Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

Μαχη και Ευγενία ήρεμαααααααα!!! :lol::lol: Υπομονη κορίτσια...

Εγω εφαγα, πηρα και τα χαπακια μου και ξαπλα!!

Μπραβο βρε Μπεμπουλίνο...τη δικια σου συνταγη θυμόμουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερινάκι αυτό το μαγαζί που λες είναι κοντά στο σταθμό?? γιατί αν λες αυτό κάνει τέλεια πεινιρλί!!!Μια χαρά είναι η σαλατούλα... ωραία ιδέα και χορταστική!!!

Δεν ξερω αν ειναι κοντα στο σταθμο..παμε απο Καλογρεζα..αλλα φτιαχνει μονο πεινιρλι με κιμα ειναι το κλασσικο,κ εχει προσθεσει κ με τυρι και με αλλαντικα τατελ χρονια και δινει κ για εξω σκετα σκαφακια!!Η ζυμη μοιαζει με αυτη απο το σουβλακι!!!

Ειναι σε ενα στενακι μεσα ενα μικρο μαγαζι!!!!

Το ιδιο λεμε??

Τελειο ομως ειναι ε???

Εγω φακες θα φαω αυριο!!Τεταρτη κ Παρασκευη Νηστευω τον τελευταιο χρονο!!!

Λοιπον παω να ετοιμασω το γευμα μου!!!!!!Τα λεμε μετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μάλλον το ίδιο λέμε!!! Πεινιρλί με κιμά!!Το πιο τέλειο που έχω φάει ποτέ.. Είναι ένα μικρό μαγαζάκι που δεν κάνει ντελίβερυ.. πολύ μικρό..

Πω πωωω.. τι μου θύμησες τώρα!!! Να είχαμε τώρα ένα.. ή μάλλον δύο με την πείνα που έχω!!! :lol::lol:

Μου αρέσουν πολύ και είναι και ελαφρυά.. Γυρνώντας από το μαιευτήριο θα κάνω μια στάση κι εκεί!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου επέστρεψα. Ανοίξατε καινούργιο έ;;;Αλοίμονο!!!! :lol::lol: Πέρασα ένα πολύ ωραίο τριήμερο, ξεκουραστήκαμε, φάγαμε μέχρει σκασμού...ένιωσα λίγες τύψεις. Λίγες όμως :D:D:D Κρυολόγησα όμως αλλά δεν το άφησα να με χαλάσει...εγώ κυκλοφορούσα με ζακέτα, μπουφάν οι τουρίστες με σαγιονάρες και στραπλες και μαγιώ, και αρρώστησα εγώ;;; :evil::evil:

Με ειδοποίησαν ότι την Πέμπτη τελειώνει οριστικά η αντικατάσταση που κάνω σε σχολείο και προβληματίζομαι αν πρέπει να ζητήσω καινούργια αντικατάσταση ή να καθήσω σπιτάκι μου :?:? Ο άντρας μου επιμένει ότι είναι καιρός να ξεκουραστώ. Απλά είμαι πολύ υπερκινητικό άτομο για να περιοριστώ σπίτι. Απ την άλλη θέλω να αρχίσω να ετοιμάζω τα πράγματα του μωρού μου. Ήρθε η νύφη μου χτες και μου φέρε ρουχαλάκια για 0-3 μηνών τα περισσότερα ολοκαίνουργια. Τέλεια... κάθε λίγο πηγαίνω και τα βλεπω και προσπαθώ να φανταστώ το γιο μου φορώντας τα. Μου φαίνεται απίστευτο...Το σαββατοκύριακο θα τα πλύνω και θα τα σιδερώσω να ναι έτοιμα.

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω τώρα, έχω απ την Πέμπτη να μπω άρα φαντάζομαι πόσες σελίδες θά ναι :lol::lol::lol: Πραγματικά εύχομαι να στε καλά και τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα.

Θα τα πούμε αργότερα.

