Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

ασε ευγενια γιατι το δωματιο της μικρης επρεπε να γινει οπως κ δηποτε....απο το τοσο παιχνιδι ουτε την ντουλαπα δεν μπορουσα να ανοιξω...κ τον ξεσηκωμο που ειχαμε βρηκε ευκαιρια η μικρη κυρια κ τα ειχε ολα αραδιασμενα κατω.κ αφου ειπα οτι θα δωσω καποια πραγματα,μαζεψα κ αρκετα παιχνιδια για να τα δωσω κ αυτα.ανοιξε ο τοπος!!!

νικη συμφωνω μαζι σου...αν πιασουν μετα οι καψες για πουθενα δεν θα ειμαστε.κ εγω ειπα οτι κανω μεχρι τον αλλον μηνα...μετα ουτε βημα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελλη μου οντως αν συνεχισουμε ετσι θα το διαλεξει μονος τους το χρωμα :lol::lol::lol:

Και το θεμα ειναι οτι εγω ειμαι πολυ οργανωτικη και αν περνουσε 100% απο το χερι μου θα ηταν ολα ετοιμα 1 μηνα πριν...αλλά οι υπολοιποι που τους εχω αναγκη και πρεπει να κανουν πραγματα με εχουν στο φτυσιμο και στο περιμενε, και οταν τους λεω μου λενε μην με πιεζεις και τετοια....

Νικη καλυτερα να τα ετοιμασεις να ξεαγχωθεις παρα τελευταια στιγμη...

Κοριτσια πειναω πολυ παντως γιατι εχει ανοιξει επικινδυνα η ορεξη μου?? :?:?

εχω βαλει ηδη 13 κιλα χωρις να εχει ανοιξει η ορεξη μου....τωρα δηλαδη ποσα θα παρω :?:?:oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσακια σας αφηνω για λιγο.Πρεπει να παμε να πληρωσουμε το κλιματιστικο που αγορασαμε για να μας το φερουν το απογευμα.Τα λεμε αργοτερα,φιλακια! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου, και ΄γω το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω με τους γύρω μου, όλοι είναι φεεεεεεεεεεεετα.

Όσο για την πείνα..... ασ΄το καλύτερα. Εδώ και κανά 2 εβδομάδες νιώθω σαν τον Ταζ, όλη μέρα τρώω και δεν μπορώ να σταματήσω, τι κακό ειναι αυτό? Ζωό θα γίνω :@)

Νίκη καλή συνέχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα μου ήδη γεμισα το μπωλάκι μου και έφαγα τα μουσμουλάκια μου :lol::lol: Καλες δουλίτσες!!

Μάχη μου έχω την εντύπωση πως καλά θα ήταν να ετοιμάζεστε σιγά σιγά :lol::lol::lol::lol:

Για αυτο με το μασαζ...που λεγαμε...εκει που το πηρε ο αντρας μου του είπαν ότι κάνει για έγκυες αλλά σιγά? τι θα του λέγανε???Θα ρωτησω το γιατρο να ειμαι σιγουρη!!

Για την ορεξη που λέγατε....δεν είναι ότι άνοιξε η όρεξη μου...απλά θέλω να τρωω συνέχεια κρύα και δροσερά πράγματα... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalmhmera koritsia ti kanete?egw molis ksupnhsa an k den koimhthika idiatera kala..twra trww pentanostimo tsoureki ths mamas h opoia olo to xrono masefodiazei mauto..aksia gunaika :lol::lol::lol:

