Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

Καλημέρα γλυκούλες μου!!!!!Τι κάνετε?? Καλό μήνα να έχουμε!όλο και περισσότερο πλησιάζουμε στη στιγμή πουθα κρατήσουμε τα θαυματάκια μας!!!! :D:P:P

Άννα μου είδες τις μικρές σου ε??? τι καλά!!Κι εμένα που έχω ΄2 μέρες να την δω μου έχει ήδη λείψει!!!

Βικάκι σας έχει πάρει το μυαλό ο ανηψιός ε??είναι τα άτιμα... φοβερά!!!Η αδερφούλα σου πως τα πάει??

Μάχη μου κουράγιο.. κάθε μέρα έτσι είστε με τόση δουλειά??

Μαρία μου αργία ε?? μια χαρούλα θα γυρίσει και ο κάλός σου νωρίς τέλεια!!

Κρυσταλλένη μου θα αρχίσεις το πλύσιμο ε??? Τι τέλεια θα γεμίσει το σπίτι μωρουδιακά!!!! :P

Οι υπόλοιπες φουσκοκοιλίτσες που είστε??? ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!!ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!!! ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερααααααααααααααααα!!! (-|(-|(-|

σημερα ο καιρος μουρτζουφλιασε κ ψιλοβρεχει...το πρωι το κοριτσακι μου με φωναξε στο κρεβατακι της κ ζητουσε ολο αγκαλιτσες κ φιλακια κ να χουχουλιασουμε.δεν ειχα καμια ορεξη να αφησω την φωλιτσα μας κ να παω για δουλεια :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ευγενία μου...

Καλημέρα Μιχαέλα μου!!

Τι κανετε κοριτσάκια μου?

Με πήρε η μαμά μου τώρα οτι μου ετοιμασε φαγητά για την κατάψυξη, ώστε να μην κάθομαι να μαγειρεύω συνέχεια...Μου έφτιαξε λεει παστιτσιο, ντολμαδάκια και κεφτεδάκια... :lol: Μια χαρά, τουλάχιστον το σ/κ θα είμαι ήρεμη από αποψη φαγητου.

Ποια ρώτησε για φαγητο? Η Άννα ε? Εγώ το μεσημερι θα φτιάξω μπριζόλες και πατατουλες στο φούρνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου καλημέρα!!!Με τι διάθεση να αφήσεις τέτοια αγκαλιά???? :( Κι εμείς έτσι.. στο κρεβάτι είμασταν και ξάπλωνε στο στήθος μου για να τον αγκαλιάσω και να του δίνω φιλιά!!εννοείται ότι άργησα μισή ώρα στη δουλειά... και σήμερα!!! :oops::oops::?:?

Βρε κορίτσιαααα... πρωί πρωί για φαγητά??????? :lol::lol: ούτε έγκυες να ήσασταν!!! :lol:

Εγώ έχω ψαράκι ψητό(πέρκα) με μπρόκολο, κουνουπίδι και κολοκυθάκια βραστά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα ευγενια κ εμει μια ζωη αργοπορημενοι ξεκιναμε :):)

οταν λες κολοκυθακια βραστα...πως τα κανεις?σαλατα?

εγω ειχα βγαλει κρεας να ξεπαγωσει αλλα δεν...οποτε μαλλον κανενα αυγουλακι για σημερα κ αυριο το κρεας.η αληθεια ξεκινησαμε νωρις αλλα χθες δεν μιλησαμε καθολου για φαγητο :o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέεεεερα!!!! Πώς είστε? Εδώ ψιλοβρέχει και έχει αρκετή μουντάδα, αλλά είναι Παρασκευή και γι΄αυτό δεν χαλιέμαι :-p

