Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 43-όλα του γάμου δύσκολα...


Recommended Posts

Όντως σκατά..ουφ τι να κάνουμε αφού δεν είμαστε εκατομμυριούχοι τι να κάνουμε υπομονή...

Ναι στις ξανθές θέλει πολλές επισκέψεις,το μουστάκι μου εμένα που είναι ξανθό,δεν έχει πολύ καλό αποτέλεσμα.Να σου πω δεν το μετάνιωσα όμως,πλέον δεν ασχολούμαι με ξυράφι,μεγάλη υπόθεση!!

Μέσα από Δράμα είναι οι κουμπάροι σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ακους μαγδα?????????????εγω που ειχα σιχαθει το πιπιλισμα το αναζητω..

Ακούω ντε! Μη φωνάζεις :lol:

Λοιπόν κι η Μαρκέλλα την πέρασε αυτή τη φάση όταν ήταν περίπου 3 μηνών. Θήλαζε μέχρι να χορτάσει και μετά δεν καθόταν να πιπιλίσει για νανούρισμα.

Ο μόνος τρόπος που είχα βρει για να κοιμάται χωρίς κλάμματα ήταν κούνημα πέρα - δώθε κάτω από τον αποροφητήρα της κουζίνας και τραγουδώντας "ένα χρυσόψαρο μεσα στη γυάλα" :?

Εντάξει το τραγούδι το αλλάζεις ανάλογα τα γούστα σου :lol:

Καλή τύχη και για να μην ξεχνιόμαστε ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΑΝΑΑΑΑ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και στις υπόλοιπες!

Μαρία δεν είδα φωτό ρε.... βάλτες έστω στο φέις! Ήταν παρανυφάκια τα κοριτσάκια σου?

Συμπεθέρα πώς από δω? Έλα έλα να γκρινιάζουμε για τα μωρά μας που μας ξενυχτάνε :D

Ωπ! Πήγε 23.00. Τέλος χρόνου! Πάω για ύπνο :P

Σας καληνυχτώ γιατι είμαι πολύ κουρασμένη για να σχολιάσω και υπόσχομαι αύριο να ασχοληθώ περισσότερο μαζί σας :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί λέτε εσείς εδω;;

Κατερινάκι ευχαριστώ, αλλά τι φρεσκαδούρα να είμαι;; Θα δουλεύω μέχρι την Πέμπτη πριν το γάμο και έχω και την μικρούλα μου.

Το σπίτι από τότε που έκανα γενική (προηγούμενη εβδομάδα) το εχω καθαρίσει δύο φορές...

Έχω ένα πόνο στο στήθος και κάτι τσιμπίματα στην κοιλιά... άντε να αδιαθετήσω να ησυχάσω. Μηπως σταματήσω να τρώω, διαφορετικά δε με βλέπω να μπαίνω στο νυφικόαν συνεχίσω να τρώω έτσι. :oops::?:?

Μαράκι με ρώτησες κάτι;; Δε θυμάμαι... :geek:

Καληνύχτα Μάγδα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

καλα εχω χασει πολλα επεισοδια

γεννησε η αφρο τελικα ε?

δεν διαβασα τιποτα δεν προλαβα

ααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχ

τι καλα

να της ζησει ο μπεμπακος της

πως ειναι η αφρουλα?

ποτε γεννησε πως πηγε ολα καλα?

