Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

καλησπερα κορτσουδια.........το πρωι πηγαμε λοιπον στον καινουργιο γιατρο του νοσοκομειο.μου φανηκε καλως αν κ δεν ειπαμε πολλα πραγματα.ειδε τις εξετασεις,ολα καλα κ απλα μου εδωσε σιδηρο.μου ειπε οτι ο αιματοκριτης για εγκυμοστνη ειναι καλος(35) κ πως σιγουρα θα πεσει κ αλλο.οποτε ας περνω σιδηρο για να νοιωθω κ καλυτερα.υστερα με εστειλαν για υπερυχο πανω στην μαιευτικη κ η κοπελα που μου τον εκανε ηταν πολυ καλη(αυτη ηταν κ την αλλη φορα).ειδαμε την μπουμπου μας,μαλλον κοιμοταν γιατι δεν φαινοταν κ πολυ ορεξατη για κουνηματα...μετρηθηκαμε 247γρ.(καλα δεν ειναι?)...πηραμε τις φωτο κ φυγαμε.σημερα σε μια ωρα ξεμπερδεψαμε,γρηγορα σε σχεση με την αλλη φορα.τελικα μαλλον θα συνεχισω μαυτον τον γιατρο στο νοσοκομειο.μου φανηκε ευγενικος κ γλυκομιλητος.την αλλη φορα θα τον ρωτησω κ για την γεννα,αν μπορω να τον καλεσω.τωρα την τριτη εχω ραντεβου με τον γιατρο μου(τον εξωτερικο).

γιεληζ περαστικα σου...γαστρεντεριτιδα?γιατι εδω σε εμας θεριζει πολυ.

κατερινα πολυ ομορφα τα πραματακια σας.εγω παρομειο θεμα με ζωακια εχω την κουρτινα της μικρης μου.

σας αφηνω...λεω να παω για καφε σε μια φιλη.τα λεμε αυριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια, σήμερα με έπιασαν απίστευτες λιγούρες. Όχι κάτι συγκεκριμένο βασικά ότι έβλεπα μπροστά μου ήθελα να το φάω :lol::lol: Για να τις αποφύγω αποφάσισα να βγω εκτός σπίτιου, να πάω πανεπιστήμιο με τον άνδρα μου που θα συναντούσε τη supervisor του για την εργασία του. Ο άνδρας μου ενθουσιάστηκε με το "ενδιαφέρον" μου.χεχεχεχε. Πήγαμε και από ένα κατάστημα και είδα αμαξούδες. Ωραίες ήταν. Μάλλον καταλήγουμε στην Peg-Perego, Pliko switch που έχει περιστρεφόμενο κάθισμα. Χρώμα πορτοκαλί ή λαχανί. Θα δείξει. Η κοπέλα στο κατάστημα αποδείχθηκε ότι είναι γνωστή του άνδρα μου - απ το ίδιο χωριό - και αποφάσισε να μας κάνει έκπτωση απο 450 ευρώ, 360!!!! καλά δεν είναι;;;

Διοσάκι μου περαστικά, τα πέρασα και εγώ και δεν είναι ότι καλύτερο. Το μόνο θετικό, περιορίζει την όρεξη μας και τις θερμίδες για κάτι μερούλες :lol::lol::lol: Να μας λείπει όμως.

Στο μεταξύ άρχισε να πονάει η πλάτη μου αυτές τις μέρες. Το νιώθετε και εσείς;

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες..αχχχ για τσουρεκια διαβασα και μου τρεχουν τα σαλια...εγω δεν θα κανω φετος τσουρεκι δεν μπορω και πολυ ωρα ορθια και να μυριζω..να ειναι καλα τα ετοιμα...μου αρεσουν τα αφρατα με ωραια γευση και λεω ωραια γιατι δεν θελω αυτα τα βλαχικα που μυριζουν σαν μαστιχα...μπλιαχ..

-Maraki το πετρωμα εκει καπου ψηλα πρεπει να ειναι ψιλοσυσπασεις..αυτο θυμαμαι δηλαδη στο γιο μου...να το πεις στο γιατρο

-Μιχαελα περιμενουμε νεα απο το γιατροοο με το καλο!

-Ρε Γιωργιο ελεος...τι φωτο ειναι αυτες που βαζεις σημερα...για να μου τρεχουν τα σαλια???ελεος....

