Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν4


Recommended Posts

Καλημέρα και από μας...:).......

Μαιμουδάκι μου να σου πω την αλήθεια και εγώ μπερδευόμουνα με τους μήνες και τις εβδομαδες αλλά όταν ρώτησα τον γιατρό μου αν έχω μπει στον 4ο μηνα, μου απάντησε ότι μήνα αλλάζω κάθε 7 του μηνός....οπότε ανάλογα πότε σου έδωσε ΠΗΤ θα μετράς και ποιον μήνα κλείνεις αντίστοιχα.....εγώ δηλαδή στις 7-6-2011 μπήκα επισήμως πλέον στον 4ο.....:)....χιχιχι...ελπίζω να σε κατατόπεισα λιγουλάκι,,,;)

Νάσια μου κοριτσάκι μου......περαστικούλια.....έκανες πολύ καλά με το ζεστό μπανάκι....έτσι βοήθησες τον αυχένα σου να ηρεμήσει από το τράβηγμα...:)...κάνε λίγες κάμψεις στον αυχένα δεξιά, αριστερά για να τον κρατάς ζεστό......διότι όσο κρυώνει η περιοχή τόσο θα σε πονάει...;)

Ηλιάννα μου....:).....χθες πήγα και έκανα το πρώτο μου μπανάκι......εννοώ μέχρι τα γόνατα...χαχαχαχα.....δεν μπορούσα να μπω γιατί είχε αεράκι και η θάλασσα ήταν ανακατεμένη,,,...αλλά και τα πόδια που δροσίστηκαν μου αρκεί...;)

΄

Τέντι μου καλημέρα και σε σενα...:)......στο γραφείο είσαι κοπελάρα μου?......:)...πήρες μαζί σου σήμερα φρουτάκια?...σε φιλώ γλυκά...:)...πώς πήγε χθες η β΄ επιπέδου ?...όλα καλά...???...:)

Aylin με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου το μωράκι σου...:)...καλώς ήρθες στο παρεάκι μας...:)

Βερονικάκι ο χυμός με τόσα όξινα που έχει είναι πολύ πιθανό να σε ενόχλησε και να έχεις ξυνίλες κουκλίτσα μου...:).....φάε το ψωμοτύρι και θα ηρεμήσεις..:)

Όσον αφορά την προίκα του μωρού.....κατάλαβα ότι όλα είναι πανάκριβα........μάλλον με τις εκπτώσεις θα ψωνίσουμε εμείς...:)

Αναστασία μου είδες πόσο καλά είναι τα αποτελέσματα των εξετάσεων?....:)

Όσον αφορά την επισκληρίδιο.....όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω...;)

σας φιλώ πολύ πολύ γλυκά όλες...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Teddy μου μια χαρά!!!!!!! Κι εγώ δούλεψα για ένα χρόνο στην Νομαρχία Χαλκιδικής στην Διεύθυνση Υγείας......η καλύτερη φάση, περνούσα πολύ ωραία παρόλο που ήταν μια πάρα πολύ δύσκολη περίοδος της ζωής μου (ήταν τότε που έχασα το πρώτο μου μωράκι)...όταν τελείωσε το πρόγραμμα κι έπρεπε να φύγω έριξα πολύ κλάμα....ο Νομίατρος με είχε σαν παιδί του εκεί μέσα, ήμουν και κατά πολύ μικρότερη από όλους.....ακόμα κρατάω επαφές και όταν πηγαίνω στον Πολύγυρο περνάω και τους βλέπω!

Μίκι μου καλημέρα κοριτσάκι μου.....ποτέ μην λες ποτέ για την επισκληρίδιο...άμα σφίξουν οι πόνοι μπορεί να αλλάξεις γνώμη!!!!!!!!!!! Και στο λέω επειδή εμένα ο γιατρός μου μου την έκανε τελευταία στιγμή και πρόλαβω να δώ τί εστί βερίκοκο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKI MU!!!!!!!!!!!!!!ME XASATE E?????

