Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 12! Καλοκαιρινές αφίξεις!!!


Recommended Posts

Γιελιζ,δυστυχως το ειχε στοκαρει ο αντρας μου και επειδη ηταν πολυ χαλια το ταβανι,δεν καταφερε να το κανει καλο,εχει βουναλακια. :lol: Δεν ειναι ευκολο αμα δεν ξερεις,ειδικα το ταβανι. :roll: Γι'αυτο ηθελα να ερθει ο μπογιατζης,να το διορθωσει. :evil: Αλλα που ειναι;;; :evil:

Και εδω εχει ζεστη αλλα ευτυχως φυσαει λιγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλα ρε σεις..μεχρι το εμπορικο δυο στενα πιο κατω να παρω ενα ζευγαρι παντοφλες..και ποσα γραψατεεεεε...

πινω φραπουτσινο καραμελα...μνιαμμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι άσε αν περιμένα την ΠΗΤ (δηλ ένα μήνα ακόμα) θα είχα φρικάρει!!! Εδώ μου φαίνεται ότι δεν θα περάσουν με τίποτα οι 10-15 μέρες!!! :o:o:o

Νίκη μου αν είναι το ταβάνι αλλάζει!! Θέλει καλό χέρι!! Είναι μπελάς το ταβάνι γενικά... και στο βάψιμο!!!

Εδώ πάλι δεν κουνιέται φύλλο!!!! Ευτυχώς έχουμε δροσιά μέσα στο σπίτι!!!

Αχ Χρύσα πολύ μαρέσει η καραμέλα!!! Μιάαμ... πάντα βάζω σιρόπι καραμέλα πάνω στο παγωτό!!!

Μου βάζεις ιδέες!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου να σου στείλω τον συμπέθερο που είναι και η δουλειά του?? Πάλι καλά γλύτωσα από μαστότους στο σπίτι!!

Χρύσα μου μην με κολάζεις!!!!!!!!!!! :? Πάνω που έλεγα χθες στον άντρα μου οτι θέλω φραπουτσίνο καραμέλα μιαμ μιαμ!!!

Είδες Γιελιζ μου?? Κακή συναναστροφή γίναμε!! Η καθεμιά λέει και ένα γλυκο και μας ξεσηκώνει όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαράκι μου μαυτό που ξεσηκώνουμε η μία την άλλη γελάει πολύ ο άντρας μου.... :lol::lol::lol: Με είδε χθές που είχα πάρει φουντούνια και έτρωγα και μου λέει ποια σε παρέσυρε?? :lol::lol::lol::lol::lol: Και του λέω αρχικά η Μιχαέλα και μετά η Μαρία...και γελούσε!! Αλλά δεν έφαγα πολλά... όλα τα έφαγε ο άντρας μου... ξύπνησα σήμερα και ψαχνόμουν να δώ αν πρήστηκαν χέρια πόδια... ευτυχώς δεν είχα παρενέργειες!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα δεν τον στελνεις τον συμπεθερο; :lol: Θελουμε να φτιαξουμε και την εξω προσοψη του σπιτιου.Αν δεν ερθει και αυτο τον μηνα,δεν θα το κανω.Δεν μπορω να εχω μαστορους μετα,ετοιμογεννη...

Χρυσα τι μου κανεις τωρα!Θελω και εγω φραπουτσινο,αλλα οχι καραμελα,σοκολατα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ καλη ορεξη!Ολες σαλατα φαγαμε σημερα!Ειναι η μερα της βαρεμαρας! :lol:

Χρυσα τι μου κανεις!Μου φτιαχνει τωρα ο αντρας μου φραπε...Θα συμβιβαστω τι να κανω... :(

Μαρακι,μηπως να ερθετε οταν γεννησεις να κανετε και διακοπες,να μου φτιαξει και ο συμπεθερος το σπιτι; ;):lol: 2 σε ενα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες συμπεθέρα μου??? Αλλο που δεν θα θέλει ο δικός μου...Την Ροδο την λατρεύει!

