Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Οκτωβρίου 2009, Νο24, και με νέες αφίξεις!!!!!


Recommended Posts

Καλέ απο την χαρά μου σας έστειλα την πρόσκληση απο μια διεύθυνση που είχα ανοίξει τα χριστούγεννα για την κόρη μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αν δείτε γράμμα απο τον Αγιο Βασίλη εγώ είμαι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χα χα χα χα

Σωσώ ναι απο ότι είδα πρέπει να δημιουργήσεις έναν λογαριασμό google αλλά δεν είναι κάτι δύσκολο ....εξάλλου απο ότι θυμάμαι μόνο ηλεκτρνικό ταχυδρομείο ανοίγεις κι έναν κωδικό και τίποτε άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia aυτο εστεινα τις προαλλες , μπλογκ ... αλλα κολλαγα να σας το πω για να μη σας ''ξενερωσω'' , η αλη8εια ειναι οτι δεν ξερω να το πολυχρησιμοποιω κ με βοη8εια το έκανα prive .

ζζζζζζζζζζζζ εισαι στο μυαλο μου λοιπον !!! ;)

ασχετο αν τυλιξεις τα κολοκυ8ακια που αγορασες με βρεγμενη πετσετα κ τα βαλεις στο ψυγειο , κρατανε φρεσκα πολλεεεεεεεςςςςςςςς μερεςςςςςςςς !!!!!!!!!!!!!! 14 μερες κ δεν ξερα8ηκε ο αν8ος !!! :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίο τιπ αυτό για τα κολοκυθάκια!!! Αυριο θα σας πω κάποια βασικά για το πως λειτουργεί ο μπλόγκερ (αν και θα δείτε οτι είναι πολύ εύκολο)

Φιλιά πάω για ύπνο είμαι χώμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααααααααααα!

Εγω που ειμαι μπλογκου τα γουσταρω αυτα και ειμαι μεσα!

Αλλα μου εστειλε τη προσκληση η τζουλ και δε με παραπεμπει... ΓΙΑΤΙ????????

Νιουμαμα. Οκ. Με ξαναεπεισες. Δευτερο θα κανω οταν παει φανταρος ο Διονυσης! χαχαχαχαχα

Παιδια δεν τη παλευω αλλη ταλαιπωρια με τη καμια ομως. Ας λεω για 2ο. Θελω αλλα δε μπορω τωρα. Τα χω ξαναπει.

Σημερα παιδοτοπο. Θυμοσαστε που σας ελεγα για μια τεραααααααααααστιαααααααα τσουληθρα? ΠΟυ ανεβηακαμε μαζι με τον ταλιμπαν? Ε σημερα ανεβαινε και επεφτε μονος. Μιλαμε για τεραστια τσουληθρα φουσκωτη. Το ζιζανιο....

Εχω ξεπατωθει και με βλεπω με καμια υπερκοπωση να μαζευω τα κοκκαλα μου. Το πρωι δουλειες, σουπερ, σιδερωματα, το απογευμα εξω σε πλατειες, παιδοτοπους κλπ, το βραδυ τα συζυγικά καθηκοντα. Δεν αντεχω η δουλαρα. Ηρθε και τα παιξε το μηχανημα λεμε.

Ο καλος μου νομιζει οτι βγαινω και περναω ζαχαρη. Δε λεω περναω πολυ μα πολυ ομορφα. Αλλα δε πινω και καφε. Τρεχω σα τρελη απο δω και απο κει. Μια κρεπα απο τα αυτια μου βγηκε σημερα. Γιατι το καλο μου αφου ξελυσσαξε ζωη να χει η αγαπη μου πανω κατω μετα ηθελε και μενα. ΚΟριτσια η κρεπα στον λαιμο ειχε κατσει. Αφου δε ξερασα.......

Και ειναι και φουσκωτο και κουναει......