EXTHES TREXAME!!!!!!!EIXAME EXTHES TO KREVATI THS XADERFHS TOU ANTRA MOU !!!!AYRIO EINAI O GAMOS!!!!!KOUKLITSA H NYFOULA MAS!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

KAI AYRIO PREPEI NA KSEKINHSOUME KAI APO NWRIS GIATI H GAMO-VAFTISH EINAI STIS 5!!!!!nA DOUME POSO THA ANTEXW!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock:

ESEIS TI MOU KANETE???GRAPSATE POLLA VRE SOUSOURADES!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

SHMERA PREPEI NA FTIAXW TA NYXAKIA MOU KAI GENIKA NA SOULOUPOTHW!!!!! :lol::lol::lol::lol:

TELIKA TO LIKNO POU THA MAS EDEINE TO AFENTIKO TOU ANTRA MOU DEN TO VRHKE STHN APOTHIKH DEN XERW TI TO EKANAN....ALLA EXEI PARA POLLA ALLA PRAGMATAKI GIA MWRAKI KAI THA MOU FEREI MERIKA O ANTRAS MOU SHMERA TO APOGEYMA NA TA DIALEKSW!!!!!!!!!TI WRAIAAAAAAAAAAA :D:D:D:D XIXIXIXIXI H KALYTERH MOU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου Miki,

είμαι στο γραφείο και σήμερα έχω φέρει φραουλίτσες!

δεν έκανα εχθές β επιπέδου την άλλη Πέμπτη,

σε ευχαριστώ όμως πάρα πολύ για το ενδιαφέρον

κοριτσάκι μου!!

Ωραία που πήγες θαλασσίτσα και ας βούτηξες μόνο τα

ποδαράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσα!!!!!!!!!!!!!!να'μαι κ παλι!!!!!!!!!

τεντυ μου ναι σημερα εχει ξεκουραση!!!!!!!τι καλα,πως μου αρεσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μαιμουδακι κολλησες στο πρεπει κανει χανεται????????εκεινη την ωρα ετσι μου ηρθε ετσι το εγραψα!!!!!!!!!

εσενα δεν σου εχει τυχει??????

τις περισσοτερες φορες ναι ειναι θεμα γιατρου!!!!!!!!!!!!!!

νασιουλα μου ωχ οποτε συνηθισμενη εισαι το καλοκαιρι με την αγκυμοσυνη,ε????ωωωωχχχχχχ!!!!!!!!!χιχιχιχιχι

για ξεκινα να λιβανιζεις κ συνεχισε με το ευχελαιο για να δουμε!!!!!!!!!!

κοριτσια συτο με το μετρημα ειναι μπερδεμα!!!!τις δυο προηγουμενες φορες μετραγα με βαση την πητ.τωρα μετραω με βαση τις εβδομαδες!!!!!τωρα ποιο ειναι το σωστο δεν εχω ιδεα!!!.......!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..χαχα...Νάσια μου λές να αλλαξοπιστήσω τελευταία στιγμή??....χιχιχι,,,

:lol::lol::lol: εγώ για παν ενδεχόμενο σου τραγουδάω λίγο Καρβέλα "ποτέ μην λες ποτέ" και βλέπουμε........

Ηλιαννάκι μου θα τα δοκιμάσω όλα τα ξόρκια γιατί κάποιος γκαντεμόσαυρος με γλωσσοτρώει όλη μέρα φαίνεται......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια μου μακάρι να μπορέσεις να ξαναπας σε τέτοια υπηρεσία.

Πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο! Σου το εύχομαι καλό μου!

Τιτινάκι καλά να περάσετε!!Άντε και ανησυχήσαμε!!

Γεια σου Ηλιαννάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:?:?:? ....πάλι λάθος πληροφορία μου μετέφερε το νινάκι μου....:)...την άλλη Πέμπτη εεε?......ακούς μικρουλάκι?.....για να μην μπερδευτείς πάλι....χιχιχι...;)

φραουλίτσες?....αχχχ...τί τέλεια.......εγώ θέλω να φάω κορόμηλα...:)

όντως η θαλασσίτσα ήταν ωραία.......το ενθαρρυντικό ήταν ότι βρίσκονταν και μια άλλη εγκυούλα με το μαγιουδάκι της και με μεγαλύτερη κοιλίτσα από μενα, η οποία μπήκε και κολύμπησε...:)...χαχα...μπράβο της...:)...εμείς βρέξαμε μόνο τα γονατάκια μας ...χαχα...κάθε μέρα και από λίγο... :lol::lol::lol:

Νάσια μου...... :lol::lol::lol::lol::lol: ......χαχα....το υιοθετώ το τραγουδάκι που μου αφιέρωσες...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια μου μακάρι να μπορέσεις να ξαναπας σε τέτοια υπηρεσία.

Πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο! Σου το εύχομαι καλό μου!

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου αλλά που τέτοια τύχη......πλέον δεν παίρνουν άτομα σε τέτοιες θέσεις ούτε για δείγμα.......μόνο αν έχεις μπάρμπα στην Κορώνη, αλλά πολύ μπάρμπα, ξέρεις!!!!!!!!!

