Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

γεια σου σουλιτσα!

με αφορμη αυτα που γραφτηκαν σημερα , θελω να αποδωσω ενα δημοσιο μπραβο οχι μονο στις θηλαζουσες αλλα και στις μανουλες που δε θηλαζουν και αποστειρωνουν, κι εχουν το νου τους μη τελειωσει το γαλα, και αλλαζουν μαρκες του γαλακτος σε σκονη να βρουν ποια ταιριαζει στο παιδι τους, και τρεχουν σε εφημερευοντα φαρμακεια να τ αγορασουν, κ ελεγχουν τη θερμοκρασια, και οταν βγαινουν εξω εχουν μια τεραστιααααα τσαντα... και τωρα που το σκεφτομαι μπραβο πουμας εχετε αφησει τοσο χωρο να λεμε συνεχεια για το θηλασμο ενω εσεις δε ρωτησατε τιποτα για το πως να φτιαξετε το γαλα, εγω μια φορα χρειαστηκε να αποστειρωσω για να δωσω γαλα απο το θηλαστρο και κοιταγα τον αποστειρωτη λες και ηταν επιτευγμα της νανοτεχνολογιας

καθε μανουλα ειναι ξεχωριστη φιλακιαααα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αφρο τρελοκομειο!!!ωραιο αυτο που ειπες :lol::lol::lol: επιτευγμα της νανοτεχνολογιας =))=)) ΤΕΟΝ!!!θελω να το πω καμμια μερα στον αντρα μου θα με κοιταζει σαν να βλεπει ουφο!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Γιούλη να μπαίνεις να τα λέμε, τόσα πράγματα έχουμε να συζητήσουμε!!! Να μου φιλήσεις τον Αλέξη σου!

Αφροδίτη εγώ έχω θηλάσει και σε καφέ και σε ταβέρνα και σε ταξί και στο όρθιο στη μέση της λαϊκής! :lol: Μη μασάς και βγες βόλτα!!

Κορίτσια σήμερα έχω πολλά νεύρα! Έχω πάλι το μικρό στο στήθος από το πρωί κι είχα τον άντρα μου να περιμένει να βρει μια πεντακάθαρη κουζίνα (για να μαγειρέψει ο μεγάλος σεφ φακές! - δε λέω, μαγειρεύει συχνά αλλά αφήνει πίσω του το χάος!) και να του κατεβάσω τα καλοκαιρινά του που μέχρι τώρα βαριόταν και τα κατέβαζε ένα ένα! Και πρέπει κάποιος να πάει σούπερ μάρκετ και θέλω να πάω και στο ΚΕΠ να ζητήσω ληξιαρχική πράξη γέννησης του μικρού για να πάρουμε το γελοίο επίδομα τοκετού από το ταμείο μας κι αν δε βιαστώ θα το χάσουμε (βεβαίως θα μπορούσε να πάει και ο άντρας μου να τα κάνει αυτά αλλά...) Και μέσα σ' όλα μου ξεκινάει και μια συζήτηση για τα οικονομικά μας που πάνε χάλια! Τα νεύρα κρόσσια σας λέω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σούλα, Δανάη, Γεωργιάννα, Άφρο, Ηλιοδώρα!!

Όσο για το θηλασμό ή μη, θα συμφωνήσω απόλυτα με την Άφρο και μη ξανακούσω καμιά μανούλα να αισθάνεται άσχημα που δε θηλάζει! Είπαμε κάθε παιδί διαφορετικό, κάθε μαμά επίσης και η μεταξύ τους σχέση μοναδική κι ευτυχώς που'ναι έτσι τα πράγματα γιατί θα ήταν πολύ βαρετός ο κόσμος αλλιώς!!! Όλες κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε για τα παιδάκια μας και σε όλες μας αξίζουν μπράβο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαφνουλα μου αστον μην του δινεις σημασια αφου ακρη δεν θα βρεις!!!υπομονη!!

κοριτσια πρεπει να βγαλουμε αμκα κ για τα μωρα μας εγω δεν το ηξερα σημερα μου το ειπε η παιδιατρος θα παμε το απογευμα στο κεπ

η γιουλι εννοουσε οτι η συζητησεις εδω εχουν να κανουν περισσοτερο με τον θηλασμο,κ επειδη δεν θηλαζει δεν εχει κατι να πει σε αυτο το θεμα κ γι αυτο δεν γραφει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιοδωρα τι ομορφο σκουφακι της φορας της κουκλα σου!!

