Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΟΥ ΞΕΒΑΨΕ Η ΠΙΠΙΛΑ


Recommended Posts

kοριτσια δεν μπορειτε να φανταστειτε τι μου συνέβει..... ειμαι εξαλη.... σημερα οπως γυρνουσαμε απο την βολτα μας με την μικρη, μολισ μπικαμε σπίτι πάω να τησ βγάλω την πιπίλα απο το στομα και είχε ξεβαψει το πλαστικο. την δευτερα θα παρω την εταιιρια και θα γινει χαμος..... ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΑΓΩΓΗ..... δεν μπορω να συνχωρεσω τιν εαυτο μου που δεν την είδα οταν την έβγαλα απο τον αποστειρωτη και που την εδωσα στο μωρακι μου... Περιτο να σας πω ότι εχω και τα μπιμπερο της ιδιας εταιριας και τωρα φοβαμαι να τα χρισιμοποιήσω.....πιστευα οτι η ετιαρια αυτη ειναι αξιοπιστη (γνωστή γερμανική εταιρία) αλλα τελικα όλες κοιτάνε μόνο το συμφέρον τους και τιποτα άλλο......... Θα σας βάλω μόλις βρώ χρόνο και μια φωτογραφία να δείτε και εσεις.

Η πιπίλα είναι μια καινούργια που έχει βγάλει η εταιρία με τον ΜΙΚΕ και το χρώμα της είναι κερασί σκούρο. σε ένα σημείο λοιπόν είχε γίνει ροζ και άσπρό.....

Ειμαι σοκαρισμένη... Λέτε και τα μπιπερό να Ξεβάφουν? το δαχτιλίδι που μπαίνει η θυλή ειναι χρωματιστό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου αρκετα πλαστικα οταν δεν ειναι χοντρα το κανουν αυτο

δεν νομιζω οτι ειναι κατι σοβαρο - τουλαχιστον εγω

πχ εγω ειχα βαλει στον αποστειρωτη τα πιαστρακια της κικο τα πλαστικα με το κορδονακι και λιωσανε

αλλαξε το σχημα τους :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marker ξέρω για ποιά πιαστάκια λές, τα έχω και εγώ, αυτά όμως απότι ξέρω καί απότι γράφει και απέξω το κουτί δεν κάνει να αποστειρωθούν.

Η ταπεινή μου άποψη είναι ότι πιπίλα θεωριτικά είναι δοκιμασμένη σε θερμοκρασίες τέτοιες ώστε να να αντέχει όμως την αποστείρωση. Ολοι ξέρουμε ότι σε πολύ μικρά μωράκια αποστειρώνουμέ πάντα τις πιπίλες και μία και δύο και περισσότερες φορές μέσα στην ημέρα. Θεωρώ ότι η εταιρία θα έπρεπε να κατασκευάζει πιπίλες απο καλύτερα υλικά έτσι ώστε να αντέχουν στην αποστείρωση. Αν τα υλικά της είναι ΄μη κατάλληλα τότε καλύτερα να γράφει στην συσκευασία της ότι το πρόιόν είναι μή κατάλληλο για αποστείρωση.

Marker ξέρω για ποιά πιαστάκια λές, τα έχω και εγώ, αυτά όμως απότι ξέρω καί απότι γράφει και απέξω το κουτί δεν κάνει να αποστειρωθούν. Για μένα είναι απαράδεκτο να ξεβάφουν πλαστικά τα οποία απευθύνονται σε βρέφη....με αποτέλεσμα τα παιδιά μας να καταπίνουν όλες αυτές τις τοξικές ουσιές. Αν η εταιρία δεν μπορεί να ανταπαξέλθει τουλάχιστόν σε αυτά που λέει η απλή λογική τοτε ή καλύτερα να κλείσει ή στην καλύτερη τον περιπτώσεων να μην κατασκευάζει πιπίλες, ή έστω να γράφει στις συσκευασίες της ότι το προιόν ενδεχεται να ξεβάψει ή να αλλιωθεί. Για μένα είναι απαράδεκτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπα,κάτι καινούργιες με το Μικυ;Είναι δύο σε μία συσκευασία;Η μία είναι κερασί και η άλλη σκούρο γκρι;Αγχώθηκα τώρα γιατί αυτές τις αγόρασα κι εγώ την προηγούμενη εβδομάδα.Της NUK δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΚΑΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ NUK ΤΖΑΜΠΑ ΣΑΛΙΟ ΧΑΛΑΣ!!!!! ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΟΥΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...ΤΟΥΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΑΙΛ Κ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΥΠΕΥΘΥΝΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΗΤΑΝ ΑΚΡΩΣ ΕΙΡΩΝΙΚΗ!!!!!

