Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Οκτωβρίου 2009, Νο24, και με νέες αφίξεις!!!!!


Recommended Posts

καλημερα και πα ομενα...τελικα χθες ξεκινησαμε ταινια.,..ps i love you..\

και γαμω..τι ....τεσπα..επεζε η σουανκ που μου αρεσει..\αλλα ειδα μεχρι τισ 12.30..κμετα..τελος..\

η κοπελα φιλη μου που ειν αι σπιτι,εχει φοβο να δινει νερο στο παιδι και να τρωει..οποτε..πακετο τρελο..

θα φωναξω την κοπελα κανονικοτατα και παραπανω...

δε πειραζει..τι να την κανω..αμα δε μπορει..

τι παθατε με το καιρο;;εδω ειχε παρα πολυ ζεστη χθες..\

το απογ ολο και καπου θα παμε.

ρε ισμηνη αληθεια με τα χαλια;;ας τα εβαζες σε 1 γωνια και ας τα φυλουσατε μετα;

τζουλ τραβατε με και ας καλαιω εισαι..ολο δε θελεις και ολο σε κοινων εκδηλωσεις πας..χαχαχ

πως παει με το ματι οτυ ο μικρος;;τρωει;

μαρκερ καν αυτο πυο σε ιεπε η φροσω..

και ας μην φανε..ας κλαινε..απλα να καταλαβουν οτι μολις καλψουν δεν τουσδ δινεις απευθειας σημασια..

μαρακι ετοιμασου να ανοιξεις στο 95 σελ το αλλο..

εκανα και γω διευθ γκουγκλε..

τελικα θα το κανουμε;;τι λετε;

γραφετε;;

puppeta80@gmail.com

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημεραααα!!!!!

Σωσω τι ηλικια εχει αυτη η φιλη σου??

παρε την κοπελα να εισαι και εσυ πιο ησυχη..

Μαριαζζ ειναι η εποχη τετοια...καλη επιτυχια να εχεις σε ό,τι φτιαχνεις!!!!

Αλεκα τετοια καφεδακια τα ζηλεύω...απο τις δικες μου φιλες η μια δεν ειναι παντρεμενη και εχει αλλα ωραρια, η αλλη δουλευει αντιστροφες ωρες, η αλλη ειναι εγκυος στο 2ο με δυσκολη εγκυμοσυνη και η αλλη ειναι λεχωνιτσα!!!!μονο μια μενει ,αυτη που εχει το hondos center και ειναι ολη μερα μαγαζι...αλλα εχει αυλιτσα απο πισω και πινουμε εκει κανενα καφεδακι :D:D

αυτη ειναι η καλη μας εβδομαδα και κοιμαται το 8ωρο σερι..την αλλη που δουλευω και πρωι θα με ξεσκισει...το απογευμα εχω απειρες δουλειες εξωτερικες σε αγορα και φροντ (και καφεδακι γρηγορο :lol::lol: )

καλη μερα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα.

Περάσαμε ένα δύσκολο βράδυ. Πονούσαν τα αυτιά του δον κι όλο σηκωνόταν και έκλαιγε.

Είχε και πολύ ζέστη.

Το πρωί έκανα αίτηση σε βρεφονηπιακό. Με πόνο στην καρδιά :cry: .

Αλλά τί να τους κάνω του χρόνου; Γυναίκα άλλη δεν εμπιστεύομαι να πάρω.

Μου λέει η μάνα ότι θα τους κρατάει εκείνη αλλά 3 φορές που τους κράτησε τελευταία όλο παράπονα έκανε και μετά έπεφτε στο κρεβάτι "νεκρή", ότι κουράζεται κτλ κτλ αλλά το παιδί δεν το φωνάζουμε με το όνομά της.

Κοινώς μου τα έχει κάνει τσουρέκια....

Και με τον παιδικό τσινάει, δεν ντρέπομαι που θα στείλω τα παιδιά παιδικό τόσο μικρά και εγώ θα κάθομαι και θα ξύνομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Φροσω...

πώς να εμπιστευτεις αλλη γυναικα???

ο Αλεξ θα παει προνηπιο???εχεις κοντα παιδικο???

αν συζητουσες με τη μαμα σου και παιρνατε και μια κοπελα να ειναι μαζι και να εχει και βοηθεια η μαμα σου και η κοπελα ελεγχο????

παντως τετοια εποχη του χρονου θα τον ξεκινησω εγω παιδικο..εχουμε εναν εξαιρετικο εδω που τα παιδια που πανε τα παει πολυ μπροστα..δουλευουν παρα πολυ καλα...ιδιωτικος εννοειται..εχει η ιδια και στην Αθηνα..

θελω να εχει παρεα να μην ειναι μονος του, τετοια εποχη δεν εχει ιωσεις και θα δουλευω και πρωι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon..πηγεο συζηγος νΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΡΕΦΙΚΟ...

εγω δε θα τα εκανα τα χαρτια μου γιατι...

τα πρωινα λογικα ο λευτ θα καθεται και θα δουλευει βραδυ..οποτε..κριμα να παρω τη θεση παιδιου που το εχει αναγκη..\

τεσπα..

