Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.41 - Η ώρα της Αφοδίτης!!!!!


Recommended Posts

Γωγώ στα είπα και στο άλλο τρενάκι και με έγραψες :twisted:

Δίνεις αντιβίωση σε δυο εβδομάδων μωράκι μετά από τηλεφωνική διάγνωση? :? Γιατί?

Μόνο στην Ελλάδα αυτά τα πράγματα.....

Άσε τις αντιβιώσεις και γράψε για τη γέννα!

αυτό αναρρωτήθηκα και εγώ!!! :shock::shock::? για αυτό έγραψα για το χαμομήλι, που κάνει καλό!!!

επίσης πήρα και ξηρά καρπά για να φάω διαβάζοντας την ιστορία αλλά .......

πού είσαι ρε? τα έφαγα, δεν θα φάω άλλα!!!!

σας είπα το μπουμπουκάκι μου (δλδ μπουμπουκάρα έγινε!!!) κοιμάται ακόμη για μεσημέρι!!!! :D:D

Λένα ο Τόλης είναι μοναχοπαίδι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βρε γρουσουζες ...θα δειτε εγω θα γεννησω γρηγοροτερα :P:P:P:P:P:P:P:P

λενακι μου και μονο η συμπεριφορα τους με εξοργιζει ....να παει ο Τολης αλλα εσυ οχι και αν πας να μην ερθεις σε επαφη μαζι τους .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μαγδα ειδες, τωρα θα αναγκασω την αναστασια αν θελει αλλο παιδι να κανει σεξ!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: δε μπορω να πω οτι συγκυνηθηκα, αλλα ενιωσα μια χαρα, μια ανακουφιση!!!

καμια σχεση με την πρωτη φορα, εκει ουτε καν ηξερα ανεπρεπε να ακουσουμε καρδουλα η οχι κλπ!

ενω τωρα ειχα το αγχος!

εγω βρισκω τα σκηνικα ακρως υπερβολικα!!!! δε μπορει να παιρνει τον τολη τηλ κ να του μιλαει ετσι!

κ στο κατω κατω δε μπορει να απαιτει τιποτα απο εμας!

η αποκλειστικη δεν ειναι απαραιτητη, τουλαχιστον οχι ακομα, απλα για να νιωθαμε μια ασφαλεια θα την παιρναμε.. ετσι κ αλλιως εχει καθετηρα, δεν τρωει για να χρειαζεται τουαλετα, ουτε θα σηκωθει τις επομενες 2 μερες. για σημερα πηραμε, εννοειται μετα απο αυτα που εγιναν!

αργυρουλα οσο εμπιστευομαι την αποκλειστικη εμπιστευομαι κ τις αλλες..

κ στη μια κ στην αλλη περιπτωση ξενοι ανθρωποι ειναι, δε θεωρω οτι θα κανει κατι παραπανω επειδη θα πληρωνεται.. τεσπα

εχει εναν αδερφο ο τολης που ειναι εκει, απλα δε μπορει να καθεται ολο το 24ωρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε τι να κάνω;;;;;;;;;

Αφού μου είπε ο γιατρός να το βάλω..Και στην Ιω μου είχε πει χαμομήλι και δεν είχα βάλει... :?:?:?

Κολίριο είναι..Διάβασα τις οδηγίες λέει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να χρησιμοποιηθεί σε νεογέννητα... :?:?:?:?:?:?

Από χθες το βράδυ μέχρι τώρα που της έβαλα για 1η φορά δεν είδα αποτέλεσμα με το φυσιολογικό ορό... :?:?:?:?:?:?:?:?:?

Και αν δεν περάσει και κολλήσει και το άλλο ματάκι;;;; :(:(:(:(:(:(:(:(:(

Λέναααααααα γράψτους στο αυτό σου , φόρτωσε τον Τόλη και να πάει ο ίδιος να τους πει να πάνε να @?$%..Τι λόγος τους πέφτει;;;Αν ενδιαφέρονται τόσο πολύ να πάνε οι ίδιοι ή να πληρώσουν αυτοί... :evil::evil::evil::evil::evil::evil: Και από που κι ως που οι παπάρες πάνε και βρίζουν και απειλούν τις γυναίκες..ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!! :evil::evil::evil::evil:

Πάω να γράψω ιστορία τοκετού... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρουλα οσο εμπιστευομαι την αποκλειστικη εμπιστευομαι κ τις αλλες..

κ στη μια κ στην αλλη περιπτωση ξενοι ανθρωποι ειναι, δε θεωρω οτι θα κανει κατι παραπανω επειδη θα πληρωνεται.. τεσπα..

όχι βέβαια, μην σου πω ότι πιο πολύ εμπιστεύεσαι τις ξένες!!! ......άλλωστε ο πεθερός δεν έχει αντίληψη του χώρου? δλδ αν κάτι του κάνει κάποιος θα το πει!!!.......και τα λέω αυτά διότι έχουμε δει εδώ μερικά ρεπορτάζ που η/ο αποκλειστική/ος έχουν βιαιοπραγήσει κατά του ασθενούς!!! :shock::shock::shock::shock:

επίσης εσύ γιατί να πας? έχεις παιδί και είσαι και έγκυος!!! ;)

είναι κοντινή απόσταση, εντάξει ακόμη και αυθημερόν γίνεται (σε ώρα ανάγκης!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε ρε Άφρο με το καλό κοριτσάρα!! Και κοίτα να γενννήσεις το πολύ μέχρι τις 30 Μαϊου γιατί το επόμενο τρενάκι θα το αφιερώσετε σε μένα την τρελαμένη γοναμπι νύφη!! :lol::lol::lol:

Παναγιώτα και λοιπές φιλενάδες για να σας φύγει η απορία ΠΑΝΤΑ του κάθομαι γιατί είμαι σεξ μάνιακ! :lol::lol::lol::lol: Αχ Χριστούλη μου τί λέω δημοσίως μάνα πράμα!!! :oops::oops:

Καλά εξαιρέσεις κάνω, μόνο όταν είμαι πολύ τσαντισμένη, αλλά δε συμβαίνει συχνά!! :D:oops::lol::lol::lol:

Χρύσα βάλε τέντες! Να επιμείνεις. Είναι βασικό ρε συ!Ειδικά αν χτυπαει ντάλα ο ήλιος... πώς θα την παλέψετε...;

Αθηνά σε περιμένουμε!! Είσαι Θεά! Σε θαυμάζω στο έχω ξαναπεί! :x

Γωγουλίνι σου πέταξε τα παπούτσια;;; :twisted::twisted::twisted: Όχι ρε συ εμένα δε μου κάνει τέτοια, αλλά αν τον τσαντίσω πολύ δυο τρία μπινελίκα θα μου τα χώσει... :oops::oops:

Λένα θείοι θείοι, αλλά όλα έχουν και ένα όριο. Αφου είναι έτσι τα πράγματα καλύτερα να μην τσακωθεί και κακοκαρδιστεί μωρέ ο άντρα σου, αλλά καλό θα ήταν να θέσει μερικά όρια. Λέω τώρα εγώ, αλλά σίγουρα ο Τολης θα βρει τη λύση. Εσύ κοιτα να είσαι δίπλα του να του συμπαραστέκεσαι και να τον ξεαγχώνεις. ;)

Σας φιλώ πάω σπίτι.

Θουλη μια μαμα είπε στο παιδάκι της να μην της αφήνει το χέρι στο δρόμο, γιατί ο αστυνομικός θα το μαλώσει και αστυνομικός της την είπε, γιατί λέει οτι η αστυνομία δεν είναι για εκφοβισμο και οτι τα παιδιά δε θα έπρεπε να κάνουν άσχημους συνειρμούς και να τους μένουν κατάλοιπα στην ενήλικη ζωή τους. Πραγματικο γεγονός αυτό με αυτόπτη μάρτυρα την αδερφή μου. :shock:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλακι δυστυχως αυτη ειναι η ελληνικη πραγματικοτητα με τους παιδικους!!! :evil::( ευτυχως σε οσους παιδικους εχω δουλεψει εγω ειχαν παντα αυλη να παιζουν τα μικρα..τα ερμα δε φτανει που ειναι κλεισμενα στο σπιτι τους,θα ειναι και στο σχολειο... :(

Σισσακι δε διαβασα τι εγινε με το παιδικο της Χαριλινας...εχασα το προηγουμενο τρενακι..

Λενακι τι συμβουλη να σου δωσω πουλακι μου,που μονο που τα διαβασα ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι μου!!!!!! :evil::evil::evil: τους εξηγησε ο Τολης και ο μπαμπας του πως εγιναν τα πραγματα και γιατι το κανατε ετσι;;; δε το καταλαβαν;;;; απο τη στιγμη που ο μπαμπας του Τολη δεν ειχε κανενα προβλημα αυτοι τι κοβονται;;;;!!!!!! κι αν κοβονται τοσο πολυ ας πηγαινουν εκεινοι να κανουν τις αποκλειστικες!!!!! :evil::evil: Σορυ ρε Λενακι αλλα τα παιρνω πραγματικα με κατι τετοια!!! δε φτανει η στεναχωρια και η αγωνια του Τολη για το μπαμπα του,εχει και τους καλοθελητες!!!! :evil:

Πες του να κανει το το γνωστο "ο μπενακης κι ο βγαινακης"!! ;)

Εσυ να κατσεις στ'αβγα σου λεω γω,μη πας και συγχιστεις και παθεις τιποτα γιατι το μπεμπακι δε φταιει σε τιποτα! ;)

Μαρη Γωγω ναι δε τα καταφερα τελικα...1 μηνα το παλεψα με νυχια και με δοντια αλλα εκανα μια τρυπα στο νερο! :? τουλαχιστον μου κατεβασε γαλα ετσι που κρεμοταν ολη μερα στο βυζι και τωρα αντλω με νοσοκομειακο και καλυβω ολα της τα γευματα...ειχα ανοιξει κι ενα θεμα που τα λεω αναλυτικα "τις συμβουλες σας για το βυζανιαρικο μου πλιιιζ",εκει θα δεις τι εγινε μη τα ξαναλεω και πρηζω για αλλη μια φορα τα κοριτσια εδω! :?

Αληθεια ομως καταχαρηκα που τα καταφερες εσυ!!! Σε ειχα αγχος μωρη!!!! Ελεγα μια απο τις δυο αχρηστες θα τα καταφερει δε μπορει!!! :lol::lol::lol::lol:

Α τωρα που το θυμηθηκα τι αντιβιωση δινεις καλε;;;;τομπρεξ για τσιμπλες;;;; κι εμενα μου εκανε τις πρωτες μερες αλλα δε πηρα καθολου τη γιατρο! εβαζα χαμομιλι(αν και πλεον το φοβουνται για αλλεργικα),γαλα δικο μου και φυσιολογικο ορο και σε λιγες μερες ηταν μια χαρα το ματακι της!