Εκανα και μία πλακίτσα στον αντρούλη μου πρωί-πρωί.... τα είδε όλα. Του λέω: αγάπη μου το σκέφτηκα, θέλω να αναθρέψω μόνη μου το μωρό μας". Χαμογελάει διστακτικά και μου λέει: "τι εννοείς? Να ετοιμάσω βαλίτσες?" και γελάει. "Καλά, δεν θα ανακατεύομαι πολύ, θα έχεις τον πρώτο λόγο στην ανατροφή της". "Δεν καταλάβες καλά" του λέω, "Εννοώ ΜΟΝΗ, φεύγεις ή φεύγω!" Παγωτό ο δικός μου :lol::lol::lol::lol::lol: . Δεν άντεξα άλλο του είπα οτι είναι πρωταπριλιά! Σαν παιδάκι έκανε :lol::lol::lol: "Μου κάνεις τέτοιες πλάκες πριν πιω καλά καλά τον καφέ μου?" "Αν τον είχες πιει και ήσουν τελείως νηφάλιος δεν θα έπιανε" του λέω. Γέλασα πάρα πολύ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκοιλιτσες μου τι κανετε???

Εγω πριν λιγο σηκωθηκα απο το τηλεφωνο :evil::evil::evil::evil::evil: παλι!!!Και μου λενε κλε 9 η ωρα κ κοιμασαι??Οχι απλωνω τραχανα μου ρθε να της απαντησω!!!!!!

Αννουλα γλυκες οι κουκλιτσες ε??Που να δεις στη β επιπεδου..θα παθεις πλακα!!!!!!!!

Εμεις εχουμε γιατρο το Σαββατο!!!Κ την προηγ Τεταρτη εκανα την β επιπεδου..ουτε εγω αντεχω πανω απο 2 δομαδες παντως...Στο γιατρο ειχα παει πριν 3 βδομαδες..αλλα ετυχε ενδιαμεσα η β επιπεδου!!

Ειχα γνωρισει μια κοπελα οταν ειχα παει για την καμπυλη η οποια ηταν εγκυος στο 4ο και ηταν 6 μηνων και ειχε παει ολες κ ολες 2-3 φορες..τι να πηγαινω να κανω συνεχεια μου λεει...εγω την κοιταγα σαν χαζη!!!!!!!

Σημερα το μενου εχει ψητα λαχανικα μιλεφειγ με φετα κ μπαλσαμικο και καμια πατατουλα βραστη!!!Παρασκευη κα νηστευουμε!!!

Χτες το τσακισα το σνιτσελ με τη γλυκοξινη κ το μπασματι!!!!!!!!!

Μαμα Νικολα κ Μιχαελα ουτε εγω θα το αφηνα το μωρο μου με τοση γλυκεια αγκαλια για να παω για δουλεια!!!!Εχετε δικιο κ καλα κανατε κ αργησατε αυτες οι στιγμες εναι ιερες!!!!!!

Μαρακι σουπερ η μαμα!!!!!Τελειααα!!!!!!!Εμενα αυτα μου τα κανει η πεθερα μου αυτα πιο πολυ!!!!Η μαμα μου δουλευει κ ετσι δεν προλαβαινει κ να κανει κ διπλα κ τριπλα φαγητα!!!!

Κρυστελννη μου κ γω θελω να παω μωρε κ για τον θηλασμο και για την περιποιηση του μωρου αλλα ποτε??Και ποιος να με παει??Ο αντρας μου δουλευει την ωρα που γινονται ατες οι ενημερωσεις...ελπιζω μεχρι να γεννησω να τα καταφερω να παω!!!!

Φιλακιαααααααα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία και Μιχαέλα όταν έχετε τέτοια ναζάκια κι αγκαλίτσες...πού όρεξη για δουλειά???Ειστε απολυτα δικαιολογημένες ακομα και΄να αργησετε στη δουλεια...

Μια χαρά το φαγητο σου Ευγενία...Τουλάχιστον θα χορτάσεις...

Καλημέρα Ελίς..ωραια η πλάκα στον άντρα σου...εγώ δεν του είπα τίποτα.

Καλημέρα Κατερινάκι...Κι η δικιά μου μαμά δουλεύει αλλά η καημένη όλο το βράδυ τα έφτιαχνε χθες.