-Χρυσα μια χαρα ειναι ο αιματικριτης σου και εγω 37 εχω η κολλητη μου ειχε 26 και κανει αγωγη με ενα σωρο σιδηρα...και καταφερε να ανεβει στο 28 οποτε εμεις σουπερ ειμαστε

-Κατερινα πολυ ωραια η κουνια και κουκλος ο μπεμπης

-Περαστικα Γιελιζ μου..ιωση δεν εχω αλλα απο εμετους μια χαρα σε καταλαβαινω

-Crystalleni μια χαρα ειναι η τιμη γιατι το κοιταγα και εγω αυτο το καροτσι γιατι εχει σε μωβ και γυριζει το καθισμα και μπορεις να βλεπεις το μωρο αλλα και εμενα στα 450 μου ειπε..εχω δει και ενα αλλο hello kitty που μου αρεσει πολυ αλλα θελω να το δω απο κοντα..αν τελικα δεν ειναι καλο θα καταληξω στο αλλο και ειδα σε καποιο site οτι πρεπει να εχει και σε ροζ...

Κοριτσια ειμαι χαλια σημερα..τη νυχτα ποναγα χαμηλα λες και περιμενω περιοδο Σημερα ολη μερα ειχα πονους και που και που πιο δυνατοι δεν μπορουσα ουτε να φαω..αυριο θα παω στο γιατρο για να δει για την ουρολοιμοξη που πρεπει τελικα να εχω,τι θα μου δωσει και να δω και για τους πονους,τωρα καθομαι και δεν κουνιεμαι καν...εκανα και πολλες δουλειες αυτη τη βδομαδα και μπορει να φταιει και αυτο...φιλακια κοπελιεςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!Ειναι καμια εδω;

Σημερα τελειωνει η αδεια του αντρα μου και θα παει στην δουλεια νυχτερινος και θα ειμαι μοναχουλα. :(

Πηγα και πηρα τις εξετασεις του θυροειδη,ολα καλα!Θα παω στον ενδοκρινολογο να τις δειξω.Δεν νομιζω να μου αλλαξει το χαπι,ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα ολα.

Τι τα ηθελα τα μακαρονια σημερα;Το ζαχαρο μου ανεβηκε 150! :shock: Δεν μου εχει ξανανεβει τοσο,ουτε οταν εφαγα απ'εξω ουτε με τις πατατες και το ρυζι.Πρωτη φορα ανεβηκε τοσο με το φαγητο...Απαπα,τερμα τα μακαρονια!

Κισκα περαστικα!

Σισσυ,ο αιματοκριτης σου με τον σιδηρο δεν θα πεσει αλλα θα ανεβει. ;) Εμενα απο 37 πηγε 39.2 με τον σιδηρο.Μια χαρα και η μπεμπα σου!Η δικη μου που ειναι στην ιδια εβδομαδα ειναι 275γρ.αλλα ειναι 4 μερες μεγαλυτερη. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα μανούλες ...

σας χάνω γιατι δεν 'εχω πολύ χρόνο....αλλά ενα ντου το κάνω :D:D

Chrystalleni μου εμένα η πλάτη μου απο τώρα πονάει ξυπνάω λες κ έσκαβα....όσο για τη μέση χάλια ..δεν μπορώ όρθια πολύ ώρα........και αν κάνω το λάθος κ σκύψω για καμια δουλειά μετα τέρμα...αλλα στη μέση είχα πρόβλημα κ πριν την εγκυμοσύνη....η πλάτη είναι νέο φαινόμενο..

καλησπέρα beboulino μου ...

Για να διαβάσω κ τα νέα σας όσο μπορώ....

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα τώρα κοριτσάκι μου, εντάξει με τραβάει η τομή αλλα ευτυχώς τώρα όλα καλά.

Διάβαζα τωρα τα νέα απο τα κοριτσάκια μας, κούκλος ο μπέμπης της Κατερίνας κ βλέπω έχετε ξεκινήσει αγορές, εγω δεν έχω πάρει τίποτα απολύτως, κατι φανελάκια που μου φέρανε δώρο τα έχω βάλει μπροστά απο το κρεβάτι μου να τα βλέπω για να πιστεψω ότι σε λίγο θα γεννήσω το μπέμπη μου...........αχ είμαι πολύ χαρούμενη...

Εσυ μοναχούλα? ε όχι κ μόνη έχεις το μωράκι έτσι? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερίζω τα ΚΑΠΗ!!! :lol::lol::lol::lol: Ευχαριστώ και πάλι για τα περαστικά κοριτσάκια μου...

Μιχαέλα μου μια χαρά τα νέα σας!!! Μεγάλωσε η μπουμπού!! Μια χαρά είναι το βάρος της!!! Καλά να περάσεις στη φίλη σου!!!!

