Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

Tι ειναι το κεικ γεωγραφίας???

Γεωργιαννα μου ωραιος ο μπαμπας.. σιροπακι εβαλες μπολικο; Μηπως αυτο ειναι που λειπει? Παντως μοιαζει πεντανοστιμος....αναρωτιεμαι πως το κοβεται στη μεση τ οπαντεσπανι>

Πιστευω οτι τα χρονικά περιθώρια που δινουν οι γιατροι για επομενο παιδάκι ειναι για ασφάλεια πιο πολυ...οταν ημουν στα σεμιναρια στο ιπποκράτειο , ειχε ερθε ιμια κοπελα που εκανε το 1ο με καισαρικη..θηλαζε κ νομιζε οτι ειχε αντισυλληψη..κ στον 2ο μηνα εμεινε ξανα εγκυος (!!!) κ γεννησε το 2ο ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ (!!!)...... Απιστευτο?> Κι ομως!! Νομιζω για τις καισαρικες δινουν περιθωριο 6-9 μηνες επειδη η μητρα εχει ραμματα αλλα να τελικά που αυτο δεν ισχυει απολυτα...

Ηθελα να σας ρωτησω 2 πραγματακια...η κοιλιγτσα της μπεμπας μας ειναι ολοστρογγυλη κ σαν πρησμενη; Ετσι ειναι οι κοιλιτσες των μικρων σας; Σκεφτομαι μην παρατρωει γιατι συνεχεια θελει να θηλάζει κ αναρωτιεμαι μην της δινω πολυ φαγητό!! Εχθές μας εκανε εμετο το βραδακι κ το γαλα ηταν γεμματο κομματάκια :( ΣΑς συμβαινει αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωραιο κεικ Γιωργο. Μακαρι να ετρωγα και εγω σοκολατα να το δοκιμαζα!!!!

Ειρηνη μου εχει σιροπι κανονικα, δεν ειναι αυτο που λειπει. Μαλλον η σαντυγη ηθελε και αλλη ζαχαρη.

Ετσι ειναι η κοιλιτσα στα μωρα στρογγυλη. Εγω εχω αρχισει να του κοβω το πολυ φαγητο με την πιπιλα. Δεν αντεξα αλλο με το μεμε στο στομα ολη την ωρα.

Δεν πιστευω να παρατρωει αφησε την τωρα που ειναι ακομη μικρουλα να ειναι στο στηθος σου γτ νιωθει ασφαλεια που ακουει την καρδια σου. Αργοτερο θα της το ελαττωσεις.

Οσες θηλαζετε σας ποναει το στηθος οταν ακουμε το κλαμα του μωρου; Εμενα με πεθαινει στο πονο και τα δυο μπροστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στεισυ μου τωρα ειναι η αρχη γλυκια μου ολοι στις πρωτες 2 εβδομαδες ετσι ειμασταν ,ουτε εμεις εχουμε καμια βοηθεια με το μεγαλωμα του παιδιου αλλα να ειχαμε θελουμε να το μεγαλωσουμε εμεις και πιστεψε με μπορω να σου πω οτι εμεις νιωθουμε οτι τα ξερουμε καλυτερα ειλικρινα μιλαω ,τις δουλειες του σπιτιου τωρα τις κανει μονη της η γυναικα μου . στις αρχες το καλο ερχοταν η πεθερα μου και μας εκανε το σιδερωμα , σφουγγαρισμα, και πλυσιμο ρουχων.στις αρχες ναι θα χρειαστεις σιγουρα βοηθεια την βοηθεια τους.