ΠΑΝΤΩΣ Κ ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΞΕΒΑΦΟΥΝ!!!! ΣΤΕΙΛΕ ΤΟΥΣ ΕΝΑ Ε ΜΑΙΛ ΔΕΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ

Κ ΜΕΤΑ ΑΠΥΘΥΝΣΟΥ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou μου η άποψη μου έιναι να της πετάξεις. εμένα μου αρέσαν τόσο πολύ που είχα πάρει και το νούμερο 2 για αργότερα........μηπως και δεν την βρίσκω.....!

elenatsak τι πρόβλημα ακριβώς έιχες με τα μπιμπερό??? φοβάμαι και εγώ για τα μπιμπερό που έχω..... μην ξεβάψουν και αυτά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΞΕΒΑΜΑΤΟΣ!!!!!!

ΕΙΧΑ 6 ΙΔΙΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ NUK Κ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΑΔΕΙΑΣΩ ΤΟ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΣΤΟ ΑΛΛΟ!!!!! Κ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ 25 ΜΛ ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΙΑΦΟΡΑ!!!

Κ ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΤΡΟΥΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΖΟΥΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΠΛΑ Κ ΟΧΙ ΜΕ ΤΑ ΜΛ.....ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΟΠΟΤΕ ΕΠΙΝΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΑΡΕΩΣΗ!!!! ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΛΕΝΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟΙ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!!

ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΑΙΛ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...... Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΗΜΙΚΟΙ ΣΩΛΗΝΕΣ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 1-2 ΜΛ!!!!!

ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΑ 25 ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΜΛ ΔΙΑΦΟΡΑ!!!!

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΕΙΡΩΝΙΑ????? ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΙΜΑΜΕ ΚΙ ΟΛΑΣ ΜΑΜΟ ΤΟ ΜΠΕΛΑ ΜΟΥ!!! :twisted: ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΩ!!!!! ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΓΙΝΕΙ ΕΞΑΛΗ ΤΟΤΕ!!! ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΘΕΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenatsak σοβαρά μιλάς,ειρωνεύονται κιόλας;Α,δεν πάμε καλά.Το πρόβλημά σου με τα μπιμπερό ποιο ήταν;

Ετσι λες mariaso μου,ε;Εγώ ευτυχώς το Νο 2 πήρα κατευθείαν γιατί η μπουμπού μου είναι 6,5 μηνών.Καλά που άνοιξες θεματάκι.Να'σαι καλά βρε κοπέλα μου!

Α,ναι θυμάμαι.Μήπως το είχες γράψει στο φόρουμ κιόλας;Αν δεν ήσουν εσύ το είχε αναφέρει κι άλλη μία κοπέλα αυτό.Με τις 7 και τις 8 μεζούρες.Αλλα έγραφε το 1 μπιμπερό κι άλλα το άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καταλαβαμε ολες ποιας εταιρειας ειναι.....

Το βρισκω απαραδεκτο να ξεβαφουν καθως ολα τα σημεια μιας πιπιλας ερχονται σε επαφη με το στομα ενος μωρου.....Τα πιαστρακια και οι θηκες δεν αποστειρωνονται....

Δεν ξερω τι να πω , εχω χρησιμοποιησει παρα πολλα προιοντα αυτης της εταιρειας , οπως και αλλων δυο μεγαλων εταιρειων που μας βολεψαν....

Υπαρχει περιπτωσει να συνεβει λογω του σκούρου χρώματος?

Δεν ξερω,να τους παρεις τηλεφωνο οπωσδηποτε ή οτιδηποτε αλλο θεωρεις εσύ σωστο...

Και εγω εξαλλη θα γινομουν και θα το τραβουσα το θεμα...

Σε ευχαριστουμε πολυ για την ενημερωση,αν θελεις ενημερωσε μας και για την απάντηση της εταιρειας....

Ελπιζω μονο να μην σου πουν οτι εγινε καταλαθος και σε γεμισουν με δωρα!!!(ναι τετοια ανευθυνη αντιμετωπιση εχουν οι περισσοτερες χωρις ιχνος ευαισθησιας για τα βρεφη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο οσα βλεπω οτι γραφετε,καταλαβα τι θα σου πουν!!!

Οσες εχουμε αυτες τις πιπιλες , ολες να παραπονεθουμε....

