Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΕΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΟ2


Recommended Posts

ελα ρε μαμα ευα..τι εγινε με τα παιδια;;κριμα που δεν ηρθατε..ειχε και τκοτοπουλο αλλα δεν ειχε ρυζι..καφριλα,ε;;

ε ναι ..διαλεξατε νονα απο ...χερι..

στο αλλο ...

ακουσε εκει λενιω...το πουλακι μου..

και γω αγαπαω χροστοφορο καργα..

αλλα ο θοδωρης τηες τεο ειναι πιο μορτης..ο λεξανδρος της ατνωνιας ειναι πιο αλητακι...σκατοπαιδι κοινως..

να δω με ποιον θα πρωτοπαει η μικρη μου..

μαθετε στα παιδια σας τα προφυλακτικα μην εχουμε ατυχηματα..τετ απογευμα να βρεθουμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 936
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, εβαλα μερικές φωτο στο θέμα της βάφτισης....

εχω και άλλες που δεν χρειαζεται να τις δημοσιευσουμε....

θα τις τυπώσω και θα σας δώσω τις ανάλογες!

Σωσω μείνε ήσυχη! Θα σου πηδάμε την κόρη με στοργή και προφύλαξη ΠΑΝΤΑ! :lol::lol::lol:

Είναι και πολλοί οι άντρες της παρεας.... εδω ίσως εχει ένα θεματάκι....! :lol::lol::lol:

Πάντως, δεν θέλω να ρουφιανέψω, αλλά στον παιδότοπο του κέντρου έφαγε ΤΟ σπρώξιμο η Μαρθούλα από τον Αλέξανδρο! Αφού η πεθερά της Αντωνίας με ρωτούσε αν ο Αλέξανδρος ξέρει την Μαρθα και συμπέρανε πως μαλλον δεν την συμπαθεί ο μικρός ..... :?

Ρε συ Ευα.... τί συνέβει με τα μικρά;;;;;

Με τις τράπεζες το είδα στις ειδήσεις.... τί, κινδυνευει η θέση του Νίκου;;;;

Νικούλα μια χαρά πάει η εγκυμοσύνη μου προς το παρόν! Την άλλη Τετάρτη εχω τον επόμενο υπέρηχο και ανυπομονώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Εσενα η κουκλίτσα καλά είναι;;;;; Αντε σε λίγο καιρό που τελειώνει η σεζόν πιστευω να σας δούμε και εσας!!!!!!

Σωσω για Τετάρτη θα σου πω αυριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι και το λευτερρη τον ρωτησε η πεθερα της αντωνια..καλα αυτοι προηγουμνα εχουν;;και λεει και ο λευτ..που να σας εξηγω τωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα νταν κ απο δω ..το βομβαρδισμενο τοπιο ..

ειδα τις φωτο στο θεματακι για την βαφτιση του..αυλωνιτη..τελειες κοριτσια ..λυπαμαι τοσο που δεν τα καταφεραμε να ερθουμε ..σιγουρα θα περνουσαμε υπεροχα ..

Οι κορες μου εχουν παθει μια ψιλομεταλλαξη προς το ειδος σε πρηζω-σε πρηζω ..Μιλαμε δεν την παλευω αλλο ..εχω αντοχες αλλα ειλικρινα φτανω στα ορια μου ..ιδιαιτερα αυτες τις μερες δεν ξερω τι στα κομματια εχουν παθει ..

Οσον αφορα Μαιρουλα τον ..γαμο των τραπεζων δεν ξερουμε πως θα πανε τα πραγματα ..ελπιζω ειλικρινα να μην χρειαστει να φτασουμε σ'αυτο το σημειο να κινδυνευει η δουλεια του νικου ..γιατι τοτε ειναι που θα πρεπει η να παρουμε τα βουνα με τρια κουτσουβελα η να πουλησω το κορμι μου .. :roll:

Ειμαι λιγο νταουν μ'ολα αυτα οπως καταλαβαινετε ..Αν κανονισετε κατι για τεταρτη προς το παρον εγω ειμαι οκ ..δεν νομιζω να μου βγει τιποτα μεχρι μεθαυριο αλλα ποτε δεν ξερεις ..κουβιδης παιζει παλι η κατι αλλο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οτι θελετε..μπορουμε να παμε και στο στεκι οτυ ιπποκρατη προς πανεπιστημιακο.τζαμπα..γη εκει που λεει η μαριλου..επισης τζαμπα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ τις Κρητικοπούλες και όχι μόνο.........

