Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολλοί παιδίατροι λένε όχι θάλασσα πριν τους έξι μήνες. Τον δικό μου δεν τον έχω ρωτήσει ακόμη.

Είναι κι αναλόγως τη θερμοκρασία της θάλασσας και το καιρό πάντως...

Έχω γνωστούς (Ιταλούς) που τα μωρά τους τα βουτήξανε στη θάλασσα δύο μηνών, με 38 βαθμούς έξω, Αύγουστο μήνα, στο Λιβυκό, που συνήθως είναι κρύοοο.

Και μένα με είχανε βάλει στη θάλασσα 4 μηνών (στην Ακράτα).

Πάντως για όποιον το τολμήσει, ο καλύτερος τρόπος είναι να έχεις το μωρό σφιχτά στην αγκαλιά σου (έτσι ζεσταίνεται κιόλας) και σιγά σιγά να μπείτε μαζί μέσα. Άμα ξεθαρρέψετε το κρατάς λίγο πιο μακριά από το σώμα σου και το κουνάς απαλά μέσα στο νερό σα βαρκούλα. Βασική προϋπόθεση να είναι σε ώρα που δεν έχει δυνατό ήλιο και να ξεπλυθεί το μωρό με γλυκό νερό αρκετά γρήγορα. Και σίγουρα αν εμάς μας φανεί κρύα η θάλασσα, σημαίνει πως στο μωρό θα φανεί παγωμένη οπότε το αφήνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

ευχαριστώ για τις πληροφορίες για τα αεροπορικα! η διαδρομή είναι Αθήνα -Ιωάννινα & το αντίστροφο...δυστυχώς η agean έχει σταματησει την διαδρομή αυτή μετά από την συγχώνευση με την ολυμπιακή νομίζω...αλήθεια αυτό έγινε? γιατί τώρα πια έχουν μονοπώλιο και κάνουν ότι θέλουν στις τιμές...ξαφνικά εκεί που το φθηνότερο εισιτήριο ήταν 35 ευρώ...πήγε στα 90!!!!!!!! ελεοσ! λες και αυξήθηκαν τόσο πολύ τα έξοδα...με 50 ευρώ πάω Λονδίνο και με άλλα τόσα πετούσα Λονδίνο-Ζυρίχη παλιά...ειλικρινά έχουν ξεφύγει οι τιμές...

κορίτσια για την θαλασσίτσα εγώ πιστεύω ότι δεν είναι ανάγκη να βουτήξουμε ολόκληρο το μπεμπάκι μέσα! μπορούμε να βουτήξουμε μόνο τα ποδαράκια του και τα χεράκια του και βλέπουμε!

samarcande τι σκυλο έχεις? εγώ έχω 3 εδώ (τεράστιους) και δεν τους αφήνω να πλησιάσουν! φοβάμαι! Πώς τα βγάζετε πέρα μέσα στο σπίτι?

touristria διάβασα και εγώ τα περι θηλασμού που έγραψες...τελικά όλες πέφτουμε στην ίδια παγίδα! είναι και οι ορμόνες στην μέση και στενοχωριόμαστε πολύ!!!

Δανάη πολύ μου αρέσουν οι φωτογραφίες που ανεβάζεις! πολύ χαμογελαστό το μωράκι σου! Μπράβο!!!

φιλάκια πολλά !!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη μου ωραιο το κειμενο. Συμφωνω σε ολα μαζι σου οσα περισσοτερα ξερει τοσο χειροτερο. Ελπιζω οι μελλουσες μαμαδες να μην κανουν το λαθος να αγχονονται τοσο πολυ.

Δαναη μου ολη την ωρα χαμογελαει η μικρη σου; ο δικος ειναι λιγο πιο μεγαλος και δεν μου χαμογελαει πολυ συχνα.

Τωρα που εγραφα ο μικρος σαν να του κοπηκε η ανασα. τον πηρα αγκαλια του φυσιξα στο προσωπο και συνηλθε. Τρομαξα παρα πολυ!!! πηρα τον παιδιατρο και μου ειπε να του κανω φυσικο ορο μπολικο στην μυτη για να ξεβουλωσει τελειως, γτ μπορει απο μεσα να ειχε ή γαλατακι ή μυξουλα. Αχ Παναγια μου φυλαξε τα μωρακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα , δε μπορω να φανταστω τι τρομαρα πηρες και μακαρι να ειναι η τελευταια κοπελα μου!!!

δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα, και μονο η σκεψη οτι μπορει να συμβει κατι κακο στο μωρο μας...!!!

η παναγιτσα να φυλαει παντα, ολα τα μωρακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι εξαντλημενη... απο το πρωι θηλαζει ασταματητα δεν εχει κοιμηθει λεπτο και τις λιγοστες ωρες που δε θηλαζε μονο αγκαλιτσα κα παιχνιδακια κι εγω νυσταζω... αλλα θηλαζω

ΠΟΠΟ ΓΙΩΡΓΙΑΝΝΑ! ηρεμησες τωρα; ευτυχως ολα καλα... πως του βαζεις το φυσιολογικο εγω με συριγγουλα μικρη χωρις τη βελονα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια! μακαρι να μην το ξανακανει.

