Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα γλυκιες μανουλες και φιλεναδιτσες!! [smilie=icon_sunny.gif] Καλη εβδομαδα!! Επιτελους φαινεται πως το καλοκαιρι ηρθε για τα καλα!! Εχουμε αρχισει κι εμεις και κανουμε τις βολτιτσες μας πολυ συχνοτερες!! Βλεπω πως κι εσεις κουκλιτσες βγαινετε συνεχεια και σας χαιρομαι επισης! Δαφνη μου τι ωραια που ειναι στην Καστελα, διπλα στη θαλασσα, τελεια!!

Το Σαββατο απολαυσαμε το βραδυ στο κοντινο μας παρκο, συζητωντας και τρωγοντας ποικιλια με ουζακι, ενω θηλασαμε και για πρωτη φορα αναμεσα σε κοσμο μια χαρα! Ειρηνη μου το αρχισα κι εγω αυτο το σπορ!! Χιχιχι, δεν γινεται αλλιως. Αυριο λεμε να παμε στο Mall και στo Jumbo!! Θελω να αγορασω της μπεμπουλας μας κι αλλα πραγματακια και να ανανεωθω κι εγω λιγο! To shopping therapy ειναι το καλυτερο μου! Παρασυρω και τον αντρουλινο μου σε αυτο και τωρα μαζι με το μωρο μας θα περναμε ακομη πιο ομορφα!!!

Σε λιγοτερο απο 1 μηνα θα παμε στο χωριο μας αλλα στο μεταξυ θελω να χαρω και την πολη οσο γινεται με την οικογενεια μου. Samantha μου πως περνατε στην εξοχη? Γραψε μας νεακια σας!!

Εγω παντως εξακολουθω και πειναω συνεχεια!! Και το βραδυ οταν ξυπναω για την μπεμπα, περναω και μια βολτα απο την κουζινα! Χαχαχα Ολο και κατι θα βρω να τσιμπολογησω! Η ζυγαρια προς το παρον ειναι καλη μαζι μου! Χιχιχι Ελπιζω να συνεχισω ετσι.

Χθες ζυγιστηκαμε κλασικα, αλλα ξεχασαμε να μετρησουμε υψος. Η μπουμπου εφτασε 4800 γρ. Εχει φορτσαρει, αλλα δεν μπορω να της κανονισω ποσο θα τρωει, εκεινη ξερει. Το βιβλιο της Πατσουρου το ειχα διαβασει κι εγω στην εγκυμοσυνη, οταν το δανειστηκα απο την Ευτοκια. Ειναι υπεροχο πραγματικα και βοηθαει πολυ. Εξαιρετικα χρησιμες πληροφοριες και "οδηγιες" για την εδραιωση του θηλασμου και τα οποια τυχον "προβληματα" δινει και ο πολυ καλος παιδιατρος Στ. Παπαβεντσης, υπερμαχος κι αυτος του μητρικου γαλακτος. Αυτο ειναι το σαιτ του: http://pediatros-thes.gr/

Να εχετε μια ομορφη μερα ο,τι κι αν κανετε να περασετε τελεια!! Πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και αγορι!!!

Ξυπνησαμε να παμε τον Αλεξανδρο σχολειο. Ο μικρος τωρα το πρωι μου εχει βγαλει την πιστη πιναει και νυσταζει και ετσι τον παιρνει ο υπνος συνεχεια!!

Γωγω μου μεγαλωσε η μικρη σου μια χαρα!! τελικα σου αλλαξε το γαλα;

Δαναη μου εβαλε και παλι την φατσα μου! ευχαριστω!!

Εχθες πηγα τα παιδια στο παρκο. ο μικρος χαζευε τριγυρω και μετα κοιμηθηκε για λιγο. Αχ το σκεφτομαι για 3ο αργοτερα, δεν θελω να παω πισω για δουλεια αλλα να μεγαλωσω τα παιδια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα, με τι ασχολείσαι;

Χθες είδα στην τηλεόραση την Πετρουλάκη, η οποία έδωσε ένα πρόγραμμα αποτοξινωσης, το οποίο σκοπεύω να ακολουθήσω από σήμερα και για τρεις ημέρες.

