Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΟ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?????


Recommended Posts

κοριτσια γεια σας

αυτο τον καιρο ειμαι πολυ χαλια και σωματικα και ψυχολογικα

περασαμε ιωσεις εγω ειμαι χαλια σωματικα δεν εχω δυναμεις και η ψυχολογια μου πολυ χαλια

λοιπον να σας πω τι με απασχολει

γενικα ο αντρας μου ειναι ενας τρυφερος συζυγος και μπαμπας

δουλευει 8ωρο καθεμερα και γενικα εχει και αλλες ασχολειες οχι χομπυ καποια αλλα πραγματα που του περνουν αρκετο χρονο

εγω δεν δουλευω και ασχολουμε με τη μικρη και το σπιτι

νιωθω ομως πως δεν ασχολειτε ουσιαστικα με την μικρη

οταν ερχεται απο την δουλεια αυτη κοιμαται και οταν ξυπναει στις 6το απογευμα παντα κατι εχει να κανει

η αν κατσει και ασχοληθει μαζι της εγω πρεπει να ειμαι απικο και οταν λιγο γκρινιαξει κατευθειαν μου την φερνει η με φωναζει να παω να την ηρεμησω

και εννοειτε οταν θα ασχοληθει μαζι της εγω κανω τις δουλειες δεν καθομαι να πιω τον καφε μου η να δω εστω τηλεοραση να χαλαρωσω

και εχω την εντυπωση πως αν παω να χαλαρωσω λιγο κατευθειαν θα βρει αφορμη να μου την φερει

του το εχω πει πολλες φορες και λεει οτι ειμαι υπερβολικη

οτι δεν ισχυει αυτο

εγω ομως γιατι το νιωθω ολο αυτο εντονα

η μικρη ειναι πολυ κολλημενη πανω μου

στο σπιτι ειναι συνεχεια απο πισω μου

οταν ειμαστε εξω θελει μονο εμενα στον αντρα μου αν θα παει παει με το ζορι και εννοειτε τον πειραζει ολο αυτο

και νομιζω πως ολο αυτο γινεται γιατι δεν ασχολειτε ουσιαστικα μαζι της

του το λεω και νευριαζει δεν το καταλαβαινει

δεν ξερω τι να κανω για να δεθει και η μικρη λιγο μαζι του και να ξεκολλησει απο μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιταξε θαλασσα μου...εμενα ο αντρας μου οταν ειναι σπιτι ασχολειται περσσοτερο απο μενα..αλλα παλι κολημενη μαζι μου ειναι..τι να σου πω.

εγω πολλες φορες βαριεμαι σε σχεση με τον νατρα μου..

γιατι εχω να κανω και 1 καρο αλλες δουλειες..

συζητηστε το..το καλυτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικος μου οχι απλα ασχολειται μαζι της...αλλα ασχολειται και ποιο πολυ απο μενα μην σου πω!! και εμενα δουλευει 8ωρο και την προσεχει απο τις 3 το μεσημερι που παω δουλεια μεχρι της 9 που σχολαω.....η μικρη βεβαια του το ανταποδιδει για του κανει συνεχεια ναζακια τον χαιδευει και ολα αυτα.....αλλα ετσι ηταν απο την 1η μερα που γεννηθηκε....μαζι την κανουμε μπανιο την ταιζει και εκεινος πολλες φορες την αλλαζει παιζουνε.....εχει φορες που οταν δεν δουλευει την περνει στο σαλονι το πρωι για να κοιμηθω λιγο παραπανω γιατι το το βραδυ ξυπναει 2-3ς φορες ακομα τουλαχιστον και την ταιζω....

μιπως ο δικος σου αντρας νιωθει "ανασφαλεια" οταν δεν εισαι εκει οταν κραταει το μωρακι σας? εσενα μπορει να σου φαινεται οτι δεν ασχολειται τοοοοοσο πολυ επηδει εισαι ολη μερα μαζι της ενω εκεινος δουλευει .... την κανετε μπανιο μαζι??? της κανει ποτε μασαζακι μετα το μπανιο?? βοηθαει πολυ στο να δεθει ενα μωρακι με τον μπαμπα...!!!

