Μετάβαση σε περιεχόμενο

To εξπρες του βυζονυχτίου Νο37 και μύρισε άνοιξη!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 974
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αθηναίες τί καλά που περάσετε τόσο όμορφα στον καφέ σας!!!

Περιμένουμε τώρα την απεσταλμένη σας!!!!

Θεσ/νικιές εμείς που θα πάμε;;; Να ψάξω για κανένα παιδότοπο στο κέντρο;;; Είπαμε την Τρίτη στις 5 το απόγευμα έτσι;;;

Ρε συ Γωγώ δεν έγινε και τίποτα...

Ηρέμησε...

Μην την κάνεις έτσι την καημένη. Δεν έκανε και κανένα έγκλημα. Οι ορμόνες σου βαράνε κόκκινο τώρα και γιαυτό σ'ενόχλησε τόσο φαντάζομαι!

Θου πως είναι ο Θοδωρής;;; Σ'έπαιρνα πριν τηλ αλλά μάλλον λέιπετε.

Γιωτά είσαι καλύτερα έτσι;;; Σκατόπραμα η δηλητηριάση...

Φρανίτα αφού φύγετε Ουγκάντα θα έρχεστε πότε πότε Ελλάδα;;;

Παναγιώτα πολύ τσαούσα μου βγήκες!!! Τί έχει να τραβήξει το κορίτσι μου....

Ιουλία να τον φέρεις το Γιωργάκη! Αφού θα μαζυετούνε όλα σχεδόν τα μικρά μας...

Μαρία είσαι πολύ αγχωμένη ρε συ. Χαλάρρωσε. Έχω παρατηρήσει οτι όλο για τα οικονομικά μιλάς. Μην το σκέφτεσαι τόσο για να μην σε αγχώνει.

Αφροδίτη σου έχω λεπτομέρειες.

Δήμητρα θα μάθω εγώ από την Αναστασία τί κουμάσι είσαι...

Είμαι σίγουρη οτι είσαι τόσο αχώνευτη όσο φαντάζομαι... :lol::lol::lol:

Χιονούλα μου είχες κάνει και πιο παλία αίτημα στο φεις και σε απέρριψα;; :oops::oops::oops:

Βίκυ κρίμα για τον συνάδελφο...

Argi πέθανα με το σχόλιο σου οερί δημοτικών τραγουδιών!

Έρη πρέπει να είναι πολύ όμορφα εκεί. Αστον άντρα σου να λέει...

Ιφιγένεια που και που κανένα βρώμικο χρειάζεται!!! :lol::lol::lol::lol:

Αθηνά πως πάει το μεμε;;

Λένα μου σε σκέφτομαι....

Ελπίζω σήμερα να είστε καλύτερα...

Νατάσα θα πάρεις τα μικρά μαζί την Τρίτη;;;

Χρύσα γιατί αγχώθηκες;;; Προβληματίζεσαι για τη γέννα ή γενικά;;;

Αναστασία πως είναιο Σπυράκος;;;

Ποια ξέχασα;;; :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τώρα που έχω χρόνο θα σας γράψω για τα λαδάκια κλπ.

Λοιποοοοοοοοον.

Την μπουμπού την κάνω μπάνιο με νεράκι και 2-3 σταγόνες αμυγδαλέλαιο. Μόλις βγούμε από το μπάνιο της κάνω μασαζάκι με το ίδιο λαδάκι (δεν την σκουπίζω εντελώς γιατί απορροφάται καλύτερα το λάδι όταν είναι υγρή η επιδερμίδα). Στον πωπό βάζω μόνο μελάνι αν συγκαεί και που και πού baby cream της weleda. Γενικά στον πωπό αν δε δω οτι πάει να συγκαεί ή είναι κόκκινη δεν βάζω τίποτα. Τη στεγνώνω καλά όποτε την πλένω (πάλι με σκέτο νεράκι, χωρίς σαπούνι) και μετά της βάζω την πάνα.

Λαδάκι υπάρχουν πολλά. Εγώ προτιμώ το καθαρό αμυγδαλέλαιο που είναι σχετικά φθηνό και το βρίσκω στο φαρμακείο. Τα 100μλ στο χύμα αμυγδαλέλαιο κάνουν 2 ευρά ενώ τα 150 της apivita σε μπουκάλι με βαποριζατέρ κάνουν 10 ευρά. Αυτό το λάδι μυρίζει λίγο σαν σπορέλαιο. Αν σας χαλάει η μυρωδία μπορείτε να το αρωματίσετε με κανέλα,βανίλια ή λεβάντα πχ. Όταν απορροφηθέι από το δέρμα πάντςω δε μυρίζει. Εναλλακτικά υπάρχουν και άλλα λαδάκια με όμορφη μυρωδία αλλά είναι πολύ πιο ακριβά. Το λάδι καλέντουλας μυρίζει πολύ όμοργα και είναι καταπραυντικό όπως επίσης και το λάδι χαμομηλιού.

Την Ειρήνη όποτε κάνει κακάκια την πλένω με χειροποίητο σαπούνι χαμομηλιού-λαδίου. Συνήθως παραγγέλνω από δω http://www.rosmarino.gr/par_epagg.htm.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ νατασα το χαζοτηλ παλι εκλεισε..γιαυτο δε απαντησα..