πρωινό: Γάλα με δημητριακά ολικής άλεσης (εγώ τα έφαγα με γιαούρτι)

δεκατιανό: γιαούρτι με χαμηλά λιπαρά

μεσημεριανό:σούπα με βραστό κοτόπουλο ή κρέας ή ψάρι και λαχανικά (πατάτα, καρότο, κολοκύθι) αλεσμένα στο μπλέντερ, προσθέτουμε στο τέλος ωμό λάδι

απογευματινό:ζελέ φρούτων

βραδινό:σούπα

*2 λίτρα νερό/ημέρα

*2 φλυτζάνια πράσινο τσάι

*αποξηραμένα δαμάσκηνα

wish me luck!!!!!

ελπίζω να χάσω κανένα κιλό γιατί σε 10 μέρες ανεβαίνω Χαλκιδική κ δεν θα τολμώ να βγω στην παραλία!!!αφήστε πουη δεν έχω δοκιμάσει αν μου κάνει το μαγιό μου, με το στήθος μου να παραμένει τεράστιο!! :oops::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα... κατα πρωτον σημερα γινομαστε ενος μηνου! :P:P:P:P

κατα δευτερον παλι αλμα αναπτυξης ... χθες δεν ειχαμε κολικο αλλα το βυζι στο στομα αφου κοιμηθηκε στο κρεββατι μου, θηλαζα απο το ιδιο στηθος ολη νυχτα, δεν ειχα κουραγιο να αλλαξω πλευρο , ειναι η τριτη νυχτα αυπνιας και διαλυομαι... καθε ποτε να ειναι αυτα τα αλματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη μου δουλευω σε μια αποθηκη χονδικη με ειδη διακοσμησης σπιτιου. Τον Αλεξανδρο τον πηγαινω σε αθλητικες δραστηριοτητες για 3 εβδομ., δεν θελω να καθετε συνεχεια τηλεοραση.

Εχω μπερδευτει με σενα θηλαζεις και δινει και ξενο;

Πολυ καλη η διαιτα, αλλα μονο σουπα; Οταν αλεφουμε τα λαχανικα καποιες βιταμινες χανονται.

Αφρο μου δεν ξερω καθε ποτε αλλαζουν, μαλλον ειναι αναλογα με το παιδι. Εγω σπανια βλεπω τετοιες αλλαγες με γρινια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!χαιρομαι που διαβαζω καλα νεα για εσας και τα νινακια σας!!!! τι καλα παιδακια που εχετε!!!μπραβο!!!ηλιοδωρα, δεν ενιωσες περιεργα που θηλασες σε δημοσιο χωρο;;;;; εμενα με αχγωνει λιγο, και ειναι το μονο που με ανησυχει και σκεφτομαι να καθυστερησω τις εξοδους μας με τη μπουμπου, μεχρι να σταθεροποιηθει λιγο το προγραμμα της, και να ξερω ποτε ειναι να φαει;;;; οι υπολοιπες, θηλαζετε και σε δημοσιους χωρους, καφε, εστιατορια, εννοω....;;;;;

γεωργιαννα, καλα κανεις και στελνεις τον αλεξανδρο σε δραστηριοτητες, γιατι δεν υπαρχει κατι χειροτερο, απ'το να βλεπει ενα παιδι τηλεοραση καλοκαιριατικα!!!!

εγω κοριτσια δεν σκεφτομαι ακομα διαιτα, με απασχολει να τρωω καλα για τη μπεμπα..... το σαββατο, ειχε πονακια κι εκλαιγε, και μονη της ανακουφιση ηταν οταν αεριζοταν :o:o:o:o ...... αναρωτιεμαι, αν την πειραξε κατι που εφαγα ( πχ κοκκινιστο ) η ηταν κολικοι....χθες, ηταν μια χαρα ολη μερα, ετρωγε και κοιμοταν, και τη νυχτα εφαγε τελευταια φορα στις 12 και την ξυπνησα σημερα στις 7, θηλασαμε μεχρι τις 9 και τωρα κοιμαται..... :):):):):) αν αρχισουν οι κολικοι, την πιανουν καθε μερα η περιστασιακα;;;;