Αργυ ειμαι κι εγω λιγο ξανθια και δε το καταλαβα!!! 8-} Επισης αυτο που κανω ειναι να ξεπλενω λιγο τα μωρομαντηλα πριν τα χρησιμοποιησω οταν ειμαι σπιτι για να μη πηγαινει ολη αυτη η λοσιον στο προσωπο του! ;)

Μαγδα τι σας ειπε τελικα η ψυχολογος;;; εγραψες στο προηγουμενο τρενακι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφοδιτακι μου :lol::lol: με το καλοοοοοοοοοοοοοοο.ευχομαι να πανε οοοοοοοολα καλα..

να εχεις μια υπεροχη γεννα..αχχχ..

ιουλια μακαρι αυριο να ερθετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε..

καλυτερα ο γιωργος?

χρυσα τι να πω...το δικο σου σπιτι θελει τεντες?

λενακι καλυτερα εισαι?

γωγω..μια απο τα ιδια..κ εμνα εχει τσιμπλες κατα καιρους αλλα δε περνω τιποτα..

βαζω σε γαζουλα γαλα μου κ φευγουν..θα δεις ειναι θαυματουργο..

κ ο μικρος ειχε βγαλει κ εκανα το ιδιο..

καντο κ μα με θυμιθεις..οπως ειπε η χρυσα απο εξω προς ταμεσα ;)

βρε που μιλαει για θηλασμο ;);););););):D:D:D

ρε γωγω να μαλωνετε για το ποιος θα κανει μπανιο τα παιδια? :lol::lol::lol:

αφρο αν κανεις συχνα κακα ειναι ενδειξει γεννας..εγω ειχα γινει κολλητη με τη χεστρα ωρες πριν γεννησω :lol:

καλε τι βροχηηηηηηηηηηη

μιτσακι ενα δωματιο θα εχεις?

εγω εχω ενα αγχος να το πω?απορια να το πω?

τι αθ γινει οοοοταν βαλω το μικρο στο δωματιο του..εχουν κοινο.οποτε αν ξυπναει το ενα θα ξυπναει το αλλο κτλ

αργι κριμα που δε κοιμαται μεσιμερι..ακομα ξυπναει τοοοοσο νωρις η ρεα?

εμενα καθε μερα 6,30..κοιμηθηκε 11 :o

αλλα το περνω σε μενα κ πινει γαλα κ μετα νανι..κ δε πηγε παιδικο..κ ξυπνησε 8 :D:D:D ειμαι αλλος ανθρωπος :D

εγω με το χερι μου τη σκουζιζω..παω βρυση κ πλενω..χαρτοπετσετα στεγνη?οχι ρε

παναγιωτα κ γω φασολαδα..40 λεπτα στη χυτρα κ παλι σκληρη λιγο..δε εφαγε πολυ ο θοδ.

αλλα οοοοχι κυρια μου..δε εχω χαλβαδες παιδια..η μαλλον δε θα γινουν :lol::lol::lol::lol::lol:

αθηνα γνωρισες τη αργι κ σου εδωσε για προικα τον κυρ γιωργη? =))=))=))=))=))=))=))

καλε ανατριχιασααααααααααααααααααααααα :o:o:o:o:o

τονια το καλοκαρι θα γνωρισεις κ το αντρα μου..που θα με παει οτι μοιαζει ο παντελης τη αλεξια 8-)8-)8-)8-)8-)8-)

καλα ο αλεξ ολα τα λεφτα :lol::lol::lol: 1-0 :lol::lol::lol:

εμαθα για τη μικρη σου..ειναι τελεια λεει ε? :P

κ γω θηλαζω δημοσια κ βαζω σεντονι..αλλα ενοχλει το μωρο..ερχεται κ ακλοκαιρι και θα σκαει..πφφφφφ

κ ο θοδ τσατιζοταν

λενα :o:o:o:lol::lol::lol: καλε τι πραματα ειναι αυτα??????????????απαππα

οχι εσυ να μη πας..να παει ο τολης κ να τους τα χωσει..αδεριφ του ειναι?

εγω πινω το δευτερο καφε μου..μμμμμ

τελειαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α αυτο που λετε για εκφοβισμο..

εγω λεω στο μικρο οτι πρεπει να βαλουμε ζωνη στο αμαξι αλλιως θα μας μαλωσει η αστυνομια..

αλλα δε το λεω για να φοβηθει..αλλα να τι να του πω οτι θα μας βαλει προστιμο?

ε και άμα φοβάται τον αστυνόμο τι έγινε? δεν βρίσκω πού είναι το κακό!!! :?

Λένα γιατί δεν πάει κανένας θείος να καθήσει να του κάνει παρέα? ο θείος είναι ο αδελφός του πεθερού?.....σε μια τέτοια κατάσταση όλοι πηγαίνουν και προσφέρουν βοήθεια, τι θα γινόταν αν ο Τόλης έμενε σε νησί μακρυά? έπρεπε να αφήσει την δουλειά του?

και στην περίπτωση της μαμάς μου περισσότερο πήγαιναν οι αδελφές μου που μένουν στην Λάρισα και λιγότερο εγώ (που ήμουν για 2 εβδ κάθε μήνα) ή οι άλλες που μένουν Αθήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο με τον αστυνομικο συμφωνω απολυτα με τη Σισσυ!!!! Πρπει να τους βλεπουν ως ανθρωπους που θα τα βοηθησουν κι οχι που θα τους κανουν κατι κακο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω ειναι κολλυριο αλλα εχει μεσα φαρμακο- αντιβιωτικο ελεφρας μορφης και πρεπει να δινετε ΜΟΝΟ σε περιπτωση διαπιστωμενης επιπεφοικιτιδας και μονο για συγκεκριμενες μερες- εμεις καναμε αγωγη 3 ημερες και μετα σκετος φυσιολογικος ορος η χαμομιλι.