Εχει παραγινει το κακο με την αντιμετωπιση τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η συγκεκριμένη εταιρία έχει forum και στο facebook. τους κοινοποίησα εκέι το πρόβλημα και θέλω να δώ τι θα μου απαντήσουν Βέβαια εκέι δυστυχώς δεν είχα την δυνατητα να ανεβάσω φωτο εγώ γιατί δεν σε αφήνουν τους ζητάω ομως εξυγήσεις. την δευτέρα πρωί πρωί θα τους πάρω τηλέφωνο. Πάντως δεν είμαι διατεθημένη να το αφήσω έτσι. Αν δεν βρώ άκρη μέχρι και στο υπουργείο είμαι διατεθημένη να απευθυνθώ.... Για τα δώρα το σκέφτηκα και εγώ... συνήθως έτσι κάνουν σε αυτήν την χώρα.... δυστηχώς..... Να τα βάλουν @@@@@@@@@ που ξέρουν τα δώρα τους, εγώ δεν λαδώνομαι...

Βρε κορίτσια και πιος μας εγκυάται ότι και τα υπόλοιπα προιόντα τους είναι ασφαλή??? εγώ θα τα πετάξω όλα.. ευτυχώς που έχω και μπιμπερό άλλης εταιρίας......

Ενοείται ότι μώλις λάβω απάντηση θα σας ενημερώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ!!!!!!!

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΝΑ ΣΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ FACE ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΠΟΛΛΥ!!!!!!

ΣΤΕΙΛΕ ΤΟΥΣ ΜΑΙΛ ....ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ Κ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΩΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ!!! ;)

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα. Απο ότι λες ξέβαψε το πλαστικό φαντάσου τι χρώματα χρησιμοποιούν , εγω βέβαια τις πιπίλες ποτέ δεν τις αποστείρωνα στον αποστειρωτή αλλά της έβραζα στο μπρίκι είχα ένα μόνο γι αυτό το σκοπό και αυτό γιατί με βόλευε περισσότερο.Όπως και να εχει δνε δικαιολογούνται .

Να πάρεις τηλέφωνο στο ΙΝΚΑ και να πεις για το τη έγινε . άσχετο να σας πψ περιστατικό που έπαθε μια φίλη μου :αγόρασε απο το σούπερ μάρκετ της περιοχής κατεψυγμένα κεμπαπ τα είχε ξαναπάρει τα ψήνει και δίνει να φάει ο 5χρόνος τότε γιός της , την ωρα που το παιδάκι έτρωγε ξαφνικά κάτι του στάθηκε στο λαιμό ευθτχώς ηταν εκει ο μεγαλύτερος αδερφος του και το βοήθησε .Ξέρετε τη βρήκαν μέσα στο κεμπάπ; ένα κομάτι γυαλί τόσο όσο έχουν επάνω τα δακτυίδια ξέρετε σαν πέτρες .

Το παιδί έβηχε το πήγαν στο νοσοκομείο και εκεί διαπίστωσαν ότι εθυτυχώς απλά το ξένο σώμα τον είχε ερεθίσει αν δνε προλαβαινανε θα ηταν άσχημα τα πράγματα . Πάει η φίλημου στο σούπερ δνε μπορω να πω αυτοί αμέσως έδωσαν τα τηλέφωνα της εταιρείας και είπαν ότι και οι ιδιοι να έπεμβουν παίρνει τηλ. η φίλη μου και ρε κορίτσια ο υπεύθυνος τίποτα μόνο που της ειπε καλά ότι έξοδα κάνατε θα σας τα πληρώσουμε ούτε να νοπιαστεί για το παιδί !επόμενη κόνηση μας η δημοσιέυσξ του θέματος στο τροκτικό καλά δεν ξέρετε τη έγεινε χαμός πήρε αυτός τηλ. και της έκανε παρα΄πονα της ειπε ψέματα ότι είχε ένα ατυχημα ο αδερφος του και άλλα τέτοια η χαζομάρα της φίλης μου είναι ότι δνε το συνέχισε !Να φανταστείτε την είχαν πάρει και απο τη ζούγκλα τηλ. του Τραιανταφυλλοπουλου εγψ πάντως ακόμα θα τον έτρεχα και θα του έπιαρνα και τα σωβρακα :lol: Δεν μπορούμε να είμαστε ήσυχοι για τίποτα ο ανιψιός μου έτρωγε οικογενειακό παγψτό γνωστής εταιρίας και κάποια στιγμή μάσησε κάτι νόμιζε ότι ηταν ξηρός καρπός και τελικά ήταν πινέζα !αυτοι όμως απο την εταιρία ήρθαν αμέσως και ζητησαν συγνώμη .Καο επίσης και σε βρεφικό γάλα σκόνη είχε σκουλίκι και μόλις η μαμά ανοιξε το κουτί σοκ και ξέρετε τη της ειπαν απο την εταιρία :δεν ξέρουμε εμεις κυρία μου τι μπορεί να έχετε εσεις στο ντουλαπι σας !τόσο θράσος ναι δεν έχουμε άλλη δουλεια απο το να φιλοξενούμε κατοικίδια του απάντησε και η κοπέλα . Δεν ξέρω αν θα βγάλεις άκρη αλλά καλά κάνεις και το κοιτάς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άμα σκεφτείς ότι πίσω από ένα πολυτελέστατο γραφείο κάθεται ο κύριος διευθυντής της εκάστοτε εταιρείας και σκέφτεται πώς να μειώσει τα έξοδα του,να αυξήσει την κατανάλωση με συνέπεια να αυξηθούν και τα κέρδη του και άρα να χρησιμοποιήσει χάλια υλικά και να γίνουν μηδαμινοί έως καθόλου έλεγχοι..τρελλένεσαι...και φυσικά όταν ξέρεις ότι το κάνει εις βάρος του δικού μου του παιδιού,του δικού σου,του άλλου,του άλλου....

