Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 43-όλα του γάμου δύσκολα...


Recommended Posts

Φρανιτακι κι εμενα μου σηκωνεται η τριχα καθε φορα!!! Τα περιγραφεις και τοσο παραστατικα!!! :D

Και καθε φορα διαβαζοντας τετοιες εμπειριες ζωης νιωθω οτι ζω μια τοοοσοοο βαρετη ζωη!!! :?

Μα καλα εκει οι ανθρωποι οπου να ναι τα κανουν;;;;ενταξει τουαλετες μπορει να μην εχουν,αλλα δε πανε καπου απομερα;;;εκει που τρωνε εκει χεζουν;;;; :shock::ymsick::ymsick:

Παναγιωτα ουτε εγω τα ξερω αυτα τα προιοντα...μονο για τα παιδια παιρνω της weleda.

Ουτε κι εγω θεωρω τη μερα του γαμου μου ως κατι συγκλονιστικο...εχουμε περασει πολυ πιο ομορφες στιγμες με το Μακη! Αν βεβαια γινοταν οπως θα τον ηθελα(με ελαχιστο κοσμο,παραθαλασσιο εκκλησακι και beach party) σιγουρα θα ηταν αλλιως! ;)

Τις γεννησεις των παιδιων μου ομως θα τις ξαναζουσα για εκεινη τη πρωτη στιγμη που βλεπεις το πλασματακι που κουβαλουσες μεσα σου 9 μηνες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α ρε Τόνια,γέλασα πάλι,είσαι φοβερή!!!!Άκου εκεί που τρώνε χέζουν :lol::lol::lol:

Μαρια πως ηταν ο γάμος;τα κορίτσια σου;Κουκλάκια φαντάζομαι!!!

Ρε συ που άνοιξε στη Λάρισα εμπορικο;Θέλω να έρθω και ψήνω τον άντρα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σας βάλω φωτογραφίες από χθες :D

Κατερίνα το πιο μεγάλο είναι το Pantheon Plaza (δες τη φψτογραφία στο προφιλ μου εκεί είναι)

και είναι βγαίνοντας από Λάρισα στο δρόμο προς Αθήνα

Υπάρχει και το Γαια που είναι μικρότερο και είναι μέσα στη Λάρισα

στη συνοικία Νεάπολη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ το ίδιο αν γύριζε ο χρόνος πίσω θα τα άλλαζα όλα εκτός από 4 γεγονότα που θα τα άφηνα όπως ακριβώς έγιναν: τις 2 εγκυμοσύνες μου και τους 2 τοκετούς :D;) ....ο γάμος - για μένα - είναι απλά μια ωραία μέρα, ειδικά αν έχεις παντρευτεί με πολιτικό, έχεις ζήσει κάποιες άλλες πιο συγκηνιτικές καταστάσεις με τον άνθρωπό σου, όπως π.χ. ο ερχομός του παιδιού.....τότε η μέρα του γάμου είναι απλώς.....μια μέρα......που όλοι περνούν ωραία!!!! :?

και εγώ ήθελα να γίνω follower αλλά για να γίνεις πρέπει να έχεις email από τους providers που αναφέρονται παραπάνω και πάτησα και λέει ότι ελέγχει το μαιλ σου και δεν το γουστάρω αυτό!!!!!....ωστόσο το blog το παρακολουθώ!!!! :D

χθε το μπουμπούκι βγήκε έξω από τον κήπο και έτσι βγήκα και εγώ για να την ελέγχω.....η καημενούλα είναι η μικρότερη και τρέχει πίσω από τα παιδάκια!!!! :lol::lol::lol: ....και χθες ξύπνησε στις 6.20 και δεν κοιμήθηκε το μεσημέρι και κοιμήθηκε ξανά στις 21.30 :o:o:o και την έβλεπα χθες που έτρεχε πίσω τους και την έβλεπα που ήταν κουρασμένη.....σήμερα ξύπνησε στις 8.30!!! :D

και τα παιδιά είχαν ψεκαστήρα με νερό μέσα και την έβρεξαν το κεφάλι και την ρωτήσαμε ποιός σε έβρεξε και λέει: "ο Γιαπομπς" :lol::lol::lol: εννοούσε Γιάκομπ!!!! :lol::lol::lol: και επειδή μου αρέσει όπως το λέει την ρωτάω συνέχεια και μου λέει ότι αυτή δεν έχει και θέλει και αυτή ψεκαστήρα!!!! :roll::roll::roll:

παναγιώτα δεν έχω δοκιμάσει το προιόν αλλά της weleda τα προιόντα είναι καλά!