....καλο ειναι να βοηθαει και ο αντρα σου να ξεκουραζεσε και εσυ λιγο , πιστεψε με η βοηθεια του ειναι πολυ σημαντικη !!!το βλεπω και εγω τωρα με την γυναικα μου μου λεει : <<ειλικρινα δεν ξερεις ποσο με βοηθας και με ξεκουραζεις ...>> αλλωστε το βλεπω και εγω ειμαι που ειμαι και χαζομπαμπας ,της λεω : <<ε τι ετσι?πρεπει να κeρδισω τον νεο μου ρολο χεχχεχε :lol::lol: , αλλα μην στενοχωριεσε θα στρωσει καθε εβδομαδα που περνα θα αρχισεις να νιωθεις καλυτερα και θα προσαρμοστειτε και εσεις. θα δεις ! και εδω ειμαστε να βοηθουμε ο ενας τον αλλο σε οτιδηποτε χρειαστεις! μια χαρα τα καταφερνεις μην απαγοητευεσε δεν εχει πιο ομορφη ευτυχια απο το να ειμαστε γονεις!!!!εδω τα λεμε ολα . ;);)

πολλα φιλια και μια μεγαλη :YMHUG::x@};-

Γιώργο μου, σ'ευχαριστώ για τη στήριξη! Αλήθεια, τόσο αποδιοργανωμένοι ήσασταν κι εσεις? Εγώ νομίζω ότι μόνο εγώ δεν τα καταφέρνω. Δε νιώθω καλά. Είμαι και αδύναμη από την καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοανίτα και Ειρήνη, ευχαριστώ κι εσάς για τα λόγια σας. Είναι σημαντικό να ξέρω ότι δεν είμαι η μόνη...

Γεωργιάννα, κι εμένα το στήθος μου με πεθαίνει στον πόνο. Πολλές φορές νιώθω ότι απλά το πιπιλάει η μπέμπα αλλά ο παιδίατρος μου είπε για πιπίλα μετά τον μήνα.

Εγώ από κιλά, βγαίνοντας από το μαιευτήριο ήμουν -6 και στις επόμενες 4 μέρες -1 ακόμη, οπότε μου μένουν άλλα 3,5 να χάσω. Είναι το τελευταίο όμως που με απασχολεί γτ έχω άλλα πιο σημαντικά να ασχοληθώ! Θέλω να συνεχίσω να θηλάζω και τρώω πολύ καλά ακόμη κι όταν δεν πεινάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω τη συμβουλή σας.. Έφαγα παγωτό χωνάκι αλλά είχε στα τοιχώματα σοκολάτα και στο πάτο και εγώ απο τη λαχταρά που είχα το έφαγα.. δεν ήταν πολύ αλλά μήπως και αυτό μέσα απο το θηλασμό επηρεάσει το μωρό;; Μήπως για αυτη τη φορά να του δώσω ξένο;; Γιατί δεν κάνει αλήθεια να τρώμε σοκολάτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου καλα κανεις και τρως για να ειναι χορταστικο το γαλατακι της Μεβγαλ. Νερο να μην ξεχνας!!!!

Ειρηνη μου το μιλφειγ που βρισκετε;Με την λυγουρα με αφησες;

Ιωαννα ο παιδιατρος μου δεν μου ειπε για σοκολατα και δεν εχω ξανακουσει κατι. Και να εφαγες λιγο οπως λες δεν πειραζει. το πολυ πειραζει. να φανταστεις πιο πολυ καφεινη εχει ο καφες. Δωσε στο παιδι γαλα κανονικα απο σενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω βρε Γεωργιάννα, ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.. μου έχει πει να τρώω οτιδήποτε άλλο σε γλυκό εκτός απο σοκολάτα και εμένα είναι η αγαπημένη μου.. ! Steisy εγώ να σκεφτείς εκει που λέω ότι βρήκαμε τους ρυθμούς μας μου κάνει κάτι περίεργα, ειδικά με το θηλασμό υπάρχουν στιγμές που είναι ώρα ή και ώρες στο στήθος μέχρι να χορτάσει, ευτυχώς αν τύχει και θέλω να βγώ προς τα έξω βγάζω που και που με το θήλαστρο για να μην γυρνάω σπίτι άρων άρων όπως έκανα και σήμερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα μου σου το ειπε για την σοκολατα για την καφεινη για να μην γινει ο μικρος νευρικος μετα που θα τρως. Το να φας μια μικρη ποσοτητα που και που δεν εγινε και κατι σοβαρο. Πινεις καφε; Και το τσαι εχει.