Καλά κορίτσια ζήλεψα με την βάφτιση είσασταν στις ομορφιές σας όλες, το ίδιο και τα μικρά σας!!!

Τονάκι σου εύχομαι και από εδώ να χαίρεσαι την Αντριάννα σου, να είναι καλοφώτιστη και γερή και να βγάζει το λάδι των ανδρών αν και μάλλον το δικό σου θα βγάλει πρώτα και μετά όλων των υπολοίπων :o:o

Καλά Μαριλού με το Λενιώ όλα τα λεφτά, μιλάμε για πολύ γέλιο :lol::lol: κοίτα τι μας περιμένει τις δόλιες τις μάνες!!

Φιλενάδα η Μαρθούλα έχει κοτσίδια ή μου φάνηκε???

Ευα υπομονή και τίποτε παραπάνω. Εγώ δεν την έχω χτυπήσει αν και είναι στιγμές που σου ορκίζομαι ότι πολύ θα το ήθελα αλλά οταν με νευριάζει, που το κάνει συχνά, μετράω μέχρι το 100 και μετά μου φεύγει η διάθεση για βία. Αν στο μέλλον δω πως δεν πιάνει τότε θα αυξήσω μάλλον το νούμερο :shock::shock::oops: θα το παω στα 150 και βλέπουμε!!!

όσο για την Τόνια που σε αποκάλεσε "πουλάκι μου", μάλλον "κοτοπουλάκι μου" πρέπει να σε λέμε από εδώ και πέρα!! :?::?::?:

Εμείς όπως τα ξέρετε η Ραφαέλα μια ζέστη και 2 κρύο και τα πεθερικά μου δεν βοηθάνε σε αυτή τη κατάσταση, την παραχαιδεύουν όσο δεν παει. Είμαστε ακόμη στο σπίτι στη θάλασσα και την άλλη βδομάδα φεύγουμε επιτέλους γιατή δεν τους αντέχω άλλο. Αντε να μαζευτούμε στη βάση μας και να οργανωθούμε γιατί δεν μας βλέπω καλά.......

Όσο γι αυτό που έγραψες για την ξαδέρφη σου Τόνια το ίδιο μας είπε και η λογοπαιδικός: έχετε ένα παιδί που στροφάρει λίγο παραπάνω από το κανονικό και αυτό όσο και αν ακούγεται υπέροχο θα πρέπει να είστε πολύ προσεκτικοί γιατί η αντίληψή της είναι μεγάλη....οπότε κορίτσια την που@@@@@@σαμε!!! Ούτε να μαλώσω με τον Σάκη δεν μπορώ, αντιλαμβάνεται τα πάντα ακόμα και αν το κάνουμε στα μουλωχτά.Και έχει βρει και ο άλλος την χαρά του γιατί δεν του λέω τίποτε :twisted::evil::twisted::twisted::evil::D

ααααα, ξέχασα να σας πως πως ο μικρός έχει 3,5 δόντια, μπουσουλάει και άρχισε να περπατάει με υποστήριξη. Σταματήσαμε τον θηλασμό γιατί πλέον φτάνει τα 11 :idea::idea: ναι 11 κιλά αλλά είναι κομματάκι αψηλός και δεν του φαίνεται :geek:

Θα βάλω σύντομα φώτο και Μαριλού η φωτο στο wc όλα τα λεφτά!!! Αλήθεια απαλλαγήκατε απο τις πάνες? Εμείς το παλεύουμε ακόμα φιλότιμα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δε ξεκινησα καν...

