Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

Irinaki mou prospa8w na tin vgazw k ektos spitiou ligo stin veranta edw sto patriko mou kanena apogeumataki me to karotsi peripato edw stin geitonia (an einai kalos o kairos) gia na tin vlepei to fws k oso gia ton 8ilasmo opote zitisei mam :D eimai pro8imi :lol: ..Axxx twra na doume ti 8a mas poune tin paraskevi, agxw8ika apo twra, makari ola na einai kala giati den 3erw an mporw na tin apoxwristw twra :cry:

Oso gia tin nixta gia to re4imo k emeis ta idia,den exw ipomoni, xtes mou ekane 1i fora emeto k [smilie=pottytrain5.gif] apo to fovo mou itan 3aplwmeni plevro mpikane k sto autaki tis..K ta 3imerwmata meta to 8ilasmo otan tin krataw agkalia k tin xaidevw stin platoula gia re4imo kleinoune k ta matia mou k fovame min mou pesei k etsi grigora grigora tin vazw to carry cot tis :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα μαμαδες κ μπαμπα.αχ αγωνιες που περναμε....σε καταλαβαινω adria....εμεις απο τη πρωτη στιγμη,πεταλουδα στο χερακι για αντιβιωση...και παμε να μας τη βγαλουν να φυγουμε και το τραβαει μια ασχετη και το αιμα λουζει τον μεμπακο και εμενα,σοκ...ερχεται η ειδικευομενη και μας βλεπει,λεει τι εγινε?λεω, η μεγαλογιατρινα βιαζοτανε.... :x:x:x περασμενα αλλα παντ στη ψυχη χαραγμενα....γονεις κουραγιο ,το καλοκαιρακι ερχεται και ταμπεμπακια θα μεγελωσουν...ταλεω να τα ακουσω κι εγω....ειρηνη κοιταξτε με τη γιατρο το βαρος και ζυγιστε την κατασταση,εγω θηλαζω 40 λεπτα και μετα τρωι 90-120μλ....φαντασου παχος το γαλα μου....ουτε νερο να του εδινα....αλλα στνεχιζω απο πεισμα,οσο εχω...Σαμαρ σε καταλαβαινω...προσμονη,η συναδελφος επισης ,κοριτσια με το καλο κι αν γινεται με κανενα πονο....σε ολους τους υπολοιπους πολλα φιλια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη μου θα βαλεις μεσα στην τσαντα εξοδου πανες, σελτεδακι και μια αλλαξια ρουχα, μωρομαντιλα και μια πετσετουλα για τις γουλιες.

Εγω δεν πιστευω οτι δεν χοραινει αφου παιρνει τα γρ. που πρεπει, απλα εχει συνηθησει στο μεμε σου να χαλαρωνει. Εμενα μετα που ρευεται εαν εχει ξυπνησει θελει ξανα το μεμε για να κοιμηθει. Αυτο που ειπε η Σαμανθα μαλλον ειναι, θα σου πει και ο παιδιατρος.

Καλα Σαμανθα σοβαρα μιλας; Ελεγα και εγω πως εχουμε γαλα τοσο πολυ. Θα ειμαι ευτυχισμενη εαν τα καταφερω για 2-3 μηνες χωρις ξενο.

Ανδρια πολυ φως και ολα θα πανε καλα.

Και εμενα μου στειλανε στο σπιτι χαρτακι οτι δεν ηταν σωστη η αιμοληψια, αλλα δεν το εχω κανει ακομη επειδη δεν εχω ποιος να το παει στο ταχυδρομειο. Μηπως μας κοροιδευουν; Ή μηπως στο νοσοκομειο δεν ξερουν να παιρνουν αιμα;

Κατι πολυ περιεργο μου συνεβει εμενα. Με πηραν τηλ. απο μια τηλεφωνικη εταιρια για προσφορα με το επιθετο του ανδρα μου που το ειχα δωσει μονο στο μαιευτηριο!!!! Που δινουν τα στοιχεια μας!!!!!

Παω να φτιαξω παστιτσιο και να σιδερωσω λιγακι και επανερχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα θα πανε καλα δωσε ηλιο στην κουκλαρα σου ,ευτυχως, εχετε πολυ στην κυπρο....γενικα ενας ηλιος θα μας φτιαξει ολους...αλλα που ειναι,εδω στο νησι μας μαλλον παρεξηγηθηκε και την εχει κανει γι αλλου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια μου ποσο σε νοιωθω....