Ορο του εβαλα τωρα με αμπουλα αλλα εχω παρει μεσυριγγα και ετσι θα του κανω. Ευτυχως που στον ορο Γλυκερια μου δεν το κανει.

Αφρο μου και εμενα τωρα το απογερυμα ειχε μια γρινια ακομη και στην αγκαλια μου. τελικα τους εβγαλα λιγο στο παρκο ( εχω διπλα μου) και ετσι αποκοιμηθηκε.

Αυτο το αισθημα ευχομαι να μην το περασει καμια σας. Ημουνα τυχερη που ξερω οτι για να αναπνευσει ακομη και οταν κλαιει δυνατα πρεπει να του φυσαω. Μου ειπαν ακομη και να τον χτυπαω λιγο στην πατουσιτσα του. Η κακομοιρα η Ελενα θυμαμαι που τα περασε καποια στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou..

Niw8w mia megaaaaali aisiodo3ia pws avrio 3imerwnei mia kaliteri mera..Milisa me tin simvoulo 8ilasmou pou milisa k prin 1,5 evdomada k mou eipe na tis steilw oles tis metriseis varous to mwrou apo tin mera pou genni8ike k na me voi8isei me tin paragwgi mou..Mou eipe 5-6 kolpakia na kanw gia na au3i8ei arketa to gala mou k tin deutera na paw na tin 3ana zigisw stin paidiatro mou k na 3ana epikoinwnisw mazi tis.. Opoia kopela 8elei tis simvoules, mou to leei k tis grafw!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θέλω θέλω! Χαίρομαι Άντρια που είσαι πάλι αισιόδοξη, μπράβο! Όποτε μπορείς γράψε τι σου είπε η σύμβουλος.

Ο μικρός κοιμήθηκε πριν 1 ώρα για πρώτη φορά σήμερα (αν εξαιρέσουμε τον ύπνο που έκανε στο μάρσιπο στην πρωινή βόλτα). Κατάφερε με πολλή προσπάθεια και τον κοίμισε ο άντρας μου! Για να δούμε πόσο θα κρατήσει... Δυστυχώς αντί να ξεκουραστώ, έπρεπε να ποτίσω τα φυτά, να απλώσω ένα πλυντήριο, να βγάλω το σκύλο και να φάω... Τώρα μόλις έκατσα.

Εύχομαι να περνάτε μια ήρεμη νύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και γιωργο!!! ελπιζω να ηταν μια ξεκουραστη νυχτα για ολους και σημερα να ειναι μια ομορφη μερα1!!!η μικρη μου υπναρου ακομα κοιμαται, την ξυπνησα στις 6 για να φαει, και περιμενω να ξυπνησει παλι για να φαει , αλλα βρηκα ευκαιρια να φαω κι εγω το πρωινο μου!!! ο αντρουλης μου παει λαικη, και σημερα το μενου εχει γεμιστα!!!

αντρια, μ'αρεσει πολυ πολυ η αισιοδοξια σου!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!Δαφνη σιγα σιγα θα μπει σε προγραμμα ο αρουλης, εγω δεν χανω την ελπιδα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Φυσαει πολυ εξω προσοχη στις βολτες.

Αφρο μου στο προσωπο, δοκιμασε το οταν θα κλαει να δεις πως θα κανει.

Ανδρια δεν χρειαζοταν να ρωτησεις ολες μας θελουμε να ξερουμε. Γραψε μας τις συμβουλες.

Το πρωι ηθελε να φαει αλλα τον επαιρνε ο υπνος, με νευριαζε γτ γριανεζε εαν τον αφηνα κατω. τελικα χρειαστηκε να ηρεμησει γτ φυγαμε απο το σπιτι.

Δαφνη εμας μας γνωριζουν ολοι στην λαικη της Τεταρτης στους Αγιους Αναργηρων, εκει δουλευει η γιαγια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω γιωργιαννα μου!!!!!

αντρια συγνωμη, ακομα να γραψεις τις συμβουλες; :lol::lol::lol::lol:

μ αρεσει που ρωτας κιολας χαχα ποια εδω μεσα μπορει να μη θελει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα ειμαι διπλα χαρουμενη!!

Ο μπεμπης κλεινει τους δυο μηνες ζωης και η μαμακα μου κλεινει τα 51 χρονια!!!

Βεβαια ο ανδρουλης μου φροντισε εχθες το βραδυ να με στεναχωρησει αρκετα. Γιατι αραγε καθε φορα που του λεω να με βοηθαει μεσα στο σπιτι, μου πεταει την καραμελιτσα οτι δουλευει πολυ και οτι εγω δεν καταλαβαινω τι γινετε εξω στην αγορα!! Δεν του ζηταω τπτ το τρομερο απλα τα ρουχα του να τα βαζει στο καδο ή τα χαρτακια απο τα παγωτα να τα πεταει στο καδο. Τετοια πραγματα που ειναι αφτονοιητα του ζηταω!! Αφηστε ειναι πολυ κακομαθημενος απο την μανα του! και εγω δεν μπορω να τον αλλαξω. Συγνωμη απλα υπαρχουν στιγμες που δεν αντεχω. Αδιαφορει και για μενα και μαζευονται και τσακωνομαστε. Την επομενη μερα μιλαμε σαν να μην εγινε τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνακι τι θεματακι ωραιο ειναι αυτο που ανοιξες και φλυαρω επικινδυνως;