Γι'αυτο σου ειπα οτι πρεπει να την δει γιατρος και να αποκλεισει περιπτωση φραγμενο δακρυικου πορου.

Λενακη ασε τον Τολη να το κανονισει..εσυ πρεπει να εισαι ηρεμη- ισυχη- ζεν..σαν και εμενα...

ειλικρινα στην παρουσα φαση...δεν εισαι για να συγχηζεσε...

ας αποφασισουν τα δυο αδελφια τι θα κανουν μεταξυ τους.

Αφρο εγω σου ευδομαι το πολυ μεσα στις επομενες 10 μερες να γεννησεις!!!!

Τονια για σενα ηθελα να πω..ειχα βρει ενα βιβλιο..θα παω απο βδομαδα να το αγορασω απο τον Ιανο...ελεγε για διαφορες " φυλες" μωρων αναλογα με τον τροπο που θυλαζουν..

θα σου γραψω ξανα επι του θεματος.

Πως τα πας με τις αντλησεις;;; αντεχεις ακομα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α θουλακι αυτο με τη ζωνη δε το ειχα δει! ναι εννοιεται οτι εκει του το λες ετσι! εγω ελεγα για εκφοβισμους του τυπου φαε,κοιμισου,κανε εκεινο-το αλλο γιατι θα ερθει ο αστυνομικος! :roll:

Καλε της Αλεξιας μοιαζει σου λεω!!!! αφου με το που την ειδα απο κοντα λεω "ααααα να ο Παντελακος!!" :lol::lol::lol::lol::lol:

Αντε να δω και τον Αντωνη και θα σου πω!

Βασικα εσενα θελω να δω πιο πολυ να δω αν εισαι το ιδιο καλη με τις αδερφες σου αλλιως να μη σου ξαναμιλησω!!!! :)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα και εγω στο τρενακι της Αφροδιτης!

χθες περασαμε πολυ ωραια!

κριμα που δουλευα το βραδυ...ο Μ. κοιμηθηκε νωρις?

η Μ-Ι κοιμηθηκε λιγο στο βυζι και μετα ξανα κατα τις 11:30

νυσταζω...ολη μερα ετρεχα για δουλειες...τους εχει πιασει ολους εδω ενας πανικος σχετικα με τι φορολογικες...και ολοι ερχονται σε εμενα....!

μετρουσα αποδειξεις και απο την αυπνια αντιστρεφονταν τα νουμερα...αλλα για αλλα εβγαζα!

Maimoudaki δεν ειναι ετσι οπως τα λες σχετικα με την αποκλειστικη ... η αποκλειστικη...θα φροντισει να τον γυρισει-μπανιαρισει-λουσει...να κανει προληψη κατακλισεων κλπ κατι που δεν αθ κανουν οι κυριες διπλα!

οσο για το σκηνικο με τους μπαρμπαδες....απλα απαραδεκτο....!

Αργι εδω δεν παιζουν τετοια σεναρια....εδω ειπαμε επικρατει η λογικη....σε πληρωνω και θελω να κανεις αυτα....πριν καν δουν ανα τα εχει κανει...αλλωστε παντα υπαρχει ο ρουφ στο διπλανο κρεβατι....ασε που νομιζουν οτι οσα δινουν ειναι καθαρα....αλλα δεν ειναι ετσι...εχουν και αυτες το ΙΚΑ τους και δεν ειναι λιγο!

οταν δουλευα απκλειστικα...ειχε ερθει ενας συγγενης και μου ειχε πει ποσες φορες ειχα παει να κατουρησω....η διπλανη συνοδος τις μετρουσε....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσακι να δεις που ειμαστε απο διαφορετικες φυλες με τη μπεμπα!!!!!! :)):)):)):)):))

Αντεχω ακομη!!! το χω παρει πισματικα!!!! ελπιζω να συνεχισει να ανταποκρινεται και το βυζι το ιδιο καλα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αθηνα γνωρισες τη αργι κ σου εδωσε για προικα τον κυρ γιωργη? =))=))=))=))=))=))=))

καλε ανατριχιασααααααααααααααααααααααα :o:o:o:o:o

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αυτό ήθελα να πω και το ξέχασα!!! ότι και η Αθηνά έχει κυρ-Γιώργη τώρα!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω συμφωνω με τη σισσιω με τον αστυνομικο!!

αργυρουλα δεν πανε λενε γιατι εχουν προβληματα υγειας... τι να πω..

καλε ο ενας θειος επαιρνε τον αδερφο του τολη με το αμαξι να τον παει στο νοσοκομειο κ δεν ανεβαινε πανω ουτε για 2 λεπτα να δει τον αδερφο του! ειναι ετεροθαλη αδερφια.

επισης ετσι ειναι, πολλοι βιαιοπραγουν στους ασθενεις, τουλαχιστον οι αλλες γυναικες τα περνανε κ εχουν κατανοηση.. αχ δεν ξερω πως σκεφτονται αυτοι οι ανθρωποι, εχω στεναχωρεθει παρα πολυ κ σας ευχαριστω απο την καρδια μου!!

τουλαχιστον βλεπω οτι δεν ειμαι υπερβολικη ουτε εγω ουτε ο τολης!

