Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΕΝΙΩΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ....ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΩ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΚΑΛΗ ΜΑΝΑ ΑΛΛΑ ΟΛΟΣ Ο ΠΕΡΙΓΥΡΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΡΗΞΕΙ(ΣΟΡΙ ΚΙΟΛΑΣ) ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Ο ΝΙΚΟΣ.....ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Η ΟΠΟΙΑ ΚΙ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ,ΚΑΙ ΗΛΠΙΖΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΤΕ ΟΣΕΣ ΘΗΛΑΖΕΤΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΕΙΣΕΧΟΥΣΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΠΕΔΩΝ ΘΗΛΩΝ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ...ΩΣΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΟ ΠΩΣ ΕΝΙΩΘΑ ΝΑ ΤΡΑΒΙΕΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ,ΚΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ....ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΟΛΥ ΕΜΠΑΙΝΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ Η ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΘΕΛΩ ΠΛ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΩ Κ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπον θα φας τοστακι ή γιαουρτι ή ψωμακι με κασερι(που εχει και ασβεστιο). Αυτα τρωω εγω. Και κουλουρακι τρωω, ειδικα την νυχτα που ξυπναω τρωω 2 και μου κοβετε η πεινα. Εσυ μπορεις να φας και φρουτα, τωρα υπαρχουν πολλα. Φτιαχνεις θυμαμαι και κεικ τρωγε στο ενδιαμεσο.

Εισαι απο τις λιγες που δεν πεινας που θηλαζεις. Εγω πειναω συνεχεια.

Δαναη μου θα σε χασουμε σε λιγο,ε;;; Ποτε φευγετε;

Εμεις θα φυγουμε τελη Ιουλιου για 3 εβδομ. στην Κεφαλλονια.

Γιουλη ειναι απαραδεκτο απο τον ανδρα σου να μην σε στηριζει. Καλα εκανες και δεν θηλασες, η ψυχολογια σου παιζει ρολο πρωτα πρωτα. καλη μανα εισαι και το παιδακι σου μια χαρα θα μεγαλωσει. Με το θηλαστρο ειναι πολυ δυσκολο να το κανεις. Τι εκανες με το παιδικο σταθμο εψαξες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα γεωργιαννα μου σε πιανω αδιαβαστη :lol::lol::lol:

εγραψα για το εμβολιο στην σελιδα 87...

σημερα το καναμε!!!κ η μπεμπα αρχισε να ανεβαζει πυρετο απο το πρωι ειμαι με ενα θερμομετρο στο χερι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια με αυτόν τον θηλασμό, ωδεν περίμενα να έχω τόσο άγχος.. τις 2 τελευταίες μέρες ο μικρός μου κλαίει συνέχεια γιατί έχει κολικούς και δεν έχει υπομονή να καθήσει να τραβήξει απο το στήθος μου οπότε προσπάθησα να τραβήξω με το θήλαστρο και απο το μπουκάλι το πίνει, τι θα κάνω;; Γεωργιάννα και μένα τρέχει το στήθος μου και λερώνω, αυτό σημαίνει ότι έχω γάλα έτσι δεν είναι;; Εμένα η παιδίατρος μου είπε να πίνω αυτές τις ειδικές μπύρες και έτσι κάνω, είναι καλύτερα να πάρω μαγιά μπύρας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Άντρια το ίδιο πράγμα νιώθω και εγώ όταν καμιά φορά του δίνω ξένο αλλά τι να κάνουμε.. εμείς το παλεύουμε και ότι βγεί.. αυτό που έγραψες για εκείνη τη μέρα τη κουραστική που είχες και μετά μειώθηκε το γάλα σου, συμβαίνει και σε μένα.. όταν κουράζομαι νιώθω ότι μειώνεται το γάλα μου, γι αυτό προσπαθώ να ξεκουράζομαι όταν αυτός κοιμάται, και βάζω στην άκρη τις δουλειές και εννοείτε τις πολλές βόλτες στις μαμάδες γιατί με επηρεάζουν πολύ αρνητικά με σχολιασμούς του στυλ '' αφου κλαίει το καημένο, να του δώσουμε λίγο ξένο;''.. γιαούρτια τρώω πολλά και εγώ και γάλα πίνω και χυμούς και σούπες, άντε να δούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Άντρια το ίδιο πράγμα νιώθω και εγώ όταν καμιά φορά του δίνω ξένο αλλά τι να κάνουμε.. εμείς το παλεύουμε και ότι βγεί.. αυτό που έγραψες για εκείνη τη μέρα τη κουραστική που είχες και μετά μειώθηκε το γάλα σου, συμβαίνει και σε μένα.. όταν κουράζομαι νιώθω ότι μειώνεται το γάλα μου, γι αυτό προσπαθώ να ξεκουράζομαι όταν αυτός κοιμάται, και βάζω στην άκρη τις δουλειές και εννοείτε τις πολλές βόλτες στις μαμάδες γιατί με επηρεάζουν πολύ αρνητικά με σχολιασμούς του στυλ '' αφου κλαίει το καημένο, να του δώσουμε λίγο ξένο;''.. γιαούρτια τρώω πολλά και εγώ και γάλα πίνω και χυμούς και σούπες, άντε να δούμε!!