το παλευεται,ε;;

δεπειρζει..αν το κοψει του χρονου πειραζει;;

εγω δεν αγχωνομαι παντββς..στειλε καμια φωτο σακουλ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πόσο ζηλεύω που δεν ήρθα!!! Αλλα η μικρη μου κάνει κάτι περίεργες γκρίνιες το πρωι ακόμη και στον ύπνο της και δεν κοιμάμαι σαν άνθρωπος οπότε καταλαβαίνετε σερνομαι!!! Αντωνία είσαι μια κουκλαρα!!! Και η τζουτζουκα τι φορεματακι τρελλο ήταν αυτο!!! Είναι για ζουληγμα!!! Να σας ζήσει!!!

Σωσω το Μαρθουλινι εξελισεται σε τρελλο μοντελακι!!! Να την πας σε μάνατζερ!!!

Μαριλου έχω πεθάνει με το "Λενιω" του αγοριού σου!!!μιλάμε τρελλη φαντασία!!!να προσεχείς το μικρό στην κοιλιτσα σου και να μην κανεις πράγματα που σε σκοτιζουν και σε ζοριζουν!!! Τώρα θα κοιτάς μόνο την καλοπέραση σου!!!

Ευακι σώνει πια με το κοτόπουλο παιδι μου στο τέλος θα ρεψεις!!! Νομίζω ότι η σακουλινα με τη μέθοδο μετραω και το βουλωνω έχει αποτελεσματικότητα!!! Άντε να πάτε και διακοπουλες να ηρεμησετε λίγο!!! Αν και με τρεις τσουπρες μάλλον δύσκολο το κόβω αλλα να αλλάξετε λίγο παραστάσεις βρε πουλάκι μου!!!

Τεο κουλ τα θερμά μου σηγχαρητηρια για το ντεκορασιον!!! Πολυ όμορφο περιβάλλον!!!

Έλσα πες μου κι εμένα τη δίαιτα σου γιατί εγω αντι να χανω με το θηλασμο,παίρνω κιόλας!!! Υπομονή πάντως και όλα θα στρωσουν!!! Μόνο πρόσεχε μη σε πάρει ο αέρας πουθενά και σε ψάχνουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέραααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αρχικά να ευχηθώ στον Αλέξανδρο της Τόνιας Χρόνια Πολλά!!!! [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion16.gif] Να τον δείτε όπως επιθυμείτε!!!!

Η φωτο του Χριστόφορου είναι μεν στην τουαλέτα αλλά δεν κάνει τίποτα! Τον βάζω κάθε βράδυ πριν το μπάνιο του, θέλει και ο ίδιος, δεν κάνει ουτε τσίσα ούτε κακά, ζηταει όμως χαρτί πριν κατεβει :lol: Δεν προσπαθώ να του κόψω την πάνα, είναι πολύ νωρίς ακόμα, απλά να έχει μια ιδέα και να αρχήσει να εξοικειώνεται σιγά σιγά γιατί το επόμενο καλοκαίρι θα την βγάλουμε!

Γιούλη μου θηριάκι ο μικρός!!!! Αντε τώρα θα περπατήσει κιολας μόνος του και θα τρεχεις πίσω από 2!

Να ρωτήσω και κάτι γιατί μου κάνει εντύπωση (εκτος και αν είμαι πολύ σκύλα μανα :? ) .... δεν έχεις χτυπήσει έστω ελαφριά το χεράκι ή τον πισινό της;;;;;;;;

Εγώ ρε κορίτσια όταν την κάνει την μ@λακία του θα του εξηγήσω με το όμορφο και αν συνεχίσει και το κάνει θα φωνάξω και αν εξακολουθεί και το κάνει θα φάει μια στο χέρι ή στον κώλο... δεν θα το σακατέψω, μια ελαφριά πάντως την τρώει.... δεν γίνεται να πεταει το φαγητό από το πιάτο στο πάτωμα και εγώ να του λέω μόνο "μη χρυσό μου, μη αγάπη μου, είναι κακό! " Θα το πω μια φορά και αν το επαναλάβει του φωνάζω και αν συνεχίσει του παιρνω το πιάτο και τρώει και μια στο χέρι. Και δεν έχω και τύψεις... μηπως αυτό είναι το πρόβλημά μου;;;;

