Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερινα χτες ηθελα να σου πω για τα καροτσια..να ξερεις οτι αυτα που το τιμονι γυρναει για να βλεπει ειτε μπρος ειτε πισω οταν διπλωνουν πιανουν αρκετουτσικο χωρο και ειναι κομματακι βαρια..

Πριν παραγγειλεις πηγενε να τα δεις απο κοντα..

γιατι τα δικα μας καροτσια να πηρε ο αντρας μου- χωρις εμενα- και οταν ειδε οτι δηπλωμενο πιανο ολο το πορτ μπαγκαζ του πεζο δαγκωθηκε.

Μαχη εκανα καισαρικη στις 39+2 λογω πολλαπλης πριτυληξης και εμβρυηκης δυσφοριας..

τωτε πηγαινα μερα παρα μερα στο γιατρο..την Παρασκευη με ειδε- ηξερε απο την εξεταση ντοπλερ για την περιτυλληξη, αλλα ελεγε οτι τα περισσοτερα μωρα ειναι τυληγμενα και ξετυληγονται μια χαρα οταν ειναι να γεννηθουν..- και ειπε να ξαναπαω δευτερα..παω δευτερα μου λεει...σημερα σε στελνω σπιτι..αυριο στις 7 ελα χωρις να εχεις φαει τιποτα...και θα κανουμε καισαρικη..δε μας παιρνει να περιμενουμε αλλο..

βεβεια οταν γεννηθηκε μου ειπε- οταν πηγα μετα το σαραντισμο για εξεταση..οτι ετσι οπως ηταν τυλιγμενος δεν θα τα καταφερνε με τιποτα...ηταν λεει πολυ μεγαλος ο λωρος και ο μικρος ηταν χερια ποδια λαιμος κομπος ναυτικος..κοινος...δε θα τα καταφερναμε με φυσιολογικο..αλλα αυτο εγινε τελευταια μερα..μεχρι τοτε μια χαρα ειμασταν για φυσιολογικο..μεχρι και υποθετα ντακταριν ειχα βαλει..αλαλ ο γιος μου ειχε αλλη γνωμη..

ΤΩρα ναι θελλω να παω για φυσιολογικο..εννωειτε υπο προυποθεσεις..

το εχουμε συζητησεις με τον καινουριο μου γιατρο πολυ διεξοδικα - ο προηγουμενος ηταν απολυτος..κατι που δεν ξερει..δε ρισκαρει να το κανει ...

για την ωρα εχουμε ενα καλο ποσοστο..μετρησαμε και την εσωτερικη τομη τωρα στον Β επιπεδου, θα την ξαναμετρησουμε και στο ντοπλερ..και φυσικα αναλογα με τη θεση του μωρου κλπ θα αποφασισουμε αφου με το καλο κλεισω τον 8ο τι θα κανουμε

Αλλα ρε συ..γιατι 500 ευρω παραπανω..εμας η καισαρικη ηταν 200 ευρω παραπανω..τα οποια ηταν ομως για τον βοηθο χειρουργο..και ηταν ολα με αποδειξη..ο καθενας τη δικη του..πολλα μου φαινονται..και σηγα τι θα κανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι είναι σούπερ τα πραγματάκια σας!!! ΜΕ το καλό να τα χαρεί το μωράκι σας!!~!

Ο μπεμπης είναι κουκλί!!!

Ελις μου σου κάνει τώρα το Μ?? Το φοβάμαι γιατί φαίνονται μακρυές και είμαι κοντούλα.

Μάχη μου τουλάχιστον σ'αυτο δεν εχω παραπονο απο τον γιατρο μου...ειναι πάντα τόσο ήρεμος και ευγενικός που σου το μεταδίδει..Αφου χθες που τον πηρα ΠΑΛΙ του λεω συγνωμη που σας ενοχλω πάλι και μου λεει πες μου αγαπη μου...εισαι καλά? Κι αυτό οποιαδήποτε στιγμή τον πάρω και πάντα απαντάει!! Ειμαι πολύ ευχαριστημένη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι, τώρα είμαι στην 30η και μου είναι πολύ καλή. Βέβαια δεν έχω μεγάλο στήθος, αλλά από αυτό που θυμάμαι, ακόμη και το S είχε περιθώριο στο στήθος όταν το μέτρησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xρυσα αν υπαρχει καποιος λογος να κανω καισαρικη, φυσικα και δεν θα ρισκαρω. Αλλά ενω ολα ειναι μια χαρα, δεν κανεις και προβλεψη απο τον 6ο ;););) Κατοπιν εορτης βεβαια ακουσα οτι εχει αδυναμια στις καισαρικες και ακομα περισσοτερο σε αυτες που ειναι με ραντεβου. Μην χασουμε και τα ραντεβου στο ιατριο.