Παω να ξαπλωσω τωρα που ο μικρος κοιματε ακομη φασκιωμενος. Ποσο τον χαλαρωνει το μπανιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και αγόρια καλημέρα. Απο ότι βλέπω αύριο μπαίνω στο ΡΕΑ για να ξεγεννήσω με τεχνητούς πόνους διότι ο μικρούλης μου δεν θέλει να βγεί!!!!!! Πολλά φιλιά σε όλους!!!!! ΥΣ. Πειράζει που φοβάμαι :shock: ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΑΚΑ!!!!victoriagits ευχομαι ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ το μωρακι σου και με ΚΑΝΕΝΑΝ πονο!!!! ολα θα πανε καλα, μην ανησυχεις!!!ετσι λεω κι εγω στον εαυτο μου, γιατι ειμαι πολυ φοβιτσιαρα!!!! :oops::oops::oops::oops::oops:

γιωργο, παιδαρος ο γιος σου, μπραβο!!!το νεο γαλατακι κανει θαυματα!!!

εμεις στο μενου σημερα εχουμε καγιανα, και το απογευματακι θα παμε για περπατημα, να ξεμουδιασω λιγο, γιατι τις τελευταιες 2 μερες με τις δουλειες του σπιτιου ( που κανουν οι αλλοι!!!) ολο καθομαι!!!

ολα ειναι ετοιμα για τη μπεμπα, και ο μπαμπας μας ειναι ανυπομονος, καθε πρωι τη ρωταει, "αντε μπεμπα ποτε θα βγεις;;;;;!!!!" οποτε ειναι ετοιμη θα ερθει, λεω εγω, καλα δε λεω;;;;; ;););)

καλη σας μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πήρε 650γρ σε 15ημέρες.. γεννήθηκε 2930,βέβαια φύγαμε απο τη κλινική 2690, μετά απο 2μέρες που ξανάρθε η παιδίατρος σπίτι είχε πάρει 60γρ και μετά απο 15μέρες δηλ. 22ημερών είχε πάρει 650γρ.. τη Παρασκευή δηλ. ήταν 3400.. και η παιδίατρος μου είπε ότι πάμε πολύ καλά.. και μένα μου κάνει εντύπωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Daddy σε εμένα το απαγόρευσαι η παιδίατρος όχι στην Γεωργιάννα.. αλλά δεν ξέρω γιατί, δεν τη ρώτησα.. προφανώς όπως είπε και η Γεωργιάννα για τη καφείνη.. πάντως χθες που ξεχάστηκα και έφαγα λιγάκι και τον θήλασα μετά δεν έπαθε τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Παλι αυπνη αλλα δεν πειράζει!! αγαπαω τη μπεμπα μπου κ τα τσαλιμακια που μας κανει...

Εχω παλι προβλημα...παλι εκανε εμετο με κοματάκια γάλακτος στο στόμα της πηχτα :( Τι ειναι αυτό το πράγμα δεν ξερω :( Στεναχωριεμα ιγιατι δειχνει να υποφέρει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ....ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΝΟ ΚΑΙ ΞΕΝΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ...ΕΓΩ ΘΗΛΑΣΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΝΟ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ....ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Κ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ....ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΚΑΘΕ 3 ΩΡΕΣ ΝΑ ΜΕ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ.....ΗΤΑΝ ΠΛ ΑΣΧΗΜΟ....

ΕΧΤΕΣ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΠΛ ΑΕΡΙΑ....ΤΟ ΒΡΤΑΔΥ ΕΠΙΔΕΙΝΩΘΗΚΕ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ....ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΕΤΣΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΟΗΘΗΣΩ....ΤΙ ΜΑΣΑΖ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΟΥ,ΟΛΟ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ...ΧΡΗΣΤΕ ΜΟΥ!!!ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ...ΤΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ ΧΑΜΟΜΗΛΑΚΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΕΩΣ ΤΟ ΠΡΩΙ....ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΣΟ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ??ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΑΣ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κορίτσια! Χτες κοιμήθηκα λίγο ευτυχώς! Ας είναι καλά η μαμά μου που κράτησε τη μπέμπα στο σαλόνι, τη νανούριζε και μ'άφησε να κοιμηθώ!