αυτοι θεωρουν αυτονοητο οτι πρεπει να τα παρατησει ολα ο τολης κ να παει..

κ αν δεν υπηρχε θεμα πραγματικα θα πηγαινε, γιαυτο ειχε παρει ξ την αδεια αλλωστε πριν! απλα τωρα δεν του δινουν αλλη.. κ φοβαται μη χασει ξ τη δουλεια του..

ελπιζω να πανε ολα καλα κ παλι σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!

πεμπι μου τωρα οπως ηρθαν τα πραγματα θα παρουμε αποκλειστικη ετσι κ αλλιως..

πιστευεις οτι ειναι καλυτερα να παρουμε ολο το 24ωρο?

η καποιες ωρες? ποια ειναι η γνωμη σου που εισαι κ πιο γνωστης πανω σε αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο με τον αστυνομικο συμφωνω απολυτα με τη Σισσυ!!!! Πρπει να τους βλεπουν ως ανθρωπους που θα τα βοηθησουν κι οχι που θα τους κανουν κατι κακο! ;)

κανονικά έτσι πρέπει να είναι, αλλά εγώ προσωπικά δεν τους συμπαθώ καθόλου!!!!

και για αυτό δεν είχα ποτέ φίλους αστυνομικούς....βέβαια μια φορά γνώρισα έναν των ΜΑΤ και ήταν και γαμώ τα παιδιά, πολύ καλός,....αλλά καλύτερα να σου βγει το μάτι......και όλοι δεν είναι ίδιοι!!!

Χρύσα πώς λέγεται το βιβλίο?

φεύγω κορίτσια η Ζιζελομάνα ακόμη θα γράφει μάλλον......!!!! :D

Λένα πρέπει να πεις στην Βίκυ ακριβώς την κατάσταση του πεθερού!!!!, όντως τους πλένουν, γυρίζουν και όλα αυτά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λεγιετε Η Φροντιδα του μωρου και του μικρου σας παιδιου.

Το ξεφυλλιζα στο γραφειο του γυναικολογου- εχει και βιβλια της Πατσουρου και του παπαβεντση και το βρηκα πολυ ενδιαφερων

Πιθανων δευτερα που εχω Παπαγεωργιου, μετα να παω να το παρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βυκη μου οχι δενν κοιμηθηκε ευκολα γιατι ηθελε να παιξει με την νταλικα του :evil::evil::evil::evil:

τωρα κοιματε στον καναπε τον πρε ο υπνος ενω εβλεπε μακουιν .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μαμα!!!

Επιβιβάζομαι!!! Πιανω θέση στο παράθυρο να χαζευω την ανοιξιάτικη φυση αλλα εχω μαζι και το βιβλιαράκι μου, το game of thrones να διαβάζω και κάτι άλλο...

Παω να ξεκινησω να σας διαβάζω πρώτα απο το προηγούμενο τρενάκι και μετα ερχομαι εδω!! \:D/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας σας πω επιτέλους πως έφερα στον κόσμο το δεύτερο πριγκιπάκι μου....

Με τα προηγούμενα δε θα σας πρήξω...Τα ξέρετε...

19/4 στις 7 το πρωί πηγαίναμε στο Έλενα με το Γιώργο να με δει ο γιατρός και πιθανότατα θα με έβαζε με πρόκληση μιας και υπήρχαν προϋποθέσεις όπως μου είχε πει...

Την προηγούμενη μέρα ήμουν χάλια ψυχολογικά... :(:( Αισθανόμουν τύψεις που θα άφηνα την Ιωάννα, που θα με "έχανε" για λίγες ημέρες...Το μεσημέρι κοιμηθήκαμε μαζι..Το βράδυ έκλαιγα.... :cry::cry::cry::cry::cry::cry: Ξάπλωσα κατά τη 1η ώρα με το Γιώργο και του έλεγα πόσο άγχος έχω...Αν κάτι δεν πάει καλά και κατλήξω να γεννήσω με καισαρική;;;Και αν γίνει τίποτα και πεθάνω στη γέννα τι θα απογίνει η Ιωάννα;;;; :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: Όλο τέτοιες σκέψεις περνούσαν από το μυαλό μου...Με δυσκολία με παίρνει ο ύπνος...Κατά τις 3 ξυπνάω από έναν δυνατό πόνο..Προσπαθώ να σηκωθώ από το κρεβάτι, αδύνατον.... :?:?:? Μετά από 1 λεπτό περίπου περνάει, με ξαναπαίρνει ο ύπνος...Ξαφνικά ξαναξυπνάω με τον ίδιο πόνο, κοιτάζω το ρολόι 3.30 η ώρα, προσπαθώ να ξανασηκωθώ, αλλά δεν άντεχα...Κυλιέμαι στο κρεβάτι, σέρνομαι, πέφτω στο πάτωμα με τα γόντα, σηκώνομαι σιγά σιγά, πάω τουαλέτα, περνάει ο πόνος...Κάνω τσίσα σου, σκουπίζομαι, βλέπω ροζ... :?:?:?:? Σκέφτηκα ότι θα είναι από το χέρι που μου είχε βάλει ο γιατρός την προηγούμενη μέρα..Πάω ξαναξαπλώνω, στις 4 πάλι τα ίδια...Προσπαθούσα να σηκωθώ, δεν μπορούσα, ξυπνάω το Γιώργο να με σηκώσει από το κρεβάτι... Εκεί άρχισα να ψιλιάζομαι ότι ίσως ήρθε η ώρα μου να γεννήσω....Πάω τουαλέτα, πάλι ροζ στο χαρτί... :?:?:?:? Ξαναξαπλώνω, 4.20 τα ίδια...Περνάει, σηκώνομαι, ξυπνάω πάλι το Γ.... "Συγγνωμη που σε ξυπνάω αγάπη μου...Μάλλον γεννάμε..." Πετάγεται από το κρεβάτι, του λέω "μην αγχώνεσαι έχουμε ακόμα δρόμο..." Οι πόνοι έγιναν ανα τέταρτο, είχε φτάσει 5, πήγαινα τουαλέτα, σκουπιζόμουν, συνέχεια ροζ έβγαζα...Με ακούει η μαμά μου που κοιμόταν στον από κάτω όροφο, που είχα αρχισει να ετοιμάζομαι...Μου λέει "τι έγινε;;;στις 6 δε θα ξυπνούσατε;;;;" Της λέω τι συμβαίνει και μου απαντά ότι και αυτή όταν γέννησε εμένα εκτός από πόνους είχε και ροζ... :?:?:?