για ποιο φεγγαρι λετε? :?

ρε δευτεροσυμπεθερα κριμα τη γυναικα :oops: αλλα σε δικαιολογω..οι ορμονες..ηρεμησεεε

η νυφη μου καλα?

γιωτινι χαιρομαι που εισια καλυτερα

χρυσα εσυ καλυτερα?

λενα ο αναστασακος?

ερη μα τι τελεια φωτοοοοο

ιφι τι κανετε?

εσυ ερχεσαι συχνα θες/?

εμεις ακομα ενα χαλια βραδυ

χθες κοιμηθηκε ιδρωσε κ ολα οκ..ο μικρος 2 ωρες παλευε να κοιμηθει..εψαχνε σα τρελος το μεμε..πφφ

ο θοδωρης ξυπνησε 4,20 με κλαμα..οχιδε γκαριζε..ασε που δε μπορει..απο το τοοοοσο κλαμα εχει κλεισει η φωνη..

πυρετο δε ειχε..παλως δε ηξερε τι ηθελε..

εκλαιγε για κανα 50 λεπτο..μετα ηρεμησε αλλα δε κοιμοταν..ηθελε γαλα :D

ειπα να του δωσω κ ΄παλι..αλλα ρε παιδια δε θελω να ξυπναει κ να δινω γαλα..οχι παλιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

μετα ξανα κλαμα..μετα μετα μετα..δε θυμαμαι..α θυμηθηκα..του εδωσε ο αντρας μου φρεσκο γαλα.. :shock:

τελικα κοιμηθηκε 6,05 :shock: κ ξυπνησε τελικηη ωρα 7,30 :o

κ τον αφησαμε μονο κ εμεις κοιμηθηκαμε ακομα ενα 30 λεπτο..

κ μετα θυμηθηκε το μωρο κ ηθελε να παει πανω του κτλ

ρε παιδια..ποσο λετε να κρατησει αυτη η φαση?

στανχωριεμαι..εχω κ τα δικα μου..βλεπω κ τον μικρο..

μα πολυ επιθετικος..με βαραει κ μενα..κ γω του λεω δε κανει η τον αγνοω..γιατι αν ανοιξω το ρημαδι το στομα δε ξερω πως θα καταληξω..

μα ποσο υπομονη να κανω..

κ αν ειμαι μονη με τα παιδια δε ξερω ποιον να κρατησω οταν κλαινε..

εχω φρικαρει με τη επιθετηκοτητα του θοδωρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανεβηκα και εγώ!!! γτ να πειραζει? Σε αγαπάμε και εσενα!!! :lol::lol::lol:

σαν σήμερα πριν από 2 χρόνια ημέρα Παρασκευή θήλασα την μικρή τελευταία φορά,πήγα παιδίατρο ακουσα οτι το γάλα μου ειναι ελαφρύ και δεν την πιάνει και το βράδυ πήρα ντοστινεξ : ( ... περίεργο πως καποια πραγματα μενουν χαραγμενα στη μνήμη ε? :?

μαμαΘου κουράγιο,θα συνηθίσειτην ιδια επιθετικοτητα την εχει κ η Νίνα..να΄ναι της ηλικίας?δεν ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα!

καλοταξιδο το τρενακι μας!! :)

αχ τί να πρωτοσχολιασω..

Θουλιτσα μου αγαπημένη..

ξερεις κ εσυ οτι ο θοδωρακος εκδηλωνει επιθετικοτητα λογω του μωρου..ειναι μεγαλη αλλαγη για τον ιδιο..

να σου πω κατι που ισως σε κανει να νιωσεις καλυτερα..

οταν γεννηθηκε ο αδερφος μου ημουν 2,5..δε φανταζεσαι πως αντιδρουσα..πηγαινα διαρκως απο νεογεννητο κ του τραβουσα την πιπιλα κ του εχωνα μπισκοτα στο στομα :shock::shock: !

ακουγεται αστειο,αλλα δεν ηταν..

η μαμα μου η καημενη,25 χρονων ηταν τοτε,αναγκαζοταν να κλειδωνει την πορτα της κρεβατοκαμαρας για να μην μπαινω!κ ο καημενουλης ηταν πολυ ησυχος..τον γρατζουνουσα,τον χτυπουσα..

οταν πηγαμε στο μαιευτηριο να δουμε τη μαμα μου που ειχε γεννησει,μου ειπε η μαμα μου οτι ορμηξα στο κρεβατι πανω κ εσπρωξα το μωρο κατω απο το κρεβατι!στο τσαφ το προλαβαν!! :?:?

μεγαλώνοντας,ηρεμησα εγω κ εγινε βιαιος ο αδερφος μου απεναντι μου!τί μπαταρια εχω φαει στο ματι.. :lol::lol:

τωρα πια δεν μπορουμε να φανταστουμε ο ενας τη ζωη του χωρις τον αλλον κ στα δυσκολα ειμαι η πρωτη που τρεχει,κ ας μη μενουμε πια μαζι!!

