Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανη Μωροεπανασταση 2009 παπουτσι Νο23


Recommended Posts

Ρε συ Σωσω τι θα γινει;

Ποσες φορες θα μου στειλεις το μειλ για το βιντεοκλιπ που χρειαστηκε 7 μηνες για ναγινει;

Με επρηξες πια!Ουτε εσυ να το φτιαξες! :lol:

Και δεν τρελαθηκα κιολας...οχι τιποτα αλλο...

Μαρακι περαστικα, δεν πειραζει θα μας γραφεις περισσοτερο τωρα που δε θα μιλας...

Οι γονεις;ο μπαμπας δηλ καλυτερα;

Μαρκερ ειναι του γαλακτος δηλαδη;ευτυχως κιολας!φαντασου να μην το πιναν!

Τι πινουν;

Λατρεια........φιλακια στο Στεφανακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι γαλα πεινουν ευτυχως

ενταξυ εχουμε τις απεργιες πεινας και σε αυτο αλλα κατα τα αλλα πεινουν

το ολυμπος τους δινω το πληρες

αλλα οτι και εαν τους δωσεις σε φρεσκο το πεινουν - και δελτα και αμερικανικη και το γεωργικης

αλλα μονο πρωι -βραδυ το γαλα και το βραδυ για να το πιουν ολο πρεπει να ειναι κοιμησμενοι αλλιως μπορουν να πεσουν και με 80γρ γαλα για υπνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ παλιοσειρα ... :lol::lol:

emeis απο Πυργο Δυρου , 8ειες απο Κοτρωνα κλπ

dom εγω δεν τα κοβω τα φανελάκια με κλιπ (κ τα καλοκαιρινα που παραγγειλα απο μαδερ τετοια ηταν)

φοβαμαι γιατι 8α χω κ ερ κοντισιον κ 8α κυλιεται στα πατωματα μην βγαινει εξω η κοιλουμπα ...

τα ρουχα ναι , αλλα φανελες με κλιπ κ απο πανω η σωβράκα-σορτσακι

σημερα εκανα την μανταμα , σκουπισμα , ξεσκονισμα , σφουγγαρισμα κ όλικο μάζεμα , όποτε σκεφτομαι να φωναξω μια μανταμα για τα μπαλκονο παντζουρια βρέχει , ευτυχως μου κανει οικονομια ο καιρος :mrgreen:

μαρκερ 8α αναφερω κάτι σχετικο που ειχα βρει κ απο κει κ πέρα , κανε παιχνιδι εσυ

Αρχικά να πούμε ότι δεν έχει αποδειχθεί ότι αν προσθέτεις δημητριακά στο βραδινό γάλα δεν θα ξυπνήσει το βρέφος. Μάλιστα μία έρευνα έδειξε ότι δεν υπήρχε διαφορά στη διάρκεια ύπνου (χωρίς διακοπή) σε βρέφη που λάμβαναν δημητριακά στο γάλα τους σε σχέση με αυτά που δεν λάμβαναν, άρα παραπλανητική η φράση στη συσκευασία "Διατροφή για όνειρα γλυκά". Αυτό που αναφέρουν οι επιστήμονες είναι ότι η εντύπωση που έχουν πολλοί γονείς ότι όντως κοιμούνται πιο πολλές ώρες λόγω δημητριακών στο γάλα μπορεί απλά να συμπίπτει με την ηλικία του βρέφους όπου στους 4 μήνες αρχίζει να κοιμάται περισσότερο έτσι και αλλιώς και δεν οφείλεται στα δημητριακά. Ο άλλος λόγος που θα πρέπει να αποφεύγεται αυτή η τακτική είναι γιατί μπορεί να αυξήσει τις πιθανότητες εμφάνισης παχυσαρκίας. Το βρέφος πρέπει να τρώει (όπως και οι ενήλικες) όταν πεινάει και όχι να το μπουκώνεις με γάλα αναμειγμένο με δημητριακά πριν κοιμηθεί, το οποίο αλλάζει και τη διατροφική σύσταση του γάλακτος στην οποία έχει συνηθίσει το βρέφος, με την ελπίδα ότι δεν θα ξυπνήσει το βράδυ. Κάνοντας αυτό αγνοείς τη φυσική πείνα του μωρού. Αν και δεν συνιστάται από την επιστημονική κοινότητα αυτή η συνήθεια, δυστυχώς...