Κάνω μπάνιο, ο Γιώργος απέξω να χρονομετρεί τους πόνους... :?:?:? Είχαν φτάσει πλέον στο δεκάλεπτο...Κάθε φορά που έρχονταν νόμιζα ότι θα πεθάνω..Λες και με έσφαζαν...Κοιλιά και μέση χάλια...Μόνο όρθια και ακουμπώντας κάπου σαν να κάνω γυμναστική ανακουφιζόμουν... :?:?:? Καθιστή υπέφερα...Δεν περνούσε με τίποτα... :?:?:?

Στις 5 εντωμεταξύ ξύπνησε και η Ιωάννα με κλάμα και με φώναζε... :?:?:? Λες και το κατάλαβε ότι κάτι είχα...Ότι θα έφευγα...Η ώρα είχε πάει 6.30, χαιρετάω με κλάματα την Ιω, οι πόνοι ήταν πότε 5λεπτοι και πότε 10λεπτοι και πάω να μπω στο αμάξι..Με πιάνει πόνος και δεν μπορούσα να μπω... :shock::shock::shock: Είχα καθίσει απέξω κι έκανα πως έσπρωχνα το αμάξι για να περάσει... :lol::lol::lol::lol: Λέω "Γιώργο δεν μπορώ να μπω στο αμάξι..Τι θα κάνουμε στη διαδρομή με τους πόνους;;;Πρέπει να είμαι όρθια..." :lol::lol::lol::lol: Μου λέει "Ρε αγάπη μου είσαι καλά;;Πως θα πάμε;;;Μπες μέσα να ξεκινήσουμε και θα σταματάω σε κάθε πόνο να κατεβαίνεις...Θα φτάσουμε γρήγορα..Θα πάω με αλαρμ και κόρνα..." :shock::shock::shock::shock: Του λέω "Δεν είσαι καλά που θα με πας με κόρνα να γίνουμε ρεζίλι..."Μπαίνω στο αμάξι, ξεκινάμε, χαλαρή, βάζω ραδιόφωνο, έρχεται ο πρωτος πόνος, τεντωνόμουν και έπαιρνα ανάσες μέχρι να περάσει...Ο Γιώργος με κοίταζε τρομοκρατημένος... :?:?:?

Φτάνουμε, του λέω του γιατρού ότι έχω δικούς μου πόνους, την ώρα που ξάπλωσα να με δει διαπίστωσε κι ο ίδιος τους πόνους, με κοιτάει, μου λέει διαστολή 2...Θα σε ετοιμάσουν οι κοπέλες και ανεβαίνουμε πάνω στις αίθουσες τοκετών...

Μου παίρνουν ιστορικό, έρχονται να με ξυρίσουν, τους λέω είμαι ξυρισμένη...Με βλέπει η μια..Μου λέει "Καλέ πως τα κατάφερες;;;Μπράβο..."Μου κάνει κλίσμα, πάω σε κάτι απαίσιες, σιχαμερές τουαλέτες των εξωτερικών ιατρείων, με το ζόρι έκανα κακά όρθια :oops::oops::oops: ..Πάω να πλύνω χέρια, δεν είχαν ούτε κρεμοσάπουνο..Βγαίνω έξω, ο τραυματιοφορέας μου λέει "Άντε έχουμε αργήσει.." Του λέω "Γιατί έχουμε ραντεβού;;;Πες μου που να πλύνω τα χέρια μου και μετά θα ανέβουμε..." :evil::evil::evil: Μου δείχνει, πλενομαι, μου λέει "κάτσε στο καροτσάκι.." Απαντάω "Δε χρειάζεται..Μια χαρά είμαι..." :?:?:? Μου λέει έτσι πρέπει,πάμε βρίσκουμε το Γιώργο, του δίνω τα πραγματα μου, ανεβαίνουμε μαζί πανω, βγάζει να δώσει τη βεβαίωσα ο Γ ότι έχει παρακολουθήσει μαθήματα ανώδυνου τοκετού για να μπει μέσα και ο παπάρας ο τραυματιοφορέας του λέει "όχι ακόμα..Κάτσε έξω...Γιατί θες να μπεις μέσα;;;;" :evil::evil::evil::evil::evil: Του λέει ο Γ.. "Δεν υπάρχει περίπτωση να την αφήσω να γεννήσει μόνη της..Ήμουν μέσα και στο 1ο..Είναι μικρούλα η γυναίκα μου..."Του λέει αυτός "καλά αργότερα..Θα σου πει ο γιατρός πότε.." :evil::evil: Φιλιόμαστε, μπαίνω μέσα, με περίμενε ο γιατρός και έψαχνε με την προϊσταμένη σε ποιο δωμάτιο θα με βάλουν για να έχω καλό καρδιοτοκογράφο... :?:? Καθώς με πήγαιναν βόλτα με το καροτσάκι, ακούω μια κοπέλα να ουρλιάζει λες και τη σφάζανε... :o:o:o:o:o:o:o:o:o

