Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτιου Νο.40 - Ηρθε η Ζιζελ!!!!!


Recommended Posts

Kαλησπερα!Τι κανετε?Μιαμ μιαμ!Ωραια τσουρεκια και ωραιο νινακι!!!Να σου ζησει Αθηνα κ καλο κουραγιο για τη μεσουλα σου!!!!Το καλοκαιρι με μαγιο θα ειναι τρελλα!!!!(αχ θυμηθηκα περσυ με το δικο μου αφρατακι!)

Σας ειχα ρωτησει για το γιο-γιο...¨Η το ειδα στον υπνο μου πως ρωτησα??

Ξαναρωταω λοιπον!Η Αννυ δεν θελει με τιποτα πια να κανει τσισα στο γιο γιο...Να το αποσυρω ή να συνεχιζω να της προτεινω 1-2 φορες τη μερα?Σημειωνω οτι σημερα που της ειπα να κανει στον νιπτηρα,εκανε. Το οτι μπορει να δωσει εντολη για να κανει τσισα σημαινει κατι ή εγω χαρηκα κ μπηκα σε αυτη τη διαδικασια αδικα?Τα μωρα σας που φορουν ακομη πανα μπορουν μετα απο δικη σας παροτρυνση να τα κανουν?Οχι τυχαια,αλλα να τα βλεπετε οτι ζοριζονται ελαφρως κ μετα ερχονται τα τσισακια????Ε με τοσες ερωτησεις ολο κ καποια θα απαντησει σε καποια!!!! :P:lol:

Επισης.Το σπαθολαδο ειναι καλυτερο απο την πουρελαν για πληγη στο στηθος?

Καλο Πασχα σε οσες φευγουν ή δε θα ξαναμπουν!!!Εγω εδω θα ειμαι...

Ηρθε το καλοκαιρι!!!Το αποφασισα!Και γι'αυτο σημερα πηρα 2 μαγιο! :lol::lol::lol: Μεγεια μου κ ευχαριστω! 8-):oops::lol::lol:

Εσεις τι νεα?Νομιζω πως δεν θα σχολιασω γιατι...Νιωθω καπως! Το βραδυ μαλλον...

σας φιλω σταυρωτα κ παω να γυμνασω τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εντάξει λοιπόν...με πείσατε...θα κάνω κι εγώ τσουρέκια κι όπως βγουν :P

Λέω να κάνω τη συνταγή της Αναστασίας από το μπλογκ της Έρης - απλή μου φάνηκε.

Έχω δυο απορίες - Έρηηηηηηηη.

1. Τι το ιδιαίτερο έχει το αλεύρι για τσουρέκια? Για να καταλάβω τι να πάρω...

2. Πώς λέγεται το μαχλέπι στα αγγλικά ή στα νορβηγικά?

Αναστασία εμένα μου πήρες μαγιό? :P

Αφροδίτη περαστικά στο Μανώλη.... Ελπίζω να μην του ανέβει κι άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε στειλε!!!! Μονο που θα τα φας λιγο μπαγιατικα μεχρι να ερθουν εκει!! :D

Αλα Ελληνικα θα προσπαθησουμε! Αν βρουμε εντερακια(μπλιαξ) θα κανουμε μαγειριτσα αν οχι με

κρεατοσουπα θα την βγαλουμε και την αλλη μερα θα βαλουμε στον φουρνο αρνακι. Εσεις εκει πως?

Εκκλησια εχουμε ναι 35χλμ μακρια απο εδω. Παμε συχνα πυκνα αλλα Πασχα και γιορτες ειμαστε παντα εκει. Εκει εχει ορθοδοξη εκκλησια? Γερμανια μενω στο Wolfenbüttel ειναι 1 ωρα μακρια απο το Ανοβερο! Γκουγκλαρε να δεις! ;)

Να σου τη στείλω αλλά μη μου στείλεις από αυτά με το χαρτάκι :lol::lol::lol:

Εδώ ορθόδοξη εκκλησία έχει μόνο στο Όσλο. Είχα κάνει μια χρονιά Ανάσταση εκεί μαζί με μια φίλη μου που είχε έρθει και ήταν πολύ ωραία. Είπαν στο τέλος το Χριστός Ανέστη σε 2-3 γλώσσες για όλες τις ορθόδοξες κοινότητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα, αλεύρι για όλες τις χρησεις βάλε. Το αλευρι για τσουρέκια ειναι το ενυσχυμένο που λέμε. Θα το διαβάσεις στα συστατικά enriched.. Το μαχλέπι αν το βρεις θα το βρεις mahlab νομίζω. Εγω εδω δεν το βρήκα και εβαλα κακουλέ δηλαδή κάρδαμο. Το κάρδαμο ειναι σιγουρο οτι θα το βρεις. Καλή επιτυχία!