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι την γλυκοξινη πως την κανεις;Μας το ειχες γραψει;Δεν θυμαμαι... :roll:

Καλη ξεκουραση κοριτσια και καλη ορεξη!

Εβαλα την μαμα μου να φτιαξει την φακη γιατι κουραστηκα...Θα μου βρασει και κολοκυθακια και θα φαμε.

Καθαρισα τα μπανια,με βοηθησε και ο αντρας μου γιατι που να σκυβω στην ντουζιερα εγω να τριβω...Πιασαμε τις δουλειες αυτες τις μερες μιας και εχει αδεια.Ευτυχως τελειωσαμε,μονο οι βεραντες εχουν μεινει αλλα μαλλον αδικα θα τις κανουμε γιατι βλεπω και εδω συννεφια...Θα τις αφησω για την αλλη εβδομαδα.

Προσοχη με τους κιμαδες απ'εξω κοριτσια.Δεν κανει να τρωμε. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια με ξελιγωσατε :P:P:P:P:P Πεινιρλι με κιμα μμμμμ, ξερετε και τι αλλο ειναι τελειο τα πιροσκι μμμμμ

Ευγενία εγω έλεγα μηπως σχολασω νωριτερα αλλά υπολογισα χωρις τον ξενοδοχο....

Εντωμεταξυ εχω και εγω γιατρο και ειναι 6.30 το ραντεβου αλλά στη Λαρισα δηλαδη 45 λεπτα δρομο. Μεχρι να παω σπιτι, να φαω, να κανω και κανενα μπανιο, με βλεπω να τρεχω να προλαβω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα,δεν μ'αρεσει ουτε το πεϊνιρλι ουτε τα πιροσκι.Ειδικα τα 2α που ειναι και τηγανιτα,δεν τα θελω καθολου!Προτιμω την πιτσα! :lol:

Μολις ειδα πως το βραδυ μου εχει φιλετο κοτοπουλο και πιτα,οποτε θα παραγγειλω σουβλακι κοτοπουλο!Γιαμμμ!Θα βαλω και τζατζικι μεσα-παρασπονδια αλλα δεν πειραζει,θα την ρωτησω αν μπορω να το κανω. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου φύγε νωρίτερα... οι δουλειές δεν τελειώνουν!Μην τρέχεις και σαν το Βέγγο τελευταία στιγμή!!!

Εγώ σε μια ώρα θα φ'υγω και μου φαίνεται αιώνας μέχρι τότε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μάλλον το ίδιο λέμε!!! Πεινιρλί με κιμά!!Το πιο τέλειο που έχω φάει ποτέ.. Είναι ένα μικρό μαγαζάκι που δεν κάνει ντελίβερυ.. πολύ μικρό..

Πω πωωω.. τι μου θύμησες τώρα!!! Να είχαμε τώρα ένα.. ή μάλλον δύο με την πείνα που έχω!!! :lol::lol:

Μου αρέσουν πολύ και είναι και ελαφρυά.. Γυρνώντας από το μαιευτήριο θα κάνω μια στάση κι εκεί!!!! :lol::lol:

Ναι αυτο ειναι!!!!!!!!!!!!!Απλα τελειοοοοο!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλινο εγω δεν τρωω κοτοπουλο απο εξω καθολου. Απ'εξω τρωω μονο μοσχαρι και αρνι. Δεν σου ειπε ο γιατρος κατι για το κοτοπουλο απο εξω?? (ο καθε γιατρος τελικα λεει τα δικα του)

