Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 12! Καλοκαιρινές αφίξεις!!!


Recommended Posts

Καλημερα γλυκες μου!!!Τι κανετε?Εμεις ειμαστε καλα κ μεγαλωνουμε!!Εχθες ειχαμε ανησυχη νυχτα αλλα μεχρι τις 3-4,μετα κοιμηθηκαμε σαν πουλακια!η μια ζουζουνιτσα μου ταλαιπωρειται απο δυσκοιλιοτητα και κολικους αλλα κ παλι σχεδον αδιαμαρτυρητη ειναι η γλυκια μου!Η αλλη....φεταααααα!!!

Κατερινακι μου ποσο χαιρομαι που εισαι καλυτερα!Μπραβο κοριτσακι μου :):):)

Νικη μου τι κανεις?Μοναχουλα ε?Ποσο σε καταλαβαινω..κι εμενα ο καλος μου λειπει συνεχεια :(:( Σημερα ομως ενω σηκωθηκε να παει δρομολογιο ακυρωθηκε κ οταν ξυπνησα τον βρηκα σπιτι!!Θα ειναι εδω ολη τη μερα :D:D:D:D

Πηνελοπιτσα ουτε εγω ξερω τι να σε συμβουλευσω με τη μητερα σου.Η αληθεια ειναι παντως πως οι γονεις πολλες απαιτησεις εχουν καποιες φορες απο τα παιδια τους....

Εγω σημερα πρωι πρωι τσακωθηκα με μανα-πεθερα μαζι :o Καταλαβαινετε τι εγινε... Απο την αρχη καθιερωσα να ειναι οι μικρες στο δωματιο τους μονο κ οχι σε κοινοχρηστους χωρους,τουλαχιστον για ενα-εναμιση μηνα μεχρι να μεγαλωσουν λιγο κ να ''πιαστουν'' που λεμε.Ε,λοιπον δε γινεται οταν τις ταιζω να μαζευονται ολοι πανω απο το κεφαλι μας.Αν ηταν θα τις ταιζα στο σαλονι σε κοινη θεα..Τους ειπα να κατσουν μεσα κ τους κακοφανηκε :evil::evil: Μα τοσα ατομα σε ενα δωματιο ανευ ουσιαστικου λογου,με τις ανασες μας,τα μικροβια μας κτλ ειναι σωστο?ΠΟσο λαθος κ ποσο υπερβολικη ειμαι?Αλλωστε δε μπορω να το αεριζω καθε λιγο οπως το υπολοιπο σπιτι.Τωρα φυγανε κ οι δυο κ επειδη ειμαι κ λιγο ευαισθητη,καθομαι κ στενοχωριεμαι..Αλλα δεν εχω δικιο βρε φιλεναδες μου?Δεν τους ειπα ποτε να μη κατσουν,αλλα μια-μια,ενας-ενας.Τελοσπαντων.

Καλημερα Αννουλα!Κριμα που χασατε το μπανακι :(:( Ισως το αλλο ΣΚ>

Χρυσα μου κανε μια γενικη αιματος,πολυ πιθανο να εχεις χαμηλο αιματοκριτη ή σιδηρο κ να αισθανεσαι ετσι..

Ελισαβετ!!!!!!!!!!!Εχασα επεισοδια!!Αυριο ειναι η μεγαλη μερα?Με το καλο γλυκια μου να κρατησεις το θαυματακι σου κι εσυ αγκαλια!!Να πανε ολα τελεια σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελισαβετ!ΓΕΝΝΑΣ!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif] Με το καλοοοοο!

Χρυσα,μπορει να σου εχει πεσει το σιδηρο.Γιατι δεν κανεις μια εξεταση αιματος;

Αννα δεν πειραζει για το μπανακι.Ετσι και αλλιως η θαλασσα ειναι ακομα κρυα.Εγω κρυωνω να παω ακομα για μπανιο!Τον Ιουλιο πια!

Ευη καλημερα!Και εσυ γισ μπανιο;Μωρε ειστε ολες σκληρα καρυδια!Εγω κρυωωωωνωωωωω! :lol:

Ειδα ενα πολυ ασχημο ονειρο χθες βραδυ,ξυπνησα και ετρεμα.Ημασταν λεει στο αμαξι με τον αντρα μου και οδηγουσε και ξαφνικα βρεθηκαμε σε μια προβλητα που την ειχε σκεπασει η θαλασσα και πατησε γκαζι.Τον παρακαλουσα να σταματησει,εκλαιγα και φωναζα αλλα δεν σταματουσε.Ηθελε λεει να δει που σταματαει η προβλητα!Αλλα δεν βλεπαμε τιποτα,ηταν σαν να ημασταν πανω στα κυματα!Στο τελος πατησε και κορνα για να ερθουν να μας σωσουν,γιατι θα πεφταμε μεσα!Ηταν σαν να αυτοκτονουσαμε. :o:shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφουλα καλημερα!Περαστικα στην ζουζουνιτσα σου!