εχει και αντρες που ειναι ομως ετσι.....δεν σημαινει οτι δεν θελει να ασχοληθει απλα ειναι "μεχρι εκει.." δεν ξερω πως να το γραψω αυτο που σκεφτομαι για να καταλαβεις.. :?

τελος παντων καλυτερα πιστευω να την αφησετε μια μερα σε γιαγια να πατε να πιειτε ενα καφεδακι μονοι σας να τα πειτε ηρεμα....πιστευω θα καταλαβει!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι καλα

και εμενα ασχολειτε αλλα οπως ειπα παντα με φωναζει οταν θα ασχοληθει

δεν ξερω ειμαι και καπως αυτες τις μερες και ολα μου φαινονται βουνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ακόμα να γεννήσω, οπότε δεν ξέρω. Αλλά αν κρίνω από αυτά που λέει και από τον αδελφό του που έχει παιδιά, κι από το πώς ασχολείται κι ο δικός μου με την ανηψιά του, νομίζω ότι είναι της αντίληψης "παίζω για λίγο με το παιδί και μόλις βαρεθώ το στέλνω στην πρώτη διαθέσιμη γυναίκα". Π.χ. θεωρεί ότι το άλλαγμα του παιδιού είναι γυναικεία υπόθεση, θεωρεί ότι, όταν κλαίει το παιδί το βράδι πρέπει να σηκώνεται μόνο η γυναίκα, και τέτοια.

Εννοείται ότι κάθε τρεις και λίγο που πιάνουμε αυτό το θέμα τσακωνόμαστε. Βέβαια, όταν θα πηγαίνω εγώ σχολείο και θα του αφήνω το παιδί, αναγκαστικά θα ασχολείται, και θα το αλλάζει και θα το ταΐζει και όλα.

Πιστεύω ότι μια μέρα, κατά προτίμηση μια μέρα που δε δουλεύει, μια Κυριακή, ένα Σαββάτο, θα του πεις "κοίτα να δεις, εγώ το απόγευμα θα βγω για καφέ με τις φίλες μου και για κανένα δίωρο θα κρατήσεις εσύ το παιδί". Έχεις κι εσύ δικαιώματα.

Το καταλαβαίνω ότι μπορεί να νιώθει ανασφάλεια, αλλά μιλάμε για παιδάκι δύο ετών, όχι για νεογέννητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπανιο την κανουμε μαζι απο οταν γεννηθηκε

αλλα εγω την αλλαζω παντα και πανα και ρουχα

εγω την ταιζω μεχρι πριν ενα μηνα την θηλαζα ακομα οποτε γαλα επινε απο μενα και το βραδυ ξυπνουσε πολλες φορες

και τωρα αν ξυπνησει θελει μονο εμενα

ισως να νιωθει οτι δεν ξερει τι να κανει αλλα ειναι 2 χρονων δεν ειναι μωρο τωρα

και αυτην εμαθε πως οτι και να χρειαστει εγω θα παω

και θελει εμενα

του εχω μιλησει αλλα αυτος λεει πως ειμαι υπερβολικη και πως ασχολειτε πολυ

τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ακόμα να γεννήσω, οπότε δεν ξέρω. Αλλά αν κρίνω από αυτά που λέει και από τον αδελφό του που έχει παιδιά, κι από το πώς ασχολείται κι ο δικός μου με την ανηψιά του, νομίζω ότι είναι της αντίληψης "παίζω για λίγο με το παιδί και μόλις βαρεθώ το στέλνω στην πρώτη διαθέσιμη γυναίκα". Π.χ. θεωρεί ότι το άλλαγμα του παιδιού είναι γυναικεία υπόθεση, θεωρεί ότι, όταν κλαίει το παιδί το βράδι πρέπει να σηκώνεται μόνο η γυναίκα, και τέτοια.

Εννοείται ότι κάθε τρεις και λίγο που πιάνουμε αυτό το θέμα τσακωνόμαστε. Βέβαια, όταν θα πηγαίνω εγώ σχολείο και θα του αφήνω το παιδί, αναγκαστικά θα ασχολείται, και θα το αλλάζει και θα το ταΐζει και όλα.