Μαρία τι έγινε στον γάμο χθες? πως ήταν τα παρανυφάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεχίζω.....Γωγώ μην αγχώνεσαι καθόλου, στην αρχή, ίσως, να είναι λίγο δύσκολα με 2 παιδιά αλλά αυτό μέχρι να βρείτε όλοι τον ρυθμό σας....να μπείτε σε ένα πρόγραμμα, σε μια ρουτίνα.....και επειδή έχεις ήδη πάρει τις αποφάσεις σου, όσον αφορά στον θηλασμό, μην συγχύζεσαι αν κάποιος σου πει τα αντίθετα από αυτά που εσύ έχεις αποφασίσει να κάνεις!!!! ;) ....άλλωστε έχεις την πλήρη συμπαράσταση του άντρα σου, που πιστεύω ότι είναι το πιο σημαντικό ;) .....επίσης κάθε φορά που έχεις νεύρα και θέλεις να φωνάξεις στην Ιω π.χ., να σκέφτεσαι ότι μιλώντας με ηρεμία, και ήσυχα θα καταφέρεις πιο πολλά από ότι αν φωνάξεις!!! ;) ....δοκιμασμένο αυτό!!!! ;) ....και γιατί παρακαλώ κλείστηκες στο σπίτι? πάρε και τα 2 παιδιά και πηγαίνετε για ένα καφεδάκι ή απλά μια βολτίτσα και δεν είναι απαραίτητο να λες πάντα "όχι" και "μη" στην Ιω ;):roll::roll::roll::roll: ....δοκιμασμένο και αυτό!!!! :lol::lol::lol::lol:....γιατί λέγοντας όλο "όχι" και "μη" το παιδί γίνεται επιθετικό! διαβασμένο αυτό!!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα ωραία η Μανώλια, αλλά όταν πέφτουν τα φύλλα γίνεται χαμός!!! :lol::lol::lol::lol:

είχα δει ένα κήπο που είχε και όταν τα φύλλα ήταν κάτω.....πολύ δουλειά μετά!!! :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Αργο το τρενακι σημερα και σας διαβαζω!!

παναγιωτα και αργυρω δεν χρειαζεται να εχεις gmail για να γινεις follower. Γινεται και με yahoo εμαιλ αν εχεις ..για hotmail δεν ξερω...Μπορεις επισης να το παρακολουθεις με το να βαλεις απλα το εμαιλ σου εκει που λεει follow by email (δεν εχει σημασια η διευθυνση μαιλ) και να λαμβανεις μηνυμα οταν γραφω κατι..

Ευχαριστω που το διαβαζετε βρε κοριτσια..

Αληθεια οι φωτογραφιες οι ασπρομαυρες σας αρεσαν? δεν εβγαλα οσες και οπως ηθελα..την επομενη φορα θα ειμαι πιο τολμηρη...Παντως αν κατι δεν ειναι καλο, στειλτε μου μηνυμα να μου το λετε, θελω κ κριτικη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ησυχια επεσε στο τρενο! :P

Φ1;;;; ααααα πολυ ενδιαφερον... (-| βλεπει και το μπουμπουκι;;; :lol:

Εγω εδω οπως παντα με το θηλαστρο...χμμμ τελικα η Φ1 ειναι πιο ενδιαφερον! L-)

Γωγω πες τιποτα ρε συ να γελασουμε λιγο!!! :P

Μαρια που ειναι οι φωτο που ειπες να καμαρωσουμε τις κουκλιτσες σου;;; ;;)

Α γεια σου Φραν!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανίτα έβαλα το yahoo email που έχω αλλά αυτός ο έλεγχος με "πείραξε" κάπως :-?:-?:-?

τις φωτό δεν τις είδα ακόμη, δεν είχα χρόνο, θα τις δω όμως....και ναι θα έχεις την σκληρή κριτική μας!!! :!::lol::lol::lol:

και το μπουμπούκι μαζί μας!!!! παρακολουθεί!!!! :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανίτα οι nunnies πού μένουν? μαζί με σας? στο ίδιο σπίτι? ή σε άλλο κοντά σε εσάς?