Οσο για τα 500 ευρω ειναι και ο γιατρος πιο ακριβος αλλα και η κλινικη πιο ακριβη αναλογα με το δωματιο που θα επιλεξεις. Τωρα ο καθενας οτι γουσταρει κανει.

Απλά τωρα επειδη πρεπει να ξεκινησω μαθηματα για τον τοκετο, το ψαχνω λιγο για μεθοδους.

Ειδα την μεθοδο RAT και την μεθοδο leboyer. θα παρω το απογευμα τον γιατρο να συζητησω....

Κατερινακι, με γεια, υπεροχα ολα. Πηρα κι εγω σεντονακια με καμηλοπαρδαλη για το κρεββατακι παρομοια με τα δικα σου!!!!! και ο μπεμπης κουκλος!! Με το καλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου... Τι κάνετε? Εμείς αρρωστήσαμε (εγώ δηλαδή, ο μπέμπης μια χαρά είναι ευτυχώς) Χθές το βράδυ κατά τις 9 και μισή άρχισα να ανακατεύομαι πολύ έντονα... απο τις 10 και μέχρι τις 6 ούτε θυμάμαι πόσες φορές έκανα εμετό...και είχα και διάρροια, όλη νύχτα στην τουαλέτα την έβγαλα! Χθές το βράδυ πήρα τον γιατρό τηλ και μου είπε αν συνεχίσω να έχω διάρροια και σήμερα να πάω να με δεί... Όπως και έγινε... Ευτυχώς δεν ανέβασα πυρετό... Μάλλον κάποιο μικρόβιο είναι... μου είπε 2-3 μέρες μακριά απο γαλακτοκομικά και τα πολλά πολλά υγρά και να ξεκουράζομαι... θα τρώω λαπά φρυγανιές και μακαρόνια... τώρα ευτυχώς είμαι καλύτερα...

Είδαμε και τον μπέμπη! Έχει γίνει 1120γρ, κοιμόταν το καημένο...μετά τη νύχτα που περάσαμε κουράστηκε μάλλον! :lol::lol: Αυτά τα νέα μας! Παώ να διαβάσω τι γράψατε και επανέρχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα ναι, αστα να πανε.......και ο αλλος γιατρος με του που του ειπα για φτ μου ειπε"ναι εννοειται αυτο", Και φαντασου οτι στην 27+2 που εκανα υπερηχο το μωρο ηταν με το κεφαλι προς τα κατω και μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο....

Γιελιζ περαστικα σου....ταλαιπωρηθηκες πολυ ρε γμτ. Να σου πω την αληθεια κι εγω στην εγκυμοσυνη αρρωστησα πολλες φορες σχετικα, και τις 2 ανεβασα και πυρετο.....μην φοβασε, το παιδι προστατευεται εκει που ειναι. Απλα ξεκουρασου και ξαπλωσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα χτες ηθελα να σου πω για τα καροτσια..να ξερεις οτι αυτα που το τιμονι γυρναει για να βλεπει ειτε μπρος ειτε πισω οταν διπλωνουν πιανουν αρκετουτσικο χωρο και ειναι κομματακι βαρια..

Πριν παραγγειλεις πηγενε να τα δεις απο κοντα..

γιατι τα δικα μας καροτσια να πηρε ο αντρας μου- χωρις εμενα- και οταν ειδε οτι δηπλωμενο πιανο ολο το πορτ μπαγκαζ του πεζο δαγκωθηκε.

