Μετάβαση σε περιεχόμενο

ρινιτιδα


elnik

Recommended Posts

ο μικρουλης μου ροχαλιζει ρουθουνιζει απιστευτα.ο προηγουμενος γιατρος μας δεν ανγσηχουσε μεχρι που καποια στιγμη δεν σταματουσε και μας εδωσε αντιβιωση.μεχρι να αποφασισω να την δωσω κοντευα να σκασω.μας ειπε οτι αυτο θα σταματουσε το βουλωμα στη μυτη μιας και οι οροι δεν κανανε τιποτα.τελειωσε η αντιβιωση αλλα καμια βελτιωση.αλλαξαμε γιατρο κ αφου μας εδωσε διαφορα για την μυτη η κατασταση ειναι ιδια.το βραδυ απ το μπουκωμα σταματαει να αναπνεει για δευτερολεπτα και εκνευριζεται πολυ.καθομαι ξυπνια και τον κοιταω γιατι φοβαμαι.ουτε να θηλασει δεν μπρορει γιατι δυσκολευεται.σκεφτομαι αν υπαρχει παιδικος ωτορυνολαρυγγολογος και αν γνωριζετε καποιον η αν σας ετυχε κατι τετοιο τι κανατε??

εχω απελπιστει να μην τελειωνει το προβλημα μας τοσο καιρο.κοντευει μήνας που ειναι αρκετα εντονο και δεν ξερω τι να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΥΣΚΕΥΗ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ?ΑΝ ΟΧΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΣ ΜΑΣ.Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΥΞΟΥΛΕΣ Η ΟΧΙ?Η ΜΥΤΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ Η ΑΠΛΑ ΣΤΕΓΝΗ?

ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΡΩΤΑ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΕΑ ΣΟΥ.ΑΝ ΘΕΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΟΡΟΥΣ ΕΒΑΖΕΣ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ.

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΜΕ ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΔΩΣΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΥΣΚΕΥΗ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ?ΑΝ ΟΧΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΣ ΜΑΣ.Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΥΞΟΥΛΕΣ Η ΟΧΙ?Η ΜΥΤΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ Η ΑΠΛΑ ΣΤΕΓΝΗ?

ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΡΩΤΑ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΕΑ ΣΟΥ.ΑΝ ΘΕΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΟΡΟΥΣ ΕΒΑΖΕΣ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ.

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΜΕ ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΔΩΣΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω βαλει υγραντήρα.βγάζει πολυ λιγες μυξουλες.απο ορους εχω ειλικρινα δοκιμασει σχεδον ολους.ειλικρινα εχω απελπιστει.ο μικρος μου κοιμαται κ εγω διπλα του να τον ακουω.

μας ειπε οτι η αντιβιωση θα διαλυσει αυτο το....??κατι και θα σταματησει να ρουθουνιζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω βαλει υγραντήρα.βγάζει πολυ λιγες μυξουλες.απο ορους εχω ειλικρινα δοκιμασει σχεδον ολους.ειλικρινα εχω απελπιστει.ο μικρος μου κοιμαται κ εγω διπλα του να τον ακουω.

μας ειπε οτι η αντιβιωση θα διαλυσει αυτο το....??κατι και θα σταματησει να ρουθουνιζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο μικρος μου εχει ηπια αλλεργικη ρινιτιδα και οταν εχει αρκετες πικτες μυξουλες και γενικα οτα ειναι σε εξαρση του δινω με την συμβουλη του γιατρου ζιρτεκ σταγονες για μια εβδομαδα και για να μην του γυρισει και σε ωτιτιδα. εγω πηγα σε ωτορινολαρυγγολογο και εκανε την διαγνωση μου το συστησε η παιδιατρος. ποτε ομως οταν ειχε μονο μιξουλες δεν πηραμε αντιβιωση. πολλη στεριμαρ (ορο σε σπρευ ) 3 μερες σταγονες οτριβιν για να ειναι ανοικτη η μυτουλα του και ζιρτεκ αντισταμινικο.

μακαρι να βρεις την καταλληλη θεραπεια για να ησυχασει το πουλακι μου.

