Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 12 !!!"


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα μολις γυρισα απο τη επιτροπη του ικα για να μου εγκρινουν τα φαρμακα :evil:

Σας γραφω γιατι δεν ξερω πραγματικα αν αξιζει τον κοπο να πατε!!!! Εχουν σφυξει και τα πραγματα , δεν δινουν τιποτα ,ενω τοσα χρονια τους πληρωνουμε και δεν ζηταμε να μας χαρισουν τιποτα!! Και με ενα παιδακι ευχαριστημενη θα ειμαι!! Πρεπει να εισαι τελειωμενη για να στα εγκρινουν και ειναι πολυ μ........ς, καταλαβενετε .Σορρυ αλλα ειμαι πολυ οργησμενη , εφειγα απο εκει κλεγοντας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ κοριτσάκι μου! χ*** τους... ξέρω πως τουλάχιστον τα φάρμακα είναι μεγάλη υπόθεση να τα έχεις δωρεάν αλλά είναι τόσοι μ**** και εκεί και όσοι τα έφεραν τα πράγματα σε αυτήν την κατάσταση που δεν μπορέις να κάνεις και πολλά! έτσι μου έρχετε να πάω και να τους βρίσω... τους ξεφτίλες!

δεν ξέρω τί λόγια να σου πω... υπομονή...

βλέπω και τα δικά μου που έρχονται και απογοητεύομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Μελι μου, σημερα εαν δεν εχεις χρηματα στην ακρη , μην περιμενεις τιποτα!! Εχουν φαει τα λεφτα μας οι αλητες και την πληρωνουμε εμεις!!Κριμα η ταλαιπωρια που τραβηξαμε για εξετασεις και χαρτουρα!!Δεν θα το ξανακανα ποτε μου!!Και μου το ελεγε ο αντρας μου οτι δεν αξιζει τον κοπο!!Αδικα με στεναχωρησαν...Να εχουμε την υγεια μας κοριτσια, μονο αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

Λίλ μου πολύ λυπάμαι είναι αλήθεια πως κι εμενα με χειρουργημένες σάλπιγγες με εστειλαν να τους φέρω όλο το ιστορικο της λαπαροσκόπησης για να μου εγκρίνουν είναι πολύ μ.... βλέπεις δεν εχουν ερθει στην θέση μας να δουν την γλύκα αλλα ο θεός τα βλέπει αυτα. Ακου και ενα μικρό κολπάκι πήγαινε σε εναν γιατρο του ικα και πες στον γυναικολογο σου να σου γραψει τα μισα φαρμακα ότι ταχα θα κάνεις σπερματεγχυση και θελεις προκληση ωωοθηλακιων κάπως ετσι ξέρουν αυτοι θα σου τα γραψουν χωρις επιτροπη απλα πρέπει να το κανεις δυο φορες σε δυο διαφορετικους μήνες γιατι αλλιως δεν φτανουν τα φαρμακα. ρωτα το γυναικολογο σου ξερει αυτος.

Λίνα μου γιατι να τις βγάλουν δεν το καταλαβαίνω εγω είχα πάει και σε ενα γιατρο ο οποίος είχε πει ότι υπάρχει και η μεθοδο να τις κλεισεις με κλιπσ και μόλις γεννήσεις με το καλο να τις ξανανοίξεις στο Ελενα Παπαριστείδη τον λενε.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΦΩΝΑΖΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΜΙΣΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Labrinip σε ευχαριστω γλυκια μου, το καταλαβα σημερα οτι δεν δινουν χρηματα , εχουν δυσκολεψει παρα πολυ τα πραγματα και οτι δεν ειναι ανθρωποι αυτοι!!

Αυριο εχω ραντεβου με τον γυναικολογο μου, θα δω τι θα μου πει και αυτος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia...

Lil dustoxos ta pragmata pane apo to kako sto xeirotero!!!euxomai na bgaleis akri!!

thelo na sas rotiso kati...meta apo poses ebdomades apo tin embruometafora fenetai to embruo???k pote akougetai i kardoula??aurio kleino 3 ebdomades,piga simera alla den fenetai!!!mou eipe o giatros oti einai polu noris k isos na fanei tin alli ebdomada!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι ναι ειναι νωρις ακομα! εμεις πηγαμε 6η βδομαδα αλλα το ειδαμε και το ακουσαμε! αλλες κοπελες το βλεπουν μεν αλλα το ακουν αργοτερα, κατα την 8η.. μην ανησυχεις ολα καλα θα ειναι!

