Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ


mariagiannis9501

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια,

θα ηθελα να πω και εγω τα δικα μου μηπως βρω καποια βοηθεια

εκανε ο αντρας μου εξετασεις σπερμοδιαγραμμα που και εμας ο γιατρος μας ειπε οτι εχει προβλημα κινητικοτητας τα αποτελεσματα ειναι

αριθμος σπερμ\ριων 3500000

κινητικοτητα 1ωρα :ζωηρη 15%,βραδεια 35%, ακινητα 50%

3ωρα : ζωηρη 0, βραδεια 0 , ακινητα 100%

μορφολογια φυσιολογικεσ 90% ανωμαλεσ 10%

τι σημαινουν ολα αυτα ο γιατρος μας ειπε οτι δεν χρειαζεται αγχος μαλλον μια τριμηνη θεραπεια θα χρειαστει!!!!! πρεπει να ανυσηχω οτι γιαυτο δεν μενω εγκυοσ τοσο καιρο ???????(σχεδον ενα χρονο)???????

δωστε μου τα φωτα σας και εσεισ :idea::idea:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και απο μενα!

Δεν θελει αγχος..ολα αντιμετωπιζονται!

Εμεις ειχαμε 0% κινητικοτητα λογο κιρσοκηλης.....εκανε ο αντρας μου μια θεραπεια αλλα δεν ειχε αποτελεσμα,ετσι καναμε εξωσωματικη και τωρα εχουμε 2 ζουζουνες και ολα περασμενα ξεχασμενα!

Μην τρομαζεις με την εξωσωματικη...ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα στις θεραπειες!!!Βρειτε ενα καλο ουρολογο κ γυναικολογο και ακολουθηστε τις οδηγιες τους!

Ολα θα πανε καλα και το βασικοτερο...: καλη διαθεση κ οσο το δυνατον λιγοτερο αγχος!

Πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστω για την απαντηση σας! Αλλα θα ηθελα να ρωτησω κατι με αυτα τα δεδομενα των εξετασεων και συμφωνα με οτι ο γιατρος ειπε οτι ο αντρας μου χρειαζεται θεραπεια μπορει εγω να εχω μεινει εγκυος γιατι συμφωνα με τις προηγουμενες περιοδους μου επρεπε να ειχα αδιαθετησει μεχρι τις 10/4. Το θεμα ειναι οτι εχω τα σχετικα πονακια που ερχονται και φευγουν λεω να περιμενω μεχρι τις 15/4 δηλαδη 5μερες καθυςτερης. Τι να κανω δεν θελω να πεσω παλι απο τα ςυννεφα :P:P;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστω για την απαντηση σας! Αλλα θα ηθελα να ρωτησω κατι με αυτα τα δεδομενα των εξετασεων και συμφωνα με οτι ο γιατρος ειπε οτι ο αντρας μου χρειαζεται θεραπεια μπορει εγω να εχω μεινει εγκυος γιατι συμφωνα με τις προηγουμενες περιοδους μου επρεπε να ειχα αδιαθετησει μεχρι τις 10/4. Το θεμα ειναι οτι εχω τα σχετικα πονακια που ερχονται και φευγουν λεω να περιμενω μεχρι τις 15/4 δηλαδη 5μερες καθυςτερης. Τι να κανω δεν θελω να πεσω παλι απο τα ςυννεφα :P:P;);)

μπορεί και να έχεις μείνει..

έχεις σταθερό κύκλο ; κάνε όπως και αν έχει αύριο το τεστ για να ξέρεις τι γίνεται

και μετά κλείστε ραντεβού με έναν ουρολόγο !!

καλή επιτυχία και εύχομαι να είναι το αποτέλεσμα που επιθυμείς !!

να θυμάσαι οτι για όλα υπάρχει λύση ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAI MEIS GLUKIA MOU AFTO TO PROVLHMA EIXAME KANAME EXEIRHSH 4 KURSOKULES KAI TELIKA ME MIKROGONHMOPOIHSH (EXWSWMATIKH) POU GINETE EIDIKA GI AFTO TO PROVLHMA EIMAI EGGYOS 3 MHNWN TWRA META APO 2 XRONIA PROSPATHEIWN!!! EMEIS EIXAME 6 EKATOMYRIA POSOTHTA KAI H KINHTIKOTHTA 15% KAI META THN EPEMVASH EGINE 76 EKATOMYRIA ME 50% KINHTIKOTHTA POU HTAN SAS THAVMA ALLA DEN EMENA GIA AKOMA ENA XRONO EGGYOS!! KAI APOFASISAME NA MHN TO KOURAZOUME ALLO KAI ME THN PRWTH FORA TO PETYXAME!! METANIWNW POU DEN TOKANA PIO GRHGORA!! THERAPIA KAI VOUUUUUUUUUUR GIA TO MWRAKI E?????????????? :) :) ;);););):lol: DEN EINAI KATI POU DEN DIORTHWNETE!!!!!! kalh epityxia glukia mou an den eisai hdh eggyos :):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Αφου ο γιατρος σου ειπε πως αρκει απλα μια 3μηνη θεραπεια, τα πραγματα θα πανε μια χαρα.