Chrystalleni μου πολύ ωραίο το καρότσι και πολύ καλή τιμή.... όσο για την πλάτη με πονάει εδώ και αρκετό καιρό όπως και η μέση και τα πόδια!! Πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό, προσαρμόζεται το σώμα μας στην εγκυμοσύνη...Όσο για την γαστρεντερίτιδα και τις θερμίδες που αποφεύγουμε είναι πολύ σωστό.. απο χθές ζυγίζω 1 κιλό λιγότερο!! :lol::lol:

kiska μου και πάλι περαστικά σου...Μπορεί να κουράστηκες και γιαυτό να πονάς... ξεκουράσου όσο μπορείς!!

Νίκη μπράβο για τα αποτελέσματα του θυροειδή...

Νικόλ μου!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: Ούτε εγώ έχω ψωνίσει τίποτα... Δεν πειράζει ας είναι καλά τα μωρά μας και θα τα ψωνίσουμε όλα μαζεμένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσάκια το ζαχαρωτουλι έχει μπει καθόλου?

Γεια σου Diosaki ΜΟυ....... :D ναι κ εγω τελευταια στιγμή με βλέπω..να ανοιξει κ άλλο ο καιρός και έυχομαι να προλάβω................. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσάκια το ζαχαρωτουλι έχει μπει καθόλου?

Γεια σου Diosaki ΜΟυ....... :D ναι κ εγω τελευταια στιγμή με βλέπω..να ανοιξει κ άλλο ο καιρός και έυχομαι να προλάβω................. :D

Θα προλάβουμε μωρέ....

Τη Ζαχαρένια δεν την έχω δεί και εγώ πολύ καιρό... :roll::roll::roll: Μακάρι να είναι καλά και ας μην μπαίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαχη....μαλλον το ριξανε στις ξαπλες ή στις δουλειες οι υπολοιπες.κ ναι επιτελους παρασκευη!!!χθες επειδη δεν πηγα δουλεια την μικρη την αφησα στην πεθερα μου(μην ξυπναμε κ πρωι πρωι :lol::lol: )κ ξεμπερδεψαμε κ νωρις απο το γιατρο, το ειχα γιορτη :lol::lol: κ σημερα μου κακαοφανηκε που ξυπνησαμε για σχολειο κ δουλεια.αλλα ευτυχως παρασκευη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!Καλε που ειναι ολες σημερα?

Εγω μολις γυρισα απο την καμπυλη ζαχαρου,αηδια.Νιωθω να ανακατευομαι.. :(:(:(

Μιχαελα μου μια χαρα τα νεα σας!Οσο για τον αιματοκριτη ειναι μια χαρα,πιστεψε με!

Νικολ μου τι κανεις?Πολλα φιλια στο ζουζουνι σου!

Χρυσταλλενη η πλατη με ποναει κι εμενα απο το 2ο μηνα ακομη..Υπομονη..

Νικη μου ατιμα πολυ τα μακαρονια,ανεβαζουν παααρα πολυ το ζαχαρο!Με 2-3 μερες διατροφη καλη θα εισαι μια χαρα.

Κισκα μου πως εισαι?Παλι αναγουλες?

Γιεληζ εσυ?Ελπιζω να ειστε καλυτερα κ οι δυο σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mιχαελλα καταλαβαινω οτι σου κακοφανηκε...κι εγω την Τριτη το ιδιο επαθα. Αν γινοταν να πηγαιναμε για δουλεια 3 φορες την βδομαδα... ;););)

Σοφακι, χαλια η γλυκοζη.....σε καταλαβαινω.....

Χτες ελεγα στον αντρα μου τι ρουχα θα φορεσω του μπεμπη οταν βγουμε απο το μαιευτηριο!!!! Θα φορεσουμε φορμακι πολο, και παντελονακι, και παπουτσακια τζιν σταρακια :lol::lol::lol: Αχ ποσο το περιμενω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θα ηταν αχημο τρεις φορες...αλλα να πληρωνομαστε για πεντε :lol::lol::lol: ισως σε καποια αλλη χωρα ή καλυτερα σε καποιον αλλον πλανητη :lol::lol:

καλα βρε τρελη απο τωρα σκεφτεσαι τι ρουχα θα του φορεσεις? :lol::lol:

τον βρισκω πολυ σπορτιβ το μπεμπη...θα ειναι ομως πολυ ζουζουνακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου τελεια...Εγω μεχρι στιγμης εχω αποφασισει για τα ρουχαλακια που θα φορεσουν μολις βγουν απο την κοιλιτσα!!Για τα υπολοιπα βλεπουμε!

Καλημερα Χρυσα κ Μαιρη!

Εμενα παντως κοριτσια δε θα με πειραζε κ καθε μερα να δουλευα αλλα μεχρι 4 ωρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!!!