φιλια σε ολους, λιλ κουραγιο με το ΙΚΑ ... θα περασει κι αυτο!δυτυχως σε αυτη τη χωρα μας δυσκολευουν επιπλεον τη ζωη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Εύχομαι όλες να μαστε καλα. Λιλ μιλα με το γιατρό σου γιατί ξέρω ότι γινεται αυτό που σου πε η Λαμπρινη, δηλαδή να γραψεις για σπερματέγχυνση και οχι για εξωσωματική. Μπορείς να το κάνεις; Φαντάζομαι θα μπορείς να το συζητήσεις με το γιατρό σου ανοιχτά αυτό εεε;

Κορίτσια εγώ για μενα ήθελα να σας πω ότι ξεκινάμε την δεύτερη προσπάθεια μας.

Σκέφτομαι να πάω στην Αγία Ειρηνη, την προηγούμενη φορα είχε πάει ο άντρας μου γιατι γιόρταζε η Αγία Ειρηνη, δυο με τρεις μέρες αφου είχα κάνει την ωολληψια και δεν μπορούσα να περπαταω γιατί ειχα αρκετά τραβήγματα. Εχω την ζώνη της γιατί εχω πάει και την έχω πάρει 2 φορές και άλλη μια μου χει δώσει η νυφη μου που τελικά έμεινε έγκυος και δεν χρειάστηκε να την φορέσει, απλά την κράταγε μέχρι να γεννήσει.

Μήπως πρέπει να πάρω καινούρια ζώνη και να νυστέψω και να φάω και το μηλαράκι? Ρωτάω γιατι δεν ξέρω, αν και θα παω να ανάψω κεράκι αλλά χρειάζεται να ζητήσω αλλη ζώνη αφού έχω;

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!labrinip φφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυ με ολη μου την δυναμη!!!!!!!!!!μαρακι μου εγω εμαθα την εγκυμοσυνη στην 5 εβδομαδα ,πηγα στο γιατρο ειδαμε τον σακο!!!και μετα στην 7 εβδομαδα ακουσαμε και ειδαμε το μωρακι μας!!!!!!

λινα ουτε καταλαβα γιατι να σου βγαλουν τις σαλπιγγες??????????δεν υπαρχει αλλη λυση????πως θα κανεις ωαρια??????twiggy τι κανετε????κοριτσια εχω αγχωθει λιγο.....με την αυχενικη διαφανεια και το papp.a!!!!!

λιλ στο ικα να τα παιρνουν ξερουν μονο......και εγω στην αρχη ηθελα να παρω τα φαρμακα με το ικα αλλα μου ειπαν οτι δεν μπορουσα γιατι ειμουν κατω τον 22!!!αυτο θα πει ΕΛΛΑΔΑ!!!ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΩΡΕΑΝ !!!!!!!!ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΝΕ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ.............ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ..... :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στρουμφ σου ευχομαι να σου πανε ολα καλα!!και να εχεις θετικα αποτελεσματα!!!!!!τωρα για την αγια ζωνη αφου εχεις το ιδιο ειναι....να την φορας ομως ....λαδακι και αγιο μηλο να παρεις να νυστεψεις 3 μερες και να λες την προσευχη της ΑΓΙΑΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ και θα σε βοηθησει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστώ πολύ Λία!

Να σε ρωτήσω που μπορώ να βρώ την προσευχή της Αγιας Ειρήνης; Θα την ζητήσω στο Μοναστήρι; Δεν ξερω καθόλου.

Σευχαριστώ!

στρουμφ σου ευχομαι να σου πανε ολα καλα!!και να εχεις θετικα αποτελεσματα!!!!!!τωρα για την αγια ζωνη αφου εχεις το ιδιο ειναι....να την φορας ομως ....λαδακι και αγιο μηλο να παρεις να νυστεψεις 3 μερες και να λες την προσευχη της ΑΓΙΑΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ και θα σε βοηθησει!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

<<ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΡΙΑΣ ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΔΥΝΑΜΕ ΤΗ ΜΕΣΙΤΕΙΑ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ ΤΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΧΙΣΤΡΑΤΗΓΟΥ ΜΙΧΑΗΛ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ ΓΑΒΡΗΙΛ ΚΑΙ ΠΑΣΩΝ ΤΩΝ ΟΥΡΑΝΙΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΣΙΑΣ ΜΗΤΡΟΣ ΗΜΩΝ ΕΙΡΗΝΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΩΝ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΒΟΗΘΗΣΟΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΗΝ ΣΟΥ(Η ΤΟΝ ΔΟΥΛΟΝ ΣΟΥ)ΕΠΙΒΛΕΨΟΝ ΕΠ ΕΜΕ ΚΑΙ ΕΛΕΗΣΟΝ ΜΕ ΚΑΙ ΕΞΕΛΟΥ ΜΕ ΤΗΣ ΕΠΙΒΟΥΛΗΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ>>