δεν ξερω τι να φτιαξω για μεσημεριανο.....καμια ιδεα;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι ευδομαδες που εχουν αλματα ειναι

Η 5η

Η 8η και η 9η

Η 12η

Η 15η -16η-17η-18η-19η (συνεχόμενες με κορύφωση στην 17η)

Η 23 -24-25-26 (με κορύφωση στην 26η)

Η 29-30 (πολυ ήπια)

Η 34-35-36-37 (με κορύφωση στην 36η)

Η 42-43-44-45-46 (με κορύφωση στην 44)

Η 51-52-53-54 (με κορύφωση στην 53)

Η 60-61-62-63-64 ( με κορύφωση μεταξή 61-62)

Η 71-72-73-74-75 (με κορύφωση μεταξύ 72-73)

καλημερα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΜΠΑΙΝΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΕΙ ΠΙΑ....ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΩ Κ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΕΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΓΩΝΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ....ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΗΛΑΖΕΤΕ...ΤΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ?ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΤΕ....ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΜΙΑ ΣΕΙΡΟΥΛΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ....

ΕΜΕΝΑ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΛ ΗΣΥΧΟ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΦΑΓΑΝΟ,ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΤΟΝ 2ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΡΩΜΕ 180 ΓΡ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ,ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ,ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΓΕΛΑΕΙ ΕΚΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΚΡΑΥΓΟΥΛΕΣ ΣΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ......ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ ΣΑΣ ΛΕΩ...

ΕΠΙΣΗΣ ΕΓΩ ΤΗ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓ ΜΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ,ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ....ΕΠΙΣΗΣ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΜΑΜΑΔΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ ΚΙ ΕΚΕΙ....ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ.....ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!! :-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει γιουλη μου, ο αλεξης!!!μια χαρα παιδακι μπραβο!!! μη νομιζεις, δε μπαινουμε τοσο συχνα πια, γιατι εχουμε δουλεια..... πληρους απασχολησης!!!!! :lol::lol::lol::lol: μη στεναχωριεσαι για το θηλασμο, δεν εγινε και τιποτα!!!μια χαρα ειναι το μωρακι σου!!!κι εγω που το προσπαθω εδω και 2 εβδομαδες, δεν ξερω αν θα τα καταφερω..... δεν με πειραζει ομως, φτανει να ειναι καλα το παιδακι μου, αυτο μετραει!!!!κι αυτο μετραει για ολα τα νινακια!!! να μπαινεις να μας λες τα νεα σου, και τα κατορθωματα του αλεξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite, η μικρή σου είναι 2 εβδομάδων και κοιμήθηκε 7 ώρες σερί?μπράβο!!εμένα σε αυτή την ηλικία κ μέχρι να φτάσει τα 4 κιλά μου έλεγε η παιδίατρος να την ξυπνάω το πολύ κάθε 5 ώρες για να τρώει.

ιδέα για μεσημεριανό:την προηγούμενη εβδομάδα έφτιαξα μουσακά όπου έψησα τα λαχανικά κ τις πατάτες κ έγινε πιο ελαφρύς και πολύ νόστιμος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη, να σου ζήσει ο γιος σου και χαίρομαι που είναι έτσι ήσυχος!!είχε καμιά παρενέργεια μετά τπο εμβόλιο όπως πυρετό, ανησυχία κτλ?Η δικιά μας θα το κάνει στις 5.7.

Πέρα από το θηλασμό εδώ συζητάμε κ άλλα πολλά και διαφορετικά θέματα όπου σίγουρα θα είναι πολύτιμη και η δική σου εμπειρία!

Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και φυσικά τα μαγίο μου δεν μου κάνουν στο στήθος!!!!σνιφφφφφφ

πρέπει να πάω να αγοράσω άλλο :(

χαχαχαχαχα!!! και γι'αυτο στεναχωριεσαι;;;;!!!ευκαιρια για ψωνια!!!! ;););)

καλη ιδεα ο μουσακας, αλλα λιγο μπελαλιδικη, και δε μπορω να πω οτι μου ελειψε κιολας....θα το σκεφτω λιγο ακομα, αλλα ετσι οπως παω, μαλλον θα ξυπνησει η αθηνουλα και με βλεπω να μενω νηστικη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου εγω εφτιαξα εχθες κοτομπουκιες για τον ανδρα μου και για μας πατατες γιαχνι(το πιο γρηγορο φαγητο). Σημερα για βραδυ μαλλον θα κανω κοτοσουπα αυγολεμονο.

