Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερααααα...κισκα μου εσυ κοιτα να εισαι ηρεμη οσο μπορεις γιατι τετοιες στιγμες ειναι οντως δυσκολες.οταν λενε παραπανω υγρο ειναι οτι οταν μετρανε το υγρο πισω στον αυχενα πρεπει να ειναι μεσα σε καποια ορια, να δεν κανω λαθος 3χιλιοστα.πανω απο το οριο σημαινει οτι εχει καποιο προβλημα με συνδρομο νταουν.ολα αυτα βεβαια σε συνδοιασμο με τις αιματολογικες.επειδη ομως ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρη σου συνιστουν την αμνιοπαρακεντηση για 100%.ισως χρειαστει να την κανει αλλα θα ειναι σιγουρη.αν σε παρηγορει...μια φιλη της ειχαν βρει παραπανω υγρο κ τελικα εκανε την αμνιοπαρακεντηση κ ολα ηταν καλα...απλα το μωρο ειχε μεγαλο σβερκο.οσο για την πρωτη περιπτωση το μυκοπλασμα δεν ξερω τι ειναι κ αν εχει σχεση με το συνδρομο.μπορει να ειναι κ δυο διαφορετικες κ ασχετες μεταξυ τους περιπτωσεις.καλα αποτελεσματα να εχει η φιλη σου!!!

οι υπολοιπες που ειστε?γυρισατε απο τους γιατρους σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κανεις κ ξαπλωσες.δεν ειναι τιποτα.Κ ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΕς Κ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΙΑ Κ ΣΚΛΗΡΗ.θα ξεκουραστεις κ θα περασει.ενα μπανακι ισως σε βοηθησει να χαλαρωσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γλυκες μου!Απο το μεσημερι που σας αφησα ειμαι συνεχεια ξαπλα,δεν μπορω να καταλαβω τι με επιασε.Φοβερη ατονια..Τελοσπαντων..

Κισκα μου ξαπλωσε κ χαλαρωσε,ολες που κ που μας βαραινει η κοιλιτσα μας.Δε νομιζω να ειναι κατι ;) Οσο για τη φιλη σου συμφωνω με τη Μιχαελα,οπως κριβως στα ειπε ειναι.Αλλα να βγουνε με το καλο κ οι αιματολογικες κ τοτε θα ειναι πιο σιγουρη..

Τα κοριτσακια με τους γιατρους τι εγιναν?Μαλλον αυριο θα μας πουνε νεα τους :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!Τι κανετε;Πηγα σημερα και παρηγγειλα χαλια και μια κουρτινα που χρειαζομασταν.Μετα πηγαμε απο την κουμπαρα μου,την εβαλα και μου εκανε και κερι τα ποδια,εγινα ανθρωπος! :lol:

Κισκα και εγω νοιωθω βαρος καμια φορα,δεν ειναι τιποτα...Οσο για την φιλη σου,το μυκοπλασμα ειναι μικροβιο,δεν εχει καμια σχεση με το συνδρομο νταουν.Και μια φιλη μου ειχε πολυ υγρο και οι αιματολογικες χαλια και τελικα εκανε αμνιοκεντηση και το μωρο ηταν υγιεστατο..Ειναι 2μιση χρονων κοριτσι τωρα! ;) Καλο ειναι ομως να την κανει την αμνιοκεντηση,ας μην το ρισκαρει...

Αποψε τρωω σουβλακιιιιιιιιι!!!Γιουπιιιι!!!Το ζαχαρο ηταν 100 οποτε ειμαι μια χαρα.Εβαλα και τζατζικι,μμμμ!Θα τσιμπησω και 2-3 πατατουλες! :lol:

Παω για μασα!Μολις ηρθαν!Καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalo vradu na exete:) Mipws kapoia apo esas gbwrizei gai ton streptokokko? ekana analusi kolpikou ugrou kai vre8eike auti i molunsi. Milisa tilefwnikws me to giatro mou kai mou eipe gia antiviwsi tin: Eru8romikini kai oti dn einai kati to sovaro, na min anisuxw alla otan to pesa3a st internet mia lene einai epiknindini molunsi mia dn einai.. Ti na pistepsw... Gnwirzei kapoia apo sas kati sxetiko? Dianuw tin 32 vdomada kuisis kai paw g kaisariki logw istorikou! Sas euxaristw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες!!!