σισσυ με το καλο ο γαμος σας

παω να διαβασςω οσα μπορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες ρε Σίσσυ;δλδ δεν θα πάρεις καθόλου άδεια;Πάντως να πας ένα ταξιδακι,έστω 2 μερούλες,εμείς δεν πήγαμε πουθενά :(:( ,ο άντρας μου έκανε τη βλακεία και πήρε άδεια πριν το γάμο και μετά άρχισα και εγώ δουλειά,ε μετά τον Οκτώβριο που θέλαμε να πάμε έμεινα έγκυος....πολύ με πονάει που δεν πήγαμε κάπου :cry::cry:

Εύη παστροθοδώρα σε χάσαμε ρε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να επιβιβαστώ κι εγώ....Σισσάκι μου η ώρα η καλή μωρό μου...Είμαι σίγουρη οτι θα είσαι μια θεά κι εσύ και το Χαριλινάκι και όλα θα είναι υπέροχα... :x:x:x:x:x:x Και σε προετοιμάζω...Την επομένη όλα θα τα θυμάσαι σαν ένα ωραίο όνειρο και θα λες "¨Αυτό ήταν;;;;" :?:?:?:?:?:?:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Επίσης έχω να σου πω ότι και εγώ ήμουν πάααααρα πολύ χαλαρή και την ημέρα του γάμου ξύπνησα με κριθαράκι στο μάτι και με έπιασε πανικός.... :shock::shock::shock::shock::shock: Με χιλια δυο γιατροσόφια μου πέρασε, χαλάρωσα και 2 ώρες πριν το γάμο άρχισε να βρέχει.... :o:o:o:o Και ο γάμος θα γινόταν σε ένα εξωκλήσι, οπότε θα ήμασταν έξω... :o:o:o:o:o:o Αφού σταμάτησε η βροχή, εμένα δε μου άρεσε τίποτα πάνω μου... :?:?:?:?:?:lol::lol::lol::lol::lol: Α!!!!!Και λίγο πριν φύγω από το σπίτι, ήθελα πιπί μου....Πως να κατουρήσω με το νυφικό;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: Πήγα τελικάλ, μου το σήκωσε η μάνα μου και δεν έκανα ούτε μια σταγόνα... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Από τη στιγμή που είδα τον αντρούλη μου στην εκκλησία να με περιμένει, ήμουν άλλος άνθρωπος....Τόσο χαλαρή και ευτυχισμένη... :D:D:D:D:D:x:x:x:x:x:x:x:x:x Ο δε Γιώργος μες στο άγχος..Με παρέδωσε μπαμπάς και αδερφός και αυτός τα είχε χαμένα..Ούτε την ανθοδέσμη δε μου έδωσε... :shock::shock::shock: Και του λέω "Καλέ δως τη μου...." :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Θουυυυυυυυυ μωρή κι εμένα έκοψε τον πολύ ύπνο... :shock::shock::shock::shock: Σήμερα το απόγευμα πήγαμε πάρκο και ήταν ξύπνια..Και γενικά πιο ήρεμη... :?:?:? Και μην το λες αυτό ότι μόνο εσύ φωνάζεις σε βρέφος... :oops::oops::oops: Εντάξει, δε φωνάζω ακριβώς, αλλά της έχω πει 2-3 φορές με έντονο ύφος.."Αμαν ρε μπεμπαααα...Τι θες πια;;;;" :oops::oops::oops: Και αυτό σε αντίστοιχες περιπτώσεις με τις δικές σου...Όταν δεν μπορεί να κοιμήθει και δεν ξέρει τι θέλει.... :?:?:oops::oops::oops:

Τόνια και Λενάκι είμαι καλύτερα σήμερα...Απλώς ώρες ώρες φρικάρω..Και ακούω κι εσάς που δεν έχετε βοήθεια και λέω που να μην είχα και κανέναν να με βοηθάει τι θα έκανα... :o:o:o:o:o Νιώθω άχρηστη... :oops::oops::oops::oops:

Αρτζιιιιι προσπαθώ με όλες τις μεθόδους, αλλά όταν συνεχίζει να κάνει τα δικά της, πατάω τις φωνές...Χθες έβαλα τα κλάματα από τα νεύρα μου και μου έλεγε η καρδούλα μου "Μανούλα μην καις...Σ'αγαπάω..."κι εκλαιγε κι αυτή.... :(:(:(:( Την πήρα αγκαλίτσα, της ζήτησα συγγνώμη και όλα καλά... :x:x:x:x

Έχω αρχίσει και ψιλοβγαίνω τώρα και όσο φτιάχνει ο καιρός θα γυρνάω και πιο πολύ...Αλλά είναι διαδικασία μεγάλη μέχρι να ετοιμαστούμε... :?:?:?