Μαράκι μου, υπομονή καλή μου και θα μπείτε σε μια σειρά! Ηδη θα πρέπει να έχετε μπει σε ένα σχετικό πρόγραμμα, ετσι;;;

Καλέ πήγα με την κουμπάρα μου προχθες στο Λιντο Σοκερ (προς Φοινικιά, κάτω από τα ΤΕΙ) και είναι μια χαρά! Στην ουσία έχει τα γηπεδα που κάνουν προπονήσεις και έχει και μια καφετερια με έναν εξωτερικό παιδότοπο, όπου σχεδόν ότι πιείς κάνει 1€! Τουλάχιστον η μοσιον που πήρα και το αναψυκτικό του Γιώργου έκαναν τόσο, λογικά και ο καφές θα κάνει κάτι ανάλογο.... θα σας βάλω φωτο να δειτε και αν θέλετε πάμε! Εχει και χώρο για τα μεγαλύτερα παιδιά να κάνουν ποδήλατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψηφιζ<ω λιντο σοκερ....

εσεις;;

μπορειτε τελικα αυριο;;εγω μπορω..χαχα..

χρονια πολλ αλεξ και απο δω..και μεχρι του χρονου να μη τυραννας τη μανα σου..λυπησου την..

φιλεναδα να τον χαιρεσαι..να το φωτισει ο θεος...να ξεκινησδει να τρωει να σε ακουει και τετοια..\\

μαριλου εγω 2 φορες την εδωσα στο χερι ασυναισθητα και το μετανιωσα..δεν ειμαι κατα του ξυλου..απλα νομιζων δεν ειναι η ηλικια να καταλαβει..η τεο κουλ βεβαιΑ εχει αντιθετη αποψη..

τα παιδια μας φαινονται ησυχα σε σχεση με τον αλεξ..εγω αμα τον ειχα μπορει να τον ειχα....σπασει...ε ρε και να μας διαβαζει κανενας ασχετος..

θα φαει ξυλο αλλα σε μεγαλυτερη ηλικια νομιζω..αν μπορω να το αποφυγω θα ειμηταν το καλυτερο....αλλα δε σκοτωνομαι κιολας..

οπως μου βγει..

μαριλου σταματαει να το κανει οταν το χτυπας;;

κανε το αλλο..καθε φορα που κανει χαζομαρα κατεβακατω στο υψος του και με επιτακτικο υφος πες του γιατι δεν ειναι σωστο..

και θυμωσε το προσωπο σου..

θα το κανεις ομως καθε φορα που κανει μαλακια..

φανταζομαι οτι καποια στιγμη με το που θα ακουει το υφος της φωνης σο και τα θυμωμενα σου ματια,θα καταλαβαινει..ετσι λεω εγω..

για πειτε και σεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω μου, το ξέρω οτι δεν ακολουθώ τις πιο σωστες μεθόδους, αλλα οταν γίνει κάτι τέτοιο δεν ξανακάνει ποτέ την ίδια μ@λακία. Ρε συ βλέπω κάποια κακομαθημένα σκατόπαιδα που κάνουν οτι θέλουν τους γονείς τους και δεν θέλω σε καμία περίπτωση να γίνουν έτσι τα παιδία μου. :?

Ναι, η τακτική που λές εσύ λογικά θα πιάσει.... θα το εφαρμοσω! Ευχαριστώ!

Για αυριο νομίζω θα είμαστε και εμείς οκ για Λιντο σοκερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν υπαρχει λογικη σε τιποτα..εγω ειμαι της αποωψψης να κανεις αυτο που γουσταρεις...και οχι α;υτο που λενε τα βιβλια..σου ρχεται να το χτυπησεις,χτυπα το..αλλα να μ ειναι και ψυλλου πηδημα..και γω ξεφευγω..και δεν εχω και καθολου υπομονη...

αλλα και τι να κανω;;

γκαριζω..ουτε αυτο ειναι σωστο βεβαιαα.//

λεω να το μειωσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες κ απο δω ..