Γιατι δεν θελεις να βγαζεις τις μικρες στο υπολοιπο σπιτι;Για τα μικροβια;Δεν το ειχα σκεφτει ποτε... :roll: Να σου πω την αληθεια μου ακουγεται λιγο υπερβολικο,αλλα εσυ οτι νομιζεις... :roll: Μην στεναχωριεσαι παντως για τετοια πραγματα! ;)

Για να ειμαι ειλικρινης,εγω σκοπευω μετα το 20ημερο να την βγαζω και βολτα την μπεμπα,αφου θα ειναι καλοκαιρι.Δεν θα τηρησω τον σαραντισμο. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι καλημέρα!! Κατά τη γνώμη μου έχεις απόλυτο δίκιο σχετικά με την μαμα-πεθερά και καλώς έπραξες!! Δεν πειράζει, ας θυμώσουν λίγο αυτές παρά να "αρπάξουν" κάτι οι μικρές σου. Φαίνεσαι σε γενικές γραμμές πολύ ήρεμη και ευτυχισμένη, πολύ χαίρομαι, μπράβο σου.

Όσο για μένα, ναι αύριο είναι η μεγάλη μέρα, πάμε για πρόκληση, διότι απ΄ότι φαίνεται δεν το΄χει σκοπό να βγεί από μόνη της :lol::lol::lol::lol:

Ευχαριστώ Νίκη μου! Είπαμε τα όνειρα δεν τα λαμβάνουμε υπόψη μας αυτή την περίοδο, πρόκειται για επιστημονική φαντασία :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραα Νικη μου..Ελιιι αντε με το καλοοοο θα περιμενουμε και την εμπειρια σου μολις μπορεσεις...αχχχ περναει ο καιροςςςς...Νικη μου ζεσταινομαι πολυ εχθες πριν κοιμηθω εκανα ενα κυρο ντουζζ το καταευχαριστιθικα...τι μου εκανες ατιμη με τιν ομελεταααα....χαχαχαχα....μακαρι να μην εχει κυμα μονο αυτο παρακαλαω γιατι αμα πιασει εδω ο μαιστρος αστα ξεχναει να φυγει...Σοφια συμφωνω με οσα λες..αυτο να μαζευονται ολοι πανω απο το μωρο με τα μικροβια και την ανασα και ....μα δεν καταλαβαινουν και οταν ειχαν εκεινες μωρα τα ιδια σκεφτονταν τωρα που δεν ειναι δικο τους ειναι αλλιως..οταν ειχα γεννησει τον Χριστοφορο ειχα τοοοσο κοσμο στο νοσοκομειο καθε μερα...δεν εφευγαν μιλαμε...με ειχαν πριξει και ολα αυτα για κουτσομπολιο και για να βλεπουν το μωρο...δεν μπορουσα να θηλασω με την ησυχια μου ουτε και να κοιμηθω...τωρα εμαθα και τους ειπα δεν θελω κανεναν οκ ελατε αμα θελετε καμια ωρα και αυτο...οποιος δεν θελεις ας μην ερθει δεν μπορω πολλα πολλαα,...οσο για το αλλο σοι που ειναι Αθηνα...εγω ειπα...ουτε το κ...λο του μωρου δεν θα δουνε...αι στο καλο νευριασα πρωι πρωι..Αμα Νικη μου εχει στο σπιτι 100ατομα που να τις πηγαινοφερνει...και εγω εβγαζα τον Χριστοφορο μετα απο 2 βδομαδες αλλα ειλικρινα μοε νευριαζε που ερχοντουσταν κοσμος οταν με εβλεπαν και το επιαναν στη μουρη κιολας...στο δροοομοοο που δεν ειχαν καν πλυνει τα χερια τους...και το ελεγα και με παρεξηγουσαν κιολας...αλλα οταν κανανε δικα τους παιδια...μια συγκεκριμεναααα ..το παιδι κοντευει να χρονισει και δεν την εχουμε δει καν να κυκλοφορει...απιστευτο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου καλημερα!!Θα πας για μπανακι?Τι καλα!!Να περασετε ομορφα λοιπον ;);)

Νικη μου αγχος μου δειχνει το ονειρο σου,οχι οτι ξερω κ πολλα αλλα λεμε τωρα....