Μίκι μου πού τα θυμήθηκες τα κορόμηλα.....πωπω...τώρα θυμήθηκα τα νιάτα μου στα Μουδανιά, ένας γείτονας είχε μια κορομηλιά και την είχαμε μαδήσει την καημένη :lol: αφού δεν πάθαμε και τίποτα έτσι όπως τα κλέβαμε και τα τρώγαμε άπλυτα....τα γουρούνια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Miki μην το μαλώνεις το νινάκι καλή μου!!!

Ίσα ίσα είναι τοσο καλό που μας σκέφτεται συνέχεια και αγωνιά μαζί μας!!!

Να του δώσεις ένα φιλάκι από μένα και από την κόρη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[/quote:tht94svc]

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου αλλά που τέτοια τύχη......πλέον δεν παίρνουν άτομα σε τέτοιες θέσεις ούτε για δείγμα.......μόνο αν έχεις μπάρμπα στην Κορώνη, αλλά πολύ μπάρμπα, ξέρεις!!!!!!!!!

Νάσια μου το ξέρω, ίσως εγώ να ήμουν από τους τελευταίους που μπήκαν με ΑΣΕΠ

πριν από 2 χρόνια.Βέβαια για να διοριστώ κάπου (είχα κάνει 1000 αιτήσεις παντού,

ότι υπήρχε και δεν υπήρχε) έφαγα πολύ σκατουλάκι.Με είχαν πάρει πριν από εδώ στο

Ταχυδρομείο στην Ομόνοια.Αυτό σου λέω μόνο....

Δεν το φανταζόμουνα ποτέ ότι θα μου έρθει αυτός ο διορισμός και όμως....

Για αυτό σου λέω δύσκολο μεν αλλά η ελπίδα δεν πεθαίνει!!!!!!!!!

Σε φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teddy μου έδωσα εξετάσεις για τον ΑΣΕΠ το 2003 και ήμουν μέσα στους επιτυχόντες αλλά δεν με πήραν ποτέ....μου έστειλαν ένα χαρτί να συμπληρώσω τις θέσεις που ήθελα κι από κεί και πέρα τίποτα.....τί να πώ.....τους πήρα 1000 φορές στον ΑΣΕΠ για να μάθω τί έγινε και μου έλεγαν ότι πρέπει να περιμένω, υποθέτω ότι τώρα 8 χρόνια μετά αποκλείεται να με διορίσουν κάπου!!!!! Κι αν έχω κάνει αιτήσεις και χαρτιά.....έχω πληρώσει ένα κάρο λεφτά σε χαρτόσημα και παράβολα και παρόμοιες αηδίες!!!!!!!! Τους βαρέθηκα όλους!!!!

Κοριτσάκια μου σας αφήνω γιατί σε λίγο θα έρθει το ταρζανάκι μου και θα πειράζει το λαπτοπ....

Ελπίζω να καταφέρω να μπώ και αργότερα!!!!

Φιλάκια και καλό μεσημέρι!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Πολύ ταλαιπωρία σήμερα. Με πήγε ο άντρας μου στο μικροβιολογικό, επειδή είναι στο κέντρο και δεν υπάρχει πάρκινγκ, πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων, δυστυχώς το μικρόβιο δεν έχει υποχωρήσει ακόμη, και μετά στο γιατρό. Ένα περίεργο πράγμα, όποτε πάω χωρίς ραντεβού είναι πάντα μέσα μία πρήχτισσα και δε βγαίνει με τίποτα. Περιμένουμε γύρω στο μισάωρο, εν τω μεταξύ ήταν μια άλλη κοπέλα πριν από μας, κι έρχεται κι ένα ζευγάρι από την Ελλάδα με το κοριτσάκι τους που ξεγέννησε ο γιατρός για να του πουν ένα "γειά" και σκάει μύτη κι ένας ιατρικός επισκέπτης. Σε κάποια φάση, μου λέει ο άντρας μου ότι θα πάει σούπερ μάρκετ που είναι εκεί κοντά, για να μην ξαναγυρνάει μετά. Έρχεται η νοσοκόμα, κάνουμε την ένεση, φεύγει η πρήχτισσα, φεύγει η κοπέλα, με παίρνει εμένα. Δυστυχώς μου έγραψε πάλι αντιβίωση και κρέμα. Τι θα τραβήξω ακόμη... Περιμένω άλλο ένα εικοσάλεπτο τον άντρα μου να έρθει απ' το σούπερ μαρκετ, πάμε στο φαρμακείο, παίρνω τα φάρμακα, και τώρα ξεκουραζόμαστε και σε λίγο θ' αρχίσουμε να φτιάχνουμε γεμιστά.