σουλιτσα επεσε ο πυρετος της μπουμπους;

κοριτσια σημερα υπνος 12 με 4.15, ωραια δηλαδη μετα ως τις εξι παρα τρωγαμε αλλα μετα θελαμε υπνο μονο πανω τη μανουλα η οποια σκεβρωσε... και τωρα πονα παντου... :o:o:o:o:o:o

γιωργιαννα χρονια πολλα και για το μπεμπη και για τη μανουλα σου!

α ειναι κακομαθημενος οντως... αχ βρε γιωργιαννα θεωρω οτι ειναι λιγο στον κοσμο τους οι περισσοτεροι και αδυνατουν να βιωσουν ακομα τις αλλαγες που εφερε το παιδι ωστε να προσφερουν την καταλληλη βοηθεια αλλα αυτο ειναι πολυ σκληρο για καθε γυναικα. Αν τον επιανες καποια στιγμη που θα ειστε καλα να του τα πεις ηρεμα; Μηπως εκεινη την ωρα του βγαινει αντιδραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera sas :D

Na sas ta gra4w ligo grigora giati apo oti vlepw einai i wra gia na 3ekinisei i seirina :)

1. Na prosexw ta xeilakia tis na einai pros ta e3w otan trwei k to stoma anoixto (den katalava ti ennoei :o )

2. Oi ka4oules magia mpiras apo 6 pou epina na ta au3isw se 9 i 12

3. Na arxisw kati xapakia (na min gra4w marka) pou kanoune gia anagoules k emetous pou au3anoun tin prolaktini k etsi na au3i8ei to galataki mou.Na pinw 2 xapakia/3 fores tin imera

4. Otan vgazw me to 8ilastro k stamatisei to gala na trexei na sinexizw 5 lepta se ka8e sti8os gia na do8ei entoli pws 8eloume k allo gala

5. Otan 8ilazw na kanw mala3eis sto sti8os mou konta sto sterno (oxi konta stin 8ili) gia na katevei to pio 8reptiko gala

Euxomai na katalavete etsi opws ta egra4a viastika..

Auta an den 3exasa kati!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστουμε Ανδρια που μας τα εγραψες, αλλα η γνωμη παντα ετσι ειναι οτι ειναι απαραδεκτο να σου λεει παρε χαπια και μαλιστα τοσα πολλα. Ειλικρινα εγω δεν θα τα επαιρνα και θα του εδινα ξενο. Ειδικα τα αλλα χαπια που αυξανουν την προλακτινη δεν ξερεις τι επιπτωσεις θα εχει μετα.

Φαι και νερο περισσοτερο σου ειπε; Εσυ θα κανεις αυτο που πιστευεις εσυ καλο εγω εφραψα τι θα εκανα εγω.

Αφρο μου ηρεμα του τα ειπα και μαλιστα ετσι αστεια, αλλα κατεκηξε εκει που καταλειγουμε παντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια τα χαπια της μαγιας της μπυρας παρτα, τα αλλα οχι , η προλακτινη δεν ειναι ορμονη με την οποια πρεπει να παιζουμε... ειδικα στην περιπτωση σου εγω θεωρω μαζι με τη μαγια που ειναι βοηθητικη, η αννα η πατσουρου δινει στο βιβλιο της δοσολογια 40 χαπια τη μερα, 10 χαπια το πρωι το μεσημερι το βραδυ...

τη διαφορα θα τη δεις αν αυξησεις τα γευματα σε 5 και πινεις τουλαχιστον 2-3 λιτρα νερο..

Κοριτσια εγω χθες ξεκινησα διατροφη σε διατροφολογο γιατι με ειχε παρει απο κατω και ειναι ενας που αναλαμβανει κατεξοχην θηλαζουσες. Το εκανα επειδη πριν μεινω εγκυος ειχα παχυνει πολυ ηδη ηρθε και η εγκυμοσυνη και πηρα και 23 κιλα και ενταξει το εχω αναγκη να φυγουν για μενα , θυμαμαι την ψυχολογια μου πιο παλια και ηταν καλυτερη. Και μου εχει βαλει πολυ ωραιο προγραμμα . και χορταστικοτατο και δε με νοιαζει ας τα χασω αργα οσο θηλαζω και φορτσαρω μετα θα σας πω την επομενη εβδομαδα αμα εχασα ευχηθειτε καλη επιτυχια!!!

Και ντραπηκα λιγο θα παμε σημερα θα παμε στη μαμα του γιαννη και της ζητησα να μου φτιαξει λιγο ρυζι που εχω... γιατι σκεφτηκα ντροπη να το παω σε ταπερ. Και αρχισα να παραλογιζομαι οτι θα σκεφτονται οτι δε θα τα καταφερω επειδη εχω ξανακανει διαιτες παλια, αλλα θελω να ειμαι αισιοδοξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...