Αφρο μου ειναι μεγαλο αγχος μετο μπιμπερο οταν βγαινεις εξω. Ετσι περασα εγω στον μεγαλο μου.

Σουλα μου πολλα τα αλματα εχεις δικαιο. Αυτες τις οδηγιες χρησεις ποτα θα μας τις φτιαξουν στα μαιευτηρια!!! :lol::lol::lol:

Αυτο που αναρωτιομαστε με την Αναστασια ειναι εμεις που θηλαζουμε πως θα κανουμε μπανιο στην θαλασσα; Με τα επιθεματα τι θα τα κανουμε μετα;

Εγω παντως βλεπω εσενα Σουλα που γραφεις συνεχεια και κανουμε παρεα και δεν θηλαζεις.

Σαμαρκαδε σε παω με χιλια που δεν κολονεις πουθενα και βγαζεις το βυζι και θηλαζεις!! Μπραβο σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καταλαβα σουλιτσα και γι αυτο λεω ισως επρεπε να ασχοληθουμε και με τους προβληματισμους του μπιμπερο

κι εγω θηλαζω εξω, και τ αδερφια του γιαννη και κατι φιλοι που ηρθαν σπιτι πεταξα ελαφρα τη καρδια το βυζι εξω, σιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! καλα τα ειπατε!!! αφρο, εχεις δικιο, ειμαστε πολυ ανθρωποφαγες εμεις οι γυναικες, ειδικα με τις μανες!!!με το παραμικρο ειμαστε ετοιμες να ριξουμε το αναθεμα!!!!ειναι να μην πιασουμε κανεναν στο στομα μας..... :(:(

παντως, σας βλεπω πολυ προχω στο θεμα πεταω το βυζι και γουσταρω!!!!τι να πω...η πρωτη φορα μαλλον θα ειναι περιεργη, μετα θα το συνηθισω, φανταζομαι.... ;);) δε μπορεις και να κλειστεις ολο το καλοκαιρι μεσα, ετσι δεν ειναι;;;;

καλα, γεωργιαννα, απορω με τις αντοχες σου να μαγειρευεις ολη μερα!!!!και μου ανοιγεις και την ορεξη!!

δαφνη, μην τον ξεσυνεριζεσαι, θα καταλαβει συντομα οτι πλεον το προγραμμα του σπιτιου το βαζει ο αρουλης, και οι αναγκες του μωρου ερχονται πρωτες!!!!

τελικα θα ψησω κρεατοπιτα, που μου ειχε φτιαξει η μαμα και την ειχα στην καταψυξη!!!σκεφτομαι σαλατουλα συνοδευτικο, κι αν μας αφησει η αθηνα, ισως πατατουλες τηγανιτες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα Αφροδιτη δεν ηθελα να σου πω κρεατοπιτα. την εφτιαξα προχθες κεφαλλονιτικη και την τσακισα. ειναι πολυ χορταστικη.

Σουλα ποτε κανετε εσεις εμβολιο; εμεις την Παρασκευη ή Δευτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! & αγορι!

τι κάνετε? εγώ είμαι στα πάτρια εδάφη ακόμα και περνάω πολύ ωραία...δουλεύω από το σπίτι, μένω στους γονείς μου και κατάλαβα τι πολυτέλεια είναι να μένεις κοντά με γονείς...έχεις τόσα ...χέρια ....να δώσεις το μωρό εαν πρέπει να κάνεις κάποια δουλειά, να φας, να κάνεις ένα μπάνιο ή και να ΒΓΕΙΣ έξω!!!! το πιστεύετε??? βγήκαμε για ποτο, φαγητο κλπ... :lol::lol::lol::lol:

το αρνητικό της υπόθεσης είναι ότι ο μπαμπάς μας έμεινε στην Αθήνα και έρχεται τα σαββατοκύριακα και αυτό με στενοχωρεί πάρα πολύ...αλλά δεν ξέρω τι να κάνω...χωρίς βοήθεια τα χέρια μου είναι δεμένα...δεν ξέρω πώς να δουλέψω...