Ευγενια μου περιμενω κατι χαρτια να μου ετοιμασουν να τα γραψω στον υπολογιστη και αναγκαστικα ειμαι standby. επισης καποιον να μου φερει ενα χαρτι και απο τη 1:30 που θα το εφερνε πηγε 3 και ακομα να φανει. Ετσι δεν μπορω να φυγω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο Μάχη μου!!!΄Κι εμένα απλά μου είπε να τρώω κρέατα που να είναι καλά ψημένα.. όσο για το κοτόπουλο καλό θα είναι να το αποφεύγουμε γιατί αλοιώνεται πιο εύκολα.... Σαφώς και ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.. είμαι περίεργη να δω τι θα πει ο δικός μου μόλις δει την καμπύλη και τη διατροφή που μου έχει δώσει ο διαβητολόγος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου η γιατρος μου ειπε γενικα να αποφευγω τα κρεατα απ'εξω,γιατι μπορει να μην ειναι καλοψημενα,οχι μονο το κοτοπουλο...Και κιμαδες ακομα χειροτερα,καθολου απ'εξω.Ουτε λαχανικα.Εγω ομως τρωω κρεας,αλλα παντα απο μαγαζια που ξερω οτι ειναι καλα και καθαρα και εχουν καταναλωση και παντα τονιζω να ειναι καλοψημενα.Αν δεν ειναι δεν τα τρωω. ;) Ειδικα ο σουβλατζης μας με εχει μαθει πια,καθε φορα του λεω πολυ καλοψημενα γιατι ειμαι εγκυος.Σχεδον τα καιει ο καημενος! :lol:Πολλες φορες παιρνω να παραγγειλω και του εχουν τελειωσει τα σουβλακια 'η το κοτοπουλο,μιλαμε εχει τρελη καταναλωση,δεν παιζει να ειναι μπαγιατικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου είχαμε διακοπή ρεύματος στη δουλειά γιαυτό έφυγα απότομα... ξεκίνησα να πάω που λέτε στη διαιτολόγο και με πήρε τηλ. στο δρόμο για να μου πεί να μην πάω γιατί και εκεί είχαν διακοπή....και έτσι ήρθα σπιτάκι μου... έβαλα το φαί στο φούρνο και είπα να μπώ μέχρι να γίνει....

Chrystalleni μου περαστικά!! Τουλάχιστον πέρασες καλά! ;);)

Βλέπω πάλι για φαγητά μιλάτε!! Τι άλλο? :lol::lol::lol:

Κοτόπουλο, και κιμά απέξω και εγώ αποφεύγω να τρώω... όπως επίσης και τζατζίκι... γιατί έχει αγγουράκι μέσα... και το βάζουν με τη φλούδα και δεν ξέρω πόσο καλά το πλένουν...

Όσες έχετε γιατρό σήμερα με το καλό να δείτε τα ζουζούνια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΜαμα Νικολα,ο διαβητολογος σου εχει δωσει την διατροφη;Ε,πες το τοσο καιρο!Γι'αυτο ξελιγωνεσαι κοριτσι μου.Που να ξερει αυτος να μετρησει ισοδυναμα και θερμιδες,δεν ειναι δουλεια του...Καλυτερα θα ηταν να πας σε διαιτολογο και να του πεις το ιστορικο σου.Αυτοι ειναι αρμοδιοι να γραφουν διαιτες και οχι ο καθε γιατρος!Αλλα να ειναι καλος,να ξερει να γραφει διαιτες για εγκυες,διαβητικους κλπ.Ο καθενας στο ειδος του. ;)

Αν ησουν Θεσ/νικη θα σε εστελνα στην αδελφη μου να λιγδωσει το εντερακι σου και να πεσει και το ζαχαρο. :lol: Εμενα ειναι σουπερ!Δεν εχει ανεβει καθολου και οπως σου ειπα ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΩ!

Ντιοσα για το τζατζικι δεν το ειχα σκεφτει αλλα και παλι θα φαω! :lol: Για μια φορα δεν πειραζει.Δεν μπορω να τα στερουμαι και ολα,μου την δινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα μια χαρα ηταν η σαλατα με τα αυγα!!!Την ευχαριστηθηκα,ι ηταν κ παρα πολυ μια σαλατιερα γεμισα!!!!!!Και εννοειτε πως την εφαγα ολη!!!!!