Milousa twra me tin mama mou k sizitousame to 8ema pou les pws merikoi merikoi anoigoun to stoma tous k lene kati kouventes tou tipou: "ma trwei ta xeria tis peinaei" "to gala sou den tin ikanopoiia" kouventes pou se rixnoun 4ixologika k den skeftounte pws auto mporei na epeifere ta anti8eta apotelesmata p.x logw agxous na meiw8ei to gala mas..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοανίτα,έβρασα φιλέτο στήθος κοτόπουλος (4 κομμάτια, δηλ. μια συσκευασία), 2 μεγάλα κολοκύθια, 6 πατάτες, 6 καρότα. Μετά πέρασα στο μπλέντερ τα λαχανικά και τις πατάτες προσθέτοντας λίγο από το ζουμί απο το κοτόπουλο για να αραιώσει. Ψιλόκοψα μέσα στη σούπα το κοτόπουλο, πρόσθεσα ωμό λάδι, αλάτι, πιπέρι και φρέσκο βασιλικό!Πολύ νόστιμο και χορταστικό και γρήγορο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα, πετάμε την 1.7 και επιστρέφουμε στις γιατί έχουμε ενα γάμο. Τις πρώτες μέρες στη Θεσσαλονικη θα έχω internet. μετά στη Χαλκιδική θα μπορώ να μπαίνω από το νεο super κινητό μου!!!Εσείς τι θα κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια και εγώ το ίδιο έλεγα στη μαμά μου σήμερα που την είχα στο σπίτι.. γιατί ξεκίνησε να λέει ''βρε κορίτσι μου σου έμεινε κοιλίτσα κάνε κάτι, πρόσεχε τι τρώς ή βλέπω ότι πεινάει ακόμα δώστου λίγο ξένο δε το λυπάσαι, τρώει τα χέρια του'' και της είπα και εγώ ότι δε με βοηθάει λέγοντας μου αυτά που μου λέει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια και εγώ το ίδιο έλεγα στη μαμά μου σήμερα που την είχα στο σπίτι.. γιατί ξεκίνησε να λέει ''βρε κορίτσι μου σου έμεινε κοιλίτσα κάνε κάτι, πρόσεχε τι τρώς ή βλέπω ότι πεινάει ακόμα δώστου λίγο ξένο δε το λυπάσαι, τρώει τα χέρια του'' και της είπα και εγώ ότι δε με βοηθάει λέγοντας μου αυτά που μου λέει..

Akrivws ta idia mou lene k emena, 8eloume na vasanizoume ta mwra mas? eleos..K egw ekana ena "xesidi" stous goneis mou gi'auto to 8ema k pws iremisame ligo!! Anti na mas stirizoune ta kanoune xeirotera?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοανιτα μου ηθελα να στο απο την προηγουμενη φορα που εδωσε η μαμα σου ξενο στο μικρο, θα της εβαζα ενα χερι που τις επομενες φορες θα το θυμοταν. Δεν δεχομαι η ιδια η μαμα σου να μην σε υποστιριζει σε οτι κανεις και να μην σε ενθαρρυνει!! Το ιδιο ισχυει και για σενα Ανδρια.

εαν τρεχει σημαινει οτι εχεις αρκετο. Ξαναβαλ'τον στο στηθος και να ισαι και εσυ πολυ ηρεμη.

Ανδρια γιαουρτι μπορει να τρως αλλα ενδιαμεσα;

Σουλα μου μου ξεφυγε συγνωμη!! Αχ περαστικουλια σας.

Κοριτσια γελαω μαζι σας με την σουπιτσα αυτη που απο Οκτωβρη θα την φτιαχνετε καθημερινα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μπεμπης απο το πρωι τρωει λιγο και μετα τον περνει ο υπνος, μολις τον βαζω κατω γρινια φυσικο αφου δεν εχει φαει καλα. Τρωει ανα 2 ωρες περιπου. Μαλλον ειναι κανενα αλμα αναπτυξης, το καλο ειναι οτι δεν εχει γρινια πολυ. Το μεσιμερι τον ξεγελασα και τον εκανα να φαει περισσοτερο. Τον αφησα νυστικο λιγο μετα του εκανα και μπανακι και μετα πλακωθηκε στο φαι!!

