Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

Εφυγα αποτομα γιατι πονεσε η κοιλια μου παλι και ξαπλωσα.Τωρα θα κανω ενα μπανακι και θα ετοιμαστω για την γιατρο.

Καποια κοπελα ρωτησε για χυτρα.Exω της fissler και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη!Μαγειρευει τελεια!Εχω το σετ κουατρο,με την χυτρα που εχει την μπλε βαλβιδα...Δεν θυμαμαι μοντελο...Και πηρα και 2 ακομα κατσαρολες,ειναι ολες τελειες,αξιζουν μεχρι και το τελευταιο ευρω που εδωσα!

Το φαγητο στην χυτρα ειναι ετοιμο το πολυ σε 15 λεπτα,ειτε ειναι κρεας ειτε οσπρια.Μεγαλη ευκολια!Οι φακες δεν θελουν ουτε 5 λεπτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαράκι μου έκλεισα με τη Biohellenika ήρθε ο διευθυντής της εταιρείας και μας ενημέρωσε. 1965 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Είναι δύο πράγματα που σου φυλάνε: κύτταρα του παιδιού από τον ομφαλοπλακουντιακό αίμακ και την ουσία Wharton. Μην μου ζήτήσεις να τα αναλύσω γιατί δεν τα πολυθυμάμαι :lol::lol: Είναι φύλαξη για 20 χρόνια.

Κάπου κοντά εκεί μένει και ο αδερφός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου με το καλο ο γιατρος...να εισαι ηρεμη..

Χρυσταλλενη μου ειμαι κοντα στην εκκλησια του Αγ. Νικολαου την καινουρια αν ξερεις...Εμας ο γιατρος μας ανεφερε τρεις αξιοπιστες...αυτην που εκλεισες, την lifeline που ειναι κυπριακη και την future health που ειναι αγγλική και ειναι πιο ακριβη..Αυτη που εκλεισες ειναι ελληνικη..Σκεφτομουν για την Κυπριακη...Πληρώνεις με δοσεις ή όλα μαζι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααα...διαβασασ και οοοολα τα νεα...τι γραψατε παλι καλε απο το πρωιιι???Μαρακι εγω τα σελτεδακια τα πηρα απο τα τζαμπο στο Χριστοφορο και ειναι μια χαρα μαλιστα εχουν και μεγεθη και ειχα παρει απο μικρα σε μεγαλα και ειχα παντα μαζι μου στην τσαντα ενα για να τον αλλαζω οπου θελω,κατω απο το σεντονι δεν του εβαζα αλλα δεν χρειαστικε ποτε μιας και ποτε δεν κατουριθηκε,εγω μεχρι να 40 το ειχα στην καλαθουνα και ειναι μια χαρα δεν ζεσταινονται μετα λεω ας τον βαλω στο κρεβατι να μην κακομαθαινει..ελα ομως που εβλεπε τα καγκελα και δεν τα ηθελε με τιποτα ομως..τελικα αρχισε να κοιμαται στο παρκοκρεβατο μια μερα εφαγε και μια τουμπααα...πως δεν ξερω...κοιμομουνα ακουσα γκουπ πεταγομαι και ειναι στο πατωμα...τον βαζω παλι στην κουνια οπου εβαλα και εξτρα καγκελο και ηταν τοοσο ψηλο που δεν εφτανα να το βαλω για υπνο...εκλαιγε οοολη νυχτα...και τελικα τον εβαλα σε μονο κρεβατι και ηταν ολα μια χαρα...με λιγα λογια εμενα την κουνια δεν την ηθελε καθολου...καινουργια ειναι...τωρα παλι στην αρχη θα το εχω στην καλαθουνα να μην πηγαινοερχομαι να θηλαζω και τετοια και μετα στην κουνια...ελπιζω να την θελει...παντος κοριτσια στο Χριστοφορο οοολα τα πηρα απο τα τζαμπο..και τωρα λεω πρωτα τζαμπο να παω και μετα αμα δεν βρω να παω αλλου,εκτος απο καροτσι που θελω το hello kitty και την αλλη Τριτη που εχω Βεπιπεδου θα παω στο prenatal να το δω απο κοντα.Τι αλλα ειπατε???Ρε κοριτσια καθε βδομαδα μεγαλωνει τοοοσο η κοιλια μου,εχουν αρχισει και με πονανε και τα πλευρα κατω απο το στιθος γιατι ανοιγουν...εγω παντος απο δυσκιλιοτητα τπτ...πινω ενα μαγνησιο υγρο σε αμπουλα που το βαζεις στο χυμο και μολις το πιω...με παει 3 και 1...χαχαχα..απο κιλα 1 εχω βαλει προς το παρον να δω μεχρι την αλλη βδομαδα που θα παω για Βεπιπεδου..αυτααα..δεν θυμαμαι τι αλλο γραψατεεε...φιλακιαα και καλα αποτελεσματα Γιελις για την καμπυλη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη που εφυγα αποτομα πριν αλλά πλακωσε δουλεια και μετα εφυγα σχεδον τρεχοντας μη χασω το λεωφορειο...

