Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

Γειά σας! Κορίτσια απο το πρωί σας διαβάζω αλλα δεν προλαβαίνω να γράψω. Μπράβο κ απο μένα σε όλες μας! Συμφωνώ απολύτως,σημασία δεν έχει το πώς ταϊζεις το παιδί σου είτε με βυζί είτε με μπιμπερό όλες μας λατρεύουμε τα παιδιά μας κ εκείνα εμάς! Δε νομίζω τα μωρά να σκεφτούν "α!η μάνα μου μου δίνει ξένο,δεν είναι καλή!" ή "α!η μάνα μου με θηλάζει,είναι καλή μαμά!"Πιστεύω οτι έχουν μεγαλοποιήσει τα πράγματα,εντάξει καλός ο θηλασμός αλλα άμα δε μπορείς για τον "α-β" λόγο ή απλά δεν γουστάρεις να θηλάζεις κ τί έγινε;; η καθεμία μανούλα κάνει αυτό που θεωρεί καλύτερο για το παιδί της. Φυσικά εδώ δεν μιλάμε μόνο για θηλασμό αλλα για τα πάντα επομένως όλες είναι ευπρόδεκτες. Καλά έκανες Γιουλάκι κ το ανέφερες για να το ξεκαθαρίσουμε κ να μας λές τα νέα σου συχότερα!Κ όποια άλλη μανούλα ένιωθε έτσι..

Τα δικά μας τώρα..το άλμα μας να το πω χοντρά χοντρά..μας έχει γ..... κανονικά! :lol: δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου!Το σπίτι μου είναι σαν βομβαρδισμένο σήμερα,ένα φαγητό πρόλαβα με τα χίλια ζόρια να φτιάξω,απο το πρωί ήμουν με τον μικρό σκαρφαλωμένο στον ώμο μου να τσιρίζει λές κ τον σφάζουν μέχρι πρίν λίγο που ήρθε ο Χάρης κ τον ανέλαβε κ ηρέμησε.Πιστεύω οτι ο μικρούλης μου διαισθάνεται τον εκνευρισμό μου μετά απο τις ατελείωτες ώρες γκρίνιας κ απο κάποια ώρα δεν ήρεμεί με τίποτα μαζί μου.. :? Νιώθω τύψεις που τσαντίζομαι ώρες ώρες...αλλα βρε κορίτσια μου με έχει χορέψει κανονικά..είναι πααααααααρα πολύ γκρινιάρικο το μωρό μου.Εσείς αισθάνεστε ποτέ έτσι ή εγώ είμαι άκαρδη μάνα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α! Επειδή πλησιάζουμε τις 1000 δημοσιεύσεις πείτε μου το επόμενο θεματάκι μας θέλετε να έχει τον ίδιο τίτλο ή να το αλλάξουμε; Ρωτά γιατί κάτι είχα διαβάσει.Ότι κ άν αποφασίσετε γράψτε το παρακαλώ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω.

Και εγω εχω τσαντιστει 2 φορες και μ'ειχε βγαλει εκτος εαυτου. Μην ανυσυχεις ειναι λογικο να νιωθουμε ετσι καποιες φορες.

Ο δικος σου μηπως υπεφερε απο πονακια και τσιριζε; Η μαμα σου δεν ερχετε να σε βοηθησει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πιο πιθανό γιατί κακά έχει κάνει μόνο 2 φορές σήμερα.συνήθως 5-6 φορές.

Η μαμά μου δεν έρχεται γιατί δεν προλαβαίνει με τις δουλειές του σπιτιού αλλα κ την δουλειά της που έχει τώρα τελευταία.Μόνο εγώ πηγαίνω 1-2 φορές την εβδομάδα. Αν ήμασταν κοντά θα ερχόταν κάθε μέρα.

