Μετάβαση σε περιεχόμενο

geia sas!!!!


eleni_var!

Recommended Posts

Είμαι η Ελένη, σας διαβάζω πολύ καιρό και είμαι μέλος εδώ και 5 λεπτά!!! :lol:

Σκέφτηκα να σας γράψω τα προβλήματά μου, γιατί είμαι σίγουρη ότι θα με καταλάβετε και ίσως έτσι μπορέσω να διαχειριστώ τις ανησυχίες και τα άγχη μου.

Τον Ιούνιο θα γίνω 31 και ο καλός μου είναι 41. Εδώ και περίπου 1 χρόνο προσπαθούμε αλλά... μάταια.

Για να μην σας κουράζω όμως με το μπλα-μπλα μου (είμαι δίδυμος!! χαχαχαχα) θα μπω στο θέμα.

1 Απριλίου αδιαθέτησα και στις 4-4 (τέταρτη μέρα) έκανα ορμονολογικές, οι οποίες κατά τον γιατρό μου ήταν καλές με λίγο ανεβασμένη οιστραδιόλη που όπως μου είπε θα περιμένουμε να δούμε και την προγεστερόνη μου και ίσως να χρειαστεί να πάρω 1-2 κύκλους αντισυλληπτικά.

Χτες όμως, 16η μέρα του κύκλου μου, εμφανίστηκαν καφέ εκκρίσεις οι οποιές σήμερα έχουν γίνει αίμα. Ο κύκλος μου είναι πάντα 27-31 μέρες.

Είναι δυνατόν να είναι περίοδος? Προφανως δεν γίνεται πλεον να ελεγξω την προγεστερονη μου!!!Είχε καμία παρόμοια εμπειρία??

Θα είμαι πραγματικά ευγνώμων αν μου απαντήσετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη καλώς ηρθες στην παρέα......απο Λακωνία και σύ? Συντοπίτισσα δηλαδή........

Δε φαντάζομαι πώς οι καφέ εκρίσεις είναι περίοδος...χωρίς φυσικά να είμαι γιατρός.....περισσότερο μου μοιάζει με εντονη ωορρηξία....καποιες φορές λένε πως είναι και σημάδι εμφύτευσης (αν ήρθες σε επαφή με τον σύντροφό σου κανα δυο μέρες πρίν) :)

Μην ανηχυχείς...σίγουρα ο γιατρός σου θα σου δώσει μια πιο τεκμιριωμένη απάντηση......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

paris37 σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!

Λακωνια κ εγω κ πιο συγκεκριμενα Σπαρτη.

Συμφωνα με το ψηφιακο τεστ ωορρηξιας που εκανα απο την 14η εως και χτες 16η μερα, δεν ειχα ωορρηξια.

Επαφες ειχα 10η κ 12η μερα.

Εχω πραγματικα φρικαρει γιατι μου φαινεται αδιανοητο να μου ηρθε η ακατανομαστη 16η μερα του κυκλου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη,καλως ηρθες στην παρεα μας!!!!!! :D

μια φιλη μου εκανε αυτα τα τεστακια ωορηξιας και ενω της εβγαλαν οτι δεν ειχε κανει ωορηξια εκεινο το μηνα εκεινη ηταν εγκυος και απ οτι μου εχει πει ειχε και καφε υγρα..... :roll:

σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...