Το ΣΚ φεύγει και η πεθερά... :D:D:D Πάει χωριό...Σειρά της μανούλας μου... :D:D:D Μάλιστα μεσα στον Ιουνιο θα πάρω τις μικρές και θα πάω για 2 εβδομάδες στο χωριό μου να βγαίνουμε συνέχεια...Τουλάχιστον εκει το Ιωαννάκι το καταευχαριστιέται...'Άλλο παιδί γίνεται... :D:D:D

Δε θυμάμαι άλλα...

Πάω για νάνι....Θα τα πούμε αύριο....

Α!Η μικρή το βράδυ πριν κοιμηθεί μου έκανε κακά πάλι ψιλοσκούρα πάαααρα πολλά (πασαλειψε τα πάντα) και ανοίγωντας την πάνα εκτός από τα κακάκια τα κανονικά, είχε και λίγο υγρό...Σαν νερό ήταν.. :?:?:?:?:(:(:( Ανησυχησα..Θα παρακολουθώ αν θα ξανακάνει...

Τρίτη θα έρθει και ο παιδίατρος για να πάρει το δείγμα για τον επανέλεγχο των εξετάσεων της...Μακάρι να είναι όλα καλά... :ympray::ympray::ympray::ympray:

Α!Και κάτι τελευταίο..Ο Γιωργος αύριο πρωί θα πάει στο ταχυδρομείο να κάνει φασαρία για τον παπαρα τον ταχυδρόμο... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Πολλά είπα πάλι.... :roll::roll::roll::oops::oops::oops::oops::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλό βράδυ όμορφες...Φιλάκια πολλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρίμα ρε κορίτσι μου :cry::cry:

Δεν πειράζει όμως,να είστε αγαπημένοι και ευτυχισμένοι,με υγεία φυσικά σας εύχομαι!!!Όλα τα άλλα γίνονται!!

Εμείς είχαμε μαζέψει πολλά φακελάκια και τελικά μας έμειναν έτσι...τελικά θα μας τα φάει το κράτος όπως φαίνεται και θα μείνω εγώ με την όρεξη για γαμήλιο ταξίδι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι δε βαριέσαι.... ό,τι είναι αν γίνει θα γίνει... :roll: Όσο για τα ταξίδια... όσα και να κάνω ποτέ δε θα είναι αρκετά, λέμε να περιμένουμε λίγο ακόμα και να πάμε εξωτερικό το χειμώνα ίσως.... είμαι δεν είμαι έγκυος! ;)

Γωγούλα ήσουν μια κούκλα νύφη στο έχω πει 560000 φορές! :x Να πάρεις παιδιά και συζυγο και να έρθεις στο γάμο! Σε ευχαριστώ για τις ευχες σου! Ηθελα να στο πω και το ξέχναγα... κάποια μαλακία πρέπει να έχει γίνει, γιατί και στην ξαδέρφη μου το ίδιο είπανε και ξαναπήρανε δείγμα στον μικρό της για την εξέταση. Δεν ξέρω... όταν το άκουσα και απο σένα μου φάνηκε κάπως... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληνύχτα και από μένα κοριτσάκια!!!!