Πιστεύω ότι μια μέρα, κατά προτίμηση μια μέρα που δε δουλεύει, μια Κυριακή, ένα Σαββάτο, θα του πεις "κοίτα να δεις, εγώ το απόγευμα θα βγω για καφέ με τις φίλες μου και για κανένα δίωρο θα κρατήσεις εσύ το παιδί". Έχεις κι εσύ δικαιώματα.

Το καταλαβαίνω ότι μπορεί να νιώθει ανασφάλεια, αλλά μιλάμε για παιδάκι δύο ετών, όχι για νεογέννητο.

οταν την θηλαζα στις αρχες πηγαινε και την εφερνε το βραδυ στο κρεβατι να την θηλασω εκει γιατι ξυπνουσε και 7 φορες η μικρη

αλλα τωρα που δεν την θηλαζω παω εγω

τις προηγουμενες μερες που ηταν αρρωστη και 2 βραδυα ξενυχτισαμε σηκωνοταν και αυτος επειδη του ελεγα και καθοταν ομως

αν του πω κρατα την να παω για καφε θα την στειλει στη μαμα του

η θα πει θα παμε στη μαμα μου και θα ειμαι και εγω εκει

μονο μια φορα την κρατησε μονος του για να παω καπου εγω για 1 ωρα και αυτο επειδη και ημαμα του δεν μπορουσε

τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και οταν του λεω γιατι δεν την κρατας λιγο εσυ μονος σου για να δεθειτε και τετοια μου λεει οτι υπερβαλω και οτι αυτος κανει πολλα

τελοσπαντων

αν δεν το καταλαβει μονος του δεν αλλαζει μυαλο

εχω κουραστει να του λεω

μια φορα που μειναμε σε ενα φιλικο ζευγαρι ειδαν πως εκανε η μικρη οτι ηθελε μονο εμενα και τετοια και η κοπελα μου λεει μηπως φταις εσυ για αυτο

πχ οταν ειναι στη δουλεια να της μιλας της μικρης για τον μπαμπα της

και λεω της μιλαω αλλα κανουμε και αλλα πραγματα

το θεμα ειναι οι δυο τους να περνανε μονοι τους ωρες μαζι οχι εγω να μιλαω

ετσι δεν ειναι ρε κοριτσια

εγω φταιω που ειναι ετσι αν αυτος δεν κατσει μονος του μαζι της εγω τι να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να της μιλάς της μικρής για τον μπαμπά της; Χαχα, δεν είναι και μετανάστης στη Βραζιλία ο μπαμπάς της! Στο σπίτι είναι κάθε μέρα!

Πάντως, χωρίς πλάκα, ο αδελφός του άντρα μου που είπα προηγουμένως, έχει δύο παιδιά από δύο γάμους. Το ένα παιδί είναι 7 χρονών και μένει στην Πάτρα και ο μπαμπάς με τη δεύτερη γυναίκα και το παιδί μένουν σε νησί. Δηλαδή, με τον μπαμπά της η μεγάλη συναντιέται περίπου δύο με τρεις φορές το χρόνο. Συνήθως Χριστούγεννα ή Πάσχα και μετά όλο το καλοκαίρι το περνάει στο νησί. Μιλάνε, όμως, καθημερινά στο τηλέφωνο, και όποτε είναι μαζί, αυτός ασχολείται συνέχεια μαζί της. Οκ, δεν της άλλαζε πάνα όταν ήταν μωρό, αλλά συνέχεια παίζουν μαζί, την πηγαίνει βόλτες, την πηγαίνει στο τσίρκο, γενικά, κάνουν πολλά πράγματα μαζί. Κι αυτή, πιο πολύ θέλει τον μπαμπά της, παρά τη μάνα της (καλά, βέβαια, η μάνα της δεν ασχολείται καθόλου).