Κοριτσακια με επιασαν και μενα τα ζουμια. Ποσο το περιμενω δεν λεγεται, και πραγματικα η καλυτερη παρεα ειμαστε στην εγκυμοσυνη. Ποιον αλλο θα ρωτουσα ολα αυτα που με προβληματιζουν και αντι να με κραζει να με καταλαβαινει?? :lol:

Τινινα μπραβο για τα αποτελεσματα.

Εγω χτες επλυνα σχεδον ολα τα παιδικα ρουχαλακια και το σπιτι μυρισε επιτελους μωρο!!!! Ο αντρας μου ζηλεψε και ηθελε να του πλυνω και τα δικα του με το παιδικο απορρυπαντικο. ;)

Σιδερο θελουν τωρα μεσα εξω, να πλυνω και τα υπολοιπα και ειμαστε κομπλε!!

Αυτα σας αφηνω τωρα και θα τα πουμε αυριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γυρισα και ειμαι πανευτυχης!Η μπεμπουλιτσα μου ειναι μια χαρα!Εχει φτασει 517γρ.το θρεφταρι μου!Η γιατρος ειπε πως ειναι φυσιολογικο το βαρος της.Ειδαμε και το μουτρακι της,μοιαζει του μπαμπα της! :lol: Τα ματακια της τα ειχε ανοιχτα και τα ειδαμε και αυτα!Τα χειλακια της μονο ειναι ολοιδια τα δικα μου.Χασμουρηθηκε κιολας την ωρα που την βλεπαμε! :lol: Μα τι πλασμα ειναι αυτο!Την λατρευω!

Ειπα στην γιατρο για τα πονακια αλλα μου ειπε πως ολα ειναι καλα και ισως ειναι επειδη ο πλακουντας ειναι λιγο χαμηλα.Μετρησε και τον τραχηλο,ειναι κλειστος,πολυ καλος.Ο πλακουντας δεν τον φραζει ευτυχως,απλα ειναι λιγο χαμηλα.Της ειπα και για το περτωμα και μου ειπε ειναι οι συσπασεις Μπραξτον,καπως ετσι λεγονται...Και οτι ειναι φυσιολογικο.Και θα τις νοιωθω πιο πολυ αμα την χαιδευω γιατι με νοιωθει και κουνιεται.Μεχρι 3-4 φορες την μερα ειναι φυσιολογικο να συμβαινουν!

Την Πεμπτη εχω ραντεβου με εναν αλλο γιατρο για υοερηχο,επιβεβαιωση της β επιπεδου.Μου το ειχε πει απο πριν οτι θα με εστελνε,δεν ειδε κατι ανησυχητικο απλα για σιγουρια.

Αυτα τα νεα μας!Τωρα μπορω να αρχισω τα ψωνια εντατικα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Αννουλα!Και εσενα απ'οτι διαβασα οι μπεμπουλες σου ειναι μια χαρα!Αντε,να αρχισουμε να ψωνιζουμε φορεματακια και κορδελιτσες! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboulino eixes paei gia b-epipedou shmera???????kai egw!!!!!!eimaste stis idies meres akrivos!!!!!!!!!!!!mpavo xairomai pou h mpempoula sou einai super!!!!kale eixe aboixta ta matakia ths????giati eixa thn entypwsh oti anoigoun poly argotera????????????

sas ekane kai 4d???den einai yperoxo pou mporoume na doume ta moutrakia tous????

