Μετάβαση σε περιεχόμενο

φοβος για αρνητικο τεστ


rena79

Recommended Posts

καλημερα!!!!

θελω την γνωμη σας βρε κορίτσια!!!! :D

εχω 10 μερες καθυστερηση (αλλά επειδη ακόμα ο κύκλος δεν εχει στρωσει απο την προηγουμενη εγκυμοσύνη μου δεν ειναι και τοσο σιγουρη η καθυστερηση- μερικες φορες κανει και 30-32 μερες να ερθει η περιοδος απο τις 29 που ειναι κανονικα!!!!! σημερα ειναι η 37η μερα του κυκλου να φανταστειτε... :o:o

εχω αρκετες ναυτιες, και ζαλαδες και κουραση πολυ (βεβαια το τελευταιο μπορει να οφειλεται και στο γιοκα μου που μπουσουλαει σε ολο το σπίτι και τον κυνηγάω....)...αλλά φοβαμαι να κανω τεστ... ο λόγος? για καποιο λογο εμενα τα τεστ βγαινουν αρνητικα (και την προηγουμενη φορα εκανα 5 τεστ ολα αρνητικα πριν βγει ελαφρα θετικο το 6ο!!!! ακομα και η χωριακη, στην αρχη ηταν αρνητικη..... δεν ξερω γιατι γινεται αυτο!!!! συμβαινει σε καμμια αλλη κοπελα αυτο?

λετε να ειμαι εγκυος?? πολύ θα θελα να κανω το δευτερο παιδακι μου!!!!!! :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rena καλημέρα κορίτσι μου, εμένα εγκυμοσύνη μου μυρίζεται με τόσες μέρες καθυστέρηση και τόσα συμπτώματα... Εγώ θα σου έλεγα αφού έχεις κακά προηγούμενα με τα τεστ κάνε κατευθείαν χωριακούλα με 10 μέρες καθυστέρηση δε μπορεί θα δείξει αν είναι πάνω από 5... Συνήθως αρνητική είναι στο 1 και κάτω, οπότε σίγουρα κάτι θα δείξει... Άντε καλή επιτυχία κι εύχομαι να μας ανακοινώσεις σύντομα ευχάριστα!!!!! %%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rena79 γεια σου! εύχομαι φυσικά εφόσον το επιθυμείς τόσο, να έχεις ένα σποράκι στην κοιλίτσα :D

τα τεστ που ανεφερες, τα είχες κάνει τότε πιο νωρίς ή πάλι με τόσες μέρες καθυστέρησης κ παρόλ'αυτά ήταν αρνητικά? ... ποια μάρκα έπαιρνες? εγώ πάντως κατά πρώτον θα επιχειρούσα ένα self clear (δεν μου είχε δείξει ποτε κάτι λάθος, όταν δεν ήμουν βγήκε αρνητικό κ όταν έμεινα έγκυος έδειξε θετικό στην 31-32η μέρα, με κύκλο 30-32 ημερών) κ το επόμενο βήμα βέβαια θα ήταν η χοριακή. Πάντως, γιατί να φοβάσαι? έχεις ήδη ένα γλυκό ζουζούνι κ απλώς θέλεις να διαπιστώσεις εάν έρχεται ένα 2ο! κ πάλι εύχομαι καλά νέα, θετικό τεστ κ μεγάλη χοριακή! φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχετε δικιο!!!! αλλά την εχω δεί πολύ στραβα με τα τεστ εγκυμοσυνης και πραγματικα δεν ξερω τι γινεται με αυτα...Αθανασια μου με πολλες μερες καθυστερηση και ειχα 5 αρνητικα τεστ...και τελικα μετα απο 24 μερες καθυστερηση, και 2 αρνητικες χοριακες, εκανα χοριακη και ηταν θετικη.... κατι περιεργο συμβαινει με τον οργανισμό μου μαλλον!!!!! γενικα οι τιμες της χοριακης ηταν παντα πολύ χαμηλες!!!! θα παω να παρω τεστ για αρχη....θα σας πω τα αποτελεσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ίδιο έχω πάθει κι εγω. Εδώ και 15 μέρες έχω καθυστερηση και έχω μέχρι τώρα 2 αρνητικά τεστ και 2 αρνητικές χοριακές... Είμαι σίγουρη ότι έκανα ωορρηξία γιατί το έχουμε δει το ωάριο και είναι αρκετά μεγάλο.... μετά από πόσο καιρό σου βγήκε θετική η χοριακή???? γιατί εγώ θα τρελαθώ λίγο ακόμη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια εγώ είχα τελευταία περίοδο 19/10....περίμενα περίοδο 15-17/11΄

Η περίοδος άφαντη...έκανα 4 τεστ αρνητικά όλα...2 χοριακές αρνητικές...Ο γιατρος μου έλεγε ίσως να είναι άγχος αλλα δεν σου δίνω χάπια για να σου έρθει περίοδος γιατι το αρνητικό μπορεί να γίνει θετικό. Εγώ δεν πίστευα ότι θα ήμουν με τόσα αρνητικά τεστ και ειδικά με αρνητικές χοριακές. Τελικά 30/11 ξανακάνω τεστ θετικό!!! Κανω και χοριακή την επόμενη μέρα 680!! Και μετά από 2 μέρες 2100!!!!

Από ότι βλέπετε είμαι εγκυούλα!!

Ο γιατρος είπε ότι ίσως να έγινε πιο αργά η σύλληψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια εγώ είχα τελευταία περίοδο 19/10....περίμενα περίοδο 15-17/11΄

Η περίοδος άφαντη...έκανα 4 τεστ αρνητικά όλα...2 χοριακές αρνητικές...Ο γιατρος μου έλεγε ίσως να είναι άγχος αλλα δεν σου δίνω χάπια για να σου έρθει περίοδος γιατι το αρνητικό μπορεί να γίνει θετικό. Εγώ δεν πίστευα ότι θα ήμουν με τόσα αρνητικά τεστ και ειδικά με αρνητικές χοριακές. Τελικά 30/11 ξανακάνω τεστ θετικό!!! Κανω και χοριακή την επόμενη μέρα 680!! Και μετά από 2 μέρες 2100!!!!

Από ότι βλέπετε είμαι εγκυούλα!!

Ο γιατρος είπε ότι ίσως να έγινε πιο αργά η σύλληψη!

plaka kaneis!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

o reeee ti ginete??!!! meta ante na eisai sigourh pws eisai h' den eisai egkyos...tha trelatheis me ola auta :roll::roll::roll:

ALLA to kalo einai oti esy eisai egkyoula telikaaaaaaa :D:D:D

me to kaloooooooooooooooooooooooooooo :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Μωρουδένια μου!!

Να σου πω την αληθεια΄ούτε εγώ πίστευα ότι θα μπορούσε να ήμουν έγκυος μετά από όλα αυτά...

Μονο ο άντρας μου επέμενε ότι είμαι έγκυος και εγώ νευρίαζα γιατι όπως του έλεγα μου εδινε ελπίδες και τα τεστ με απογοητευαν! Ειχε δίκιο τελικά!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕΝΑ ΜΟΥ Κ ΜΕΝΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΑΝΕ ΑΛΛΑ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΗ ΕΥΤΗΧΩΣ!!!!!!ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΧΩΡΙΑΚΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.......Κ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ Κ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΧΩΡΙΑΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...