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το παιδί παίρνει από τον άλλο αυτό που του δίνει, όταν του το δίνει. Δε χρειάζεται το παιδί να είναι συνέχεια με τον μπαμπά για να τον θέλει και να παίζει μαζί του. Αν, όμως, ο μπαμπάς (ή και η μαμά, όπως συμβαίνει στην περίπτωση της ανηψιάς του άντρα μου) ασχολείται με το παιδί και σε λίγο βαρυγκομάει, τότε πώς να τον θέλει το παιδί;

Γιατί δεν του λες μια μέρα να πάει τη μικρή μόνος του βόλτα; Εγώ θυμάμαι τον μπαμπά μου να με πηγαίνει βόλτα όταν ήμουν μικρή, μόνοι μας ή και με τον αδελφό μου, και είναι πολύ ωραίες αυτές οι αναμνήσεις. Επίσης, απ' ό,τι μου λένε, γιατί φυσικά εγώ δε θυμάμαι, όποτε έκλαιγα, ο μπαμπάς μου σηκωνόταν. Αλλά και όταν μεγάλωσα, μέχρι τα δέκα, ας πούμε, επειδή είχα πολλά προβλήματα με τον ύπνο, πάλι ο μπαμπάς μου σηκωνόταν.

Οι άντρες πρέπει να καταλάβουν ότι το παιδί δεν είναι ευθύνη της μάνας μόνο. Στο κάτω κάτω, άμα είναι έτσι, ας παίρνει και το επιθετό μας, όχι να καμαρώνουν αυτοί (σόρι, αλλά μου φαίνεται πολύ άδικο αυτό).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thalassa γιατι δεν του λες να ξεκινησουν σιγα σιγα οι δυο τους μονοι τους, απο μια βολτα τριγυρω σε μια παιδικη χαρα, κατι απλο, της μιας ωριτσας;

και βλεπετε πώς παει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα μπορουσες να αρχισεις να την αφηνεις μαζι του στην αρχη για μια ωριτσα και εσυ να φευγεις. Για κατι που σου ετυχε 'εκτακτα' και δεν μπορεις να κανεις αλλιως..

Χρειαζονται ωρες μαζι για να μαθουν ο ενας τον αλλο. Μπορει και ο αντρας σου να θελει κατα βαθος να δεθει αλλα να μην ξερει το πως. Και αφου εσυ απο τον αρχη τα εκανες ολα μονη σου κατα καποιο τροπο οδηγησες εσυ- αθελα σου-την κατασταση σε αυτο το σημειο..

Το πως θα το οργανωσεις αυτο ειναι δικο σου θεμα γιατι εγω δεν σας ξερω σαν ζευγαρι για να σας πω ;) Αλλα σιγουρα μπορεις να σκεφτεις κατι για να φευγεις πχ.για μια-δυο ωριτσες την εβδομαδα και να μενουν οι δυο τους (και φυσικα να μην βολευει να την αναλαβει καποια γιαγια..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι περισσότεροι άντρες είναι έτσι....ο δικός μου π.χ. δεν ασχολείται με το μπουμπούκι μου (την κόρη μου 2,5 ετών), αν ασχοληθεί θα είναι για λίγο και τον πειράζει που δεν πηγαίνει σε εκείνον αλλά μόνο σε μένα....π.χ. αν της δώσω εγώ καμμιά στον πωπό την ίδια στιγμή θα έρθει, θα με αγκαλιάσει και θα με φιλήσει :shock::shock::shock: ....αν το κάνει ο μπαμπάς της δεν θα του μιλήσει για όλη την μέρα!!!! :shock::shock::shock:

βέβαια όταν πάιζει μαζί της και εκείνη είναι όλο δίπλα του.....!!!!...μέχρι να μπω εγώ στο δωμάτιο :lol::lol::lol:

και να σου πω και την αλήθεια?: δεν με νοιάζει και δεν με νοιάζει γιατί είναι ενήλικας και μπορεί να σκεφτεί μόνος του μερικά πράγματα, όπως ότι ο χρόνος περνάει τόσο γρήγορα και όποιος δεν περνά στιγμές με το παιδί εκείνος χάνει!!!!....εγώ δεν πρόκειται να πω τίποτα......και στην τελική γιατί εμείς οι γυναίκες-μαμάδες πρέπει να προσπαθούμε για τα πάντα? γιατί θα πρέπει εγώ ή εσύ να σκαρφιστείς μια λύση για να δεθεί το παιδί με τον μπαμπά του?