kai emena mu ekane kai einai enas aggelos....fenete toso hremos!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια...πηγα χθς στο γιατρο..εκει μου πηρε την πιεση και ηταν 13 και 7 η μικρη...και ημουν και αγχωμενη με ολα αυτα...επισης μου ειπε οτι για να εχεις προεκλαμψια πρεπει οταν ζουλας το ποδι σου πανω απ τους αστραγαλους να μενει μεσα το δερμα σα λακουβιτσα..εμενα δεν το εκανε αυτο..απλα εχω κατακρατηση λιγο παραπανω απο την κανονικη..τελος ενα αλλο δειγμα για την προεκλαμψια ειναι το λευκωμα στα ουρα...εκανα εξετασεις και δεν ειχα ουτε ιχνοςςς......ουφ...ολα καλα...απλα μου ειπε κομμενο το αλατι....τωρα βασικα εχω αγχωθει πολυ..αυτος ο γιατρος ειναι στο ιασω και ειναι ο καλυτεροτερος για μενα..ασχολειται με ολα και οτι ωρα να τον παρω τηλ ασχολειται..και μας ειπε οτι για να γεννησω στο ιασω θελει 2000 το νοσοκομειο και ενω και αυτος παιρνει 2000 οπως και ολοι εκει για εμας θελει 1000 επειδη ειναι γνωστος της πεθερας μου..εμεις δεν εχουμε αυτη τη στιγμη 3000.οποτε σε δημοσιο θα γεννησω...βρηκαμε λοιπον εναν ο οποιος παιδια ειναι τοσο αδιαφορος..του ειπα για την πιεση και την ταχυπαλμια και το μονο που μ ειπε ειναι για το yutopar..δεν ασχοληθηκε καθολου με την προεκλαμψια που ειχα χεστει πανω μου....και μ ειπε να κανω ενα καρδιογραφημα...απογοητευτηκα...δεν παω ξανα σε αυτον...τωρα εχουμε βρει εναν αλλον που λενε πολυ καλα λογια και ειναι και διευθυντης εκει..θα παω και σε αυτον...αλλα τον δικο μου δεν τον αλλαζω...θα με παρακολουθουν και οι δυο...και το εχω πει και στον δικο μου στο ιασω τι παιζει...και για υπερηχους εκει θα πηγαινω οπως και μεχρι τωρα...ελπιζω να ειναι καλυτερος ο αλλος που θα παω γιατι σημερα μπαινω 7 μηνων και δε μπορω να ψαχνω αλλο....αλλα ειλικρινα τι αδιαφορια...πηγαμε στον ηλιθιο και το πρωτο πραγμα που μου ειπε ηταν να κανουμε γρηγορα γιατι ηταν 8 παρα και αυτος δεν ηθελε να κατσει πανω απο τις 8..ελεος....και μ εκανε και εναν β επιπεδου που δεν κοιταξε τιποτααααααααααααααααααα.....βασικα ουτε καν αυτος δεν το εκανε...μια αλλη βοηθος του...ευτυχως τον εχω κανει ηδη εναν μηνα τωρα στο ιασω και ηταν ολα τελεια με το κοριτσακι μου...αδιαφορια παντως..ντροπη τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Νικη μπραβο, ολα καλα με την β'επιπεδου!!

Χριστινα μου ειδες αδικα ανησυχησες. Οσο για το θεμα γιατρος ειναι τοσο περιεργα τα πραγματα. Φαντασου οτι εγω αλλαξα γιατρο στον 7ο :shock::shock: και εν τελει φανηκε οτι πολυ καλά εκανα γιατι ο πρωτος ηταν πολυ αχρειος. Παραδοπιστος και μονο επιστημονα δεν τον λες. Οταν αλλαξα γιατρο μετα αρχισαν να μου λενε για τον πρωτο γιατρο διαφορα περιστατικα φιλοι και γνωστοι που δεν μου τα ελεγαν για να μην με τρομαξουν. Τεσπα το θεμα ειναι να ειναι ολα καλα και τα νινακια μας καλά αλλά να μην μας πιανουν και κοροιδα.... Ελπιζω ο αλλος γιατρος που θα πας να σε ικανοποιησει και να νιωσεις ασφαλεια.

