Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρυσα μεγαλωσατε κι εσεις!

Κι εγω χτες εβλεπε ονειρο οτι ηταν βρεφος το μωρο και θηλαζα και απο το γαλα μου ελειπαν καποια συστατικα και επρεπε αν του δωσω του εμποριου και δεν εβρισκα τα μπιμπερα στο σπιτι, και μετα δεν ειχα αποστειρωτη, και το απιτι ηταν χαλια και συν τις αλλες ειχα και κοσμο κατι θειτσες που ουτε καν τις ξερω.

Επίσης ειδα και τον γιο μου που ητανε μαυρακι αλλά κουκλι.

Και πολλά πολλά αλλα χαζα.... :oops::oops::oops:

Σοφια κι εγω θα βαλω διπλα στην κουνια καναπε-κρεββατι.

Ελισαβετ μου αντε να κοντευουμε σιγα σιγα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Ελις μου...αντε να περασουν οι μερες και για εμάς!!

Μακάρι βρε κοριτσια να πανε ολα καλα και οταν φτασω με το καλο στην 36η εβ (αν φτασω μεχρι εκει) θα τον πω να μου βγαλει τις ραφες και οποτε θελει να βγει!!

Η Ευγενία μας πού χάθηκε?? η Βασω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.τι κανετε;

εγω μολις; γυρισα απ εξω.ειχα παει για εξεταση αιματος,καμπυλη κ κολπικο.πφφφφφφφφφφφφφ!ειχε μια τεραααααααααααααστια ουρα κ με αγριοκοιταξαν κιολας οταν περασε η μια ωρα κ επρεπε να ξαναμπω να μου παρει αιμα.

κατα τα αλλα καλα.αν εξαιρεσουμε τη δυσκοιλιοτητα.

δειτε ΜΕΓΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μοτυ καλημέρα!!!!!Χρόνια Πολλά!!!Μου λείψατε πάρα πάρα πολύ!!!!

Σήμερα επέστρεψα στο γραφείο... μπλιαχ!Ήμουν σπίτι με το αντράκι μου όλες αυτές τις ημέρες.. ψυχολογικά χάλια δεν ξέρω γιατί... συνέχεια ήθελα να κλαίω... δενείχα καθόλου διάθεση!!Το μόνο που με παρηγορούσε ήταν ο μικρούλης μου που ομολογώ ότι τον ευχαριστήθηκα!! Δεν είχαμε και ιντερνετ λόγω κάποιων τεχνικών προβλημάτων και δεν μπορούσα να μπω... σας έχασα!!!Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας βέβαια... πάλι καλά που δεν τελειώσατε κι αυτό το τόπικ!!! :lol:

Από μια γρήγορη ματιά..

Μαράκι μου περαστικούλια σου!!!όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς και θα περιμένει ο βιαστικούλης σου να βγει στην ώρα του!!!Ξεκουράσου εσύ κι ολα θα πάνε καλά!!!

Όσες έχουν γιατρό με το καλό να δείτε τα μπεμπάκια σας!!!

Γιώργο μου να σας ζήσει το αγγελούδι σας!!!είναι πολύ τυχερό που σε έχει μπαμπάκα!!!!Φιλιά στην γυναικούλα σου και καλή λοχεία!!!

Κισκα μου κι εσύ να προσέχεις!!!μην κουράζεσαι....

Οι υπόλοιπες όλες καλά?????.... συγχωρέστε με αλλά δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω όλες... πείτε μου αν έχει γίνει κάτι άλλο συνταρακτικό και το έχω χάσει... :?:?

Εμείς είμαστε καλά.. νομίζω ότι βιάζεται αρκετά η μποιυμπού... γιατί έχω πονάκια και συσπασούλες!!!είναι πάρα πολύ ζωηρή!!!Πρέπει να κλείσω ραντεβού και με το γιατρό μου να τη δούμε.... έχω πάνω από μήνα να την δω τη ζουζούνα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου, λίγο έμεινε...φάγαμε το βόδι, η ουρά έμεινε.

Όντως η Ευγενία χάθηκε..... ελπίζω να είναι όλα καλά.

Καλημέτα Άννα, καλά αποτελέσματα!

Καλως την Ευγενία!!!! ανησυχήσαμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ευγενια...κ εσυ σημερα επεστρεψες στην δουλεια?ποσο σε καταλαβαινω...ολες αυτες τις μερες στο σπιτι με την μικρη ηταν απολαυση...απο τις λιγες φορες που το ευχαριστηθηκα να καθομαι...γιατι συνηθως οταν ειμαι σπιτι πιο πολυ κουραζομαι κ μαλωνουμε με την μικρη.επιστροφη λοιπον στην ρουτινα!!!