Παθαίνω ΣΟΚΚΚΚΚ...Αρχίζει να με λούζει κρύος ιδρωτας... :?:? Με βάζουν στο δωμάτιο, με συνδέουν με τον καρδιοτοκογράφο, άκουγα ακόμα την κοπέλα να ουρλιάζει και τόσο αγχωνόμουν... :?:?:?

Έρχεται πάλι ο γιατρός, μου λέει θα βάλουμε έναν ορό για να γίνουν πιο συστηματικοί οι πόνοι..Θα σου κάνω και μια παυσίπονη πεθιδίνη...Όχι ότι δε θα πονάς..Θα πονάς όσο πρέπει... :?:?:? Εντωμεταξύ άκουγα την άλλη να ουρλιάζει ακόμα, του λέω "Καντε της κάτι να μην πονάει..Δεν αντέχω..."Μου κλείνει την πόρτα,μου λέει κάθε τοκετός είναι διαφορετικός...Εσύ δεν πρόκειται να κάνεις έτσι...Γι'αυτό θα περιμένουμε λίγες ώρες μέχρι να γεννήσεις..." :?:?:?:? Ωχ σκέφτηκα, πάλι τα ίδια..Θα κάνω πόσες ώρες... :?:?:?:?:?:?

Η ώρα ήταν 8.30, με κοιτάζει μου λέει "καλά πάμε...Έχεις 4-5 διαστολή.."Κάθεται δίπλα μου και αρχίζει να διαβάζει Auto Τρίτη...έρχονται οι πόνοι, του φωνάζω "Πονάωωωωωωωω.."Συνεχίζει να διαβάζει το περιοδικό του και μου απαντά "Ανασούλες....Γεννάς..Δεν μπορείς να μην πονάς..." Έκανααααα αααααααα σιγά (λες κι έκανα σεξ), έπαιρνα ανασούλες, τριβόμουν στο κρεβάτι, τέντωνα τα πόδια μου στο κάγκελο..... :?:?:?:? Του λέω "φερτε τον άντρα μου μέσα..." Από τώρα μου λέει τι να τον κάνεις;;;Θα πάω να τον ενημερώσω...Είχε περάσει ένα τέταρτο από την ώρα που είχε δει διαστολή και πριν βγει έξω στο Γ. με κοιτάει και μου λέει "Καλέ φτάσαμε στο 10...Γεννάς σε λίγο..." :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Σοκ εγώ...Κιόλας;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Μόνο να κατέβει το παιδί πρέπει τώρα μου λέει... :?:?:?:? Πάει έξω, φέρνει το Γιώργο, τον βλέπω με τη μπλε ποδιά και κρεμασμένη χιαστί τη Louis Vuitton μου.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πολύ γέλιο.... :lol::lol::lol: Ξαφνικά βλέπω την κοιλιά μου τη μισή να αδειάζει...Έρχεται μια μαία και μια άλλη ηλίθια που δεν ξέρω τι ήταν..Υπέφερα από πόνους..."Γιατρέεεεε επισκληρίδιο..Σε ικετεύω" :?:?:? Μου απαντάει "Τώρα που γεννάς θα κάνουμε επισκληρίδιο;;;;;;;Ανασούλες είπαμε...." :shock::shock::shock: Εγώ να υποφερω, ο Γιώργος να με κοιτάει κατάχλωμος και μες στον πόνο μου γύριζα και του έλεγα "Γιώργο κοίτα μη λιποθυμήσεις...Πως κάνεις έτσι;;;;" :twisted::twisted::twisted: Ο

κακομοίρης μου λέει "όχι αγάπη μου..Καλά είμαι..Μην ανησυχείς.." :lol::lol::lol:

Εντωμεταξύ μου είχε σπάσει ο γιατρός τα νερά μου με το ξυλάκι... :?:?:?:?

Έρχεται μια μαια, ο γιατρός και μου λένε "Πάμε εξωθήσεις..."Να μου λένε πως να σφιχτώ κι εγώ να κάνω άλλα αντί άλλων από τον πόνο... :oops::oops::oops::oops: Μου λέει ο γιατρός "Έρχεται κάπως ανάποδα...Να κάνουμε λίγες εξωθήσεις και να πάμε χειρουργείο..." :?:?:?:? Σφιγγόμουν, έσπρωχνα και σε κάποια φάση νιώθω να μου φεύγουν τσίσα... :oops::oops::oops::oops::oops:

Αρχισα να φωνάζωωωωω "Καλέ κάνω τσίσα...Αφήστε με να σηκωθώ να πάω τουαλέτα..." Κάνε μου λέει ο γιατρός..Αυτό θέλουμε να κάνεις..Τσίσα σου... :o:o:o:o:o:o:o Ντροπή εγώ!!!!! :oops::oops::oops::oops::oops::oops: Έσπρωχνα, έσπρωχνα, άλλη μια και χειρουργείο μου έλεγαν, είχα σπρώξει 300 φορές και τίποτα... :cry::cry::cry::cry::cry: Με είχε πιάσει η πεθιδίνη, ήμουν σαν μαστουρωμένη και έλεγα "Δεν πρόκειται να γεννήσω..Αφηστε με..Κι έκλαιγα..." :oops::oops::oops::oops: Εντωμεταξύ ήμουν απέναντι ακριβώς από το χειρουργείο με 1 μαία, 1 προϊσταμένη αστέρι και τη μαλακισμένη την άλλη που δεν ξέρω τι ήταν..Η πόρτα ανοιχτή...