Αλλα του πηρα τον αερα και γω και το ανεβαινω φουριοζα! αχχαχαχαχααχα

Ολο λεω να βαλω φωτο και ολο δε βαζω. Μη με κραζετε...... Εχω θεμα. Χαλασε το αι (σιχτιρ) φόουν και εχω μεινει ετσι.... Δε χρησιμοποιω φωτογραφικη. Ετσι λοιπον τραβαει ο αντρας ολη την ωρα. Μεχρι να μου τις στειλει στο λαπτοπ κοκ χεσε μεσα πολυχρονη. Εκτος αυτου τον σκληρο τον εχω σε ενα συρταρι γιατι τον πειραζει ο μικρος. Στο λαπτοπ δεν εχω τιποτα απο αρχεια γιατι οπου να ναι θα κρασαρει το βλεπω...

Αλλα θα βαλω που θα παει................. :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριαz κ εγω ειμαι οκ.fofotellidou@hotmail.com.κοιμουνται κ τα δυο κ ειναι κ ο αντρας μου εδω οποτε ειμαι πιο ξενιαστη.σημερα το απογευμα πηγαμε παιδοτοπο,πηραμε κ τον νικολα μαζι μας πιο πολυ κοιμοταν το καμαρι μου,ευτυχως.βγηκε μαλλον βολτα κ ηρεμησε χαχαχ τι να πω.μας αφησε να πιουμε το καφε μας,μας λειπειθηκε.σημερα ολη την ημερα δεν εκατσα,το μεσημερι που κοιμοντουσαν κ ηταν κ ο αντρας μου εδω ειπα δεν παει αλλο θα κανω δουλιτσες.δεν ξεκουραστηκα καθολου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tωρα καταλαβα μαρκαι πως διατηρησαι...

κυνηγας το μικρο...

χαχαχαχ..εγω φταιω που ειμαι λαρτζ μανα;;ουτε αυοτ δε με σωζει...

που ειστε οι υποιπες;;

ισμηνη επηξες στη ζαχψαροπαστα;;

φορσω ακομα μιλας με το ξςνοδοχο;;

ντομ πας για τριτο;

μαρκερ σε ξανα πηρε η ασφαλιστρια και στα πρηζει;;

νανα σε βρηκαν συμβατη δοτρια και σε ξεζουμιζουν;

καλυψω αφησες το μωρο ξυπνιο και την πεσες εσυ;

χρυσουλα ξεκινησες ποδηλατο;

τζουλ σου δωσαν σεναρια για να παιξεις ταινια;

μαρκατ παλευεις με τουσ 4;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωπω... τι είστε εσείς ρε...

είναι να μη σας πιάσει η λογοδιάρροια...

χαχαχα!!!

για το μπλογκ είμαι μέσα!!!

αλλά... καθώς άσχετη, θέλω οδηγίες!!!

τί είναι αυτό το γκουγκλ που λέτε;

αύριο θα κοιτάξω τα μέηλ γιατί νυστάζω!!!

μια κοπέλα που δουλεύει στην κυβέρνηση χρειάζεται μυελό των οστών και κάνανε εκστρατεία.

και επί της εικαιρίας, κάνανε και αιμοληψίες...

στην Ελλάδα είχα και κάρτα αιμοδότη.

πάντα ήθελα να γίνω και δότρια μυελού των οστών αλλά το αμελούσα.

τώρα ήταν ευκαιρία.

έκανα δουλίτσες σήμερα.

είπαμε δε θα έρθει η μαντάμα.

έμεινε το σίδερο.

(έμεινε και το μεγάλο μπάνιο, αλλά δεν το λέω γιατί θα μου πει η Σωσώ ότι την προκαλώ...)

καλοκαίριασε και όλη η γειτονιά βγαίνει με τα πιτσιρίκια έξω στους δρόμους.

οι περισσότεροι γείτονες είναι νεαρά ζευγάρια σαν εμάς.

όλα τα παιδάκια είναι σε κοντινές ηλικίες.

ο δικός μου πήγε στην αυλή, άνοιξε τη βρύση και πάτησε στις λάσπες.

μιλάμε... δε βλεπότανε από τη βρωμιά!!!

έρχεται ένα γειτονάκι (πεντακάθαρο) και ο δικός μου πήγε να το γνωρίσει...

ήθελε να το αγκαλιάσει και να το φιλήσει.

το απέφευγα όσο μπορούσα...

κάποια στιγμή μου ξέφυγε και το αγκάλιασε... το βρώμισε τελικά και το άλλο το μωρό...

