Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημερα μανουλες.....

λεω να ξεκινησω να βαζω αντηλιακο τωρα που βγαινουμε καροτσαδες με το Καθολικακι αλλα ποιο να της παρω??? εχετε καμια ιδεα????? ενοειται με τον μεγαλυτερο δεικτη προστασιας αλλα ποιο??? ειναι οκ να της βαζω και στο προσωπακι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ του βάζω της frezyderm 25+ και στο πρόσωπο !! η παιδίατρος μου το σύστησε και μου είπε όχι με υψηλότερο δείκτη .. αλλά και στο φαρμακείο μου είπαω ότι ουτως ή άλλως για τα μωρά δεν βγαίνει με μεγαλύτερο δείκτη προστασίας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

της φρεζυντερμ βγαινει κ 50....την εχω, αλλα οπως μου ειπε κ ο παιδιατρος δεν εχουν μεγαλη διαφορα το 25 το 30 ή το 50....απλα πρεπει να την βαζουμε σωστα κ συχνα....εγω ειμαι ευχαριστημενη απ την κρεμα απλα ειναι μικρη κ τελειωνε γρηγορα...φετος θα δοκιμασω κ το αντηλιακο....

καμια αλλη μαμακα να μας συστησει κ καμια αλλη...να εχουμε ποικιλιΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frezyderm εχω και κρεμουλα για μετα την πανα και ενυδατικη και ειμαι και εγω παρα πολυ ευχαριστημενη!!! το σκεφτομουνα η αληθεια να παρω και αντηλιακο frezyderm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μόλις πήρα της Apivita που είναι βιολογική και έχει φυσικά φίλτρα προστασίας. Έχει δείκτη 30 και μου τη συνέστησε ο φαρμακοποιός μου ενώ είχε κ της frezyderm η οποία είναι επίσης πολύ καλή. Ναι δε χρειάζεται πάνω από 25-30 γιατί αν έχει σημαίνει ότι είναι χημικά και όχι φυσικά φίλτρα.

Χρησιμοποιώ γενικά αρκετά προιόντα της Apivita, όπως πρόσφατα βαφ'η για τα μαλλιά, και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραψα με πεταξε :lol::lol::lol:

εγω εχω δοκιμασει απο φαρμακειο αυτη....αφου αυτη συστησε ο παιδιατρος κ δεν την αλλαζω με καμια..βαζω κ μπαινει το παιδι στην θαλασσα κ δεν φευγει...ουτε κολλαει σαν γλιτσα (ετυχε να παρω μια κυριακη απο ενα μινι μαρκετ ενα απλο κ ηταν μαπα....τελικα το χρησιμοποιησα εγω)

εχω ακουσει για προιοντα welenda αλλα δεν ξερω λεπτομερειεες....οποια εχει δοκιμασει ας μας πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραψα με πεταξε :lol::lol::lol:

εγω εχω δοκιμασει απο φαρμακειο αυτη....αφου αυτη συστησε ο παιδιατρος κ δεν την αλλαζω με καμια..βαζω κ μπαινει το παιδι στην θαλασσα κ δεν φευγει...ουτε κολλαει σαν γλιτσα (ετυχε να παρω μια κυριακη απο ενα μινι μαρκετ ενα απλο κ ηταν μαπα....τελικα το χρησιμοποιησα εγω)

εχω ακουσει για προιοντα welenda αλλα δεν ξερω λεπτομερειεες....οποια εχει δοκιμασει ας μας πει

την frezyderm λες???? ποσο κοστιζει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το εχω ψαξει πολυ...κ εγω της φρεζυντερμ εχω...

Κοριτσια οσες τη δοκιμασατε κ περσυ...δεν αφηνει σημαδια στο μαγιο ΣΑΣ???Ηταν σκουροχρωμα τα μαγιο μου κ εκαναν ολο σταμπες αφου την ειχα αγκαλια...

Και πολυ λιπαρο βρε παιδι μου..Σαν κατσιασμενα ηταν τα μαλλακια της αν επεφταν στο μετωπο :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αφήνει και εμένα ,αν και στο χρώμα του δέρματος,το μαγιό μου έγινε χάλια αλλά τι να κάνουμε...........μην πω για τα μαλλιά .......σαν τζίβες γίνονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια και εγω περισυ της φεζυντερμ ειχα αλλα και μυριζε ασχημα εμενα προσωπικα δεν μου αρεσε αλλα ειναι πολυ μα πολυ λιπαρη

αφου το μωρο εβγαζε κατι σαν μπιμπικακια στο προσωπο

δεν ξερω ποια να παρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μας ο παιδίατρος frezyderm μου σύστησε.