κανε υπομονη..δεξου τα πραγματα οπως ειναι..ολα θα φτιαξουν σιγουρα!αν μπορεις που κ που να εχεις κ λιγη βοηθεια απο την πεθερα σου,ξερω βεβαια οτι μενει μακρια..θα ηταν καλα..

φιλακια πολλα! :x:x:x:x:x:x

Γωγούλα!οι ορμονες ειναι!

να σου πω τι κανει η δικια μου να φρικαρεις εσυ που σε εχω κοψει κ εσενα για ψωναρα; :lol::lol::lol:

αφηνει τον μικρο με τις πυτζαμες ολημερα!κ στο παρκο απλα του φοραει ενα ζακετακι απο πανω!γυρναω κ εγω μια μερα κ τον βλεπω ντυμενο!ωραια λεω,τον εντυσε!παω να του βγαλω το φουτερακι να τον κοιμισω..κ τί να δω;;απο κατω η πυτζαμα!! :lol::lol::lol:

αλλη μερα,αφου εβλεπε οτι θελω να ειναι ντυμενος,γυρναω κ τον βλεπω να φοραει φορμα κ απο πανω ενα μπλουζακι armani που του ειχε παρει η θεια μου!το μπλουζακι λερωμενο με φρουτα κ κερασια μαλιστα! :shock::shock::shock::shock::shock::shock: !

επαθα!αλλα..μετα το σκεφτηκα κ γελουσα..πού να ηξερε η γυναικα τις μαρκες;;;ανοιξε την ντουλαπα,ειδε ασπρο μπλουζακι κ το φορεσε!! :roll::lol::lol:

αλλη φορα,γυρισα νωριτερα κ τους πετυχα με το καροτσι να επιστρεφουν απο παρκο!ο γιωργος φορουσε παντοφλακια!ναι ναι!δε του εβαλε τα παππουτσια του! :shock::shock::shock:

οταν με ειδε ειπε"αχ μας τσακωσε η μαμα τωρα!"!! :roll::roll::roll:

διαρκως μου ελεγε"ελα μωρε,για γαμπρο τον παμε;;!"!!

της ειπα οτι δε θελω να κοιμαται με ταρουχα που φοραει ολη μερα,ουτε να ανεβαινει στα κρεβατια με παντοφλες λερωμενες απο εξω..αλλα ως εκει!!

αφου δεν μπορει..για συνδυασμους χρωματικους..αστα! :lol::lol::lol:

τωρα πια γελάω!!Τον αλλαζω ρουχα κ λεει"α η μαμα μοντελακι σε ντυνει!"!!!καμια φορα βγαζω ρουχα απο το βραδυ για να τα φορεσει,αλλα το απο κατω του βαζει,η πυτζαμα..πυτζαμα απο πανω!!!ε και τί εγινε;;;κ μονο που ξερεις οτι αγαπαει την ιωαννα κ την προσεχει καλυτερα απο οποιαδηποτε νταντα η παιδικο σταθμο,ειναι υπεραρκετο!!

αντε,μη στεναχωριεσαι!εξαλλου..δικαιολογεισαι! ;);)

Λενακι μου τα ειπαμε κ εχθες!ο αναστασης θα ειναι μια χαρα!απλα σου επεσαν ολα μαζι κ με τον μπαμπα του τολη..ελπιζω να σε δω την τριτη κ να σου κανω μια μεγάαααααααααααααααλη αγκαλιτσα!!

Νατασα θα παω φαρμακειο να παρω αμυγδαλελαιο αυριο..τη βανιλια η κανελα την ριχνω για αρωμα μεσα στο λαδακι;; :shock::shock::?:?

ναι!θα φερω τον γιωργο σιγουρα την τριτη!θα κατεβουμε με λεωφορειο κεντρο,νομιζω θα του αρεσει πολυ!

καλε ο γιωργος εχει παθει κατι!!δε βαζει γλωσσα μεσα του!ολη μερα λεει ,λεει,λεει!ολες τις λεξεις κ φρασεις 2 λεξεων βεβαια,αλλα δε σταματα!! :lol: εχθες πηρε τον φυσιολογικο ορο κ μου ελεγε"μαμα αμπουλα,μπανιο,κεμα πωπω!!"μου εχει κανει ενα κεφαλι νααααααααααααααααααααααα με το συμπαθειο,αλλα τρελαινομαι να τον ακουω!!! :D:D:D:D:D:P:P:P:P:P:P:P

πού να μιλησει κ κανονικα!!

Γιωτα περαστικα σου μωρε..

επισης πολυ μου αρεσει που μας λες"κορες"!!οταν ημουν στην καρπαθο,ειχα συνηθισει,γιατι ετσι λενε εκει τις κοπελες!!! :):):):):)

δε σχολιαζω αλλα,εχω να τηγανισω πατατες για τον χ.!!

φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο στον Γιωργο!!! αχ να ξερες πως μου τι δινει οταν τα βλεπω με τα παντοφλακια εξω!!! :oops::oops::oops::oops: κορες λένε και εδώ τις κοπέλες ναι!!!! νομιζα οτι ηταν Χιωτικο!μαλλον ειναι νησιώτικο!!! ναι Μαρθούλα σαν σήμερα που εγινε το βλασταρι μου ενός μηνός και την πήγα παιδίατρο!! :evil:

με επιασε μια προκοπη σήμερα!!εφτιαξα ταρτα με μαρμελαδα βερίκοκο (σπιτική κ η μαρμελάδα!!) θέτε? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

δεν εχει κατι τρομερο ο μικρος, λιγο συναχι κ λιγο βηχα..

απλα ετσι ειχε ξεκινησει κ περσυ..

εκανε διαρροια στην αρχη κ μετα αρχισε να βηχει κ να τρεχει η μυτη του..

ειμαι πολυ στεναχωρηεμενη, τεσπα ελπιζω να του περασει γρηγορα κ να μην ξαναρρωστησει

θουλιτσα ο θοδωρης εχει αγριεψει με τον μικρο.. μη στεναχωριεσαι

κ μην τον αφηνεις να σε χτυπαει, να ξεσπαει πανω σου. εμενα οταν με χτυπαει φευγω απο το δωματιο κ αρχιζει κ τσιριζει γιατι δε με πετυχε :lol::lol::lol:

κανε υπομονη, οσο περναει ο καιρος θα ηρεμησει πιστευω.

συμπεθερα μου λατρεμενη μη μου συγχιζεσαι

ξερω οτι εχεις βαρυνει κ δε μπορεις να περιμενεις αλλο κ σε βαραει στα νευρα!

ειναι οι ορμονες σου κοριτσαρα μου! μη στεναχωριεσαι!

νατασα λαβι θα ερθεις την τριτη για το καφεδακι?

γιωτα περαστικα κοριτσαρα μου

ιουλια ναι τα ειπαμε κ μου εφτιαξες τη μερα!

αχ σημερα ερχεται κ η εκσταση!!!!

φραντα ποτε φευγεις? δε θυμαμαι..

σας φιλω κοριτσακια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσιαααα

μόλις γυρίσαμεεε

πήγαμε στα ξαδέρφια μας, μετά στη μαμά μου όπου φάγαμε

και τώρα τα κορίτσια πίνουν γάλα και λίγο νάνι..

Σιγά σιγά θα ξεκινήσω και το μιλφέιγ...

Αχ μωρέ Γωγώ ορμόνες κοριτσάκι μου.. δεν έγινε κάτι το τραγικό πια..

στο έχω ξαναπει αν είχες τη δικιά μου πεθερά θα ήσουν μέσα για φόνο.

Αυτή στο χώμα και συ στη φυλακή :lol:

Θούλη μου μην στεναχωριέσαι ρε τα περισσότερα παιδάκια

αντιδρούν κάπως με ένα νέο μωράκι στο σπίτι...

Κάνε υπομονή θα φτιάξουν τα πράγματα.. Έχεις κάποιον να σε βοηθάει με τα

παιδιά και με το σπίτι τουλάχιστον? :?

Νατάσσα μου δεν είναι ότι αγχώνομαι απλώς είναι πράγματα που δεν μπορώ να αγνοήσω

Δεν μπορώ να αγνοήσω όσα συμβαίνουν γύρω μας τον τελευταίο καιρό πως να γίνει δλδ??

Δεν μπορώ αν χωνέψω ότι είμαστε όλοι μας απαθέστατοι θεατές σε αυτό που εξελίσσεται δίπλα μας, στη γειτονιά μας, στη χώρα μας ολόκληρη.. Δεν είναι χρέος μας να αντιδράσουμε?? Μάνες είμαστε ρε μαμώτο τι μέλλον παραδίδουμε στα παιδιά μας?? Κι εμείς καθόμαστε και κοιτάμε και συζητάμε και λέμε "έλα μωρέ μπόρα είναι θα περάσει δεν έγινε και τίποτα" άλλα λόγια να αγαπιόμαστε δλδ

μη με περνάτε για psycho απλώς δεν μπορώ άλλο να κάθομαι άπραγη. Θα σκάσω λέμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου μαμα!

Ειμαι πολυ στεναχωρημένη σημερα.. εχω ενα πρόβλημα με τον αδελφο μου.. εχει δηλαδή ενα θεμα υγείας..

Ειχε εμφανιστει το πρόβλημα το καλοκαίρι αλλα μετα ηταν καλα.. και εχει τωρα δυο μερες που δεν ειναι πάλι καλα... Δεν ξέρω τι να κάνω... Δεν ξέρω τι να πω.. Και οι γονεις μου κάνουν εξυπνάδες και δεν μου λενε τι γινεται λες και δεν θα μιλήσω εγώ με τον Δημήτρη και δεν θα καταλάβω αν συμβαίνει κάτι.. :evil::evil::evil:

Γωγω οι ορμονες σου ειναι κοριτσι μου, οσο διάβαζα τρο σκηνικό με την καυμένη την πεθερά εγώ ηθελα να βαρέσω εσένα.. :evil: χαχα... υπομονη, κοντευεις και θα ηρεμήσεις...

Ταο Ταο τελεια η φωτο σας!