Πο,πο βρε Γιούλη, τους σκέφτομαι κι εγώ τους κολικούς και τρέμω :shock:

Χοανίτα, ούτε εμένα δε μου απαγόρευσε τη σοκολάτα ο παιδίατρος. Ο λόγος που σου το είπε μάλλον θα είναι αυτός που λέει η Γεωργιάννα.

Εμείς γεννηθήκαμε 3280γρ, χάσαμε λίγα γραμμάρια μέσα στο μαιευτήριο τις πρώτες δυο μέρες και μετά μέχρι να βγούμε τα ξαναπήραμε :P οπότε βγήκαμε με το ίδιο βάρος (3280γρ).

Προχθες που ήρθε ο παιδίατρος και ζυγιστήκαμε ήμασταν 3460γρ, δηλ βάλαμε 180γρ σε 4 μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω παλι προβλημα...παλι εκανε εμετο με κοματάκια γάλακτος στο στόμα της πηχτα :( Τι ειναι αυτό το πράγμα δεν ξερω :( Στεναχωριεμα ιγιατι δειχνει να υποφέρει!!

Ειρήνη, αν βγάζει το γαλατάκι περίπου στις 2 ώρες αφού φάει μπορεί να είναι παλλινδρόμηση! Ρώτα τον παιδίατρο. Εμένα μου είπε να βάλω δυο βιβλία κάτω από τα πόδια του λίκνου (στην πάνω πλευρά) για είναι λίγο σε ανάκλιση. Αυτό βοηθάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγαζει κατι παραπανω απο γουλίτσες μετα απο 10 λεπτά απο τον θηλασμό...κ μετά πεινάει παλι!!!

Διαβαζω το βάρος των μωρων σας κ ζηλευω...εμεις προχθες μπηκαμε στα 3 κιλά!! Νοιωθω οτι ειναι μικρουλα κ δεν τρεφεταιθ σωστά ωρες ωρες!! ανυπομονω να παμε στον γιατρό να μας πει αν μεγαλωνει σωστα!

Γιουλη μου σε καταλαβαίνω απόλυτα...κι εγω τις πρώτες μέρες που εβγαζα με το θηλαστρο έτσι ενοιωθα..η μαμα του θηλαστρου...με επερναν κ ολες οι "φιλες¨μου τηλ... θηλασες; Θηλαζεις; Μη βγαζεις με το θηλαστρο!!! Μην στεναχωριεσαι ομως εκανες οτι καλυτερο μπορουσες για τον μπεμπη σου..στο 2ο θα εισαι πιο οργανωμενη κ θα τα καταφέρεις περισσότερο καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγαζει κατι παραπανω απο γουλίτσες μετα απο 10 λεπτά απο τον θηλασμό...κ μετά πεινάει παλι!!!

Διαβαζω το βάρος των μωρων σας κ ζηλευω...εμεις προχθες μπηκαμε στα 3 κιλά!! Νοιωθω οτι ειναι μικρουλα κ δεν τρεφεταιθ σωστά ωρες ωρες!! ανυπομονω να παμε στον γιατρό να μας πει αν μεγαλωνει σωστα!

Γιουλη μου σε καταλαβαίνω απόλυτα...κι εγω τις πρώτες μέρες που εβγαζα με το θηλαστρο έτσι ενοιωθα..η μαμα του θηλαστρου...με επερναν κ ολες οι "φιλες¨μου τηλ... θηλασες; Θηλαζεις; Μη βγαζεις με το θηλαστρο!!! Μην στεναχωριεσαι ομως εκανες οτι καλυτερο μπορουσες για τον μπεμπη σου..στο 2ο θα εισαι πιο οργανωμενη κ θα τα καταφέρεις περισσότερο καιρό!

ειρηνακι μου θα σου πω μια συμβουλη κ αν θες ακουσε τη αν θες πετα τη...