εμενα 6 ημερων μωρο το τρυπησαν δυο φορες το χερακι να την παρουν αιμα μια σταλια μωρακι...ακομη το σκεφτομε κ τρελενομε...στο νοσοκομειο την ειχαν βρει 18 ικτερο την πηγαμε αρων αρων στην αλεξανδρουπολη για φωτοθεραπεια εκει την μετρησαν ξανα κ βρηκανν 16 ικτερο διαφορα απο εργαστηριο σε εργαστηριο την κρατησαν 4 μερες για φωτοθεραπεια,οταν πηγα να την δω ηταν κατακιτρινο το κοριτσακι μου πονεσε η ψυχη μου...ευχομε μεσα απο την καρδια μου να πεσει ο ικτερος της βικτωριας να μην χρειαστη τιποτα η ψυχουλα σου να την παρακολουθεις στενα!!!θελει προσοχη!!!πολυ ηλιο κ μην την αφηνεις να τρωει οποτε θελει να την ξυπνας ανα δυο τρεις ωρες το πολυ να φαει,εγω εκανα το λαθος να την ταιζω οποτε ξυπνουσε κ εγινε χειροτερα,τα φιλια μου κ την αγαπη σας στελνω!!!!

γιωργο μου ποσο πολυ εχει αλλαξει ο μπεμπης σας!!!!καλε οσο παει κ ομορφενει περισσοτερο!!!!κουκλος!!!!!!

ειρηνακι οπως σου ειπε κ η γεωργιαννα στην τσαντα αλλαξιερα βαλε πανες μωρομαντηλα σελτεδακι κ εισαι ετοιμη!!!εγω πηγαινω με το καροτσακι κ αν χρειαστη την αλλαζω εκει μεσα αλλα οταν παμε στον παιδιατρο ετσι κ αλλιως το γδυνεις εντελως το μωρο οποτε την αλλαζεις εκει εγω τουλαχιστον ετσι κανω μια αλλαγη πριν φυγουμε απο το σπιτι κ μια στην γιατρο..γουλιες κ εμας βγαζει κομματακια αλλα πινει ξενο..μαλλον μεσα στο στομαχακι τους ετσι γινετε το γαλα,κανε αυτο που σου ειπαν τα κοριτσια μεχρι να πατε στον γιατρο υπαρχουν ειδικα μαξιλαρια με κλιση που κρατουν το σωματακι του μωρου με κλιση..

σημερα πηγαμε στην γιατρο μας η μικρη πηγε 4660kg κ 56 ποντους!!!!!ψηλωσε 3 ποντους σε 1 μηνα σχεδον!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γλυκερια!!!!πρωι πρωι σε ξυπνησε ο μπεμπακος ε?κ εγω μια απο τα ιδια...τοσα χρονια σερβιτορα τοσα ξενυχτια στα μπαρακια τζαμπα τοση προπονηση εκανα :lol::lol::lol: αυτο το ξενυχτι δεν παλευετε :lol: καθε μερα ψοφια ειμαι μιλαμε τοσο κουρασμενη δεν ενοιωθα ουτε οταν δουλευα!!!δεν το περιμενα οτι ενα σκατουλι 37 ημερων θα με εκανε να σερνομε στα πατωματα κ παρολα αυτα εγω να το λατρευω :lol::lol::lol:

προχθες εβαλα τα κλαματα απο την κουραση,εχω να φαω ζεστο φαγητο απο τοτε που γιναμε τρεις λες κ με μυριζετε οταν παω να φαω κ ξυπναει κ εννοειτε δεν θελει να κατσει ησυχη στο κρεββατακι της θελει ορθια αγκαλιτσα...οτι θελει μας κανει!!!

γεωργιαννα μου απο ηχος εμεις ημαστε στο γραμμα αλφα!!!ολη την ωρα ακομη κ οταν κοιματε κανει θορυβο με το στομα της...φανταζομε οταν αρχισει να μιλαει γλωσσα δεν θα βαζει μεσα θα με τρελανει..αγκου αου ακομη δεν κανουμε..

2 μηνων ομως ακομη μικρουλι δεν ειναι??