Ο Διονυσάκος θυμάμαι είχε ένα γρομπαλάκι όταν γεννήθηκε,τελικά του έφυγε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!Δαναη,Γεωργιαννα κ Αφρο φτυστε την να μην την ματιασετε!!!Μια χαρα ειναι το μωρουλινι μου ακομα κ το φυσιματακι στην καρδια εχει σταματησει,ειπε ο γιατρος.

Συνεχιζω με τις μαλαξεις για τον δακρυκο πορο μονο....

Γεωργιαννα δεν το αλλαξε το γαλα,8α το περνω εως 6 μηνων κ μετα συνεχιζω παλι με το ιδιο αλλα το Νουμερο 2.Παντως οσες ξερουν απο ξενο γαλα κ μια 8εια που δουλευει στο Παιδων μου λεει πως ειναι το καλυτερο,οποτε γιαυτο ειναι ακριβο...χαλαλι της εννοειτε!!!

Τα βαπτισια λεμε για του χρονου τον Ιουνιο κ σκεφτομαστε για Λουτρα Αιδηψου,ειναι το εξοχικο της πε8ερας μου κ εχει κ κτημα ο 8ειος,8α παρουμε προσφορες απο κεντερινκ κ βλεπουμε....

Γιουλι σε καταλαβαινω απολυτα κ εγω το περασα αυτο,διαβαζα νεα των κοριτσιων κ χαιρομουν τοσο πολυ που τα πανε καλα με τον 8ηλασμο...αλλα ελεγα τωρα εγω τι να γραψω για αποστειρωση κτλ εφοσον δεν ξερουν να μου απαντησουν οποτε ελεγα ασχετα...κ να που υπαρχουν κ αλλες σαν εμενα που κανουν το δυσκολο εργο αυτο....8ες να μιλαμε μαζι γιαυτο το 8εμα???χιχι

Εγω της δινω 5-6 γευματα την ημερα απο 210 150 180 κ 120 το λιγοτερο....κ αρχιζει να μπαινει σε προγραμμα....την κανω μπανιο στις 9 κ μετα γαλατακι κ νανι εως τις 6...καλα τα παμε μεχρι τωρα.

Επιτελους ξεκουραζομαι!!!

Διακοπες ομως φετος δεν εχει....αντε μεχρι την Αιδηψο κανενα 4ημερο κ αυτο λιγο ψυχοπλακωτικο χωρις τον πε8ερο μου εκει ειναι λιγο βαρυ το κλιμα,αλλα απο το να κατσω Α8ηνα 8α το υποστω.....φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Ελενα μου του εφυγε το οιδιματακι πριν σαραντησουμε. Τελικα αποφασισατε τι ονομα θα του βαλετε;

Γωγω μου και εγω συνεχιζω το μασαζακι στο ματακι, εμεις εχουμε το αριστερο εσεις; Τελικα το εμβολιο θα το κανουμε στο παιδιατρο μου τωρα το πρωτο.

Ποσο περιεργο ειναι ομως: πριν 7 χρονια ο Αλεξανδρος εκανε Ηπατιτιδα Β στον 9 μηνα, ενω τωρα το κανουν στο 2 μηνα. Εχουν αλλαξει πολυ. Του εκανα εμβολια ανα 2 μηνες, ενω ο μικρος ανα μηνα.

Πολυ καλα κοιματε η Χριστινα.

Δεν συμφωνω με την θεωρεια οτι με το θηλασμο η μαμα με το παιδι δενονται παραπανω. Εγω με τον Αλεξανδρο εχουμε μια αδυναμια ο ενας στον αλλον και μια απεραντη αγαπη, και τον θηλασα μονο 25 μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες και όλους!Χθες είχαμε πάλι μια ήσυχη νύχτα!Η μικρή έχει χρονοδιακόπτη:κάνει πρώτα έναν 5ωρο ύπνο, τρώει και κοιμάται 3ωρο.

Elenakos, μην νιώθεις ενοχές, κι εγώ είχα φτάσει τις προάλλες στα όριά μου και είχα εκνευριστεί γιατί δεν κοιμόταν όλη μέρα και γκρίνιαζε συνέχεια. Άνθρωποι είμαστε κ εμείς και έχουμε τα όριά μας!!!