αν δεις η μπεμπα οτι δε χορταινει,δεν παιρνει βαρος,να της δωσεις συμπληρωμα...ειναι πολυ μικρουλα...ποσο γεννηθηκε??ποσο βαρος παιρνει τη βδομαδα?κοιταξε τα αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα παμε την Δευτέρα στον παιδιατρο κ οτι μας πεί!

αληθεια , τι παιρνουμε μαζι μας τωρα που θα παμε στον παιδιατρο; Αν χρειαστει να την αλλαξω πως θα το κανω? άν χρειαστει να θηλάσω εκει θα εχω ζορι σιγουρα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγαζει κατι παραπανω απο γουλίτσες μετα απο 10 λεπτά απο τον θηλασμό...κ μετά πεινάει παλι!!!

Διαβαζω το βάρος των μωρων σας κ ζηλευω...εμεις προχθες μπηκαμε στα 3 κιλά!! Νοιωθω οτι ειναι μικρουλα κ δεν τρεφεταιθ σωστά ωρες ωρες!! ανυπομονω να παμε στον γιατρό να μας πει αν μεγαλωνει σωστα!

Γιουλη μου σε καταλαβαίνω απόλυτα...κι εγω τις πρώτες μέρες που εβγαζα με το θηλαστρο έτσι ενοιωθα..η μαμα του θηλαστρου...με επερναν κ ολες οι "φιλες¨μου τηλ... θηλασες; Θηλαζεις; Μη βγαζεις με το θηλαστρο!!! Μην στεναχωριεσαι ομως εκανες οτι καλυτερο μπορουσες για τον μπεμπη σου..στο 2ο θα εισαι πιο οργανωμενη κ θα τα καταφέρεις περισσότερο καιρό!

Γεια σας και απο εμενα μπαινω παλι στα κλεφτα απο το γραφειο...

εχει πολυ κοσμο σημερα...κανουμε προσφορες μηπως και παρουμε κανενα εργακι γιατι ετσι οπως παμε θα κλεισουν ολες οι εταιρειες και εμεις θα τρωμε ραπανακια απο τον κηπο μας (δεν ειναι κακο και αυτο χιχι)

touristria αυτό που έχει το μωράκι ειναι λογικα ΑΝΑΓΩΓΕΣ (ή αλλιώς παλλινδρόμηση)

εάν έδινες ξένο θα σου έλεγε η παιδίατρος να αλλάξεις το γάλα σε κάποιο αντιαναγωγικό...τώρα λογικά θα πρέπει να κάνεις υπομονή και να ρεύεται συχνά...το πηχτό γαλατάκι είναι αυτό που γυρνάει από το στομάχι....

τώρα για το αν πρεπει να δώσεις ξένο ή όχι...η παιδίατρος θα σε συμβουλέψει καλύτερα...εγώ το πήρα πάνω μου και έδωσα...το μετάνιωσα σε κάτι φάσεις αλλά πραγματικά δεν είχα πολύ γάλα οπότε δεν ήθελα σε καμία περίπτωση να την αφήσω να πεινάει...

σχετικά με τις...φίλες...γράψτες εκεί που δεν πιάνει μελάνι χαχα....εγώ ακουγα: "θηλάζω" ή " γυναίκα μου θήλασε 6-7 μήνες " κλπ κλπ...και έλεγα: πω πω πώς τα καταφέρνουν και εκ των υστέρων ανακάλυπτα ότι σχεδόν ΟΛΕΣ δίναν συμπλήρωμα ή το βγάζαν με θήλαστρο ή όταν λέγαν ότι θηλάζαν έως 6 μηνών εννοούσαν μόνο το βράδυ...οπότε γενικά ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει...

κοριτσάκια σας φιλώ και ελπίζω να μπορέσω να μπω και μετά....

να είστε όλες καλα!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou sas xeretw!!