Weleda έχω χρησιμοποιήσει την κρέμα για το σύγκαμα. Είναι πολύ καλή αρκεί να μην έχει αλλεργία το μωράκι σας στην καλέντουλα, ο δικός μου είναι και εκεί αλλεργικός :cry: , και μετά από δυο φορές κοκκίνισε το πωπουδάκι του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασε λίγο εδώ!

http://www.badgerbalm.com/p-372-spf-30- ... -body.aspx

Μόλις έχω ξεκινήσει να το χρησιμοποιώ και είμαι πολύ ευχαριστημένη!

Θεωρούνται κορυφαία και περισσότερο αγνά από κάθε άλλο αντηλιακό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλο

και γω το σκεφτομουν και ο παιδιατρος μου ειπε της φρεζυντερεμ το 25

αλλα μια και λετε για λιπαρο..θα το ψαξω μου τη δινει αυτη η αισθηση λπαροτητας

ηθελα να δω το σαιτ που εγραψε η λοβι αλλα δεν μου το δειχνει

θα προσπαθησω και αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για της φρεζυντερμ εγω λεω για την αντηλιακη κρεμα ενα σωληναριο μικρο που κανει γυρω στα 25ευρω...κ μυριζει τελεια, δεν ειναι καθολου λιπαρη και δεν εχει αφησει ποτε σταμπα επανω μου....

αντηλιακο δεν ξερω δεν εχω δοκιμασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για της φρεζυντερμ εγω λεω για την αντηλιακη κρεμα ενα σωληναριο μικρο που κανει γυρω στα 25ευρω...κ μυριζει τελεια, δεν ειναι καθολου λιπαρη και δεν εχει αφησει ποτε σταμπα επανω μου....

αντηλιακο δεν ξερω δεν εχω δοκιμασει...

Κ εγω το ιδιο λεω...την αντηλιακη κρεμα...και δε σου φαινεται λιπαρη? :roll:

Welleda προιοντα (αντηλιακα) εχετε παρει?Πειτε αν γνωριζετε(κ σαιτ πλιζ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου νομιχω οτι η Welleda δεν εχει αντηλιακο.Τουλαχιστον περυσι που πηγα εγω να παρω απο το φαρμακειο μου ειπαν οτι σταματησε πια να βγαζει αντηλιακα!!!

Εγω εχω της απιβιτα αλλα απλωνεται πολυ δυσκολα.Και οταν εισαι στη θαλασσα και πρεπει να το ανανεωνεις συχνα δεν ειναι και οτι πιο ευκολο.Ειδικα με ενα παιδι σαν το δικο μου που δεν στεκεται.

Θα ηθελα κατι σε σπρει που να απλωνεται ευκολα αλλα να παρεχει υψηλη προστασια. :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο site της weleda δεν εμφανίζει αντιηλιακό για παιδιά (http://www.weleda.gr/catalogue/babys_an ... /4/166/166)

Προχθες πήγε ο άντρας μου στο φαρμακείο και του πρότειναν το παιδικό αντιηλιακό γαλάκτωμα Βούτυρο Καριτέ του Κορρέ. (http://www.pharmapoli.com/Product.php?P ... uctId=4606)

Το δοκίμασα στο χερι μου. Είναι σπρέυ και απλώνεται εύκολα, αλλά δεν ξέρω αν αφήνει σημαδια σε μαγιο :? . Συμφωνα με τα συστατικα δεν έχει παραμπεν.

Θα παω και σε φαρμακειο με βιολογικα να δω τι υπάρχει. Εχω ακούσει για Lavera και Weleda. Όταν τα καταφερω και βρω χρονο να παω θα σας ενημερωσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβαστε και αυτό

http://www.babycenter.com/404_what-kind ... n_12504.bc

Πάντως αυτο που πηρα του Κορρε έχει το ενα από τα δυο συστατικα που προτεινει το αρθρο, το titanium dioxide. Μου βγηκαν τα ματια για να διαβασω τα συστατικα :evil: καλε πόσο μικρα γραμματα διαλεγουν;; :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...