πολυ ωραια η συγκεντρωση εχθες παιδια ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ!!!!που επιτελους σηκωθηκε ο λαος απο τον καναπέ...κ κυριως που αυτη η συγκεντρωση ηταν τοσο ειρηνικη!!!

samarcante k afroditi τι κανετε φουσκιτσες μου???

στειση τι κανεις κουκλιτσα μου εισαι καλυτερα???μην στεναχωριεσε ολα στο μυαλο ειναι φταινε κ οι ορμονες λιγο τωρα που ειναι ανω κατω,θα περασει!!!εισαι η καλυτερη μανουλα του κοσμου για το μωρακι σου!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Γιωργο μου και εγω αυτο κανω αλλα τον αφηνω λιγο με λοξυγγα. Του περναει αμεσως. Ειναι σπαστικο εκει που λες κοιμηθηκε ωραια παω και εγω να ξεκιναει!!!! Αμαν δεν μας σκεφτετε καθολου εμας αυτος ο λοξυγγας!!!

Σουλα μου ωραιο φιλι απο την κορουλα σου!!!!!!!! Ασε εμενα εχθες ξυπνησε 1.30 και με τα χιλια ζορια ενω νυσταζε ξανακοιμηθηκε στις 3.30. Φυσικα μετα ανα 2 ωρες ξανα για γαλα, αλλα κοιμοταν ευτυχως κατευθιαν.

Ωραια παντως τα λες! Η διαφορα οταν δουλευαμε σε καφε μετα κοιμομασταν χωρις εννοιες. Για σκεψου ο Αλεξανδρος ηταν 2μηνων και γυρισα για δουλεια και δουλευα νυχτα. Ο μικρος ξυπναγε στις 5 να τον ταισω και μετα στις 7. Αντεχα κανονικα αλλα τωρα δεν ξερω αλλα δεν μπορω κουτουλαω πολυ. Σημερα πηρα τον μπεμπη και πηγαμε στο σχολειο τον μεγαλο, παρακαλουσα να φθασω πισω για να κοιμηθω.

Δεν ηξερα οτι παιζει ρολο στον ικτερο και το φαγητο του.

Ο δικος μου δεν κανει ουτε ΑΑ. Ειναι που ανυσηχω λογο του οιδιματος που ειχε γι'αυτο ρωταω εσας. Παλι αγχοςςςςςςς!!!

Τελικα σιδερο δεν με αφησε να κανω. Ειμαι ομως και τεμπελα, μολις κοιμηθηκε στις 21.30 εκανα λιγες δουλειτσες και μετα ξαπλωσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εισαι τεμπελα γεωργιαννα μου αντιθετος εσυ δουλευεις κ κουραζεσε περισσοτερο κ απο αυτους που δουλευουν..δυο παιδια,διαβασματα δουλειες του σπιτιου συζηγικα καθηκοντα ε!ποσο να αντεξεις η γυναικα???εγω με ενα κ κλαταρα :? τωρα που σου γραφω κοιματε στον ωμο μου εχει κολικους κ πλανταζει ηπιε λιγο τσαγακι διπλωσε τα ποδαρακια κ νανι...

εμεις ξεκινησαμε μπουτακια εξω!!!την βαζω ενα εσωρουχακι με κοντο μανικακι κ ενα φορμακι καλοκαιρινο χερακια κ μπουτακια εξω,κ καλτσουλες χθες την πηγα ετσι στην παιδιατρο κ μου ειναι οτι ειναι μια χαρα ντυμενη :D μου ξανα ειπε να την ντυνω οπως ντυνομε κ εγω...εχω κ διατροφολογο στις 5 αντε να δουμε τι θα δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα μου δεν της εδωσε κανενα σιροπακι για τους κολικους για να μην υποφερει;

Εγω τον εχω μ'ενα φορμακι κοντομανικο και ενα παντελονακι ή μονο με το φορμακι εαν κανει ζεστη πολυ.

Μου κανει κακια κιτρινα και νερουλα, εχθες ειχε και αφρο μεσα. επαθα πλακα με τα Μπεμπιλινο που απορροφισε ολα τα υγρα.

Περιμενω να μου πεις τι σου ειπε και τι διατροφη σου εδωσε.