αν τον κάθε μπαμπά τον πειράζει που το παιδί του δεν τον πλησιάζει θα πρέπει εκείνος να καθήσει και να σκεφτεί τι φταίει και όχι η μητέρα.....στην ουσία εκείνος έχει το πρόβλημα και εκείνος είναι γονιός, δεν είναι μόνο η μάνα γονιός!!!!

συγνώμη για το έντονο ύφος, αλλά έχω κουραστεί να ακούω ή να διαβάζω ότι η μάνα-γυναίκα ΠΡΕΠΕΙ να κάνει κάτι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες!!!

Εμεις ειμαστε φρεσκογονεις κ εχουμε διδυμακια.Αν δεν ειχα ον αντρα μου θα ειχα λαλησει!!!!!!!! Οχι απλα βοηθαει..κανει τα παντα (κ ισως καλυτερα κ απο μενα :oops::oops::oops: )!!!! Βεβαια ισως να παιζει ρολο το γεγονος οτι δεν εργαζεται αυτο τον καιρο κ ειναι στο σπιτι...δεν ξερω....παντως τον βλεπω με τις μπεμπες και τον χαιρομαι (και ξεκουραζομαι ;) )!!!

Ξυπναει τα βραδια περισσοτερες φορες απο μενα,αλλαζει πανες,ταιζει,κοβει νυχακια,τς κανει μπανακι κτλ.

Κι εγω βεβαια δεν καθομαι,γιατι και να θελω να λουφαρω δεν γινεται με 2 μωρα....αλλα αν δεν τον ειχα κ αυτον δεν ξερω πως θα τα εβγαζα περα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΝΤΡΑΣ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ. ΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙς 5 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΑΡΓΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ. ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΚΑΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΚΑΙ ΑΝ!!!!!!!

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ . ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΑΣΧΟΥΛΑΝΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΠΑΝΙΟ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΚΑΙ ΓΑΛΑ ΤΟΥς ΕΔΙΝΕ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΣΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΕΚΑΝΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΖΙ. ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΥΡΙΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΧΕ ΘΑ ΕΒΡΙΣΚΕ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ. ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΣΩ ΠΟΤΕ Ή ΤΑ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ Ή Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΩ. ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΟΥΑΛΕΤΑ.

ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΛΕΩ ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΣΑΣ. ΔΕΝ ΛΕΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΣ ΣΥΖΗΓΟΣ Ή ΠΑΤΕΡΑΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ. ΟΤΑΝ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΜΕ ΟΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ.

ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΛΕΩ ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΚΑΝΕ ΦΤΙΑΞΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΤΑΝΟΩ ΕΝ ΜΕΡΗ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΥΡΙΟ ΚΟΙΤΑΜΕ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΦΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια ειμαι απο τις τυχερες,ο αντρας μου ασχολειται παρα πολυ με τα παιδια και με το σπιτι,εχουμε και τρια παιδια κιολας και δεν σταματαμε ποτε η δουλεια του βεβαια το επιτρεπει,μπορει να λειπει μια ολοκληρη μερα αλλα μετα θα ειναι τρεις μερες στο σπιτι,φυσικα ειναι στον ανθρωπο,κανει τα παντα και απο την πρωτη μερα που γεννηθηκαν τα αλλαζε,τα ταιζε,τα επαιζε,ξυπνουσε το βραδυ με βοηθουσε και με βοηθαει με τις δουλειες του σπιτιου,και γενικα ειναι εδω σε οτι κι αν χρειαστουμε και φυσικα τα εχει κρατησει και τα τρια μαζι οταν θελησα να παω καπου μονη μου

Ευη μου μηπως δεν του εδωσες απο την αρχη καποιες ευθυνες και ηθελες να τα κανεις ολα μονη σου,συζητα το μαζι του ηρεμα και πεστου οτι σε εχει κουρασει αυτη η κατασταση και βρητε μια λυση ειναι κριμα να το περνας ολο αυτο μονη σου και να βασανιζεσαι,πρεπει να εχεις καλη ψυχολογια για να μεγαλωνεις σωστα ενα παιδι τελευταια σε βρισκω πολυ πεσμενη και χαλια,εχω αδικο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικος μου ασχεολειτε με το παιδι..στο μετρο του δυνατου παντα.