όμως πολλοί παιδίατροι, συγγενείς, φίλοι κτλ. συμβουλεύουν τους γονείς να προσθέτουν δημητριακά στο γάλα, και τώρα και η ΝουΝου εκμεταλλεύτηκε αυτή την (λανθασμένη) συνήθεια και δημιούργησε και ειδικό (άχρηστο) προϊόν. Είναι αστείο ότι στη συσκευασία αναφέρεται ότι η ΝουΝου, "με σεβασμό στη μητέρα και στο παιδί, βρίσκεται δίπλα και σας προσφέρει καινοτόμα προϊόντα" κτλ κτλ. Για ποιο σεβασμό μιλάνε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζουλια ασχετο αλλα μου θυμισες αυτο που ακουσε προσφατα η πεθερα μου.

Οτι νεες ερευνες λενε στα νεογεννητα να μην τα αφηνουν νηστικα πανω απο 3 4 ωρες, αν εξακολουθουν και κοιμουνται, γιατι τους πεφτει το ζαχαρο και πεφτουν σε ληθαργο, καπως ετσι.

Εγω βεβαια δεν ειχα τετοιο προβλημα γιατι ξυπναγε ανα 3ωρο, και οι περισσοτερες φανταζομαι.

Θυμαμαι ομως οτι η σουζανιτα ελεγε οτι το δικο της απο τις αρχες, χτυπαγε 7ωρα!

Λετε να ειχε τετοιο προβλημα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ να δουμε τι θα γινει - εν ειπα οτι θα τους το δεινω εξ επι τουτου

αλλα οσο για τους 4 μηνες εχουν περασει προ πολλου και δεν ειμαστε βρεφη πλεον και δεν εχουμε ουδεμια βελτιωση - ο γιατρος λεει οτι εμεις δεν τους το κοψαμε και συμφωνω

και οσο για την παχυσαρκια δεν παιζει με την καμια - εμεις ειμαστε να τρωμε σοκολατες μπας και απρουμε κανα κιλο - οχι να λυπηθουμε τις θερμιδες που δινουν αυτα

ευχαριστω παντως για το ψαξιμο

αλλα σας λεω πλεον το εχω συνηθισει εν με ενοχλει ιδαιτερα - απλα μπας και δουμε καια βελτιωση βρε παιδι μου - αλλη μια προσπαθεια

ντομ αυτο που λεει η πεθερα σου ισχυει

μας το ελεγε ο παιιατρος μας και εμεις τα ξυπναγαμε ανα 2,5-3 ωρες δεν θυμαμαι να μας προλαβαιναν ποτε χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονη μαρκερ , περιμενουμε νεοτερα !

Καλυψω ποτε 8α ρ8εις ρε ... μου λειψατε ...

Ντομ σταματα να αγχωνεσαι κ για άλλους , καταραμενες ορμόνες :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δινω κι εγω κανα κομματακι Σωσω! :oops:

και καταλαβαινει κιολας...αμα του πω ελα Βασιλη σοκολατα ερχεται τρεχοντας... :lol:

δεν μου παει ρε παιδια αμα τρωω εγω κατι να ξερογλυφεται να με κοιταει και να μην του δινω

ενταξει δε μιλαμε για ποσοτητα τρελη, κανα κομματι.

και πατατακια εχω δωσει και πακοτινια...μεχρι γαριδακι που ειναι το χειροτερο :oops::oops::oops:

σε αυτα σκαρφαλωνει στον καναπε διπλα μου...σφαιρα μιλαμε...και στρογγυλοκαθεται και μουρμουραει να του ξαναδινω :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω αφου ειχε πει η Τζουλια σαν τη Χρυσουλα οτι σκεφτονται να μεινουν στο ενα παιδι!

Η πλακα θα ειναι βεβαια να γκαστρωθουν νωριτερα κι απο Νανουκα και Μαρακι... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Ποια με ειχε ρωτησει τι εβδομαδα θα ειμαι οταν με εβαλε 1η Ιουνιου για ραντεβου;

θα ειμαι 38εβδ. και κατι ψιλα οπότε ας με βαλει νωριτερα πριν παει Αμερικη, θα ειναι 37εβδ, σιγα τον Βασιλη τον γεννησα φυσιολογικα στις 37 και χωρις ραντεβου...καλα δε λεω;

Παω για ραδιοαρβυλα και μετα νανι!

Καληνυχτα κουκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μαρη Dom δινε , μην χάσει τις βιταμίνες :lol::lol::lol: , τι σκατα σας παροτρυνω να βλεπετε ντοκυμαντερ ? εγώ κρυφα τρωω τις βρωμιες μου.