Eimai ligo anastatwmeni pigame gia elegxo ikterou giati i paidiatros tin evlepe ligo kitrinoula vgikane ta apotelesmata oliki xoleri8rini 14,92 k emmesos xoleri8rini 14,10 eidane ta apotelesmata 2 paidiatroi (mia tou kratikou k i dikia mas paidiatros) k mou eipane pws einai so orio k 8a 8elei parakalou8isi..8a pame stin paidatro mas tin paraskevi k an xreiastei 8a kanoume epanelegxo..Apo varos liga gr vazoume k an tin paraskevi den valoume ta ikanopoiitika gr 8a kanoume k analisi ourwn mazi me tin analisi gia to iktero..Gala exw poli k etsi den dexete i paidiatros na dwsw 3eno mipws k valei k alla gr..Mallon 8a einai mikrokamwmeni :P..Eimastan 4 wres :o sto kratiko tis pirane aima perimename 45 lepta na sigoureutoume pws to aima einai arketo k telika itan ligo k tin 3ana tripisane k ante perimene pali eipa afou fagame tin mera na meinw na parw k ta apotelesmata na min trexw pali to mesimeri..Eklaige me ligmous otan tis pername aima talaipwri8ike afantasta tin kratousane 3 nosokomes me to zori gia na kataferoun na tis kanoune aimatoli4ia,tis mia nosokomas gemisane ta gantia tis aima tis evlepa k mou erxotan na tis xtipisw, evlepa to mwraki mou k eliwna apo to stenaxwreia mou :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Άντρια ελπίζω να βγούν καλά τα αποτελέσματα σας.. με τον ίκτερο είχαμε και εμείς ένα θεματάκι, μας είχαν κρατήσει μια μέρα παραπάνω γιατί τον βάλανε στην φωτοθεραπεία, είχε ανεβάσει 13 και κάτι.. προληπτικά! Μετά τον ξανακοίταξε η παιδίατρος μετά απο 2μέρες που ήρθαμε σπίτι και ευτυχώς ήταν καλύτερα και δε χρειάστηκε να κάνουμε κάτι άλλο! Όσο για το αίμα το πέρασα κι αυτό γιατί αυτό το αίμα που τα πέρνουνε στις κλινικές και τα νοσοκομεία και τα στέλνουνε για έλεγχο κάποιων ασθενειών δεν είχε παρθεί καλά και μου στείλανε χαρτί να το ξανατρυπήσω και φώναξα τη παιδίατρο εδώ στο σπίτι να το κάνει και έκλαιγε ο καημένος με λυγμούς.. είχε γίνει κόκκινος σα πατζάρι.. ήθελα να τον πάρω αγκαλίτσα να τον ηρεμήσω και δεν μπορούσα! Αχ χαζομαμάδες έχουμε γίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria ελπιζω να της πέσει ο ικτερος..κυνηγάτε το φώς..κι εμα οταν εφτασε 12 μας ειπε η μαια να την κοιμηζουμε στο φώς κ γενικα φωτα φωτα φωτα κ καλο φαγητο..αφου εχεις γάλα τοτε μενει μονο το φώς..

Σαμανθα μου , τα ιδια μου ειπε κ μια φιλεναδα που μιλαμε παντα ειλικρινα κ θηλαζει κι εκεινη 6 μηνες..μου ειπε οτι δεν ξερεις ειρηνη τι κανει η καθε μαμα στο σπιτι της κ αν ειανι αληθεια..οπως κ να εχει , ειδικά στις αρχες που ειμαστε τωρα ειναι δυσκολο να σε ρωτανε ενω προσπαθεις να σε ζαλιζουν αν θηλασες , ποσο εφαγε , αν το εκανες καλά , γιατι βαζεις ψευδοθηλη , γιατι το ενα γιατι το άλλο !!! Πραγματικα΄την υποστηρξη που βρηκα εδω στο φορουμ δεν θα την εβρισκα αλλου..κ ειδικα την μερα που με πηρε η Γεωργιαννα τηλ με εμψυχωσε τοσο πολυ που νομιζω οτι με βοηθησε στο να συνεχισω με εμπιστοσθνη !!!

Διάβασα λιγο στο ιντερνετ για την παλινδρόμιση,,,θα παρω κ τον παιδιατρο το απόγευμα... το λαθος μου ειναι οτι το βραδι δν εχω υπομονη στ ορέψιμο... ισως για αυτο να εγινε αυτο :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...