παει και λεει αυτη;;

να ξερετε οτι 80% απο τισ θεσεις θα καλυφτουν με εσπα..

γιατι αλλο να δινει ο γονιοσ 130 στο δημοσιο παιδικο και αλλο να περνει 350 αΠΟ ΕΣΠΑ τον μηνα..

μετα ρωταει..ειστε απ οεδω;;λεει ο λευτ .οχι..θα ρποτιμηθουν να ξερετε παιδιακια δημοτες ηρακλειου..

και τελικα δε θα τα κανουμε..σας το λεω..

μαρακι ο βασιλοπουλος δεν εχει πανες λιμπερο 50%..33 χρονων ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειναι αλλιως..ο δημοσιος τους παιρνει σχεδον ολους αρκει να εχουν βγαλει πανα..ο ιδιωτικος εχει κανονικες εγγραφες..δεν ειναι ακριβος..240 ευρω αν τρωει κανονικα απο το πρωι μεχρι και μεσημερι..λιγοτερα αν δεν τρωε μεσημερι..εγω θα τον παιρνω για μεσημερι--φαγητο δικο μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα και αυτή που είχαμε αυτό ήταν το σκεπτικό να βοηθάει αλλά τελικά όλοι την έκαναν ακόμα και ο Αντώνης. Έμενε η κοπέλα μόνη της να τα αποτελέσματα.

Άντε να βγουν και τα κενά να δω που θα είμαι του χρόνου.

Εγώ δεν πληρώνω τίποτα στον παιδικό λόγω τριτεκνίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeres!!!!

καλα το ματι Σωσω , τρωει αναλογα το φαι...

εχω ψητο κοτοπουλο μπουτι απο την τριτη να το κανω κοκκινιστο κ να το δωσω στο παιδι η ΄οχι???

για μας εκανα χτες μακαρονια με κιμα κ χω (το παιδι εφαγε χτες τα μακαρονια , δεν δινω το ιδιο γτι δεν 8α το φαει...)

καλυψω δεν σε βλεπω ... :roll: παρε με αν ερ8εις αλλα όχι σε αυτο που τελειωνει σε -339 στο άλλο!

ελπιζω απογευμα να φανεις (αν δεν σε ξενυχτησε η μπουζουκσου σου!!!) :lol::lol::lol:

τελικα τι σκατα να παρω αυριο για την 8αλασσα , σωσιβιο μπρατσακια τι ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egv τζουλλεω να δωσεις στο πιαδι κοτοπ κοκκ...και να παρεις σωιβιο..

εγω σωσιβιο..νομιζω οτι ειναι πολυ μικρο για μπρατσαακια..

εγω μαγειρεψα στη μικρη..εμεις κοτοσουβλακια με πατατες..

οτνα γυρισω θα μαγειρεψω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζουλ να μη του το δωσεις θα ξαναρχισει το τσιρλιπιπι!!

παρε και τα δυο και ο,τι βολεψει..αν και ειμαι υπερ στο σωσιβιο...νιωθει και το ιδιο πιο ασφαλες..νομιζω..

Φροσω ετσι γινεται συνηθως...φαντασου εμενα η μανα μου δεν εχει αναφερθει καν στην εννοια 2ο παιδι... :lol::lol::lol: τον αφηνω 2 μερες συνεχομενες και τους κανει χωμα..εγω το καταλαβαινω....αλλα τι να κανω???να σταματησω τη δουλεια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια ανέβασα φωτό στο μπλογκ!!!

Περαστικούλια στα αρρωστάκια!!!

Τζουλ εγώ θα του το έδινα αλλά το ψυγείο μου κρατάει φρέσκα λαχανικά για τουλάχιστον μια εβδομάδα και τα φαγητά διατηρούνται πολλές μέρες (είναι ανάλογα το ψυγείο) της πεθεράς μου χάλαγαν σε τρεις μέρες!

Οσο για μπάνιο θα έλεγα σωσίβιο κι ας μην το πολυχρησιμοποιήσει....θα είσαι πιο ήσυχη....τα μπρατσάκια δεν προστατεύουν το κεφαλι!!!

Καλά να περάσετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας διαβασα μια στα γρηγορα γιατι ηταν 4 σελιδες απαπα

παλι σημερα ξυπνησαν στις 1 ο στελιος ηθελε αγκαλια και ουρλιαζε - ξυπνησε και ο νικολας που απο την υπερενταση και τις φνρες του στελιου δεν μπορουσε να κοιμηθει

και τελικα κοιμηθηκα εγ με το νικο στο κρεββατι και ο κωστας με το στελιο στον καναπε :(

ισμηνη μου δεν το προλαβα ρε γμτ μου μετα το ειδα

εγ σημερα σπανακορυζο για μας και στα [παιδια το ιδιο για αυριο με λιγο κοτοπουλακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελαρες γεια σας!!!

κατι λεγατε για νευρα χτες...

εμενα τα νευρα ειναι τσαταλια αλλα εχω καταλαβει οτι φταιει η ελλειψη δουλειας...