Για την σοκολάτα σας είπα που μου την είπε η γιατρός μου , να δινω υποχρεωτικά τουλαχιστον 1 κομμάτι την εβδομάδα γιατι βόη8άει στην λειτουργια του εγκεφάλου και σημερα που του έδωσα την κατασπαραξε και του λέω '' Πάει ει , τελείωσεεε'' (και του χε μεινει η ατακα που του χα πει πρωτυτερα που ειχε σκαρφαλώσει) και μου λέει '' παςς καλιά ???'' (πας καλά?) :lol::lol: πολυ γελιο έριξα :lol::lol::lol::lol:

Σωσω ... το κουτι είναι κλειστό ... δεν παιζει ... σφραγισε το μαγαζί , πως να στο πώ ? :roll:

ένα μου φτάνει ... αν 8ελω να το σπουδασω κα8αριζω κ σκαλες αμα λάχει , με 2 κοπελιά που να πάω , να κα8αριζω το παλάτι που 8α παντρευτει ο Ουίλιαμ ??? :lol::lol::lol: (τσουρεκια μας τα χουν κανει)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

γενικα σημερα δεν ξυπνησαν ενδιαμεσα - αλλα ο στελιος σηκωθηκε 5 ηπιε γαλα και εν ηθελε να κοιμηθει και ο νικος σηκωθηκε 6:20 ηπιε γαλα και δεν κοιμηθηκε

θα δοκιμασω αλλη μια σημερα με μια κουταλιτσα παραπανω και το παραταω και αυτο

ειναι ο ρυθμος τους παει και τελειωσε τι να κανουμε τωρα

εγω τα αποφευγω τα γλυκα παρα πολυ

προσπαθω να μην τους δινω γιατι τρωνε στον παιδικο ψωμι με μαρμελαδα ή μερεντα

αυτο που θα τους δωσω καθε απογευμα ειναι μισο μπισκοτο νταιτζεστιβ - τρεενονται - δεν ξερω γιατι - απο τοτε που τα δοκιμασαν σταματησαν να τρωνε τα μιραντα που ειναι πετιμεζι.

εχθες ειχα ξεχασαει την σοκολατα πανω στο πασο και την βρηκε ο στελιος ενω ταιζα τον νικο και εφαγε ενα κοματακι - εν τρελενεται ομως και λεω αφου εφαγε ο στελιος ας ωσω και στο νικο - μην τον αδικισω

γενικα ομως - εαν τρωμε γλυκα μονο λιγο να γλυψουν και αυτο εαν το παρουν χαμπαρι και ζητησουν αλλιως δεν τους λεω τιποτα

γιατι ρε σεις ενα παιδακι

καλο ειναι να εχουν παρεα

ακομα και στον τσακωμο - αλλο ενα αργοτερα βεβαια εαν οχι κοντινα πιστευω οτι ειναι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα ντομ μια χαρα ρε συ

ελεγα οπως τα υπολογιζα οτι θα ησουν 37 και ελεγες να γεννησεις 36

σε 2 εβδομαδες γενναει η γυναικα ενος ξαδερφου του κωστα-πιτσιρικα και αυτη τα πρωτα της παιδακια-διδυμα αγορακια και αυτη

ειναι 35 εβδ τωρα και δεν αντεχει αλλο -τις εκανε τις ενεσεις για τα πνευμονια εχθες και την περιμενουμε

ειναι μεγαλα τα παιδακια ο ενας ειναι 2500 και ο αλλος 2900 ηδη

αντε με το καλο

δεν κραταμε επαφες καθολου - αλλα θα παω να την δω

συμπασχω με την κακομοιρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ξαδερφος του κωστα ειναι ο αστυνομικος βαρβατο αρσενικο -τα θελω ολα στο χερι

και του λεω οταν τον ειδα

ξεχνα τι σου εμαθαν στην αστυνομια και στο στρατο και πως σε μεγαλωσε η μανα σου και το κεφαλι μεσα - εχεις πολυ ξενυχτι!!

γελαγε - ναι ναι θα την βοηθαω μου λεει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου.............

χάλια τα νανουκάκι σας................

χθες έρχεται και ο προϊστάμενος και δε μου λέει να φύγω...

την επόμενη φορά που ήρθε του το είπα εγώ.

δεν άντεχα... με 30 πήγαινα.

η πεθερά ήρθε παρέα με τα δίδυμα...

καζάνι το κεφάλι μου!!!!!

και δε φταίγανε τα μωρά.

αυτή τα μάλωνε συνέχεια, χωρίς λόγο...

καιγόμουνα στον πυρετό.

τη μια είχα ρήγους και την άλλη ίδρωνα!!!!!!!!!

και δε βρέθηκε ένας άνθρωπος να με πάει στο νοσοκομείο...