Geov, αν θέλεις κάτι περί αποστείρωσης πες μου γιατί αν και θηλάζω πάντα έχω στο ψυγείο αποστειρωμένα μπιμπερό καβάντζα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Ήρθα πρωί πρωί στη μαμά μου οπότε σήμερα θα χαλαρώσω...εκτός απο μαμ κ άλλαγμα τίποτα δε θα κάνω!γιούπι!! :D

Δανάη τί ωραία που πάτε για καφεδάκι κ θα έχετε θέα τη θάλασσα! Σούπερ!Καλά να περάσετε!

Αν μπορείς μου διευκρινίζεις αυτό για τα μπιμπερό στο ψυγείο;κρατάει παραπάνω η αποστείρωση έτσι;

Γεωργιάννα μου χαίρομαι που έφυγε το οιδηματάκι σας! Με το όνομα έχουμε ακόμα ένα θέμα..θα τα βγάλουμε κ τα δύο αλλα εγώ θέλω να τον φωνάζω Μάριο κ ο άντρας μου Γιώργο..πιστεύω να καταλήξουμε σύντομασ για να αρχίσει ν'ακούει σε ένα όνομα το παιδί πρίν τη βάπτιση!προς το παρόν τον φωνάζουμε "κομιτάκι"! :lol:

Εσείς ωραία περίοδο θα τη κάνετε.Έχετε ξεκινήσει τις προετοιμασίες;εδώ Αθήνα φαντάζομαι ε;

Αν μπορούσε κ μας η νονά θα την κάναμε τέλη Σεπτέμβρη.

Γωγώ φιλάκια στη κουκλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΩς ΣΗΜΕΡΑ....ΕΜΕΙς ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΤΑ ΜΠΑΝΑΚΙΑ,Ο ΜΠΕΜΠΗς ΚΑΜΑΡΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ,ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ.....ΣΟΚ 10 ΚΙΛΑ ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ,ΤΟΣΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ.ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑς, ΟΛΩΝ, ΜΕ Η ΧΩΡΙς ΜΕΜΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΕΥΧΗΘΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΥΓΕΙΑ,ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙς ΑΛΛΑ ΑΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙς ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟς,ΕΜΕΙς ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΡΩΜΕ 7 -8 ΓΕΥΜΑΤΑ 150-180...ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΦΑΓΑΚΙ,ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΡΙΤΗ....ΛΙΓΟ ΤΣΙΜΠΛΙΤΣΑ ΣΤΟ ΜΑΤΑΚΙ,ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΟΛΙΚΟ...ΑΛΛΑ ΑΡΑΙΩΣΑΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ,,,,ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ,ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕς ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΛΕΝΑ Η ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΚΡΑΤΑΕΙ 24 ΩΡΕς ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ,ΜΕΤΑ ΘΕΛΕΙ ΠΑΛΙ....ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

το γουρουνάκι μου όοολη νύχτα έτρωγε! απίστευτη όρεξη! Αχ πότε θ'αρχίσει να κοιμάται λίγο περισσότερο???κουτουλάω λίγο σήμερα αλλά θα πεταχτούμε μέχρι το ληξιαρχείο στο Μαρούσι...

φιλιάαα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!κι εμεις καλα ειμαστε, δοξα τω θεω!!! χτες κοιμηθηκε στις 10.30 ( βεβαια, ηταν ξυπνια απο τις 6 το απογευμα ) και την ξυπνησα στις 6 το πρωι για να φαει, γιατι ηθελα να ξαλαφρωσει το στηθος μου....φοβαμαι μην αρχισει τα πετρωματα...εννοειται, οτι με παιδεψε γιατι ηθελε να κοιμηθει, αλλα τι να κανω!!!!εφαγε μεχρι τις 7.30, μετα κοιμηθηκαμε μεχρι τις 9.30 ξαναφαγαμε, και τωρα κοιμομαστε!!!