κατά τα άλλα η μικρή μεγαλώνει και σε λίγες ημερες θα γίνουμε 3 μηνών!!!!!!

έχει αρχίσει εδώ και μέρες τα γέλια και τα λογάκια (συλλαβούλες) και πραγματικά ΛΙΩΝΩ!!!!! :D

:D:D

σας φιλώ πολύ και εάν με αφήσει η σύνδεση θα μπω ξανά!!!

γεια σας!!!!!!!!!!!

ααα αλήθεια, διακοπές θα πάτε? :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς τη Σαμάνθα! Ωραία περνάς εκεί πάνω, μπράβο!!

Διακοπές!! Μεγάλο θέμα!

Έχουμε πολλές ιδέες αλλά ακόμα δεν έχουμε κανονίσει κάτι. Υπάρχει ένα εξοχικό στην Ακράτα που κανένας μας δεν πολυθέλει αλλά μπορεί να μας βολέψει για λίγες μέρες. Παίζει μια φιλοξενία στη Σύρο για λίγες μέρες πάλι και αυτό που πραγματικά θέλουμε είναι να πάμε προς τα τέλη Αυγούστου στο αγαπημένο μας Κουφονησάκι (πηγαίνουμε εκεί κάθε καλοκαίρι εδώ και 9 χρόνια εγώ, 20 ο άντρας μου)!!! Πρέπει να βάλουμε κάτω τις δουλειές και τα οικονομικά και να σχεδιάσουμε τα πράγματα!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι σχέδια έχετε αλήθεια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera!! :)

Signwmi pou den sas egra4a xtes (mpika gia ligo k diavasa ta minimata sas) alla den prolava na sas gra4w..Pigame ekdromoula se mia ekklisia me tous goneis mou k me kati 8eious-8eies meta stamatisame se ena kataskinwtiko xwro k fagame to sandwich mas :) ,ferame tous goneis mou sto spiti tous k pigame stin pe8era mou giati eixan er8ei kati siggeneis tou andra mou apo alli poli k 8elane na doune tin mikri k meta ir8ame stin mama mou giati 8a erxontan kati siggneis mou stin mama mou na mas xeretisoun pou gennisa..Hehe poli gemati mera eixame twra pou to sineiditopoiisa :D..

Xtes kleiname 40 meres alla stin ekklisia pou pigame den mou edina euxi oute kan sto proavlio den me afisan na mpw :evil: NTROPI TOUS..8a paw simera stin ekklisia tis geitoneias mou..

Xtes to vradi tis edwsa 3eno 90ml, fisika mporousa na min tis dwsw k ka8olou alla distixws eimoun stin mama mou k gala diko mou eixa stin kata4i3i sto spiti mou k anagkastika para na tin afisw nistiki tis edwsa ligo 3eno na koimi8ei giati eimoun kommatia me 3ezoumi3e kanonikotata xtes..

Milisa k me tin paidiatro k mou eipe na dinw toulaxisto 1fora tin imera 3eno gia na valei ligo varos giati einai poli leptoula, tis eipa asxeta an tin ikanopoiiw me ton 8ilasmo? k mou eipe pws protima giati 8a prolavenei na gemisei k to sti8os mou k etsi 8a vriskei k to mwro galataki k den 8a talaipwreitai, 8a 3ekourazomai k egw, fisika egw ennoeitai 8ilazw -xtipaw k 2wra k vale polles fores- k meta tis dinw k 3eno..Den 3erw ti na pw, 8a dw pws 8a to xeiristw alla tremei i 4ixi mou na paw stis 2 evdomades k na mou pei pali pws den evale varos giati 8a stenaxwre8w poli, den 3erw an prepei na akolou8isw tin simvouli tis..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη, να σου ζήσει ο γιος σου και χαίρομαι που είναι έτσι ήσυχος!!είχε καμιά παρενέργεια μετά τπο εμβόλιο όπως πυρετό, ανησυχία κτλ?Η δικιά μας θα το κάνει στις 5.7.

Πέρα από το θηλασμό εδώ συζητάμε κ άλλα πολλά και διαφορετικά θέματα όπου σίγουρα θα είναι πολύτιμη και η δική σου εμπειρία!

Καλημέρα!

ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΟΥΤΕ ΕΚΛΑΨΕ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΣΚΕΨΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ....ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ,ΟΥΤΕ ΠΥΡΕΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ,ΟΥΤΕ ΑΝΗΣΥΧΙΑ....Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ...ΤΑ ΞΑΝΑ ΛΕΜΕ!!ΠΑΩ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ!!!!Η ΔΙΑΙΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΜΠΙΦΤΕΚΙΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΣΑΛΑΤΑ,ΦΡΥΓΑΝΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΦΕΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κούκλες!

Αλήθεια, όποια ξέρει ας μας απαντήσει για το μπάνιο στη θάλασσα που ρώτησε η Γεωργιάννα! Πώς θα κάνουμε μπάνιο? Δε θα τρέχει το γάλα στο μαγιό? Άσε που θα μας κυνηγάνε και οι μέλισσες!! Το ξέρατε αυτό? Έχουν την ικανότητα να μυρίζουν το μητρικό γάλα!

Δανάη, τέλεια η φώτο! Η μπουμπού σου μοιάζει λίγο με τη δικιά μου! Πότε άρχισε τα χαμόγελα? Έχουμε 9 μέρες διαφορά. Η μπέμπα, μου έσκασε κανα δυο τις τελευταίες μέρες!

afrodite, οι κολικοί παρατηρούνται περίπου την ίδια ώρα κάθε μέρα και συνήθως απόγευμα προς βράδυ. Για το κοκκινιστό που ρώτησες, εμένα ο παιδίατρος μου είπε ότι σε μερικά παιδιά προκαλεί κολικούς!

Ηλιοδώρα, μια χαρά οι βόλτες σας! Εμείς δεν ξεκινήσαμε ακόμη. Δυο φορές βγήκαμε μόνο για κάτι ψώνια που έπρεπε να είμαι κι εγώ μαζι. Η μικρή κοιμόταν και δε χρειάστηκε να θηλάσει. Αν χρειαστεί όμως θα το κάνουμε. Μπορεί να αισθανθώ περίεργα στην αρχή αλλά δε θα κολλήσω. Όπως λέει και η Σούλα, τα στρινγκάκια δε μας ενοχλούν και θα μας ενοχλήσει ο δημ. θηλασμός!

afro24, έχεις δίκιο για για την αποστείρωση! Χτες που χρειάστηκε να δώσω στη μπέμπα λίγο χαμομήλι γτ είχε πονάκια, κοίταζα κι εγώ τον αποστειρωτή περίεργα! Ξαφνικά είχα ξεχάσει τα πάντα περί αποστείρωσης! χα,χα!

:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den niw8w kala, niw8w ti4eis pou den mporw na tis dinw mono apo to diko mou alla wres wres talaipwroumaste para poli k egw k to mwro, gia mena DEN ME NOIAZEI alla to mwro einai krima k fovi8ika poli pou den vazei varos..Eidika otan eimai poli kourasmeni prose3a pws meiwnete to gala mou, san xtes to vradi otan epistre4ame apo tin mama mou k prospa8isa na vgalw me ton 8ilastro otan koimotan i mikri evgala 50ml me to zori k auto giati eimoun kommatia apo tin kourastiki k gemati mera pou eixame..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα,γιατί φοράς επιθέματα?σου τρέχει το γάλα?κ εμένα μου τρέχει όταν έχει φτάσει η ώρα να θηλάσω αλλα δεν είναι και τόσο ώστε να βάλω επίθεμα.

Εγώ έχω θηλάσει στο παρκινγ του jumbo μέσα στο αμάξι.Το Σάββατο που βγήκαμε με την παρέα μας δεν πήρα συμπλήρωμα κ αν ξυπνούσα θα τη θήλαζα και μπροστά στους φίλους μας με ενα σεντονάκι από πάνω. Ο άντρας μου έλεγε να πάρω μπιμπερό κ του είπα "δεν κατάλαβα, έχω δικό μου γάλα κ θα δώσω συμπλήρωμα. Άλλες τα πετάνε έξω χωρίς λόγο κ εγώ θα ντραπώ να θηλάσω?!?" και δεν απάντησε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

σήμερα τα πάμε σχετικά καλά με το ίντερνετ!

και εγώ θήλασα για μικρό χρονικό διάστημα...μόλις 40 μέρες και θεωρώ ότι το προσπάθησα πολύ αλλά δεν πήγαινε άλλο!!!