πολύ άσχημο συναίσθημα.

φυσικά την είπα στον ανδρούλη...

"εσύ είχες παρατήσει ετοιμόγεννη γυναίκα, μέσα στη νύχτα για να τρέξεις στην αδερφή σου..."

δε βαριέσαι...

πήγα σήμερα το πρωί στη γιατρό.

αμυγδαλίτιδα...

μου έδωσε και αντιβίωση...

καταπίνω και μου έρχεται να κάνω εμετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eντάξει και με το άβαταρ....έβαλα το άβαταρ του νέου μου ιστολογίου!!! Ελπίζω να μη σας μπερδεψω!!! (Ναι καλέ εγώ είμαι η ζζζζζζζζζζζζζζ :lol::lol::lol::lol: )

Βρε Νάνα περαστικά κοριτσάρα μου!!! Κι εγώ σήμερα δεν είμαι πολύ καλά...το στομάχι μου το νιώθω κάπως και δεν θέλω να φάω τίποτα!!!

Τώρα που λέτε για τζάνκ κι εγώ δεν κατάφερα να τον αποτρέψω τότε στα γενέθλια γιατί ήταν κι άλλο ένα παιδάκι σχεδόν συνομήλικο (2 χρονών) που έτρωγε απο όλα, βουτάει κι ο δικός μου ένα ποπ κορν και το χώνει στο στόμα πριν προλάβω να κάνω τίποτα, μετά βρίσκει κι ένα απο αυτά τα καφέ τα μακρουλά τα αλμυρά δαγκώνει κι απο αυτό, του άρεσαν τόσο πολύ που έπαιρνε ένα το δάγκωνε και μετά έπαιρνε άλλο και το δάγκωνε κ.ο.κ. (μάλλον για να μην του τα πάρουν :lol::lol::lol::lol: ) μετά του έδωσε κι ο άντρας μου λίγο τούρτα και τον αποτελειωσε....νομίζω θα θέλει πολύ να ξαναπάει σε πάρτυ :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραιο αβαταρ...γνωστο μου φαινεται.... :lol::lol::lol::lol:

ναΠΑς μαρκερ σε συτη πυο γεννησε..καλα θα κανεις...

καλα του ειπες του αντρουα!!!

αν δε βοηθησει,δεν τους βλεπω καλα..\

αληθεια τζουλ και συ σα την χρυσουλα;;

τοσο καθετη;;

εγω δεν ταζω αλαλ δεν αποκλειω..προς αποκλειω ειμαι αλλα δε ξερω ακομα..

ε ρε και να σας ακουσειη φροσω που γραφεται για υτα που δινεται και εμενα και το μαρακ ι και την τζουλ να κραζουμε...χαχαχ...

και γω δινω ρε παιδια αλλα οχι σοκολατα...ακομα τουλαχιστον με τιποτα..

μα γαριδακι ρε ντομ;;καλυτερα παστες παρα γαριδακι..

παιδια μανγκο δινετε;;εμενα τρελαινεται..

αχ νανα ποσο σε καταλαβαινω..που δεν ειχες ανθρωπο να σε παει νοσοκ..αμυγδαλιτιτδα και τετοια συμπτωματα;;πωπωπω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!!!

Νανουκα περαστικουλια...παρε καμια αδεια...

Ντομ σε εβαλα σε παρενθεση γιατι θυμηθηκα οτι και ο Βασιλης τις ετρωγε αυτες με τον λιναροσπορο..μετα εβαλα γελακι για το πως γινεται το παιδι μου να ειναια νεβασμενο σε κιλα χωρς να τρωει ψωμι... :D:D

εγω του δινω ενα σοκολατακι μερα παρα μερα..μπορει και συνεχομενα..δε ζηταει αλλο αλλα αν δει ολοκληρη σοκολατα υποθετω οτι ειναι ικανος να τη φαει ολη..γενικα αλλα γλυκα δεν θελει..γαριδακια δεν τρωμε και εμεις για να το βρω..διαφορα τυρια του εχω δωσει αλλα απο λιγο..σας εχω πει οτι εχω κολλημα με τα τυρια...

ναι εγω το σκεφτομαι μονο για ενα παιδι..

Μαρια για δεις πώς θα πανε τα ωραρια τους και βλεπεις..

Μαρακι περαστικα και σε σενα..

ΖΖ ελπιζω να μην ξαναπερασετε γαστρεν..

εγω καλυτερα σημερα..μονο που δεν εχω ορεξη να φαω τιποτα..μονο τσαι με κουλουρια εχω φαει και θα παω για δουλεια γιατι δεν μπορω να καλυψω τοσα μαθηματα και σε 15 μερες εχουμε εξετασεις..