Αναστασι μεγια τα μαγιο. Για τα τσισακια δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώκα να σας ζήσει κοριτσάρα μου!!!!!!! Να είναι γερή και να μεγαλώσει με αγάπη!!!!! Φήμες λένε οτι είναι κούκλα ε;;;;;. Βλ. Σισσιώ.... :lol::lol: Την αγάπη μου και καλή λοχεία να έχεις.

Δεν πρόλαβα να διαβασω πολλά αλλά τη μυρωδιά απ' τα τσουρέκια της Λένας την πήρα.... :lol::lol::lol: γιαμ γιαμ :lol: Μπράβο βρε Λενάκι!!!

Κσλή Ανάσταση σε όλες και Αγάπη στα σπιτικά σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτελους εκατσα λιγο να μπω!

Να σας ευχηθω καλο πασχα, καλη ανασταση κ καλη ξεκουραση (αν γινεται!!)

Εμεις καναμε το εμβολιο, οποτε ειμαστε κομπλε!! Δεν εκλαψε καθολου, ειδε κ μενα που εκανα μετα, κ τωρα ειναι απλα πολυ κουρασμενος αλλα δεν κοιμαται!! :evil:

Αυριο στις 4 το απογευμα παω να παραλαβω κ τον δανο...εφτιαξα κ το φαρμακειο μου για κατω, εχω πακεταρει αρκετα...ουφ!!

Αφροδιτη τι εχει ο Μανωλακης??? περαστικα!!

Οντως πολυ ωραια περασαμε στο καφε, μεχρι τις 8 κατσαμε, θα καθομουν κ αλλο αλλα ειχα αφησει το σεμπινι απο το πρωι στη μανα μου κ επρεπε να παω ν τον μαζεψω!!!

Νομιζω πως εγω κ η Σισσιω δεν βαλαμε γλωσσα μεσα μας, ειδικα εγω που περιεγραψα ολο το γενεαολογικο μου δενδρο (υστερα απο απαιτηση της Σισσιως :D !

Αθηνα εσυ τα ξερεις ολα!!

Καρολ πηρα ζωνη!!!! χα! τωρα ειναι μια χαρα! Να ξαναπαμε για καφε, την επομενη φορα θα σε αφησουμε να μιλησεις κ εσυ!!Περιμενω το σεπτεμβριο που θα κατεβω!! Κ θα συμφωνησω, λαμπει η Αφροδιτη...της παει η εγκυμοσυνη πολυ!!!

Αναστασια δεν ξερω να σου απαντησω ουτε για γιογιο ουτε για σπαθολαδο..ειδικα το γιογιο, ειδες, εγω δεν το πετυχα με το σεμπινι....Πηραμε κ εμεις μαγιο!! με ενα καρχαρια!!!αντε καλοφορετα στα παιδακια μας κ καλα μπανια!!

Πολλα τσουρεκια...χμμμ νοικοκυρες....εγω ουτε που καταλαβα Πασχα...ειμαι σε μια υπερενταση κ τρεχω πανω κατω...ειναι κ το ταξιδι κ δεν μπορω να χαλαρωσω...

Χρυσα, Αργυρουλα, λενακι, Ερη, Μαγδα,Θουλη, Ιουλια φιλια πολλα!! πολλες ευχες!!

Πολλα φιλια κ στη Βενη, κ στη Γιωτα (που δεν μπαινει πια!!!)κ στη Μαρια (που παλι δεν μπαινει!!)...

δεν ξερω αν θα ξαναμπω μεχρι να φυγω (καλα ολο ετσι λεω κ εδω ειμαι!!) αλλα τωρα ερχεται ο Κ, κ απο εβδομαδα ερχονται να παρουν τις κουτες, ερχεται η μεταφορικη...κοβω κ τηλεφωνο, ιντερνετ...

Ουφ νιωθω καπως!!

θα προσπαθησω να μπω πριν φυγω, αλλιως θα τα πουμε απο την Αφρικη...πεταμε 5 το πρωι της παρασκευης..μπρρρρρ...