καλημερα αννα με το καλο ολα τα αποτελεσματα.

καθως ψαχνομουνα σε διαφορα για μωρα...εγινα μελος στην babylino κ σε λιγες μερες θα μου στειλουν κατι κουπονια κ νομιζω κ δειγματακια.καμια μανουλα την εχει δοκιμασει κ βρεφακι αυτη την μαρκα.τα προιοντα της αναφερει οτι ειναι υποαλλεργικα,χωρις παραμπενς κ οινοπνευμα κ σιγουρα πιο οικονομικα απο τα παμπερς.στην μικρη μου απο νεογεννητο επερνα παμπερς.κανενα προβλημα δεν ειχα αλλα πολυ ακριβα ρε γαμ@το.προχθες πηρα για την ανηψια μου ενα πακετο κ επαθα με την τιμη.επεισης βρηκα της λιβερο για online αγορα που παλι συμφερει σε σχεση με τα σουπερμαρκετ.την εχω δοκιμασει στην μικρη μου οταν ηταν πιο μεγαλη αλλα για νεογεννητο λεει;για πειτε μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

Καλή εβδομάδα να χουμε. Τι κάνετε;; Ευγενία μου καλωσόρισες πίσω. Σε χάσαμε :D:D:D

Εγώ home alone και μου κακοφάινεται αφού για δύο εβδομάδες ήμουν όλη μέρα με τον αντρούλη μου.

Χριστίνα μου μίλα με το γιατρό σου και θα περιμένουμε νέα σου.

Μαράκι μου όλα καλά. Να χεις θετική διάθεση και δίνε διαταγές στους γύρω σου. :lol::lol:

Ελις μου έτσι σιγά σιγά θα πολλύνουμε αυτές που είμαστε κάτω των 50 ημερών. Να σας πω ρε κορίτσια; Αλλαγή μήνα έχουμε με βάση την τελευταία περίοδο, ή με βάση τις εβδομάδες. Προσπαθώ να δώ πότε μπαίνω στο μήνα μου. Μόνο που το λέω παθαίνω πανικό και ενθουσιάζομαι ταυτόχρονα. :):)

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κρυσταλεννη μου.για να μην μπερδευεσαι αλλαγη μηνα εχεις την ημερομηνια που σου εδωσε ΠΗΤ.για παραδειγμα:εγω εχω πητ μεχρι 5/9 οποτε καθε 5 του μηνα αλλαζω μηνα.ετσι δεν θα μπερδευεσαι,ειναι πολυ ευκολο.κ αν μετρησεις κ τις εβδομαδες μεχρι την πητ θα δεις οτι το ιδιο βγαινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Δεν σας διαβασα,τωρα θα παω!Τρωω σαντουιτσακι και πινω ΜΙΛΚΟ χωρις ζαχαρη. :lol:

Δεν κοιμηθηκα καλα,το απογευμα εχουμε την β επιπεδου και ειμαι αγχωμενη... :roll:

Παω να σας διαβασω και επανερχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!!

Συμπεθερα ειδες τι αντρακλα σας δινουμε :lol::lol::lol::lol:

τα μπειμπιλινο ειναι μια χαρα..πολυ καλη πανα..αλλα οχι για νεογεννητο..αυτοι και η λιμπερο στελνουν πολυ τακτικα κουπονια και διαφορα δειγματακια..

να γραφτεις και στο σαιτ λιμπερο και παμπερσ...

Πωπω..πολλες κουκλες σπανε το φραγμα των 50..αντε αντε..να αρχισουν σιγα σιγα τα γεννητουρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Έλη μου!!!Πως πας εσύ??το έσπασες το φράγμα των 50 ε???? Άντε να αρχίσουν τα γεννητούρια!!!! :D:D

Καλημέρα Μιχαέλα μου!! ακριβώς τα ίδια.. πέρασα υπέροχα αν και κουράστηκα αρκετά.... ο μικρός είναι τέλειος!!μακάρι να μπορούσα να είμαι μαζί του συνέχεια!!!μου λείπει πάρα πολύ!!!

