Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 12 !!!"


Recommended Posts

lil mou 500€ ta farmaka..gia tis 2 eksosomatikes plirosame 3000€!!!ante ela omos!! ;) etsi theloun na mas kanoun!!na feugoume apo tin xora mas!!

labrinip den eimai polu kairo edo k stenaxoriemai polu gia tin Ellada mas k gia tin oikogeneia mou pou einai oli kato!!!k i merkel alla k oloi to idio einai!!paidia apla theloun na bgaloun to pagkosmio nomisma!!!tespa fugame apo to thema mas!!tha proseuxithoume kali mou na bgaleis 3 polu kala oaria k na mineis egkuoula!!

annoula kali epituxia k se sena k stin lil k stin stroumf k se oles pou ksekinane!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αστα mariaaaa δεν εχω λογια για αυτο το κρατος!!!!Σε ευχαριστω για τις ευχες σου!!! :x

Στρουμφακι μου σε ευχαριστω επισης!!!!

Στις 10 Οκτωβρη ξεκιναω με τις ενεσουλες? Εσυ ποτε τις ξεκινησες τελικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα. Ξεκίνησα και εγώ εξωσωματική. Στις 8 Οκτ θα γίνει η ωοληψία και στις 10 η εμβρυομεταφορά. Εύχομαι να έχουμε όλες θετικά αποτελέσματα. Είναι η δεύτερη φορά που κάνω εξωσωματική. Η πρώτη μου χάρισε μια κορούλα που τώρα είναι 10 μηνών!!! Είπα λοιπόν και εγώ στη βράση κο΄λλάει το σίδερο!!! Εύχομαι πραγματιά όλες με νινάκια στις αγκαλίτσες μας!!! Η μητρότητα είναι υπέροχο πράγμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια έχω αναγκη την θετική σας ενέργεια!!!

Χαρουλάκι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!

Λιλ από χθες τις ξεκίνησα τις ενεσούλες, και δεν σου κρύβω οτι είμαι μαγκωμένη.

Εσύ όλα καλά? Ηρέμησες? ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουλακι να σου ζησει και με το καλο και το δευτερο!!!

Στρουμφακι ναι ηρεμησα, να μαστε καλα να τα πληρωνουμε!!!

Χαλαρωσε, εχουμε μπει στη τελικη ευθεια!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΙΧΙΑ ΜΕΣΑ AΠO THN KAΡΔIA MOY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δηλαδη ποτε ειναι η ωοληψια σου?

Εμενα μου ειπε περιπου τελος του μηνα Οκτωβρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

βασικά δεν ξέρω πότε ακριβώς θα γίνει η ωοληψία και η εμβρυομεταφορά γιατί πρέπει να κάνουμε υπέρηχο, να δούμε πως ανταποκρίνεται ο οργανισμός μου στην διέγερση, οπότε στάδιο στάδιο.

Εσείς, σας είπε απο τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μόλις γύρισα απο το μονα΄στήρι της Αγ. Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου είμαι πολύ χαρούμενη γιατί και την αλλη φορα που καταφερα να συναντηθώ με την μοναχή ΠαΪσία (είναι πολύ μορφωμένη και υπεύθηνη για το περιοδικο) τοτε λοιπον που την είχα συνατήσει με πήγε στα λείψανα της Αγίας και προσκύνησα και την εικόνα που είναι μέσα και είχα μείνει εγκυος το ίδιο εκανα και τωρα ειναι λίγο δύσκολο να την βρεις αρα πιστεύω ότι για καλό εμφανίστηκε. Μου είπε και ότι στο επόμενο τεύχος θα δημοσιευτεί η ιστορία με την μικρή Σταυρούλα - Χρυσοβαλάντου και πολύ χάρηκα. Μακάρι η Αγία Ερηνη να κάνει για άκόμη μια φορα το θαύμα της και όλες να μείνουμε εγκυος. Κατα τα αλλα όλα καλα σπίτι και οικογενειακή ζωη χάρμα απο δουλεια δεν το βλέπω να βρίσκω. Αύριο θα πάω στο γιατρό να δουμε αν εκανα περισσότερα απο 1 αυγουλάκια γιατί κάνω ενεσεις αλλα μικρή ποσότητα κάτι αναμεσα σε φυσικο κύκλο και γρήγορο πρωτοκολλο μακάρι να μείνω αυτη την φορα γιατι ειναι και η τελευταια αφου εχουμε ήδη ενα παιδί ειναι νομίζω υπερβολικο να φορτωνομαι φαρμακα αν θελει ο θεός θα το στείλει.