Κοτοπουλο απ εξω κ γω το αποφευγω!!Και μονο απο καπου που ξερω οτι ειναι οκ τρωω!!Επισης δεν τρωω καθολου μαρουλι απ εξω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα να ειναι καλοψημενα απ'εξω εννοειται. Απλά το κοτοπουλο το αποφευγω για λογους σαλμονελλας πιο πολυ δηλαδη αν το εχουν αποψυξει και μετα το ξανακαταψυξουν. Απο αποψη εμπιστοσυνης βασικά.

Σε καμια ταβερνα που τρωμε(σε γνωστους συνηθως) τρωω αρνι συνηθως και μονο βραστα λαχανικα, ωμα ποτε. Τωρα αν εισαι σιγουρη για την ποιοτητα δεν το συζητω. Για ωμα λαχανικα εννοειται οτι ουτε καν το σκεφτομαι να παρω απ'εξω. Και επιρεαστηκα και τοσο πολυ που δεν ξερω αν και μετα την εγκυμοσυνη τα τρωω κιολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου φεύγω σε λίγο!!!Μακάρι να πάνε όλα καλά με τον γιατρούλη και η μπουμπού μου να είναι οκ!!Ανυπομονώ να δω και το σπόρι της κουνιάδας!!! :P:P:P έφαγα τα γεμιστά μου και προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι χόρτασα.. ή μάλλον για να είμαι πιο σωστή ότι δεν θα πεινάω πάλι σε μια 'ωρα!!!! :lol::lol: γιατί τωρα ηρέμησα λιγάκι!!

Μπεμπουλίνο θα δω τι θα μου πει κι ο γιατρός μου και αναλόγως θα πράξω!!!Νομίζω όμως ότι οι διαβητολόγοι μπορούν να δώσουν διατροφή για διαβητικούς κτλ!!! Εν μέρη δεν είναι η δουλειά τους? Μπορεί και να κάνω λάθος... θα δείξει..

Κρυσταλένη μου περαστικούλια σου!!!!Ετοιμάζεις τα ρουχαλάκια σιγά σιγά ε?? Ωραίες αυτές οι προετοιμασίες... πολύ γλυκές...

Καλό απόγευμα και θα τα πούμε ή το βραδάκι ή αυριο το πρωί!!!!!!!!!!!!Ευχηθείτε να είναι όλα καλά!!!(Καλέ τέτοιο άγχος δεν είχα όυτε πριν τη β'επιπέδου!!) :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου ξάπλωσα λίγο και παρασύρθηκα βλέποντας μια ταινία...

Μπεμπουλινο μου η γλυκοξινη που εχω είναι ετοιμη κι απλά προσθέτω το κοτόπουλο...

Χρυσταλλένη μου περαστικά...Οσο για την αντικατάσταση μείνε σπίτι να ξεκουραστείς. Μπορείς αμα θες να σου γράψει ένα χαρτι ο γιατρός ότι σου δίνει άδεια και κάνε αίτηση στις κοινωνικές ασφαλίσεις για επιδομα ασθενείας.

Οσο για τα φαγητά απ'έξω...εμένα ο γιατρός δεν μου έχει απαγορεύσει τίποτα αλλά προσπαθώ όσο γίνεται να μην τρώμε πολύ απ'εξω..Δεν εχω και κανένα κοντά να με βοηθήσει με το θέμα του φαγητού...

Καλό γιατρό Ευγενία και Μάχη!!!Όλα καλά θα είναι...περιμένουμε νέα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία στο καλό!!! Περιμένουμε νέα!!