Σας φιλω κ φευγω παλι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανιτα μου αν δεν σε ξαναπετυχω, καλό ταξιδι να εχετε! Και να ζησετε μια ομορφη και διαφορετική περίοδο της ζωης σας εκεί! Με το καλό να υποδεχτείς τον Κάσπερ αυριο..Φιλάκια πολλα!

Λενάκι και σε σενα Καλή Ανάσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μανωλης ειναι καλα πια ...ηρθε και ο νονος του εφερε μια πιστα αγωνων μακουιν και εγινε περδικι :lol::lol::lol::lol: λαμπαδα του ειπα να μην φερει αφου δεν θα παμε στην ανασταση ....ο κωστας εχει βαρδια και δε θα τρεχω εγω με την κοιλια τουρλα και τον μικρο βραδιατικα ,μου λεει "μα επιβαλετε " και του λεω "και τι να την κανω " :lol::lol::lol:

αναστασια δεν ξερω κουκλα μου ...εμενα δεν τα κανει κατα παραγγελια :? λογικα αφου τα ελενχει ειναι θεμα χρονου αστω κατω και προτεινε η παρε καθησμα τουαλετας ,μπορει να μην της αρεσε το γιογιο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

σημερα πηγα γιατρο, ειδαμε ενα γλυκουλικο σακο με εμβρυικα στοιχεια μεσα!!!! :D:D:D:D

αχ ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα, το ξερω!!!

σε λιγο καιρο θα εχουμε εναν κοριτσαρο!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

αχ αντε ολα με το καλο!!!!!!

αν δε σας το εχω πει, δε θα δω το φυλο αυτη τη φορα!!! ξερω οτι ειναι κοριτσακι κ οτι θα μου μοιαζει!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

να πω καλο πασχα κ καλο ταξιδι στη φρανιτα!

να εχεις μια γρηγορη κ ομαλη προσαρμογη κοριτσακι!!!

να ευχηθω κ σε ολα τα κοριτσια που δε θα ξαναμπουν καλο πασχα κ καλη ανασταση!!!!!

εκσταση εγω θα σου προτεινα να συνεχιζεις να τη βαζεις στο γιο γιο! ο συνειρμος νιπτηρα-κατρουλιου δεν ξερω αν ειναι καλος! :lol::lol: εμενα ολα τα κανει μετα απο δικη μου παροτρυνση! απλα γουσταρει να κανει κακα στο πατωμα κ να πιανει την τσουτσου του κ να κατουραει ενω τρεχει!!! :lol::lol::lol::lol: οποτε το αφηνω για το καλοκαιρι! δεν αγχωνομαι!

λενακι τα τσουρεκια ειναι τελεια!!!!!!!!!! μιαμ!!

μαγδουλα τι κανεις κοριτσακι? ολα καλα??

την κυριακη γιορταζει το μαναρι μου.. να κανω ρεβανι με παγωτο η γαλακτομπουρεκο??

αχ μυρισα αρνι η κατσικι προχτες κ εκανα εμετο.. αν υποψιαστω οτι δε θα τσακισω παιδακια φετος......... θα πετανω!!!!!!!!!

μιλησα κ με τη γωγω μας σημερα!! αχ ποσο χαρουμενη την ακουγα!! χαρηκα τοσο πολυ!!!!!

παντα ευτυχισμενοι να εισαστε παιδια! μεσα απο την καρδια μου!!!

ερη να περασετε σουπερ1

ααα αφρο επιβαλλεται να τρεχεις με την κοιλια τουρλα κ να χορευεις με τις κροτιδες!!! :lol::lol::lol:

ιουλια μου πως εισαστε?? του λειπουμε του γιωργου γιαυτο γκρινιαζει :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μπράβο!!!!!! Τι ωραία ρε συ πολυ χαίρομαι για σενα! χαχα, λες να μην το δεις και εσυ το φυλο ε? Μπα εγω δεν θα μπορούσα.. Μπράβο κοριτσάκι μου, όλα καλά θα πάνε και (Δεκέμβρη?) να εχεις στην αγκαλιά σου την φτυστη κοπελάρα σου!

Αφρο μπράβο για τον Μανωλάκη..