Και σημερα εχει συγκεντρωσεις για να δουμε θα μπορεσουν να κανουν κατι επιτελους!!!!! Κριμα που δεν μπορω να παω και εγω. Ειναι παραλογο να μας αφιξησουν και αλλο το γαλα των παιδιων μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !! Απο τις 1 - 6 !!! Ειμαι ξεκουραστη!!

Σουλα με το φαι αστα..εμενα κλαιει οταν βαζω πιρουνια στο στομα!! Τι να την κανω φροντιζει τη σιλουετα μου!! Εχθες εβαλα το πουκαμισακκι μου το ωραιο πο φοραγα περσυ... εντυποσιαστικα γτ μου κουμπωνει....εκτως απο 2 λεπτομεριες....τα μεμε μου !! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Λοξυγκα διαβαζω?? Εμας ολο εχει κ τρανταζεται ολοκληρη!!\

μασαζ με τι τα κανετε τα μωρακια?

Γεωργιαννα εχεις δικιο ειναθ παραλογο..αλλα ο λαος παλι δεν θα καταφερι κ πολλά..

Σουλα καλη αρχη στον διαιτολογο..θελω κ εγω διαιτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Soulla mou makari na pane ola kala k na min xreiastei na mou tin kratisoun..Avrio pame paidiatro..Twra na doume ti 8a mas pei gia to iktero k to varos tis..Oso gia to fagito apo e4es to vradaki trwei apisteuta me exei 3ezoumisei kanonikotata :lol: k simera apo moni tis 3ipnaei ka8e 2 wres alla eipa k egw an pernaei tis 3 wres k koimate akomi na tin 3ipnaw, toulaxisto to prwi, vradaki 8a tin afinw gia na 3ekourazome k egw :) ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!Δεν καταφερνω με τιποτα να σας διαβασω ολες,οποτε το κανω κατι συμβαινει κ μετα δεν προλαβαινω να σας γραψω,οποτε περνανε κ οι μερες....

Ηappy τι τραβας βρε,δεν προλαβαινεις ουτε να φας???Πρεπει να μπουν σε προγραμμα τα παιδια μας σιγα σιγα γτ 8α καταρρευσουμε...ευτυχως μας δινουν δυναμη με ενα τους ναζακι κ τα ξεχναμε ολα....

Παντως στον ικτερο εμενα απο το πατουσακι τους περνανε αιμα....

Κατα ταλλα ειμαστε καλα...μεγαλωνει ομορφαινει κ εχει κατι ματακια βρε παιδια....μπλε χρωμα κ οι 2 γονεις μελαχρινοι κ καστανοι,η μητερα του Χρηστου καταγαλανη κ ξαν8ια,λετε να πηρε απο εκει?

Ο γιατρος βαζει στοιχημα οτι τα ματια της καστανα δεν 8α ειναι...για να δουμε!!!Παντως οσο περνανε οι μερες γινονται πιο εντονα.

Κατα ταλλα αρχιζει κ κοιμαται λιγο περισσοτερο τα βραδυα,εχτες 1η φορα 5 ωρες .

Αρχες Ιουνιου 8α κανουμε το 1ο μας εμβολιο....αλη8εια κοστιζει 35 ευρω ακομα κ στο ΙΚΑ??????

Δλδ το πληρωνουμε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gwgw mou k emas, mas eipane pws ta matakia tis apokleiete na einai skouroxrwma (mavra, kastana) o andras mou exei prasina matia, i pe8era mou k i mama mou katagalana k oi 8eies mou (aderfes tis mamas mou) exoune galana matia k ekeines, k ta paidia tous pirane apo autes k exoun prasina, melisia k galana enw egw k o aderfos mou den pirame apo tin mama mou kanenas apo tous dio :( , den peirazei igeia k auta einai peritta :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω στο Ικα δεν πληρωνεις τπτ. Απλα να κλεισεις ραντεβου. Μπορεις να τα κανεις εκει τσαμπα ολα τα εμβολια, εκει τα εκανα του Αλεξανδρου.

Ειρηνη μου παλι καλα που σου μπηκε το μπουκαμισο, εγω φοραω μονο φαρδιες μπλουζες. Βλεπεις τα μεμε μου εχουν μεγαλωσει αρκετα και δεν χωραω ουτε εκει!!! Καλα παντελονια δεν τα δοκιμαζω ακομη για να μην στεναχωρηθω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη πηγες και πληρωθηκες απο το Ικα; Ποσα πηρες;

Θελω να παω μια απο αυτες τις μερες, αλλα περιμενω τον ανδρα μου για ενα χαρτι. Θα περασω το μικρο σε μενα για να παρω περισσοτερα.