Κι εγώ θέλω να πάω για την συνάντηση θηλασμού αλλά αργότερα...Μια φίλη μου αφού γέννησε πήγε και σε μαθήματα πρώτων βοηθειών που ήταν και για μωρά και ηταν πολύ χρησιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!!Πως ειστε σημερα αγαπημενες μου?Εμεις εδω τα ιδια,εχω πολλες ατονιες τις τελευταιες μερες,ελπιζω να μην επεσε κι αλλο ο αιματοκριτης μου :( Σημερα αν κ φυσαει εχουμε ηλιο,μια χαρα..!!

Φαγητο δεν εχω αποφασισει ακομη,προς το παριν απολαμβανω το γαλατακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια να πω την αμαρτια μου εδω κ λιγες μερες το πρωι με πιανει μια λυσα για καφε...αλλα τι καφε...φραπε κρυο με παγακια :shock::shock:το πρωι ομως ηπια κ ενα χυμο κ σε λιγο θα φαω τα δημητριακα μου.η αληθεια αυτο με τα φαγητα στην καταψυξη με γαλη ευκολια.δεν σκας τι θα μαγειρεψεις γιατι για εμενα πιο ζορι ειναι να αποφασισω τι θα μαγειρεψω παρα να το κανω.

αυτο που λες μαρια με το πρωτων βοηθειων ειναι οντως πολυ χρησιμο.το ταισμα κ το αλαγμα στην πορεια το μαθαινεις,δεν ειναι τιποτα.αλλα οι πρωτες βοηθειες,θεος να φυλαει αχρειαστες να ειναι,πρεπει να ξερεις κ κυριως να εχεις την ψυχραιμια για να τις δωσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι ποιος σε ξύπνησε πρωί πρωί και ειχε την απαίτηση να είσαι και ξύπνια??

Μιχαέλα μου ειναι μεγάλη ευκολία όντως! Και οι πρώτες βοήθειες ειναι πολύ χρήσιμες...Από όσα μου έλεγε η φίλη μου, αχρείαστα να είναι, βοηθούν πολύ.

Σοφάκι μου καλημέρα...Τι επαθες μωρέ αυτες τι μέρες? Παίρνεις συμπληρώματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι η ασφαλιστρια!!!Και να πεις οτι δεν ξερει οτι ειμαι εγκυος...το ξερει...

Εμενα η μαμα μου Μαρακι κανει δυστυχως πολυ σκληρη δουλεια..ειναι στη Λαικη..μεσα στο κρυο κ τη ζεστη συν τα βαρη που σηκωνει..οποτε καταλαβαινεις πως το μονο που θελει ειναι να γυρισει σπιτι να ζεσταθει..ειδικα με το κρυο!!!

Ελις καιμενα μου αρεσει παρα πολυ αυτο το μιλφειγ ψητων λαχανικων..ειδικα κ με μανιταρια πλευρωτους διπλα..αλλα δεν εχω σημερα..Ηταν στο μενου του διαιτολου που εκανα περυσι κ το χω υιοθετησει..επισης μου αρεσουν τα ψητα λαχανικα με μακαρονια..χωριε σαλτσα κλπ ειναι τελειααα!!!

Καλημερα Σισυ,Σοφακι μου δεν σου χει δωσει κατι πιο δυνατο ο γιατρος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω πολύ δουλειά ρε γ....το!!!!! :evil::evil: και καθόλου όρεξη!!!

Sorry αν χάνομαι..

Σοφάκι μήπως να δεις για συμπληρώματα???αν είναι θέμα σιδήρου..

Κατερινάκι σκληρή η δουλειά της μαμάς σου.. μπράβο της!!χαρά στο κουράγιο της!!!Μα καλά.. στον ύπνο της σε έβλεπε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια κι εγω σημερα πνιγομαι.....

γι αυτο και απεχω....

εχω φαει του κοσμου τις κατσαδες απο το πρωι :(:(:( απο τον διευθυντη μου και πριν λιγο εβαλα λιγο τα κλαματα....... :cry::cry::cry:

Εχουμε και ορκωτο και γινετε χαμος.....

