Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

Μάχη μου και εγώ το σκέφτομαι συνέχεια... πώς θα είναι με ποιόν θα μοιάζει... (αν θα μοιάζει με κάποιον) και εμάς δεν μας έχει δείξει καθόλου πρόσωπο... συνέχεια το κρύβει.

Σοφία μου άσε τι λένε για τα όνειρα!!! Θα γεννήσεις 2 πανέμορφες ζουζούνες!!! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!!! ;);)

Και για μένα κορίτσια είστε η καλύτερη παρέα... Παργαματικά νιώθω πολύ τυχερή που σας "γνώρισα" και μοιραστήκαμε τόσα πολλά... πράγματα που δεν θα μπορούσα να συζητήσω με κανέναν άλλον... Και τώρα πλησιάζει η μέρα που θα αρχίσουν και τα γεννητούρια και πιστέψτε με αγωνιώ για όλες όσο και για τον εαυτό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εμείς ακόμα και τώρα στο δεύετρο αναρωτιόμαστε... πωςθα είναι??? θα μοιάζουν άραγε με το Νικόλα??? :D:D δεν μπορώ να με φανταστώ μαμα κοριτσιού... μου φαίνεται περίεργο... Σοφία κι εγω τον είχα δει στον ύπνο μου τον Νικόλα μου και μπορώ να πω ότι δεν διαφέρει και πολύ!!!!!

Θέλω τόσο πολύ να γεννήσω.. και φοβάμαι κιόλας ταυτόχρονα πως θα είναι.... είναι αυτή η γλυκιά ανυπομονησία!!!

ΑΑΑΑ!!! δεν σας είπα.. ο μικρούλης μου κάθε βράδυ πριν πάει για ύπνο μου χαιδεύει την κοιλίτσα και δίνει φιλάκια στην μπέμπα!!!ΜΑ ΜΠΕΜΠΑ!!ΚΑΛΟ ΚΑΛΟ... έτσι λέει... είναι τόσο γλυκούλης!!!!!!

Χρύσα εγώ ακόμα έτσι κάθομαι και τον χαζεύω... κι έχουν περάσει 19 μηνες!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε να γεννηθουν με το καλο τα ζουζουνια μας κ να οργανωσουμε ταξιδακια να γνωριστουμε κι απο κοντα κιολας!!Τελεια θα ειναι!!

Προς το παρον σας αφηνω,αποτομα το ξερω αλλα παω να ξαπλωσω.Το απογευμα θα παω ΙΚΕΑ για κατι ψωνια κ θελω να ειμαι ξεκουραστη.Φιλια,τα λεμε αργοτερα ;);)

Ευγενια μου στο εχω ξαναπει βεβαια αλλα ο Νικολας σου ειναι γλυκας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Ευγενια μου μια απο τα ιδια..κοντευει τα δυο και καθομαι και τον κοιταζω σαν χαζη..

την ωρα που κοιμαται...πραγματικα τον λατρευω...τον χαιδευω και τον φιλαω..

οποτε καθετε και παιζει μονος του, την ωρα που λεει λογακια, που κινειτε μεσα στο σπιτι και βλεπω το κεφαλι του να προεξεχει απο τα επιπλα κλπ κλπ..απλα πεθαινω...

ειμαστε χαζομαμαδες τι να κανουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου συμφωνώ με τη Σοφία, είναι ένα κουκλάκι ο Νικόλας σου!!! Αν του μοιάζει και η κόρη ουρές θα κάνουν οι γαμπροί!! :lol::lol::lol:

Σοφία μου καλή ξεκούραση! Και καλά ψώνια αργότερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου ευχαριστώ πολύ για το σαιτ...

Οσο για την ιδεα μου ειναι σουπερ αλλα ποιος θα μου την εκπληρώσει ε??? :lol::lol:

Marks and Spenser εχω σχεδον διπλα από το σπίτι μου!!

Σοφάκι νομίζω θα μας κάνεις την αρχή εσύ...αντε κοριτσάκι μου πλησιάζεις!!

Αληθεια κοριτσια...η αγωνία μου κι εμένα δεν λέγεται...ειδικά τώρα...Το προσωπάκι του μας το έδειξε επιτελους τώρα που μας τρόμαξε..ολοι λένε ότι έχει την μυτη του μπαμπά του!! Το γλυκούλη μου πόσο πολύ ανυπομονώ να το δω...Κι ειναι αυτο που λες Χρυσα μου θα το χαζευω με τις ώρες..οταν με το καλό έρθει...Μονο να αντεξει λίγο ακόμα και μην μου ταλαιπωρηθει το καλό μου...