Πώς είστε σήμερα?

kiska μου συμφωνώ με τη Μιχαέλα, πολλά μπορεί να παίζουν ρόλο στη μέτρηση της αυχενικής διαφάνειας... μπορεί να έχει μεγάλο σβέρκο το μωρό, μπορεί να μην είχε καλή θέση... να δεί και τα αποτελέσματα των αιματολογικών και μετά θα έχει καλύτερη εικόνα ο γιατρός... το πιο πιθανό είναι να είναι όλα καλά...εσύ να μην στεναχωριέσαι και μην ξεχνάς ότι μαζί σου στεναχωριέται και το μωράκι σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τη φίλη σου...

persia δεν γνωρίζω κάτι για αυτό που ρωτάς... Εγώ σου προτείνω να μην το ψάχνεις καθόλου στο internet... αν σου είπε ο γιατρός σου ότι δεν είναι κάτι σοβαρό έτσι θα είναι... περαστικά σου και καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου.. με το καλό να κρατήσεις το μωρό σου στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γκαστρουλες!!!!Τι κανετε???Πως κ δεν εχει εμφανιστε καμια ακομη?Χουχουλιαζετε μαζι με τα νινακια σας ε??

Εγω παλι πρωινη πρωινη εχω ραντεβου στο ΙΚΑ να μου γραψουν τις ενεσουλες...για να δουμε θα τα καταφερω??διοτι ο γυναικολογος του ΙΚΑ με στελνει σε Παθολογο και ο Παθολογος σε γυναικολογο..την τελ φορα ειχα παει σε γυναικολογο κμου τονισε την επομενη σε παθολογο..για να δω τι θα κανει ο παθολογος...

Περσια μου με τοκαλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα σε λιγες βδομαδες!!!

Δεν γνωριζω νασου πω για το στρεπτοκοκκο..αλλα για να στο λεει ο γιατρος σου κατι θα ξερει!!Παρε την αντιβιωσουλα που σου εδωσε κ ολα θα πανε καλα!!!!

Κισκα μου κ γω θα συμφωνησω με τη Μιχαελα..παιζουν πολλα ρολο στην αυχενικη κ η αιματολογικη μαζι θα δωσει το τελικο πορισμα..εσυ μην στεναχωριεσαι κ ετσι στεναχωρεις κ το νινακι σου γλυκεια μου!!!Να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα για την κοπελα!!!

Φιλακιαααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Τι μου κάνετε? Μια μέρα δεν μπήκα και όχι μόνο αλλαξατε θέμα, αλλά προχωράει και με ζήλο. 4-5 μέρες ζωής του δίνω :lol::lol::lol::lol::lol:

Εγώ σήμερα έχω γιατρό, επιτέλους μετά από 1 μήνα. Η κοιλιά μου έχει μεγαλώσει αρκετά και με δυσκολεύει σε κάποια πράγματα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα κ εγω πριν λιγο εκλεισα (επιτελους) ραντεβου για τον γιατρο του νοσοκομειου.αυτην την φορα σε αλλον.μου τον συστησε μια γνωστη που ειναι εγκυος κ δουλευει ως νοσηλευτρια εκει μεσα οποτε τους ξερει καλυτερα ολους.να δουμε κ αυτος τι σοι θα ειναι.στις 7/4 το πρωι εχω ραντεβου κ μετα στις 12 στον δικο μου.καθε βδομαδα θα το βλεπω το κοριτσακι μου....γιουπι γιουπι.η αληθεια ακομα δεν εχω αποφασισει αν θα φωναξω τον γιατρο που θα με παρακολουθει στο νοσοκομειο (μου ειπαν οτι γινεται) ή να παω κ οποιος τυχει (το εχω ηδη περασει μια φορα).θα παω κ σαυτον κ αναλογως...αλλωστε εχω ακομα καιρο για να αποφασισω.

οι υπολοιπες που ειστε?οεο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελισάβετ και Μιχαέλα!!!

Ελισάβετ με το καλό να δείς τη ζουζούνα σου!!! Θα περιμένουμε νέα σου!