Ρε παιδια εγω δεν εχω σχέση με αυτα τα πραγματα εκκλησίες και τετοια - αμαρτια που το λεω ε? - αλλα εδω οι Έλληνες ειναι πολυ θρήσκοι και να φανταστείτε χθες που μιλησε ο αντρας μου με τον Μάριο (το παιδι που θα παμε σπιτι του) του ειπε το απογευμα ότι μολις γυρισε απο την εκκλησία.. :roll: Εχετε πάει ποτε Μεγαλη Τεταρτη στην εκκλησία? Αυτοι δηλαδη πάνε κάθε μερα! :shock:

οποτε και εμεις που θα παμε σημερα θα μας τραβάνε στις εκκλησίες??? :? Και τι σκατα να βάλω, ενα φουστανι εχω, θα το φοράω ολες τις μέρες ???? Αχ τα νευρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας από Βερολίνο :D:D:D

φύγαμε σήμερα το πρωί στις 8.13 και φτάσαμε στις 14.40 στα πεθερικά!!!!

θα ήθελα να σας ευχηθώ Καλή Ανάσταση, καλό ψήσιμο οβελία :D και καλά να περάσετε κανετε κάτι ή όχι :D:D

επίσης Αφρο μου [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] για αύριο να έχεις με το καλό έναν εύκολο τοκετό, να είσαι πάντα ευτυχισμένη και χαμογελαστή, να είσαι υγιής και να μην χάσεις το χιούμορ σου....πολλά :x:x:x:x:x .....σου τα λέω τώρα γιατί ίσως αύριο να μην μπορέσω να μπω, αν μπω θα σου τα ξαναπώ!!!!! :D:D

Φρανίτα καλό ταξίδι να έχετε, προσοχή πολύ στον Σεμπίνι δώσε του πολλά πολλά φιλάκια, να έχετε μια πολύ όμορφη, ήρεμη αρχή εκεί στην "ζούγκλα" :roll::roll::roll: ....και όταν με το καλό εγκατασταθείτε να μας γράψεις τις εντυπώσεις σου :x:x

Συμπεθέρες Καλό Πάσχα :x:x:x:x

Λένα μπράβο, όλα θα πάνε καλά και να χαίρεσαι τον Αναστάση σου :x Χρόνια του Πολλά :x

α και γ@@@@ώ τα κουλούρια έφτιαξα!!!! πολύ μαλακά :D:D:roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερη ναι, μεσα με τελη δεκεμβρη, αν ολα πανε καλα!!!!! καλε πολυ χαρηκα σας λεω!!!!!!!!!! :D:D:D:D

γενικα αποσο εχω ακουσει οι ελληνες του εξωτερικου ειναι πολυ θρησκοι, ακριβως επειδη ειναι μακρια απο την πατριδα τους κ σε κατι τετοια "ενωνονται".

κ εγω οταν ημουν μικρη (μεχρι τα 17) πηγαινα καθε μερα στην εκκλησια ολη τη Μ.Εβδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθέρα όταν ήμουν Ελλάδα κάθε μέρα την Μ. Εβδ. πήγαινα εκκλησία και μου άρεσε πολύ, πρόσεχα τα λόγια και πραγματικά δάκρυζα!

δεν έχεις και καμμιά φούστα? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργι μου ευχαριστω πολυ !!!καλοπασχα να εχετε ...εστω και με τα πεθερικα :D

ο μικρος ξανα κοιμηθηκε :shock: κοιμοταν απο τις 12 μεχρι τις 3 και ειχε ξυπνησει 9 ....και τωρα ξανα ....μαλλον θα ξανα ανεβασει πυρετο .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

τι κανετε?

πως ειστε?

ημουν πρωι!

εβαψα 60 αυγα και απο αυτα εσπασα 2!

τα μισα ειναι δικα μου!

κολλησα και χαλκομανιες!

γυρνοντας απο τη δουλεια μου λεει η Μ-Ι " υποθετω εισαι κουρασμενη" :shock::shock::shock:

¨νομιζω πρεπει να ξαπλωσεις λιγο κι ας μην ειναι νυχτα¨" :shock::shock::shock::shock:

θαλω να παω εκκλησια σημερα ...δεν εχω παει καθολου...αλλα δεν εχω που να αφησω τη μικρη!

η μαμα μου δεν πατειε καθολου το ποδι της!

Αφροδιτη πως ειναι ο Μ.?

Χρυσα μια χαρα οι τιμες!

και εγω τσουρεκι απο τον τεκερλη....!

αααααααα ολες κανατε τσουρεκια!

ακομα και οι ενοικες στη δουλεια!

το οποιο φαινεται καταπληκτικο και ευκολο απο οτι διαβασα τη συνταγη!

εγω ουτε που αγορασα ακομα!

τελικα η Φρανιτα τι δουλεια κανει ?