Δαναη σκεφτομαι τι θα κανω με το ιντερνετ στο νησι γτ δεν εχουμε εκει. Κοιταω καμια καρτα τωρα να δω κοστος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοανιτα μου ηθελα να στο απο την προηγουμενη φορα που εδωσε η μαμα σου ξενο στο μικρο, θα της εβαζα ενα χερι που τις επομενες φορες θα το θυμοταν. Δεν δεχομαι η ιδια η μαμα σου να μην σε υποστιριζει σε οτι κανεις και να μην σε ενθαρρυνει!! Το ιδιο ισχυει και για σενα Ανδρια.

εαν τρεχει σημαινει οτι εχεις αρκετο. Ξαναβαλ'τον στο στηθος και να ισαι και εσυ πολυ ηρεμη.

Ανδρια γιαουρτι μπορει να τρως αλλα ενδιαμεσα;

Σουλα μου μου ξεφυγε συγνωμη!! Αχ περαστικουλια σας.

Κοριτσια γελαω μαζι σας με την σουπιτσα αυτη που απο Οκτωβρη θα την φτιαχνετε καθημερινα!!

Gewrgianna mou egw tous ta eipa ena xeraki k den tolmoune na poun 3ana otidipote peri 8ilasmou, fagitou..Genika eimai an8rwpos pou leei ta pragmata opws exoun k merikoi me pare3igoun alla [smilie=pottytrain4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας διάβασα στο πολυ γρηγορο & με διαλλειματα .. η μιρκη μου θέλει συνέχεια φαγητάκι!

Αντρια πρεπει να τρως...εσυ που εισαι κ κορμάρα μη τακ ανεις αυτα..

Τζωρτζι μου? Κι εμενα λερωνονται τα σουτιεν κ οι μπλουζες..μιλάμε αηδια..βαζω επιθεματα αλλα βγαινουν.. σε μερικές κοπέλες σταματάνε να τρεχουν μετά απο καιρό

Σουλάκι πως παει ο πυρετός?

Κ ρε κοριτσια...χαλαρωστε μετον θηλασμο... ειμαι ως εδω με διαφορα που εχω ακουσει..μεχρι το βραδυ θα γραψω κατι κ θα σας το δειξω... εχω θυμωσει πολυ με το θεμα θηλασμος κι ας τα εχω προς στιγμην καταφερει..

Οσες θηλαζουμε μπραβο μας ..οσες δεν θηλαζεται ΜΠΡΑΒΟ σας επι 2! ποιος βαζει ταμπέλες στην σωστη ανατροφη κ στα πρεπει κ τα μη? Πηγαινουμε στα σεμιναρια , σε αλλες μαμαδες , τις θειες τις ξαδερφες κ μας περνανε τα προτυπα.. & μετα νοιωθουμε αχρηστες αν δε τα καταφερουμε..

Κοριτσια μη νοιωθουμε ενοχες για ΤΙΠΟΤΑ. Ετσι μπορεσαμε ( γενικα οχι μονο για το φαγητο της) ετσι τα καναμε.. σαμπως οι μαμαδες μας ή οι γιαγιαδες μας τα εκαναν σωστα? ή ολοι οι επαγγελματιες υγιεας κ οι υπεροχες συμβουλες τους ειναι απο το θεο γραμενες?

Α στο καλο συγχιστηκα!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα μου αν της τα έψαλα λέει.. είμαι σίγορη πως μετά απο αυτό δεν θα το ξανακάνει.. ! Ο μπεμπάκος δεν μπορεί να ενεργηθεί και έχει μια γκρίνια.. κοιμάται λίγο και μετά ξυπνάει.. ενεργείται μια φορά τη μέρα συνήθως αλλά ζορίζεται πολύ η ψυχούλα μου.. πάω να φάω λίγο πεπονάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου μην αφήνετε τον περίγυρο να σας επηρεάζει αρνητικά, να σας υποστηρίξουν πρέπει, αν δε μπορούν καλύτερα να μην ανακατεύονται!

Εγώ είμαι χαρούμενη γιατί μίλησα με τον παιδίατρο και είναι πολύ ευχαριστημένος από τις ζυγίσεις μας!

Και πάλι σκέφτομαι μήπως πάμε καμιά βόλτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για μια μαμα που δεν θηλαζει ειναι πιο χρονοβορο το να ετοιμαζει το γαλα του μωρου. Τα εχω τραβηξει και ειναι πολυ πιο δυσκολο απο το θηλασμο.

Οπως και να ταιζουμε τα παιδια μας μαμαδες ειμαστε και μαλιστα καλες ολες μας!!!!

Εγω σκεφτομαι που θα παω στην Κεφαλλονια και τριγυρω μενουν θειες του ανδρα μου. Μη τολμησει να μου πει καμια καμια κουβεντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...