δεν έχω δοκιμάσει τη μάρκα που λες γιατί ό άντρας μου δουλεύει στην πρόκτερ που έχει τα πάμπερς και τα έχω τσάμπα.. και είμαι και ευχαριστημένη.. είναι όμως όντως πολύ ακριβά!! :shock:

Καλημέρα Κρυσταλένη!!! Μπαινεις στο μηνα σου σιγά σιγά εεε??? τι καλά!!!!άντε με το καλό!!! να ακολουθήσουμε όλες!! ;)

Η αλλαγή του μήνα πάει βάση της ΠΗΤ νομίζω..... εγώ ας πούμε έχω ΠΗΤ 7/7 άρα κάθε 7 αλλάζω μήνα..

Νίκη μου καλημέρα!!! άμα είναι χωρίς ζάχαρη.... :lol::lol::lol: μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!!!!!!!!

Χρύσα μου μια χαρά το ζουζούνι σου ε????? μεγάλωσε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλινο καλη επιτυχια στη β επιπεδου

το ειδατε αυτο με το παιδιατρο στο μεγκα;

τι κανετε οι υπολοιπες;

χριστινα;

τι καλα που αρχισατε τα ψωνια

εγω στις 20 του μηνα που αλλαζω μηνα θα αρχισω τα ψωνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελλα μου τα μπειμπιλινο γεννικα ειναι "σκληρη" πανα..

Για νεορεννητο δε μου αρεσε..ειχ απαρει αρκετα πακετα Νο 3 και Νο 4 λαι ηταν αρκουντος απορροφυτικη και ειχε ικανοποιητικη εφαρμοφη.

Πιο πολυ με βολεψαν τα λιμπερο ακομα και τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααα καταλαβα...θα κανω μια αρχη με ενα πακετο κ βλεπουμε τι θα βολεψει.τα λιμπερο τα επερνα αλλα μπειμπιλινο δεν θυμαμαι να ειχα δοκιμασει στην μικρη μου.βλεποντας κ κανοντας.γραφτηκα κ στην λιμπερο κ παω για παμπερς :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον ξεκινω! :lol:

ΚΙΣΚΑ ηρεμισε με τις δουλειες.Κανεις κακο στο μωρακι σου.Ξεκουρασου και μην σε νοιαζει για το σπιτι.Η υγεια σου ειναι σημαντικοτερη!Και εγω εκανα δουλειες προχθες και με πονουσε 2 μερες η κοιλια μου και δεν το ξανακανω...Εχω τυψεις μην εκανα κακο στην μπεμπουλα μου...

ΜΑΡΑΚΙ πως εισαι κοπελα μου;Ξεκουραζεσαι;

ΧΡΙΣΤΙΝΑ να πας οπωσδηποτε στον γιατρο!Μπορει να σου πει να ελαττωσεις το αλατι.Κανει και κατακρατηση και πιεση.Ευχομαι να μην ειναι τιποτα.

ΧΡΥΣΑ ολα καλα με τον μπεμπουλη,μπραβο!

ΕΥΓΕΝΙΑ μας ελειψες!Ολα καλα;

ΕΛΙΣ εσπασες το φραγμα,ε;κοντευεις!

ΜΙΧΑΕΛΑ μου εστειλαν και εμενα κουπονια της μπεμπιλινο αλλα ληγουν τον Ιουνιο!!!!Τα λιμπερο δεν μου εστειλαν τπτ αν και γραφτηκα στο σαιτ...Γιατι;Πρεπει να γραφτω καπου αλλου; :roll:

ΚΡΥΣΤΑΛΛΕΝΗ κοντευεις και εσυ!

Κοριτσια εγω το θεωρω επικινδυνο να μπει το μωρο αμεσως στο δωματιο του...Θα πρεπει να το ελεγχουμε το βραδυ τον πρωτο καιρο αν αναπνεει κλπ.Τοσα και τοσα συμβαινουν...Δεν ξερω,φοβαμαι...Αφηστε που θα ξυπναει και τοσο συχνα για ταισμα που δεν συμφερει να κανω δρομολογια.Και να ξερετε πως σε μικρα κρεβατακια,λικνα,καλαθουνες κλπ νοιωθουν μεγαλυτερη ασφαλεια τον πρωτο καιρο,γιατι τους θυμηζει την κοιλια της μαμας που ειναι πιο στενα και χουχουλιαρκια...Αφηστε που την θελω κοντα μου,ουτε στο μαιευτηριο θα τους αφησω να μου το παιρνουν το βραδυ το κοριτσακι μου! :D

Αννα τα ειδα τα μωρακια στον Αλφα.Αχχχ,η μπεμπουλα με την κορδελιτσα!Λιωνωωωω!Ετσι θα την εχω και εγωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καλε..θα δεις τι θα σε βολεψει καλυτερα..στην πραξη.