ο μπαμπας μας, παει σημερα να μας δηλωσει στο ληξιαρχειο, στην Αθηνα, γιατι γεννηθηκαμε στο ελενα και ειμαστε αθηναιες!!! :lol::lol::lol::lol:

σημερα θα φαμε ψαρακι, ευτυχως θα μας φτιαξει η πεθερα μου!!! :):):):)

χτες ζυγιστηκαμε και ειμαστε 3.560!!!μεγαλωνει η μπουμπου μου!!!ειναι που ο υπνος τρεφει τα παιδια!!

καλημερα γεωργιαννα, δαφνη, γλυκερια, ελενα, δαναη, γωγω!!!! καλα να περασετε σημερα!!!

εμεις την βαπτιση θα την κανουμε μαλλον του χρονου, γιατι το νοεμβριο θα γινουμε νονοι, και δεν μας παιρνει οικονομικα να ετοιμασουμε και τη δικη μας βαπτιση, οποτε πιστευω μεχρι του χρονου, να εχουμε μαζεψει καποια χρηματα.....ισως την κανουμε κοντα στο πασχα, για να ειμαστε αθηνα...

αληθεια, δαναη, γιατι εχεις παντα αποστειρωμενα μπουκαλια;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κορίτσια!

Εκεί που είπα να σας γράψω, ξύπνησε η μπουμπού.

Έχουμε λίγους κολικούς... εδώ και 5 μέρες έχει πονάκια κάθε βράδυ.. Ευτυχώς δεν κρατάνε πέρα από τις 2πμ!

Πάω να την πάρω αγκαλίτσα. Ελπίζω να με αφήσει να ξαναγράψω. :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ,ΑΠΛΑ ΤΡΩΕΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ,ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ,ΩΡΑΙΟς Ο ΜΑΡΣΙΠΠΟς ΠΟΥ ΠΗΡΕς ΜΕ ΥΓΕΙΑ....ΚΑΙ ΚΑΛΕς ΒΟΛΤΕς.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!!!Δαναη εγω κανω αποστειρωση στο ειδικο μηχανημα κ τα αφηνω μεσα,οπως κ τις πιπιλες....εχω ακουσει για το ψυγειο αλλα δεν νομιζω πως υπαρχει λογος εφοσον αποστειρωνω συνεχως,καμια φορα βεβαια τα βαζω κ στο ψυγειο,αλλα ειδικα οι πιπιλες επειδη παγωνουν κ η μικρη ξινιζει :lol: το αποφευγω....κατα ταλλα βραζω νερο στο βραστηρα για 5 λεπτα,αφηνω το νερο να παρει μια Α 8ερμοκρασια κ μετα γεμιζω το 8ερμος.Για 24 ωρες ολα αυτα....ασε που σε 10 ημερες ειπε ο γιατρος τελοςς σε ολα αυτα....λετε να ειναι νωρις?Καλυτερα για αντισωματα λενε...εγω 8α κανω οτι μου πει ο γιατρος.....σαμαρ εγω ξεκινησα ετοιμασιες για βαπτισια γτ 8α τα κανω ολα μονη μου ακομα κ την διακοσμηση....

Δηλωσατε κ τα μωρα βλεπω,Αθηναικα χαχα

Στεισυ κουραγιο 8α ρ8ουν οι στιγμες χαλαρωσης,υπομονη!!!

Αφροδιτη μια χαρα κοιματε κ σενα ε?Αντε μπραβο!!!Ωχ ξυπνησε το φαρμακακι μας :P

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ποσες μερες ειπαν οτι κραταει αυτο το αλμα; Εκει που λεω τι ωραια τρωμε ανα 3ωρο, τωρα και 3 μερες τρωει ανα 2 ωρες. Τωρα ειχαμε γρινια για να κοιμηθουμε και τον εβαλα μπρουμητα και κοιμηθηκε. Διπλα μου ειναι οχι στο λικνο, αλλα ησυχαζει μπρουμητα.