Θα σας αφησω να τελειωσω με το χαρτομανι και ελπιζω να προλαβω να μπω το μεσημερακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου ξεχάστηκα και δεν σου απάντησα!!Τα κολοκυθάκια τα πλένω και τα τα βάζω σε κατσαρόλα με νερό και αλάτι να βράσουν μόλις ετοιμαστούν ρίχνω λαδάκι ρίγανη και ξύδι!!σαλάτα όχι σούπα!!Είναι πολύ ωραία!!

Μάχη μου μην στενοχωριέσαι.. καλά κι ο διευθυντής σου δεν σε βλέπει ότι είσαι έγκυος να συγκρατηθεί λιγάκι?? τι συμπεριφορά είναι αυτή??? :evil: από το ένα να μπαίνουν κι από το άλλο να βγαίνουν Μάχη.. η δουλειά δεν τελειώνει και δεν θα τρελαθο'υμε κιόλας!!!έλεος!!

Μην στεναχωρείς το ζουζούνι σου!!!!προσοχή!!Πίστεψε με υπα΄ρχουν πολύ σημαντικότεροι λόγοι για να κλαίμε... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία και Μάχη υπομονή με τη δουλειά...

Μάχη μου ποιος σε πειραξε?? :evil::evil: Μην κλαις για την δουλειά...Κανε την δουλειά σου κι εμείς εδώ είμαστε!

Να σας πω τι θα ήθελα να φάω τωρα??? Μια κασεροπιτα απο αυτές που έτρωγα στο κιλυκειο του πανεπιστημιου στη Θεσ/κη.. και πού να βρώ τώρα εδώ ε??? :lol::lol:8-)

Ευγενία μου κι εγω κάπως ετσι κάνω τα κολοκυθάκια βραστά αλλά βαζω λάδι, λεμόνι και λίγο αλάτι...μμμμ τέλεια είναι...Μου έδωσες ιδεά με τι να συνοδευσω τις μπριζολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου προσπάθησε να βλέπεις τα πράγματα στη δουλειά πιο "χαλαρά". Το ξερουμε όλες ότι είναι δύσκολο λόγω ορμονών, αλλά προσπ'αθησε όσο μπορείς. Κουράγιο, σκέψου ότι είναι Παρασκευή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ρε μαρακι που μου λιμπιζεται καρπουζι κ πεπονι?πφφφφφφφφφφ!0ποτε θα ρθει το καλοκαιριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι?

μαχη κρατα γερα.ποτε θα παρεις αδεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω προτιμω το λαδι με το λεμονι γιατι με το ξυδι δεν τα εχω καλα.δεν εχω κανει ποτε ειναι η αληθεια,μονο γεμιστα με αυγολεμονο κ τηγανιτα με τζατζικι.μμμμμμμμ ιδεα....αν τα βρασω κ βαλω απο πανω σαλτσα αυγολεμονο δεν θα ειναι ωραιο?αληθεια το αυγολεμονο?φανταζομαι πως οχι...στις σουπες δεν το τρωμε?

μαρακι τι ειπες τωρα?τρελενομαι για ολα τα σφολιατοειδη με κασερια κ ζαμπνον αλλα τωρα δεν το ευχαριστιεμαι γ...με πειραζουν πολυ.προς το παρον κρατσανιζω τα δημητριακα μου.βρηκα στα λιτλ κατι τελεια...απο εξω ειναι δημητριακα σε σχημα τετραγωνο κ εχουν γεμιση πραλινα...σαν μπισκοτακια ειναι.

τωρα που ψαχνομουν βρηκα κ μια ευκολη συνταγη ζυμης....

1 βιταμ,1 κοκκινη φαρινα απ,1 κεσεδακι γιαουρτι κ λιγο αλατι.

κανουμε την ζυμη,ανοιγουμε με το χερι ή πλαστη,κοβουμε με ποτηρι φυλλα κ τα γεμιζουμε με οτι θελουμε...τυρι,αλλαντικα,λουκανικο,πατατα.

θα την δοκιμασω κ θα σας πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...