Στο Ιασω μηπως εχεις αυτον που το επιθετο του ξεκιναει με Ζ...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα εγω δεν γεννησα ακομα ;)

Απλά μια φιλη μου ειχε εναν στον Ιασω απο Ζ.... και αν και γεννησε αλλου στο τελος, ηταν πολυ καλος και μεχρι και οταν γεννησε μιλουσαν στο τηλεφωνο και τις εδινε συμβουλες και ηταν παρα πολύ καλός. Την βοηθησε παρα πολύ και ας μην την ξεγεννησε αυτος στο τελος. Να φανταστεις που δεν πηρε και τα χρηματα και παλι ηταν αψογος και επαγγελματιας απεναντι της. Ενω αυτος που πηγαινα εγω μεχρι τον 7ο ηταν τοσο παραδοπιστος που οταν του ειπα οτι δε θα παω σε αυτον να γεννησω τελικα (με πολυ καλο τροπο και χωρις να τον θιξω καν) μου μιλησε τοσο ασχημα και αντιεπαγγελματικα και με ταραξε τοσο πολύ που φανηκε εν τελει ποσο καραγκιοζης ηταν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι στο ελενα..ειδα και τα δωματια..μια χαρα ειναι..τωρα με τον γιατρο αγχωνομαι λιγο..να δω τι θα γινει με αυτον..δεν ξερω τι να πω...απαραδεκτος ο αλλος...αδιαφορια....με 17 πιεση και να μη δωσει σημασια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερουδια κοριτσακια κ καλο μηνα!!!!!!!!Τι κανετε γκαστρουλες??

Μπεμπουλινο μια χαρα τα νεακια απο την μικρουλα σου!!!

Τιτινα μοτ κ σενα ολα καλα..και το βαρος του μπεμπη σου ειναι επισης μια χαρα!!!Ειναι κ κουκλακι το νινι!!!!!

Κριστινα μου ο γιατρος που ηδη εχεις δεν δεχεται να του δωσεις τα χρηματα μολις τα παρεις απο το ικα κ οαεδ??Αν παιρνεις απο οαεδ..

Ωστε ν κοιταξεις να μαζεψεις μονο του νοσοκομειου??Οσοι σε ρωτανε για δωρα κεχεις θαρρος πες καλυτερα χρηματα..ετσι κ το ποσο θα συμπληρωσεις και θ σαι κ πιο ησυχη με τον γιατρο σου!!

Γελιζ μου υπομονη με την καμπυλη!!!!

Μαρακι μου ξεκουραση ειπε ο γιατρος..οχι βολτα στα πρεναταλ βρε...χαλαρωσε λιγο..να περασουν μερικες μερες..

Δεν θυμαμαι τι αλλο διαβασα...αχ που αμνησια ρε κοριτσια!!!!!

Εμεις ειμαστε μια χαρα και ο μικρουλης πλεον βολευεται στο στομαχι μου πιεζοντας πνευμονια,διαφραγμα ολα!!!Χτες δεν μπορουσα να παρω ανασα...τι του μιλαγα τον χαιδευα αυτος εκειιιιιι δεν εφευγε!!!!!!!

Δυομισυ μηνες μεινανε κ θα τον εχω στην αγκαλια μου!!!!Αχ ποσο ανυπομονωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααααααααααααα!τι κανετε;ολα καλα;τι παλιοκαιρος ειναι αυτος;3 μαη τετοια βροχη;αμαν!που διαθεση για οτιδηποτε

τι κανετε εσεις;

εγω θελω να παω εξω για δουλειες κ το σκεφτομαι πααααααααααααααρα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα μου ειναι πολλα τα λεφτα..εμεις τωρα ηρθαμε και σπιτι μας και σιγα σιγα το φτιαχνουμε...εμενα με νοιαζει να ειναι και ο αλλος καλος και να ασχολειται...ετσι και αλλιως με τον δικο μου θα μιλαω ως το τελος...αλλα πραγματικα απογοητευτηκα..ειναι και διευθυντης αυτος στην κλινικη του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα δυστυχως μερικοι δεν ενδιαφερονται πραγματικα. Ελπιζω αυτος που θα πας τωρα να σε ικανοποιησει γιατι οσο να ναι αν δεν νιωθεις ασφαλεια και εμπιστοσυνη στον γιατρο σου δεν εισαι ηρεμη.

ΚΑλημερα και στις υπολοιπες.

Λοιπον εγω σας αφηνω να ξεμπερδευω με την δουλεια γιατι παλι χαμος γινεται!!

Ελπιζω να προλαβω να μπω αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...