χαχαχα!!!

αλλά ντράπηκα γιατί ήταν πολύ χάλια!!!

για να καταλάβετε τα παπούτσια δε φαινόντουσαν από τη λάσπη...

έχω αποκτηνωθεί μιλάμε...

δεν αναγνωρίζω τον εαυτό μου!!!

το παιδί μου με λάσπες;

χαχαχα!!!

νιουμάμα καλά κουράγια!!!

το πρωί μίλησα και με ντομ!!!

την ξεζουμίζει ο μικρός!!!

χαχαχα!!!

σωσώκα, πέρα από την πλάκα, μακάρι να βρεθώ συμβατή δότρια με κάποιον που θα έχει ανάγκη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοεται δε κανω πλακα σε αυτα..η μανα μου εφυγε απο λευχαιμαι και ξερουμε τι ειναι να ψανχνεις δοτη..το τραγικο και η ειρωνια ειναι οτι βρεθηκε..αλλα τεσπα....

και που σαι ακομα τε νανα..

το παιδι με λασπες;;

εγω χαιρομαι οταν ειναι μπιχλα απο βρωμια...

εχουν να δουν τα ματια μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απαντηστε μου σε κάτι

(νιου νε στεναχωρησες με το πιτσιρικι , εγω κάποτε ειχα πει σε εναν γιατρο να δινα για μυελο κ μ ειπε εσυ με την υποταση και το βάρος ουτε αιμα δεν μπορεις να δωσεις) :?

1. εσας τρωει οτι βρει κ του γυαλισει παει να το πίασει κ να το βαλει στο στομα?

2. πεταει καποια παιχνιδια επιτηδες για να κάνει 8όρυβο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1. συνηθως οχι...αν ειναι φαγωμενη δε το κανει σχεδον ποτε..

αν δει να τρωμε ολοι,το ζητσει

2.γενικοτερα μπορει να κανει τα παντα για να τρανηξει την προσοχη..

δεν εχει πεταξει ακομα κατι//

ναι ρς νιου....κριμα στο μωρο..κανει θεραπειες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για παραλια κ παιδικη χαρα (για 30 ωρα δηλ) μας πηρε ο παππους το δευτερο παπά!

http://store.nike.com/gr/en_gb/?cp=EUNS ... nd_Toddler

εξω εννοω σωσω , αν δει κατι κάτω , απο χαρτακι σοκολατας , κουτι αναψυκτικου κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και στα δυο που ρωτας εμενα ναι ιδικα το δευτερο.πολυ πεταει πραγματα για να κανουν δορυβο κ τα χτυπαει για να κανει κ καλα μουσικη.ναι κανει θεραπειες.εντωμεταξυ ρε κοριτσια κοιταξτε πως τα φερνει η μοιρα καμια φορα.η μαμα του γεννησε το δευτερο με το που επεστρεψε σπιτι απο το μαιευτηριο βλεπει το 2 χρονο αγορακι της κατασπρο σαν το αλευρι και τα χειλακια του μελανα,το εκαναν εξεταση αιματος και ειδαν τα λευκα αν θυμαμαι ανεβασμενα,την επομενη μερα το πηγαν στο νοσοκομειο και βρηκαν οι γιατροι οτι ειναι αυτο.γυρισε η κοπελα με το δευτερο μωρο της και την αλλη μερα κλεισανε το αλλο στο νοσοκομειο.3 μηνες εκατσε μεσα,τωρα βγενει μπενει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα συνεχιχζει να τα βαζει ολα στο στομα..μεχρι και τενεκεδακι απ οτο παρκο..αλλα την προλαβαινω συνηθως.. ποια απο ολα τα παπα ρε τσουλ;;

ε ρε πακετο η κοπελα..τι σου ειναι αυτη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το δευτερο απο την αρχη!

δεν 8α σαρεσει , αλλα ειναι κλειστο μπροστα κ πολυ στα8ερο , με τα αλλα σα χεσμενο παει

πω ρε νιου , δεν 8α κοιμη8ω καλά... στεναχωριεμαι πολυ με αυτα που συμβαινουν στον κοσμο...αυτα ειναι τα προβληματα... πω πωωω :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...