Τα φιλιά μου σε όλες, συγνώμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά έκανα το μπαμ με την πεθερά.... :?:?:?:?:?:? Ούρλιαζα σαν υστερική.... :?:?:? Μέχρι που της είπα "σταμάτα γιατί θα φας ανάποδη".... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: Ο Γιώργος με άκουσε και μου έβαλε τις φωνές που μίλησα έτσι στη μάνα του και εκείνη η κακομοίρα δε μίλαγε καθόλου... :?:?:? Αλλά με έφτασε στα όρι μου...Γενικά με φοβάται πολύ και αν θέλει να κάνει κάτι, προσπαθεί να το κάνει κρυφά με το φόβο ότι ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΦΩΝΑΞΩ...Αλλα όταν κάνει μαλακίες και κουτοπονηριές με τρελαίνει...

Είχαμε βάλει να φτιάξουμε της Ιως κρέας λεμονάτο και κάτι βιολογικά ζυμαρικά...Όλα καλά μέχρι εδώ..Σε κάοια φάση είχα φοβερό πονοκέφαλο και σηκώθηκα να δω το κρέας...Είχε βράσει αλλά είχε πολλά νερά..Και λέω στην πεθερά μου "Χύσε λίγα νερά για να ρίξω το λεμόνι σε λίγο..Και μου λέει "Δε χύνω..Θα βγάλω το καπάκι και θα τα πιεί τα νερά..."

(Στην άλλη κατσαρόλα έβραζαν τα ζυμαρικά).......

Και ήμουν ξαπλωμένη στον καναπέ και μιλούσα στο τηλ...Και τη βλέπω 'έριχνε νερα από το κρέας μέσα στα ζυμαρικά... :?:?:? Αλλά δε με ενόχλησε αυτό...Με κοίταζε σαν τον κλέφτη...Την ώρα που το έκανε είχε γυρίσει και με κοίταζε στα κρυφά για να δει αν την βλέπω...Καταλαβαίνετε πως εννοώ... :?:?:?:?:?:?:?:?:?

Ε, κλείνω το τηλέφωνο και την αρχίζω.."Κουτοπόνηρη πας να κοροιδέψεις εμένα κλπ κλπ"...Και όσο επέμενε ότι δεν το έκανε στα κρυφά (που το έκανε) τρελαινόμουν.... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Ιουλίαααα κι εμένα έτσι έκανε..Έντυνε το παιδί με κάτι άσχετα..Τώρα έχει μάθει λίγο...Παλιά πάθαινα σοκ!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Τώρα της κάνω παρατηρήσεις για το πως ντύνεται αυτή....Τη βλέπω σήμερα, πήγε στο φούρνο και μετά στο πάρκο με τη μικρή...Λέει, την πήγα και μια βόλτα στο πάρκο τελικά..Και της λέω "Καλά δε ντρέπεσαι που βγαίνεις έτσι έξω;;;;;;" Μου λέει "σιγά, μη ντυθώ καλά..Δε με νοιάζει.."Και της λέω "είσαι σαν γύφτισσα"... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Είμαι απαράδεκτη όπως της μιλάω, αλλά δεν αντέχω..Τρελαίνομαι!!!!!!!!Δεν είμαι καλά σήμερα....

Συγχωρέστε με που δε σχολιάζω...

Ερη μου ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό μαναράκι... :(:(:( Έχεις την αγάπη μας!!!!!ό,τι χρειαστείς εδώ είμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κοριτσάρες μου!

Συννεφιασμένη Κυριακή... Αλλά εμείς κάναμε βολτούλα, φάγαμε τα θαλασσινά μας κι επιστρέψαμε! Η Β κοιμάται (να δω τι ώρα θα κοιμηθεί το βράδυ!) και εγώ πρέπει να διαβάσω! :-B Βαριέμαι! :oops:

Καλοτάξιδο το νέο τρενάκι και ηλιόλουστο εύχομαι...!!!! B-)

Νατασούλα-lovie, να μας την προσέχετε την απεσταλμένη μας, το καλύτερο παιδί σας στέλνουμε!! :D Δυστυχώς δεν προλάβαμε να πούμε πολλά με την Anastacia, αλλά δυο κουβέντες και δυο βλέμματα αρκούν! ;) Ελπίζω να σχημάτισε την ίδια εντύπωση για μένα, που σχημάτισα κι εγώ για εκείνη! :x Με δυο λόγια... πρόσεχε κακομοίρα μου τι θα πεις!!! :P

Επίσης... ευχαριστούμε για τις οικολογικές οδηγίες σου, αγαπημένη μου χίπισσα!!! :lol::P Δε νομίζω όμως ότι θα αντέξω να μην πλένω με σαπούνι τον σκ@@@πωπό!!! Τρέμει το φυλλοκάρδι μου με τις σκ@@@ουρολοιμώξεις!!! :?