ζούσα συνέχεια με το άγχος του να βγάλω γάλα και να ταίσω το μωρό...και το γάλα μου συνεχώς μειώνονταν....

μακάρι να μπορούσα να θηλάσω παραπάνω αλλά να σας πω κάτι? το θέμα θηλασμός δεν ήταν και τόσο για εμένα...η μικρή ήταν πολύ λαίμαργη και ήθελε φαγητάκι εδώ και τώρα και εγώ δεν προλάβαινα να κάνω τίποτα...ήταν και η ταλαιπωρία από την καισαρική...ήμουν και μόνη μου...τι να πω!

όπως δεν μετάνιωσα που έκανα 14 ώρες προσπαθειας για φυσιολογικό τοκετό παρότι ο γιατρός μου έλεγε ότι δεν πρόκειται να κατέβει το μωρό...έτσι δεν μετάνιωσα για την επιλογή μου να 'χαλαρώσω΄στο θέμα θηλασμός και να μειωθέι σταδιακά το γάλα μου μέχρι να εξαλειφθεί τελείως...

σούπες έτρωγα κάθε 2 ώρες, ειδικό τσάι πήρα και έπινα καθε τόσο και έπαιρνα και μαγιά μπύρας σε κάψουλες αλλά ...δεν είχα αποτέλεσμα....

μπράβο στα κορίτσια που θηλάζουν και μπράβο και σε εκείνα που δεν θηλάζουν !! γενικά σε όλες μας ΜΠΡΑΒΟ!! χαχαχα και μπραβο και στα μωράκια μας που είναι τόσο τέλεια!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Δάφνη έχετε σκεφτεί πώς θα 'οργανωθείτε' με το μωρό μαζί???εγώ αγχώνομαι από τον όγκο των πραγμάτων που θα πρέπει να κουβαλήσω....και έτσι σκέφτομαι να πάμε εκεί που θα πάνε οι γονείς μου....για βοήθεια....πω πω...πολυ της καλοπέρασης και της άνεσης έχω γίνει :lol::lol::lol:

τα υπόλοιπα κορίτσια που θα πάνε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

σήμερα τα πάμε σχετικά καλά με το ίντερνετ!

και εγώ θήλασα για μικρό χρονικό διάστημα...μόλις 40 μέρες και θεωρώ ότι το προσπάθησα πολύ αλλά δεν πήγαινε άλλο!!!

ζούσα συνέχεια με το άγχος του να βγάλω γάλα και να ταίσω το μωρό...και το γάλα μου συνεχώς μειώνονταν....

μακάρι να μπορούσα να θηλάσω παραπάνω αλλά να σας πω κάτι? το θέμα θηλασμός δεν ήταν και τόσο για εμένα...η μικρή ήταν πολύ λαίμαργη και ήθελε φαγητάκι εδώ και τώρα και εγώ δεν προλάβαινα να κάνω τίποτα...ήταν και η ταλαιπωρία από την καισαρική...ήμουν και μόνη μου...τι να πω!

όπως δεν μετάνιωσα που έκανα 14 ώρες προσπαθειας για φυσιολογικό τοκετό παρότι ο γιατρός μου έλεγε ότι δεν πρόκειται να κατέβει το μωρό...έτσι δεν μετάνιωσα για την επιλογή μου να 'χαλαρώσω΄στο θέμα θηλασμός και να μειωθέι σταδιακά το γάλα μου μέχρι να εξαλειφθεί τελείως...

σούπες έτρωγα κάθε 2 ώρες, ειδικό τσάι πήρα και έπινα καθε τόσο και έπαιρνα και μαγιά μπύρας σε κάψουλες αλλά ...δεν είχα αποτέλεσμα....

μπράβο στα κορίτσια που θηλάζουν και μπράβο και σε εκείνα που δεν θηλάζουν !! γενικά σε όλες μας ΜΠΡΑΒΟ!! χαχαχα και μπραβο και στα μωράκια μας που είναι τόσο τέλεια!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Δάφνη έχετε σκεφτεί πώς θα 'οργανωθείτε' με το μωρό μαζί???εγώ αγχώνομαι από τον όγκο των πραγμάτων που θα πρέπει να κουβαλήσω....και έτσι σκέφτομαι να πάμε εκεί που θα πάνε οι γονείς μου....για βοήθεια....πω πω...πολυ της καλοπέρασης και της άνεσης έχω γίνει :lol::lol::lol:

τα υπόλοιπα κορίτσια που θα πάνε???

