στο πρωτο μου παιδί αρχισε να φαινεται. Μαdi και εγω μετα απο τρια χρόνια παραμονης στον Εβρο εμαθα οτι το μονο νοσοκομειο της προκοπης ειναι το πανεπιστημιακό της Αλεξανδρουπολης. εγκαταστασεις πολυ καλες προσωπικό ανεπαρκες γιατροι καλοί. Αν δεν εχεις βρει ακομα μπορω να σου συστησω καποιον και να σου πω την γνωμη μου για αλλον γενικά πολλες φιλες μου γεννησαν εκει και εγω ειχα μια προσωπικη γυναικολογική εμπειρία ότι θελεις μπορω να στο πω. Κατα τα αλλα ολα καλα κοριτσια εγω απο Κορινθο ειμαι και γενναω Αθηνα στο Λητω. Ευτυχως η γιατρός μου εχει γιατρειο στην Κορινθο και θα παω Αθηνα για την Β επιπεδου στο Λητώ τελος Σεπτεμβριου. Αυτά για την ωρα φιλιά! Α! οι ανακατωσουρες και εμετοι αρχίζουν να μας χαιρετάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναν χαιρετίσματα να στείλεις στις αναγούλες και στους εμετούς και να τους πεις να μην ξανάρθουν δεν τους θέλουμε άλλο! :D Ότι πληροφορία έχεις για το νοσοκομείο γιατρους κτλ θα με ενδιέφερε πολύ! Είμαι τώρα στο ψάξιμο και ακούω όσες περισσότερες γνώμες μπορώ είτε θετικές, είτε αρνητικές. Όταν βρεις χρόνο και μπορείς στείλε μου κανένα pm.

Evita εγώ πλέον μόνο σε παντελόνια εγκυμοσύνης με το μεγάλο λάστιχο μπαίνω στα κανονικά ούτε να το σκέφτομαι. Στα μπλουζάκια ακόμη χρησιμοποιώ κάποια παλιά που είχαν φαρδιά γραμμή αλλά τώρα χειμερινά θα αναγκαστώ να πάρω και εγκυμοσύνης που είναι φαρδιά στην κοιλιά.

Τα κορίτσια που έχουν ήδη ένα παιδάκι και είναι και πιο έμπειρες δεν μας δίνουν καμιά ιδέα για τι καρότσι να πάρουμε. Ποιο είχαν πάρει, αν μείναν ευχαριστημένες και αν κράτησε μέχρι τώρα για το δεύτερο. Αύριο μπαίνω στον 6ο και λέω να ξεκινήσω με τις αγορές από εβδομάδα. Εγώ έλεγα να το πάρουμε σε κόκκινο χρώμα αλλά ο άντρας μου το θεωρεί κοριτσίστικο και φοβάται ότι αν το 2ο μωρό είναι αγοράκι θα θέλουμε άλλο. Ποια είναι η γνώμη σας για το κόκκινο; Μπορεί να χρησιμοποιηθεί και από αγοράκι; Θα μου πείτε ακόμα δε κάναμε το 1ο και σκεφτόμαστε για το 2ο :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαdi σου εστειλα πληροφορειες πιστευω να τις πηρες γιατι δεν εχω ξαναστειλει πμ. κοριτσια εγω τωρα αν ξαναγοραζα καροτσι θα επαιρνα chicco ή pergeperego σε λαχανι ή πορτοκαλι. Το πρωτο μου καροτσι που ενοειτται και θα κρατησω ειναι νεονατο αλλα δεν μου αρεσει πια. Καλό σας βραδυ αισθανομαι κουρασμενη και δεν θα παμε πουθενα σημερα. μαλλον θα παω σε λιγο για υπνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!! πως τα πατε? εμεις εχθες καναμε μια βολτιτσα προς τα νοτια προαστεια, να δουμε και λιγο θαλασσα και ηταν πολυ ωραια!! Εχω πηξει λιγακι η αληθεια ειναι, δεν παραπονιεμαι βεβαια.. ειπαμε να ειναι καλα το νινι.. Σε 10 μερες η αυχενικη και μετα χαλαρωνω οσο γινεται!! Αντε να περασουν οι μερες..

Με το καλο μαντι οι αγορες, ε βεβαια πρεπει σιγα σιγα να εφοδιαζεστε!!Δεν ξερω αν πειραζει το κοκκινο χρωμα, μια χαρα μου φαινεται.. αυτα με τα κοριτσιστικα και τα αγοριστικα χρωματα ποτε δεν τα καταλαβα! Και μια φιλη που εκανε αγορακι και το δωματιο ειναι ασπρο και κοκκινο, πολυ ωραιο!Παρτε οποιο σας αρεσει .. τη δουλεια του να κανει!! Εγω ελπιζω να κληρονομησω καποιο απο τα αδερφια του αντρα μου που εχουν μεγαλυτερα παιδια πια.. οχι οτι τα σκεφτομαι πολυ αυτα ακομα.. αλλα σκεψεις για το προσεχες μελλον!

πολλα φιλια σε ολες... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας,γειά σας!!

*twiggy μια χαρα πάνε οι ανακατωσούρες..δεν έχω παράπονο...!!Σαν να έχω πάθει ηλίαση(!) είμαι όλη μέρα..!!!

Κατα τ άλλα μυρίζω τα πάντα..αν και πριν δεν είχα καθόλου καλή όσφρηση και γενικά με ενοχλούν οι μυρωδιές!!