Το πιπί μου πρέπει να το είδε όλο το προσωπικό.... :?:?:? Σφιγγόμουν, σφιγγόμουν, ασυναίσθητα έβγαλα και 2 ουρλιαχτά, ο Γιώργος να τα έχει παίξει τελείως και ξαφνικά ακξούω το γιατρό να φωνάζει να πάμε χειρουργείο..

Με πάνε χειρουργείο, μου δένουν τα πόδια μου, τα οποία έτρεμαν λες και είχα Πάρκινσον...Δεν μπορούσε να σταματήσει το τρέμουλο....Δεν μπορώ να το περιγράψω..Να μου λέβνε να σπρώξω, ταυτόχρονα να πονάω και εκεί που πήγαινε να βγει το κεφάλι, το έκοβα και άντε πάλι μέσα το μωρό... :shock::shock::shock: Ούρλιαξα άλλες δυο τρεις φορές..Να λέει ο γιατρός με τη μαία που μου έσπρωχνε την κοιλιά και ήταν τόοοοοσο καλή "Πόσο την κόβεις;;;" 3400 έλεγε η μαία..Για να δούμε...Έσπρωχνα, έτρεμα, ούρλιαζα, έπεφτα πίσω ξερή..."Τη βλέπωωωωω.."φωνάζει ο γιατρός...Μαύρα μαλλιά έχει...Απαντάει η μαία "Τι λετε γιατρέ;;;;Καστανόξανθη είναι..."Ξαφνικά νιώθω ένα τσούξιμο και συνειδητοποιώ ότι με σκίζει ο γιατρός και κάπως μου άνοιγε το πιπί μου με τα χέρια του... :oops::oops::oops::oops: Μου φωνάζουν να σπρώξω και να μην το κόψω, σπρώχνω και βγήκε η μικρή....Ο Γιώργος ήταν πίσω μου, στο κεφάλι μου..Με το που βγαίνει η μικρή αρχίζει να φωνάζει "Δεν το πιστεύω..Σε ευχαριστώ Θεέ μου..."και ξεσπάει σε κλάματα...Σκύβει, με φιλάει και μου λέει "η κόρη μας..Σε ευχαριστώ μωρό μου..."Εγώ ήθελα να τον βρίσω..Αντί να κλαίω εγώ, έκλαιγε αυτός...

Με το που είδα τη μικρή, ψέλισσα, "Είναι ίδια η Ιωάννα"...Και σκεφτόμουν πόσο μικρή ήταν..Την πήρε η μαία, μου λέει "Έχει μπλε μάτια.." Της λέω όλα τα μωρά έτσι τα έχουν όταν γεννιούνται."Όχι μου λέει είναι γαλανομάτα..."Τα μάτια μου καρφωμένα στο μωρό...Λέει η μαία "Αντε να την πάμε να την δουν οι δικοί σας..."Λέει ο Γιώργος δεν είναι κανένας δικός μας εδώ..

Κι όμως..Η μανούλα μου δεν άντεχε σπίτι και είχε έρθει απ'έξω χωρίς να το ξέρουμε...

Τα συναισθήματα το ίδιο δυνατά με την πρώτη φορά...Ευχαριστώ Θεε μου που μου χάρισες ένα υγιές μωρό..Μια αδερφούλα για την Ιωάννα μου..." :x:x:x:x:x:x

Τα απομεινάρια της κατα τ'αλλα εύκολης γέννας μου μια αιμορραϊδα και ένα οίδημα στα ράμματα που έκανε μέρες να υποχωρήσει....

Στην ανάνηψη ο γιατρός ήρθε πάνω από 10 φορές και με έβλεπε...Την 1η φορά μου λέει "Να σου ζήσει κορίτσι μου..Τα πήγες περίφημα...το μωρό ερχόταν ανάποδα, σε ύπτια θέση και το 99% αυτών των περιπτώσεων καταλήγουν σε καισαρική..Μόνη σου τα κατάφερες..."Ένιωσα τόοοοοσο περήφανη...

Μετά από 3 ώρες στην ανάνηψη, βγήκα έξω...Ο Γιώργος, η μαμά μου και μια θεία του με περίμεναν..Με φίλησαν και η πρώτη κουβέντα που είπε ο Γιώργος είναι "Ενημέρωσα τις φίλες σου από το mammy..Τουλάχιστον όσες βρήκα στο κινητό σου..." :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτή ήταν η εμπειρία μου κοριτσάκια μου..Σας ευχαριστώ όλες τόοοοοσο πολύ..Σας αγαπώ κι ας μη σας ξέρω τις περισσότερες.." :x:x:x:x:x:x:x \

Α...Και υπόψιν έκοψα πολλά για να μη μακρυγορήσω..." :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώωωωωωωωω!!!!! :x:x:x:x:x:x

Μπράβο ρε κορίτσι! Τέλεια!

Να σου ζήσει και πάλι η κουκλάρα γαλανομάτα κοράκλα σου!

Πώς θα 'θελα να είχα γεννήσει κι εγ'ω φυσιολογικά.... :ymdaydream:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...