Αφροδιτη εισαι πολυυυυ τυχερη που κοιματε τοσες ωρες απο τωρα!!!

Δαφνη υπομονη θα αλλαξει γυρω στο σαραντησμο και θα κοιματε περισσοτερη ωρα.

Γωγω μου πολυ νωρις ειναι για την αποστειρωση καλυτερα στον 4ο μηνα, βεβαια εσυ αποφασιζεις.

Γλυκερια μ'εχει βολεψει πολυ και το σημαντικο ειναι οτι δεν με ποναει η πλατη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστεύω οτι ο μικρούλης μου διαισθάνεται τον εκνευρισμό μου μετά απο τις ατελείωτες ώρες γκρίνιας κ απο κάποια ώρα δεν ήρεμεί με τίποτα μαζί μου.. :? Νιώθω τύψεις που τσαντίζομαι ώρες ώρες...αλλα βρε κορίτσια μου με έχει χορέψει κανονικά..είναι πααααααααρα πολύ γκρινιάρικο το μωρό μου.Εσείς αισθάνεστε ποτέ έτσι ή εγώ είμαι άκαρδη μάνα;;

Έλενα, τα μωράκια μας σίγουρα αισθάνονται τον εκνευρισμό μας και γι'αυτό δεν ηρεμούν.. Προχθές που πήγαμε να την κάνουμε μπάνιο με τον άντρα μου και έκλαιγε λίγο, αρχίσαμε να φωνάζουμε ο ένας στον άλλο (γτ το κάνεις αυτό έτσι, δεν το κάνεις εκείνο σωστά, μα δεν ξέρεις?) με αποτέλεσμα να τσιρίζει η μικρή και να μη σταματά... Η απόλυτη αποτυχία... Αισθανθήκαμε χάλια..

Ένα θα σου πω: δεν είσαι η μόνη! Μη νιώθεις τύψεις που τσαντίζεσαι. Κι εγώ το παθαίνω συχνά. Πολλές φορές κλαίω από τα νεύρα μου..και νιώθω πολύ "λίγη" για να τη φροντίσω.. Όταν όμως ξεκουράζομαι, όλα αλλάζουν! Άρα φταίει η κούραση και όχι εμείς...

"άκαρδη μάνα".....μην το ξαναπείς! Πιπέρι θα σου βάλω! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera!!

Molis tin katafere i mama mou na koimi8ei meta apo poli kounima, olo peinouse den antexw allo apo tis 9:30 ws tis 11:30 8ilazame koimi8ike 10 lepta k wspou na tin valw sto autokinito na er8oume stin mama mou to mati garida eutixws den eklaige stin diadromi alla otan ir8ame stin mama mou arxisame k xtipisame allo ena 2wro edw :evil: mallon exei ponakia giati exei polla aeria :(..An tin afina sto sti8os mou 8a etrwge akomi alla den antexa allo eimai nistiki apo tis 6 to prwi pou efaga corn-flakes ka8ws tin 8ilaza aste pou tin evlepa na nistazei polli alla san na k piezotan na meinei 3ipnia :o ..

Eutixws e4es me ena 2wro 8ilasma koimi8ike apo tis 10-4:30 k 3ekourastika alla mou ta filage gia simera :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite,έχω πάντα μπουκάλια γιατί μπορεί να θέλω να λείψω.

τα αφήνω στο ψυγείο για 24 ώρες και μετά αποστειρώνω ξανά.Την πιπίλα όταν τη βγάζω από τη ψυγείο της ρίχνω λίγο ζεστό νερό.

Τελικά η βόλτα ακυρώθηκε, έχει 38οC θερμοκρασία ορθού. Πήρα τη παιδίατρο και μου είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό, να της κάνω ένα μπάνιο, να παρακολουθήσω τη θερμοκρασία και να μην τη βγάλω έξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, γεια σας!!!!!!!!!!