Οσο για τις μικρες επειδη ειναι κ λιποβαρεις μας ειπαν κ οι παιδιατροι τον πρωτο καιρο να προσεξουμε λιγο.Αλλα στον μηνα το πολυ κ εγω θα τις βγαζω.

Ελισαβετ μου σαν τη κοιλιτσα της μαμας δεν υπαρχει!!!Αλλα μολις βγει θα βολευτει η μικρη στην αγκαλια σου ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου συμφωνω απολυτα!!!Ασε που δεν τους ειπα να μη τις βλεπουν,ισα-ισα.Αλλα να μη μαζευονται ολοι μαζι.Τουλαχιστον στο ταισμα το παιδι θελει την ηρεμια του ή τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.Η πεθερα μου ενω εγω ταιζω τους πιανει χερακια ποδαρακια κ ενω βλεπει οτι ενοχλουνται δεν το κοβει :evil: Μεχρι που σημερα αγανακτησα κ της πηρα το χερι!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλη μου με το καλο!!!

εναν γρηγορο τοκετο να εχεις και ολα θα πανε καλα!!!

Εχω ν ακανω εξετασεις αιματος ατη την ευδομαδα..αλλα σε ολη την εγκυμοσυνη ειχα πολυ καλο σιδηρο οποτε μου φανικε περιεργο.

Σοφακι δε σε βρισκω υπερβολικη...ειναι μικρα ακομα και πολυ ευαισθητα..αργοτερα που θα μεγαλωσουν λιγακη θα δεις τι θα κανεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ βρε Σοφιααα εικονες μου ερχονται στο μυαλοοο θα μπορουσα κατεβατα να γραφω...και τι καταλαβα εγω που δεν μιλουσααα τα κραταγα μεσα μου νευριαζααα και εσκαγααα....τωρα θα κανω αλλιως ομως και ας βγω και κακια...μωρε ειχα μια σκασιλα...αμα ειναι δικα τους τα παιδια ποσο προσεχουνεεεε απαπαπα...ενω του αλλουνου τα παιδια εελα μωρε δεν θα παθει και τιποτα...αστα να πανε...ουφ...εχω ορεξη για βολτιτσααααα...παω να βαλω ενα πληντυριο να δωσω και γιαουρτι στο Χριστοφορινο και θα ξανα μπω μετα φιλακια φιλεναδεςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα,δεν το συζητω οτι δεν πρεπει να τα αγγιζουν αλλοι τα μωρα και δεν πρεπει να αναπνεουν πανω τους!Δεν προκειται να αφησω κοσμο στο σπιτι τις πρωτες μερες!Κομμενες οι επισκεψεις!Σκοπευω να γινω πολυυυ κακια!Κανεις δεν θα την αγγιζει απλυτος!Και ας παρεξηγηθουν!

Απλα αυτο με το δωματιο μου φανηκε λιγο υπερβολικο,ελπιζω να μην παρεξηγηθηκα. :roll: Ισως θα ηταν καλυτερο να τους ελεγες να ερχονται με βαρδιες στο σπιτι Σοφια,να μην ειναι και οι 2 μαζι εκει και σε ζαλιζουν! :lol:

Ευη,σε παρεσυρα με την ομελετα; :lol:

Ειμαι τοσο κρυουλιαρα που ουτε το καλοκαιρι δεν κανω μπανιο με κρυο νερο.Μονο με χλιαρο! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου συμφωνω απολυτα!!!Ασε που δεν τους ειπα να μη τις βλεπουν,ισα-ισα.Αλλα να μη μαζευονται ολοι μαζι.Τουλαχιστον στο ταισμα το παιδι θελει την ηρεμια του ή τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.Η πεθερα μου ενω εγω ταιζω τους πιανει χερακια ποδαρακια κ ενω βλεπει οτι ενοχλουνται δεν το κοβει :evil: Μεχρι που σημερα αγανακτησα κ της πηρα το χερι!!!!!!!!!!!