Στο λεω γιατι και στη δικη μας περιπτωση, μετα απο 2,5 χρονια γαμου πηγαμε σε ουρολογο και αφου καναμε σπερμοδιαγραμμα, μας ειπε ακριβως το ιδιο. Ακολουθησαμε την θεραπεια περυσι τον Μαιο και υστερα ακριβως απο 3 μηνες (τυχαιο? Δε νομιζω!!!) ημουν εγκυος!! :D

Σου ευχομαι συντομα να το πετυχετε, διωξε καθε ανησυχια μονο. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια,

ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας δεν ξερω τι να κανω η αληθεια ειναι οτι στεναχωριεμαι ωρες ωρες αλλα μετα ξανα-αναπτερονομαι. Τέλος παντων, παρολαυτα επειδη δεν έχω σταθερο κύκλο και ακομα δεν εχω αδιαθετησει λεω να αφησω το μεγαλύτερο περιθώριο που μου έχει διαρκεσει και μετα να κανω το τεστ αν και σήμερα κλεινω 40μερες ενω έπρεπε να εχω αδιαθετήσει απο την 35η το περισσότερο!!Αλλα κανω υπομονή !!!!!!!!!

Α!! κατι ακομα σήμερα το πρωι μου φάνηκε οτι ειδα κατι ροζ στο εσωρουχο μου αλλα απο τοτε τιποτα αλλο!!!!! Τι να κανω αραγε?δεν εχω αλλα συμπτωματα τιποτα!!!!!!!!!!!!!!!!1

Βοηθειστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :D:);):roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα παλι

ο γιατρος μας ειπε μαλλον για κυρσοκήλη του ειπε βεβαια να επαναλαβει τις εξετασεις του να δουμε ξανα παρολαυτα εγω δεν αδιαθετω τι γινεται δεν μπορω να καταλαβω!!!!!

ΑΝΥΣΗΧΩ :x:idea:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ ΙΣΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!!!!ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Γεια σου και απο εμενα!Τιεγινε τελικα?εισαι εγκυος?Σε ρωταω επειδη κ εμενα ο αντρας μου εχει το ιδιο προβλημα και μολις εχουμε αρχισει να ψαχνομαστε.Την Τριτη εγω παω να κανω μια σαλπιγγογραφια.Θα μου εδεινες πολυ κουραγιο αν μου ελεγες οτι εισαι τελικα εγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σε στεναχωρησω οπως στεναχορηθικα και εγω δεν ειμαι εγκυος και ο γιατρος μας ειπε οτι θα πρεπει ο αντρας μου να κανει επεμβαση.τι αλλο μπορω να κανω ! ! ! Υπομονη μην χανεις το κουραγιο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι πιστευω οτι ειναι μια χαρα η κινητικοτητα...πρεπει τα γρηγορα και τα μετρια να ειναι πανω απο 50% και εισαι στο οριο..και ολα αυτα παιζουν απο σπερμοδιαγραμμα σε σπερμοδιαγραμμα..δεν μου φαινεται και τοσο κακο το σπερμα σας..λιγες βιταμινουλες του λειπουν..το σπερμοδιαγραμμα ειναι μια ενδειξη του τι γινεται,οχι η απολυτη αληθεια..καθε σπερμο μπορει να βγει διαφορετικο και δεν συγκρινεται αυτο που βγαινει οταν ο καημενος οα ντρουλης σου το κανει μονος σε ενα κυπελακι με οταν κανετε αγαπουλες.....ισως γι αυτο αργεις να μεινεις αλλα μπορεις να μεινεις με τετοιο σπερμα..εγω πιστευω οτι μπορει και να σαι...μακαρι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην απογοητευεσαι καθολου!Εγω απο την στιγμη που αρχισαμε να το ψαχνουμε ειμαι πολυ πιο αισιοδοξη.θα κανουμε 2-3 εξετασουλες και αν τα πραγματα δεν διορθωνονται θα ξεκινησουμε διαδικασιες για εξωσωματικη.Σε ευχαριστουμε πολυ cuanto για τις ελπιδες που μας δινεις με τα λογα σου.Ευχομαι το 2ο σπερμοδιαγραμμα να ειναι καλυτερο :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα παλι

ο γιατρος μας ειπε μαλλον για κυρσοκήλη του ειπε βεβαια να επαναλαβει τις εξετασεις του να δουμε ξανα παρολαυτα εγω δεν αδιαθετω τι γινεται δεν μπορω να καταλαβω!!!!!