εκανα και δουλειες το πρωι που ο μικρος ελειπε..το απογευμα θα τον παει η μαμα μου σε εναν σουπερ παιδοτοπο καινουριο που ανοιξε γιατι ο αλλος ηταν πολυ κακομοιρικος και δεν τον ειχα παει ποτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο τη μαμα σου ρε συ χρουσουλα..γερη να ειναι να τον πηγαινει...

μεγαλο θεμα..\

φρυγανιες,ε;;πωπωπω!!

εμεις φακες σημερα..

αληθεια ζζ τι κανετε με γαστρεντεριτιδα;;

να σας πω και 1 καινουργιο της κορης μου;;

οταν ειμαι νυχτακ αι σηκωνεται νωριςε την εχω παρει καμια 5 φορες στο κρεματι με την πιπιλακ αι το αρκουδακι να κοιμηθει..

σηκωνομαι σημερα 8 παρα..φακ δλδλ..

και μου διχνει πιπιλα και αρκουδακι για να παμε μεσα...

ααααααααααααα...λεω..καλομαθε η γρια στα συκα..και λεω..οοοοοοοοχχιιιιιι..ολοι ορθιοι..απο τισ 8 παρα ξτπνια..και εννοειται κοιματαιασ απο τισ 11.30./..

αυτη τνη εχω ικανη να ξυπανει μονο και μονο να ερεται σε μενα..αλλα δε παει ετσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε Χρυσούλα γρηγορα περαστικά και σε εσένα!!!

Σώσω εμείς στη γαστρεντερίτιδα την βγάζουμε με γάλα (που μολις το πιει μετά απο μισή ώρα έχει λερωθεί ολοκληρός) κοτόπουλο (που τρελαίνεται) κανένα μήλο , πατάτα βραστή , ψωμάκι κανένα σκυλομπισκότο , λίγη κρέμα ... και την περνάμε.... εγώ δεν ξέρω τι θα κάνω που σήμερα δεν μπορώ ούτε να μαγειρέψω...είμαι χάλια!!! Να τους κάνω κανένα αυγό και για τον μικρό κανένα πατατοπουρέ.....θα δω :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πουρε,ε;;δεν εχω κανει ποτε στη μικρη..

ρε παιδια να ρωτησδω...φακες με μπιφτεκι παει;;

εκανα στη μικρη 2 μπιφτεκια εχθες αλλα σημκερα εχω φακη..

και κατι ακομα..παει μπιφτεκι με παντζαρια;;

βραζω παντζαρια..δεν εχω ξανα δωσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε νανα και δεν την εκανες βρε κοριτσι μου

τι να πω ωρες ωρες ειναι παρα πολυ μαλ...κες - και ειναι και δημοσιο φαντασου στις ιδιωτικες τι γινεται μαλεε του κερατα - κοπροσκυλα - δεν εισασταν ποτε στη θεση ου αλλου

και τα κανουν σε ατομα που δεν εχουν δωσει δικαιωμα ρε γμτ μου

αντε μην αρχισω παλι

ωραια ζζ το καινουριο ρε συ

εγω τρελαινομαι για πουρε αλλα δεν τρωει ο κωστας και τι να κανω ποσο να φτιαξω;

οποτε τον εχουμε κοψει

σωσω παει - γιατι να μην παει

δωσε του παιδιου να φαει εκει

εγω πανταρια τα εβαζα στην σουπιτσα τους

εχουμε καιρο να φαμε

δεν τους εκανε καμια τρελλη εντυπωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nanouka μου περαστικα ρε συ ... πακετ εφαγες ... ταχεια αναρρωση κοριτσακι μου ...

Ρε Σωσω σου λεω όλοκληρη διευ8υντρια μου επέβαλλε σοκολατα ένα κομματακι γιατί κάνει καλό , εσύ τι το αποκλε'ιεις ????????????? :roll: πα πα πααα

τωρα που το ξανασκεφτομαι , μεγάλο ζόρι να εισαι πριγκηπισσα ε >/? , ακου μόλις τελειωσει η γρια 8α πρεπει να σταματησεις να τρως ... μωρε στους 2 μηνες 8α πηγαινε απο δηλητηριαση αν ημου εγω Κεητ ... :lol:

ακου λεει , αν χωρισεις 8α αφησεις εκεί τα παιδια σου ... Με τίποτα κορίτσια ... ακομα κ το μπιπ με προγραμμα 8α το χουνε ... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...