:shock::shock::shock: Σοβαρα το κανει αυτο;Τοτε πολυ καλα εκανες και την εκραξες! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:shock::shock::shock: Σοβαρα το κανει αυτο;Τοτε πολυ καλα εκανες και την εκραξες! :evil:

Σοβαροτατα Νικη μου!Ασε που τις φιλαγε στα χερακια που αυτες τα βαζουν στο στοματακι.Οταν το ειδα τρελαθηκα :shock::shock::shock: Αλλα της το εκοψα κι αυτο!Η αληθεια ειναι οτι η μητερα μου δε με ζαλιζει,αντιθετα βοηθαει πολυ αλλα η πεθερα μου δε βοηθαει καθολου κ το μονο που θελει ειναι να τις πασπατευει... Κ οσο για το δωματιο,αυτο μας ελειπε να σε παρεξηγησω κιολας!!Κι εγω αν δεν ηταν τοσο μικρουλες υπερβολικο θα το εβρισκα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοβαροτατα Νικη μου!Ασε που τις φιλαγε στα χερακια που αυτες τα βαζουν στο στοματακι.Οταν το ειδα τρελαθηκα :shock::shock::shock: Αλλα της το εκοψα κι αυτο!Η αληθεια ειναι οτι η μητερα μου δε με ζαλιζει,αντιθετα βοηθαει πολυ αλλα η πεθερα μου δε βοηθαει καθολου κ το μονο που θελει ειναι να τις πασπατευει... Κ οσο για το δωματιο,αυτο μας ελειπε να σε παρεξηγησω κιολας!!Κι εγω αν δεν ηταν τοσο μικρουλες υπερβολικο θα το εβρισκα :lol::lol:

:shock::shock::shock: Δεν παιζεται η πεθερα!

Ειναι προωρουλες στην ουσια οι μικρες,αυτο δεν το σκεφτηκα Σοφουλα!Εχεις δικιο τοτε να θελεις να τις εχεις σε συγκεκριμενο περιβαλλον.Δεν μου περασε απο το μυαλο. :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλη μου θα περιμενω νεα σου..για να αναμεταδοσω την ειδηση!!!!!

Αχ σοφακι η πεθερα απιστευτη...

το καταλαβαινω οτι τα αγαπαει και θελει να τα αγγιζει..αλλα ας κανει λιγη υπομονη..ειναι πολυυυυ ευαισθητα ακομα...ας μεγαλωσουν λιγακη και ας τα αγκαλιαζει οσο θελει ..να σ εξεκουραζιε και λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειστε ολες καλε;;;

Αχχχ,η γειτονισσα τηγανιζει κεφτεδακια και μου μυρισαν...Θελω και εγωωωωω! :( Εσεις τι τρωτε σημερα;Λεω να φτιαξω αρακα με πατατουλες και καροτα.Αλλα θελω κεφτεδες τωρα... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε? Δεν θυμάμαι πολλά από αυτά που γράψατε.Εχω τους γονείς μου εδώ και τόση ώρα προσπαθώ να διαβάσω και μου μιλάνε ταυτόχρονο...οπότε καταλαβαίνετε!! Χθες πέρασε χαλαρά η μέρα, πήγαμε και μια βολτίτσα και πήρα φραπουτσίνο επιτέλους!!! :D:D Σήμερα ψιλοχάλασε ο καιρός αλλά προσωπικά πολύ το ευχαριστιέμαι γιατί δεν αντέχεται η ζέστη. Στο μεταξύ πρόσεξα ότι αυτές τις μέρες φουσκώνουν μέσα στην ημέρα λίγο τα πόδια μου και κυρίως τα δάκτυλα.Χθες ήπια τόσα πράγματα και υπό άλλες συνθήκες θα πήγαινα τουαλέτα καθε τρεις και λίγο...κι ομως με το ζόρι πήγα μια μέσα 2-3 ώρες!Η πίεση μου είναι μια χαρά πάντως...θα το πω αύριο στο γιατρό!

Πιπίτσα μου χαίρομαι που τα πήγες καλά στα προφορικά..Καλά αποτελέσματα να έχεις τώρα! Μια χαρά σε βόλεψαν τα πράγματα από τα ξαδέρφια, θα γλυτώσεις πολλά λεφτά...Τώρα για την μαμά σου τι να πω...Ισα ισα που ΄τωρα πρέπει να σε διευκολύνει και να έρχεται εκείνη να σε βλέπει. Εγώ έχω να πάω στο χωριό μου από τον Φλεβάρη αφού δεν μου το επιτρέπει η κατάσταση. Ερχονται όμως και με βλέπουν αυτοι. Μην συγχυζεσαι όμως κορίτσι μου...