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil μου καλο κουραγιο....δεν ξέρω απο αυτά ακόμα γα να σε βοηθήσω...ελπίζω ν ξεμπερδέψεις εύκολα με το ικα....Stroumf καλή επιτυχία στη δευτερη σας προσπάθεια!!!!!!!!! ελπίζω οι προσευχες να βοηθησουν!

Με εχετε μπερδέψει με τις σάλπιγγες.....θα με κανετε να πάω και σ'άλλο γιατρό! Να σας εξηγήσω. Πηγα σε 5 γιατρούς στη θεσσαλονίκη-εδώ μένω-τον έναν μου το σύστησε ενας φιλος γιατρος στο παπαγεωργείου...Μου είπανε οτι οι σάλπιγγες είναι ενωμένες με τη μήτρα αλλα όχι με τις ωοθήκες (οπότε Λια λογικά όπως λένε δεν επηρεάζουν το αν βγάζεις ωάρια) Εμένα οι σάλπιγγες είναι φουσκωμένες με υγρό και κλειστές όχι από τη μεριά της μήτρας αλλα από το άλλο άκρο-αυτό το ρουφάει τα ωάρια από τις ωοθήκες. Το μόνο που χρειάζεσαι στην εξωσωματική μου ειπαν είναι η μήτρα και οι ωοθήκες....Όλοι μου είπανε οτι κανένας δεν κάνει εξωσωματική με υδροσάλπιγγες γιατι στέλνουν τοξικό υγρό στη μήτρα και σκοτώνουν τα ωάρια. Τι μου λέτε δηλ. οτι θα μπορούσα να κλείσω τις σάλπιγγες από τη μεριά της μήτρας ώστε να μην επηρεαζουν την εξωσωματική αντι να τις βγάλω? Κανενας δεν μου το ειπε αυτο !!!! Εμενα μου δωσανε ολοι 2 ενναλακτικες: να προσπαθήσουν να τις ανοίξουν και αν δεν λειτουργησουν (που ειναι σιγουροι οτι δεν φτιαχνουν) να τις βγάλουν πριν την εξωσωματικη. Μήπως εσείς Λία και Λαμπρινή δεν είχατε φουσκωμενες σαλπιγγες με υγρο και ηταν απλα κλειστες? πειτε μου γιατι αυτο που λεω στους γιατρους τοσο καιρο ειναι οτι δεν θέλω να μου τις βγαλουν και μου λενε οτι εξωσωματικη με αυτες τις σαλπιγγες δεν υφισταται!!!sorry που σας πρηζω με τοση λεπτομέρεια αλλα θελω να μαθω γιατι εμενα δεν μαφηνουν να κανω εξωσωματικες με τις σάλπιγγες μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λινα δεν ξερω μου ακουγετε πολυ τραβηγμενο.........εγω στη θεση σου θα επερνα και αλλες γνωμες...

δεν μπορουν να σου τις δεσουν???????(απολινωση σαλπιγγων).....δεν ξερω αν ειχαν υγρο μεσα δεν μου ειπαν κατι τετοιο ποτε.....τωρα εσυ αποφασιζεις......δεν ξερω τι να σου πω....ειναι δυσκολη αποφαση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ LIL EIΔΕΣ ΤΙ ΑΛΗΤΕΣ!!

ΤΖΑΜΠΑ Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΚΑΙ Η ΧΑΡΤΟΥΡΑ .....

ΛΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΣΙΓΚΙΝΗΤΙΚΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ.......ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΘΑΥΜΑ!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΕΣ Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy k lia mou sas euxaristo polu!!!mou efuge ena baros tora pou to akousa k apo esas!!! :) ego eimai 4,5 ebdomadon!!exo akoma mprosta mou mellon!!!polu agonia omos!!a k kati akomi...i progesteroni poso prepei na einai?

lia tha tin grapso k ego tin proseuxi giati den tin eixa!!!euxaristo!!!

filakia polla koritsia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λία μου καλησπέρα!!

Σευχαριστώ πολύ για την προσευχούλα θα πάω και αυτες τις μερες και στο Μοναστήρι.