κ σημερα με τσαντισε ο αντρας γτ ειχαμε πει να παμε εξοχικο

κ μου ανακοινωσε τηλεφωνικως οτι δεν εχει ορεξη.

καλα ουτε κ εγω τρελαινομαι αλλα να αλλαξουμε λιγο παραστασεις γμτ!!!

τζουλ δεν προλαβαινα ρε το πρωι.ειχα μαγειρεμα κ σιδερο.

θες να τα πουμε απογευμα?θα σε παρω τηλ μολις ξυπνησει η κοντεσσα.

κ εγω του χρονου τον σεπτεμβρη λεω για παιδικο.

βρηκε η κολλητη μου με 280 ευρω μεχρι τις 2 κ χωρις μεσημεριανο.μονο δεκατιανο.

κλασσικα κ μενα η πεθερα θα με πρηξει

αλλα δεν σκοπευω να αφησω τη μικρη μονη της,η θα κανω 2ο η θα παει παιδικο.

θα παει παιδικο!!!!!!

χτες βραδυ μας πηγε η μαμα μου για φαι σε ταβερνα γτ ειχε γενεθλια.

ο εργοδοτης της ολο μου ελεγε κουραγιο κ υπομονη.γτ αραγε?? :roll:

μηπως επειδη η αγγ πηδαγε πανω μου απο την καρεκλα της??

μηπως γτ πηγε να γκρεμισει τις ομπρελες του μαγαζιου(τις πελωριες)??

μηπως γτ ετρεχε στο δρομο????????? :mrgreen:

ευτυχως ηρθαν οι παπατες κ μας αφησε να φαμε μια μπουκια!

καλα κανω κ δεν παμε για φαι.αφου ειναι ζωηρη.γτ να χαλιεμαι κ να κανω παρατηρησεις?

της ειπα να μην μας ξαναπει για φαι εξω κ τελειωσε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!!!

χρυσούλα με είχε ξαναρωτήσει για τη φωτογραφία...

μου αρέσει και σίθγουρα θα πάω κάποια στιγμή, απλά θέλω να κάτι πιο δημιουργικό...

εννοώ να ακατασκευάζω πραγματάκια...

να ρωτήσω κάτι άλλο;

γιατί βλέπω ότι το μπλογκ δεν το πολυθέλετε...

μπορούμε να πούμε στη λένα, κάθε φορά που τελειώνουμε κάποιο νουμεράκι, να μας το κλειδώνει και να μην μπορούν να το διαβάζουν άτομα εκτός της ομάδας...

τι λέτε;

νομίζω ότι με αυτόν τον τρόπο είμαστε όλες ευχαριστημένες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν κοιμήθηκε στην ανθούλα και κοιμάται τώρα.

εγώ λέω να τον αφήσω ακόμη ένα χρόνο στην Ανθούλα.

χρυσούλα κι ο δικός μου θέλει βόλτες!!!

όλη μέρα θέλει να είναι στην αυλή.

δεν τον ενοχλεί ο ήλιος...

όταν είναι ιδιότορπος στο σπίτι, τον αφήνω και παίζει στο νιπτήρα του μπάνιου.

καλυψούλα, καλά θα ήταν να πηγαίνατε...

θα έχετε και βοήθεια και θα ξεφύγετε από την καθημερινότητα...

ο δικός μου, πάλι, είναι κύριος όταν βγαίνουμε έξω.

προχθές πήγαμε σε ένα ιταλικό και φάγαμε μακαρόνια.

έκατσε στο τραπέζι και έτρωγε με το πηρουνάκι του.

μετά σηκωνότανε αλλά ήταν πεζόδορομος.

κυνηγούσε όλα τα παιδάκια για να τα αγκαλιάσει και να τα φιλήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα εκανα τα μπουτακια , μ πε η μανα αμαρτια να πεταχτουν , αφου τα χα κλεισμενα σε γυαλινο μπωλ στον ειδικο χωρο συντηρησης (κλειστο) οποτε...

καλυψω οτι 8ες ρε ...

πω πω τελικα βαριεμαι αυριο να παω αττικο παρκο... προτιμω να συνεχισουμε το προγραμμα

8αλασσα - φαι στο σπιτι του φιλου ...

8α παω 8α δωσω 30Ε και 8α μαι κ με την ψυχη στο στομα να παω παραλια κ να μη βαραει νταλα ο ηλιος ... κ η φαση ειναι οτι οι 3 απο τους 7 ψηνονται πολυ για αττικο ... πακετ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεύτερη μέρα που με δεσμεύουν στο σπίτι για να έρθουν να με καλέσουν σε ένα γάμο...

ευετχώς που κοιμήθηκε το μωρό και δε βαρέθηκε στο σπίτι...

πρέπει να σιδερώσω, αλλά δεν μπορώ να κουνήσω ούτε το δαχτυλάκι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά με τηλ και θα έρθει σε κανένα 20λεπτο...

παντρεύονται την ίδια μέρα με την κολλητή μου :(

θα είμαστε Ελλάδα.

σπουδάζαμε μαζί με τα παιδιά και ήταν ευκαιρία να βρεθούμε όλοι οι παλιοί συμφοιτητές...

δεν πειράζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...