πραγματικα εχω μπερδευτει!

Argi πως ειναι με τα πεθερικα?

Ερη...πως νοιωθεις μακρια απο Ελλαδα?

Maimoudaki ενοειται οτι θα ειναι κοριτσι...φαινεται...! :D:D:D:D:D:D:D

Μαγδα,Θουλη, Ιουλια, Λενακι,Νατασα κλ τι κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυριο κλεινω τα 3... κατι :D και ακομα δεν εχω βαψει αυγα ....ουτε ενα :lol::lol::lol::lol::lol:

μην πω για τσουρεκι ...επιστημονικης φαντασιας σεναριο !!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

φετος αρχισα να κανω κεικ και σκευτομαι για ψωμακια ...ε σε κανα δεκαρια χρονια θα φτασω και στο τσουρεκι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουυυ αφρο γενεθλιαζεσαι???

εγω τωρα βραζω τα αυγα, ελπιζω να προλαβω να τα βαψω πριν μου φερει η μαμα τον χουλιγκανο γιατι θα γινει ολο το σπιτι κοκκινο :lol:

τσουρεκια ειχα κανει περσυ φετος δεν εκανα..

αφρο να σε στειλω ενα απο τον τερκενλη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μέχρι στιγμής βαρετά εδώ, αλλά είμαι και κουρασμένη, σηκωθήκαμε από τις 5.30!!! εγώ και ο σύζυξ, τα παιδιά στις 6.30!!!! 6 ώρες ταξίδι!!! κούραση και βαριέμαι.....΄να δούμε πότε θα συναντηθώ και με την Αθηνά!!!....αύριο τα μαγαζιά όλα κλειστά εδώ!!! έχει ζέστη :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα την Τρίτη το πρωί θα φύγουμε....ευχαριστούμε...το Βερολίνο είναι πολύ ωραίο!!! :D

πάντως τα παιδιά παίζουν με την γιαγιά, ο άντρας μου μιλάει με τον μπαμπά του, εγώ σερφάρω και τα κουλούρια μου σχεδόν τελείωσαν!!! :o:o:o τα έφαγαν τα παιδιά!!!! :o:o:o:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει λοιπόν...με πείσατε...θα κάνω κι εγώ τσουρέκια κι όπως βγουν :P

Λέω να κάνω τη συνταγή της Αναστασίας από το μπλογκ της Έρης - απλή μου φάνηκε.

Αναστασία εμένα μου πήρες μαγιό? :P

Αφροδίτη περαστικά στο Μανώλη.... Ελπίζω να μην του ανέβει κι άλλο...

Oooooxi! :lol: να μην την κανεις γτ δοκιμασα(εφαγα!) μια αλλη κ εχω παθει σοκ!!!Ειναι τελεια!!!Τοοοσο αφρατα κ νοστιμα...μονο που με ποναν τα δοντια τωρα!Μαλλον παραφαγα! :oops:

Και ΝΑΙ!Σου πηρα μαγιο αλλα ειναι μονο το κατω!Τοπλες θα κανεις επειδη δεν ξερω ποσο μεγαλο μεμε εχεις! :lol::lol::lol::lol::lol:

Φρανιτακι μου για μενα πηρα μαγιο!Για την Αννυ μου πηρε η Νατασα ενα κ εχω 2 περσυνα που ηταν για 2 χρ..Ισως της παρω αν δεν της κανουν!

Με το καλο να ερθει ο αντρας σου και...Αντε ξαναμπες!!!!!! :D

Πολλες απωλειες στα αβγα εε?!!!Περαστικα σας! :P:P

Λεναρα μου!!!! :x:x:x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: Ποσο χαιρομαι για σενα..!!!!!!!!!

θενκς για συμβουλες γιο-γιο!Σκεφτηκα κ εγω αυτο που ειπε η Αφρο!Αλλα επειδη ειμαι χαζη ειπα να μην πανε αδικα τα 2 γιογιο(μας πηρε ενα κ η γυναικα του πεθερου!)..Αλλα θα δοκιμασω το καπακι πανω στη λεκανη της τουαλετας(προσαρμοζεται)...

Αντε σας φιλω,καλο πασχα κ παλι! :P:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα που ειπα μεμε...Τα μεμε μου θα ξαναμικρυνουν οοοταν αποθηλασουμε???Τα δικα σας τι λενε? :lol:

Γιααααααααα να κοιταξουμε ολες τα μεμε παρακαλω! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...