Καταγγελία στη γραμμή του καταναλωτή πρέπει να γίνει...αυτά είναι λάθη απαράδεκτα και ανεπίτρεπτα...

Μη σας πω και σε κάποιον οργανισμό υγείας..ίσως ευρωπαικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loiπόν κορίτσια σχετικά με το θέμα πιπίλα έχω νέα.

Πήρα εχθές το πρωί τηλέφωνο την εταιρία. ζήτησα να μηλήσω με κάποιον υπέυθυνο και του εξήγησα πως έχει η κατάσταση. Μού είπε ότι δεν έχει ξαναπαρουσιαστεί παρόμοιο πρόβλημα σε Πιπίλες(δηλαδή στα άλλα τους προιόντα έχει?). με ρώτησε πώς την αποστείρωσα και αν χρησιμοποιώ τον δικό τους αποστειρωτή, αφήνωντας μου να ενοηθεί ότι εγώ φταίω γιατί δεν την αποστείρωσα καλά. Μετά αρχισε να μου λέει τα εξείς κουφά: "Παντος δεν πρέπει να ανησυχείται γιατί τα χρώματα που χρησιμοποιεί η εταιρία είναι μη τοξικά" "Να ξέρετε πάντος ότι η πιπίλα δεν χρειάζετε να αποστειρώνεται και συνέχεια" "Μα το εξωτερικό μέρος της πιπίλας δεν έρχετε σε επαφή με το στώμα του παιδιού"..... Εγινα έξω φρενών, και της απάντησα καταλλήλως. της είπα ότι επειτα απο αυτό έχασα την εμπιστοσύνη μου στην εταιρία και ότι ενώ έιχα όλα τους τα προιόντα φοβάμαι να τα χρησιμοποιήσω και ότι θέλω για να μην το προχωρήσω το θέμα να τους τα επιστρέψω πίσω να μου δώσουν τα χρήματα μου έτσι ώστε να πάω να πάρω προιόντα άλλης εταιρίας και η κυριά το μόνο που μου είπε ήταν να τους πάω απλά την πιπίλα και να μου την αντικαταστήσουν!!!!!!! ΑΚΟΥ ΤΩΡΑ!!!!!!!!! και όπως είπατε και εσείς ούτε μια συγνώμη. Ειμαι εξω φρενών. Θα έπρεπε να ντρέπονται! σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς που ζόύμε θα έπρεπε να ειναι περισσότερο προσεχτικοί διοτι η οποιαδύποτε δυσφήμιση θα είναι εις βάρος τους. καλά δεν το καταλαβαίνουΝ??? αποφασισμένη λοιπόν να το τραβίξω διοτι θεωρώ αυτό που μου συνέβη απαράδεκτο (και εφόσον σε εμένα συνέβη αυτό σε κάποια άλλη μανούλα μπορεί να συμβεί κάτι χειρότερο) Πηρα τηλέφωνο το ΙΝΚΑ στο 1520 και τους έκανα μια ωραιότατη καταγγελία στην διευθυνση παιδικού ελέγχου. Δεν ξέρω πιό θα είναι το αποτέλεσμα αλλα τουλάχιστον εγώ θα έχω την συνείδησή μου ήσυχη. Τέλος μπήκα και σε κάποιο πολύ γνωστό ενημερωτικό site και ζήτησα να δημοσιευθεί και το θέμα. Μόνο την τρομάρα που πηρα εγώ βγάζοντας απο το στώμα της μικρής μου την πιπίλα δεν θα ήθελα να την ξαναζήσει άλλος άνθρωπος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...