τι κάνετε? καλά είστε?

εμείς καλά μόλις κλείσαμε τα ματάκια για τον μεσημεριανό (ελπίζω) υπνο μας και η μαμά κατάφερε να στρωθεί πάλι στην δουλειά!

μας λείπει πολύ ο μπαμπάς μας και σκέφτομαι να πεταχτώ ένα διήμερο στην Αθήνα χωρίς την μπέμπα αλλά δεν ξέρω αν θα το αντέξω....

εσείς τι γνώμη έχετε για αυτό? θα το κάνατε?

επίσης, κορίτσια έχετε καμιά ιδία που μπορώ να βρω φθηνά αεροπορικά γιατί έχουμε βγει από τα παράθυρα? πχ έχω ακούσει ότι διάφορες πιστωτικές δίνουν κάποια εισιτήρια δώρο...γνωρίζετε κάτι σχετικό?

αφήστε κοστίζει 200 ευρώ και ήδη μας έχουν φύγει 1000 ευρώ σε χαζο-εισιτήρια!!!!

φιλάκια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πείτε μου ...ο μπεμπάκος βάζει συνέχεια τα χέρακια του στο στόμα , γεμίζει σαλιάκια , δεν θέλει όμως πιπίλα καθόλου.Την πιπίλα την κρατάει για πολύ λίγο και μετά την πετάει. Τι μπορώ να κάνω;;; Για δοντάκι είναι πολύ μικρός ακόμη. Μόλις 2 μηνών ειμαστε ακόμη . :-?:-?

daddy και η δικιά μου πετάει την πιπίλα και της την βάζω πίσω πάλι και της λέω 'μπράβο μπράβο' και της χαιδεύω το κεφαλάκι και την κρατάει ....της φεύγει νομίζω....γενικά την πιπίλα δεν την ήθελε στην αρχή και εγώ της την έμαθα...τώρα την βοηθάει πολύ και ειδικά αν παραφάει και έχει καούρες και αέρια...όταν κοιμάται όμως της την βγάζω...

και εμένα βάζει τα χεράκια στο στόμα ...μάλλον την πιέζουν τα ούλα!

ααα και ωραία φωτο χαχα!!! πολύ γέλιο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το να βαλουμε τα μωρακια στη θαλασσα δεν επιτρεπεται πριν το ετος διοτι δεν εχουν αρκετο υποδοριο λιπος κ απο τη διαφορα θερμοκρασιας μπορει να παθουβ θερμικο σοκ, μπορεις να τα πας απογευμα στην παραλια με το ριλαξ κ να κατσουν, μπορεις ακομα να γεμισεις μια πλαστικη πισινουλα με νερο κ να τον βαλεις αλλα το νερο να μην ειναι κατω απο 30 βαθμους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααα μανουλιτες κ μπαμπακα!!

αφρο ρωτησς το γιατρο? εμεις δε ρωτησαμε αλλα υπεθεσα οτι απαγορεεται..με το κυαλι θα τη βλεπουμε τη θαλασασα!! Κ σκεφτομασταν μπας παμε πουθενα το σ/κ! Αλλα με το νινι που να πας?

Γιωργο τρελομπαμπα!! Τα χερακια κ η δικη μου τα γλυφει οταν πεινάει... λογικα θα το κοψει καποια στιγμη...εχεις πολθ πλακα!χαχα

Γεωργιαννα εισαι μια κουκλα στη φωτο!!

Σαμανθα η bonus πιστωτικη εχει δωρο εισιτηρια με την aegean..apo pouy για που μιλαμε? μηπως μπορω να σε ωβοηθησω..

Εγραψα κατι σκεψεις που ειχα για τον θηλασμο http://www.mammyland.com/forum/8/18346 αν θελετε διαβαστε το... τα μαζευω μεσα μου πολυ καιρό κ ηθελα να τα μοιραστω με εσας :)

επισης να πω οτι εχασα 800γρ!!! Ειμαι χαρουμενη !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...