*madi δν έχω βέβαια εμπειρία απο καρότσια αλλά ένα εχω να σου πω...το κόκκινο ειναι το χρώμα της ταχύτητας..μια κόκκινη φερράρι είναι κοριτσίστικη????χιχιχιχι!!

φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μέλλουσες κ νυν μανουλίτσες!!!

Και ναι οφείλω να ανακοινώσω ότι κ εμένα οι ανακατωσούρες με χαιρέτισαν :D:D:D !!! Έφαγα κ ψάρι σήμερα κ είμαι πολύ περήφανη, γιατί οι εξετάσεις μου είχαν βγει <<σκατά>> έδειχναν ασιτία όπως μου είχε πει ο γιατρός (φανταστείτε ουρικό είχα 3) :shock: .. Ψάρι, κρέας, γάλα, γιαούρτι, τηγανιτά, ντομάτες, καρπούζι, και διάφορα αλλά ούτε να τα δω ήθελα ούτε να τα μυρίσω.όμως αυτές τις μέρες συνέρχομαι κ έφαγα μέχρι κ λίγο κιμά. Χάρηκα πολύ γιατί η Β12 είχε φτάσει στο πάτωμα. Και τώρα έχω αρχίσει κ παίρνω πολύ τα πάνω μου.

Υπομονή σε όσες είστε τώρα σε αυτή την φάση, να σκέφτεστε ότι θα περάσουν οι παλιοναυτίες σε λίγο.

MaDi, εγώ είχα πάρει της Peg perego το pliko 3. Μόνο το καρότσι, γιατί καθισματακι για το αυτοκίνητο είχα πάρει το proxima tis chicco που είναι από 0-18 κιλά! Το καρότσι το είχα πάρει σε κόκκινο ακριβώς για την περίπτωση που το δεύτερο τύχαινε να είναι αγοράκι. Το κόκκινο είναι πολύ ουδέτερο χρώμα, όποτε μια χαρά είναι. Το καρότσι είναι σαν καινούργιο ακόμα, αν κ το χρησιμοποίησα κ το χρησιμοποιώ πολύ. Το μόνο που θα άλλαζα είναι θα έπαιρνα πάλι Peg perego αλλά το switch (νομίζω αυτό είναι) που γυρνάει κ βλέπει κ η μαμά το μωρό καθώς προχωράνε. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη πάντως.

stefie, υπομονηηηη, σε καταλαβαίνω όσο δεν πάει.

twiggy, με το καλό η αυχενική!!!

Η κόρη μου έχει αρχίσει κ μιλάει πολύ κ λέει κ μικρούλικες προτάσεις κ έχουμε κατουρηθεί!!! Μας έχει χαζέψει τελείως ρε κορίτσια η παλιομαιμου!!! Πλέον καταλαβαίνει τα πάντα κ συνονοουμαστε μια χαρούλα κ λιιίγοο έχω αρχίσει κ ξεκουράζομαι!!! Θα είναι 2 ετών όταν θα γεννήσω με το καλό κ εύχομαι να τα πάει καλά με το αδερφάκι της κ εγώ να μην λαλήσω τελείως :D !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες!! Είπα να ρθω και γω στην παρεούλα σας τώρα που οι φοβίες του πρώτου τριμήνου υποχώρησαν κάπως. Είμαι ήδη μαμά 2 μεγάλων παιδιών, η κόρη μου ειναι 15 και ο γιος μου 13.. και ξαφνικά λίγο πριν κλείσω τα 38 ΤΣΟΥΠ νατο και το στερνοπούλι :) Τα παιδιά κατενθουσιασμένα, εγώ επίσης αλλά και σοκαρισμένη, ο σύζυγος μετά τον πρώτο πανικό πολύ χαρούμενος. Ελπίζω να τα λέμε συχνά. Να είστε καλά όλες σαςςςςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madi δν έχω βέβαια εμπειρία απο καρότσια αλλά ένα εχω να σου πω...το κόκκινο ειναι το χρώμα της ταχύτητας..μια κόκκινη φερράρι είναι κοριτσίστικη????χιχιχιχι!!

φιλάκια!!

Stefie μου άρεσε πολύ το επιχείρημα με τη φεράρι!!! :lol: Είναι κάτι που θα μπορούσε να πείσει τον άντρα μου μια και είναι fan του αθλήματος! Ανθρωπάκι και εγώ της Peg perego σκέφτομαι να πάρω αλλά το UNO που γυρνάει το χερούλι από την άλλη πλευρά. Θα πάω βέβαια να τα δω όλα από κοντά γιατί από το ιντερνετ φαίνονται πολύ διαφορετικά. Και εμάς Twiggy θα μας δώσουν αρκετά πράγμα ο αδερφός μου οπότε θα χρειαστεί να πάρουμε μόνο καρότσι, κρεβατάκι και συρταρίερα. Πάλι καλά.

SecondChance καλωσόρισες στην παρέα μας και με το καλό να υποδεχθείτε το στερνοπούλι σας! Αν και κανονικά θα έπρεπε να σε λένε ThirdChance :D Είσαι πάντως τυχερή μια και θα έχεις και βοήθεια από τα μεγάλα σου παιδιά που θα το προσέχουν σαν τα μάτια τους! Είσαι η πρώτη νομίζω τριτομανούλα που έχουμε στο παρεάκι!

Εμείς σήμερα έχουμε επίσκεψη στο νέο γιατρό και αύριο β-επιπέδου :-ss:-ss:-ss

Μια καλημέρα να έχουμε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...