Πολλα φιλια σε όλες εγώ υπολογίζω γύρω στις 12 Οκτωβρη για εμβρυομεταφορα το πολύ ίσως και νωρίτερα.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinip , με το καλο , καλη επιτυχια!!!!!!!!!! %%-%%-%%-

Στρουμφακι και εγω δεν ξερω ακριβως γιατι και εμενα θα με παρακολουθει με υπερηχο.Τωρα στο περιπου αρχη Νοεμβρη μαλλον...

Με τις ενεσεις αυτες θα παρω κιλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι τί κιλά? Τα κιλά θα τα πάρεις μετά!!!!!!!!!!

Απλά πρόσεχε την διατροφή σου για να μην ανοίξει η ορεξη. Σήμερα κορίτσια με πόνεσε λιγο το φάρμακο της ένεσης. Άντε μια λιγοτερη.. ;);););););)

Εσείς τι κάνετε? Που έχουν χαθεί όλα τα κοριτσια??????????????? Γιατί????????????? Ο Γιωργος????

labrinip , με το καλο , καλη επιτυχια!!!!!!!!!! %%-%%-%%-

Στρουμφακι και εγω δεν ξερω ακριβως γιατι και εμενα θα με παρακολουθει με υπερηχο.Τωρα στο περιπου αρχη Νοεμβρη μαλλον...

Με τις ενεσεις αυτες θα παρω κιλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinip ti oraia...k ego thelo na pao!!!otan me to kalo kano paidi tha pao na to kinoniso ekei!!!euxomai na se boithisei i agia Eirini Xrusobalantou k fusika k to strounfaki mas,tin lil,tin annoula,tin xaroula k oles!!!

lil ego eixa parei 2-3 kila k eixa pristei ligaki..alla den einai tipota auto!!!

stroumfaki kali arxi k min se parei apo kato!!!na skeftesai thetika!!!

lia mou...twiggy mou ti kanete?filakia polla k kalo sb.filakiaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω κοριτσια , οσο για το πρηξιμο αν κρινω και απο τη φιλεναδιτσα μου και αυτη ειχε πρηστει!!

Στρουμφακι μου , υπομονη,τα μωρακια ερχονται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μόλις γύρισα απο το γιατρο είδαμε 3 ωραία ωαριάκια συνεχίζω τις ενεσεις και με το καλό θα βάλουμε πρώτα ο θεος 3-4 εμβρυακια κατεψυγμένα και φρέσκα σουπερ ο γιατρος μου άρεσε που δεν το πήγε και συμφεροντολογικα να μου κάνει 2 φορες προσπάθεια εκανε 2 σε μία και φυσικα θα μου πάρει και λιγοτερα χρήματα απο τις αλλες φορες είναι πολύ ανθρωπινος ευτυχως ήμουν 30 λεπτα στο γραφείο του και μιλαγαμε. Χαρηκα πολύ γιατί εμεινε και μια γνωστη μου σε αυτον σε δίδυμα πάλι και τα είχε και τα χρονακια της κόντευε τα 40 αλλα δεν απελπίστηκε ήταν νομίζω η 4η προσπάθεια αυτη. Αρα μην απογοητευόμαστε τα μωρακια μας εεεερχονται.

Οσο για τα κιλα εγω πρήστικα λίγο αλλα οπως λεει και η στρουμφ μετα θα τα παρουμε τα κιλα...

Κορίτσια εσεις πια φαρμακα κάνετε ποια μερα του κύκλου είσαστε και τι δοσολογια; ετσι στατιστικα ρωταω.

Εγω κάνω puregon 200μοναδες κάθε 2 μερες και τώρα μου είπε να κάνω κάθε μερα.

Πολλα φιλια ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΤΟ ΓΟΥΡΙ ΑΛΛΑΞΕ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ την πιο γλυκιά παρέα!!!! Διάβασα στα γρήγορα τα νέα σας και χάρηκα πολύ που σχεδόν όλες είστε ή ετοιμάζεστε για μια νέα και σίγουρα πιο τυχερή προσπάθεια.

Τα δικά μας νέα είναι σχετικά καλά. Πριν λίγες μέρες κάναμε την υστεροσκόπηση που τόσο καιρό λέγαμε αλλά δεν το είχα αποφασίσει. Ευτυχώς και αυτή ήταν καθαρή :):):) Από ότι είπε και ο γιατρός στην επόμενη προσπάθεια θα προσπαθήσουμε να πάμε για βλαστοκύστες. Έτσι θα αλλάξουμε λίγο τη χορήγηση φαρμάκων. Ενώ ξεκινούσαμε 2η μέρα του κύκλου τώρα θα ξεκινήσουμε την 26η μέρα με μικρότερη δόση. Ανέφερε ότι μάλλον τα ωάριά μου μεγαλώνουν αρκετά γρήγορα και για αυτό δεν είναι καλά. Αυτή τη φορά θέλει να το πάμε πιο αργά. Θα δειξει λοιπόν... Ελπίζω και εύχομαι να είναι η τυχερή μας γιατί από ότι φαίνεται θα είναι και η τελευταία...

Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλες!!!! Πολλά φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουλακι....καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Lambrini μου.....όλα καλά θα πάνε :):):)

Stroumf σου στέλνω όλη την Θετική μου ενέργεια...ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!

LIL τι φάρμακα ακριβώς εννοείς?? Εχω μια πρόταση...Σου έστειλα πμ.

Kon21 χαίρομαι που πηγαν ολα καλά στην υστεροσκόπηση...ελπίζω να βρείτε την λύση αυτην την φορά... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια. Λαμπρινη δεν εισαι η μονη που μου το λεει οτι μπορεις να κλεισεις τις σαλπιγγες αντι να τις βγαλεις....θα το ψαξω πριν κανω την λαπαροσκοπηση....εχω βαλει στοχο να την κανω μεχρι τον δεκεμβριο..... καλη τυχη !!!!!! ευχομαι σε σενα και σε οσες ξεκινησαν προσπαθεια ενα μωρακι γρηγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. διαβάζω τώρα και καιρό τα μηνύματα σας και θα ήθελα και εγώ να μπω στη παρέα σας. είμαι 28 χρόνων και προσπαθώ τώρα και 4 χρόνια για νινάκι! έκανα αρχές Μαρτίου την πρώτη μου εξωσωματική που μετά από καλή χωριακη τελικα δεν προχωρησε!!! τωρα ξεκιναω την δευτερη προσπαθεια και ελπιζω να εχω καλα αποτελεσματα! σημερα ξεκινησα με cyclacur 1 την ημερα για 7 ημερες!

καλή επιτυχία σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

;););););););););) Κορίτσια καλησπέρα!!

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ & ΠΑΛΙ Σ'ΟΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΥΧΗΘΗΚΑ!!

Εμείς σταθερά έχουμε ξεκινήσει τις ενεσούλες, προσπαθώ να χουμε ηρεμία και να υπάρχει η ελπίδα μέσα μας !! ;);););)

Το σ.κ. μας ήταν ήρεμο αν εξερέσουμε χθες το βράδυ που έσπαγε το κεφάλι μου απο τρομερό πονοκέφαλο.. Αλλά όλα καλά, έκανα μπανάκι ηρέμησα και κοιμηθηκα.

Αυτή την εβδομάδα θα κάνω εξέταση οιστραδιόλης για να δούμε πως πάω και θα πάω και στον doctor.

ΛΑΓΟΝΗΣΑΚΙ ΜΟΥ, ΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!

BEBOYLA, ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΛΙΝΑΚΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΟΝ!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΟΥ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ, ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

ΛΑΜΠΡΙΝΗ, ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!

ΛΙΛ ΜΟΥ, Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΠΟΛΥ!!!!!

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΦΙΛΕΝΑΔΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα και καλό μήνα!! Εύχομαι σε όλες μας σύντομα να είμαστε εγκυούλες. Καλή επιτυχία σε όσες ξεκίνησαν τις ενεσούλες τους και περιμένουμε να μας ανακοινώσουν τα ευχάριστα! Εγώ δεν ξεκινάω ακόμα αλλά από τον επόμενο κύκλο θα κάνω όλες τις εξετάσεις, ώστε να πάμε κι εμείς για εξωσωματική αν υφιστάται τελικά πρόβλημα με το σπέρμα μας! Ας κάνει η Παναγία το θαύμα της και να έρθουν τα μωράκια μας.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες και καλο μηνα!! καλα νεα διαβαζω.. λαμπρινη, κον μπραβο .. αντε, ερχονται πολλα μωρακια!!! ευχομαι σε ολες να καλη επιτυχια, να ειστε αισιοδοξες και δυνατες!!

ντιαζ με το καλο κι εσενα η προσπαθεια σου...

πολλα φιλια , καλη δυναμη!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα και απο εμενα να εχουμε κοριτσια και καλη εβδομαδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Diaz καλη επιτυχια και σε εσενα με τις εξετασεις και ολα να πανε κατ ευχην γλυκια μου!!!