Δουλευει πολλες ωρες αλλα Φροντιζει στον οσο χρονο του απομενει απο το να φαει και να κανει ενα μπανιο να παιζει με τον μικρο που τον λατρευει.

Εχεικαθιερωσει καθε κυριακη οταν δε δουλευει να τον παιρνει και να πηγαινει στην εκκλισια και μετα θα πανε στο παρκο να παιξουν λιγο.

Οταν ειναι σπιτι καθονται και του διαβαζει παραμυθια, εαν χρειαστει θα του αλλαξει και πανα και ρουχα και θα τον ταισει..αλλα τον περισσοτερο καιρο τον παιρνατε παιζοντας γιατι εγω παντα κατι εχω να κανω μεσα στο σπιτι.

Παντως τωρα που ειμαι παλη εγγυος τον φροντιζει ακομα περισσοτερο για να κοιμηθω εγω λιγακη..πχ αμα ο μικρος ξυπνησει θα παει αυτος να τον ηρεμυσει, θα τον παει για υπνο, θα τον παρει το Σαββατο το πρωι να πανε κατω στην πεθερα μου για να κοιμηθω, καποια απογευματα θα τον παρει και αλλη βολτα για να ξεκουραστω..γεννικα ασχολειτε στο μετρο του δυνατου.

Καποια πραγματα απο δουλιες στο σπιτι κλπ- τα χομπι τα εχουμε ξαχασει ακι οι δυο- εχουν παει πισω εξαιτιας της ασχολια ςτου με τον μικρο αλλα δεν τον πολυνιαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεννησα πριν λιγες μερες κ ο αντρας μου με βοηθαει αρκετα μπορω να πω,ενω πριν γεννηθη ηταν αρνητικος στο να αλλαζει πανες τωρα τα κανει ολα με ευχαριστηση..

νομιζω πως ειναι θεμα χαρακτηρα,αλλοι ασχολουντε ενεργα αλλοι οχι αυτο δεν σημενει πως οι μπαμπαδες που δεν ασχολουντε δεν αγαπουν τα παιδακια τους,ισως να μην ξερει τον τροπο,μιληστε οι δυο σας μονοι πες του πως νοιωθεις κ απο εκει κ περα αποφασιζει μονος του μην τον πιεζεις εσυ αυτο που ειναι να κανεις το εκανες...

ευχομε να λυθουν ολα συντομα!!!μην στεναχωριεσε μονο :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαν να περιγράφεις τον άντρα μου-χαχα!

Εμάς χρόνισε πριν 10 μέρες. Στην αρχή δεν μπορούσε ούτε να τον πιάσει γιατί φοβόταν επειδή είναι μικρός!

Να αλλάξει πάνα ούτε λόγος!

Να καθαρίσει τον αφαλό; χαχαχαχα!

Να τον ντύσει; ούτε!

Μια μέρα λοιπόν που τα είχα πάρει κι εγω σαν κι εσένα τον έβαλα κάτω και του έλεγα ότι με το φόβο που έχει θα κυπνήσει μια μέρα και το παιδί του θα είναι 10 χρονών και δεν θα έχει ζήσει ΤΙΠΟΤΑ από την παιδική του ηλικία σαν πατέρας!

Τώρα ναι μεν εξακολουθεί να μην τον αλλάζει πάνα και να μην τον ντύνει-εχει τυχει να με φωναξει να παω ενω ειμαι με τις σαπουναδες στο μπανιο γιατι εκανε κακα ο μικρος!!!!!-αλλά: θα τον πάει βόλτα με το καρότσι, θα πάνε παρέα σουπερμάρκετ, θα τον κοιμήσει, θα κάτσει μαζί του να παίξει. Κατάλαβα ότι δεν πρόκειται να κάνει περισσότερα όσο και να επιμένω αλλά αυτά που κάνει ευχαριστουν και τον ίδιο και το παιδί αλλά κι εμένα! Κι όλοι είμαστε ευχαριστημένοι!