Η μικρη κοιματε αρκετα την νυχτα, πολυ καλο αυτο για σενα.

Παλι καλα που μου το θυμισες Δαναη να παω να κοιταξω και εγω, γτ τωρα ειναι τεραστια σε σχεση με πριν.

Εμενα μου κοιμηθηκε απο τις 22.00 μεχρι τις 3.30, καλα ειναι. Σκεφτομαι να τον βαλω με τον μεγαλο στο ιδιο δωματιο. Δεν ξερω μηπως ειναι νωρις; Απλα μεχρι να ξυπνησει την πρωτη φορα μετα να τον βαζω διπλα μου στην καλαθουνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ξανα!! Αφροδιτη μου ετσι κι εγω ελεγα να σταθεροποιηθει το προγραμμα της μπεμπας μου με τον θηλασμο και μετα να ξεκινησω βολτες αλλα μπαααα...Δεν γινεται αυτο! Αλλα ακομη κι αν το μωρο ερθει σε μια "σειρα", παλι ποτε δεν ξερεις! Κι εγω θηλασα και βγηκα αλλα σε 2,5 ωρες ξυπνησε και ηθελε μαμ! Δεν ειναι κατι σπουδαιο, ειναι μια απολυτα φυσικη διαδικασια, σκεψου μονο πως το μωρακι σου εχει αναγκη να φαει και μην επηρεαζεσαι απο τον χωρο! Ολα μια ιδεα ειναι! Κανε την αρχη.

Γεωργιαννα και Αφρο24 καλημερα!!

Γιουλη μου φιλια, παρεουλα ειμασταν και ολες εχουμε πραγματα να μοιραζομαστε, να μπαινεις να μας λες για το κουκλι σου!

Δαναη ο μουσακας τελεια ιδεα και πολυ υγιεινη με τα λαχανικα ψημενα στο φουρνο.

Εγω σκεφτομαι και κανελονια που εφτιαξα προχθες και ηταν πεντανοστιμα.

Επισης προχειρο φαγητο, γρηγορο και νοστιμο ειναι η στραπατσαδα.

Κουκλιτσα η Μυρτω, να την χαιρεστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπριτσες!!!

σημερα καναμε το πρωτο μας εμβολιο :D η μπεμπα ηταν κυρια :lol: λιγο ενοχληθηκε ενα μουγκρισμα εβγαλε μονο κ εγω περιμενα να ξεσηκωση το κοσμο :lol::lol::lol: το βαρος μας ειναι 5.400 υψος 60 κ περιμετρος κεφαλης 39,5!!!ειπα στην παιδιατρο οτι τα βραδια την σηκωνω εγω για να την ταισω κ με μαλωσε μου ειπε να μην την ξυπναω αν πεινασει θα σηκωθει μονη της εχθες κοιμηθηκε παλι στης 10 την σηκωσα εγω στην μια κ μιση ηπιε με το ζορι 70 80 ml κ ξυπνησε εντελως στης 7 το πρωι!!!!σημερα το βραδυ δεν θα την ξυπνησω να δω πως θα παει,απλα θα ελενχο την θερμοκρασια της να δω αν ανεβαση πυρετο απο το εμβολιο.

την ρωτησα για θαλασσα κ πισινα κ μου ειπε οχι!!!μολις γινει ενα χρονων μπορει να ξεκινηση τα μπανια :? δεν πειραζει του χρονου θα λιωσουμε στην παραλια πρωτα ο θεος να μαστε καλα...