emeis kapou sto telos tou mhna tha bapsoume to paidiko mas sto xrwma tou ouranou..k brhka kapoia kopela h opoia kserei na zwgrafizei parastaseis paramuthiwn k mou eipe na dialeksw thema k na ths pw ..exw skeftei ton basilia twn liontariwn ti lete eseis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαχη ασε γιατι αυτη η ιστορια με τα κιλα ειναι αλλο πραγμα...χθες επαθα το πρωτο μου σοκ :shock::shock::shock: ειχα ζυγιστει πριν 5μερες κ ειχα βαλει ενα κιλο μετα απο αρκετο καιρο.α λεω ενταξει...μετα απο τοσες βδομαδες ενα κιλο δεν ειναι τιποτα...ανεβαινω η κυρια χθες κ τι να δω?αλλο ενα κιλο συν... :shock::shock: μα ειναι δυνατον?σε 5 μερες?δηλαδη σε 15βδομαδες που μενουν περιπου τι θα γινει?κ υποτιθεται με τον ξεσηκωμο αυτην την εβδομαδα ξεχνουσα να φαω ενα πραγμα.ακομα δεν εχω τρελη ορεξη να πω οτι κατεβαζω πραγμα...ας ελπισω να ειναι κατακρατηση κ οχι κιλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφφ Ελλη αρα ειναι γενικο το κακο με την πεινα...

Οντως ολοι φετα. Παρειγγειλα απο πριν το πασχα ενα γραφειο-βιβλιοθηκη και εδω και 3 βδομαδες το περιμενω, γυρω στις 20 του μηνα θα ερθει η κουνια, και σε 2 εβδομαδες ο καναπες. Μολις ερθει η κουνια θα δει ο ξυλουργος το χρωμα για να βαψει την ντουλαπα (που ευτυχως την εχει ετοιμη, την ειδα με τα ματια μου)

Αλλά η φιλη μου που θα μας εφτιαχνε τα χρωματα στο δωματιο εχει μπλεξει με δουλειες και με καθυστερει. Θα το αφησω και στην τελικη αν δεν μπορεσει θα παρω αυτοκολλητα να βαλω στους τοιχους και τελειωσε η δουλεια. Την επομενη Τριτη εχω γιατρο και θα τον ρωτησω και καποιες λεπτομερειες και αποριες που εχω. Και να κλεισω επιτελους την βαλιτσα....

Θελω επισης να παρω τηλ στον Οαεδ και το Ικα να ρωτησω για να ξερω για τα επιδοματα....

Ουφφφ δεν πραλαμβαινω :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαίρη μου...καλά βαψιματα κι εσείς...Ωραίο το θέμα που ΄διάλεξες!!

Μιχαέλα μου στην εβδομάδα που είσαι εσύ τα είχα βάλει κι εγώ τα κιλά απότομα...τωρα εδώ και 3 βδομάδες είμαι σταθερη στα +9 κιλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκοκοιλιτσες!!

Μην την ακουτε την Ελλη καλεεε....μονο εγγυος δ εμοιαζει..ειναι κουκλα και παρα πολυ αδυνατη!!!!

Και θα κανει αλλη μια κουκλα.

Τι κανετε;;;

εγω καλα...εφαγα ενα τοστακι και με επιασε παλη δυσπνοια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαχη μου παρε βαθιες αναπνοες.....φςςςςς φςςςς :lol::lol::lol: οχι πανικος!!!

η αληθεια ειναι οταν περιμενεις απο αλλους να σου κανουν τις δουλειες που δεν μπορεις ειναι σπαστικο.εγω απο περυσι ελεγα στον αντρα μου να μου βαψει κ απο μαιο μου το πηγαινε σεπτεμβριο,κ ολο του εβγαινε δουλεια κ ολο αναβολες.ε τωρα δεν μας επερνε αλλο...το καταλαβε κ ο ιδιος κ εδεησε να βαψει.πανε πεντε χρονια κ χρειαζοταν ενα φρεσκαρισμα το σπιτι...μετα με το μωρο ποτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην μου λες τετοια μαρακι....κ ειχα βαλει σκοπο μεχρι 10 :lol::lol::lol: μεχρι κ που μπηκα στον 5ο ειχα μονο συν δυο....κ τωρα μεσα σε λιγες μερες εγιναν συνολο 4 :shock::shock: μα πως γινεται αυτο?κ χωρις πολυ φαγητο :o:o:o παντως δεν θα τρελαθω κ πολυ πολυ...η κατακρατηση(γιατι δεν μπορει...κατακρατηση θα ειναι :lol::lol: )θα φυγει μολις γεννησω...αρα καλα ειμαστε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: Καλημέρα Χρύσα, να ΄σαι καλά κορίτσι μου, θα σε πέρνω κάθε μέρα να μου φτιάχνεις την διάθεση!!!!

