Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως κόβετε τα νύχια?!


Recommended Posts

:?:?

Κορίτσια τί κάνετε λοιπόν με τα νύχια?!Πως τα κοβετε?

Για τα χέρια βρήκα λύση!Είναι η μόνη φορά που την αφήνω να βλέπει τηλεοραση,κολλάει όσο να ΄ναι εκεί κ την καταφέρνω....για τα πόδια όμως παλεύουμε με το μπαμπά της......!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Για πείτε καμία ιδέα βρε μανούλες?!??????????!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μεις το ίδιο θέμα έχουμε και παλεύουμε όλοι μαζί οικογενειακώς. Πάντως αυτό που βοηθάει είνα δώσε της κάτι που ΔΕΝ το έχει ξανά δει για να την απασχολήσεις. Εγώ της δίνω τους "κρυφούς άσσους" απο την μπιζουτιέρα : βραχιόλια, δαχτυλίδια, κλπ :lol: και καθότι κορίτσι κολλάει και της αρέσει. Ετσι κερδίζω τουλάχιστον 5 λεπτά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ'αρχήν καλησπερα και να χαίρεσαι την κουκλίτσα σου!!!

Ο δικός μου κάθεται να κόψουμε τα νύχια των χεριών και τα βλέπει ενώ του λέω ιστοριούλες και δεν έχουμε πρόβλημα.

Τα νύχια των ποδιών, μόνο όταν κοιμάται. Διαφορετικά δεν γίνεται...ή θα του κόψω κανένα δάχτυλο ή που θα μου βγάλει την ψυχή! :lol:

Υ.Γ. Φιλενάδα σακουλίνα φαίνονται οι τσούπρες από μικρές τι κοκέτες είναι έτσι; να μου φιλήσεις τα αγγελούδια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα ..

πως κοβουμε τα νυχια ? ..εμεις προσωπικα μονο με κεφαλοκλειδωμα κ στις τρεις ..Ενταξει η μικρη κατι γινεται θα της βαλω κανενα ντι βι ντι ( καλε πως το εγραψα ετσι .. :lol: ) οσο κ να τσιτωσει καπου θα σταθει για λιγο το ματι της ..το ιδιο κ τα ποδια η τα χερια της ..

Τωρα οι μεγαλες μου ειναι αλλου παπα ευαγγελιο μιας κ για να το ..τολμησουμε πρεπει να επεμβουν οι ειδικες δυναμεις ( δηλαδη μαμα κ μπαμπας μαζι - συνεργασια , κρατα της εσυ στο πλαι τα χερια κ εγω μαγκωνω την μεση ..) Παντως σε μας αν κ κορες η κοκεταρια σακουλινα μου δεν επιασε ..Ακομα κ στην μεσαια που το παιζει γυναικακι ..

τι να πεις ..υπομονη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζουλιετ κι εγω σαν τη Μαριλού

Στων χεριών δεν ξερω πώς, μαλλον συνηθισε επειδη τα κοβω 2 φορες την εβδομαδα, μελωνουν πολυ γρηγορα!

Στων ποδιών όμως, επειδη ξυπνιος γινεται της που.........αναγκαστικα όταν κοιμαται.

Φροντιζω και τον κοιμιζω για μεσημερι στο κρεββατι μας, οχι στην κουνια, πώς να τα καταφερεις εκει;

και στο πρωτο τεταρτο που κοιμαται βαθια όπως με συμβουλεψε η παιδιατρος του κοβω των ποδιών.

Δοκιμασε το...

Παντως μην πτοεισαι...οι περισσοτερες έχουμε θέμα εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά δεν είναι μόνο ο δικός μου που δεν κάθετε να του κόψω τα νύχια όπως πίστευα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

και εμείς με κεφαλοκλείδωμα τα κόβουμε και όσο μεγαλώνει δυσκολεύουν τα πράγματα όλο και πιο πολύ :oops: .Θα δοκιμάσω οπωσδήποτε το κόλπο του ύπνου...... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο εφιαλτης των νυχιων ξαναχτυπα!!!

ειναι η χειροτερη μου μερα οταν εχουμε το κοψιμο τους..δεν καθεται με τιποτα! ουτε καν οταν κοιμαται πεταγεται πανω..με τιποτα ομως,φτανουν τα νυχακια του να ειναι τοσο μακρια που ειναι απαραδεκτη η κατασταση...

βαζουμε παιδικα στο λαπτοπ καθομαστε με τον αντρα μου σταυροποδι στο πατωμα ο ενας απεναντι απο τον αλλον κραταει ο αντρας μου απο τον αγκωνα κοβω οσο πιο γρηγορα μπορω εγω μεσα στα κλαματα κ αλλαζουμε θεσεις κ βουρ το αλλο χερι!!!! ιδρωνω αλλα το αποτελεσμα μας δικαιωνει!! :mrgreen: εχω δοκιμασει τοσα πολλα πραγματα αλλα αρνειται! καλα να μην πω για τα ποδαρακια...τοοοοοσα γινονται μεχρι να καταφερουμε να τα κοψουμε...

δεν νομιζω να σε βοηθαει κ πολυ η δικη μου τακτικη ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο δικός μου δεν κάθεται να του τα κόψω ούτε στον ύπνο του...

κοιμάται μπρούμητα σε στάση εμβρύου.

μόλις καταλαβαίνει ότι του κόβω νυχάκι... μαζεύει τα χεράκια ή τα ποδαράκια του από κάτω του...

η μόνη ώρα που μπορώ να τα κόψω... είναι η ώρα του μπάνιου.

τον ξαγελάω με διάφορα παιχνιδάκια που του κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...