Εύχομαι ολοι μας να χουμε ΥΓΕΙΑ και να ρθουν όλα κατευχήν σ'όλους.

<<ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΡΙΑΣ ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΔΥΝΑΜΕ ΤΗ ΜΕΣΙΤΕΙΑ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ ΤΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΧΙΣΤΡΑΤΗΓΟΥ ΜΙΧΑΗΛ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ ΓΑΒΡΗΙΛ ΚΑΙ ΠΑΣΩΝ ΤΩΝ ΟΥΡΑΝΙΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΣΙΑΣ ΜΗΤΡΟΣ ΗΜΩΝ ΕΙΡΗΝΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΩΝ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΒΟΗΘΗΣΟΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΗΝ ΣΟΥ(Η ΤΟΝ ΔΟΥΛΟΝ ΣΟΥ)ΕΠΙΒΛΕΨΟΝ ΕΠ ΕΜΕ ΚΑΙ ΕΛΕΗΣΟΝ ΜΕ ΚΑΙ ΕΞΕΛΟΥ ΜΕ ΤΗΣ ΕΠΙΒΟΥΛΗΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ>>
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για εμενα κοριτσια ειναι θαυμα και το πιστευω!!!μαρακι μου εγω μεχρι τωρα δεν εχω μετρησει την προγεστερονη αλλα μωλις εμαθα για την εγκυμοσυνη πηρα τηλ τον εξωσωματικο και μου εδωσε utrogestan 200 μεχρι την 12 εβδομαδα,innohep,trofocard και filicine!!!!!ευχομαι να μας βοηθησουν ολοι οι αγιοι και η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου να κρατησουμε τα μωρακια μας στην αγκαλια μας!!!!!!!εγω την αγια ζωνη την φοραω απο τον μαιο και θα την βγαλω οταν πανε ολα καλα και εχω το μωρο μου στα χερια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego perno 6 xapia ton 100!!!mou eipan oti exo 30 k oti einai kanoniki!den perno tipota allo!lia mou konteueis tin 12 ebdomada!!!popo megalose to moro mas!!! ;) ego ton augousto tin ebala k ego thelo me to kalo na tin bgalo otan tha gino mana!!!nai lia mou..k ego to euxomai!!!filakia polla k kalo bradu!!!! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαρία μου ευχαριστώ πολύ, θα πάω ν' ανάψω και κεράκι μόλις τελείωσει η αδιαθεσία μου.

Λια μου Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ σας προσεχει και ολα θα πανε καλά!!

Παιδιά νιώθω περίεργα που ξεκινάμε!

για εμενα κοριτσια ειναι θαυμα και το πιστευω!!!μαρακι μου εγω μεχρι τωρα δεν εχω μετρησει την προγεστερονη αλλα μωλις εμαθα για την εγκυμοσυνη πηρα τηλ τον εξωσωματικο και μου εδωσε utrogestan 200 μεχρι την 12 εβδομαδα,innohep,trofocard και filicine!!!!!ευχομαι να μας βοηθησουν ολοι οι αγιοι και η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου να κρατησουμε τα μωρακια μας στην αγκαλια μας!!!!!!!εγω την αγια ζωνη την φοραω απο τον μαιο και θα την βγαλω οταν πανε ολα καλα και εχω το μωρο μου στα χερια μου!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαρία μου ευχαριστώ πολύ, θα πάω ν' ανάψω και κεράκι μόλις τελείωσει η αδιαθεσία μου.

Λια μου Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ σας προσεχει και ολα θα πανε καλά!!

Παιδιά νιώθω περίεργα που ξεκινάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=laughing6.gif] [smilie=happy1.gif][smilie=happy1.gif] Κορίτσια???

Όσα κοριτσια είστε έγκυος και οσες απο μας είμαστε στην προσπαθεια της εξωσωματικης, ο γιατρός σας είπε κάτι για την διατροφή σας? Εμένα μου πε να μην αλλάξω τις συνήθειες μου απλά να τρώω σωστά και να ναι πλήρες τα γεύματα μου (και κρεας, και ψάρι, και γαλακτοκομικά και φρούτα).

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

[smilie=laughing6.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας παρακαλω τα φωτα σας!!!!!!!!!

Δεν περασα απο την επιτροπη του ΙΚΑ για τα φαρμακα.

Εχει καμια αναλογη εμπειρια?

Θα μπορουν να μου τα γραψουν με καποιο τροπο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...