Μιχαέλα με το καλό να πάς και στον καινούριο... να δούμε τι πουλιά πιάνει και αυτός! Θα το βλέπεις και πιο συχνά το μωράκι σου, τι καλά!!

Εγώ πάλι πώς τα κατάφερα και έχω ραντεβού κοντά κοντά... στις 12/4 για doppler και στις 14/4 στον γιατρό μου...θα το δώ απανωτά 2 φορές και μετά θα περιμένω 15-20 μέρες για να το ξαναδώ! :?:?

Κατερίνα μου τι να πώ?... καλά ξεμπερδέματα!!

Άντε να μπούν και τα υπόλοιπα κοριτσάκια να μας πούν τα νέα τους απο τους γιατρούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά!!!!Τι κάνετε??

Kiska μου μη στεναχωριέσαι... όλα καλά θα πάνε με τη φίλη σου.. ας περιμένει και τις αιματολογικές που παίζουν ρόλο και μπορεί να μην είναι τίποτα!!!Εσύ προσπάθησε να μην στεναχωριέσαι γιατί δεν είσαι μόνη σου,, ;)

Κατερίνα μου μπέρδεμα αυτό με τους γιατρούς.. τι να πω.. τουλάχιστον να κάνεις τη δουλειά σου!!

Γιελήζ, Μιχαέλα, Ελισάβετ καλημέρα σας!!!Ελισάβετ σήμερα έχεις γιατρό ε??? άντε με το καλό!!!

Τα νέα μας τώρα... η μπέμπα μας είναι 900 γρ. και κάτι ψιλά για εκατοστά δεν μου είπε αλλά μου ΄τόνισε ότι θα είναι κι αυτή ψιλή σαν τον αδερφό της!! :D:D Το βάρος της μια χαρά, το αμνιακό υγρό τέλειο και εννοείται ότι δεν έχει επηρεαστεί από το ζάχαρο!!!ΟΥΦΦΦΦ!!!Μου έφυγε ένα βάρος... :D

Μου είπε ότι το μωράκι μου είναι μια χαρά και να μην ανησυχώ... ότι η καμπύλη είναι οριακή αλλά όχι ότι έχω πρόβλημα... με διατροφούλα και προσοχή δεν θα εχουμε κανένα μα κανένα πρόβλημα!!!Η μικρούλα μου μας χαιρετούσε και στρυφογύρναγε σαν τρελή σαν να κατάλαβε ότι την βλέπαμε και μας έκανε χαρούλες!!!Ο γιατρούλης μου μου είπε ότι καλό κουμάσι θα βγει κι αυτή... σαν τον Νικόλα!!! :lol::lol: και πρόσθεσαι.. δεν θα μου ταφέρνεις και τα δύο στο ιατρείο όταν θα περπατάει κι αυτή εντάξει???? :lol::lol: Ο Νικόλας όποτε πάμε τον τρελαίνει!!Παίζουνε συνέχεια!!!

Στο τέλος μου έκανε και μια τεράστια αγκαλιά μου έδωσε κι ένα φιλί και μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου..εκείνος δεν ανησυχεί για τίποτα!! ;):P

Η κουνιάδα τώρα... είδαμε το σακούλι!!!!! :D:D είναι στη θέση του καλά κεντραρισμένο στην μήτρα και όλα φαίνονται τέλεια για το στάδιο που βρίσκεται...5η εβδομάδα.. της είπε βέβαια ότι θα πρέπει να σταματήσει το χορό(μπαλέτο & σύγχρονο) και μου τη στεναχώρησε λίγο.. αλλά θα το πάρει απόφαση κάποια στιγμή και θα το δεχτεί δεν μπορεί να κάνει κι αλλιώς!! ;) είμαι πολύ χαρούμενη για κείνη!!!!:D