Θουλάκι μου καλό, υπομονή! Ο Θοδωράκος σίγουρα τραβάει ζόρι με τον ερχομό του μπεμπάκου, το οποίο συμπίπτει κιόλας με την ωραιότατη ηλικία του (terrible twos????? :? Μη ξεχνιόμαστε!!!) :lol: Χρειάζεται λίγο χρόνο να προσαρμοστεί, κάνε υπομονή και όλα θα φτιάξουν!!! :D

ΣαβροΓιώτα, μη στεναχωριέσαι και μη σκέφτεσαι πια τα περί θηλασμού της Κ!!! Είπαμε, θα κάνεις απόσβεση στο 2ο!!! :lol: Είσαι καλύτερα σήμερα;

Λένα μου, μη στεναχωριέσαι χωρίς λόγο κοπέλα μου! Λίγος βήχας κι ένα συναχάκι δε σημαίνει ότι το παιδί θα καταλήξει ξανά στο νοσοκομείο!!!! :? Χαμογέλα και προσπάθησε να σβήσεις τις πονεμένες αναμνήσεις!!! :D Φέτος θα γιορτάσετε μετά βαϊων και κλάδων τα γενέθλια!!! :ymparty:

Έρη μου, ελπίζω να μην είναι πολύ σοβαρό το πρόβλημα του αδερφού σου και να το ξεπεράσει γρήγορα! :( Οι γονείς σου σίγουρα προσπαθούν να σε προφυλάξουν, να μη σε στεναχωρήσουν, γι' αυτό δε στα λένε, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχει λογική!!! :roll:

Γωγούλα, κοριτσάρα μου, προσπάθησε να ηρεμήσεις... Είναι κρίμα για τη γυναίκα, τόσα σας προσφέρει, τόσο σας αγαπάει... Έχεις όλα τα δίκια του κόσμου να μην είσαι πολύ καλά, όλες λίγο-πολύ έτσι είμαστε ειδικά στο τέλος της εγκυμοσύνης, αλλά είναι αμαρτία απ' το Θεό, να ξεσπάς στα αγαπημένα σου πρόσωπα χωρίς λόγο! :x

ΜαρίαΙωάννα, χίλια δίκια έχεις, κι εγώ μαζί σου... ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να κάνουμε κάτι... Τι όμως;;; :roll: Το να γεμίζουμε άγχος και πανικό, σίγουρα δεν οφελεί σε τίποτα! :(

Ιουλία, φιλιά στον Γιωργάκη! :YMHUG:

Βαριέμαι να γράψω έκθεση για τις πολυεθνικές εταιρείες!!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έρη μου ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό :( Περαστικά

Αχ βρε Γωγώ ααχχ.. μα καλά αν το έλεγε αυτό ο Γιώργος στη δική σου μαμά τι θα έλεγες??

Και με το φαγητό δεν έγινε τίποτα σοβαρό πουλάκι μου. Αφού η γιαγιά τρελένεται για την εγγονή της ρε

μη την αποπαίρνεις έτσι την καϋμένη :( Κι εσένα σε αγαπάει πολύ από ότι καταλαβαίνω.

Καλέ άλλες θα παρακαλούσαν να είχαν τέτοιες πεθερές...Άσε που με όλα αυτά πιο πολύ

στεναχωρείς τον άντρα σου.. Άντε πήγαινε να τα βρείτε τώρα ;)

Κι εγώ έχω νεύρα :twisted::twisted::twisted::twisted:

έκανα μια κουζίνα σκατά και βαριέμαι κιόλας να τη μαζέψω και το μιλφέιγ

δεν το πέτυχα! Το έφτιαξα αλλά δε μου κάθεται καλά στο μάτι

έκανα μαλακία και θα φτιάξω άλλο αύριο.

Να δω πότε θα προλάβω και με τη δουλειά :evil:

Αυτό που έκανα σήμερα θα το φάμε εμείς απόψε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera !!!

Πωπω μεχρι και τρενο αλλαξαμε , σας εχω χασει αυτες τις μερες . Εμ ωσπου να διαβασω τι γραψατε , να απαντησω σε κανα πμ , παει τελος χρονου !

Γωγω χαλάρωσε λε , πηγαινε μια βολτα ! Υπάρχει κατι αλλο που εγινε με την πεθερα και ξεσπας τωρα ? Γιατι αυτα ειναι αστειοτητες . Κανε ενα μπωτε , πηγαινε μια βολτα , ηρεμησε κοριτσι μου μην ασχολεισαι με χαζά .

Ερη ευχομαι ολοψυχα ολα καλα με τον αδερφό σου ! Ολα καλα εκει ε? Μπράβο και απο δω και περα θα ναι ακομα καλυτερα !

Λενααα μην ανησυχεις λε συ ολα καλα θα ειναι με τον Αναστάση . Ευχομαι οτι καλυτερο και για τον πεθερο σου .

Γιωταααααα εγω θελω ταρταααα απο τα χερακια σου !!!

ΛακιΣταρ χαχαααααααααααααααα πεθανααααα !!! Φοβερες και οι δυο με τον τροπο σας !!! Μπράβο σου που εισαι ετσι χαλαρή . Εγω τα χωνω στον ερωτα ποτε ποτε γιατι παρολο που δεν ειμαι πολυ φιν φον με αυτα , της φοραει κατι παλαβά και εκεινη καμαρώνει !!!