Μάχη σχετικά με τα επιδόματα, δεν θα ΄πρεπε να ΄χεις πάει ήδη για το πρώτο? Στο ΙΚΑ σταματάς στο τέλος της 32ης εβδ. και πας επι τόπου και παίρνεις το επίσομα κύησης (δλδ το μισθό σου που δεν θα πάρεις από τη δουλειά, κάτι λιγότερο για την ακρίβεια) και εκει σου λένε για το άλλο επίδομα μετά τη γέννα καθώς και για το επίδομα του οαεδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ φάτε αλλά χωρίς πολλές υπερβολές!!!Δεν νομίζω ότι πειράζει..θα τα χάσουμε όλα μετά!!!!!

εμένα μου έχει κοπεί εντελώς η όρεξη... ξεχνάω να φάω!!!!έχει και η μικρή τοκεφαλάκι της πάνω και πιέζει το στομάχι μου φαίνεται!!!Καλό μου κάνει βέβαια... ;);) είμαι σταθερή στα +7,5-8 εδώ και 2 μήνες σχεδόν!!!Δεν έχω πάρει γραμμάριο!!!

Καλή συνέχεια Μαίρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Χρυσα μου...Πες τα όλα τώρα για την Ελλη... :lol::lol::lol:

Μιχαέλα μου ούτε εγωω το πίστευα πω από τα 5 ΄κιλά ειχα πάει 9...αλλα αν ειναι κατακρατηση εχεις και φούσκωμα ε?? Παντως μια φιλη που ειχε τρομερο φουσκωμα απο την κατακρατηση δυσκολευτηκε πολυ να ξεφουσκωσει μετα...θελει κι αυτο το χρονο του...Αλλα μην αγχωνεσααι γιατι μια χαρα εισαι....

Μαιρη μου αντε τελευταια μαθηματα να ξεκουραστεις κι εσυ λίγο!

Ευγενία μου είσαι σούπερ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα..Ελλη μου οποτε θες!!!!

Εγω παλη εξακολουθω να ειαι φετα..δεν εχω ετοιμασει..ΤΙΠΟΤΑ απολυτως...

ανεβασα τα ρουχ ατου Χριστοφορου..αλλα εκτοτε δενε χω κανει τιποτα..ουτε τα ξεχωρησα, ουτε ειδα λεπτομεριες και ελλειψεις..πχ καλτσακαι θα χερειαστω σηγουρα.

Δεν κατεβασα καν τη βαλιτσα απο το παταρη...

θα παω στις 31/05 στον γιατρο μου και μετα θα αποφασισω εαν θα σταματισω κανονικα στην ωρα μου η αν θα κατσω μεχρι και τις 01/06..και αναλογα θα προετοιμαστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια,μπήκα πρίν απο αρκετή ώρα να σας διαβάσω και ήρθε η μαμά μου για καφέ και δεν πρόλαβα! Τώρα έφυγε αλλά με πήρε τηλ η συννυφάδα μου ότι έρχεται για καφέ.... οπότε θα σας διαβάσω αργότερα. Να έχετε μια τέλεια μέρα τα λέμε μετά φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν με αγχωνει τοσο τα κιλα που θα παρω τωρα οσο τα αυτα που ειχα πριν μεινω εγκυος :lol::lol::lol: αυτα ξερω οτι θα φυγουν(ετσι λεω)αλλα στην μικρη μου ειχα ξεκινησει με πολυ λιγοτερα(μειον 7) ειχα βαλει 12 κ μολις γεννησα ειχαν φυγει ολα...μα ολα.ουτε εγω δεν το πιστευα...η κοιλια μου ηταν πιο πλακα απο πριν μεινω εγκυος.μεσα στα τεσσερα χρονια εβαλα 7κιλα κ αυτα ειναι που θελω να χασω...αν μου μεινει κανενα απο τωρα....αστα βραστα.