Με εχει πιάσει ένας δυνατός πόνος ψηλά στην κοιλιά νομίζω το στομάχι μου είναι...Με πιάνει και με αφήνει σχεδόν συνεχόμενα...Μάλλον το έντερο θα είναι ε?? Πάντως πονάω πολύ... :?:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το εντερο θα ειναι,μην αγχωνεσαι!Μπορει κατι να σπρωχνει ο σκαλιστης! :lol: Και εγω σημερα εχω κατι πονακια χαμηλα,αλλα οχι εντονα.Την μικρη την νοιωθω πολυ ψηλα,μου πιεζει το διαφραγμα.

Πινω ενα φραπεδακι τωρα,ευτυχως δεν νυσταζω σημερα και δεν θα ξαπλωσω.Δεν μπορω την μεσημεριανη ξαπλα μετα το φαγητο,νοιωθω δυσφορια.Καλα ειμαι εδω στον καναπε μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εγκυουλες!!!!!!!!!!!!!!!!!και Μανουλες!!!!!!!!!!!!!!!!

Μαχη μου να σας ζησει το αντρακι σας!!!!Να ναι παντα γερο και καλοτυχο κα εσυ να χεις καλη λοχεια γλυκεια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σοφιτσαααααααααα τι κουλιτσες που ναι οι μικρες γοργονες σου!!!!!!!!!Και παλι να σας ζησουν και να ναι παντα γερες και καλοτυχες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γελιζακι ο αντρας σου εχει γενεθλια μαζι με την μαμα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσακια καθε μερα που περναει δυσκολευομαι κ περισσοτερο...Το Σαββατο ειχα κοσμο κ παρολο που ολοι βοηθησανε στα παντα εγω σημερα ψιλοσυνηλθα..χτες δεν μπορουσα ν απαρω τα ποδια μου..να μην πω για τον υπνο...θλιβερη ιστορια...για τη ζεστη...ακομη χειροτερα....ο μικρουλης βεβαια μες στην καλη χαρα!!!Χορευει συνεχεια!!!!!!!!!!

Κ γω κοτοπουλο με σαλατα εφαγα σημερα...χτυπησα κ ενα κωκακι και λιγο μπανοφι που ειχα φτιαξει εγω το Σαββατο...

Την επομενη βδομαδα θα μας φερουν την κουνια μας!!!!!!!!!!!!!

Αυτη τη βδομαδα θα χω ετοιμασει κ την βαλιτσα μου....

Δεν θυμαμαι κατι αλλο...αυταααααααα

Φιλακιαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου μάλλον το έντερο θα είναι...Οταν ξαπλώνω δεν πονάω, ότι κάθομαι με πιάνει πάλι ο πόνος...Τι να πεις? πάντως δεν είναι τόσο έντονο όσο πριν...

Εχει πολύ ζέστη κι ακόμα είναι Ιούνης.... :roll:

Κατερινάκι μου δεν είμαστε πια για πολλά τραπεζώματα...Ξεκουράσου! Αντε ετοιμασε κι εσύ την βαλίτσα σου να είσαι ήσυχη από αυτό το θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS KORITSIA HRTHA PALI!!!!!!!!!

katerinaki me to kalo na erthei h kounia sas!!!!!!emeis tha pame shmera to apogevma na koitaksoume ti wraiaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D:D:D:D:D

PWPW EXEI PARA POLY ZESTH EKSW TI PRAGMA EINAI AYTO DEN MPORW NA PARW TA PODIA MOU KALE KOURAZOMAI PARA POLY EYKOLA!!!!!!!

AX KORITSAKIA MU EKLEISA GIA AYRIO YPERHXO STO REA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!POSO XAROUMENH EIMAI!THA DWTO AGORAKI MOU META APO 1,5 MHNA!!!!!ANYPOMONWWWWWWWWW TOOOOOOOSO POLY!!!!!!!!!

