Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ


afri

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?εχω παρα πολυ καιρο να γραψω μου εχουν συμβει διαφορα ολο αυτο το χρονικο διαστημα.Τωρα ομως ειμαι δευτερη φορα μανουλα εχω μια κορουλα 2μηνων,θα τη βαφτισουμε το καλοκαιρη και δεν εχουμε αποφασηση τι ονομα θα της δωσουμε ειμαστε αναμεσα σε δυο ΗΛΕΚΤΡΑ και ΛΥΔΙΑ πειτε μου τι γνωμη σας αν θελετε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα afri!!! Πραγματικά όποιο και να διαλέξεις θα είναι υπέροχο!!!

Προσωπικά όταν ακούω ένα όνομα το συνδυάζω στο μυαλό μου με εξωτερικά χαρακτηριστικά ή και προσωπικότητα!

Το ΛΥΔΙΑ μου δίνει την αίσθηση ένός γλυκού προσώπου και χαμηλών τόνων ατόμου!!

Το ΗΛΕΚΤΡΑ από την άλλη θυμίζει ένα άτομο δυναμικό και δραστήριο!!

ΗΛΕΚΤΡΑ λοιπόν για την δυναμικότητα του ονόματος αλλά κ επειδή το Λυδία έχει πολυφορεθεί τελευταία (όποιος θέλει ανεξάρτητο όνομα κοτσάρει κι ένα Λυδία :D:D )

Υπάρχει κ το εναλλακτικό το ΛΗΔΑ αλλά ας μην σε μπερδέψω άλλο!!!

Φιλικά, Έλενα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει να ειναι παντα γερη και τυχερη στη ζωη της!!!!!!!!!Και τα δυο ειναι πολυ ωραια ονοματα μου αρεσουν πολυ οποτε καταλαβαινω γιατι δυσκολευεστε!Παρολα αυτα οταν κοιταζουμε ενα παιδακι καμια φορα βλεπουμε πιο του παει καλυτερα σαν φατσουλα πιο της ταιριαζει λες? Πιο σου βγαινει καλυτερα? Δοκιμασε να τη φωναξεις και με τα δυο μια δυο φορες να δεις !Το μεγαλο σου παιδακι ποσο ειναι?Αν ειναι μεγαλουτσικο μπορεις να το ρωτησεις για να νιωσει οτι εχει και αυτο λογο και να παρει την καινουργια αφιξη με καλο ματι! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι πριν γεννησω ελεγα οτι θα την βγαλω Ηλέκτρα..γιατι είχα ηδη τον Ορεστη (αδερφια), αλλα όταν γεννησα και την είδα..το Ηλεκτρα μου φανηκε πολύ "σκληρο" όνομα..

κι έτσι την βγαλαμε Ιόλη...

Και το Λυδια μου αρεσε πολύ αλλα υπήρχαν ήδη 2 συγγενικα κοριτσακια..

αναμεσα στα 2 ψηφίζω κι εγω το Λυδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα afri!!! Πραγματικά όποιο και να διαλέξεις θα είναι υπέροχο!!!

Προσωπικά όταν ακούω ένα όνομα το συνδυάζω στο μυαλό μου με εξωτερικά χαρακτηριστικά ή και προσωπικότητα!

Το ΛΥΔΙΑ μου δίνει την αίσθηση ένός γλυκού προσώπου και χαμηλών τόνων ατόμου!!

Το ΗΛΕΚΤΡΑ από την άλλη θυμίζει ένα άτομο δυναμικό και δραστήριο!!

ΗΛΕΚΤΡΑ λοιπόν για την δυναμικότητα του ονόματος αλλά κ επειδή το Λυδία έχει πολυφορεθεί τελευταία (όποιος θέλει ανεξάρτητο όνομα κοτσάρει κι ένα Λυδία :D:D )

Υπάρχει κ το εναλλακτικό το ΛΗΔΑ αλλά ας μην σε μπερδέψω άλλο!!!

Φιλικά, Έλενα ;)

Συμφωνώ απόλυτα!!!Λατρεύω το Λήδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ονομα Λυδια προερχετε απο χωρα της μικρας ασιας!!

και επισης Λυδια γιορταζετε 20 μαιου!!ανοιξιατικο ονομα!!

το μωρακι μου το ονομασα Λυδια και την φωναζουμε και lıdıa!!!

και το ηλεκτρα ειναι πολυ ωραιο!!!

σκεψου Λυδια,Λυδακι!!

Ηλεκτρα Ηλεκτρακι!!!

παντα σκευτομουν και πως θα την ψωναζω γλυκα :D:D:D

ωραιο και το Δαφνη,παντα κατα την γνωμη μου!!

να σου ζησουν τα παιδακια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!! Κ τα δύο είναι πολύ όμορφα αλλα συμφωνώ οτι το Λυδία έχει ακουστεί επομένως θα επέλεγα το Ηλέκτρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όμορφα και τα δύο ονόματα!

Το Ηλέκτρα, λίγο σκληρό, κουβαλάει θυμό, έχει πολύ δυναμισμό, συνδέεται με την αιώνια αγάπη προς τον πατέρα και την αντιζηλία προς τη μητέρα, από τη γνωστή τραγική κόρη της οικογένειας των Ατρειδών.

Το Λυδία, πολυφορεμένο πράγματι, από την ένδοξη αρχαία χώρα της Μ. Ασίας.

Το Λήδα πάλι, που αναφέρθηκε και που προσωπικά αγαπώ πολύ, συνδέεται μυθολογικά με την πανέμορφη κόρη του βασιλιά της Αιτωλίας, την οποία ερωτεύτηκε ο Δίας και την προσέγγισε ως κυνηγημένος κύκνος. Εκείνη, τρυφερή και συμπονετική, τον αγκάλιασε. Καρποί αυτής της ένωσης, οι Διόσκουροι και η Ωραία Ελένη!

Μερικές φορές η προέλευση των ονομάτων μας βοηθάει στη απόφαση. Δες και ποιο ταιριάζει στο μουτράκι σου. Να σου ζήσουν και τα δυο σου παιδάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναμεσα στα δυο μου αρεσει το ηλεκτρα πολυ δυναμικο ονομα κ οχι πολυφορεμενο...

αλλα δυο που μου αρεσουν πολυ ειναι το νεφελη κ ανδριανα..

οτι κ να αποφασισετε καλοφωτιστο να ειναι!!!να σας ζησει η κουκλιτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησει το κοριτσακι σας. [smilie=binkybaby.gif] Εγω ψηφιζω Λυδια. Να σου πω κ ενα προτοτυπο ονομα; Κιρκη.Για να μαγευει τους αντρες αργοτερα :ymblushing:;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...