επισης το πρωι μια γειτονισσα μου ειπε να ζουλαω τα ζιζακια της γιατι ειναι σκληρα το ειπα στην παιδιατρο κ τα πηρε στο κρανιο :lol: μου λεει αυτη η γειτονισσα σου τελειωσε το χαρβαρντ?αντε μην νευριασω πρωι πρωι!!! :shock::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω κοριτσια μου ανοιξατε την ορεξη πρωι πρωι!!!τρεχουν τα σαλια μου!!!γεωργιαννα μου λαθος δουλεια κανεις!!!επρεπε να ανοιξεις εστιατορια με σπιτικο φαγητο!!!εγω σημερα εχω μπιφτεκια με σαλατα μαρουλι κ θα τηγανισω κολοκυθακια κ πατατουλες για τον αντρα μου...

αφροδιτη μην μασας μια βγαλε το μεμε κ ταισε εξω την μικρη χωρις ντροπες καποτε πρεπει να απελευθερωθουμε κ εμεις οι ελληνηδες στο θεμα δημοσιος θηλασμος για τα μαγιο στρινγκ δηλαδη ειμαστε προχο ενω στο να θηλασουμε το παιδι μας εχουμε κομπλεξ...???μην τρελαθουμε!!!κ αμα σε κοιταξει κανεις περιεργα οπως ειπα κ στο ειρηνακι γυρνα κοιτα τον στα ματια κ πες του μηπως θες κ εσυ λιγο γαλατακι? :lol::lol::lol:

ελα βρε γιουλακι ουτε εγω θηλαζω μην κολλας να ερχεσε να μας λες τα κατορθωματα του ζουζουνιου σου!!!κ η δικια μου αρχισε να μας καταλαβαινει κ μας εχει τρελανει στα χαμογελα!!!βγαζει κ κραυγουλες εχει πολυ φαση!!!καθομαστε πανω απο το κεφαλι της με τον αντρα μου κ χαζογελαμε κ εμεις σαν καθυστερημενα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ μου σε ευχαριστουμε και παλι, εισαι πολυ διαφωτιστικη!

Jule μου αφου μας διαβαζεις, διαβασε κι αυτο: γιατι αισθανεσαι ασχημα που δε θηλασες; εγω πολλες φορες εχω λυγισει κι εχω σκεφτει τι ωραια που θα ηταν να δωσω μπουκαλι να μπορω να παω κ για ενα καφε , δε λεω ο θηλασμος ειναι ομορφο πραγμα αλλα η δικια μου μαμα δηλαδη που δε με θηλασε επειδη επεστρεψε στη δουλεια 4 μερες μετα τη γεννα και επειδη δεν της εβγαινε δεν ηταν καλη μανα; να μην αισθανεσαι ασχημα, κ παντα θα βρισκεις πραγματα να πεις με εμας βεβαιως δε λεμε μονο για το βυζι, λεμε και για κακα μωρου, για κολικους, για τους ανδρες , για σεξ ,για τα ψυχολογικα μας και ενα σωρο αλλα πραγματα και υπαρχουν και αλλα ατομα που δε θηλαζουν, δε μ αρεσει ο ρατσισμος και δε θελω κανεις να αισθανεται ασχημα ειτε θηλαζε ειτε οχι, θεωρω τις γυναικες αρκετα ανθρωποφαγικες, οπως εχω ξαναγραψει δε σου δινουν δικιο: στοχοποιεισαι αν δε θηλαζεις, μα στοχοποιεισαι και αν θηλαζεις πολυ, να αισθανεσαι καλα και ομορφα που αγαπας το γιο σου και τον εχεις στα χερια σου και να εισαι περηφανη για τις επιλογες σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑFRODITH πω πω!!!πολλα αλματα αναπτυξης εχουν τα μωρακια!!!θα μας τρελανουν δηλαδη!!!

μαλλον επρεπε να ρωτησουμε ποτε δεν εχουν αλμα αναπτυξης :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο μου εχεις απολυτο δικιο σε αυτα που γραφεις καταλαβαινω ομως κ την γιουλι πως νοιωθει γιατι κ εγω ενοιωσα ετσι καποιες στιγμες..οτι δεν εχω τιποτα να πω για τον θηλασμο...οπως πολυ σωστα ειπες μιλαμε εδω κ για πολλα αλλα θεματα για αυτο γιουλι μου να ερχεσε!!!αντε να μην σε βγαλω το μαλλι τριχα τριχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

θελω να βαψω τα μαλλια μου ασχετο..ΤΕΟΝ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...