αλλα ειπαμε...ας πανε ολα καλα κ τα κιλα ειναι το τελευταιο....αλλα να...να χαμε να λεγαμε :lol::lol::lol:

αληθεια τι τρωτε σημερα :lol::lol::lol: εμεις γεμιστα!!!η μαμα μου εκανε προχθες μαρμελαδα ακτινηδιο κ κοριτσια ειναι σουπερ!!!τα ακτινιδια δεν μου αρεσουν κ ελεγα τωρα πως θα την παλευω με την δυσκιλιοτητα....αλλα η μαρμελαδα ειναι κολαση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μιχαελλα το ιδιο προβλημα εχω και εγω...

μεχρι στιγμης ειμαι στο +6..αλλα γεννικα απο τα κιλα που ημουν οταν παντρευτηκα ειμαι στο +25..και να δω..πως θα τα χασω αυτα τα κιλα..τα υπολοιπα!!!

Εγω σημερα τροω ψαρι σκετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο καφέ Γιελιζ!!

Μιχαέλα μου πρώτη φορά ακούω για μαρμελάδα ακτινίδιο...αλλά για να το λες πρέπει να είναι νόστιμη και να βοηθάει το έντερο :lol::lol:

Θα τα χάσεις οταν έρθει η ώρα...με δυο μικρά να δεις πως θα τρέχεις!!

Εγώ πάλι καλά ήμουν σε δίαιτα πριν μείνω έγκυος λόγω του γάμου...Συμφωνα με το ύψος μου ο διαιτολογος μου είπε ότι πρέπει να είμαι στα 51-52...Ξεκινησα την εγκυμοσύνη με 54...Αρα οκ!

Εμείς εχουμε ντολμαδάκια που εφερε χθες η μαμά μου αλλά θα τα κάνω το βράδυ για τον άντρα μου που του αρέσουν πολύ...Εγώ δεν τρελλαίνομαι κιόλας...Τώρα δεν ξέρω τι να φάω...Βαριέμαι λίγο η αληθεια είναι...νυστάζω κιόλας... :roll::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μαρακι καταλαβα τελικαοτι ολα τα φρουτα μπορουμε να τα κανουμε μαρμελαδα....κ εγω δεν το πιστευα οτι μπορει να ειναι τοσο γευστικη...απο το τιποτα καλη κ η μαρμελαδα :D:D

ντολμαδακια με τι?αμπελοφυλλο ή λαχανο?μμμμμ κανει η πεθερα μου τελεια σαρμαδακια...ξεχναω να σταματησω οταν τρωω...σαν γαριδακια κατεβαινουν :lol::lol: εχουμε κ κλιμα στην αυλη κ ολο το καλοκαιρι τρωμε συνεχεια...βαζουμε κ για τον χειμωνα ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω βρει και εδω κουβερτουλα http://www.homeeshop.gr/product.asp?catid=3294 κριμα που δεν ανοιγει το αλλο..τωρα το ειδα εμενα οταν παταω απο τα αγαπημενα ανοιγει αλλα απο το mammy οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλη επρεπε ηδη να τα καταθεσω :o ωχ ευτυχως που το ειπες. Μου ειχε δωσει μια βεβαιωση ο γιατρος με το ποτε γενναω. Θα την παω αυριο στο Ικα. Πηγες κατι αλλο εσυ στο Ικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια,  χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα!! Με το καλό και οι υπόλοιποι υπερηχοι την εβδομάδα αυτή 🤞🤞🤞
    • Καλημέρα κορίτσια 😊 Ο τράχηλος αρχίζει και μειώνεται όσο περνάει η εγκυμοσύνη έχει να κάνει με την κάθε κοπέλα εμένα πχ μειώθηκε στην πρώτη αλλά μετά κόλλησε στο 3 δεν επεσα πιο κάτω εεε για φυσιολογική γεννά δεν ήταν καλό το 3  Είναι νωρίς ακόμα όμως μην σκας για αυτό στην παρούσα φάση είναι μια χαρά αυτό να σκέφτεσαι είναι όσο πρέπει να είναι 
    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...