Θουυυυυυυ μου !!! Κοιτα , τα 2 απο μονα τους ειναι μια δυσκολη ηλικια , ποσο μαλιστα για παιδακια που δεχονται και αλλες αλλαγες στη ζωή τους οπως ο ερχομος ενος νεου μελους . Περασε και μενα τη φαση με το χτυπημα , σε μας ειδικά οχι σε αλλους ή παιδακια και σε καταλαβαινω γιατι ειναι πολυ ασχημο το συναισθημα . Εγω παλεψα με ολους τους τροπους (με το καλο , με το κακο , με φωνες , με τιμωρια , με συζητηση , με αγαπες ...με ΟΛΑ) αλλα δεν ειδα αποτελεσμα . Εμενα το εκανε και σε εντελως αψυχολογητες στιγμες εκει που ειμασταν αγκαλια και παιζαμε μου κατέβαζε κατι στο κεφάλι ή με γρατσουνουσε .

Υπομονή τι αλλο να πω ? Θα περασει καποια στιγμή ....

Τωρα για το μωρο δωσε λε πιπιλα μην σκας , εγω ηθελα να σε πειράξω . Το θεμα ειναι ομως οτι το μωρο δεν ειναι χαζό και ειμαι σχεδον βεβαιη οτι εκεινη την ωρα δεν θα παρει πιπιλα . Το 10 παντως που καταληγει 12 μου φαινετε αργα για υπνο , μηπως να ξεκινουσες μια ρουτινα πιο νωρις ? Ειναι σε φαση αλματος τωρα ο μικρος , σιγουρα σε λιγο καιρο θα ειναι καλυτερα τα πράγματα .

Αθηνα τι κανετε ?? Πριν λιγο ειδα την κληση το χα παρατημένο το τηλ διπλα στο στεγνωτηριο :roll:

Εδω εχει υπέροχο καιρο σημερα , το πρωι βολτάραμε και μετα το μεσημερι ειπα στον ερωτα οτι εγω εχω ρεπο τωρα και αναλαμβάνω τη μικρη απο αυριο το πρωι :lol: Εχουν βγει τα δυο τους βολτα και ειμαι home alone! Θελω να κανω ποσες δουλειες αλλα μαλλον θα αράαααξω να το ευχαριστηθώ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιβιβάζομαι και εγώ.....

εμείς μόλις γυρίσαμε, είχαμε πάει στον ζωολογικό κήπο στην Κολωνία!

η μέρα υπέροχη, με έναν υπέροχο ήλιο και πολύς κόσμος.....πολύ ωραία Κυριακή είχαμε.....

φιλάκια, θα διαβάσω τα νέα σας αύριο :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μη σκας μωλε μια χαρα θα ναι το μιλφειγ . Βεβαια ακομα καλυτερα αν το φατε μονοι σας αυτο :lol:

Μιτσακιιι φιλιάαα !!!

Αργυρω διπλα μας εισασταν , μενουμε κοντα στον ζωολογικο , παραλιγο να μασταν και μεις σημερα εκει . Μου τη σπαει το ωραριο λειτουργιας τους ! Απο τις 10 εως τις 5 , πολυ νωρις τα βαζουν για υπνο τα ζωα και αργα τα ξυπνανε :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λάλα μου όχι δεν έχω προηγούμενα με την πεθερά..Ίσα ίσα που την αγαπάω πολύ και είναι καλή η κακομοιρούλα και με ανέχεται, αλλά κάνει κάτι κουτοπονηριές ώρες ώρες που μπου γυρίζει το μάτι ανάποδα.... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Αλλά είναι καλούλα..Και είναι η γυναίκα που από τότε που γύρισα στη δουλειά μου μεγάλωσε το κοριτσάκι μου και το λατρεύει....Αλλά δεν ξέρω πώς όλα μου φαίνονται αξεπέραστα... :oops::oops::oops::oops:

Μαράκι μιλφειγγγγγγγγγγγγ;;;ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ....... :D:D:D:D:D:D Με το Γιώργο τα βρήκαμε..Κάνει τον μαλάκα ο κακομοίρης κι αυτός γιατι καταλαβαινει πως είμαι... :roll::roll::roll: Εγώ αν έλεγε στη μάνα μου "θα φας ανάποδη" θα του εσπαγα τα μούτρα... :?:?:?:?

Αρτζι τι ωραία φώτο...Κουκλάκια και τα δυο τα παιδάκια... :x:x:x:x:x:x Και η ΡΕΑ πολύ ψηλή ρε... :shock::shock::shock::D:D:D:D:D:D

Μιτσάκι μου θαλασσινάααααααααααααααα....Θέλω κι εγώ....... :D:D:D:D:D Η Βασιλικούλα τι παιδάκι καλό....... :x:x:x:x:x:x:x

Θούλη μη στενοχωριέσαι ρε με το Ντόντο..Θα στρώσει... :?:?:? ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗΗ!!!!!!Φιλιά στο γαμπρούλη μου!!!!!!Η νύφη σου καλά...Μου αλλάζει τα φώτα από την κοιλιά... :lol::lol::lol::lol:

Νατάσααααααααα ωραίες οι συνταγες σου..Αλλά καθαρίζει ο κώλος χωρίς σαπούνι;;;;; :?:?:?:? Σιχαίνομαι...Και σιγά μη δεχτεί ο Γιώργος να κάνω τέτοια.... :twisted::twisted::twisted:

Γιώτααααααααα μη στενοχωριέσαι μωρή με το θηλασμό...Τον γιο θα τον θηλάσεις μέχρι να πάει στρατό... :lol::lol::lol::lol::lol:

Συμπεθερούλα μου θα στο ξαναπω..Μη σκέφτεσαι έτσι...Ο Στάσης είναι μια χαρά...Είναι η εποχή τέτοια ρε που αρρωσταίνουν..Με τον πεθερό είχατε καμία εξέλιξη;;;; :?:?:?:?

Επίσης ρε Λάλα τι αργά ξυπνάνε τα ζώα;;; :lol::lol::lol::lol: Εσείς δηλαδή τι ώρα ξυπνάτε;;;; :roll::roll::roll::roll: Εμείς 10-10.30.... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμενα

αχ σημερα ειμαι και μονη και δεν ειμαι καλα...

ποναω στο πλαι..κατω απο τα πλευρα εχει πρηστει και μου ριχνει κατι σφαχτες!!!

ο μικρος ειναι στην μαμα μου απο χθες,εκανα και τις δουλειες μου χθες και τωρα αραχτη να ξεκουραστω

ο καιρος εδω χαλι

αερας και συνεφια

κι εγω.....πειναω

σκευτομαι να περασω μια βολτα απο το ζαχαροπλαστειο :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A nai ! Ξεχασα να σχολιασω τη φωτο της Αργυρως !!! Κουκλιά ειναι τα παιδακια σου και πραγματικά η ΡΕΑ σου πολυ ψηλή . Γλυκες!!!

Γωγω εισαι για δεσιμο λε !!! Θεομουρλη !!! :lol:

Εμεις αγαπημένη μου ξυπνάμε απο τις 6 και τεταρτο το πρωι ...δεν με διαβάζεις !!! :-p

Γενικα παντως εδω ο κοσμος -τα παιδακια - ξυπνά και κοιμαται νωρις . Θα μπορουσε να ανοιγει μετα τις 8:30-9 . Εμεις δεν πηγαμε σημερα γιατι θελαμε να κοιμηθει η Χριστιάννα το μεσημερι . Χωρις υπνο , επειδη φυσικά ξυπναει και τοοοσο νωρις , δεν βγαινει , ειναι σε υπερένταση μετα . Μου φαινονται πολλα να δωσω 30και ευρω εισοδο για 2 ωρες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπου μαλλον θα κουραστηκες ή θα κρυωσες μωλε . Δεν θα ναι τιποτα μην ανησυχεις ! Περαστικά σου !!!

Φευγω παω να κανω καμια δουλεια γιατι σε λιγο θα ρθει ο σιφουνας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Γωγω :?:?:? ...συμφωνω οι ορμονες ειναι ατιμο πραγμα αλλα....δεν εκανε κ κατι η γυναικα...για σκεψου...εγω αν μιλουσε ετσι ο κασπερ στη μανα μου θα τον ειχα φαει..ειδικα αυτο το θα σου δωσω αναποδη...Γωγω μου δε θελω να σε στεναχωρησω, ξερεις ποσο σε συμπαθω, αλλα αφου το γραφεις θα θελεις να ακουσεις ειλικρινη γνωμη οχι χαιδεματα...Ειναι μεγαλη ελλειψη σεβασμου κ πολυ σκληρο να λες σε μια γυναικα στην ηλικια της μαμας σου θα σου δωσω αναποδη..ειναι εξευτελιστικο βρε Γωγω, ειναι ταπεινωτικο...Δεν αξιζει ουτε σε σενα να της μιλας ετσι, δεν εισαι τετοιος ανθρωπος, υποτιμας και τον εαυτο σου...

Ελα χαλαρωσε, σε καταλαβαινω, εχεις κουραστει...βρε μπας κ γεννησεις μεσα στην εβδομαδα για αυτο κ εχεις τοσα νευρα???

Μαρια Ιωαννα συμφωνω μαζι σου..εχω πολλα να πω επι του θεματος....θα τα πω σε αλλο ποστ...τωρα δεν εχω χρονο..παντως για την ωρα πιο πολυ με στεναχωρει η εκλυση ραδιενεργειας μετα το τσουναμι και ο καινουριος ανθρωπιστικος πολεμος στη Λιβυη παρα η οικονομικη κριση της Ελαλδας...

λαλα γεια σου!!

Ερη ελπιζω ολα καλα με τον αδερφο σου!

Σας χαιρετω, εχω δουλειες κ τρεχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγουλα χαλαρωσε λιγακι...

στο λεω εντελως φιλικα και ας μην σε εχω γνωρισει

κι εγω μιλαω πολλες φορες αποτομα στην πεθερα μου αλλα οχι τοσο εντονα

ξερω κι εγω μπορει να ειναι οι ορμονες αλλα και παλι δεν εκανε και κατι τοσο τραγικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...