Σισσάκι κρατήσου μην φας τέτοια ώρα!!!Εγώ 48 κιλά είμουν όταν παντρεύτηκα,αχ παλιές εποχές!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβασα τα περισσοτερα αλλα δεν θυμαμαι σχεδον τιποτα :oops::oops::oops:

συγχωρεστε με ειναι η ωρα περασμενη,η κουραση στο επακρο και δεν με βλεπω να κοιμαμαι αποψε

εχουν γλεντι στο διπλανο τετραγωνο :shock::shock::shock: και τα νταουλια και τα κλαρινα στο φουλ :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

ευτυχως κοιμαται η μικρη

ρε με κλειστα παραθυρα και η μουσικη ακουγεται λες και ειναι απεναντι και να εχεις και ανοιχτα τα παραθυρα

ειχαν και χθες και τελειωσαν γυρω στις 5 :twisted::twisted::shock::shock: εγω δεν κοιμηθηκα καλα αφου με το παραμικρο ξυπνουσα

τα νευρα μου :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

μπεμπουλα σε ειδα μεσα αλλα μαλλον εφυγες

ολα καλα?τι εγινε με την μικρουλα?

κανονισε να βγαινεις να αισθανεσαι καλυτερα

ειναι δυσκολο σιγουρα θελει πολυ προετοιμασια αλλα θα νιωσεις καλυτερα μετα

και εγω το σκεφτομαι πολλες φορες που εχω 1 και ειναι και 2χρονων αλλα πολυ βαριεμαι καποια διαδικαστικα :roll::roll:

αλλα οταν βγαινουμε παντα περναμε καλα

κατερινα πως εισαι?κατι καταλαβα οτι γυρνας στη δουλεια?σε τι ακριβως δουλευεις?

την μικρη ποιος θα την εχει?μην αγχωνεσαι ολα γινονται

οταν τα σκεφτομαστε μας φαινονται βουνο αλλα οταν ερχονται λεμε τελικα δεν ηταν και τοσο δυσκολο οσο φαινοταν ;);)

σισσακι διαβασα οτι δεν θα εχεις αδεια για τον γαμο?γιατι δεν γινεται ναπαρεις λιγες μερες?

ταξιδι δεν μπορειτε να πατε για καποιον λογο?

δεν πειραζει θα πατε αργοτερα ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Σίσσυ δεν θα πάτε πουθενά; Ούτε ένα δελφικο τοπίο; :D χωρίς πλάκα νομίζω ότι πρέπει να πάτε κάπου..

Κατερινακι μου ποτε ακριβώς γυρίζεις; Πάντως έχει δίκιο η Μάγδα, η μικρή δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.. Εσυ θα έχεις, αλλά σκέψου και ότι θα ξεφυγεις και λίγο, νομίζω ότι και αυτό κάνει καλο..

Στις φωτός απο τον ζωολογικό δεν έχω βγάλει τα αιλουροειδη γιατί είχε τόση ζέστη που ήταν όλα χώμα, ένα με το έδαφος.. Ασε που βγάζω τις φωτός με το κινητό..

Είναι μεγάλος Λενακι και επειδή κουραστηκαμε δεν πήγαμε και σε μερικά να τα δούμε.. Μια άλλη φορά..

Λινακι γιατί μέσα;

Ευακι πετάξου βρε στο γλέντι για ενα χορό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπρες! :D

Θουλακι ειναι πολυ λογικο ρε συ να ξεσπας..εισαι μονη με 2 παιδια(αυπνα! :shock: ) χωρις βοηθεια χωρις τιποτα!!! Πως να μη γινονται κροσια τα νευρα σου;;;;;!!!!! :o Κι εγω σε στιγμες απελπισιας εχω βαλει τη φωνη στη μικρη!!! οχι για να μαλωσω το βρεφος που δε καταλαβαινει,αλλα για να εκτονωθω περισσοτερο! :oops::oops: Εχω χτυπησει και το κεφαλι στο τοιχο,εχω βαλει απειρες φορες τα κλαματα,εχω πεις πολλες φορες οτι μετανιωσα που εκανα 2ο γιατι δε τη παλευω,εχω κοντεψει να δειρω τον Αλεξ...Κοινως, χωραει κι εμενα το σεατ για Σταυρουπολη;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Αν δεν ειχα και την αδερφη σου να κανουμε παρεα και να ξεδινω λιγακι θα τα 'χα παιξει!!!!!:?