Τι κάνετε?

Καλά θα ήταν να δουλεύαμε 3 και να πληρωνόμασταν 5... αλλά όπως πάμε θα δουλεύουμε 5 και θα μας πληρώνουν για 3!!! :twisted::twisted::twisted:

Σοφία μου μια χαρά είμαστε σήμερα και οι 2, απο τις 8 και μισή ξύπνησε ο μικρός σήμερα και έδινε κλωτσιές! Και χθές το βράδυ μέχρι να κοιμηθούμε κλωτσούσε τον μπαμπά του!!! :lol::lol::lol:

Μάχη μου πολύ trendy τον βρίσκω τον μπέμπη με τα ρούχα που θα του βάλεις!!! :lol::lol::lol:

Αχ άντε να περάσει ο καιρός και να έρθουν τα μωράκια μας!!

Μιχαέλα έτσι μου κακοφαινόταν και εμένα όταν δεν πήγαινα μία μέρα στη δουλειά...μετά μπέρδευα τις μέρες γιατί νόμιζα ότι η μέρα που δεν πήγα στη δουλειά ήταν Κυριακή! :lol::lol::lol:

Καλημέρα Χρύσα και Μαίρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και στις υπολοιπες.

Ξερω οτι ειναι πολυ νωρις αλλά τον τελευταιο καιρο μονο με το μωρο ασχολουμε....οτι θα ειναι τρεντυ, θα ειναι, εννοειται ;);) Και θα ντυθει και ο μπαμπας ασορτι!!!!!

Σοφια εγω παντως αν ειχα κοριτσακι θα του εβαζα σιγουρα αυτα τα τυπου βρακακια που ειναι ολο φρουφρου!!!! Μου αρεσουν παρα πολυ!!!!!!

Οσο για την δουλεια, ετσι οπως καταντησαμε θα παρακαλαμε στο τελος....

Σοφια εσυ επειδη δεν εχεις και δουλεια τωρα, την πεθυμας!! Ρωτα ομως κι εμας. Απο τις 6,30 ξυπναω καθε μερα :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι ξερω,εχω και μερικα τετοια απο την ανιψουλα μου!!Ειναι οντως τελεια!προς το παρον σκεφτομαι μια εκ των ημερων να εκδραμω στα Jumbo και να παρω ολα τα τελευταια μικροπραγματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.τωρα ξυπνησα.παλι ξυπνησα στις 2 το βραδυ κ ξανακοιμηθηκα στις 6.τι ταλαιπωρια ειναι αυτη καθε βραδυ.χτες το απογευμα βγηκα βολτα κ μαλλον το παρακανα κ το καψα το μηχανημα.

ψηφιζω κ εγω βρακια με φρου φρου στο πωπο για τα κοριτσακια.τρελλαινομαι.μ αρεσουν πολυ.

οπως μ αρεσουν κ αυτα τα μπλουζακια για τους μπαμπαδες που λενε για τα μωρακια τους.κ εγω ψαχνω να του φτιαξω κατι αλλα προς το παρον δεν εχω βρει πετυχημενη ατακα για διδυμα κοριτσακια.

σοφιτσα καλα αποτελεσματα απο τη καμπυλη.

οσο για τη δουλεια εγω θαυμαζω τις κοπελες που μπορουν κ πανε.εγω εχω παρει αδεια απ την αρχη κ ευτυχως γιατι θα ειχα βγει φλουδες.αφηστε που θα φοβομουν μη κολλησω ιωση απο τα παιδακια καθημερινα.

ελις για τη συνταγη για τα τσουρεκια ειναι η δικη σου μονο που εβαλα μονο νωπη μαγια.εβαλα κανονικο βουτυρο.τη ζαχαρη την αραιωσα στο γαλα πρωτα.κ οση ωρα τα επλαθα βουτουσα τα χερια μου σ αυτο για να κανει τα τυπου σκοινια που εχει μεσα το τσουρεκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καλα θα κανεις. Κι εγω θελω να παρω καποια τελευταια. Δεν μου εμειναν παρα πολλά βεβαια αλλά θα κανω λιστα πριν παω για ψωνια, για να μην ξεχασω τιποτα. Να παρω και τα δικα μου για τη βαλιτσουλα να ξεμπερδευω. Ααα οι σερβιετες που θελουμε για το μαιευτηριο ειναι ειδικες σερβιετες ή αυτες της περιοδου??

Και επισης να αρχισουμε καποια στιγμη το βαψιμο του δωματιου.....Απλα ακομα δεν πληρωθηκα και ειμαι αφραγκη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...