Κορίτσια, τόσο καιρό λέμε πορτ μπεμπέ, τι ακριβώς είναι; Και γιατί είναι άχρηστο; Το πορτ μπεμπέ και το ρηλάξ είναι το ίδιο ή άλλο;

Νία, σίγουρα η πορτοκαλάδα σου προκάλεσε τις ξινίλες, λογικό είναι. Ψωμοτύρι και πάλι ψωμοτύρι!!!

Νάσια, ψύξη ε; Από κλιματιστικό; Εμείς δεν έχουμε στο δωμάτιό μας, κι έτσι απλά ιδρώνουμε. Όσο για το μάτι και τα ματάκια, δεν τα πιστεύω καθόλου. Κάποια κορίτσια που συγκατοικούσαμε τα πίστευαν, και κάθε φορά που τις έπιανε πονοκέφαλος, έλεγαν ήταν μάτι! Παίρνανε τη μάνα της μίας απ' αυτές και τις ξεμάτιαζε τηλεφωνικώς!!!! Κι ένα περίεργο πράγμα, τους περνούσε ο πονοκέφαλος!!!!!! Αυθυποβολή τελείως. Πώς γίνεται εμένα να μου περνούσε ο πονοκέφαλος πάντα από μόνος του, δεν ξέρω!

Όσο για την ολική στην καισαρική, παλιά που δεν υπήρχε η επισκληρίδιος, μόνο με ολική έκαναν. Αφήστε που η αδελφή της γιαγιάς μου φοβόταν πάρα πολύ τη γέννα, κι έκανε τρεις γέννες, φυσικές, με ολική νάρκωση!!!! Πώς γίνεται αυτό δεν ξέρω! Της έκανε ο γυναικολόγος ολική νάρκωση και έβγαζε τα παιδιά με κάποιο τρόπο, αλλά όχι με καισαρική. Μιλάμε για παγκόσμιο φαινόμενο, δεν ξέρω πώς έγινε! Και μιλάμε και για τρεις γέννες! Δυστυχώς τώρα έχει πεθάνει για να τη ρωτούσα, αλλά και να τη ρωτούσα δε θα ήξερε, αφού ήταν ναρκωμένη.

Οι πόνοι της γέννας, φαντάζομαι είναι πολλοί και μεγάλοι, αλλά σιγά, τόσους αιώνες οι γυναίκες τους άντεχαν και καμία δεν πέθανε απ' τους πόνους. Όσες πέθαναν, πέθαναν από άλλες αιτίες. Εμείς γιατί να μην τους αντέξουμε. Άλλωστε, άμα είναι να μου κάνει πρόβλημα στη μέση η επισκληρίδιος και να πονάω όλη μου τη ζωή, καλύτερα να πονέσω για λίγες ώρες και να ξεμπερδέψω!

Λοιπόν, κλείνω, φιλιά σε όλα τα κορίτσια, πάω ν' αρχίσω τα γεμιστά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία τι ταλαιπώρια τράβηξες σήμερα!

Ελπίζω να φύγει αυτό το μικρόβιο και να σταματήσει να σε ταλαιπωρεί!

Για το πορτ μπεμπε δεν μπορώ να σε βοηθήσω, γιατί είναι το πρώτο μου

παιδάκι και έχω ασχετομάρα!

Καλό μαγείρεμα και καλή όρεξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια το πορτ μπεμπε ειναι αυτο

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http ... 26&bih=672

συνθως τα δινουν στα σετακια τα τριο γιατι δεν το παιρνει κανενας..

αυτο υποτιθεται οτι το δενεις στο αμαξι, αλλα κανονικα δεν προσφερει καμια ασφαλεια, ασε που ειναι πολυ βαρυ για να το εχεις μεσαστο σπιτι σαν καλαθουνα..