Agapoula mou k egw agorasa soupitses k eipa an ta kataferw apo4e na kanw,eidiko tsagaki gia na au3i8ei i paragwgi mou agorasa ipia 1 fora alla i geusi itan AIDIA k ta afisa, pinw ka4oules magia mpiras, prospa8w na pinw oso perrisotero mero ginete, vgazw galataki me to 8ilastro mazevw stin xeiroteri periptwsi 100ml k stin kaliteri periptwsi 250ml (mia fora ta katafera) tin imera k akoma to palevw, twna na doume ti 8a vgei..Oso gia diakopes den kanonisame tipota akomi!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεχεια φοραω επιθεματα. Τρεχει γαλα αρκετα καθε φορα για να λερωνω το σουτιεν. Την νυχτα που ξυπναει μετα απο 6 ωρες γινομαι χαλια. Μπλουζακια που εχω λευκα δεν τα φοραω τωρα. Με πονανε και οι θηλες εαν τις ακουμπαω και ετσι τις προστατευω.

Κοιταγα και εγω τωρα την διαιτα που μου ειχε δωσει πριν 2 χρονια η διαιτολογος μου. Δεν σκεφτομαι να κανω διαιτα αλλα διατροφη πιο υγιεινη και καμια ιδεα τι να μαγειρεψω. Απογοητευτικα λιγο γτ παντου ειναι λαχανικα και σκεφτομαι μηπως παω να ξαναμιλησω μαζι της.

Δοκιμασα τα μαγιο!! το ενα μου κανει χωραω μεσα το αλλο ουτε για αστειο!!

Αυτο που λετε και εσεις δεν μου αρεσει που μας κατηγορουνε και μας κοιτανε καπως οταν θηλαζουμε αλλα θελουνε να περασουνε καμια με τα βυζια ή τον ποπο εξω!!!

Ανδρια σου το ξαναγραψα αυξεσε το φαγητο σου και θα δεις μεγαλη διαφορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα,γιατί φοράς επιθέματα?σου τρέχει το γάλα?κ εμένα μου τρέχει όταν έχει φτάσει η ώρα να θηλάσω αλλα δεν είναι και τόσο ώστε να βάλω επίθεμα.

Εγώ έχω θηλάσει στο παρκινγ του jumbo μέσα στο αμάξι.Το Σάββατο που βγήκαμε με την παρέα μας δεν πήρα συμπλήρωμα κ αν ξυπνούσα θα τη θήλαζα και μπροστά στους φίλους μας με ενα σεντονάκι από πάνω. Ο άντρας μου έλεγε να πάρω μπιμπερό κ του είπα "δεν κατάλαβα, έχω δικό μου γάλα κ θα δώσω συμπλήρωμα. Άλλες τα πετάνε έξω χωρίς λόγο κ εγώ θα ντραπώ να θηλάσω?!?" και δεν απάντησε..

Hehe k egw 8ilasa sto parking tou jumbo :D..Oso gia to fagito prospa8w na trww oso perisosotero ginete, apo igra prospa8w na pinw arketo neraki, soupitses eipa apo4e na dokimasw k auto axxx kourastika olo na skeftomai pws na au3isw to galataki mou..

Gewrgianna mou ti na trww anamesa ta geumata? Trww prwino (me to zori polles fores), mesimeriano k vradino..Pws na ta kanw 5 ta geumata? Na trww frouta, giaourtakia tin ipoloipi mera?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς θα ανέβουμε Θεσσαλονίκη στους δικούς μου και από εκεί θα πάμε Χαλκιδική στο εξοχικό μας για 3 εβδομάδες.Ο άνδρας μου θα ανέβει με πλοίο και αμάξι και θα πάρει κ όλα τα ογκώδη αξεσουάρ της μικρής. Εγώ θα πετάξω μόνο με τη βαλίτσα και τη μικρή στο μάρσιππο και ναι, θα τη θηλάσω και στο αεροπλάνο για να μην βουλώσουν τα αυτάκια της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...