Γωγουλα δεν εισαι αχρηστη μη το ξαναπεις θα σε μαλωσω!!!! :-w:lol: Ειναι μεγαλο ζορι 2 παιδια με τοσο μικρη διαφορα ηλικιας κι ας εχεις και τη μαμα-πεθερα στο ιδιο σπιτι! Εισαι κι εσυ αλλιως μαθημενη οπως κι εγω που ημουν ελευθερο πουλι και φυσικα τωρα εχουμε χασει τη μπαλα!! :roll:

Σισσακι πως εισαι τοσο σιγουρη οτι θα αδιαθετησεις;;;;; τα τσιμπιματακια στη κοιλια κατι αλλο μου θυμιζουν! :P Παντως θα σου ελεγα κι εγω οσο ζορισμενοι οικονομικα και να ειστε να πατε καπου για λιγες μερες γιατι θα το μετανιωσετε μετα! 1000 ευρω πανω κατω δε σωζεται κανεις!!! ;)

Σοφια(φιρφιρικος) καλως μας ηρθες! :D τι καλος που φαινεται ο μπουμπουκος σου! :x

Ευη τι εγινε χθες με τα σκλαμπατσιμπαλα;;;;σας αφησαν να κοιμηθειτε;;; :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Σισσάκι μου με το καλό ο γάμος, χαλάρωσε για να το απολαύσεις

Άφρο να σου ζήσει ο Παναγιώτης, να είναι γεμάτος υγεία και τύχη στην ζωή του

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για την γιορτή της Έλενας

Εμείς ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά τις τελευταίες μέρες, ήμασταν 2 μέρες στο νοσοκομείο με τον Μιχάλη. Τετάρτη βράδυ ξεκίνησε να κάνει εμετό και πονούσε πολύ η κοιλιά του, μετά από ένα 2ωρο που συνέχισε να κάνει εμετούς πήγαμε στο νοσοκομείο όπου ανέβασε και πυρετό και παρότι του βάλανε ορό και ενδοφλέβια αντιπυρετικό ο πυρετός δεν έπεφτε οπότε και μας κρατήσανε. Επειδή έχει κάνει και την επέμβαση στο νεφρό φοβηθήκανε μήπως είναι καμιά ουρολοίμωξη. Του ξεκινήσανε και ενδοφλέβια αντιβίωση και ο πυρετός έπεσε τελικά μετά από 15ώρες. Οι εξετάσεις αίματος και ούρων όπως και μια ακτινογραφία ήταν όλες καλές και δεν δείξανε κάτι. Κάναμε και υπέρηχο νεφρών και θα μιλήσω αύριο με την παιδονεφρολόγο γιατί την Παρασκευή που βγήκαμε δεν είχε τα αποτελέσματα στα χέρια της. Μου είπαν ότι το πιο πιθανό είναι να ήταν κάποια ίωση αφού οι εξετάσει ήταν όλες καλές. Αυτά τα νέα μας σας ζάλισα με τα δικά μας.

Σας ψιλοδιάβασα χθες αλλά δεν μπορώ να πώ ότι θυμάμαι και πολλά. Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Για την ζωγραφιά του Ντόντου να πώ μόνο ότι ήταν τέλεια, τέτοιες ζωγραφιές κάνουν παιδάκια 4+

Επίσης Γωγώ συνέχιζε να θηλάζεις κανονικά και από τη στήθος που έχεις πληγή, δεν πειράζει αν πιεί αίμα. Εμένα κάποια στιγμή εκτός από αίμα έτρεχε και πύον και η Λάλα μου είχε πεί ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να πιεί το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα :( περαστικά σας!!!

και να μην σας ξανατύχει τίποτα...

τις κράτησα για λίγο και τις έβγαλα..

θα ξαναβάλω να τις δείτε

Σήμερα ονειρεύτηκα την Έρη..

δλδ δε σε είδα απλώς σε έψαχνα, είχαμε ραντεβού να βρεθούμε και

σε έψαχνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...