αυτά τα νέα μας!!!!!σας ζάλισα!!! οι υπόλοιπες τι κάνετε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι αυτη η αναμονη κ εμενα με σκοτωνει.τωρα που πηρα για ραντεβου πιστευα οτι θα μου κλεισουν μετα τις 15(σιγα λεω να μην εχει τοσο γρηγορα).κ ομως σημερα πηρα κ το πρωτο ηταν στις 5 αλλα δεν βολευε εμενα γιατι εχω ενδοκρινολογο οποτε το επομενο ηταν στις 7.ξερω τουλαχιστον οτι θα το δω την αλλη βδομαδα κ οχι σε δυο.κατι ειναι κ αυτο!!κ το επομενο το λογαριαζω γυρω στις 3 με 5/5 που θα ειναι κ η εβδομαδα για την β επιπεδου,οποτε σε 20 παλι θα το δω.την τελευταια φορα με εκλεισε σε ενα μηνα ακριβως κ δεν περνουσαν οι μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε ευγενια σου εφυγε κ αυτος ο βραχνας...τωρα ηρεμησες.κανε αυτα που συμφωνησατε με το γιατρο κ ολα θα ειναι τελεια.μπραβο κ για την κουνιαδα!!!τον νικολα τον παιρνεις μαζι σου σε σε επισκεψεις ε?εγω την πρωτη φορα την ειχα παρει μια κ μοναδικη φορα κ ηταν τοτε που.....τωρα ακομα δεν την εχω παρει,απο την μια φοβαμαι,ειμαι λιγο συγκρατημενη κ οταν παμε δεν τις λεω οτι παμε για το μωρο γιατι ξερω οτι θελει να το δει.τις δειχνω μονο τις φωτο κ λεω οτι τις εβγαλα εγω (εγινα κ φωτογραφος παναθεμα με).μαλλον προς το τελος ισως την παρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ευγενία μου!!!

ΤΕΛΕΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΤΕΛΕΙΑ τα νέα σας!!! Πολύ χάρηκα!!! Μεγάλωσε και η μπουμπου!! Μπράβο!!! Καλή συνέχεια απο εδώ και πέρα και όλα να συνεχίσουν τέλεια!!!

Με το καλό και η κουνιάδα σου!!! Άντε να μεγαλώσει και το δικό της σακουλάκι να αρχίσει να γίνεται μωράκι και μετά δεν θα σκεφτεται ούτε τον χορό ούτε τίποτα!! :-p:-p:-p

Μιχαέλα μου και εγώ το πολύ 20 μέρες έχω απο επίσκεψη σε επίσκεψη και μετά τις 15 δεν περνάνε οι μέρες.. αμα ήταν μήνας δεν θα άντεχα με τίποτα!

Μιχαέλα να έρθω να μας βγάλεις και εμάς καμιά φωτό!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου η μικρή σου είναι και μεγαλύτερη και καταλαβαίνει πιο πολλά από τον Νικόλα!!Κάποιες φορές τον παίρνω μαζί μου γιατί δεν μπορεί η πεθερά μου η καποιος άλλος να τον κρατήσει... πριν την εγκυμοσύνη τον έπαιρνα πιο συχνά.. τώρα στις μεγάλες εξετάσεις (αυχενική,β επιπέδου)δεν τον έχω πάρει γιατί όσο να ναι παιδάκι είναι και το μυαλό του γιατρού το θέλω στη δουλειά του εκείνη την ώρα!! :lol:

Λογικό είναι να το σκέπτεσαι.. στο έχει αναφέρει η μικρή για τηνπροηγούμενη φορά? Μετά τη β επιπέδου είναι καλύτερα να την πάρεις να το δει.. αφού το θέλει κιόλας!! ;)

Φωτογράφεεεε!!!! Τράβα κι από εδώ μια φωτό καλέ!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ευγενια ειναι οτι δεν το εχει ξεχασει ποτε κ οταν τις ειπαμε οτι η μαμα περιμενει μωρακι μου ειπε [μαμα η παναγιτσα το εκανε καλα?δεν ειναι τωρα αρρωστο για να μας το παρει?]κ η αληθεια οπως ειπες καταλαβαινει αρκετα.

κοριτσια στειλτε μου με μειλ τις κοιλιες για να σας φωτογραφισω :lol::lol: πλακα πλακα αν μπορουσα καθε μερα φωτο θα ειχαμε...φρεσκια φρεσκια...σαν το γαλα κ την εφημεριδα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα σας!!!!!! τι κανετε κοριτσακια μου?

Κισκα μου μπορει να μην ειναι τιποτα για τη φιλη σου. Το αποτελεσμα της αυχενικης βγαινει απο τον συνδιασμο των αιματολογικων και του υγρου, αλλά για να ειναι και σιγουρη ας κανει την αμνιοκεντηση.