το ρηλαξ ειναι αυτο

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http ... 26&bih=672

βαζεις εδω το μωρο για να παιζει κ να καθεται... ηταν μια απο τις αχρηστες αγορες μου για τον ανασταση μιας κ δεν εκατσε ουτε 2 λεπτα εκει περα!! ελπιζω να το λιωσει το δευτερο! :lol::lol::lol:

πολυ κουραση ρε κοριτσακι!!! αντε να φυγει γρηγορα αυτο το παλιομικροβιο!! ξουτ ξουτ1!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια καλα θα ηταν να ειχαμε ολες απο εναν μπαρμπα καπου!! :lol::lol::lol:

κ εμεις τρωγαμε απλυτα τα κορομηλα τα ροδακινα κ αλλα

φανταζομαι οτι δεν παθαμε τιποτα επειδη τοτε δεν χρησμοποιουσαν τοσα φυτοφαρμακα κλπ :roll:

γιαυτο επιβιωσαμε 8-)

ηλιαννα εχει μεγαλη αποσταση το "ετσι πρεπει" με το "ετσι με βολευει"

το λεω επειδη ειναι πολλες πρωτομανουλες εδω κ τα διαβαζουν

πολυ φιλικα στα λεω, ελπιζω να μη με παρεξηγησεις :)

επισης τωρα καταλαβα αυτο που εγραψε ηαννα μαρια, οτι η θεια εκανε φυσικες γεννες με ολικη ναρκωση :lol::lol::lol::lol::lol::lol: παιζει να ηταν κ ιατρικο θαυμα :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας βρε κοριτσια!!!!Τετοια ζεστη σημερα πω πω!!!Πηγα στο ικα να δω αν θα παρω πισω τα λεφτα της αυχενικης και αλλαξαν το συστημα, πρεπει να δωσεις λογαριασμο τραπεζης και να σου τα βαζουν εκει.....εξελιξεις το ικα!! :o

Καλη η ιδεα σου Αννα Μαρια για γεμιστα....χμμμ αλλα θελουν ωρα να τα κανω τωρα...και φυσικα πιο ειναι το γρηγορο φαγητο?ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια μου καλη ξεκουραση γλυκια μου!!!!!!!!!!!!!!

τεντυ μου φραουλιτσες ε????μιαμ μιαμ!!!!!!!

αννα μαρια μου μακαρι να φυγει συντομα αυτο το μικροβιο κ να μην ταλαιπωρηθεις αλλο!!!!!!

μικι μου αχ τι καλα που βουτηξες εστω κ τα ποδαρακια!!!!!!!μπραβο κοπελα μου!!!!!!

θελω κ εγω να δουμε ποτε θα παω.......!!!!!!!!!!

μαιμουδακι απορρω γιατι κολλησες!!!!!?????????!!!!!!!! με το πρεπει κ το με βολευει!!!!!!!!!

η καθε μια μας κανει οτι την βολευει!!!!!κ στο κατω κατω επειδη εγραψα απο βιασυνη ετσι παει να πει οτι τα κοριτσια θα κολλησουν στη λεξη κ θα κανουν αυτο που λεω εγω??????

παντως μονο εσυ κολλησες με τις λεξεις, κ μου την ειπες, καμια αλλη κοπελα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:?::?::?:

κοριτσακια μου γλυκα σας αφηνω τωρα παω να ξαπλωσω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

θα τα πουμε μετα!!!!!!!

φιλακια σε οελς τις γλυκουλες κοιλιτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale polylogoydes aman pia den sas prolavenw xaxaxaxaxaxa.....

egw ekana mpriam kai egine teleio..ante na erthei o kwstakhs moy na fame ..........

anna maria moy aman ayto to mikrovio eyxome kardoyla moy na fygei grhgora ...........

sas mperdepsa e xaxaxaxxa me to pswmotyri.........

liwnw apo thn zesth eixa kai ton foyrno apapa to vradaki tha pshsoyme epanw sthn koympara moy wraia tha perasoyme pali ......exei skasei h kahmenoyla poy feygw giati kaname pareoyla sxedon kathimerina kai twraaaaaaaa........

filakia se oles kai kalo mesimeri

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
    • Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν είσαι μόνη σου όμως! Όλες ε΄δω είμαστε με τα ίδια όνειρα, τις ίδιες αγωνίες και τους ίδιους φόβους. Θα το δεις στο τέλος όλα θα είναι μια κακή ανάμνηση. 🌈 Όχι δεν στενεύουν τα περιθώρια. Είσαι ακόμα 38! Το ποτήρι είναι μισογεμάτο❤️
    • Λογικό φίλη μου να λυγίσεις! Έχεις τη δύναμη όμως και θα τα καταφέρεις!!! Όλα θα γίνουν, τώρα το ξέρω ότι έχουμε τελικά δύναμη εσωτερική που δεν τηνξέρουμε! Απορώ και εγώ πως μετά από όλα αυτά στάθηκα όρθια, είδα εικόνες άσχημες αλλά ευτυχω΄ς δεν με έχασα! Γιατί το σώμα οκ θερεπευεται αλλά η ψυχή θυμάται! Την επόμενη φορά εύχομαι να μας πεις τις χαρές σου!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...