Και οντως βρε κοριτσια αν δεν ειχα και εσας δεν εχω ιδεα πως θα περνούσε ο χρονος μου αφου όλη μέρα ξαπλώνω...η χαρά και η συγκινηση μου δεν ειναι μονο για μενα αλλα και για εσάς...διαδικτυακές μου φίλες!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σοφάκι μου καλή ξεκουραση και καλά ψώνια...

Ειμαστε χαζομαμαδες και μας αρέσει!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια, επέστρεψα! Πήγα για καφέ με μια φίλη μου (είχε και την 2 μηνών μικρούλα της). Είπα να εκμεταλευτώ τον ήλιο, γιατί από αύριο πάλι βροχές :evil:

Γιελζ μου καλά αποτελέσματα σου εύχομαι.

Χρύσα έχεις δίκιο, χαζομαμάδες και μάλιστα για πάντα. Φαντάσου εμενα που είναι τόσο μεγάλη και τα συναισθήματα παραμένουν τα ίδια, μη σου πω και ισχυρότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Αν έχεις Marks and Spencer και έχουν τέτοιες τιμές, να δείχνεις στον άντρα σου η στη μαμά σου απο την σελίδα τους τι σου αρέσει και να πηγαίνουν να το παίρνουν!

Ελισάβετ μου σε ευχαριστώ!

Εγώ είμαι 33 και η μαμά μου ακόμα νομίζει ότι είμαι μωρό... οπότε τα μωρά μας για εμάς θα είναι πάντα μωρά! Ε ρε χαζομαμάδες που είμαστε όλες!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Μαρακι τα Marks and Spenser τα παινευω και εγω...

ειναι πολυ καλη ποιοτητα ειδικα σε εσωρουχα ..

Ελλη μου τι καλα..αποπλαυσες ηλιο...εγω δουλεια και γινετε ο χαμος..γιατι σε λιγο μετακομιζουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε Χρύσα μου σε νιώθω απόλυτα!!!!κι εγώ λιώνω για τον μικρούλη μου!!!!!!!

Κοριτσάκια σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!!!

Σοφάκι καλά ψώνια!!!!

Κοριτσάκια θα σας αφήσω... θα κάνω κάτι τελευταίες δουλίτσες και θα φύγω μετά!!!! αν προλάβω θα μπω το βραδάκυ!!!!!!Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο καλό Ευγενία!! Τα λέμε...

Χρύσα μου κουράγιο με τη δουλειά!

Σε θυμάμαι που έλεγες και παλιότερα ότι είναι καλά τα marks and spencer και σήμερα που είδα και τις τιμές ενθουσιάστηκα! Τώρα που τα κοιτάω βρήκα πολύ ωραία πραγματάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή ξεκουραση Ευγενια μου...

Κι εγώ αυτο σκέφτηκα Γιελιζ..κοντά στο γιατρο μου ειναι και το mothercare...οποτε την Τετάρτη που θα πάμε θα πάω με το καροτσάκι που λέγαμε :lol::lol::lol:

Θελω τόσο να διαλεξω τα ρουχα του μωρου μου,,,μονο αν μπορώ όμως και δεν βαζω σε κινδυνο το μικρο μου...που θα πάει θα τα ετοιμασω όλα..ευτυχως δεν μου έμειναν πολλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ παλι....βλεπω αφησαμε τις αγορες κ πιασαμε τα συναισθηματικα :lol::lol: οταν με το καλο βγει κ ο μαης εκτος απο πανες κ μωρομαντηλα να ψαξουμε σε προσφορες κ για χαρτομαντηλα :lol::lol::lol: προβλεπεται να κλαιμε για τα επομενα τρια ποστ μεχρι να γεννησουμε ολες :lol::lol::lol: εννοειται απο χαρα κ ευτυχια για τα μωρακια μας!!!

τελικα στο σουπερ που ειδα για τα λιμπερο δεν εχουν μεγαλη διαφορα το πακετο απο το ον λαιν.στο πακετο περιπου 20λεπτα διαφορα βγαινει.απλα στο ον λαιν τα παιρνεις ποσοτητα κ ξενιαζεις για αρκετες μερες(βεβαια μπορεις να το κανεις κ απο το σουπερ)θα περιμενω τα κουπονια κ θα κανω οτι κ το μαρακι.ενα πακετο απο ολα ;);)

μαρακι κ γιεληζ σας βαζω φωτο απο τα σελτεδακια που λεγαμε το πρωι.γιεληζ καλα αποτελεσματα με την καμπυλη.εγω θυμαμαι οταν την ειχα κανει επειδη το μικροβιολογικο ηταν διπλα στο γραφειο που δουλευα,η γιατρος με αφηφε να γυρισω στο γραφειο με τη προυποθεση φυσικα να μην το κουνησω ρουπι απο την καρεκλα.οποτε δεν βερεθηκα το περιμενε...εβασα μονο αφυπνιση για να μην ξεχαστω για τη επομενη μετρηση.