έβαλα το μαιλ μου, όπως είπες και κάθε φορά θα λαμβάνω ειδοποίηση!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρωτώ γιατί αυτούς που είχαν τα πεθερικά στο Μπρουνέι μένανε σε ένα σπιτάκι στο ίδιο οικόπεδο και αργότερα έμαθαν ότι ο σύζυγος σκοτώθηκε, τον δολοφώνησαν!!! :o:o:o

ξέρω ξέρω Αναστ. υπάρχει και η επεξεργασία, αλλά η ερώτηση μου ήρθε μετά, και η Φρ. δεν είναι συχνά ονλάιν για να απαντήσει!!! και ίσως να μην την δει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω δεν ειναι ακριβως nunnies..βασικα ειναι η κοπελα που καθαριζει το σπιτι κ την χρησιμοποιουν κ για τα παιδια..Εγω εχω μια κοπελα που ερχεται 3 φορες την εβδομαδα, μπορω κ καθε μερα αλλα δεν τη χρειαζομαι τοσο...δεν μενει μαζι μας...Συνηθως οσοι εχουν μεγαλα σπιτια με κηπο, δινουν κ ενα δωματιο να μενει η κοπελα, αλλα τοτε αυτη δουλευει καθε μερα και φευγει τα ΣΚ...

Τη δικια μου τωρα την αφηνω με το μικρο λιγο...ομως χτες συζητουσα με το παιδι που πηγαμε στις παραγκουπολεις (μου εδειξε κ το σπιτι της!!!!) κ θα δω πως θα εξελιχθει η σχεση μαζι της διοτι θα με ενδιεφερε να τη βοηθησω να παει σχολειο, το σταματησε επειδη πεθανε η μαμα της (εχει κ ενα παιδι δικο της) κ χρειαζεται 2 χρονια ακομα για να συμπληρωσει την βασικη μορφωση της...ΕΙναι 300 δολλ το χρονο, αλλα στη Αφρικη δεν πρεπει πποτε να βιαστεις να δωσεις λεφτα...Πρεπει να σιγουρευτω πρωτα πως ειναι ικανη να το κανει, το θελει πραγματικα κ θα το αξιοιποιησει (εννοειται δεν θα δωσω σε εκεινη τα χρηματα, θα παω απλως να πληρωσω απευθειας το σχολειο της)..Θα δουμε, θελω ακομα να τη γνωρισω και να πειστω πως αξιζει τον κοπο...

Αργυρω περιμενω με αγωνια τα σχολια απο το μπουμπουκι!! αν τςη αρεσουν οι φωτο, τοτε παμε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(-|(-|(-|(-| κοιμήθηκα λίγο

Φρανίτα ζεις μια πολύ συναρπαστική ζωή !!!

Πως ήταν το σπίτι της κοπέλας??? Πώπω φτώχεια

Λέτε να καταντήσουμε ποτέ έτσι??

Κρίμα :(:(:( Πόση δυστυχία σε όλο τον κόσμο...

Περιμένουμε κ άλλες φωτογραφίες

Εγώ θα σας βάλω σε λίγο μόλις ξυπνήσει ο Γ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου μαμα, ειμαι χάλια!.. :ymsigh:

Πηγαμε χθες στον ζωολογικό κήπο του Τορόντο, ειχε τρελή ζέστη και ηλιο και κατακάηκα..

Εχω φωτοευαισθησία και βγάζω σπυράκια στο σώμα στον ήλιο και την πάτησα... Εφυγα απο την Ελλάδα γιατι δεν αντέχω την ζέστη και τον ηλιο και ηρθα και την πάτησα εδώ.. :? Ανέβασα τον πυρετούλη μου χθες, δεν μπορουσα να κοιμηθώ αφου δεν μπορώ να ακουμπήσω πουθενά και σημερα ειμαι κάπως καλύτερα αφου βάζω συνέχεια την πενάτεν του Κώστα στο μπούστο και στον σβέρκο..

Ωραία τα περάσαμε πάντως.. απλά περπατουσαμε 8 ώρες, ειναι τεράστια έκταση.. Εβγαλα και φουσκάλες στα πόδια.. Κατα τα άλλα πέρασα τέλεια βρε! καταπληκτικά χαχαχα :lol::lol::lol:

Μιλησε καμια με την Αφρο? καμια λεπτομέρεια δεν θα μάθουμε ? Γι αυτην? Γιατο μωρό? :?::?:

Φραν πρόσεχε βρε συ, άκου ευτυχώς που δεν ηταν δηλητηριώδης ο θάμνος!!! :shock:

Συμπεθέρα εισαι καλά?