EXEI KANEI KAMIA APO ESAS STO REA NA MOU PEI ENTYPWSEIS??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Titina εκανε β επιπεδου μια γειτονισσα μου στο Ρεα..εντυπωσεις αριστες κ σαν μαιευτηριο λεει πολλα..

αλλα για μας ειναι μακρυα ετσι προτιμησαμε το Λητω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KATERINAKI MOU EGW THA PAW GIA ENAN APLO YPERHXO....STON APLO YPERHXO TI KOITANE KORITSIA???KAI POSH WRA KRATANE???GIATI EGW MEXRI TWRA PHGAIN MONO GIA SYGEKRIMENES EKSETASEIS.....MOU EIPAN PWS DEN DINOUN DVD...ALLA EGW EIXA AKOUSEI OTI DINOUN.....MHPWS DINOUN MONO STIS MEGALES EKSETASEIS?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EPISHS RWTISA AMA KANOUN TRISDIASTATO YPERHXO KAI LENE EKSARTATE EKEINH THN WRA AMA TO MWRO EINAI SE KALH THESH....POU KOLAEI AYTO??THA MOU KANOUN H DEN THA MOU KANOUN???LENE OTI EINAI 75 EURO GIA TRISDIASTATO ANTI GIA 65(EYTYXWS POU EXW 50% EKPTWSH) :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dvd δινουν μονο σε β επιπεδου κ ντοπλερ..στον απλο υπερηχο οχι..

Αν το μπεμπε πχ ειναι πλατη δεν υπαρχει λογος να κανεις τρισιαστατο δεν θα δεις κατι ..πχ προσωπακι που αυτο θελουμε συνηθως..

Ο υπερηχος κρατα 10-20 λεπτα αναλογως τι θα δουν κλπ..

θα κοιταξουν για τον πλακουντα,τοαμνιακο υγρο κ θα μετρησουν κεφαλακι,κοιλιτσα,και μηριαιο οστον για να βγει κ το βαρος του μωρου σου..

Δεν εχεις ξανακανει??Β επιπεδου εκανες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exw ksanakanei aplws htan oi yperhxoi oi standrar pou koitazoun sygekrimena pragmata(opws b-epipedou,ayxenikh)den hxera stous aplous ama koitazoun analitika!!!!!!!!

dhladh ekeinh thn stigmh tha me rwthsei an thelw trisdiastato??krima re gamwto gia to dvd kai hthela poly...tha ksanarwthsw ayrio vevea....elpizw na afhsoun ton antra mou na mpei mesa sto dwmatio e???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα οταν πας επισκεψη στον γιατρο σου δεν σου κανει υπερηχο; :roll: Εμενα μου κανει καθε φορα που παω και μετραει το μωρο.Ο απλος υπερηχος δεν διαφερει σε κατι απο τον β επιπεδου.Απλα στον β επιπεδου βλεπουν πιο αναλυτικα καποιες λειτουργιες του μωρου.Και εμενα στον β επιπεδου μου εδωσαν dvd...

Τον αντρα σου γιατι να μην τον αφησουν να ειναι μεσα;Εμενα παντα ειναι και θα ειναι και στον τοκετο. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι οταν πας στον γιατρο πως σε εξεταζει??

Φυσικα κ θα ναι μεσα ο αντρας σου..και μενα ειναι παντα σε καθε υπερηχο!!!

DVD θα σου δωσουν στο ντοπλερ..δηλ στην επομενη σου επισκεψη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινακι τι κανεις;Το ντοπλερ δεν ειναι σαν ολους τους υπερηχους;Απλα βλεπουν την ροη του αιματος απο τον πλακουντα. :roll: Ή κανω λαθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειμαι Νικακι εσυ??

Οχι δεν κανεις λαθος..κοιτανε την ροη του αιματος,τον λωρο σε τι κατασταση ειναι ο πλακουντας πχ αν ειναι γερασμενος κ δεν τρεφεται σωστα το μωρο επισπευδεται ο τοκετος..αυτα..

κ γινεται σε 3D..

αυτες οι διαφορες με τον απλο υπερηχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...