Τwiggy μου σε ευχαριστουμε!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη εβδομάδα και Καλό μήνα! Αντε να μάθουμε εγκυοσύνες αυτο το μήνα παναγίτσα μου. Εγώ αύριο θα κάνω μια παρακλήση στην Παναγία την Πορταϊτισσα είναι η εικόνα που έχει ερθει σε ενα παρεκκλήσι του Αγ. Γεωργίου στο Χαιδάρι απέναντι απο το Αττικό Νοσοκομείο. Οποία θέλει ας έρθει μετα τις 7.

Lil διάβασα στο parents μια κοπελλα χαρίζει 4 κουτιά puregon 300 για επικοινώνησε μήπως και τα πάρεις να μην πληρωνεις αφου υπάρχει ανάγκη.

Πολλα φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας συναγωνιστριες!!!!!!!!!!!!!Τι κανετε κοριτσακια μου?Βλεπω νεες προσπαθειες ξανα με πολυ θετικη ενεργεια χαιρομαι παρα πολυ γι αυτο!!!!Μπραβο σας!!!

Περυσι τετοιο καιρο κ γω εκανα τη δικη μου προσπαθεια κ το δωρακι τωρ ειναι επιτελους στην αγκαλια μου!!!!

Οποτε συνεχιστε με ολη τη θετικη σας σκεψη κ ολα θα δειτε θα πανε καλα!!!!

Πολλα φιλακια κ πολλες ευχες απο μενα μαμα πλον κ απο τον μπεμπη μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και καλό μήνα, γεμάτο ευχάριστες ανακοινώσεις και πολλά γερά εμβρυάκια και μωράκια!

Ήρθα κι εγώ στην παρεούλα σας μιας και αυτόν τον μήνα ξεκινάμε την 1η μας (εύχομαι και επιτυχημένη Παναγίτσα μου) εξωσωματική!

Για όσες δεν γνωρίσουν έχουμε θεματάκι (θεματάρα το λες!!!) με το σπέρμα και μετά από 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική! Σήμερα έκανα ορμονολογικό έλεγχο και ήταν όλα οκ, οπότε 21 του μήνα μου είπε κάτι θα κάνουμε αλλά δεν θυμάμαι τί, ώστε στον νέο κύκλο να κάνω πολλά ωαριάκια και να κάνουμε την ωοληψία! Θα ξεκινήσω με πολύ μικρή δόση καθαρής (δεν θυμάμαι πώς την μου είπε...) και θα κάνω είτε τις puregon είτε τις gonal για να μην έχω επιπλοκές στο άλλο μου θέμα (επίσης για όσες δεν με ξέρετε είχα καρκίνο στον θυρεοειδή με μεταστάσεις σε λεμφαδένες και ακόμα έχω ένα καρκινικό υπόλλειμα που δεν αντιμετωπίζεται γιατί δεν εντοπίζεται που υπάρχει)! θέλει μου είπε πάνω από 5 ωαριάκια αλλά επειδή είμαι μικρή φοβάται για υπερδιέγερση ωοθηκών και θα το πάμε σιγά σιγά!

Είμαι λίγο μπερδεμένη ακόμα με την εξωσωματική, πολύ αγχωμένη και φοβισμένη αλλά και αισιόδοξη και ανυπόμονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινη μου σε ευχαριστω , αλλα δεν μπορουσα να περιμενω οποτε το τακτοποιησαμε.

Δεν ειναι για τα χρηματα, αλλα που εχασα το χρονο μου με ολο αυτο και φορτιστηκα αρκετα χωρις λογο!

Κατερινα να σου ζησει ο μπεμπης και σε ευχαριστουμε για τις ευχες σου!!!

Μελι μου, καλη αρχη!!!

Βλεπω μεγαλωνει το παρεακι!!!

Δηλαδη αν καταλαβα καλα ξεκινατε τις ενεσουλες στις 21?

Και εμενα η πρωτη μου προσπαθεια εξωσωματικης ειναι και σε καταλαβαινω!

Απο οτι εχω καταλαβει δεν ειναι κατι που πρεπει να μας φοβιζει με τη διαδικασια. Ισως λιγο το αγνωστο σαν εμπειρια.Αν εμπιστευσαι τον γιατρο σου επειδη εχεις περασει δυσκολα προχωρα . Κατι θα ξερει για να στο πει να ξεκινησετε.Ολα καλα θα μας πανε !!

Εγω μπορω να σας πω οτι μερικες φορες ειμαι λιγο συγκινημενη!

Μου φαινεται απιστευτο οτι θα ειμαι με φουσκωμενη κοιλιτσα και θα εχω μωρακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...