ΑΝΥΣΗΧΩ :x:idea:

καλημερα!!!!!!!!!μη στεναχωριεσαι για τη κιρσοκηλη.εμεις προσπα8ουσαμε 2,5 χρονια...τελικα ειχε κιρσοκηλη ο αντρας μου.πηγαμε σε ουρολογο και μας το βρηκε.εγινε η επεμβαση και μετα απο λιγους μηνες εμεινα εγκυος!!!!!!!!!!!!!τωρα ειμαι στον8....συμβουλη μου ειναι επειδη ειμαι πα8ουσα να βρειτε εναν καλο χειρουργο ουρολογο.πρεπει να πετυχει απο την αρχη.αν μενεις α8ηνα να σου συστησς το δικο μου.ειναι πολυ καλος!!!μη στεναχςριεσαι εμας η κινητικοτητα πριν την επεμβαση και ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ (ΕΙΧΑΝ ΑΝςΜΑΛΙΕς ΟΥΡΑ ΚΑΙ ΑΥΧΕΝΑ )ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ!!!!!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΗΡΕΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!μη στεναχωριεσαι για τη κιρσοκηλη.εμεις προσπα8ουσαμε 2,5 χρονια...τελικα ειχε κιρσοκηλη ο αντρας μου.πηγαμε σε ουρολογο και μας το βρηκε.εγινε η επεμβαση και μετα απο λιγους μηνες εμεινα εγκυος!!!!!!!!!!!!!τωρα ειμαι στον8....συμβουλη μου ειναι επειδη ειμαι πα8ουσα να βρειτε εναν καλο χειρουργο ουρολογο.πρεπει να πετυχει απο την αρχη.αν μενεις α8ηνα να σου συστησς το δικο μου.ειναι πολυ καλος!!!μη στεναχςριεσαι εμας η κινητικοτητα πριν την επεμβαση και ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ (ΕΙΧΑΝ ΑΝςΜΑΛΙΕς ΟΥΡΑ ΚΑΙ ΑΥΧΕΝΑ )ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ!!!!!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΗΡΕΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστw πάρα πολυ για το κουραγιο που μου δίνεις ελπίζw ολα να πανε καλα και για εμας ο γιατρος του ειπε να επαναλαβει τις εξετασεις και αν ξαναδει το ιδιο θα μπει να την κανει να τελειwνει και αυτο :!::!:

και μετα θα σας πw επιτελους τα ευχαριστααααααααααααααααααααααααααααααα

Πρwτα ο θεος :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις καναμε τις εξετασεις και τελικα εχει κυρσοκηλη και στους 2ορχεις γαμωτο θα κανει επεμβαση ξερετε να μου πειτε κοστος? Και οταν την κανει θα ειναι ολα καλα γιατι ειπε να κανουμε πρωτα τον εναν βοηθειστε θα τρελαθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MH SE PAIRNEI APO KATW.KAI EMENA OPWS SOU EIPA KIRSOKHLH EIXE KAI MALISTA HTAN XALIA.KANAME THN EPEMBASH KAI TWRA EIMAI EGKYOS!!!!!!!!!!!!!META APO LIGOYS MHNES!!!!!8ELEIS NA SOY STEILW TA STOIXEIA TOY GIATROU POY PHGE O ANTRAS MOU.EIMAI POLY EYXARISTHMENH KAI FYSIKA EYGNWMWN GIATI PETYXE KAI TWRA EIMAI EGKYOS META APO 2,5 XRONIA PROSPA8EIWN!!!!!!!!!!!!!AN 8ES PES MOU.DOKIMASMENOS....O GIATROS KAI STON ANTRA MOY KAI STON KSADELFO TOY!XA!ALH8EIA PANTWS NA MH STENAXWRIESAI!OTI 8ES STEILE MOU.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι θα ήθελα τα στοιχεια του αν γινεται να μας πει και αυτος τα σχετικα τι πρεπει να γινει !!!!!

Σ'ευχαριστω παρα πολυ για το κουραγιο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια no panic!!!!!!!!!ola τα σπερμοδιαγραμματα του αντρα μου δεν ειχαν σουπερ κινητικοτητα ομως ειμαι 5 μηνων ειχε κιρσοκηλη προγραμματιζαμε το χειρουργειο και εμεινα εγκυος!!!!στο τελευταιο δε σπερμοδιαγραμμα μας ειπαν οτι δεν εχουμε ελπιδες και γω εκεινη την μερα εκανα το τεστ.ετυχε ομως !!!!!!!!!η κουμπαρα μου προσπσθουσε 3χρονια αλλα δεν εκατσε και ετσι 4 μηνεσ μετα το χειρουργειο εβγαλε ενα μπεμπερο!!!!!!!!!!!!3,800kg.programmatisteto!!!!!!!για μενα δε πληρωνετε το ψθχικο κοστος!!!!!!!!!!!!και σε δημοσιο νοσοκομειο εινα χειρουργειο ρουτινας!!!!!!!!!με το καλο ολα να πανε ευχομαι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...