Στον ΟΑΕΔ να πας επειδη ακουσα οτι αργουν να τα δωσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα!!!!!

τι κανετε?

Σήμερα γινόμαστε 2 μηνων!!!!!!! :D:D:D

Το βραδυ εχουμε παιδίατρο για να κάνουμε τα πρώτα εμβολιάκια μας...αν και εγώ θα προτιμούσα να τα κάνουμε λίγο αργότερα...εσείς θα τα κάνετε 2 μηνών? τα φοβάμαι λιγάκι να σας πω την αλήθεια...έχετε ακούσει αν κάποια από αυτα είναι αμφιλεγόμενα???

σας γράφω πάλι από το γραφείο και μου λείπει το ζουζουνι μου...

τα κοριτσάκια που απέμειναν λέτε να γέννησαν? έχει καμια κοπέλα νέα τους?

πολλα πολλα φιλάκια! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χτυπησα το μωρακι μου :( Θηλαζα κ επεσε πανω της το τηλεκοντρολ στο κεφαλακι της...εκλαψε τοσο δυνατα κ εδιξε να πονεσε!! Μου κοπηκε η καρδια μιλάμε...πονεσα την κορουλα μου..εκλαψε για πολθ λιγο ουτε μισο λεπτάκι αλλα μου σπαραξε την καρδια.. με επιασαν τα κλάμματα :( Εμαι τοσο απροσεκτη πως το εκανα αυτο στην κορη μου; Δεν θελω να την ξαναδω να πονεσει τοσο πολυ :( Εκλαιγε πολυ σπαρακτηκα :( Ειμαι χαλια !!

Τωρα εφαγε ξανα κ κοιμάμε και γελάει..ελπιζω να ειναι καλα εχω τρομάξει πάρα πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χτυπησα το μωρακι μου :( Θηλαζα κ επεσε πανω της το τηλεκοντρολ στο κεφαλακι της...εκλαψε τοσο δυνατα κ εδιξε να πονεσε!! Μου κοπηκε η καρδια μιλάμε...πονεσα την κορουλα μου..εκλαψε για πολθ λιγο ουτε μισο λεπτάκι αλλα μου σπαραξε την καρδια.. με επιασαν τα κλάμματα :( Εμαι τοσο απροσεκτη πως το εκανα αυτο στην κορη μου; Δεν θελω να την ξαναδω να πονεσει τοσο πολυ :( Εκλαιγε πολυ σπαρακτηκα :( Ειμαι χαλια !!

Τωρα εφαγε ξανα κ κοιμάμε και γελάει..ελπιζω να ειναι καλα εχω τρομάξει πάρα πολυ!

Ειρηνάκι το καλό είναι οτι τα μωράκια έχουν μνήμη...χρυσόψαρου :lol::lol::lol: μετά από 2 λεπτά τα ξεχνάνε όλα χιχιχιχι (ή σχεδόν όλα!) για αυτό γελάει τώρα (αλήθεια σου γελάει από τόσο νωρίς??? :lol::lol::lol::lol: μπράβο!!)

κορίτσια εγώ χθες έκανα μια ΣΚΑΝΔΑΛΙΑ με την μπέμπα....έτρωγα μήλο και την έβαλα να γλύψει το ένα κομμάτι....σας λεω ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΕ....δεν μπορούσε να σταματήσει..........μιλαμε για πολυ γέλιο!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα... Σας έχω νέα...

Γεννάω αύριο! Δυστυχώς κατά 95% με καισαρική... :(:( Ο μικρός κάπου έχει τυλιχτεί με το λώρο και μάλλον δε μπορεί να κατέβει. Ταυτόχρονα έχει μειωθεί πολύ το αμνιακό υγρό κι έχει γεράσει ο πλακούντας οπότε δε μας παίρνει γι άλλη αναμονή... Θα μπω αύριο το πρωί, θα κάνουμε μια πρώτη απόπειρα με ωδίνες να δούμε πως θ' αντιδράσει αλλά πολύ χλωμό να μπορέσουμε να προχωρήσουμε σε φυσιολογικό τοκετό. Απογοητεύτηκα, νευρίασα, έκλαψα, φώναξα, μετά πήγα κομμωτήριο κι έκανα μια μεγάλη βόλτα και ηρέμησα, τώρα είμαι ξαπλωμένη στο καναπέ και το 'χω πάρει απόφαση. Τώρα προσπαθώ απλώς να συνειδητοποιήσω πως αύριο θα είμαι μαμά κι επιτέλους θα κρατήσω αγκαλιά μου τον Άρη!