Συζήτα το μαζί του και δες έστω κάποια πράγματα αν είναι διατεθειμένος να τα κάνει για να μη χάσει τη σχέση του με το παιδάκι του, κρίμα είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όταν ο Σταύρος ήταν πιο μωρό δεν μπορώ να πω ότι ασχολιόταν αρκετά και του το έλεγα χάνεις χρόνο και στιγμές απο τη ζωή του παιδιού μας που δνε ξαναγυρνούν σίγουρα δεν γίνετε εσκεμένα αλλά γίνετε . Τότε κατάλαβε τη γινόταν όταν έβλεπε να κάνει κάτι και μου έλεγε πότε το έμαθε αυτό ; εδω και χρόνια περίπου ασχολείτε περισσότερο η αλήθεια είναι ότι έφερα έτσι τα πράγματα τους στέλνω μαζί σούπερ μαρκετ και όχι μόνο φέτος παίζουν μαζί και playsteison καλά είναι όσο μεγαλώει τόσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχουν . Αυτό το διάστημα που λείπει πολλές ώρες φεύγει στις 5,30 κλαι έρχετε το νωρίτερο στις 9,30 συνηθως ερχετε 12,00 ασχολείτε έστω για 10 λεπτά επειδή πρέπει να κοιμηθούν και οι 2 νωρίς ο ένας στο σχολείο ο άλλο; στη δουλειά . Επίσης κάτι ακόμα που είπα στον άντρα μου ήταν το εξής ότι εγω δεν εχω τα ίδια ενδιαφέροντα αν είχα κόρη πιο εύκολα θα παίζαμε με τις κούκλες και τα κουζινικά αλλά με τα αυτοκινητάκια και τα εργαλέια πόση ώρα να ασχοληθω . Α κάι κάτι νεό τρελλαίνετε ο Σταύρος να ακούει ιστορίες για το στρατό !ω ναι και επειδή όλοι οι άντρες θέλουν να μιλάνε για αυτό είναιμια χαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααχ πονεμενη ιστορια

πριν 5 χρονια περιπου που ο μεγαλος μας χρονιζε

περασαμε μια παρομοια φαση, δεν περναγε πολυ ωρα με το παιδι

και ως αποτελεσμα και το μικρο να μην του ανοιγεται οταν καθοντουσταν

μαζι, και εκεινος να μην ξερει πως να τον χειριστει..

να σου πω την αληθεια εγω δεν ασχοληθηκα.. τοτε δεν δουλευα κιολας

ε και χρονο ειχα και για τον μικρο και για τις

δουλειες του σπιτιου.. Αλλα μια μερα ο ιδιος μου το ειπε οπως συζηταγαμε

οτι δεν του αρεσει να ειναι ετσι και θα ηθελε να ειναι πιο κοντα

με το παιδι, ε και ετσι βοηθησα, ειχαμε παρει θυμαμαι και ενα βιβλιαρακι

καπως λεγοταν ο μπαμπας και εγω.. κατι τετοιο και το διαβαζανε μαζι..

του ελεγα και εγω.. τωρα δνε μπορω θα κατσεις με τον μπαμπα

ε καπως ετσι σιγα σιγα εναρμονιστηκαν

και ηταν μια χαρα τα δυο τους ωσπου πριν 2 χρονια περιπου

που ηρθε και η κορη εκεινος ασχολουταν πιο πολυ με τον μεγαλο εγω με την

μικρη ωσπο εχουμε φτασει τωρα σε μια κατασταση ναι μεν τον θελει η κατερινουλα

αλλα οταν ειμαι εγω δεν φευγει με τιποτα απο πανω μου..

τωρα που ερχετε και το τριτο να δουμε τι θα γινει..

και ειδικα μεχρι να γεννηθει που η μικρη θελει να ερχεται παντου

μαζι μου αλλα θα δουμε ελπιζω καπως να τα βολεψουμε..

θα σου ελεγα να κανεις κατι παρομοιο δλδ

να παρετε ενα σχετικο βιβλιαρακι να το διαβαζουν μαζι

να κανει μαζι του καποια πραγματα που να μην τα κανει με εσενα

πχ νερομπογιες να της δινει μονο ο μπαμπας κατι τετοιο δεν ξερω κατα ποσο

θα λειτουργισει αλλα ας ελπισουμε..

τα φιλια μου..

ευχομαι οτι καλυτερο! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...