Κατερινα μην μπλεξεις με το Ικα και τους γιατρους...μπαλακι...

Ευγενια τελεια τα νεα σας!!! Μην ανησυχεις για το ζαχαρο αφου σου ειπε ο γιατρος!!

Ελισαβετ με το καλο ο γιατρος!

Εμεις τωρα, μεγαλωσαμε ειμαστε 1100 γρ. Ο καινουριος γιατρος πολύ καλός, ανθρωπος που σου εμπνεει εμπιστοσυνη. Ολα καλα μας ειπε, του πηρα και ολες τις εξετασεις και κρατησε ιστορικο. Βεβαια μου ειπε γιατι ακομα δεν εκανα καμπυλη ζακχαρου, και θα παω την Παρασκευη. Και το αλλο, μολις του ειπα οτι εφοσον ειναι ολα καλα θα ηθελα να γεννησω με φτ μου ειπε οτι αυτο εννοειται. Χαρηκα πολυ γιατι ειχα ενα αγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελήζ μου το ελπίζω γιατί είναι λίγο αγύριστο κεφάλι!!!Ο άντρας μου μου είπε εχτές ότι πολύ φοβάται ότι τώρα θα γίνει ανυπόφορη!!! :lol::lol: Για να δούμε.. ελπίζω να βάλει μυαλό γιατί μετά το γιατρό εχτές είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην χορεύει κι ότι θα δεχτεί και μια δουλειά για παράσταση στο Ηρώδειο που θα γίνει τέλη Ιουλίου!!! :shock::shock: Της λέω καταλαβαίνεις ότι ΄τοτε θα έισαι στον 5ο????? θα μπορείς να χοροπηδάς και να κάνεις πιρουέτες?? Τέλος πάντων μακάρι να βάλει μυαλό..αλλιώς ας κάνει ότι νομίζει ότι είναι καλύτερο για εκείνη!!

Μάχη μου μπράβο!!!!!!Πολύ χαίρομαι με τον καινουριο γιατρό!!!! μεγαλώσατε κι εσείς ε????τέλεια΄!καλή συνέχεια κοριτσάκι από εδώ και πέρα... με όποιον γιατρό κι αν το αποφασίσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μάχη μου πολύ καλά τα νέα σας!! Μπράβο!! Καλέ ολόκληρο παιδί γίνατε εσείς!!! Φτού φτού!!! Καλή συνέχεια κοπέλα μου!!! Ολα καλά και με τον γιατρό... Ωραία!!!

Για την καμπύλη σου είπε ότι έπρεπε να γίνει νωρίτερα? :roll::roll::roll: ούτε ο δικός μου μου είπε να την κάνω...

Κορίτσια τώρα που είπαμε για φωτό... άντε να βάλουμε πάλι να δούμε πόσο μεγάλωσαν οι κοιλιές μας!! Το Μαράκι έκανε την αρχή χθές!

Ευγενία μου μόλις το δεί να της κουνάει χεράκια ποδαράκια και αν όχι τότε... μόλις νιώσει τις πρώτες κλωτσιές πιστεύω δεν θα σκέφτεται το ίδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες μου. τελεια τα νεα σας και πολυ χαιρομαι γι αυτο. εμεις εχουμε σημερα ενδοκρινολογο και την δευτερα γυναικολογο!. α!και μεσα στην αλλη βδομαδα μαλλον την καμπυλη ζαχαρου. αντε και να δουμε. ο ανηψιος μας εχει ξετρελανει ολους, η μπεμπα μου κανει και αυτη τα δικα της και ξετρελαινει με τις κλωτσιες της και κοριτσια ειλικρινα περπαταω σαν παπια συγκαμενη. να δω ποσα γραμμαρια εχει παει η μικρουλα. δευτερα ψωνισαμε κιολας. και η μικρη εκανε τουμπες μεσα στην κοιλια μου.

αυτα! πολλα εγραψα σημερα.

παντως χαιρομαι που βαδιζουμε ολες καλα και ειμαστε χαρουμενες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τωρα προσεξα το τικερ μου. αν παω με φυσιολογικο τοκετο θελω αλλες 102 μερες. ωωωωωωωωωωωω

περναει ο καιρος τελικα οταν εχεις καλη παρεα

εσας εννοω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...