Κατάλαβε κι ο γιατρός μου ότι συγχύστηκα, με πήραν τα ζουμιά το πρωί μπροστά του, ήταν απίστευτα υποστηρικτικός και καθησυχαστικός και τον αγάπησα πολύ γι άλλη μια φορά! Δε τα ήθελα έτσι τα πράγματα αλλά η ζωή έχει πάντα εκπλήξεις. Στραβόξυλο κι ο Άρης σα τη μαμά του (κι εγώ με καισαρική γεννήθηκα)!! :lol::lol:

Στέλνω φιλιά στα μωράκια σας και πολλά πολλά φιλιά σ' εσάς για την όμορφη παρέα και τις τόσες σκέψεις που μοιραζόμαστε εδώ μέσα! Θα επιστρέψω μανούλα κι εγώ! Την αγάπη μου σε όλους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμαρκαδε μου πολυ λυπαμαι που εγιναν ετσι τα πραγματα αλλα τι να κανουμε η υγεια του παιδιου πανω απο ολα!!!!! Τα καλυτερα σου ευχομαι και μακαρι να γεννησεις τελικα φυσιολογικα. Παντως με τα τελευταια σου λογια με συγκινησες.

Σε περιμενουμε πισω σε λιγες μερες μαμα!!!!!

Ειρηνη μου δεν εγινε και κατι. Θα υπαρχουν και αλλες στιγμες που θα πονεσουν τα μωρακια μας. Δεν θα την μαλωνεις; Θα την κανεις κακομαθημενη;

Τον ζυγισα σημερα τελικα και μου πηγε 5200γρ. πηρε +400γρ σε μια εβδομ. πολυ χαιρομαι που περνει καλα, αλλα μηπως ειναι πολλα αναρωτιεμαι. Συντηρει καλα τα μαγουλακια του.

Σαμανθα να μας πεις πως πηγατε στο παιδιατρο. Στον Αλεξανδρο ειχανε κανει 2 εμβολια την ιδια μερα 2μηνων περιπου.

Τα αλλα κοριτσια τι κανουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ,ΚΑΝΕ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΕς ΣΚΕΨΕΙς,ΚΙ ΕΜΕΙς ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΑΜΑΔΟΚΛΑΜΠ,ΧΑΙΔΕΨΕ ΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΠΕς ΤΟΥ ΛΟΓΑΚΙΑ ΓΛΥΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟΥ ΤΑ ΛΕς ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΟΛΑ ΟΣΑ ΖΗΣΑΤΕ ΑΥΤΟΥς ΤΟΥς 9 ΜΗΝΕς ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΛΙΓΑ....ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ,ΑΚΟΥ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΑΡΥ ΙΣΤΟΡΙΚΟ!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΠΑΡΕ ΜΕ ΤΗΛ.ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙς ΑΛΛΙΩς ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΕΓΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τα λογακια σας..στεναχωρηθηκα που την χτυπξησα..τωρα την βλεπω να κοιματε κ χαιρομαι!!

Σαμανθακι δε ξερω αν ειναι γελάκια κανονικα αυτα που μου κανει η κινησεις των χειλιων της.. αλλα μου αρεσουν πολυ :)

Γεωριγαννα πηρα απο το ΙΚα τα λεφτα κ ηταν μπολικα!!!

Βοηθημα τοκετου 990 €

Επιδομα λοχειας 63 χ 22 € = 1386

κ μου ειπαν να παω στον ΟΑΕΔ 6 Ιουνιου να παρω κ το βοηθημα μητροτητας που δεν εχψ ιδεα ποσο

ειναι..ξερει καμια μανουλα?]

σαμακαρδε με το καλό!!Ευχομαι να ξετυλιχτει ο αρουλης κ να πατε φυσιολογικα//οπως κ να εχει γερα να ειναι πρωτα απο ολα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...