Σεσιλια στο δικο μου αυτοκινητο μονο με τετοιο κλεισιμο καροτσι χωραει..το μπαστουνι δεν χωραει..Στου αντρα μου χωρανε κ τα δυο..

Κ επισης θελω οταν βγαινω εξω με το μωρο να το βλεπω εγω για μεγαλυτερη ασφαλεια!!

Γελιζ μου περαστικα!!!!Μια χαρα ο μικρουλης σας!!!!!Θρεφταρακι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ περαστικά!! ΠΡοσεξε λίγο τη διατροφή σου, ξεκουράσου και θα περάσει...Ο μικρούλης μια χαρά μεγάλωσε πολύ!! Ολα καλά θα πάνε!!

Εγω κορίτσια έφαγα και ξάπλωσα λίγο...θα έρθει η μαμά μου αργότερα να με πάει σε ένα μαγαζι λιγο πιο πάνω να πάρουμε δώρο για τον άντρα μου...

Φιλιά σε όλες....Τα λέμε αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γυρισα!Αφου μου ανοιξατε την ορεξη πηγα κ τσακισα ενα τσουρεκακι κ ηταν ολοφρεσκο,μουρλια!Τωρα δεν εχω ορεξη για φαγητο!Πηρα κ ενα σουτιεν εγκυμοσυνης (ασχετο) πολυ ανετο για να μπορω να το φοραω ολη μερα κ πολυ το ευχαριστηθηκα!!!Για τις μπλουζες που λετε οπωσδηποτε 2 νουμερα μεγαλυτερα του κανονικου σας.

Κατερινακι η προικα σας ειναι τελεια κ επειδη την εχω δει κι απο κοντα εχει τελεια ποιοτητα!Με γεια!Κ η κουνια τελεια επισης!

Γιεληζ μου περαστικα!ξεκουρασου κ προσεχε τη διατροφη σου.Δραμα η γαστρεντεριτιδα!Παντως τον γαμπρο μου μια χαρα τον βρισκω,μεγαλωσε πολυ!!

Οσο για γιατρους κ καισαρικες κοριτσακια,δυστυχως πολλοι μας βλεπουν μονο σαν πορτοφολια...

Ελισσαβετ κ Μαρακι καλο μεσημερι!

Κι εμενα με πεταει.Προσπαθω τοση ωρα να δημοσιευσω κ σπασανε τα νευρα μου :evil: Οποτε αν τελικα τα καταφερω,καλο μεσημερι κ απο μενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου μεγάλωσε η μπέμπα ε? Ολόκληρος κορίτσαρος έγινε!!! Με το καλό η Β΄ επιπέδου! Όλα καλά και με το ζάχαρο! Τέλεια! Έτσι να συνεχίσει εύχομαι!

Kiska περαστικά κοπέλα μου και υπομονή!

Μαράκι με γειά τα χρώματα, με το καλό να βάψετε και να μας βάλεις και φωτό! Με το καλό να έρθουν και τα έπιλα!! Μην αγχώνεσαι με τα πετρώματα, αφού παίρνεις και τα φάρμακα όλα μια χαρά θα είναι. Με το καλό η καμπύλη αύριο!!! Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Σοφία μου μη δίνεις σημασία σε ηλίθιες!! :twisted::twisted: Όσο για τα πονάκια τα ένιωθα και εγώ αυτές τις μέρες και μου είπε ο γιατρός σήμερα που τον ρώτησα ότι μας πιέζουν τα μωρά μας προς τα κάτω, περαστικά σου.Με το καλό η καμπύλη αύριο, καλά αποτελέσματα να έχεις!!

Αννα τέλειο ακούγεται το τσουρέκι!!! Αν και εμένα τώρα δεν μου κάνει τίποτα αίθηση!!! :(:(:(

Μάχη μου τέλεια τα αποτελέσματά σου μπράβο!!!

Εμένα ρε κορίτσια ακόμα δεν μου είπε για καμπύλη! :roll::roll::roll::roll:

Chrystalleni μου κέφια ο μικρός ε? Τι καλά!! Είναι τρέλλα όταν κάνουν party εκεί μέσα!! :lol::lol:

Μιχαέλα με το καλό ο καινούριος γιατρός!!! Περιμένουμε νέα!!