τι μου κανετε ? ειμαι μονη στο σπιτι πηρε ο Νικος ΕΠΙΤΕΛΟΥς τις μικρες να τις παει μια βολτα να ηρεμισει το κεφαλι μου κ να κανω κ καμια δουλεια ..Δεν ειμαι στις καλες μου αλλα τεσπα ..Αυριο περιμενω να μ'ανεβασετε λιγακι ..μπορειτε ??? πλιζζζζζζζζζ

Καλα βρε αθεοφοβες διαβασα στο θεματακι της βαφτισης της μικρης Ανδριαννας οτι μαζεψατε τον αμαζευτο ..καρουσελ , κρεατα μπουκαλακια κτλ ..Εμεινε τιποτα για μας καλε ??? :lol::lol::lol:

Μαριλου ωραιο αυτο το λιντο ταδε ..μηπως να παμε αυριο εκει να το δουμε κ απο κοντα ?

Οσο για το θεμα που λετε εγω απλα θα σας πω το εξης ..Θεωρω οτι οταν το λες με ηρεμια κ εξηγεις το πως κ το γιατι τις περισσοτερες φορες το παιδι καταλαβαινει ..Κ αυτο που λεει η Σωσω το να ερθεις στα μετρα του παιδιου - στο υψος του κ να του εξηγησεις πιανει οντως γιατι το ειχα εφαρμοσει αρκετες φορες στις μεγαλες μου ( ναι ναι εβλεπα νταντα αμεσου δρασεως με μανια ..) ..Ομως πλεον τα πραγματα ειναι λιγο πιο δυσκολα σε μας γιατι εχουμε να κανουμε με τρεις διαφορετικους χαρακτηρες κ δυο ηλικιακα γκρουπ..Εχω την μεν Σοφια που το εχει δει σκληρο βερυκοκο κ παριστανει τον αρχηγο ποιος της εδωσε την ιδεα δεν γνωριζω ..Προσπαθω φιλοτιμα να της την κοψω την διαθεση αλλα ειναι ιδιαιτερως αντιδραστικη ..κ κυριως αντιμιλαει ..Η μεσαια ακολουθει πιστα τον.."αρχηγο" κ εννοειται οτι κανει οτι της λεει μεχρι να της γυρισει της ξανθιας το ματι κ να τα κανει ολα λιμπα ..Γιατι ειπαμε ξανθια ξανθια αλλα αμα τα παρει αστα να πανε ..

Κ μεσα στον κακο τουτο χαμο εχω την μπουλουκα η οποια προφανως περναει φαση θελω να κανω ολα μονη μου με οτι συνεπαγεται αυτο ..Αδυνατον να την ταισω θελει να τρωει μονη της ..αδυνατον να της δωσω νερο , θελει να το παιρνει κ να πινει μονη της ..αδυνατον να την συγκρατησω στο καρεκλακι φαγητου να φαει ..θελει να κατσει στην καρεκλα στο τραπεζι με την ποδια κ το πιατο-πιρουνοκουταλο της ..Εχω φρικαρει λεμε ..κ κυριως γιατι το μικρο ανεπτυξε την υπεροχη δραστηριοτητα του δαγκωματος ..Ω ναι ..μου εκατσε μια δαγκωνια στο στηθος κ ειδα τον χριστο φανταρο ..αλλη μια στο μπουτι κ ειδα τους 62 μαρτυρες ..Οι αλλες δεν ηταν ετσι γαμωτο ..δεν ειχαν ολη αυτη την αστειρευτη ενεργια κ το τσαμπουκαλικι της ..Που στην ευχη το βρηκε τουτη ??? Θα με βγαλει νοκ αουτ .. Κ κυριως στην φαση με τις δαγκωνιες δεν ειχα ποτε θεμα με τις μεγαλες ..Η μικρη απο τοτε που πηγαμε στην γιορτη του παιδικου των κοριτσιων κ την δαγκωσε ενα παιδακι στο χερι - μιλαμε για σημαδι που εμεινε τεσσερεις μερες ..- εγινε αγριμι ..

Φλυαρω παλι ..Αντε να τα πουμε απο κοντα μου λειψατε τσουπριδια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ επειδη το αλτςχαιμερ μου χτυπα την πορτα ..