Νίκη μου από ότι διάβασα έφαγες και το ευχαριστήθηκες χθες! Και καλά έκανες!

Χρύσα μου ίσως να είναι το σίδερο σου...Πάντως κι εγώ δεν μπορώ να στέκομαι πολύ ώρα γιατί με πονάνε τα πόδια και κυρίως οι πατούσες λες και περπατούσες ώρες!!!!

Ελίς μου με το καλό κοριτσάκι μου...Όλα να πάνε καλά και να κρατήσεις το κοριτσάκι σου αγκαλιά χωρίς να ταλαιπωρηθείς. Θα περιμένουμε νέα σου και οι σκέψεις μας θα είναι μαζί σου...

Σοφάκι μου με το δίκιο σου να θυμώνεις...Ειδικά όταν τις ταϊζεις θέλεις να είστε ήρεμες κι οχι να στις πασπατεύουν. Οφείλουν να σέβονται τα θέλω σου για το μωρό και να μην σε κάνουν να δυσανασχετείς.

Ευάκι μου πολλά φιλιά!

Κατερινάκι μου είδες ότι όταν έχεις παρέα περνά πιο ευχάριστα η ώρα?Χαμογέλα κοριτσάκι μου!

Οι άλλες τι κάνετε? Η Ευγενία μας??Κανένα νέο από την Μάχη???

Εμείς θα φάμε μπριζόλες με πατατούλες και έχει και αρακά από χθες που έφτιαξε η μαμά μου!

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελισσαβετ με το καλο το μωρακι σου καλη μου.ολα να πανε καλα

σοφακι δικιο εχεις αλλα που να το καταλαβουν.εμενα προοριζονται να ρθουν να μεινουν οι συγγενεις του αντρα μου σπιτι μας με τα μωρα νεογεννητα.λες κ δεν υπαρχουν ξενοδοχεια :? ε!ΝΟΜΙΖΟΥΝ!μιλησαμε με τον αντρα μου κ συμφωνησαμε οτι τετοια δεν εχει.ουτε συχνες επισκεψεις σπιτι μεχρι που να σαραντησουμε.βεβαια βολτα θα τις βγαζω,αλλα μες το σπιτι δε θελω ηλικιωμενους αλλα κ νεους ανθρωπους που μπορει να τα φιλανε σε μουτρακια κ χερακια.δε μπορω νευριαζω.κ για τα ξενα,οχι μονο τα δικα μου.

λοιπον σημερα ψηνουμε παλι στην αυλη.παί΄δακια,πατατες τηγανητες(λιγες εγω),γαλοτυρι χωριατικη κ φρεσκοζυμωμενο ψωμι απο τη μαμα μου........... :D πηρα κ μπυριτσα χωρις αλκοολ για μενα.θα πιω μια σημερα

φιλια στα προσωπακια ολων σας.θα ξαναμιλησουμε το απογευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες... το έχω ρίξει στίς βόλτες αυτές τις μέρες γιαυτό χάθηκα, προσπαθώ να εκμεταλλευτώ τις μέρες που μου έμειναν :lol::lol::lol::lol:

Πάω να σας διαβάσω και επανέρχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφτιαξα τον αρακα μας.Εφαγα κιολας!Αλλα μου εχουν καρφωθει οι κεφτεδες..Εβγαλα κιμα να μου φτιαξει η μανα μου.Ηθελε να παει στην γειτονισσα να της ζητησει αλλα ντρεπομαι και δεν την αφησα. :oops:

Νοιωθω και εγω ατονια σημερα,σαν την Χρυσα,λετε τελικα να ειναι απο την ζεστη; :roll: Ψιλοζαλιζομαι κιολας και η μαμα μου λεει ειναι που δεν εφαγα τα κεφτεδακια που ζηλεψα! :lol:

Αννουλα με ξελιγωσες με τα παϊδακια...

Ο κοσμος δεν παει καλα...Ακου εκει να ερθουν στο σπιτι σας με το μωρακι και εσενα λεχωνα! :shock::evil: Το ιδιο ηθελε να κανει και μια ξαδελφη μου,οταν γεννησω,να ερθει να μας δει αλλα το ξεκοψα! :evil: Μα δεν σκεφτονται καθολου;Εγω γιατι ειμαι διακριτικη δλδ με τα νεογεννητα και τις μανουλες; :roll:

Γιελιζ,κανε βολτες τωρα που μπορεις! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...