Ελισάβετ συμφωνώ με όσα είπες και για την σερβιτόρα και για τον γιατρό!!!

Γιώργο πολύ ωραία όλα αυτά που μας έβαλες!!! Αλλά βρήκες μέρα που δεν μου κάνει τίποτα "κλικ" για να το φάω!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: (δεν μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι θα πώ κάτι τέτοιο ΕΓΩ!!!) :lol::lol:

Νίκη μου να ζήσετε και με το καλό να έρθει και το μωράκι σας!!!

Κατερίνα πολύ ωραία η προίκα σας και η κούνια σας!!! Με γειά!!! Με το καλό να τα χαρείτε!!! Καλά για τον μπέμπη δεν το συζητώ!!! Ένας κούκλος!!!! Φτου φτου!!!!

Χρύσα μου τέλειος ο αιματοκρίτης...Μπράβο!! Όσο για το οριακά που είπε ισχύει όταν δεν είσαι έγκυος... εγώ πρίν 2 εβομάδες που είχα 37,5 ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι μια χαρά!!Συγκεκριμένα μου είπε "εσύ είσαι να δώσεις αίμα!!!!" Φαντάσου! Με το καλό το ντοπλερ!!

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ για τα περαστικά! Η αλήθεια είναι ότι μάλλον πέρασε νιώθω πολύ καλύτερα τώρα!!! Χθές τα είδα όλα και περισσότερο φοβήθηκα για τον μπέμπη.... Αλλά σήμερα που τον είδα ηρέμησα!!

Μάχη μου έχεις δίκιο τελικά είναι καλά προστατευμένα τα μωράκια μας!! Ευτυχώς!!

Κατερινάκι είμαστε θρεφταράκια μάλλον γιατί το ίδιο είπε και ο γιατρός μας... επίσης είπε ότι είναι καλό παιδί γιατί τρώει όλο του το φαγητό!! :lol::lol::lol:

Μαράκι και Ελισάβετ καλή ξεκούραση!!!

Σοφία μου με γειά το σουτιέν!!! Καλοφόρετο!!! Όσο για τον γαμπρό σου... ναι μεγάλωσε αρκετά... μάλλον προσπαθεί να φτάσει την κόρη σου για να μην νιώθει μειονεκτικά!!!! :lol::lol::lol: Καλή ξεκούραση και σεσένα!!!!

Ούφ!! Τα διάβασα όλα!!! Ελπίζω να μην ξέχασα καμιά γιατί ενδιάμεσα μίλησα και στο τηλ με την φίλη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σας αφηνω κ γω..μολις εφαγα τα μπιφτεκακια μου με την σαλατουλα μου ..θα αραξω λιγο και μετα λεω να σιδερωσω!!!

Φιλακιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαγαμε τα μακαρονακια μας και επεστρεψα.

Ντιοσακι περαστικα σου!

Κατερινα τελεια και η κουνια!

Η δικη μου γιατρος ειναι υπερ του ΦΤ εκτος και αν υπαρξει προβλημα.Μονο τοτε κανει καισαρικες.Την ρωτησα χθες αν κανουν τιποτα σεμιναρια ανωδυνου τοκετου στην κλινικη αλλα μου ειπε δεν θα τα χρειαστω.Με καθησυχασε,μου λεει με την επισκληριδιο ανωδυνα θα γεννησεις και ολοι εκει θα ειμαστε να σε βοηθησουμε.Ξαλαφρωσα λιγο,ειναι πολυ καθησυχαστικη γενικα και μου το μεταδιδει.Παντως σεμιναρια δεν κανουν...Θα παρω ενα βιβλιο θηλασμου που θελω να διαβασω και ολα τα αλλα θα ερθουν,δεν θελω να τα ψαχνω πολυ γιατι αγχωνομαι.Χαλαρα και οπως ερθουν.

Πηρε η μαμα μου το τηλ.του μαγαζιου που φτιαχνει τα μπλουζακια και τους πηρα.Μπορουν να μου το φτιαξουν αρκει να τους παω το μπλουζακι.Θα το κανουν επι τοπου.Οποτε πρεπει να παω για μπλουζακι το απογευμα ή αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...