Αντωνια να χαιρεσαι τον μικρο σου ταλιμπανακο ..πολυχρονος κ οπως λεει η σωσω να του δωσει ο θεουλης φωτιση να μην σε τρεχει .. :lol::lol::lol: Σοβαρα τωρα να τον χαιρεσαι κ να τον καμαρωσεις ντελικανη !!

ΥΓ.ΣΩσω ξερεις τι ειναι το ντελικανης ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΤΕΛΙΚΑΝΗ....ετσι λεει ο μπαμπας 1 φιλης μου το λευτερη...τελικα αυριο παμε κει που λεγαμε;;λιντο;;

χαμος ευα με τα μικρα..και τοσο που παλευεις ..μποραβο!!!

οπου θα παει..θα μεγαλωσουν τα σκασμενα..

και φαε κανενα γλυκο γιατι ολη αυτη η βαρεμαρα ειναι και απο τη κωλοδιαιτα..θα αρχισεις να βλεπεις αστρακια σε λιγο..

λυπησου τν εαυτο σου καλο μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλιστααααα...μου κάνατε την καρδιά περιβόλι.....

Δηλαδή Ευα τώρα που εξηγησες στην μικρή σου όμορφα και ωραία οτι δεν πρεπει να δαγκώνει, το σταμάτησε;;;;; Εμένα το περασε αυτό το στάδιο πριν κανένα 2μηνο, έφαγε 2-3 φορες σφαλιαρίτσες στο στόμα (ελαφριές ετσι;;; μην παρεξηγηθώ οτι κακοποιώ το παιδί μου) και το σταμάτησε. Με το καλό δεν επιασε. Καμιά φορα ισως και τώρα θα πάει να το κανει αλλα με κοιτάει, τον αγριοκοιταζω και δεν το κάνει τελικά.

Τελος πάντων... θα τα πούμε και από κοντα. Οπότε κλείσαμε για Λιντο σοκερ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρη δεν ειπα οτι δεν θα φανε την ελαφρια στο χερι η στον πωπω ..απλα θα αυτοσυγκρατηθω μεχρι εκει που δεν παει κει ειναι η τελευταια μου επιλογη ..Εννοειται οτι φτανεις στο αμην κ στο δι ευχων με τα πιτσιρικια ..αν μου βρειτε μια μαμα που δεν το κανει ευχαριστως να την γνωρισω να μου πει να μαθω κ γω το πως ..Με τις μεγαλες λειτουργει επισης η τιμωρια ..Πχ δεν θα παμε βολτα , μπανιο , παρκο κτλ ..στο μικρο υπαρχει το θα σε βαλω στο καροτσι κ δεν θ'αλωνιζεις η θα σε βαλω στο καρεκλακι φαγητου κ παλι δεν θ'αλωνιζεις ..το καταλαβαινει μια χαρα αλλα κανει την κινεζα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, νομίζω τα παρεξηγείτε τα πράγματα. ....

Όλα χρειάζονται.Και το μπλα-μπλα και η τιμωρία και οι ''ψιλές''.....

Μαίρη, η κάθε μία μεγαλώνει το παιδί της όπως εκείνη νομίζει.

Εάν σου πω εγώ ότι το σακατεύω θα αρχίσεις κι εσύ?αν εγώ σου πω πως δεν ακουμπάω αλλά φιλολογώ θα κάνεις το ίδιο κι ας έχεις ένα παιδί ατίθασο και ανηπάκουω?

Δεν υπάρχει κάνε το έτσι ή αλλιώς?

Κι εγώ που ο Θόδωρας είναι ένα γενικό υπάκουω και καλό παιδί , τον έχω αρπάξει στον αέρα, έχει φάει στον κώλο , έχει φάει στο χέρι .....και το έχω μετανιώσει τις περισσότερες φορές. :oops:

Ειδικά επειδή μεγάλωσα σε ένα σπίτι που είχα φάει μόνο 1 μπάτσο και μια στον κώλο.....