Εγω επαιρνα και ενα φεγγαρι τα λιντλ..κυριως το Νο 4..μια χαρα ηταν..αλλα απο καποιο διαστημα και μετα δε με βολεψαν αλλο.

Τα λιντλ και τ αμπειμπιλινο μοιαζουν αρκετα ως προς την κατασκευη παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια μου,πηρα αυτο το ΜΙλκο χωρις ζαχαρη.Εχει βεβαια αλλες βλακειες μεσα αλλα για μια φορα δεν πειραζει... :lol: Πως πας εσυ με την διατροφη;Εγω τα εκανα μπαχαλο το Πασχα,εφαγα αρκετα αλλα δεν μου ανεβαινε πανω απο 145,με πολληηηη μασα,οποτε οκ! :lol: Χθες εφαγα και ενα παγωτακι-μου ειπε μπορω ενα την εβδομαδα-αλλα και παλι οκ,125 μετα απο 1 ωρα...

Για πάνες λεω να ξεκινησω με παμπερς και μετα βλεπουμε.Ισως παρω λιμπερο,ειναι εξισου καλα.Τα ειχα μαθει απο τν παιδικο σταθμο που δουλευα.Και τα νανυς καλα ηταν,τα καταργησαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα εχεις παραγγειλει ποτε απο το ον λαιν καταστημα της λιμπερο?πως πληρωνεις?με αντικαταβολη?ειδα οτι δεν εχει εξοδα αποστολης οποτε συμφερει σε σχεση με τα σουπερ,αλλα πως πληρωνεις δεν λεει.ξερεις?

νικη κ εγω τωρα γραφτηκα οποτε θα σου πω αν μου στειλουν κατι.οσο για το δωματιο συμφωνω για το πανε ελα.αλλωστε εξου κ ο καναπες-κρεββατι στο δωματιο του μωρου για να γλιτωσω τα δρομολογια. :lol::lol: αν δεν υπαρχει ο χωρος για δικο του δωματιο τοτε αναγκαστικα το εχεις μαζι σου.να σου πω την αληθεια η καλαθουνα δεν μου που αρεσε.για τους δυο πρωτους μηνες ηταν καλα.αλλα μετα οταν αρχισαν οι ζεστες νομιζα οτι το μωρο ασφικτυουσε εκει μεσα κ γιαυτο την εβγαλα.παντως ειναι τελικα οτι βολευει την καθεμια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα δεν χωραει το κρεβατακι της στο δωματιο μου,οποτε ψαχνω λυση για να την εχω διπλα μου.Η καλαθουνα δεν μου αρεσει καθολου και εμενα!Σκεφτομαι να παρω την βαση του πορτ μπεμπε και να την εχω εκει.Λες να ζεστενεται;Το σκεπασμα απο πανω κατεβαινει,δεν ειναι καλυμμενο.Τα λικνα μου αρεσουν αλλα πολλα λεφτα...Και λικνο και κουνια...Λετε ομως να χωραει για παραπανω μεσα στο λικνο ή και εκει μονο ενα 3μηνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα εγω σκεφτομαι μεσα στο κατακαλοκαιρο οτι θα σκασει μεσα στην καλαθουνα το μωρο. Τι να πω ομως, δεν εχω και εμπειρια να ξερω. Για αυτο λεω κατευθειαν στο κρεββατακι του και στην αρχη θα κοιμαμε διπλα του στον καναπε-κρεββατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη νανυ'ς μπορεις να βρεις στα τζαμπο..αλλα και σε μερικα ΣΜ..νομιζω ειχα παρει μια δυο φορες απο τον Βεροπουλο.

Το θεμα πανα ειναι σχετικο και σηκωνει πολυ μελανι..

τελικα απο κουβεντες που εκανα με φιλες μου κατεληξα στο οτι δεν υπαρχει καλυτερη πανα..

καθε παιδι εχει διαφορετικη αντιδραση σε καθε μαρκα και αλλα δεν ανεχονται τα παμπερς που για αλλους ειναι κορυφαινα..οποτε...δειτε αναλογα και πραξτε

Ευγενια μου μην αγχωνεσαι..ολα θα γινουν οπως τα θες...

Εχω παραγγειλει και πληρωσα μια φορα με καρτα και μια με αντικαταβολη..απλα τα της αντικαταβολης αργησαν να ερθουν- ισως ηταν τυχαιο δεν ξερω-.

Παντως μετα που μου εστελναν κουπονια και ειχαν και τα Σμπροσφορες συνεφερε περισσοτερο γιατι μου εβγαινε 9 ευρω το μεγαλο πακετο και εφτιαχνα στοκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...