Μαράκι φωτο απο τα παρανυφάκια θέλουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριααααααααααααααα!!!! :x:x:x:x:x

Τι κουκλάκια που ειναι τα κοριτσάκια σου! Πεθαίνω για την φουφούλα της Φαιδρούλας! Ειναι πολύ γλυκιές! :x:x:x:x:x

Φαινεται και το κουρεμα σου απο πίσω χεχε! Πολυ παπούτσι φιλενάδα! Καλέ έπρεπε να φαινεσαι!!!

Νυφικό ειναι το τρενάκι, οτι πρεπει του πάνε τα παρανυφάκια βρε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου! Τι κανετε?

Επιβιβαζομαι και εγω!!

Σισσακι με το καλο ο γαμος!!! Ειμαι σιγουρη πως την επομενη θα μας λες: μωρε τζαμπα αγχος ειχα η χαζη τοσο καιρο. Ολα τελεια πηγανε!! :D

Σημερα πηγαμε ζωολογικο κηπο και η μικρη τρελαθηκε για ακομα μια φορα.Το νινι ουτε που ακουστηκε!!! Ξαπλωνε στο καροτσι του και μοιραζε χαμογελα!! Ειχε φοβερη ζεστη! Πριν λιγο ομως ειχε τρελη μπορα και τωρα ψιχαλιζει!!!

Ερακι μου ασχημα την πατησες ε? Δεν εβαλες αντιλιακο? Εγω ειμαι το αντιθετο απο σενα. Οση ωρα και να κατσω στον ηλιο σπανια θα καω! Παρολα αυτα ξεσυνηθησα τοσο καιρο και τωρα δεν τον αντεχω και πολυ. Παρε καμια ειδικη κρεμουλα να βαλεις να ανακουφιστεις! 8 ωρες περπατημα? Μα ποσο μεγαλος ειναι? :o

Γωγουλα μου τα ιδια με σενα ακριβως ελεγα και εγω πριν λιγο καιρο. Ειναι λογικο να σκεφτεσαι ετσι τωρα που ειναι η αρχη. Μολις στρωσουν λιγο τα πραγματα θα τα διαβαζεις και θα γελας αυτα που εγραψες! Παρε τις μικρες και βγενε εξω οσο πιο συχνα μπορεις!! Εγω πολλες φρες δεν εχω καν ορεξη να το κανω αυτο αλλα ζοριζομαι επιτηδες και βγαινω και μετα νιωθω πολυ καλυτερα. Μην δινεις σημασια στην μανουλα σου, Κανε αυτο που νομιζεις εσυ καλυτερο για τα παιδια σου. Και συμφωνω σε ολα με αυτα που σου ειπε η Αργι τελευταια. Προσπαθω να τα κανω και εγω και οταν το πετυχαινω η Ε. ειναι αρνακι μπροστα σε αυτα που εκανε πριν! Αλλα ξερω ειναι δυσκολο να το πετυχεις γιατι τωρα τα νευρα σε συνδιασμο με τις ορμονες χτυπανε κοκκινο! Εγω ακομα δεν μπορω να τα συγκρατησω και ψαχνω να βρω τον τροπο να τα καταφερω. :oops:

Φραν μου ποσο μου αρεσει να σε διαβαζω! Να μας γραφεις συχνοτερα με λεπτομερειες,δεν μας κουραζεις καθολου! Τις φωτο θα παω σε λιγο να τις δω.

Αργη παρε καλε στο παιδι ενα νεροπιστολο αφου της αρεσε!! Εγω δεν βλεπω φορμουλα, την βρισκω πολυ πολυ βαρετη!

Ιωαννα τι κουκλακια εχεις παιδι μου???? Αχ ειδικα η φατσουλα της Φαιδρουλας με τρελενει!! Οχι οτι η Ιω παει πισω!!!! Φτου φτου! Θελουμε να δουμε και σενα ομως!!!!!

Ειναι 7 παρα εδω και τα μικρα ακομα κοιμουντε! Αντε η μεγαλη κουραστηκε με τοσο περπατημα, το νινι ομως? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...