Δεν είμαι υπέρ του ξύλου, αλλά εάν η περίσταση το σηκώνει θα την φάει. Δεν είπαμε να το στείλεις στο νοσοκομείο , αλλά όχι να απολογηθώ για το χτύπημα στο χέρι .....

Ο πολύς πολιτισμός βλάπτει.

Γιατί , δεν είναι ''ξύλο'' η τιμωρία ??? δεν πον'αει στο σώμα , πονάει όμως η ψυχή αφού του στερείς πράγμτα.Για πες του Θόδωρα ''εάν πετάς κάτω το φαϊ σου τέλος το DVD του κεραυτνού ΄΄ να σου οω εγω πειθαρχία :P .....

Επαναλαμβάνω, όλα χρειάζονται , αναλόγως και την ιδιοσυγκρασία του κάθενος.

Εγώ είμαι και ευεξαπτη , παλεύω και στη δουλειά πολλά......και μη μου πείτε όταν σχολάς κλείνει η πόρτα , τα ξεχνάς και ασχολείσαι με το παιδί σου...δεν είμαστε ρομπότ.

Τέσπα, όλα θέλουν μέτρο.

Έχω γνωρίσει και κωλόπαιδα - όπως λεει και η Μαίρη - που οι γονείς δεν τους έχουν σηκώσει χέρι, καμαρώνουν γιαυτο, αλλά το κωλόπαιδο εξακολουθεί να είναι κωλόπαιδο... ;)

Το κάθε παιδί έχει δική του προσωπικότητα. Συμφωνώ απόλυτα ότι καταλαβαίνουν τα πάντα εκ γενετής.Τα πάντα όμως ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!

Αυτό λέω και εγώ Ευούλα μου! Και Πόπη συμφωνώ απόλυτα! Ούτε εγώ θεωρώ οτι "δερνω" το παιδί μου επειδή θα δώσω, όταν με έχει φέρει εκτός εαυτού, μια ελαφριά στο χεράκι ή στον κώλο. Ούτε και απολογούμαι... απλά μου κάνει εντύπωση πως γίνεται ένας γονιός να είναι τόοοσο συγκρατημένος.... και ειδικά στην ηλικία του Χριστόφορου που ακόμα δεν συνενοούμαστε πλήρως ετσι ώστε να καταλάβει την έννοια της τιμωρίας.... Οτι καταλαβαίνουν από τα γεννοφάσκια (Σωσω μην ρωτήσεις για αγνωστη λέξη! ) τους είναι γνωστό! Αλλά όπως λεει και η Ευα κάνουν τους κινέζους! :lol:

Όπως λέει και η Σωσω αφήνουμε τις φιλοσοφίες και λέμε.... ισχύει σήμερα;;;;; Κατά τις 6; Ξέρετε να πάτε ή να βρεθούμε κάπου να πάμε όλες μαζί;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως λέει και η Σωσω αφήνουμε τις φιλοσοφίες και λέμε.... ισχύει σήμερα;;;;; Κατά τις 6; Ξέρετε να πάτε ή να βρεθούμε κάπου να πάμε όλες μαζί;;;;

καλημερα κ απο δω ..

για ξαναπες ρε Μαιρη οδηγιες χρησεως το πως παμε εκει ..εκτος αν θελετε να παμε ολες μαζι , να συναντηθουμε καπου κ να μπουκαρουμε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν..... Μετά τον Αϊ Γιάννη Χωστό κάνει ο δρόμος ενα διχαλο.... ευθεία πάει Μαλάδες αλλά εμείς πάμε ΔΕΞΙΑ προς Φοινικιά.....προχωράμε ευθεία...περνάμε το "ΚΤΕΟ Γιαννακάκης" και μετά φτάνουμε σε σημείο που θα πρεπει να στρίψουμε αριστερά ή δεξιά. Εμεις πάμε δεξιά και σε καμιά 500αριά μέτρα θα το δείτε...είναι δεξιά του δρόμου. Μπαίνεις, πάς αριστερά από τα γήπεδα και και παρκάρεις.... φαίνεται η καφετερια από εκεί... Δρόμο δρόμο έχει και ταμπέλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...