Καλή χώνεψη σε όσες φάγατε!!

beboulino ούτε εγώ το είχα σκεφτεί... ο άντρας μου το σκέφτηκε... όπως επίσης σκέφτηκε και το άλλο...όταν πάμε να φάμε κανένα τόστ απέξω ζητάει να βγάζουν τα υλικά που θα μπούν μέσα στο δικό μου τόστ απο το ψυγείο...και όχι απο την βιτρίνα... το γιατί? γιατί οι περισσότεροι βάζουν τα υλικά που είναι στη βιτρίνα πάνω σε μαρούλι (για διακόσμηση) και το κασέρι π.χ. αν ακουμπάει το μαρούλι δεν το θέλουμε... μου φαινόταν υπερβολικό όλο αυτό που έκανε αλλά όταν μου είπε τόσα χρόνια σε κουζίνες δούλευα άσε να ξέρω κάτι παραπάνω με έπεισε!

:lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυγενια και Μαχη καλο γιατρο!Ντιοσα καλη ορεξη!

Ο αντρας σου εχει δικιο,αν και οταν η φετουλα τυρι ειναι πανω πανω,δεν ακουμπαει στο μαρουλι. ;) Αποφευγω και εγω τα λαχανικα απέξω,ετσι και αλλιως δεν μου αρεσουν οι σαλατες,αλλα δεν μπορω να σκεφτομαι και το καθετι...Μου τη βαραει! :lol:

Φαγαμε φακη,κολοκυθακια,ψωμακι,ανοιξα και ενα τονακι για τον αντρα μου και φουσκωσαμε!Τσιμπησα και εγω μια πιρουνια τονο,αν και απαγορευεται στην εγκυμοσυνη.Αλλα μου μυρισε και δεν αντεξα!

Τωρα εφτιαξα εναν καφε τιραμισου και πινω.Μμμμ,τελειος!Χθες δεν ηπια καθολου καφε,οποτε οκ.Το ζαχαρο να δουμε μετα... :lol: Εχουμε την καφετιερα τασσιμο και παραγγειλαμε μια ολοκληρη κουτα καφεδες,τσαι και ροφηματα!Καφετερια εχουμε γινει! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες..τι κανετε??Διαβασα και για τα φαγητακια σας..και εγω κανω σνιτσελ στο φουρνο και μαλιστα με κρεμα γαλακτος..μιαμ μιαμ τα λυγουρευομαι τωρα..ετχες το μεσημερι εκει που κοιμομουνα..μου μυρισε καρυδοπιτα...και μετα σκεφτομουνα καρυδοπιτα με παγωτο και μου ετρεχαν τα σαλια...πρεπει να αγορασω να μου φυγει η λυσσα...σημερα βρε κοριτσια αισθανομαι ενα βαρος στην κοιλια μου...νομιζω θα σκασω...στεναχωρεθηκα και λιγο λετε να παιζει ρολο??Η κολλητη μου το καλοκαιρι ειχε μεινει εγκυος και στις 10 βδομαδες τις πηραν το παιδι γιατι βρικαν οτι ειχε καποιο προβλημα οπου μετα απο εξετασεις που εκανε ητανε λεει απο μυ κοπλασμα..τωρα ξανα ειναι εγκυος και μαλιστα με λιγη διαφορα απο εμενα.Σημερα πηγε για αυχενικη και βρικαν λιγο παραπανω υγρο απο οτι πρεπει..παω να σκασω μιλαμε...λες..οκ μια φορα γινεται...αλλα και 2η???Μακαρι να πανε ολα καλα,την ειπε να το ξαναδουνε την Πεμπτη να βγει και η αιματολογικη..τι τα θες παω να σκασω ομως!!Απιστευτα..εκει που νομιζεις ολα μια χαρα..τι μπορει να γινει...ξερει καμια για αυτο το παραπανω υγρο?Εγω ειμαι λιγο ασχετη δεν μου εχει ξανατυχει..λετε να χρειαστει αμνιοπαρακεντηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε ξερω για το θεμα που ρωτας.καμια φορα ειναι κ απλη τυχη.εσυ ομως να μην επηρρεαζεσαι ε?οτι συμβαινει σε καποια δε συμβαινει σ ολες.

οσο για το βαρος χαμηλα,εμενα με πιανει απο το εντερο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...