αλλα κατα την δικη μου αποψη να πας σε ωτορινολαρυγγολογο για να κανει διαγνωση δεν ειναι για ολα οι παιδιατροι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο μικρος μου εχει ηπια αλλεργικη ρινιτιδα και οταν εχει αρκετες πικτες μυξουλες και γενικα οτα ειναι σε εξαρση του δινω με την συμβουλη του γιατρου ζιρτεκ σταγονες για μια εβδομαδα και για να μην του γυρισει και σε ωτιτιδα. εγω πηγα σε ωτορινολαρυγγολογο και εκανε την διαγνωση μου το συστησε η παιδιατρος. ποτε ομως οταν ειχε μονο μιξουλες δεν πηραμε αντιβιωση. πολλη στεριμαρ (ορο σε σπρευ ) 3 μερες σταγονες οτριβιν για να ειναι ανοικτη η μυτουλα του και ζιρτεκ αντισταμινικο.

μακαρι να βρεις την καταλληλη θεραπεια για να ησυχασει το πουλακι μου.

αλλα κατα την δικη μου αποψη να πας σε ωτορινολαρυγγολογο για να κανει διαγνωση δεν ειναι για ολα οι παιδιατροι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η καινουργια παιδιατρος μας εδωσε το οτριβιν και ζιρτεκ αλλα δυστηχως δεν βλεπω ιδιαιτερη βελτιωση..αυριο θα παω να τον ξαναδει και ισως τον παω και σε ωτορυνολαρυγγολογο.αντε να ηρεμησει το μωρακι μου γιατι πολυ στεναχωριεμαι που βασανιζεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η καινουργια παιδιατρος μας εδωσε το οτριβιν και ζιρτεκ αλλα δυστηχως δεν βλεπω ιδιαιτερη βελτιωση..αυριο θα παω να τον ξαναδει και ισως τον παω και σε ωτορυνολαρυγγολογο.αντε να ηρεμησει το μωρακι μου γιατι πολυ στεναχωριεμαι που βασανιζεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 months later...

Εμείς τον πήγαμε το μικρούλη μας σε ωτορινολαρυγγολόγο παίδων. Του έκανε ενδοσκόπηση και βρήκε ότι έχει κρεατάκια. Έτσι αποφύγαμε την ακτινογραφία. Του έδωσε και παίρνει κάποια φάρμακα απο την μύτη. Πήγαμε στον κ Χαλάστρα στο Κερατσίνι. Έχει και site www.orilacenter.com

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ, ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΡΟΜΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙ, ΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ ΠΡΩΣ ΤΑ ΠΑΝΩ. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛ. ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΩΜΑ! ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΠΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΜΥΤΟΥΛΑ ΤΟΥ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα .Ο σταυρος μου ειναι 5 ετων και ανδεις το βιβλιαρειο μας θα δεις μονο ρινιτιδες ειτε ιογενεις ειτε αλλεργικες .Εγω θα σου -ω οτι πηγαινε το μωρο κατευθειαν στο νοσοκομειο ενας μηνας ειναιμεγαλο διαστημα και επισης ο ορος οταν το βαζεις θα πρεπει αν τον εχεις ψιλοξαπλωμενο καιμενα να τον σηκωνεις να σκυβει για να φευγουν .Τον ορο παντα πριν το φαι και ποτε αμεσως μετα υπαρχει κινδυνος αναροφησης .Αντιβιωτικα δνε δινουν για τις ρινιτιδες μονο για τις παραρινοκολπιτιδες .Ποσο ειναι το μωρο ; Εγω βαζω τον ορο chlorure de sodioum9% ειναια υτο που βαζουν στα νοσοκομεια και κυκοφορει σε αμπουλες των 10 και 5ml το κοστος ειναι 0,18 η αμπουλα παιρνεις οσες θελεις η υσκευασια των 10ml εχει μεσα 50 καικοστιζουν γυρω στα 10 ευρω αν στο γραψει καποιο ταμειο (ικ τεβε )ειανι γυρω στα 5.

Για μενα πηγαινε αν θελεις στο παιδων πεντελης εχιε πολλοι καλους ωτορινολαρυγγολογους για παδια . Εφημερευει ακθε μερα εως τις 2,00 το μεσμερι ακι όλ το 24ωρο ακθε τριτη και πεμπτη και καθε δευτερη κυριακη του μηνα .Ειναι πολυ καλο νοσοκομειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...