τελικα γυρισα κ εβαλα γιεμιστα για αυριο.για σημερα εχουμε κεφτεδακια κ πατατες στο φουρνο απο χθες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουπς..........sorry....ξεχασα τις φωτο!!! :?:?:?

η μια ειναι απο την καλη κ η αλλη απο την αναποδη για να δειτε το πλαστικο.αυτη ειναι με λαστιχο κ εφαρμοζεται κ στις αλλαξιερες(για να μην γλιστραει).εχει κ χωρις λαστιχο κ σε διαφορα μεγεθη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsia!!!!!!!!!!!Ti kanete??????????egw ekana ton b-epipedou shmera!!!!!!!!

ola ta vrhke teleia h giatros mas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to mwraki mou megalwnei fysiologika!!!!

479 grammaria sthn 22 evdomada kai 2 meres!!!!!eseis pou exete kanei thn b-epipedou poso zygize to mwraki sas????einai fysiologika ta gramaria mas?????????

oriste kai fwtografia ap to antraki mou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ma den einai mia glyka mwre????????? [smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif]

na sas rwthsw kai kati....meta ton b-epipedou ti yperhxografima ginete????kai se poia evdomada????????????

eyxaristw poly!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

post-11182-13873936923588_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιτινα δε θυμαμαι ποσο ακριβως ηταν..αλλα τοσο περιπου ειναι τα μωρα πανω κατω..οποτε ειστε μια χαρα.

Μετα τον Β επιπεδου κανεις συνηθως τον υπερυχο αναπτυξης η Doppler που γινετε στην 31η ευδομαδα.

Δε σου κανει υπερυχο καθ εμηνα ο γιατρος σου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι υπερυχος που μετράει τη ροή αίματος στον ομφάλιο λώρο και στις δύο μητριαίες αρτηρίες, για να διαπιστωθεί εάν ο πλακούντας τροφοδοτείται επαρκώς ή αν υπάρχουν σημάδια πλακουντιακής ανεπάρκειας.

Δεν ειναι υποχρεωτικος αλλα τον κανουν παρα πολλοι γυναικολογοι πλεων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι κάνετε κορίτσια μου;;;

Εγώ απλώνω στον καναπέ. Ρε σεις πεινάω συνέχεια τι να κάνω;;; :lol::lol::lol: Νομίζω αν αφήσω τον εαυτό μου ελεύθερο 6,5 εβδομάδες που έμειναν θα βάλω 10 κιλά. Δώστε καμιά συμβουλή. Τι να φάω, που θα ναι καλό για το μωρό αλλά θα περιορίσει την όρεξη. Πραγματικά ότι βλέπω θέλω να το φάω.

Βλέπω σας έπιασαν τα συναισθηματικά κορούες μου. Το ίδιο νιώθω και εγώ ανυπομονώ τόσο πολύ για όλες μας. :D:D:D:D Απίστευτο πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός. Ακόμα και τα κοριτσάκια μας στις λιγότερες εβδομάδες κάνουν Β Επιπέδου. Διόσα μου πας να μου κλέψεις τη ΠΗΤ;;; Θα το σκεφτώ αν θέλω να στη δώσω. :lol::lol::lol: Πλάκα σου κάνω. Με το καλό Διόσα μου, όποτε είναι καλύτερα για το μωράκι. :):)

Μαράκι μου υπογράψαμε συμβόλαιο με ιδιωτική εταιρεία βλαστοκυττάρων. Μου δωσε και τα ειδικά κουτιά που θα χρειαστώ και τό ένα το χω στο ψυγείο. Κρεβατάκι και συφονιέρα μου τα έδωσε η ξαδέρφη μου και τα χω στήσει, έπλυνα και τα σεντονάκια σήμερα. Τσαντούλες είναι έτοιμες, μόνο κάποια προσωπικά δικά μου μείνανε που θα μπούνε στο τέλος. Το δωμάτιο του μωρού όμως θέλει δουλειά, αγόρασα διακοσμητικά αλλά δεν τα έχω βάλει. Μένεις δηλαδή Μαράκι μου κάποια πάροδο της Μακαρίου Λακατάμειας;

φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα μου ευχαριστω για τις φωτο!!

Τιτινάκι μου μπραβο για τα αποτελεσματα σας!! Κουκλί ο μικρός!!

Χρυσταλλενη μου μενω πολυ κοντά από την Μακαριου στη Λακαταμια..Σε ποια εταιρεια κλεισατε? Το συζητησα με τον γιατρο και από οσα καταλαβα ειναι υπερ στη φυλαξη τουλαχιστον του πρωτου μωρου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...